Rijkdom en Armoede Invoer van VleesGh De Wonderbars behandeling van Doktor Vidal GEMENGD MEW S Nieuwe Vergunningen voor invoer van Boter Zijn gewrichten zwellen niet méér U5T OSSli -KOLONIE 15 November. H. Leopoldus. In 1096 werd Leopold koning van Oosten rijk. In hem vereenigden zich al de goe de eigenschappen van een christen .vorst en mensch. Hij stierf in 1130. Eerste-mi nister Van Zeeland naar 's Gravenbrakel. De h. Paul Van Zee land, eerste-ministcr, zal Zondag 17 November te 's Gravenbrakel de plech tige •onthulling voorzitten van een ge denkt eeken5- opgericht ter eere van Ivo- nin'gi Albert. De plechtigheid zal plaats hebben te half drie. Roede billards. In Europa bestaat er siilids onheuglijke tijden enkel g/roen bjllardlaken, waarover zich tot hiertoe n,c-g geen enkel billardspeler of liefheb ber beklaagd heeft. Volgens de Ameri kanen nu hebben de Europeesche bil- lardspelers ongelijk voort te spelen op .het ouderwetsche onpraktische groene tapijt. Om dit te b-ewijzen zullen ze bij de toekomsfige kampioenschappen, die te Indianapolis plaats grijpen, de billards bedekken met. een rood laken. Deskun digen (Amerikanen natuurlijk) verklap r-en dat de groene kleur de oogen mee maakt, daar het een slechten invloed uitoefent op het netvlies,wat niet 't geval is met de roode kleur. Naar alle waarschijnlijkheid zal men echter bij zulke proeven de roode bal moeten vervangen door een zwarte of een groene... Zal het experiment succes hebben i Een nieuwe Donau-brug. Over en kele dagen is er in Yougio-Slavie een nieuwe metalieke brug over de Donau ingewijd. Zij verbindt de hoofdstad Bel grado met Pantchevo, met andere woor den. er bestaat nu een rechtst.reeksclie verbinding tussc'hen den rechteroever van de Donau en van de Save met Yougo-Slavische Barat-streek. De brug heeft men met. dén ria'am van Koning Peter II gedoopt. Het is eon der langste bruggen van ons werelddeel; bare lengte van den eenen oever naar den anderen bedraagt 1200 meter. Het geheel der werken, brug en spo ren, kostte 424 millioen dinar. Prijsvermindering voor de kroostrijke gezinnen. De erkenningsboekjes' met het, jaartal «1934-1935» of «1935» die aan de leden van de kroosl rijke gezin nen toelaten de vermindering op de prijzen van vervoer per spoor te genie- leii., mpgen to-t 15 Januari 1936 benut tigd worden. Zij dienen uiterlijk den 16 Januari terugbezorgd aan de statie die ze afgegeven heeft. De rechthebbenden worden dringend verzocht reeds van J December e.k. af hun aanvraag om nieuwe boekjes in te dienen, opdat deze boekjes tusschen 1 en 15 Januari zouden kunnen afgele verd worden. Deze nieuwe boekjes zijp geldig gedu rende drie jaar, voor zooveel ,d.e bezit ters hun rechten op de prijsver minde ring in den loop van de jaren 1936 en 1937 niet verliezen. Voor de tentoonstelling van P.arijs. Gezien de schitterende deelneming van Frankrijk aan de beide lentoonstellin- geij van 1930 en aan de tentoonstelling van Brussel 1935. acht Belgie zich ver plicht een ruim deel te nemen 'aan de Tentoonstelling van hel Moderne Leven (kunst en techniek) te Parijs in 1937. De uitgaaf voer die deelneming wordt op 17 V'2 millioen-gieraamd. Daarvan zijn 8 millioen noodig in '1936 en ingeschreven voor 5 millioen o.p de begrooting van economische zaken en 3 op het budget van buitengewone ontvangsten en uitgaven. 