n i mm De laatste Lotgevallen van Robert en Bertrand Ongeluk op het Kanaal van Ternenzen Koloniale Loterij Op 75 jarigen ouderdom, spit zij nog haar hof om 0e laatste reis van Pater Damiaan De ontvluchting van den moordenaar van den gendarm Blicki Verkeersongeval te Antwerpen Aanrijding te St Truiden Twee autos In botsing te Antwerpen 16 December. H. Evrardus. Evrardus behoorde tot dc hofhouding van Karel Dc Groote. Hij deed een kerk cn een abdij bouwen en stierf in 869. 17 Dcember. H. Lazarus. Hij svas een Jood die de wet van Mozes op voorbeeldige wijze naleefde en daarom door Jezus bemin werd. Lazarus was reeds vier dagen dood toen Christus hem weerom tot het leven riep'. V!. Clavier. Bij koninklijk besluit van 20 November 1935, wordt eervol ontslag uit zijn ambt toegekend, van 1 Januari 1936 af, aan M. C. Clavier, di recteur-generaal der rechtstreeksche be lastingen, in beschikbaarheid. M. Clavier wordt toegestaan zijn rech ten op rustpensioen te doen gelden. Hij is gemachtigd de eeretilel van zijn ambt te dragen. Biij koninklijk besluit van 22 Novem ber 1935, wordt M. G. Glavier bevorderd tot den graad van groot-officier in de Kroonorde, ter gelegenheid zijner op rustpensioenstelling. Huurovereenkomsten. De Moni- teur» bevat een koninklijk besluit, voor afgegaan door een verslag aan den Ko ning, waarbij de huurovereenkomsten, in enkele gemeenten, waar zij voor klei ne woningen of gedeelten van deze wo ningen, die tot 31 December 1935 waren verlengd, tot 31 r.ec. 1936 verlengd wor den. Nieuwe Fransche aartsbisschop. Mgr Fel tin, aartsbisschop van Sens, zal wijlen kardinaal Andrieux opvolgen op den primaatszetel van Aquitanië. De nieuwe aartsbisschop van Bor deaux werd in 192T tot bisschop van .Troyes benoemd en is nog steeds een der jongste bisschoppen van het Fran-" che episcopaat. Mgr Fellin is thans 42 jaren oud. Zooals men weet, is de zetel van Bor deaux de tweede in belangrijkheid na dien van Parijs. Ets van Rembrandt verkocht voor 2600 pond stelling. Bij de Christie werd de ets van Rembrandt «Portret van burgemeester Jan Six» in veiling ge bracht. De ets bevond zich in de nage dachtenis van Mr. Ernest Innes, wiens bezittingen eerlang geveild worden. De els bracht 2600 pond sterling op, en werd gekocht door den handelaar Dol- naghi te Londen. Bij een vroegere veiling in 1928 bracht de ets 90.000 gulden op, wat ■thans dus 1.500.000 frank zou beleeke- ncn. Thans bracht zij ongeveer 270 dui zend frank op. Door Z. H den Paus ontvangen. Zaterdag werd Kardinaal VeruW, aartsbisschop van Parijs, in gehoor door den Paus ontvangen. Ook Mgr Gama'y Tomas. aartsbis schop van Toledo, en die tijdens het eerstvolgend konsistorie tot het kardi naalschap zal verheven worden, werd door den Paus ontvangen. Z. H. de Paus heeft de vier leden van adellijke wacht ontvangen, die heden •avond Rome zullen verlaten, om aan de nuntiussen te Parijs, te Madrid, te War schau en te Weenen, die tot het kardi naalschap verheven worden, hun benoe- mingsbullefijn en de roode solideo te overhandigen. Kruschen heeft ze van haar rheumatiek genezen. Volgt een brief, die zeer aanmoedi gend luidt voor alle bejaarde lieden. Lees hem «Ik ben 75 jaar, "schrijft deze dame. Sedert zeer langen lijd leed ik aan ge- wrichtsrheumatiek. Ik kon niet moeite gaan en mijn handen waren ganscli stijf. Ik had daarbij zeer slechte spijsverteringen. Nadat ik een fleseh wonderbare Kruschen Salts genomen had, waren al mijne pijnen verdwenen. Daar ik me beweeglijker bevond, heb ik op den builen een huisje.gekocht