HERBESAN De laatste Lotgevallen van Robert en Bertrand Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen personen op GEMENGD NIEUWS Ernstige Zaak te Brussel Vertrek van de «Leopoldville» Spoorwegongeluk te Haacht Brand te Schaarbeek Trambotsing te Vorst Vrouw door een Tram vermorzeld Overstrocmingsramp in Zuid-Slavië 24 November. h. Flora. Gebö- rcfe yit een Mahomedaanscbcn vader en •een chr^'ene moedor, werd zij door haar eigen broeder als christin verra den. In 82-i werd zij. onthoofd. Koning Joris van Griekenland. De Koning van Griekenland heeft Donöer- dagnamiddag een bezoek gebracht aan Mussolini, met wien hij eon onderhoud bad dat ongeveer twintig minuten duur de. Het 10.000e schip te Antwerperi. Volgens de jongste statistieken die op gemaakt werdenDinsdag te midder nacht, waren op dit oogenblik in den loop van dit jaar 9734 zeeschepen in de haven van Antwerpen binnengeloopcn. Er was dus nog een tekort van 266 schepen om het totaal van 10.000 te bereiken. En alhoewel gedurende de eerste veertien dagen van November minder schepen in Antwerpen binnenliepen, dan in de eerste veertien dagen van Octo ber, verwacht men er zich toch aan dat het getal 10.000 nog in den loop dezer maand zal bereikt worden, waarschijn lijk rond den 27 of den 28 November, De stand van de werkloosheid. Pioor het ministerie van Arbeid worden geregeld cijfers over de werkloosheid openbaar gemaakt. Voor de afgeloopen week geven de cijfers een aantal werk- loozen van 167.087 aan, of ongeveer 2000 meer dan de week tevoren. Die uitbreiding wordt toegeschreven aan seizoeninvloeden. Lincoln Motor Company. Henry Ford, de eigenaar van de Lincoln Motor Company, welke zich steeds speciaal op de igroote luxe wagens toegelegd heeft, kondigt aan, dat deze automobielfabriek binnen kort een nieuwen wagen lancee- ren zal, welke tot een andere prijsklasse behoort. Deze wagen, de Lincoln Zephyr, een V-vormige twaalfcylinder, zal vermoe delijk binnen afzienJfaren tijd op de Eu- ro-peesche markt vershijnen. Dat ziet men maar in Engeland. De «Diaily Mail» meldt, dat Sarah Chur chill, de 21 jarige dochter van Winston Churchill, het beroep van revuedanseres heeft gekozen. Zij zal op 23 December ini de provincie debuteeren en later te Londen optreden. Haar vader, Winston Churchill, heeft volgens het blad zijn toestemming ge geven. Zooals men weet, wordt Xvïnston Churchill, die tot" de familie van den hertog van Marlborough behoort, ver moedelijk deze week minister. De bevolking van groot-Londen. Volgens de laatste olTicieele statistie ken telt Londen op dit oogenblik op' een gebied groot 1797 km2 8,401.000 Inwo ners. De lengte van het stratennet is totaal [1688 kim. D,e begrooting van het afge loopen dienstjaar wees het respectabele cijfer aan van 38.000.000 pond. De kos ten der straatreiniging bedroegen meer dan 1000.000 pond, terwijl voor ver lichting 600.000 pond werd uitgegeven. Over de viervoetige bewoners van 's werelds grootste s.tad wordt nog het volgende gemeld Men vindt er 223.014 honden, waar voor 83.000 pond belasting wordt be taald. Bij dit getal zinkt het aantal an dere huisdieren in het niet. Er zijn 822 koeien, 508 schapen en enkel 117 paar den. In Londen rijden meer dan 8200 ta xis, terwijl het aantal huurrijtuigen slechts enkele tientallen bedraagt. doop AUCTOR 2de Vervolg. En de hoofdcommissaris las .1 Dieven vangen is- plezant, Maar ge moet dat. haastig lappen, Eer ze aan uw hand ontsnappen, Want dan is het embetanl Soms zijn zij zeer rap ter hand Als bij u thans. Ro-ber-trand. Dje lieer Muniky beeft liet gezegd 5e stonden naast u op de kaai. Dat is looverij kreet Deraef. Dieverij, verbeterde de hoofdcom missaris... Die kerels gaan ons spel le veren. Hoe eerder ge met uw Ameri- kaanschen collega op zoek gaat, hoe be ier... Ge ziijl uw uurwerk kwijt, maar dat is nu ook geen reden om uwen tijd te verliezen... Ga naar