97ste Vervolg. Na lang te vergeefs een antwoord op deze vragen gezocht te bebben, werd liet raadsel mij door Wellington zeiven opgelost, die mij te Clapham kwam be zoeken. Ik heb u niet geschreven, mijn heer Austin, zeide hij, omdat ik niet besluiten kon, om u met een paar woor den mijne nederlaag te 'melden en mij, na mijn vertrek uit Winchester, de tijd heeft ontbroken, om een omstandigen brief te schrijven. I'we' nederlaag riep ik, slechts met moeite mijne vreugde verbergende, hoewel ik nog eenigszins vreesde dal ik zijne woorden verkeerd uitlegde. Is Jo zef Wilmot dan ontsnapt Helaas antwoordde hij mét een gefronst gelaat, bet, valt een. oud-gedien de, zooals ik. pijnlijk t-ot de bekentenis Ie moeten komen, dat hij om den tuin «geleid is; maar het zou mij niet baten, al wilde ik de zaak voor u verbloemen. Eri bet. ergst van alles is, dat een meis je, Wilmot's dochter mij bij den neus heeft gehad Mathilda riep ik vol verbazing uit. Ja, hernam hij. Mathilda Wilmot, in de kleederen van cene onnoozelé dienstmaagd. Hoe isj dat mogelijk geweest vroeg ik. Heeft Wilmot dan gelegenheid gevonden, om zich in te schepen en het .vasteland Ie bereiken 7> Ik he' alle reden om te yeren- De Russische graanoogst. Over bet algemeen is de wereldproductie van graan eerder zwak. Alleen de produktie van Sovjet-Rus land- schijnt gunstig te zijn. Anderzijds zijn de behoeften van 144.000.000 tot 147.000.000 centenaar gestegen, z-codat de voorraden, die m de laatste jiaren opgehoopt werden, merke lijk zullen inkrimpen, en tot het peil van 1928 worden teruggebracht. Overwegende dat de onverhoedsehc opslag van zekere vleeschsoorten op de inheemsche markt, de onllasting ervan bij den invoer wettigt,.aldus luidt een kon. besluit, verschenen in bet «Staatsblad van Woensdag, wordt bet innen der invoerrechten tijdelijk geschorst voor de onder de hierna op gegeven posten van het. toltarief voor komende goederen. Slachtvleesch van het varkensras, be vroren Slachtvleesch van bet 'paardenras, be vroren Slachtvleesch van het varkensras, versch, ze^lfs afgekoeld Slachtvleesch van liet-, paardenras, versch, zelfs afgekoeld. Braadworsten, worsten. cervelaat- worst, beulingen en dergelijke, van al lerhande vleesch, ander dan de lever. Niet genoemd vleeseb, enkel gekookt geroiokt of gezouten, anders ingevoerd dan in doozen, .teilen, korsten of andere dergelijke verpakkingen. Ingelegd vleesch, niet genoemd, ander dan dat, enkel gekookt, gerookt of ge zouten., anders ingevoerd dan in doozen, teilen, korsten of andere dergelijke ver pakkingen Vleesch, ingemaakt, niet genoemd, in gevoerd in doozen, teilen, of korsten of andere dergelijke verpakkingen. De schorsing van rechten zal slechts bot en met 31 December uitwerking bob ben. Zilj zal door den minister van Fi nancien, in overleg met den minister van Landbouw, eerder mogen ingetrok ken worden. De Minister van Landbouw maakt be kend dat nieuwe invoervergunningen voor boter kunnen worden afgeleverd aan al de in Belgie gevestigde perso nen die er de schriftelijke aanvraag zullen van hebben gedaan aan. het. De partement van Landbouw, dienst der Vergunningen, 32, Wetstraat, Brussel en zulks- in de volgende vo-orwaarden 1. De aanvraag moet den naam en voornamen of den handelsnaam van. den invoerder aanduiden; het juist adres, het tolkantoor langswaar de invoer zou geschieden en de-juisté boeveelheid voor dewelke de aanvraag wordt ingediend. Deze hoeveelheid zal ten minste.100 kgr. bedragen. Formulieren van aanvraag wórden door den dienst der vergunningen ter beschikking van de belanghebbenden -ge houden. Biij de aanvraag moet een fis caal zegel van 6 fr. en twee postzegels van fr. 1,75 gevoegd worden,. 