met, hof, die ik zelf heb omgespit en bezaaid. Thans doe ik mijn oogst op en ik ben dubbel gelukkig geen pijnen meer te voelen en weerom te kunnen werken». Mevr. G. B... tè B- De rheumatiekpijncn weerstaan niet aan Kruschen dat het urisch zuur op lost en er de uitdrijving van verzekerd langs de nieren. Met de oorzaak ver dwijnt dé kwaal en uw pijnen houden óp. Een «kleine dosis» Kruschen, iederen morgen genomen, volstaat om u een nieuwen aanval te besparen. Van den anderen kant, prikkelt Kru schen de lever, zuivert de.nieren, regelt de werking der ingewanden'. Uw bloéd wordt weerom zuiver en krachtig. Gij gevoelt u opnieuw zeer goed en ge hebt meer weerstandsvermogen. Kruschen Salts, alle apotheken, 12,75 fr de flesch, 22,00 fr. de groote fleseh (voldoende voor 120 dagen), sche brug» in aanvaring gekomen met het Letsche> schip «Cilvaita». De «Jo seph Lies» liep veel.- schade op en zonk dadelijk. Van de twee -andere schepen, die mede den sleep uitmaakten werd al- j leen de «Union» neg beschadigd. Schip per L. Wijlmans van de «Joseph Lies», zijn vrouw en hun tienjarig dochtertje konden zich redden door vlug in de roeiboot, te springen. pie «Joseph Lies», die" het eigendom is van de firma H., zal zoo vlug moge lijk geborgen worden. doop AUCTOR 21ste Vervolg. Allerbelangrijkst nieuws. Wat zegt ge Wapers haalde een notaboekje uit den fcak. Belrand is aangehouden. Hé Hoe Aangehouden Wegens moord Niet mogelijk De (wee vagebon den bedreven nooit een moord Als gij het beter weet... Ga voort, in 's hemels naam En hoe is dat gebeurd Het dievenpaar lichtte de dochter yan gravin van Giobbendonck op. Dat weet ik. En waarschijnlijk diende het meis je hun weldra tot last... Dat is aan te nemen. Als ge mij blijft onderbreken, .weet ge te middernacht nog niets. Ik luister en schrijf. Het lijk der jonge gravin werd ont dekt in een donkere slceg. genaaid in ccnen zak. Het hoofd was van den romp gescheiden, en armen en beenen waren, met eene groote handigheid in snij. kunst, van het lichaam verwijderd Brrr Dat is nog niet alles. Bij nader on derzoek bleek, dat het hart in de borst kas ontbrak en de hersenen uit de her senpan waren gehaald. Wat dc moor denaars daarmede van plan zijn, kan Men weet dat het schoolschip «Mer cator», thans een reis maakt naar Bra zilië. Na een bezoek aan Para, heeft het zich naar Martinique begeven, ter gele genheid van het 3e eeuwfeest van de Fransche kolonisatie. Daarna keert het terug naar Para en vaart den Amazone- stroom op tot Manaos, het eigenlijke eindpunt van de rei?. Op den terugweg zal de «Mercator» omstreeks 25 Januari dan den Amerikaanschcn kruiser «Repu- blique» ontmoeten die het stoffelijk overschot van Pater Damiaan zal heb ben weggehaald van bet verre eiland in den Stillen Oceaan, waar Pater Damiaan gedurende zoovele jaren zijn leven ge wijd heeft aan'de verzorging van de me. laatschen en waar de groote zendeling nu nog,rust in de aarde welke hij in ziijïj grooLep. apostelijver zoo lief heeft ge had. Het schools.chip zal het stoffelijk over schot van den pater aan boord nemen óm het naar Belgie mee terug te bren gen. Men weet, dat kommandant.Van de Sandc, bij een vorige reis per vliegtuig een bezoek bracht aan het eiland, waar pater Damiaan werkzaam was en er bloemen neerlegde op den eenvoudig-en grafsteen van dezen grooten missiona ris. Tijdens de vaai t. op het kanaal van Gent naar Terneuzen is de Belgische kempenaar «Joseph Lies» die deel uit maakte van een sleep van drie kem penaars, die getrokken werden door de Nederlandsche sleepboot «Wilhelmina» te Sluiskil ter hoogte van de Hoek- niemand gissen. Is het bewezen dat Robert en Ber trand het lijk aldus verminkt hebben V Wis en zeker Hebben zij bekentenissen afge legd Zoover zijn we nog niet, beste heer. Zoodra de zak ontdekt was, werd een on derzoek ingespannen en de politie ont ving de getuigenis van twee personen, die een man hadden ontmoet, in den vroegen morgen, met een kruiwagen, waarop een zak lag. Het signalement van den man deed gissen dat het Bertrand was. De getuigen in kwrestic wisten de woning aan te duiden, waar de man mei den kruiwagen verbleef. En de vogel werd op zijn nest ge snapt Zooals ge zegt. De politie viel er onverhoeds binnen en vond Bertrand bij de kachel gezeten, waarop een groote ketel stond met ziedend water. Hebt ge dat goed aangeteekend Ja. Weet ge wat er in dien ketel was Neen. Raad eens. Dat is moeiliijk tc raden. Ik brand van verlangen om het te weten. Het hart, en de hersenen van de vermoorde jonge gravin. Wat mag dat beduiden Ge wilt zeggen Wat ging Ber. jtrand uitrichten met dat zonderling af kooksel inderdaad. Hij heeft het hekend. Bertrand ge looft aan de tooverkunst, en hij houdt jzich veel met zwarte kunst onledig. Bij jdat hart cn die hersenen was in het \va- Toegestaan door de Wet van 29 Wei 1934, ten voordeele van het budget van Kongo 15e Snede. Blauwe biljetten. ZELFDE PLAN ALS DAT VOOR DE 14e SNEDE. Bedrag van de snede 25 millioen in 500.000 biljetten genummerd van 100.000 tot 599,999. Verdeeling 15 millioen in 62,343 loten, verdeeld als volgt 1 groot lot van fr. 2.500.000 2 loten van 1,000.000 2.000.000 10 loten'van 10Q.ÖCL0 1.000.000 5 loten van 75.060' 375.000 5 iöten van 50,000 250.000 10 loten van 25.000 250.000 10 loten van 12,500 125.000 100 loten van 10.000 1.000.000 200 loten van 5.000 1.000.000 500 loten van 2.500 1,250.000 500 loten van .1-000 500.000 1.000 loten van - 500 500.000 5.000 loten van 250 1,250.000 5.00Ö loten van 100 500.000 50.000 loten van 50 2.500,000 Belangrijk bericht Het feit het aan tal biljetten van een millioen te hebben teruggebracht op 500,000 verdubbelt de kansen het groot lot van twee en half millioen te winnen, een der tien loten van 100,000 fr., een der 100 loten van 10.000 fr., en vervierdi^bbëlt de winst kansen voor een deiv ^200 loten, van 5.000 fr. De biljetten aan den pfijs van 50 fr. zijn reeds te koop in dè kantoren van posterijen, telefoon, t^cgraaf en tol aan de winketten van spoorwegstations; in de banken, bij de wisselagenten, aan de winketten van de .Koloniale Loterij, Gulden Vlieslaan, 56, TeBrussel, Post- checkrekening n. 71,60; Geen fiskale afhouding op de loten. TREKKING waarschijnlijk rond ïiaïf Januari 1936. TREKKING VAN DÊ! 14e SNEDE. Winnen 50 fp. de biljetten eindigend op 0 100 fr. 68 600 mm* 292 500 fr. 810 1.000 fr. 682 2.500 fr. 441 5.000 fr. 9680 5.000 fr. 2204 5.000 fr. 5899 5.000 fr. - 466*1 10.000 fr 0048 10.000 fr 4542 12.500 fr. 79291 12.500 fr. 42490 25.000 fr. 83404 25.000 fr. 47232 50,000 fr 96602 75.000 fr. 82225 Winnen 100.000 fr. de loten eindi gend op 36985 33659. Winnen 1 miliicert het lot dragend n. 200,762 en het Tot-u.