VIGOR i» Met VSGO^ weaken is d@ beste voorbereiding tof de wasch maakt het linnen veel reiner! VAN DE POELE-STAES STILT DE PIJN VRIJE TRIBUUN HET GOEDKOOPST Een Kunstalbum VISCH HANDEL 'NEEN ZIJ LAAT MIJ GERUST NU DAT IK LINIMENT SLOAN GE8RUIK." Met de hulp van Liniment Sloan hebt gij die rheumatische pijnen die u be dreigen niet meer te vreezen. Eén enkele toepassing heeft eene waar lijk merkwaardige krachtdadigheid de welke door duizenden menschen door eigen ondervinding bevestigd wordt. Het is voldoende het lichtjes op stijve gewrichten of lijdende spieren te de pijn verdwijnt na enkele oogen- leggen - blikken. Het i« onnoodig allerhande remedies in te nemen welke het gestel bedwelmen bestrijd de pijn door uit wendige toepassing op de plek waar de pijn ontstaat. Daarom gebruik Liniment Sloan wanneer gij aan spier- of zenuwpijnen lijdt; het dringt aanstonds door en verdrijft de pijn. Prijs: Fr. 9.75 per flesch ook grcote economische flesch fr. 14.Bij alle Apothekers. Men verzoekt ons liet overlijden melden van Mijnheer FRANS-XAVERIUS KEYMEULEN echtgenoot van dame Maeia-Virginia VAN EYGEM, Lid van den Bond van liet H, Hart, en andere godvruchtige genootschappen, geboren te Aalst, den 29 November 1874- e aldaar overleden den 27 November 1935, (voorzien van de H. H. Sacramonteni De plechtige Lijkdienst en Begrafenis, Zater dag 30 November, om 9 ure. in de kerk van O. L. Vr. Bijstand, Mijlbeek, Vergadering ten sterlhuize StVincentiusstraat 16, om 8 1/2 ure. Een dienst van Barmhartigheid, Woensdag 4 December, om 8 u. in dezelfde kerk, De Dertigsten vanaf Zondag 8 December, om 6 ure. in dezelfde kerk. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig to aanzien. Eervolle Onderscheidingen. In het Staatsblad zjjn de volgende onderschei dingen verschenen Officier in de Leopoldsorde li. Ray mond De Schaepdrijver, reservemajoor; Officier in de Kroonorde h. Snels, reservekapitein-commandant. Ridder in de Leopoldsorde li. Bal O,, revervekapitein-commandant. Onze beste gelukwenschen Zooals te voorzien was is er reeds een groot aantal plaatsen voorbehouden voor (le buitengewone ver tooning van DE OPGAANDE ZON door de Cabharinistcn opgevoerd op Woensdag 4 December aanstaande, in Schouwburg Feestpaleis, Denkelijk gaat deze vertooning voor een uitverkochte zaal. De regie is van Fons Vanaelcer, met hemzelf in de hoofdrol. Omgeven door de beste krachten der Kamer, wordt dit een ongeëvenaarde vertolking. Plaatsbewijzen in 't Paviljoen, Groote Markt en in do gelagzaal van 't Feestpa leis. BURGERLIJKE STAND VAN AALST Geboorten van. 20 tot 26 November. Mannelijk 5 q Vrouwelijk 8 Huwelijken van 21 tot 27 November. Cyriel De Brueker, metser, Vooruit gangstraat, 14 met Hortentia Verbeeren, bobijnster. Kerkhofbaan, 61. Jan Coen, schrijnwerker, Felix De Hertstraat, 26 met Elodia Gilbos, zijde- bewerker, Gentsteenweg, 244. Overlijdens van 20 tot 26 November. Joscpha Van den Broeck, we Frederi- cus Quisthoudt, z.b. 60 jaren, wonende te Assche. Henri Tombeur, echtg. Jeanne Lucas, bediende, 39 jaren, Binnenstraat, 39 De Smet Maria, we Frans D.e Loose, echtg. Petrus Cornelis, z.b. 51 jaren Le- debaan, 204. Maria Schelek, echtg. Edouard Ghy- sens, z.b. 55 jaren Drie Sleutelsstr., 24. Franeiscus Van den Brande, eclitg. Am an di na Vincent, z.b. 58 jaren School, straat, 7. De Nutte Prosper, echtg.Maria Borms sclialliedekker, 58 jaren, Langestraat,52 2 kinderen onder de 7 jaren. (Buiten Je verantwoordelijkheid der Redactie) RADIO DISTRIBUTIE Op 30 October 1.1, verscheen in een loksal blad, een artikel over Radiodislributie, en het was vooral mijn persoontje dat het erg te ver duren had. Het artikel was geteekend «Burgers en ik oordeelde op dit anoniem schrijven niet te moeten antwoorden. Thans is een manifest ver schenen, uitgaande