2. Tegelijkertijd met de aanvraag zal er bij M. Renders ontvanger der belas tingen, 5de kantoor, Oratoriumberg, 14, Brussel, of op zijn, póstcheckrekening n. 2369, eene som van 4,50 frank woorden gestort bedrag van do vergunningstaks per kilo boter waarvan, de invoer wordt gevraagd. Het stamblad van liet stor- tingsbulletijn zal de melding dragen Vergunning voor den invoer van boter. De stortingen moeten gedaan worden tón laatste op 20 November, de invoer ten laatste op 30 November. derslellen, dat dit niet gebeurd is her nam hij, want evenmin in de Engelsche, als in de Fransche en in de Hollandsche havens heeft men iels van den kreupelen vluchteling vernomen. Zeker beeft bij begrepen, dat hij in den val zou loopen, als hij zich in die wijze uit de voelen trachKe te maken en li-oudt hij zich nu in eenen boek van het land schuil waar bij niet te genaken i§<. Wellington verhaalde mij daarop zijn wedervaren, en alles werd mij nu eensklaps duidelijk Mathilda was mij, na het ontvangen van nujnen laatste» brief, naar Winchester gevolgd en in plaats van haar e\enbeekl, had ik haar zelve daar tweemaal ontmoet. In eene zaak vergist gij u, zeide ik tot Wellington, nadat hij geëindigd bad. Wilmot is niet door zijnen vriend Steven, m-aar d-oor zijne doéhter van het nakende gevaar onderricht. Zij beeft te Winchester al onze gangen bespied, en is u daarop naar de «Abbêv» vooruitge sneld. Het spijt mij dit te vernemen, mijnbeer Austin, antwoordde Welling ton, verdrietig het hoofd schuddende want nu moet ik u als de oorzaak van Wilmot's ontsnapping beschouwen. Hadt gij mij uw vermoeden medegedeeld, dan zou ik. door middel van den telegraaf mijn man doen aanhouden hebben. Na het vertrek van Wellington, wien ik de bedongen som ten volle- uitbelaal- de, even alsof hij in alles geslaagd was, kon ik niet nalaten, den Hemel voor liet ontkomen van Wilmot te danken. Of schoon zijne gevangennemi'ng en ver- oorUeeljng het hart van haar die ik Op 60 jaar verlost van pijnlijke rneumatiëk Alweer een brief van'"een man, die zich verheugt kruschen beproefd te heb ben voor zijn rheumatfek. Hij schrijft «Ik. ben 60 jaa„r oud en .sedert, ver scheidene jaren leed ik aan hevige rheu- matiek in al de gewrichten. Na vele mid delen aangewend te hebbbn, deed" ik oen proef niet een fleschije'Kruschen, Salts en voelde weldra een ware verlichting. Ik ben dus voortgegaan- en eiken mor gen, sedert -een ijaar .n,eem ik mijn «kleine dosis» in een weinig lauw wa ter. Mijn gewrichten zwèllen met meer; mijne urine is zuiVei' eri; mijne darmen werken regelmatig». sM, G. Q. Kruschen lost de jtristailen urisch zuur op, die de brqn zijn van de rlieu- matiekpijnen. Zij vergaan. in schuim en worden omgezet in e'enr onschadelijke oplossing, die. zonder moeilijkheden normaal door dé nieren Verdreven wordt. De oorzaak is weg. genomen en; uwe rheumaliek verdwijnt,jjri'zeifdertijd gij zijt-verlost. S&tKteav Dit is nie.t alles. Ki'usc-hen wekt de' werking op van uwe "lever, van uwe nieren, van uwe 'darmen. Alle verstopt heid verdwijnt. Een wélgevallen nor maal gevolg van de opwekkende kracht van Kruschen op alle uwe. verrichtingen doet zich in u voor; Kruschen. Salts, alleapotheken 12,75 fr. het fles-chje; 22 fr. de groote fl'esch (voldoende yoor 120 dagen). NIEUWSTIJDINGEN UIT DE KOLONIE P,e passagiers brengen de volgende tijdingen mee Einde November zal-'de Engelsche ad miraal Tottenham, aWri boord van den kruiser «Carlis-ie» te Matadi aankomen en een officieel bezoek brengen aan den gouverneur-generaal je Leopolds tad. M. Ryekmans zal ziijne inspectiereis onder breken om den admiraal.te ontvangen. Sir Wigham Richardson, oud-lid van het. Engelsch Rayjement, en groot zakenman, zal binnenkort in gezelschap van zijne .vrouw en zijne dochter, eene reis in Belgisch Congo, ondernemen. Zoodra de gecombineerde lijn Air France-Sabena tot Elisabethstad zal doorgevoerd worden, zullen, de ambl.ena_ ren van daaruit op eigen risico- langs den luchtweg naar hujs .mogen terugkee- re.n. Zij krijgen de.- som ryl betaald voor de reiskosten per spoeden boot (over Lobito) naar Antwerpen; Een auto-vrachtwagen, toebehoo- rend aan een vennootschap van Stan ley v ilte i s tusscb en-^hp^-p en, Ru ls hiu'u in een ravijn gestort. Het rijtuig ver voerde 'n zeer gjropto vracht en meerde re negers hadden op ..