- 345,564. Wint 2 V2. millioen het lot dragend nummer 505.629 ter de poot van een mof gevoegd. Wan neer dit samen gekookt had tot, midder nacht, moest er op eten twaalfden slag een zakdoek worden in gedoopt, en wie dien zakdoek daarna op'- zich droeg zou tegen alle gevaren en onheilen beschut zijn. Hoe is het mogelijk dpt. een verstan dige kerel als Bertrand.aan zooiets kan gelooven Ja, de grootste geesten zijn voor de grootste zwakheden vatbaar. En Robert Is nergens te vinden. Bertrand be weert dat Robert de gravin heeft ver moord, cn dan zelfmoord heeft gepleegd. P,at moet een vertelsel zijn. Dal denken wij ook. Zeg mij nu eens Waar die moord geploegd, en waar men hét lijk ontdekt heeft Te Antwerpen j- Neen'. Waar is hot dan gébesucd - Het is niet gebeurd) Wapers keek verbaasd den nieuwen secretaris der geheime politie aan. Hoe... niet gebeurd 1 Neen. Ik begrijp u niet. Ik spreek toch verstaanbaar jviaamscl) ik zeg u dat dit alles niet gebeurd is. Ja, maar... Ik heb dat alles zelfniHgevonden. Hoe Uitgevonden De secretaris stond recht. Ik ben John Spoldemans, de scfirij- ,ver van de «De Zonde der Tijden». Gij hobl in uw blad geschreven, dat mijn boek volledig gemis aan vindingrijkheid Langs een opening in den vloer zijner cel Herregodts was na zijne vcröordee- ling opgesloten in het gevang van Leu ven. Eenige weken geleden, verwittigde hij het parket, dat hiij nog belangrijke ophelderingen had te doen, nop'ens dief stallen, waarvan hij zou betrokken zijn. Drie weken geleden werd liij nu naar het gevang van Doornijk overgebracht, om onderhoord te worden. Had hij dan reeds het plan opgevat om te ontvluchten Of gaf hij de voor keur aan het gevang van Doornijk, waar hij vóór zijne veroordeeling was opgesloten. In alle geval, om hem goed in het oog te houden, werd Herregodts, opgesloten in een cel, met twee andere gevange nen. Een hunner zekere Trannoy, was be trokken in eene zaak van velodieften. Weldra deelde Herregodls aan zijne medegevangenen het voornemen mede Pe ontvluchten, niettegenstaande allé 15 minuten, de bewaker zijne ronde doet in de corridors. Na het vertrouwen van Trannoy ge wonnen te hebben begon Herregodts dadelijk aan de uitvoering van zijn plan. Hij rukte een ijzeren staaf van ziljn bed en met dit tuig, begon hij den vloer zijner cel op te breken. Dit werk werk met groote voorzich tigheid gedaan, zoodat de bewakers n,iet konden vermoeden wat er in de cel om ging- Terwijl dus Herregodts aan. 't werk was, moet de andere de wacht hebben gehouden, om alles bij iedere ronde op zijn plaats te stellen. Eens den vloer opengebroken, heb ben de- twee kerels eene opening ge maakt in de zoldering en zijn in de kel deringen van het gevang terechtgeko men echter waren zij nog niet weg. Zij doorliepen de gangen van de kel deringen, eri kwamen dan aan een vens ter, van ijzeren staven voorzien. Herregodts, een zeer sterke kerel, wist spoedig raad. Hij rukte de ijzeren slaven los en langs het venster kwamen de twee ke rels op den koer, die rond het gevang loopt. Eene ladder in den kelder gevonden, plaatsten zij tegen den muur, hebbende 9 meters hoogte. Herregodts beklom de eerste de ladder die echter te kort, was, maar- gekomen op de hoogste spurt,; wipte hij zich op; den mimi-. Trannoy die er niet in gé'Tuktë móest, het opgeven en werd dóór bewakers ontdekt. Herregodts liep dan boven op den muur, tot dicht een elektrieke paal, langs waar hij zich liet afglijden en kwam terecht op den steenweg Sinl- Amand, van waar men zijn spoor bijs ter is. De gevaarlijke kerel is gevlucht in liet kostuum van het gevang. Het is slechts om 6 ure 's morgends, dat men zijn vlucht heeft vastgesteld. De Belgische en de Fransche politie werd dadelijk verwittigd. Een politiehond heeft het spoor van den ontvluchte gevolgd lot Antomy. Tn de streek lieersoht groote schrik, daar de bandiet niet zal terugschrikken 0111 een nieuwe misdaad Ie plegen. Zondagnamiddag kwam het in de Quellinslraat tot een erg