De laatste Lotgevallen van Robert en Bertraud Ceciliafeesten De Wonderbare behandeling van Dokter Vidal te Antwerpen Prinses Victoria, zuster van den Koning van Engeland, is overleden De nieuwe Kardinalen ÏHZE I Stoutmoedige diefstal te Koekelberg Een knaapje doodgereden te Tongeren Doodelijk Werkongeval te Hasselt 5 December. H. Sabbasi..Geboren ju 439 in Cappadocie, deed hij van Jongsaf groote vorderingen in de deugd, Op tamelijk hoögen ouderdom werd hij priester gewijd. Hij ijverde om de aan hangers der ketterij van Eutyches terug tot hel ware geloof te brengen en stierf Jn 532. i Bericht voor de automobilisten. (Bij ministerieel hesluit heeft de h. De •Man, minister van Openbare Werken on Werkve-rsc.hafling, tot op 1 April 11936 verschoven het in werking treden yan de bepaling, krachtens welke de standlichten moeten aangebracht wor den op hoogstens 25 centimeter van de .verticale vlakken, die evenwijdig met de ■lengteas van het voertuig door de uiter ste punten van het koetswerk gaan. Locomotieven-par.ade te Neurenberg. Het «officieele eerste eeuwfeest van de Duitsche Spoorwegen zal van 7 tol 9 December a.s. Ie Neurenberg worden gevierd. Op 7 December aanst. is het namelijk 100 jaar geleden, dat de eerste Duitsche trein uit deze stad vertrok naar het nabijgelegen Furth. Een parade van locomotieven en wa gons is aangekondigd v.oor Zondag 8 December. Eerst zal men nog eens de historische «Ludwigsbann» te zien krijgen, en tenslotte dc meest moderne sneltreinlocomotieven, stroom li jnio comolieven, enz. De Inwijding van ee.-i methode ;p,r Vidal de Groote Specialist van de SympaUiicothérapic, .zet-onvermoeid do reeks zijner wonderbare genezingen voort. Zijne lofbare pogingen worden lieden beloond en zijn mettïode bekomt een wa. re inwijding inderdaad zeventien Ge stichten, in de bijzonderste steden van Frankrijk en Belgie,'zijn in werking en Dr Vidal werd olTicieel gevraagd om te Parijs een school voor Sympathicothé- rapie te openen. Aldus zal de methode, die strikt aan P.r.Vidal eigen is in ieder Instituut kun nen toegepast worden lot groote vreug de van al dezen die lijden. Wij herinneren er aan dat deze won derbare metbode, alleen door eenvou dige neusaanraking, er in slaagd van af de eerste behandeling, belernis te brengen in ziekten die als ongeneesbaar aangeschreven staan asthma, rheuma_ liek en zekere gevallen van verlamming, eenzijdige verlamming on dc Parkinson, kwaal in 't bizonder. Prinses Victoria, zuster van den Ko ning van Engeland, die ernstig onge steld was, is Dinsdag' overleden. De Koning heeft beslaten dc openings vergadering van tiet Britsche parlement niet bij te wonen en zijn troonrede te laten voorlezen door den kanselier. Prinses Victoria was 67 jaar oud. Zij was het vierde kind. van Koning Ed ward VII en van Koningin Alexandra. De overleden prinses muntte uit door vele hoedanigheden naar geest en hart. Geen enkel liefdadigheidswerk deed vruchteloos beroep- op hare medewer king. Zij bezat veel aanleg voor muziek. De bladen vertellen ook dat zij zin bad voor humor. Met dit alles was zij schuchter van aard. Zoo werd zij dan ook door haar omgeving af en toe ge- heeten «Her rovalShyness» in plaats van «Her royal Highness» (Haar Ko ninklijke schuchterheid in plaats van Hare Koninklijke Hoogheid). Het droevig bericht werd onverwijld ter kennis gebracht van de leden van de koninklijke familie en namelijk aan ko ningin Mand van Noorwegen, die een zuster is van de overleden prinses en in Daar steeds ons waren-kwaliteit DE STRAFSTE was, ten allen tijd Zco kreeg ons naam Een wereldfaam We houden zo, van blaam sfesds vrij Onze F. C. Jf COBS SUIKERIJ. Ilare actie is ook doeltreffend bij Engeland vertoeft, spijsverteringstoornissen, en vooral bij! ï\e prinses is overleden Dinsdagmor- zenuwstoornissen (hoofdpijnen, slape- gen te 3 u 35. loosheid, draaiingen, angstvalligheden, Qe begrafenisplechtigheid zal