De laatste Lotgevallen van Robert en Bertrand Nationale Maatscbappij van Belgische Spoorwegen GEMENGD NIEUWS Bij trage Spijsvertering De ergste Ongemakken Nationale Federatie der Verminkten van Arbeid en Vrede Een dierentuin te Brussel De Wonderbare behandeling van Dokter Vidal te Antwerpen Zeer juist Inbrekers op ronde in het Brusselsche 27 Kovember. H. Acharius. Achanus was eerst monnik'te Luxcuil en discipel van den H. Euslasius. In 621 werd iiij bisschop van Noyon en Door-' nik. In deze hoedanigheid legde hij veel! iever aan den dag voor de heiteer in-g van onze gewesten. Hij stierf in 6 50. T,e H. Eligius volgde hem op. De zoon v.an kapitein Joubert, priester gewijd. E. II. Joubert, zoon van ka hitein Joubert, werd priester gewijd door Z. Ex. Mgr Huys. De plechtigheid had plaats in de mis sie van Boudewijnstad. Kapitein Joubert is een der grootste namen van onze koloniale geschiede nis. Monument in aandenken van Konin gin Astrid. Een comileit door gene raai Madelin voorgezeten en onder de bescherming der meest vooraanstaande Fransehe personaliteiten werd gevormd om een monument, op te richten in aan denken van II. Majesteit Koningin Astrid van Belgie. Dit monument zal in een der Fran sehe openbare tuinen geplaatst worden. Een gulden boek, waarop de namen der onderteekenaars zullen voorkomen, zal plechtig aan 7. Majesteit Koning Leo pold III overhandigd worden als blijk der Fransehe vriendschap voor Belgie. Weekstaat der Nationale Bank va.n Belgie op 21 Nov. '35. -De weekstaat der Nationale Bank van Belgie op 21 No. ember 1935 toont aan dat de goudvoor raad, ter waarde van 17,237,459.530.03 frank met 49,600.000 fr. is toegenomen De onmiddellijke opeisehbare verbin. tenissen ten bedrage van 25 miljard 828.803.012,32 frank stegen met. 72,500.000 frank toe, zoodat het goud dekking, sprocent op1 66,74 neder- komt. De portefeuille met wissels op Belgie en met goudwaarden op bet bui. tenland steeg met 22.000.000 frank terwijl daarentegen de voorschotten op Belgische publieke fondsen slonken met 16.000.000 frank. Credieten voor werkloosheid bestrij ding. De buitengewone begrootin voorziet credieten voor een bedrag van 270 millioen voor werken tot bestrijding der werkloosheid. Noord-Zuidverbinding te Brussel. De bevoegde departenienlen hebben naar gemeld wordt, besloten, niet langer te wachten met de voortzetting van de se dert 1914 stopgezette werkzaamheden van de zoogenaamde Noord-Zuidverbin ding dwars onder hét'hart van Brussel. Naar van goed ingelichte- zijde is verze kerd, zal hiermee reeds in Februari a.'s! een begin worden g.emaakl. Mét de uit voering van dit, werk zal een bedrag van ongeveer 650 millioen frank gebroeid zijn. De uitgifte van goudstukken in Frank rijk. De Kommissie van financiën beeft besloten hare goedkeuring te hech ten aan de uitgifte van goudstukken in [1936. Zij heeft evenwel het bedrag der uitgifte van 1 miljard op 2 miljard frank gebracht. Do bank van Frankrijk verhoogt haar rentevoet van 5 op 6 t.h. De Bank van Frankrijk heeft haar discontovoet ,van 5 op 6 t.h. gebracht ten gevolge van den nieuwen en belangrijken gouduit- ivoer, die veropenbaard werd door den laatst en slaat van de bank van uitgifte. Sedert t November heeft meer dan één milliard goud (ongeveer twee milliard Belgische frank), de kelders van de in stelling aan de rue de la Vrillière verlo. ftcn. Dit gevoel van brann winderigheid, zwaarte, dal drie tot vier uur duurt,dat geeuwen en die slaperigbèid na de maal tijden hebben geen andere oorzaak dan een trage spijsvertering. Het mecren- deel dergenen die aan de maag lijden hebben een te trage spijsvertering en geven er zich geen rekenschap van. Al leen de bovenaangehaalde symptomen kunnen lïun aanzetten dagelijks gebruik te maken van de Magnésie Bismurée, het