van de patroons-electriekers Aalst en Omgeving, en aangesloten bij het Ver- weercomilé «Er komen daar gemeene, laster lijke, valsche en leugenachtige aantijgingen in voor. Bevoegde personen zullen onderzoeken of die heeren niet te ver zijn gegaan. Ik sta in heel die zaak recht m mijn schoe nen en hoef liet oordeel van mijne medeburgers niet te vreezen. Ik hoef ook niette vreezen voor het antwoord dat de Burgemeester en de andero Schepenen zullen ge\en als men hen zal onder vragen omtrent de misbruiken van mijn sche penambt. Ik weet genoeg wat ik te doen en te laten heb. Maar er zijn toch enkele kleine zaken die ik althans wil vooruitbrengen, 1) Volgens een eerste manifest ontving ik 140.000 fr. volgens een artikel in een lokaal blad 100.000 fr., en volgens de praat van een verdediger van de elektriekers is het 10.000 fr., en zouden ook al de schepen en raadsleden elk 10.000 lr. hebben ontvangen die voor radiodis tributie hebben gestemd. Hoe klein 2) In de maand October beweerden de elek triekers nog altijd dat ik mijn ontslag als voor zitter van den Beheerraad niet had ingediend. Dit beweerde ook de advokaat van de elektrie kers. Een gemeenteraadslid, lid van den pro vincieraad, twijfelde er ook nog aan, alhoewel ik reeds enkele dagen te voren, in zitting van het schepencollege en in tegenwoordigheid van eene afvaardiging van de elektriekers, de Moniteur toonde van 18 Juli 1935. die mijn ontslag, gege ven op 14 Mei, afkondigde. 3) Als men kwaad is, schrijft men zaken die niet aan mekaar hangen en dan komen er ook wel tegenstrijdigheden in voor. Kijk maar... In het laatste manifest van de elektriekers, zooals reeds aangehaald in andere artikels en zooals ook in het manifest, uitgegeven door het Verweercomité, wordt er telkenmale opgewezen dat radibdistributie kostelijker is als een radio- post. Het blijkt ondanks alles, de beste en meest verzorgde en goedkoopste uitzending. Het is de toekomst, bekennen bekwame vakmenschen. De secretaris van het Verweercoinité zegt dus, in het manifest van het Verweercomité, dat radio- distributie kostelijker is als een radiopost. Die secretaris is thans ook voorzitter van den her- bergiersbond en de herbergiersbond stuurde een schrijven aan de brouwers om te vragen de kabels aan hunne eigendommen niet te laten vasthechten. Als reden gaven de herbergiers op: "dat radiodistributie hen geen profijt kon bij brengen, doch integendeel schade berokkenen, daar de inwoners welke zich abonneeren, zich de moeite niet meer zullen geven de radiouitzendingen in onze cafés te komen aanliooren(Brief van 6 November 1935). Dat is sterk he De brouwers zijn er natuurlijk niet op ingegaan. Waarom zouden de menschen zich abonneeren Wel omdat radiodistributie dus beterkoop is, en dat bewijst dat talrijke herbergiers, benovens tientallen van medeburgers reeds aankoppelin gen hebben gevraagd. Niemand is immers ver plicht zich te laten abonneeren of te laten aan koppelen, maar radiodistributie zal gelegenheid geven aan de kleine herbergiers, ook muziek te geven, 4) De kwinkslag die door serieuze menschen wordt gegeven, als zou de stad, in geval van slechte zaken, die maatschappij moeten over nemen, werd na mijne weerlegging als verant woordelijke schepen van geldwezen, niet meer aangeraakt, 5) Radiodistributie is woeker, zeggen de patroon-elektriekers. Was de waterleiding dan geen woeker voor le loodgieters, pompenverkoopers, enz. Was de centrale verwarming dan gten woe ker voor de stoven-en kachel verkoopers Die inensehen zagen toen ook hunne zaken met meer dan de helft verminderen, maar zij wa ren van oordeel dat aan den vooruitgang geen tegenhouden was. Liever meewerken dan tegenwerken. En zoo zal het ook zijn met de radiodistributie 6; Wie lieetl de schuld dat radiodislributie er komt De