Zatcird-ag- neuraslhenie) N. B. Het Instituut, van Dr Vidal, morgen plaats hebben. Londen 3 Nov. Officieel wordt ge- Maakt een eind aan uw lijden Mannen en vrouwen die gemarteld zijf door Rheumatiek, Heupjicht, Rugpijn, Verrekkingen, Kneuzingen en alle Spier pijnen, lees de aankondiging Sloan's Liniment die op de 3e pagina van dit blad te vinden is. Deze zal u nadere in lichtingen geven wegens dit geneesmid del hetwelk door de gansche wereld als hoogst krachtdadig wordt herkend. De processen tegen «Renovation». M. Van Zeeland, eerste minister, spant een proces wegens eerroof in tegen het weekblad «Rénova1 ion»,waarin bij werd aangevallen "onder voorwendsel, dat hij van de loge zou deel uitmaken wat de eerste minister uitdrukkelijk ontkent. Dunckowsky, de goudmaker, te Brus sel Dunokowski heeft San Remo verlaten en zou zich naar Brussel, met vrouw en kinderen,.begeven De machie- nen voor het vervaardigen van goud zou. den ook naar. Brussel verzonden zijn. waar Dunokowsky zijn proeven wil voortzetten. Bosmanslaan te Antwerpen, zendt zon- meld, dat de lijkplechtigheden van prin. der kosten, eenvoudig op aanvraag een 'ses Vik'loria Zaterdagmorgen plaats zul. uitleggevende brochure nopens de me thode en geeft ganscb kosteloos inlich tingen aan de zieken voor ieder geval af zonderlijk (Tel 78,125). De Vloek va-! Tutankamen Dc ontdekker van het graf van Tutanka men, heer James Breadsled, is overleden aan een geheimzinnige ziekte. Hij deed de ziekle op aan. boord van een Ita liaansch schip, dat zich naar de Veree- nigde Staten begaf. De overheden be waren het grootste geheim over het ge val. James Breadsted had dikwijls de legende in 't belachelijke gelrokken, vol gons dewelke allen die geholpen hadden aan het ontdekken van en het ontgraven in 't graf van Tutankamen zouden ge troffen worden door een vloek. We moeten echter zeggen dat Bread sled 70 jaar oud geworden is... en dan sterven er velen... aan een of andere geheimzinnige ziekte. Kritieke toestand. op lx et eiland s»tPierre-ei -]VIic£"ueloii Het kleine Fransche eiland St Pierre- el-Miquelon, nabij de Oostkust van Ca nada, niet ver van New-Foundland, is door het verbod op' de alcool-lraliek met een totale werkloosheid geslagen, die al meer en meer den vorm van een «nationale ramp» begint aan te nemen. Inderdaad, de inwoners van dit ei landje hielden zich nu reeds gedurende veertien jaar bezig met liet verladen van alcool, die voor de Vereenigde-Slaten bestemd was. Het was geen geheim dat verschillen de schepen, met volle ladingen likeuren en sterke dranken, St. Pierre-et-Mique- lon aandeden. De voorraden werden op vlugge booten overgeladen, die dan op de Amerikaansche kusten aan den man werden gebracht. St. Pierre-et-Miquelon telt ongeveer 3.500 inwoners, die zich uitsluitend met dezen handel bezig hielden. Groote sta pelhuizen werden gebouwd. De personen, die- anders ter visch- vangst gingen werden havenwerkers, auto-voerders en de streek kende- een ongemeene welstand. Banken wérden opgericht. De Vereenigde-Staten hadden her haaldelijk bij de Fransche regeering stappen aangewend om een einde te stellen aan deze feitelijk verboden tra fiek, en enkele maanden geleden wer den door de Fransche regeering ver schillende decreten uitgevaardigd, die de bedrijvigheid op het eilandje met een totale verlamming geslagen hebben. P,e stapelhuizen zijn nu ledig, de kaaien verlaten. Er heerscht groote werkloosheid. len hebben in de St-Joris-kapel van het kasteel te Windsor. reii hebben opgegeven. Daar moet ge nij het hart van Midden-Afrika voor zijn! Van af half 4 's morgens is de dienst van wakker bellen in werking. De inschrijvingslijst der lmldebe- tooging ter eere van Mgr de Hempünne bracht bruto ll 4.843 fr. op; onkosten voor het betoog 6549,80 fr.;, zuivere op brengst 108.293,20 fr. De werken lot versiering der kathedraal van Elisabeth. stad, voor dewelke de inschrijving was bestemd