èe„ opgestapelde pakken plaats genpmeiL'>f>p liét oogen. blik van het ongeval kanjelde de vracht om, al de passagiers onder zich begra vend. Een neger werd' gedood. Mgr Stappers,- apostolisch vicaris van Midden Katangaf lveeft op 22 Oc tober na,een kort verblijf te Elisabeth stad zijne reis voortgezet. De streek van A^iköra, in, de vallei der Lualaba werd door twee orkanen geteisterd, op 26 September en op 8 Oc tober. Een hangaar stortte in, van de basiliek waaide het dak af en de statie van de C.F L. stortte eveneens- in. Het 25 jarig bestaan van Elisabethstad Op 30 September £ou men met. luis ter het 25 jarig bestaan van Elisabeth stad hebben herdacht. De dood van Koningin. Astrid, de Wel beminde, zooals zij in de geschiedenis zal blijven heeten,, heeft to-t in de maand meer dan mij zelve lief had, zou ver pletterd hebben, had jk niets gedaan, om den loop van het reclit tegen te» houden, maar daar liet aan de „Voorzienigheid be haagd had. den schuldige zonder mijn toedoen aan de merischëlijke gerechtig heid te onttrekken cn Mathilda nog voor grooter ellende cn schande Ce be hoeden, verheugde ik mij van gansiclier harte over de wending, die de zaak ge nomen had. Ik wikte Wilmot's misdaad, maar de voorbcdachteLijke en verrader lijke» moord, die hij begaan had, vervul de mij met afgrijnz-en.; maar ik hoopte dat hiij in 'l leven gespaard blijvende* de grootte van zijn misdrijf zou inzien, en daarover «een -oprecht berouw aan den dag zou leggen. 1 Mijn tweede gedachte gold Mathilda. Nu haar vader gered was, dacht ik voor een o-O'g.enblik, dat onze vereeniging nog niet tot de onmogelijkheid behoorde. Spoedig was echter .deze zoete waan voorbij en ik zeide lot mij zeiven Helaas waai; vlei ik mij mede Al gelukle liet mij, haar op hel spoor te komen, zij zou toch even onverzettelijk zijn als ze te Shorncliffe was. In plaats van haren vader aan zijn lot. over te la ten, zou zij mij zeker antwoorden, dat. de ongelukkige haar hijs-tand meer dan ooit behoeft, en haar besluit dus onver anderlijk is. Reeds- spoedig na Wellington's be zoek vond mén in de dagbladen een ver haal van den gewaand'en Henry Walter en de aanleidende oorzaak daartoe. Het geval baarde grool opzien, en trof voor al den lieer. Bur ham -en allen, die tot. het bankiershuis in betrekking stonden. Mei de voor die gelegenheid op touw gezette feestelijkheden doen uitstellen. Onze confrater «TEssor du Congo liet echter de gelegenheid niet voorbij gaan zonder een reeks artikelen, te wij der» aan dezen verjaardag. Zij ziijn van de liaid van een der oude bewoners, den heer S. Danse, die ér nu reeds bij de 20 jaar verblijft en die dus met kennis van zaken kan spreken. Het is kenteekenend voor de bevol king van Elisabethstad dat het aantal ingezetenen er veel langer vertoeft dan de bevolking in andere groote steden, veel langer dan het gemiddeld aantal jaren dat men aan een verblijf in de koloniën gewoonlijk toeschrijft. Er zijn natuurlijk uilzonderingen el ders in de Kolonie. i Zoo- heeft men Pater Van Ackere, yan de Witte Paters, die 38 jaren werkelijk verblijf in de Kolonie telt, in drie ter mijnen, respectievelijk van. 10, 19 en 9 jaren, wat eèn record daarstelt. Dan volgen Mgr Huys mét 33 Vi .ja ren en. Mgr Roelens met 32 jaren werkelijk verblijf. Om op Elisabethstad terug te komen ep om eerst over de missionarissen te spreken, de oudste inwoners van de stad 'zijn i -; Eenv. Moeder Maria van Goéden Raad, Franciseanesse, 24 jaar Eerw. Zusters- Pelagié en Francisca, Dochters van het Kruis, 25 jaar Eerw. Zuster Adriana (Witte Zusters) 22 jaar, Broe der Joachim, van de Benediclijnsche Missie, 25 jaar, en Broeder Richard,van dé Witte Paters-, 20 jaar. Tusschen. de burgerlijke bevolking Mevr. Thirionet, 24 M. Thiriönet, 27; M. P. Costernlans, 