uitmuntend tegenzuur dat sedert 20 jaar millioenen -personen genezen heeft. De Magnésie Bismurée is het genees middel dal aanstonds werkt, en in zeer weinig tijd de normale werking der ■spijsvertering hersfelt. De Magnésie Bismurée is te koop in alle apotheken in poeder en tabletten, aan den prijs van fr. 7,50 of het groot voordeelig, for maat van fr.. 13,50. Prijsvermindering voor de kroostrijke Qezi-nnen. De erkenningsboekjes met het jaartal «1934-1935» of «1935» die aan. de le den van de kroostrijke gezinnen toela ten de vermindering op de prijzen van vervoer per spoor te genieten, mogen tot 15 Januari 1936 benuttigd worden. Zij dienen uiterlijk den 16 Januari te rugbezorgd aan de statie die ze afgege ven heeft. De rechthebbenden worden dringend verzocht reeds van 1 December e.k. af hunne aanvraag om nieuwe boekjes in te dienen, opdat deze boekjes tussc.hen 1 en 15 Januari zouden kunnen afgele verd worden. Deze nieuwe boekjes zijn geldig gedu rende drie jaar, voor zooveel de- bezit ters hun rechten op de prijsverminde ring in den loop van de jaren 1936 en 1937 niet verliezen. Ingevolge het besluit genomen tijdens ons. te Brussel gehouden Kongres op Zondag 6 Oktober, bobben wij de eer, U de hieronder geplaatste dagorde te zen den, met be^e ze aandachtig te WTllen inzien en ons, naargelang uw oordeel, -een antwoord; te willen zenden. ORDEMOTIE. De Nationale Federatie- der Vermink ten van Arbeid en Vrerte, vereenïgd, in driemaandelijksche vergadering op Zon dag 6 Old ober in de Feestzaal der We reldtentoonstelling té Brussel, onder hét voorzitterschap van den Heer Fes- traets. Na een grondige .studie van bet mo reel verslag der Federatie, beeft zij met algemeene goedkeuring, en handge klap de vólgende resolutie gestemd. De Nationale Federatie der Ver minkten van Arbeid en Vrede, onderzoe kend den treurigen toestand der Ver mink! en en Gcbrekkelijken, nog verer gerd door de onrechtvaardigheid der besluitwetten getroffen door het gou vernement de - Broqueviile-Theunis, en door de stijging der levensduurte. Herinnert aan het Gouvernement Van Zeeland de belofte welke gedaan is ge worden in zijn mnrsterièelë verklaring BmagaBaagaaMP betreffende pensioenen en toelagen. Betreurt ten zeerste ,dat, het gezegde gouvernement nog altijd niet de wreede besluit-wet van 31 Mei 1933 .betreffende het Speciaal Fonds der Verminkten en' Gebrekkelijken heeft ingetrokken. Eiseht met spoed, voor de oud-slacht offers van arbeidsongevallen de volledi ge toepassing van de forfait der 2/3; voor de berekening hunner rente en' toelage, de kosteloozo toekenning van' kunstmatige toestellen evenals de oor- logsinvalieden, en de verhoog.ing van hypothetische basis van 6000 fr. yast. gesteld door het besluit van 5 Februari 1930, voor de berekening der toelagen. Dringt er bij de Openbare Besturen en de Kommissies van Bijstand op aan. opdat er speciale beschermingsmaatre gelen zouden getroffen worden ten op zichte van de ong.eïukkigsten onder de ongelukkigen Noodigt al zijn aangeslotenen uit om deel te nemen aan de kicscampanje welke eerlang zal geopend worden ten einde van a He kandidaten van elke par tij een formeele verbintenis te bekomen, dat ziij zullen medewerken om de door ons gestelde wettige ëischen in vervul ling, te brengen. Doet. beroep op ajlhare aangeslotenen om te zamen en m$t,kracht te strijden ten einde hun pijnlijk lot te verbeteren en besluit deze dagorde te zenden aan het Gouvernement, aan de H.H. Vólks- verf cgenwoordigers^h1 Senatoren en aan de Pers.» In naam onzer duizende ongelukkige- beschermelingen j dewelke we niet willen ontmoedigen') 4n hunne hoop, drukken wij den wéttsch uit een gunstig antwoord te mogen; ontvangen hetwelk aan al onze aangeslotenen zal kenbaar gemaakt worden en wij bieden u onze eerbiedige gevoelens. Voor het Uitvoerend Nationaal Kömiteit. Trekking; der Einnenlan dsche Leening 9S2 Reeks 268.146 wint één millioen. Maandag had te Brussel de 45e trek king plaats van de binnenlandsche lee ning 1932. Reeks 268.146 wint één millioen. D,e volgende 'reeksen zijn betaalbaar met. 25.000 frank elk 104723 153321 154282 174314 182979 185211 188288 192570 195499 207641 214415 221194 223680 227236 '230261 234023 242211 246325 246G30 252253 257116 274982 275464 277614 281197 282307*287173 289825 292201 296726 299880.. 