huis en lieer dade lijk na uw eetmaal weer. Het is nu... De hoofdcommissaris verbleekte op zijne beurt. He Wat mijn horlogi'e bliksems Ook zijn uurwerk en ketting waren verdwenen, en nok bij vond een brief in. den zak. ou daarop las hij. wijl de. Iet- Iers voor zijne uogen dansten, zoo Ava«, Belgisch-DuitS$ü botalingsakkoord. Een belangrijke afvaardiging, be staande uit ambtenaren van bet depar tement van buitenlandsche zaken en van andere bevoegde ministers is Woensdag uit Brussel naar Berlijn vertrokken. Het betreft de onderhandelingen over de verbeteringen, die te brengen zijn aan de betalingsakkoorden die, zooals men weel, geen voldoening geschonken hebben. Naar verluidt houdt het gerecht zich bezig met een ernstige zaak, in verband met effekten. Het betreft aandeelen van de Car rières du Levant, te Ecaussmes. Enkelen tijd geleden verschenen in een Antwerpsch en terzelfdertijd in een Brusselsch blad berichten nopens deze steengroeve, luidende dat er rijke por- fierlagen werden ontdekt, die natuur lijk een groote bedrijvigheid aan de on derneming zouden verzekeren. Gedurende een maand ongeveer ste gen de aandeelen van de maatschappij zonder dat er een tegenspraak kwam. Tenslotte werd, na een maand dus, in dezelfde bladen die het bericht van de ontdekking hadden medegedeeld, door het bestuur van de «Carrières du Le vant» gemeld, dat de- zaak onjuist was. Pjit heeft de aandacht opgewekt van het gerecht en naar aanleiding hiervan wei^ een onderzoek ingesteld op grond van de artikels van het wetboek van strafrecht en van de wet op de maat schappijen, die alle bedrieglijke han delingen bestraffen, welke tot doel heb ben beurseffekten te doen stijgen of te doen dalen. Het onderzoek werd toevertrouwd aan onderzoeksrechter De Muylder, van het Brusselsehe parket. Deze heeft een huiszoeking doen ver richten in den zetel van een Antwerpsch blad en tevens ook in de kantoren van een blad te Brussel. Tezelfdertijd werd ook nog een. huis zoeking verricht ten huize van een Brus- selschen bankier. Verlaagde tarifeering voor Landbouw- colli Om de handelsverrichtingen tusschen de op den buiten wonende voortbrengers en de verbruikers in. de steden te bevor deren, heeft de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen onlangs een uitslaande reclameprent laten verschij nen, met een lijst van dó voortbrengers die. gewo.olijk hun toevlucht nemen tot den dienst der landbouwcoili. De Nationale Maatschappij der Belgi sche Spoorwegen is van plan eerlang een nieuwe uitgave van bedoelde recla me plaat in het licht te zenden, welke niet alleen de lijst zal bevatten van de voortbrengers die zich bij de eerste uit gave hebben doen kennen, maar even eens het adres van degenen die de hier onder gevraagde inlichtingen vóór 31 Januari 1936 gelieven in te zenden bij de D,ireetie van de Exploitatie (bureel 13-4bis), Leuvensche Weg, 21. 1. naam van de afzendende firma (voortbrenger) 2. juist adres 3. voortbrengselen aan de verbruikers aangeboden en die als landbouwcoili mogen verzonden worden. Er wordt aan herinnerd dat de pro ducten waarop het tarief voor landbouw, colli mag worden toegepast, de volgen de zijn Aardappelen, boter, eieren, niet ge conserveerd fruit, dood gevogelte, niet geconserveerde groenten, hespen, honig, geslachte konijnen, spek, versch vleescli en worsten. hij aangedaan Heer commissaris wees gegroet, Ge ziet dat wij als 't zijn en moet Ook u met een bezoek vereeren, Wij droegen een herin'ring meê..