Treinramp in Dultschland De laatste Lotgevallen van Robert en Bertrand Koloniale Loterij Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen UIT ONZE KOLONIE Auto-ongeval te Antwerpen Wichtje 's nachts ontvoerd te Kortrijk 26 December. H. Stefanus. Sle- fanus is de eerste martelaar. Onmiddel lijk na dc nederdaling van den H. Geest werd hiij door de apostelen bekeerd.Zijn geloofsijver was zoo groot dat hij wel dra gesteenigd werd. 27 December. H. Joannes. Hij was de lievelingsapostel van Jezus. In ^ïet vierde der Evangeliën, schreef hij het openbaar leven van Jezus neer. Hij was de eenige Apostel die den marteldood niet onderging en stierf op 94 jarigen leeftijd. De zaligverklaring va" een Capucien. --In tegenwoordigheid van de poliüo en een aantal geestelijken is op het kerkhof te Toulouse hel stoffelijk over schot opgegraven van den Capuciijiy Pater Marie-Anloine. wiens zaligver klaringproces in 1927 werd ingeleid. Hel lichaam dat in 1907 was begra ven bleek nog geheel ongeschonden te z'jn. Het stoffelijk overschot na een medisch onderzoek, in de Sint ATUo- niuskapel van de Capucijnerkerk op nieuw aan den 'schoot der aarde toever trouwd. Een nieuwe tunnel door den St Got- hard Te Bazel zijn een aantal technici bijeengekomen om een ontwerp voor een nieuwe doorboring van den St. Gothard te onderzoeken. Het ontwerp betreft den bouw van een vcrkeerstunnel van bijna tien kilometer. De kosten van den aanleg zouden 80 millioen Zwitsersche frank bedragen en dc kosten van onderhoud 300.000 fr. welke door tolheffing op voertuigen,die door den tunnel willen gaan, zou wor den gevonden. Pi us XI creëerde vier en vijftig kar-jge vrouw alleen, met haar wichtje van malen. Paus Pius XI heeft tijdens f 15 maanden» terug haar fin trek genomen zijn Pontificaat 54 kardinalen gecreëerd, bij haar ouders. j Zijn \oorganger Benedictus XVl 'g Nachts wist August V., heimelijk, schonk den Rooden Hoed aan 32 kardi-jtoen de bewoners ter ruste lagen, het nalen, Pius X aan 49, Leo XIII aan 146; kleine hekken aan de achterwoning zij - en Pius IX aan 123 kardinalen. ner schoonouders te openen. Dan klau- De eerste acht kardinalen, die dooriterde hij. op het platdak van het wasch- den tegenwoordigen Paus tijdens zijn huis en van daaruit op dit van dc ach- eerste Consistorie in December 1922,terkeuken waar hij langs een dakven- werden gecrëerd zijn thans allen over-»stertlje in de slaapkamer drong. Hij nam leden. - Nieuwstijdingen uit de Kolonie De Belgische stoomboot Anversvil- le» van de Compagnie Maritime Beige, Geen afbreuk doen aan anders waren. De ko.ikurrent zijn eer bewaren, Zoodat het volk het pleit beslecht Dat is ons plicht en dat is recht. Naar die methoden handlen wij Dat blijkt toch ieder duidelijk bij 'ftitierk F. C. JACOBS SUIKERIJ Dinsdagavond, rond 8,40 ure, had er op den St Bernardsche Steenweg, op liet. behoedzaam het wichtje uit het bedje rolde bet kindje in twee dekens, daalde ongemerkt de trappen af en wist terug buiten te geraken langs de achterdeur waarop de sleutel langs den binnenkant slak. o Het was slechts bij hun ontwaken is Dinsdag morgen te 9 u., onder bevel bewoners de verdwijning van bel)Kje^ Antwerpen, een erg ongeval van commandant Lejeune, in onze lia-1j£ir^aJe vaststelden. plaats. ven van Congo aangekomen. Vermoedens vielen op August V., die. p 42iari°e Jan "Vermant. hieruit- Het schip was in vollen vlaggentooi, de rijkswacht werd opgespoord «n voerder> wonende te Boom, Diepestraat ter eere van den heer Staatsraspeeteur, ontdekt. De man bekende