179921 193609 Op 't grondgebied van Woluwe Voor enkele dagen zal aanvang ge nomen worden met de werken, op liet grondgebied van SI. Lambreehts-Wolu- wc, grensgebied Slockel en Tervueren, bij de Tervuercnlaan, met het oprichten van don nieuwen dierentuin, welke wel haast zal oprijzen in het eenig kader van de Brusselsche wandelingen Ter- vuerenlaan-Vier Armen. De inrichting is de nabootsing van de dierentuinen te Vincennes, in Frankrijk, en deze van Hamburg, in Duitschland. Het leerrijke zal er gepaard gaan met het vermakelij ke. De dieren zullen er niet opgesloten zijn, maar zullen in wel afgemaakte tuinen zich in schijn-vrijheid kunnen be wegen. Zalen voor tentoonstellingen en prijskampen voor klein vee en hoenders, katten, honden, enz., zullen ingericht worden. Projectiezalen voor voordrach ten en musea zijn voorzien. Daarenbo ven zullen sport- en speelpleinen het ge heel komen yolledigen, waarnaast dan nog eet- en drankgelegenhe.den zullen opgericht worden. Het geheel zal een oppervlakte bedra Gezien het groot aantal behandelin gen, zal het instituut van Dokter Vidal lederen dag open zijn van 10 tot 12 u. en van 2 tot 7 u. Hel grootste succes heeft het initiatief van Dokter Vidal bekroond. Dagelijks worden talrijke genezingen opgeteekend en ie Antwerpen spreekt men van niets meer dan van de Sympa- thicothérapie. Inderdaad, deze behande ling houdt iets wonderbaarsMn. Een eenvoudige aanraking met een stv- let aan enkele bepaalde punten van de neusholten, een trilling die nauwelijks voelbaar is en geenszins pijnlijk, en de weldoende reactie is bekomen. In het bloed doet zich een ware actie voor, want het loopt naar het zieke li chaamsdeel, herstelt aldus- den bloeds omloop en doet. alle pijn verdwijnen. Talrijk zijn de ziekten, voor dewelke deze behandeling past. Ten eerste de asthma, die 80% genezen wordt. Dart enkele verlammingen (eenzijdige ge- gen van 10 a 15 hectaren, en was eigen-j raaktheid, vallende ziekte en Parkinson dom der gemeente Woluwa, waarvan de kwaal) de rheumatiekpij'nen, de jicht- gronden gekocht werden. De officieelc opening van den «Zoo», pijnen, de maag- en de darmziekten, de bloedsomloopstoornissen. (te hooge benaming van den nieuwen dierentuin, spaning, keeren der jaren) de borstont- is voorzien voor. begin Juli. Z, M. de Ko-j steking en eindelijk de zenuwstoornis. ning zal deze plechtigheden door zijne tegenwoordigheid vereeren. Trein ongelnlt in cJe statie -te» Atr» Zondag avond was vrouw Marie Dcl- tenre, ongehuwd, 50 jaar, wonende Sta tiestraat te Lessen, up bezoek geweest' bij vrienden te Ath. Toen. zij 's avonds huiswaarts keerde en in de statie haar trein wilde nemen, werd zij bij het over steken van het spoor verrast door een trein komende uit Lessen. De ongclul sen, van welken aard ze ook zijn (hoofd. piljii, bevingen, slapeloosheid, draaiin gen, neurasthenie). Aan dezen die beklemd zijn aan. de ze- nuwachtigen, aan dezen die lijden aan de duizend stoornissen onmogelijk ze allen 'op te noemen die de «angslze- n'uwkwaal» kenmerken, schenkt de be- van Dokter Vidal de kalmteen het vertrouwen terug, waardoor ze tot een normaal leven ter.ugkeeren. Zieken die lijdt, wanhoopt niet. meer. Vertrouwt u toe aan het gesticht vai Dokter Vidal. Uw geval zal