* Gij hebt ons sympathie, allez. (Wij zouden 't anders niet begeeren! Wij drukken u van ver de hand Tn volle vriendschap. Ro-ber-trand. Hebt ge van uw leven zooiets ge zien Dat loopt de spuitgaten uit. Gij zijt niet op de kaai geweest, heer hoofdcommissaris Ik ben niet uit mijn kabinet ge weest En wie hebt ge ontvangen Niemand dan u en uw ambtgenoot en die Engelsche juffer. P,an... Maar dat zou al te kras zijn... Pan... Welnu Moeten die twee de dieven zijn 1 De heer Munky Is Bertrand En de juffer... Robert Dat is onzin Een lange en een korle... Ik ge loof thans dat, alles mogelijk is... Er is niet aan te twijfelen... Telefoneer naar het hotel. Deraef was reeds de deur uit. - Eenige oogenblikken later kwam hij 'terug met een bedrukt gelaat. J -7- Geen Munky-of geen Mary. Car- Dje Belgische stoomboot «Leopoldvil le» van de Compagnie Maritime Beige, is Vrijdagmiddag onder bevel van kapi tein Bosquet, uit onze haven naar Con go vertrokken,. Aan boord bevonden zich 158 passa giers, onderverdeeld als: volgt Voor Matadi en Boma: 72 van eerste klas, 49 van tweede ein 7 van tusschenklas; voor LobiLo> 10 van eerste, 40 van tweede en 7 van tusschenklas. Drre passagiers zul len ontschepen te Santa Cruz de Tene- riffe. Onder de verlrekkenden bevinden zich de Eerw. Pater L. Hamerlinck, der Jezuïeten; de Eerw. Zusters P. Bontfuel, H. Becelaere, M. De Munck en M. Van Nueten, der Zusters van Liefde voorts talrijke ambtenaren voor rekening van het Ministerie van Koloniën en voor Ko_ loniale Maatschappijen, zooals de Una- tra,'de Corigo-Spoorweg, de Formimère, Union Minière, enz. De lading bestaat i,n bet geheel uit 8000 ton verschillende goederen, waar onder 200 ton ijzeren platen, 60 ton ma- ehien-onderdeelen, een locomotief van 7 ton, twee autos van 5 ton elk en 200 ton ijzeren banden. Vrijdagmorgen bad te Haacht een vreeselijk ongeluk plaats. De werkman Juul Mertens, afkomstig uit Haacht-St- Adriaan, die zich dagelijks met den trein van 5 u. 55 naar zijn werk begaf zag bij zijn aankomst aan het station dat de trein binnenliep. Haastig klauter de hij, over den, bareel en liep langs het tegenspoor op den trein toe. Tengevolge van den feilen mist, zag hij den goederentrein <n. 1798 uit Mui zen niet, die in tegenovergestelde rich ting aangereden kwam en waardoor bij geval werd. Groote verwarring heerscb- te onder de aanwezigen. Men, snelde den armen man ter hulp, die in erbarmelij- ken toestand opgenomen werd. Een geneesheer uit Haacht was spoe dig ter plaatse en deed het arme slacht offer aanstonds naar het burgerlijk gasthuis te Leuven overbrengen na hem de eerste noodige hulp toegediend te he-bben. Men vreest voor een noodlotti- gen afloop. Donderdagnamiddag werd de brand weer van Schaarbeek naar do Kwatrecht. straat aldaar ontboden/ voor een begin van brand dat was uitgebroken in, het bijgebouw van het huis n. 38, dienstig als magazijn voor M. Charles Over- broeck. Bij hun aankomst moesten de brand weerlieden hulp vragen, daar de brand veel erger was dan men hun eerst had gezegd. Al de meubelen die de plaats ver sierden, stonden in vlammen. Na een goed half uur werken, bleek alle gevaar geweken en de brandweerlieden keerden terug. Rond middernacht werden ze evenwel teruggeroepen daar hier* én daar weer vuurgensters opstegen. Na enkele minu ten blusschen was alle gevaar definitief bezworen. De schade wordt op 50.000 fr. ge raamd. Gansch het magazijn met al wat het bevatte werd de prooi der vlammen, 't is te zeggen parfumerie, goedkoope juweelen, enz. De oorzaak van den brand is onbekend. pooT... Laat ons dadelijk het signalement van het dievenpaar rondzenden. Daar zijn we nieis mede vooruit. Hun echt gelaat zullen ze niet verloo- nen en 't spreekt van zélf dat Munky thans geen baard of geen bril moer zal dragen, en Mary Carpoor hare vrou wenkleederen reeds zab hebben afge legd. Inderdaad, Het best zal wezen een spoor te zoeken. En van dit v-oorvaT nergens iets, te laten uitlekken, in ons eigen belang.Het is al te gek Ik zal niet rusten vooraleer ik die schurken gevangen heb. Als ze binnen acht dagen niet achter de grendels zit ten dan mag ik geen Pieraéf meer fiee- ten. Dan zullen ze weten, boe laat het is, en wij ook weer, besloot de hoofd commissaris. Hoe eerder 'hoe liever. HOOFDSTUK II Mevrouw van Slewang en haar zoor.. Mevrouw van Slewang was eene lange, magere vrouw wier' regelmatig en door de zon gebruind gelaak>aangenaam van onder haar weelderig vergrijsd liaar te voorschijn kwam. i Jonkheer Arnold van Slewang was een flinke jongeling niet hóóg opgegroeid, maar slank van gestalte, het gelaat ins gelijks bruin gebrand door de zon. Zij waren vreemdelingen. Vrijdagmorgen, om 8 11. 