alles. Het Lr 15_ stond rael zijn autocamion op M. Mortehan, die met zijn echtgenoot* ielheef t hij aa_',,Jn ajster, 'wo-|den St Bernardsche Sleenwefe, tusschen uit Congo naar Belgie terugkeerde. de in de Slachthuisstraat te Korlrijk Aan boord bevonden zich 156 passa- toevertrouwd Het kind vertoeft er voor het oogen- giers, waarvan 40 van eerste klas en 54 van tweede, die de reis Belgisch Congo- Antwerpen medemaakten 19 van eerste klas, 17 van tweede en 11 van tusscheii- klas die te Lobito aan boord kwamen en 3 van eerste en 3 van tweede klas,die te Teneriffe inscheepten. Onder de weerkeerenden waren E. moeder Daniel, der Dames van St An- dries, Eerw. Broeder E. Van Halewijn, der Broeders van Liefde Eerw. Pater T. Van Erp, der Sc h cutis ten, Eerw. Pa ter A. Leliaert en de Broeders A. Ge rard en A. Winter der Benedictijnen. De lading van het schip bestond uit 800 ton kopermatte, 510 ton cathoden, 40 ton tin, 366 ton katoen. 252 ton aardnoten, 23 ton vezels, 2 ton hout, 17 ton palmolie, 144 ton cacao, 11 ton ivoor, 583 ton koffie, 102 ton palmno- ten, 193 ton rubber; 27 ton vellen, 599 ton copal. 22 ton sisal, 340 Ion cassite- rile. 105 ton suiker 1 ton koperafval, 82 ton allerlei. De terugreis van Pater Damiaan. Uit New York wordt gemeld dat de overbrenging van het stoffelijk over schot van Paf er Damiaan, thans defi nitief vastgesteld is op 18 Januari a.s. Een week tevoren zal Mgr Alencastre, Aposiolisch Vitaris van Hawaai naaf de voormalige Melaatschen kolonie Molo- kai afreizen, om tegenwoordig te zijn bij de opgraving van dc stoffelijke res ten. De gouverneur van Hawaai, Mr J.Poin- doxter, heeft den bisschop een vliegtui ter beschikking gesteld om zich naar menten uitgebreid tot Molokai te kunnen begeven. Verschil lende autoriteiten zullen den Bisschop vergezellen. Bij dc aankomst me tb et stoffelijk overschot te Honoloeloe zal het naar de Kathedraal van O.L. Vrouw van den Yi-ede worden overgebracht, waar hét zal blijven tot de boot naar Belgie ver trekt. Daar men binnenkort het Znligver- klaringsproces van Pater Damiaan wil aanbangig maken, heeft Mgr Alencas tre alle verdere reremonie-n bij de lijk baar verboden. Het stoffelijk overschot wordt via het. Panama-kanaal naar New York overgebracht, vanwaar de over brenging naar Belgie plaats vindt. blik nog. Het gerecht bemoeit zich met het geval. Wellicht heeft August V., in deze zon derlinge schaking slechts een middel willen vinden om zijne vrouw te dwin gen terug bij hem te wonen. De bewoners bewereü dat Aug. V...., hun. tijdens den slaap, heimelijk een verdoovingsmiddel moet toegediend heb. ben. Zij houden slaan dat de wrange smaak die zij bij hun ontwaken onder vonden en hun ongewoon vaste slaap, deze veronderstelling wettigen. Weekabonnementen voor werklieden Met ingang van 1 Jaunari aanstaande jwordt hel voordeel van de weekabonne menten uitgebreid tot sommige cate gorieën van werklieden en leerjongens die daarvan uitgesloten waren. Zulks is onder meer het geval voor de boodschappers, loopjongens, magazij niers, w7erkopnemers, de arbeiders di.e een kunslberoep uitoefenen (diamant slijpers, graveerders, tandmeesters werktuigkundigen, enz.) Voor alle nadere inlichtingen wende men zich lot de stalionsïokéllën. Bekend circus in likwidatie. Het Jlagenbeck-Wallaoe Circus, het circus dat 40 jaren lang een bekende rol beeft gespeeld in de Amerikaansclie vermake lijkheden, zal gelikwideerd worden. De onderneming was tot dezen maat regel gekomen in verband met de liooge lasten. ITot dierenpark zal