zullen eerlang aangevangen worden. stelling. Ook bet Parket werd verwittigd en stapte ter plaatse af. Hef, slachtoffer laat een vrouw en 2 kinderen achter. Met de.meeste omzich tigheid werd de beproefde echt.genoote, wonende te Elewijt, van dit pijnlijk on geval op de hoogte gebracht. Overhandiging der kardinaalsbaret aan de pauselijke Nunciussen. De Paus heeft Maandag dc afgezanten aangeduid, die aan de Staatshoöiden van Frankrijk, Spanje, Oostenrijk en Polen de roode baret zullen toevertrou wen welke deze staatshoofden zullen overhandigen aan de Nunciussen in deze vier landen. De H. Vader heeft eveneens de edelwachten aangeduid, die deze af gezanten zullen vergezellen. Voor Mgr Maglione, Nuncius te Pa rijs, de afgezant Mgr Efremeborni, au ditor der Nunciatuur en de edelwacht, graaf Francesco Cantuli di Castelvedri. door AUCTOR 11de Vervolg. Goeden dag, heer Deraef, klonk 'dc slem van Robert hem in de ooren... Ge zijt een slimme kerel, maar slim te gen slim, en Robert en zijn vriend, Bertrand zijn de slimste van het land Vermaak u goed. El en en drinken 'ontvangt ge kosteloos en we zullen uwe gevangenisschap zoo kort mogelijk ma ken. We weten dat het niet aangenaam is. opgesloten te zitten. Tot ziens. Robert keerde bij Bertrand terug. Beste moeder, sprak hij halfluid, ik heb wel gelijk gehad u te waarschu wen. Weet ge wie onze nieuwe knecht is Wie zou het zijn P,e overste der geheime politie. Droomt ge Neen, ik waak, en dat is onze red- ding. Hebt ge bewijzen Ik hen er zeker van. We moeten dien kerel onschade lijk maken. Dal is reeds gebeurd. Gij hebt hem In de badkamer opgesloten Hij zal om hulp roepen. Vruchteloos, want het woonver trekje zal alle gerucht dooven. De Belgische stoomboot «Albertville» van de «Compagnie Maritime Beige», die in gewone omstandigheden te 9 uur 's morgens in Antwerpen moest toekomen, is eerst 's namiddags te half drie aan gekomen. Het schip, staande onder bevel van commandant P. Biebuyck, heeft op de terugreis en bijzonderlijk wel in de Golf van Gasconje met zware storm te kampen gehad. Er ontscheepten, in .het geheel, 153 passagiers, waarvan;63'van eerste klas, 51 van tweede en 2-van tusschenklas, die de reis Belgisch Congo*-Antwerpen medemaakten; 17 van eerste, 13 van tweede en 5 van tusschenklas die te Lo- bito aan boord kwamen en 2 van eerste, die te Teneriffe inscheepten. Onder de terugkeerenden hevo'ntlen zich de missionarissen de eerw. broe der Bayens, van de'öfüe der Jezuïeten de ,eerw. pater A. Riebijand, van dc mis sie van Mill Hill; dp ,eerw. zusters M. Van Loon, der orde'der' Franciskaner- sen; J. Lauryssen em M. Sege-rs, Kanun nikessen missionarissen van de erdc van Sint Augustinus^- De lading van de «Albertville» be slaat in het geheel uit 4246 ton verschil lende koloniale goederen, wat wel een record mag genoemd worden. En daar onder zijn dan begrepen, 400 ton koper, 1020 ton cathoden, 210 ton tin, 498 ton koffie, 1 ton was, 364 tem cassiterite, I 48 ton katoen, 9 ton fiber, 3 ton ivoor, 88 ton palmpitten. 11 ton sisal; 1260 ton suiker, 43 ton cacao" en 4 ton caout chouc. De passagiers brengen de volgende tijdingen meê Er is te Jadotslad, door het tele- foonbestuur, een dienst ingesteld, om 's morgens de abonnenlen \yakker te bel len op het uur dat zij den avond te vo- In den nacht van Maandag op P.ihs- da-g zijn onbekenden binnen gebroken in de confecliewcrkhuizen van de firma De- prèz in de Engelenbergstraat te Koekel berg. Groote hoeveelheden koslumen en stóffen werden gestolen. De diefstal werd Dinsdagmorgen vastgesteld toen het. personeel met. het werk wilde, beginnen. De politie welke dadelijk verw-Rligd werd. kwam ter plaatse om eén eerste onderzoek in te stellen. Tot. dusverre bezit, men geen en_ kei spoor van de daders van dezen, stout moedige n rooftocht. De dienst voor op name van vingerafdrukken verbonden aan het Parket kwam de noodige vast stellingen doen. -Het