verkeersonge val veroorzaakt door een dronken au tovoerder. Een auto bestuurd door Van den. B..., wonende St. Jansplein, kwam met ge weld in zig-zag de straat doorgereden. Aan de Keyzerlei kwan^ hij in botsing met een huurauto. De aanrijding was geweldig. De voerder Jozef Vander- straeten, wonende Begijnenstraat, 27, en de reiziger Frans Tombeur, wonende te Edegem, liepen zware verwondingen op aan het hoofd. Beiden kloegen boven dien van inwendige pijnen. Na. een eerste verzorging ter plaatse, werden ziij naar een ziekenhuis gevoerd. De dronken autovoerder Vanden B., werd ter beschikking van liet gerécht gesteld. Die politie opende het- gebruikelijk on derzoek. Zondagmiddag had aan de garage Grené, Tienschen Steenweg, een aanrij ding plaats, die erge gevolgen had kun nen hebben. Een autogeleider van de garage kwam uil het woonhuis van den eigenaar go- reden en wilde den steenweg oversteken om de garage in te rijden; de roode zij lichten brandden. Uit de richting kwam een andere auto de stad ingereden, die met zijn rechter zijde den linkerkant van het eerste-voer tuig aanreed dat dit links wilde inrijden. Het tweede voertuig kon niét meer stoppen en ging met groot geweld bot sen op 't, gaanpad tegen een boompje dat tegen den grond afgeknakt werd: schok. breker cn sliijkweerder waren zwaar be schadigd. Het voertuig werd gevoerd door zekeren Van Hemelen,, slachter uit Leuven, die beweerde dat de zijlichten, niet brandden. De politie kwam een on derzoek instellen. Aan het kruispunt der Brederode- en Belus.fstraten kwam hét Zondagnamid dag tot een botsing tusschen een auto cn een taxi, waarbij deze laatste zwaar gehavend werd. De inzittenden van de taxi, de ge naamde Dcpere, Coquilhatstraat, 37, werd zwaar in het gelaat gewond, ter wijl zijn tante Mevr. Van Laer, woon achtig Allaertstraat 107, bewusteloos uit den wag-en geslingerd werd. Zij droeg zware kwetsuren aan de beenen. ■Beiden ontvingen de eerste hulp ter plaatse en werden daarna huiswaarts gevoerd'. liet blijken... Ik heb u nu bewezen, dat ik geen vinding te kort heb. Goeden avond. En Spcddemans verliet het kabinet. Wapers zat als op zijn stoel gena geld en kon geen woord zeggen. De commissaris beveelt u dien heer buiten te walsen, zei Spoldemans tot dc twee agcnlen in hel bureel en trad buiten. Op dit oogenblik verscheen Wapers in de deuropening van hel kabinet. Houdt dien kerel kreet hij. Hij is gek Houdt hem P,e agenten traden op Wapers loe. Gij zijt verzocht het bureel te ver laten. Eon arbeider door bandieten uitgeschud te Sint-Pieters- Wolune Zondagavond rond 17 uur, werd op do Tervurcnlaan te St. Pieters-Woluwe, een werkman van dc trammaatschappij^ Jean-Baptiste WaUerin, wonend in de Kapellestraat, te St-Lambrechts-Wolu- we, aangevallen door twee kerels die- hem afranselden. Onder de bedreiging van een revolver ontnamen zij den man zijn portefeuille die 60 fr. inhield. De beide schurken namen de vlucht. M. Watlerin is licht aan 't. hoofd gewond. In een naburige herberg liet hij zich verzorgen. De politie stelde een onderzoek in. Hpudt dien deugniet huilde de re porter. Buiten zei oen der agenten. Samen namen ze Wapers bij de armen en drongen hem naar de straatdeur, De reporter weerde zich dapper. Handen van mijn lijf kreet h'ij. Hij wrong zijn armen los, die echter weer vaslgegrepen werden. Ik zal eene klacht indienen bij den burgemeester huilde hij. Wiij kennen alleen onze hevelen. Verlaat kalm het bureel. Wie heeft u dat bevolen De commissaris. Ge liegt •*t Vervolgt,

De Volksstem | 1935 | | pagina 2