20 jaar. Tusschen de» inwoners' van Katanga, die meer dan 20 jaar effectief verblijf in de Kolonie tellen Mgr de Hemptinne, Mgr Sak, M. J. Bombeek, Dr Cassart. rechter Cyrille Andrieu, M.M. A. Verbeken en A. Jamar enz. enz. OPGEPAST NOG EEN DAG MAAR... ...Ziedaar de tijd die U nog overblijft om multimillionnair te worden met een inzet van 50 frank, als TJ een groen bil jet koopt van de 13de Snede van de Koloniale Loterijj waarvan de trekking zal plaats vinden, op Zaterdag, 16 No vember, om 20,30 uur, te Brussel in'den Koninklijken Vlaamsehen Schouwburg. Aarzelen... is de fortuin misachten. Twee en half millioen 1 dag 50 frank. Arbeidsongeval op liet; Vliegveld te Brussel Rond 3 uur Woensdagnamiddag wer den drie werklieden, die feen puf groe ven achter de nieuwe gehouwen welke de- Sliell-maatschappij op liet vliegplem van Brussel laat optrekken, bedolven onder liet instortende zand. Pompiers ©n Rood Kruis snelden ter hulp. Een der werklieden bleef onge deerd, een tweede werd gekwetst, doch de derde echter, die pas na een half uur kon bevrijd worden, had opgehouden te leven. Het is de genaamde Dhayere van Molenbeek. Vrouw door auto gedood te Brussel [Woensdagvoormiddag stak de 55 ja rige Marie Delniötte, geboren te Rijsel,* wonende Dupoiitstraat te Brussel, de Lambermontlaan over te Brussel, toen zij. door een auto omvergereden werd en ten gronde gesmakt. Zij werd: hoogdrin gend naar hét hospitaal overgebracht, waar zij echter na aankomst overleed. De politie stelde een onderzoek in om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Het parket werd eveneens verwittigd. Mijn gewezen patroon begaf zich zoo- dra mogelijk naar Riehmond-Castle, om den graaf en de gravin op het vreeselij- ke nieuws vo.or te bereiden. Ziijne me- dedeeling had Laura in den smartelijke» rouw gedompeld, over het verliest van haren vader, op zulk eene gruwelijke wijze van liet leven beroofd d-oor den booswicht, die zich voor hem had uitge geven. Ni-et dan met de grootste af schuw,, kon zij er aan denken, dat zij zoo lang mot den snoodaard in betrek king gestaan had. Thans,' zeide zij tol den heer Burham, kon zij zich duizend omstandigheden verklaren, die haar eersit raadselachtig waren voorgekomen, maar niets griefde haar zoozeer, als het denkbeeld van al het mogelijke te heb ben gedaan om den booswicht, die haar diepste afschuw verdiende, dc teeder- sle liefde le bewijzen. De herriniiering van hel. bedrog, waarvan zij het slacht offer was geweest en van den onnatuur- lijken toestand, waarin zij acht of ne gen maanden lang doorgebracht had, maakte haar schier waanzinnig. Op zekeren avond hoorden wij om streeks negen uur een rijtuig in de na bijheid van onze woning stilhouden, en werd er aan de huisdeur geklopt. De meid kwam binnen en overhandigde mij ne moeder een langwerpig pakje, waar van deze het adres met aandacht be keek. Zij siclieen iets te willen zeggen, doch bezon zich, en gaf miij het pakje zwijgend, over. Het was aan mij geadresseerd. Maar... was het geen dnoom. Neen, het lec-d geen twijfel, het adres was van de mij zoo welbekende hand... van Ma- TE ANTWERPEN. Het Instituut van Dokter Vidal, 27, Bosmanslei, is alleen gemachtigd om t© Antwerpen de methode van Dr Vidal, de groote specialist van dc Sympathico- Iherapie toe te passen. Men kent het succes van deze won derbare behandeling die er in lukt, om somtijds vanaf de eerste zitting, verbe tering te brengen in als. ongeneesbaar aangeschreven zieklon als asthma,rheu- matiek, ruggemergloring en zekere ge vallen van verlamming, eenzijdige be roerte en ziekte van Parkinson in het hijzonder. Haar werking strekt zich ook uit lot de ziekten der spijsvertering, de storingen in den bloedsomloop en vooral de zenuwlroebelen (hoofdpijn, slape