onderzocht kigc werd door de lokomotiefgeva e l,wor(jen en behandeling zal maar aan_ de beide beenen afgereden ter _10°g ®j vangen, indien er ernstige kans op ver- zeei Ibetering beslaat. van de knieën. Haar toestand bedenkelijk. door AUCTOR 4de Vervolg. Inderdaad. Do prins van Bangkoë is vandaag haar Brussel. Hij moet morgen om 'drie uur in den Dierentuin komen. Als wij nu 'een bericht, déden zenden, om liét bestuur te verwittigen, dat hij om één Uur zal daar zijn, en we gingen in zijne plaats. Bertrand was rechtgestaan en qp flo bert toegetreden. Hij val te hem de beide banden en drukte ze vurig. Robert, ge zijt een genie Dat weel ieder... Ik geloof dat we 'daar een góeden buiten zullen vinden... Dadelijk aan 't werk. Hij drukte op den knop eener elektri- "sclié hél. Een kneclil verscheen. Verzoek Jan de koetsier binnen te} bomen. Eenige oogenhlikken lal er verscheen den geroepene, een sferk gebouwde ke rel. Iwcc meter hoog, en met schouders .en nek. om eene poort in te loopen. In eerbiedige houding bleef hij aan de deur staan. Sluit de deur en hang uwen voor- •school aaii den sleutel opdat men niet naar binnen loere. De knecht deed wat hem bevolen iwerd. Zet u. Jan en neem éen sigaar. We bebben iels in 't- vel. «La Libre Belgiqiie» heeft eene juiste bemerking haar aanleiding van wat M. Destrée, de soêialiéti-sehe oud-minister, verleden week sol reef over de sankties tegen Italië. M. Destrée had ergens gehoord dat de Italiaansche schoolkinderen misschien zonder vuor zouden' zitten in de klassen En zijn barmhartig hart kreeg kom passie dat men toch maar kolen naar Italic sture», vroeg; hiij. En dat zal ook gebeuren, want de 'uitvoer van steenko len is niet verboden. Maar waarom heeft M. Destrée niet dezelfde kompassie' rhet de kinderen van de vrije scholen der groote steden, die van de koude zouden bevriezen als de christelijke liefdadigheid er niet tus'schen kwam ,Zijn de Ilaliaansche kinderen hem meer waard dan de Bel gische Ze verdwijnen met een .aanzienlijke-^ buit te Ukkel, Kcekelberg en Molenbeek Zondagavond, te 8 uur 30 's avonds, stolde mevr. Dawans, woonachtig 329, Moliere-laan, te Ukkel, bij haar thuis komen vast dat men een lederen hand koffertje had gestolen met een penden- tif in platina, versierd met twee groote briljanten, omringd door kleine briljan N.B. Het instituut van Dokter Vidal 27, Bosmanslei te Antwerpen (tel. 78.125) zendt zonder kosten, alleen op aanvraag een brochure met uitleg over de methode en geeft, kosteloos inlichtin gen per briefwisseling, over ieder spe ciaal geval. StoutmoediRe inbraak JBevaren-'Waas Maandagavond, rond 8 uur, heJJbep. twee onbekende schelmen bij middel van een steen, in papier gewikkeld, het uit stalraam uitgeworpen van den goud smid p. Jozef Stoelen, in de Vracenestr. te Beveren. Zij wisten een kussentje te ten ter waarde van 80.000 fr,, éen pla- bemachtigen waarop verscheidene rin- tina-riug met safier en briljanten tergen gevestigd waren en konden daarna waarde van 20.000 frank en andere ju-met hun fietse^n verdwijnen. lp hunne weelen. I haast lieten ze nochtans liet kussentje m Te Kookclhorg d^ong men door j met eenige ringen op de straat vallen middel van braak, lusschen 3 en 6 uur, waar ze werden teruggevonden, binnen bij den h. Charles Schwartz,Volgens getuigen waren dë deugnie- Frans Hcllinckstr., 9. Men stal er pel- ten blootshoofds en droegen geen over- sen en juweelen. In de nabu-rige woning nr 7 be woond door de li. Garit, heeft men een jas ze waren van groote gestalte een hunner bloedde aan de hand. De rijkswacht stelde een onderzoek 111 gouden uurwerk gestolen, een gouden en verwittigde de naburige gemeenten, damesuurwerk, vei sierd met diamanten -'t Zal gaan tijd worden, zei de koetsier, nam eene sigaar beet er hel puntje af dat hij