venstertje... Laat zijn hoofd niet door en geeft op den tuin. uit. Wat. wilt ge met den kerel uit richten Hem gevangen houden lot we hier weg zijn. Hier weg Ja, 't is noodig dat. we ons uit de voeten maken. De politie weet reeds te veel. Als die kerel 1111 de overste niet is. Hij is het. Ik heb hem van eerstaf herkend. Bertrand onfbood Jan den koetsier Deze moest mededeelen hoe liij met den nieuwen kamerknecht in kennis was gekomen. Toen Dij zulks verhaald had, sprak Robert Ge ziet wel dat men ohs verdenkt. Als wc niet maken dat we hier wegko. men, zijn we bakvisch. Verdenkt P.ie kamerknecht Beste Bertrand, ge wordt oud. Die man is de overste der geheime politie, daar is niet aan te twijfelen. Laat ons maatregelen nemen, om hier weg te ko men. We hebben vast een paar dagen tijd. De helpers van Deraef zullen ons niet lastig vallen, nu ze hem hier bin nen op zoek weten. Ik ga op inlichtin gen uit. Is de overste niet te vinden vandaag of morgen, dan hebben we hem hier in onze kooi zitten... E11 is hij het' .niet. dan is liet toch zijn broeder, die als een druppel water op een anderen op de overste gelijkt... 't Is beier een vogel in de hand, dan tien, die ge moet Dinsdag rond de middag liep het zes jarig knaapje Cleeren Jozef op de Lui- kersteenweg achter de kolenkar van zijn halfbroer Hendrix. Het kind werd ver rast. door een kruisende aulo van de koolmijn Dumont, bestuurd door den chauffeur Byloos, eh met geweld op de straatsteenen opgenomen, en naar de kliniek van den Kruissteenweg overge bracht waar hel in den namiddag ir overleden. Het parket werd verwittigd. Dinsdagmorgen, rond 11 uur, werden de talrijke marklbezoekers op de Haver markt in beroering gebracht door het nieuws van een doodelijk werkongeval, dat zich had voorgedaan-aan. het. nieuwe Justitiepaleis, gelegen op de Haver markt. De genaamde Turcksa, Paul, in dTeïist van de Maatschappij «Ghampibel» van Vilvoorde, was bezig met het plaatsen van stalen ramen in de vensters van het ge-bouw, op de binnenplaats. Met te willen verstappen van een ven ster naar een ander, die kleiner was. stootte de arbeider met. het hoofd tegen den muur en plofte achterover, evenwei van op vier nieter hoogte slechts, op den harden vloer. Onmiddellijk daagden werkmakkers op en ook geneeskundige hulp werd spoedig ingeroepen. Het mocht niet meer balen, helaas. Het slachtoffer, dat geen enkele uitwendige wonde vertoon de, was op slag gedood tengevolge van een inwendige bloedstorting. Adjunctcommissaris Ilsen was spoe dig Ier plaatse en deed de noodige vast- vangen, en daarom zullen we tot, nader orde dezen vogel maar vasthouden. Als het de overste is, die me zoo heeft beet gehad, mompelde Jan, dan zal hij met mij afrèkenen. Is hij het, zei Bertrand, dan vindt hij zijne straf in do badkamer, nu hij zijn plan in duigen ziet vallen. Beter kunt ge hem niet straffen... Hij heeft u daarenboven tweehonderd frank la ten verdienen. Ik zal hem daarvoor met evenveel slagen beloonen. Gij zult niets doen, zei Robert,dan hetgeen ik u zal zeggen, om uw vel te redden, en in 't vervolg, als ge van on ze firma wilt. blijven deel uitmaken, moet ge voorzichtiger zijn... Ge kunt gaan. Toen de deur achter Deraef was- toe gevallen en hij weder in evenwicht op de beenen slond, bleef de overste een oogenblik versteld slaan. Het was zoo plotseling gegaan, dat hij zich, om zoo te zeggen, geen reke ning kon geven van wat er gebeurd was. Na een paar stonden, zuchtte hij Geknipt, Toen klonken de woorden van Robert hem in de ooren. Als de vagebond uitgepraat was, en zich verwijderd had, maakte P.eraef de volgende overwegingen Ik was dus op het rechte spoor. De beruchte schelmen zitlen hier, in het huis van mevrouw van Slewang, maar, nu ik het weet, pu zit ik lrier ook, en de vagebonden zullen irc- niet losla- en zij ten, vooraleer alles in regel is, zelf in veiligheid zijn. Wat, staat er mij te doen 2. Waar zit