40, heeft zich op' den Brusselsehen steenweg, niet ver van den politiepost- op St. Denisplein, te Vorst, een ernstige trambotsing voor gedaan. Op die plaats moeien de trams, die naar de stad toe rijden een wissel pas- seeren om op een eenig spoor te komen. I Een dichte mist belemmerde ten zeer ste de zichtbaarheid. Op zeker oogenblik zag de wattman van den tramwagen van lijn 14 M. Pi-, van Kuregem, die in de richting van Brussel reed, ter hoogte van het huis n. 72, een tram van lijn 53, die in de rich ting Vorst kwam aangereden. De bestuurder D., die een botsing voorzag sprong uit zijn tramwagen en kwam met het hoofd tegen de straatstee- nen terecht. De beide tramwagens bot sten met geweld tegen elkaar, terwijl de reizigers dooreen werden geworpen en de ruiten aan stukken vlogen. De tramcontroleur C., die zich op het balkon van tram 53 bevond, bestuurd door den- wattman Vanderpeken, woon achtig 52, Verzamelaarstraat, te Ander- lecht, werd door de ruiten geslingerd en kwam zwaar op de straatsteenen te recht. Wat Vanderpeken berteft, hij werd getroffen in het aangezicht door glasscherven-. Die beide wagens werden, zwaar be schadigd. De gekwetsten werden naar het ziekenhuis van den h. Mercbez op den Brusselschen steenweg overge bracht, en stelde vast dat de toestand van den controleur vri|j ernstig was. Op zijn aanvraag werd hij huiswaarts ge bracht. De ergst gewonde is de h. Geer- naert, wonende Gemeenteplein te Vórst. Het slachtoffer werd van den eenen tramwagen in den anderen geslingerd. Vier andere reizigers waaronder een dame, wonende Leopold Il-laan, liepen kwetsuren, op aan het aangezicht en aan de handen. Zij konden, na verpleging, huiswaarts keeren. TWEE SMOKKELAUTO'S TERUG OVER DE GRENS. Vrijdag morgen staken twee vracht auto's komend van Holland, de Belgi sche grens over te Zelzate. Ze zetten hun weg voort tot Ertvelde, waar de voercTers probeerden de gendarmen le mijden die nabij de grens opgesteld stonden, door rechtsomkeer te maken. Deze laatsten vuurden hun revolvers op de auto's af doch deze bereikten veilig de grens. Familiepak Om aan de veelvuldige aanvragen die ons gedaan werden te beant woorden, stellen wij een familie- pak te koop aan den prijs van 25 frank en dat 5 maal den inhoud van het pak van fr. 7.50 bevat. Op de meir hadden zij een heerenhuis, met koetspoort gehuurd, dat prachtig werd ingericht^ en waar een talrijk dienstpersoneel was aangeworven een knecht, een koetsier, een groom en een viertal meiden. In het huis daarnevens woonde de gravin van Grobbendonck cn de meid van mevrouw van Grobbendonck bad op een morgen vernomen van de meid van' mevrouw van Slewang, dat ook deze eene gravin was, weduwe van een hoogen ambtenaar van Nederlandsch Indie, en dat ze over meer millioenen beschikte dan er plaveiljes waren in den keuken vloer. De meid van mevrouw van Grobben donck vertelde dat natuurlijk aan hare meesteres, en deze laatste die den jon gen lieer van Slewang reeds eenige ma len bad zien uitrijden, en die eene huw bare dochter bezat, besloot, dan ook kennis aan te knoopen met mevrouw \an Slewang, en de papegaai van me vrouw van Grobbendonck, die uit zijne kooi ontsnapt was, en in den tuin van mevrouw van Slewang wandeldèT^ waar hij door jonkheer van Slewang gevangen werd, gaf daartoe de gewenschte gele- henheid. De twee mevrouwen brachten elkaar een bezoek, mevrouw van Grobbendonck stelde hare nieuwe «vriendin» voor aan I hare kennissen, die op hunne beurt me- I vrouw van Slewang