weer op den vloer spuwde, en ging met de beenen schrij lings over een stoel zitten. Ik begon hier in te roesten. Een groot werk, Ro-' bert j f Eep meesterstuk als 't lukt zei Bertrand. Reik mij het sigarenkistje eens over; 't is ten paar dagen geleden, dat ik nog 'n rookrölletje tusschen ch tanden heb gehad. En mevrouw van Slewang, de oude, edele dame, stak een sigaar op, en rookte als een seheepschouw van de Red Star Lino... Op gedempten toon bespraken de flrie mannen het plan, dat Robert voor hen ontwikkelde. HOOFDSTUK III. Koe de prins va.n Bangkoe te la.at in den dierentuin kwam. Het \vas een sehoone Junidag De gouden zonnc praalde aan den helderblauwen hemel, en zond hare stra lenbusselen over het aardrijk, d.en Die rentuin inbegrepen. Daar was gewoel en beweging als op een feestdag. Het plein voor de groole feestzaal, rond de kiosk, zag zwart van het volk. Dit laatste zij gezegd bij wijze van spreken, want zwart was er wel dóór de klecdercn der mannen, maar het- werd met groole bontkleurige vlekken afge wisseld, door de zomertoilelten der da- men. En er kwamen nog maar slee.ds toe schouwers bij. De prins van Bangkoe zou weldra toe- komen. Officieel werd de kroonprins vari dal Aziatisch landje ntet ontvangen, maar ieder wist toch dat hij den Dierentuin met een bezoek zou vereeren, en er zijn binnen Antwerpen geen tierr monschen die geen halven dag opofferen óm een gelen koningszoon te zien. Eenige leden van het bestuur, ifi zwart habict en met gapend knopsgat, ston den op den uitkijk, tervviijl hunne da- men en enkele bevoorrechten in de mar meren voorzaal ongeduldig stonden te praten. Op hel, kiosk hielden de muzikanlen de zilveren manen en den zilveren haard in 't oog van hunnen orkestmees- tef\ die met den rftaalstok in de hand, slechts op een teelten wachtte, om het nationaal lied van Bangkoe te doen aan heffen. Daar is hij - Daar is hij De bestuurledcn schoten vooruit. Do klagende tonen van liet nationaal aria weerklonken. De prins, een klein en nog bitter jong fannetje, in Oosteusche kleeding^ stapte langzaam voort tpsschen de dubbele haag nieuwsgierigen, gevolgd door een grooten kerel donker geel van gelaats kleur, en die een langen zwarten baard droeg, welke tot over zijn borst neer hing. Deze laatste was prachtiger en schit terender uitgedost, in zijn bont en met edelgesteenten versierd plunje^ dan de koningszoon zelve. - In de voorzaal werd de jonge troon opvolger onthaald op eene Fransehe re devoering, spreker wellicht in den waan verhoerende, dal Fransc-h het best op half-Chineesch gelijkt. en robijnen, een pendentif in platina mol. briljanten,, een platina- keltingje met fijne parels en safier, gouden borstspelden, twee zilveren uurwerken, een zilveren damesuurwerk, drie biljet ten van 1000 fr. en enkele stukken van 50 frank, uil gegeven bij gelegenheid van de Tentoonstelling. Bij h. Jacob Kwenda, 9 Bonnevie- straat, te Molenbeek, heeft men 2500 lr. Belgisch geld gestolen, drie pond ster ling en twee biljetten van tien shilling. De prins aptwoordde in de taal van zijn land, nadat de groole gele kerel hem de rede van het bestuurlid vertaald had, en de woorden van den prins werden Dooclelii k mijnongeluk, te Luik Maandag morgen werkte de genaam de Servaas Masset, gehuwd, wonende rue Adolf Renson, te Monlegnée, op do verdieping van 220 meter in de koolpul len van l'Espérance in de rue en Bois te Luik. Toen hij wilde plaats ne men in de liftkooi verloor hilj het even wicht en stortte in den liftschacht tot op 600 meter diepte. De ongelukkige was op slag dood. Fransch overgezet. Zijne Hoogheid, sprak hij, betuigt u alien zijn besten dank voor dit prach tig onthaal, en zal er in ons land dik-. door denzelfden hofambtenaar in het4 wij Is aan terugdenken

De Volksstem | 1935 | | pagina 2