ik hier In eene badkamer. De eerste vraag is hoe hier uit te geraken Roepen is nutteloos ik zit, in daarenboven, P,c Ceciliafeesten van wege muziek maatschappijen gaan, zo-oals telken ja- re omtrent dit tijdstip, hun vollen gang. Ziehier op welke eigenaardige manier de Gemeenlefanfaar van Wieze hare le den oproept en haar dagorde mede deelt. CECILIA FEEST DER GEMEENTEFAN- FAAR OP 8 DECEMBER 1935. DECEMBER ACHT mijn beste Maat, Pas op dan dat ge in regel staat, 't Is koud,maar wij zijn warm van geest. Want heden is 't CECILIA FEES T Om negen stipt bij Smekens zijn In beste kleeding, net en rein, Een kwaart daarna in rang en rij 't Is Zondag hoor, en hooggetij In stapmarseh met- fanfaar ter Kerk. P,aar maakt 't gebed U vroom en sterk Eerbiedig, stil ten offer gaan, Gedenkend die zijn voorgegaan, En rusten nu in vreê hij God. De dienst is uit. In stil genot Muziek aan 't hoofd naar 't lvoofdloRaal Bij Kuiper daar wacht U een schaal Vol lekker kralend bier vooral; 't Zij Tripel, Mu-nlch of Roy,al, Hier eens gerookt in blij gekout, Opdat ,ge niet ontbreken zoudt. Op 't klare appel van trom ei£ wijs, We trekken recht bij Jef Matthijs. Vooruit! het worde niet, te laat, We gaan nog naar de Schro-verstraat Bij Stappen, dan in Sonneboy Partout man vieux un clair Van Roy. Dat vindt men ook wel bij Achiei. Twaalf uur! de tijd en staat niet stil. In rang en deftig blijven hé Wij gaan nog eens bij den Boucher, Alarm roept 't. maagsken,maar voorwaar We trekken spoedig bij Gasp,air. Gereed staan hier voor 't vriendenmaal Tellooren, tafels en bokaal. Gezellig hier; op lijd naar huis, Want anders weet ge, zit 'tniet pluis- Een raad nog dien 'k gaarne bied: Vergeet mes, vork en lepel niet A. Arys. tweede vertrek, en, roepen baten Al wat hier n huis is, weet wellicht wie Robert en Bertrand zijn en wal hier gebeurd is. De koetsier is van de bende, dat heb ik ondervonden. Het beste is dus, dat ik me- stil hou. de, want, mocht ik roepen of gerucht maken, dan zouden de schelmen mis èchien voor hunne vrijheid beducht zijn en me netjes den nek omwringen. En nu ik zoo zeker op het spoor ben is het. leven mij nog duurbaarder. Uitbreken zal niet gaan. de deur sohijnt me al te sterk en door dat ven stertje, nog op den koop toe van een paar ijzeren staven vo-orzien, zou een paling met moeite ontsnappen. Dat gaat dus evenmin. Slotsom van mijn onderzoek wach ten op hetgeen gebeuren zal. Hij klom op eenen stoel en keek door het kleine raam. Bloemen Ik zit dus langs den achterkant... D,e kerels hebben alles voorzien... Plezant is -het, hier niet... als ik een paar hoeken had... Schrij ven... Ik heb alleen mijn zakboek... Hij uitte een vreugdekreet. Dat is het. Zou er wind zijn Hij klom opnieuw op den stoel, nam zijn zakdoek en liet hem huiten hel venstertje hangen, waar het doek in den wind flapperde. Dat valt mede. Hij scheurde eenige bladzijden uit. zijn zakboekje en maakte van dezo blaadjes stukjes papier van een vinger lid vierkant. Daarna ging hij op den grond zitten, legde het, zakboekje op den stoel, die voor hem stond en begon op elk pa piertje het volgende te schrijven. Polil.ieoverste Deraef zit gevangen bij Slewang op de Meir. Verzoek hoofd commissaris te verwittigen. Ik heb er niet veel hoop op, mom pelde hij, want wie raapt er in onzen lijd nog een stukje papier op, en god weet waar die snipperingen zullen te recht komen. Het is te beproeven. Hij wierp een paar papiertjes dooi* het venster. Eenige minuten later nog twee, ex zioo hij lusschenpoozen, tot de gan sche voorraad uitgeput was. En, als ik nu dit. tapijt oprol, önï er een h-oofdpeTuw van ie maken, eii ik strek me hier naast het bad uit., dan hoop ik wat te slapen, sprak PieraeL De nachten doorgebracht in den «Roo- den Ezel» hebben me afgemat. Hij strekte zich op den vloer u-it,- schikte het tapijt -o-nder zijn hoofd erv sloot de oogen. ri Vervolgt,

De Volksstem | 1935 | | pagina 2