vooruitgang en de toekomst natuurlijk. Maar wie nog De eleklriekers ze'f. Zooals D. V. bet in een artikel, verschenen in een lokaal blad op 8 No vember 1935, geschreven beeft, hebben de elek- Ir.ekers, door de woekerprijzen waaraan zij 9 Als ge weekt en wascht met bruine zeep of soda dan weet ge wat al nadeelen zij medebrengen, daarom gebruik VigorNiet enkel is dit het beste poeder voor het weeken van het waschgoed maar het is ook het goedkoopst, ge hebt zoo weinig noodig Doe Vigor in het water waarin het linnen een heelen nacht weekt en 's ander daags, alvorens te wasschen, snijdt ge eenige stukjes Sunlight in de Vigor-oplossing. Daar Vigor het water verzacht en tevens zeep achtig is, zult ge een rijk schui mend sop bekomen dat alle vuil en vlekken verdrijft zoodat ge het linnen haast niet meer moet wrij ven. Vigor maakt de waschtaak veel lichter en het waschgoed veel reiner. EEN LEVER PRODUCT VG 25-079 BFL hunne radioposten hebben verkocht, talrijke menschen in de onmogelijkheid gesteld, een radiopost te koopen. Nu dat dit middet gaat worden verschaft om de menschen, die niet zoo veel konden betalen aan een elektrieker, ook van muziek, voordrachten en allerhande uitzen dingen te genieten, roepen zij woeker. Ik heb nog nooit iemands rekening gemaakt en kan heel goed verdragen dat iedereen goed zijn brood verdient en zijnen stand verbetere. Hoe meer boe liever, en boe rapper hoe beter, Een treffend voorbeetd kan worden genomen aan dien elektrieker die zich in een manifest als olksjongen uitgaf, en die een groot hnis be woont, winkeldochter en winkeljongen heett en twee autos voert. Mij doet het genoegen als ik menschen zie die het in korten tijd zoo ver brengen. En waarom kan men dat van mij niet verdra gen. Ik eet ook mijn brood niet in ledigheid, Als ik mijn socialen toestand heb verbeterd, dan is het ook met 14 tot 15 uren per dag te werken. Ik was er niet te schpon voor, want ik droeg de essencebussen zeil en hielp de vaten op de wa gens bollen. 7) Zouden de elektriekers, wanneer zij op zoo een gemeene wijze iemand aanvallen, niet beter doen van eerst ïmn eigen geweten te onder zoeken Als de elekfriekers radios beginnen le ver- koopen zijn. hebben zij dan niet het brood ont nomen aan de winkels die muziek en muziekin strumenten vei kochten Heett Radio het brood niet ontnomen aan honderde muziekanten Heeft Radio geen schade gedaan aan tal van andere vakken Daar hebben de elektriekers zich niet om bekommerd. Radios verkoopen, en dit aan de hoogst mogelijke prijzen. Zij hebben zich niet bekommerd om den toestand van die menschen en radioposten verkocht omdat het.... de vooruitgang eu de toekomst was. Eene zaak staat vast. Hebt hij een radiopost of zijt gij meerbegoede mensch, die zich ten allen tyde een radiopost zal kunnen aanschaffen,gij moogt aan uwen gebuur, aan de kleinere menschen dun toch de gelegenheid niet ontnemen, ook van de radio te genieten; Gij hebt U kunnen overtui gen van bet onnoozele kabeltje, bijna onzicht baar (het manifest van bet Verweercomité zei dat er VIJF kabels waren) dat overal, in alle huisgezinnen kan vreugde, vermaak en ook ont wikkeling brengen, Gij hebt vandaag een post, morgen kan hij versleten zijn, Het zal volstaan om bij uwen gebuur te gaan luisteren oin u le overtuigeu van het nut en de besparing van radiodistributie. Het zouu ongetwijfeld spijten moest gij u door leugen en verdachtmaking laten om den tuin leiden en u zelf en uwen gebuur van radïodistri- bulie berooven. Geachte Medeburgers, Gaat gij u laten voor den aap houden Zoolang de elektriekers u gedurende jaren, tegen penning zestien, radios en lampen hebben verkocht, hebben zij nooit gesproken van uw belang, noch van het algemeen belang, noch van de stadsbelangen, Hel waren gouden jaren. Thans, dat door het