over een paar andere circus-ondernemingen wor den verdeeld, die eveneens bet neel zullen overnemen. perso- Sinds twee jaren was de stoffeerder August Vnndend... gehuwd met Elisa beth L., geboren op 4 October 1915 en woonden beiden aanvankelijk geduren de zes maanden mede in bij de ouders der jonge vrouw, aan de Swevegemsche. straat 121. Daarna ging het niet meer naar den zin van August V., en vertrok het echt paar naar Wevelghem, gehucht We- zelhoek. De man echter was weinig werklustig en gaf zich over aan den drank en den smokkelhandel. Sedert een achttal dagen bad de jon. Toegestaan door de Wet van 29 JVlei 1934, ten voordeele van het budget van Kongo 15e Snede. Blauwe biljetten. ZELFDE PLAN ALS DAT VOOR DE 14e SNEDE. Bedrag van de snede 25 millioen in dc Abdij en Schijfstraten en haalde le dige biervaatij-es uit een kelder, gelegen aan den overkant der slraat, en bolde de vaatjes naar den camion. Toen de man terug de straat wilde oversteken naar den kelder kwam de heer F., wonende Antwerpsche steenweg te Hoboken, met zijn auto uit de rich ting der stad aangehold. De voerder deed alle moeite om den man te mijden, zoodanig dat de auto eene tuimeling maakte en terug met het voorste gedeelte naar de stad stond. Vermant vloog het het hoofd door het rechter achterportaal van den auto. Hij werd dadelijk naar het Ste Eli- sabethgasthuis overgebracht, waar de dokters vaststelden dat hij een hersen schudding en wonden aan het hoofd op liep. Adjuncl Versonnen, der 9e wijk,stelde een onderzoek in. mar, de sneltrein Berlijn-Francfort, op een boemel trein gehot st. De aanrijding greep plaats .op de brug over de Saaie. De boemelt rein werd van de rails geworpen en ettelijke rijtuigen kwamen in de rivier terecht. Het eerste telegram gewaagt, over 20 dooden en 80 gewonden, waaronder 30 zeer ernstig. Nadere telegrammen melden dal de sneltrein juist het stadje Naumburg had I verlaten en in volle snelheid den nacht 500.000 biljetten genummerd van doorkloof Hjj ri,ed den boemeltrein in Reeds 23 dooden en 80 gewonden seh© spoorwegen is ter plaats. Hij ver- Dinsdagavond rond 7 ure, is in de'klaarde in de onmogelijkheid te verkee- statie van Gross Ileringcn, nabij Wei- 100.000 tot 599,999 Verdeeling 15 millioen in 62,343 loten, verdeeld als volgt 1 groot lot, van fr. 2.500.000 2 loten van 1,000.000 2.000.000 10 loten van 100.000 1.000.000 5 loten van 75.000 375.000 5 ioten van 50,000 250.000 10 loten van 25.000 250.000 10 loten van 12,500 125.000 100 loten van 10.000 1.000.000 200 loten van s 5.000 1.000.000 500 loten van- 2,500 1,250.000 500 lolen van 1.000 500.000 1.000 loten van 500 5.000 loten van 250 5.000 loten van 100 50.000 lolen van 50 de zijde aan, juist op het, oogenblik dat deze van spoorwisselde en de brug over de Saaie opreed. P,e schok was geweldig. Ettelijke rij tuigen van d.en boemeltrein werden in de rivier geslingerd en de sneltrein ontspoorde. Onmiddellijk werd alarm geblazen en in de sneeuw en de koude begon men onder het verblindend licht der schijn werpers, de eerste- reddingswerken. De eerste redders ontvingen spoedig hulp. [Die- pompiers van Naumburg en de aan ren de juiste afmetingen der ramp aan te geven. Hij vroeg aan de aanwezige dagbladschrijvers zith te houden aan de officicele communiqués. Naar het schijnt zaten al de dooden en gekwet sten in d.en boemeltrein in do sneltrein alhoewel hij ontspoorde, viel geen slachtoffer. Een onderzoek is gaande. Men gelooft dat de sneltrein de signa len niet. heeft gezien die den boemel trein dekten. Het