ontvingen cn tegen- bezoek brachten, en nadat laatstge- 1 noemde mevrouw een prachtig feest maal in haar hotel had «egeven. waar- "Vrijdagmiddag had op den steenweg^ Meenen-Moeskroen, op het gehucht «Nieuw kwartier» een tragisch ver-; keersongeluk plaats. Er heerschte een: zware mist. Op het oogenblik dat de 27- jarige Leona Van Fleteren, echtgenoote A. Ostijn, wonende aan de Moeskroen- straat, wou uitwijken vóór een auto werd zij door de elektrische tram, ko mende uit de richting van het gehucht «Barakken», aangereden. De tram moest worden opgeheven 0111 het slachtoffer onder de wielen uit' te halen. Het vreeselijk verminkte lijk werd naar bet duidenhuis overgebracht. Het parket kwam ter plaatse. Het ver_ keer was gedurende een paar uur on derbroken op de plaats van het onge luk. Napels, 22 November. In gehee! Zuid-Ilalie heerscht buitengewoon slecht weer. Tot nu toe telt men 37 doo- den en talrijke gewonden. De overstroo- mingen hebben groote schade, aange richt. Te Catamzora Sala zijn twee huizen onder den druk van het water ingestort. Uit het puin beeft men negen dooden en een gewonde te.voorschijn gebraeh*. Pjrie personen, zijn om bet teven ge komen te Catanzaro Marina, terwijl bij het instorten van een huis nabij het sta tion, van Cantate drié personen gedood werden. Twee personen werden bij dit laatste, ongeluk gewöïid. Volgens berichten uit de provincie zijn te Serra San Bruno huizen inge stort, tengevolge waarvan veertien per sonen gedood werden. De bergstroom Musofile is builen de oevers getreden en heeft verschillende huizen onder water gezet. Tien personen zijn verdronken. Te Dasa en te Santa Lucia, waar groo te stoffelijke schade is aangericht, telt men één doode. Het station van Catanzaro is geheel overstroomd. Alle telefonische en tele grafische verbindingen zijn verbroken. De waterleiding is gesprongen. Te Catanzaro Marina is een oliefa- briek'overstroomd. Do schade bedraagt hier 500.000 lire. Anc. Maison Louis Sanders, S. A., Brussel Prijzen Fr. 7.50, 15.- en 25.-het pak. over een «journal artistique et mon dain» wonderen had verteld, stond de zoogenaamde groote wereld voor ue Slewangs open. Mevrouw van Grobbendonck deelde aan ieder mede wat hare meid van de meid van mevrouw Slewang had verno men, en de groote wereld stelde zich met deze toelichting tevreden. Tant de millions que dales de cui-. sine», is ten huidige dage eene voldoen de heraldische uitdrukking, als daar' pracht en praal van huis en kleed bij was. j Eenige weken nadien kwam mevrouw, \an Slewang de hand vragen van dei dochter van mevrouw van Grobben-, donck. Arnold was plotseling smoorlijk ver-, liefd geworden op de jonkvrouw. Mevrouw van Grobbendonck polste' bare dochter over het geval en vernamj met vreugde, dat Nora "niet ongevoelig was voor den flinken jongen. En ze werden verloofd. Een morgen zat.en moeder en zoon van Slewang aan de ontbijttafel. I\e jonge Arnold stond recht en ging de deur op slot zetten, waarna hij te rug aan tafel plaats nam en half luid t,ot zijne moeder zegde -Als we binnen korl geen slag slaan geraken we er onder door. ('t Vervolgt.) zijn verstopt, en volgens de geneesheeren is do verstoptheid de basis van de meeste ziekten. Verergert uwen toestand niet met drogerijen. Neem Herbesan. Ik geloof dat gedurende mijn leven, ik geen enkele stoelgang gehad heb zon der medicijnen, 'schrijft ons Mevr. F. Servientstraat te L. Ik ben 60 jaar oud en sinds ik Herbesan neem. heb ik regelma tig alle dagen een stoelgang. Ik had een sterke bloeddruk en dank aan Herbesan is deze verminderd, en zelfs mijn lever erkt beter.» Ref. 31 B/41 Herbesan is een goed gedoseerd meng sel van 14 uitgekozen planten en in de beste streken geoogst op het gunstig ste oogenblik. Om u te verzorgen, doe zooals uw grootoudersneem uw toevlucht tot de planten. De Gezondheid door de Planten

De Volksstem | 1935 | | pagina 2