vasthechten van een on schuldig kabeltje, een bijna onzichtbaar kabeltje in den echten zin van het woord, iedereens be langen gaan worden gediend, roepen zij harop Zij willen, neen. zij eischen van u, dat gij zoudt radiodistributie onmogelijk maken, om dat zij u verder zouden kunnen «bedienen» en «uwe belangen verdedigen» tegen zeer liooge (ik gebruik het woord "woeker» niet) prijzen. En sommige middenstandsverdedigers, zij die moeten de belangen verdedigen van iedereen, zij verdedigen DIE belangen van DIE enkele elek triekers, tegen de belangen van ALLE radio liefhebbers- Alle menschen met een gezond oordeel, die onbevooroordeeld deze uitleggingen zullen lezen en nadien beseffen, alle menschen die met den vooruitgang mee willen, die fijn, selectief en aan zeer voordeelige voorwaarden muziek willen genieten, zijn voor radiodistributie. Hebt ge geen vriend in Ninove, of Sint Niklaas of Halle, Ga daar eens luisteren en gij zult overtuigd zijn. Gustaaf Be Stobbcleir. Voor het Kunstalbum van Schilder Jan Van Campenhout, kan men van nu af tot 15 December inteekenen aan 30 fr. Het album bevat 30 oorspronkelijke linosneden, koppen uit onze letterkun de (met goedkeuring der schrijvers). Het boek ligt ter inzage in de bier onder vermelde winkels, waar men kan inschrijven. Kunsthandel M. Venneiren. Foto "Mcurisse* Boekhandel uDirk Martensn n uSte There sia* n J. Van Nuffel, n Cercelet Men kan ook de som storten op post- checkn. Van Campenhout 27.53.33. Na 15 December kost het kunstalbum 35 fr, 1510 VOETBAL BIJ VOLHARDEN Volharden Bendermonde (Scholieren) Onze jonge mannen hebben het onder spit moeten delven voor de zwaardere en technisch betere ploeg van A. V. D. Den uitslag 12 is te danken aan hun doordrijvend en volhardend spel en was de juiste weergave van dezen sportieven kamp. Yooruit, jongens, nog meer en beter oefenen, en ge zult er komen. Volharden—St. Denderleeuw Kadetten Met een gewijzigd elftal begint Vol harden tegen een flinke en doordrijvende Standaardploeg, de match. Aanstonds bemerkt men dat de bezoe kers willen winnen, en, na een kwartier zien we ze dan ook doelen. Volharden is de kluts kwijt ën 't is dan ook met ge noegen dat we de rust zien intreden. In de tweede helft zien we, dank zij de opmonterende woorden van het bestuur, ons kampioe^enploegje terug, onze dui veltjes zijn met meer te houden en onze spil Dierickx lukt dan ook de gelijkma ker en even later de winninggoal. Prachtig gewerkt, jongens, U ziet dat ge de moed nooit moet laten zakken, maar wel Uw naam Volharden indachtig zijn, en dan is de overwinning aan U. Wie gaat er mee naar Zele Volharden vertrekt per specialen trein om 12,44 u. naar Scela. Weer een kwa de en gevaarlijke verplaatsing, want do Zelenaren beschikken over een zeer rap pe en doordravende ploeg, die het do besten lastig maakt. Volharden zal flink moeten doorgeven, willen ze de tweo puntjes meebrengen. Supporters( zoo tal rijk mogelijk de verplaatsing meege maakt. De reis heen en terug kost 5,30 fr. Laat u haastig inschrijven.We moeten onze spelers steunen en aanmoedigen. Volharder VW OOSTENDSCH VISCHHUIS Schsrreveldstraat, 46, Aalst SCHELVISCH, TONGEN, KABEL JAUW, TARBOT, ROG. ROOBAARD MOOIE MEIDEN. Da kwaliteit is onzs reklama. Spoedige bediening. Tel. 968. Men bestelt ten huize. 1508 GEVRAAGD. Goede meld ge vraagd voor alle werk, reeds op dienst geweest. Te bevragen IJzerenweg- strSat, 1, Aalst: 151 2 IN 'T GROOT IN 'T KLEIN Vanaf Donderdag morgen groote aankomst van versohe Oostendsche Zeevisoh sooalsKabeljauw, tarbot, longen, pladijs,roobaard,makrau, enz. Ook alle specialiteit van extra zalm haring, kippers, zoete haring en Fillp- pynsohe mosselen. Jozef Cornand, Vgrkeits markt, 9, Aalst. 1609 TELEFOON: 1048 Men bestelt ten huize

De Volksstem | 1935 | | pagina 3