loosheid, draainissen, hevingen, ang sten, neurasténie). Geleid door een lange ondervinding heeft Dokter Vidal zijn methode be paald op punt gesteld. Deze verschilt totaal van de methoden van ueus- re- flexo.lhérapie die gewoonlijk toegepast worden. Het is aan déze volmaking van zijn techniek dat de methode van Doktor Vidal de ontelbare genezingen dankt di© zij dagelijks verschaft. Waarlijk, deze behandeling heeft iets wonderbaars het eenvoudige wrijven van een stylet over het neusvlics, een kleine, nauwelijks merkbare trrinng zonder de, minste pijn en de weldoende reactie is bekomen,. Zieken, gij die lijdt, gij hebt het reclit niet meer te wanhopen Ga in vertrouwen naar het Ins-ütuut van dok tér Vidal. Uw geval zal bestudeerd wor den en men zal U, in volle vertrouwen zeggen wat gij te hopen hebt. N. B. Het Instituut van Dokter Vidal is gelegen. 27 Bosmanslei, t© Antwerpen, lel.; 78.125. De raadplegin gen hebben plaats op Maandag, Don derdag en .Zaterdag-, van 9 tot 12 ure en van 1 tot. 6 ure. 's Zondags morgens, van 9 tot 12 ure. Er wordt gratis ge antwoord op alle vragen om inlichtin gen over elk geval in het bijzonder en zonder kosten wordt er op eenvoudige aanvraag een verklarend brochuur over de methoden gezonden. A-utokamion door irein. gevat te Boortmeerbeelc Woensdagmorgen heeft aan een onbe-- waakten overweg tusschen Heyer-Bist- straat en het Station van Boortmee-r- beek, een ongeval plaats, gehad dat vreeselrjke gevolgen had kunnen hëbwen. Een autovrnehtwagen, toebehoorenfie aan den h. Aiig. Jacobs, Hansbrug, Haaoht, en waarop beevens de voerder n:og vijf personen hadden plaats- geno men, werd er verrast door den sneltrein Gent-Leuven, die te 8 u. 13 het station van. Meehelen had verlaten. Men weet niet hoe het ongeval uit te loggen, want op die plaats is er niets wat. het uitzicht op de spoorbaan be lemmert. Waarschijnlijk heeft de voer der den (rein bemerkt toen he»t te Iaat was- om nog le stoppen of zijn vaart to versnellen en de baan vriij te maken. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest om door een plot,sen ruk aan het stuurwiel zijn wagen in de richting van, Leuven t© stellen, zoodat de schok van de lokomotief achter op den wagen to "recht kwam, deze werd een paar hon derd meter vo-ortgeslcurd over de spo ren. De voerder kwam er met den schrik vanaf. De andere peisonen die op den wagen zaten konden afspringen voor dé botsing plaats had. Een hunner werd bij zijn val vrij ernstig gewond. thilda. Wie gaf u dit? riep ik, de dienst» maagd, die het. vertrek reeds verlaten had, in den gang achterna snellende. Eene dame, die eenen mantel om' en eene zwarte voile voor hel. gelaat had, .antwoordde de meid. Zij vroeg mij of mevrouw Austin hier woonde, en of mijnheer Clement nog; bij zijne rnqma Thuis was, en nadat, ik hierop toestem mend geantwoord had verzocht ze mij, liet pakje terstond over te geven.Laar-* op ging zij haastig weg, stapte in een rijtuig, dat. niet ver van de tuinpoort stond, en reed daarmede weg. Toen ik, half verstomd van smart, in de.huiskamer terugjkeerde, riep mijn© moeder, die intus-sichen het adres van het pakje nog eens aandachtig had be schouwd Er is geen twijfel aan, Clement f» het. is Mathilda's hand. Ik meende dis dadelijk te bespeuren, toen de meid 't mij overgaf, doch durfde het niet, zeg gen, uit vrees, dat ik mij kon vergis sen... Clement wat scheelt u Ik deelde haar mijn vermoeden mede, dal, Mathilda zelf de brengster van het' pakje geweest was1, en opende dit daar* op terstond. Het was een zorgvuldig dicht ge maakt bordpapieren doosje, van boven met watte gevuld. Toen ik deze oplichtte*, liet mijne moeder een kreet van verba» zing liooren, terwijl ik zelf in het eerst© oc-genblik niet wist, wat ik zag. ('t Vervolgt.}.

De Volksstem | 1935 | | pagina 2