officieel onderzoek. Een commissie, officieel aangesteld door de Rijksbaan, heeft onmiddellijk hare werkzaamheden aangevat., die voor doel hebben de eigenlijke oorzaak van deze schrikkelijke ramp op te sporen. Vastgesteld werd dat de signalen ge sloten waren en dat dus de verantwoor delijkheid van het ongeval zou vallen op' den mecanicien van den aanrijdenden sneltrein. Deze kan niet worden onder vraagd daar hij verwondingen bekwam van zeer ergen aar<j. De boemeltrein bolde van Apolda naar Naumburg op de Saaie-. Nadat hij §lil- door AUCTOR 29ste Vervolg. En hij las, in de eene hand het pa pier en met de andere breede gebaren makende - Zooals de Oceaan zijn baren voort laat. hollen, Al kokend uit mijn hart, dat van de liefde zwelt, Loopl ook mijn bloed steeds rond in de gespannen aren, Al kokend uit mijn hart, dat van de liefde zwelt. Tk weet dat gij van mij zes passen zijl verwijderd. En slechts een broze muur ons van! elkander scheidt. En toch is 't mij te moe alsof ge in \orre streken... Ja, honderd uren ver van mij verwij derd ziljt. Waarom behoor ik niet lol. T gild der toovenaren. Dan liet ik 't minnend hart uit mij nen boezem los. ?k Zou met mijn tanden dan dea bro zen muur verscheuren. En vliegen tot hij u, zooals een slcig- rend ros. Speelt ge nu met de kaart, ja of neen vroeg Jan. Kaart Kaart Wie spreekt er van kaart Ik I Zegt de poëzie u dan niets, lomp schepsel 'I Spreekwoord zegt zoo zot als een musch, en ik geloof dal. het spreek woord gelijk heeft, want als ge naar de musschen blijft luisteren, wordt ge ook zoo zot... als een musch... Een écartee- ken of een bieken Het zij zoo. Ik zal Pegasus verla ten voor ruiten heer en scliuppen zot -Kom, we spelen in het salon... De hazen zijn op den wandel. Met de jonge juffer Wat jonge juffer D,e gravin... De vrouw van Robert... Die zit in hare slaapkamer. Speelt ze niet meê Ga het eens vragen. Waar is ze Hij zou het doen Bemoei u mei uwe zaken en met de kaarten... pak een; stoel... We zien wie geeft... Har ten aas... Ik begin Een paar partijtjes werden gespeeld. Ik heb dorst, zei Jan. Zoo'n' dorst niet als ik. Als we eens een fleschje kraakten? -Mij góed. Ik ga een flcseh halen... Ik heb hier mijnen revolver in de hand... Als ge u durfl roeren, zijt ge dood. Ga gerust. De koetsier bracht ecnë i'lcsch, ont kurkte ze en vulde twee glazen, Op uwe gezondheid Santus Overheerlijk vocht Zoo hebben we hier een vollen kelder I Heerlijk Ze kaarl ten voort. Belangrijk bericht Het feil, het aan tal biljetten van een millioen te hebben teruggebracht op 500,'000 verdubbelt de kansen het groot lót van twee en half millioen te winhenj een der tien loten van 100,000 fr., èeh der 100 loten van 10.000 fr., en vervierdubbelt de winst kansen voor een der 200 loten van 5.000 fr. 4 De biljetten aan "den prijs van 50 fr zijn reeds te koop in de kantoren van posterijen, telefoon., telegraaf en tol aan de winketten van spoorwegstation! in de banken, bij de wisselagenlen, aan de winketten van de Koloniale Loterij, Gulden Vlieslaan, 56, te Brussel, Post- checkrekening n. 71,60. Geen fiskale afhouding op de loten, TREKKING waarschijnlijk rond half Januari 1936. gehouden had te Gross Heringen, was 500.000(valsecties der HiUerianen uit den om-j hij juist terug aan gang en op de plaats 1,250.000,rek verschenen spoedig ter plaats, waar de wissel stond, toen hij plots 500.000jKoortsig werden de opruimingswerken door den sneltrein bezijden aangereden 2.500,000 aangevat. Dooden en gekwetsten werderi werd. De locomotief van den sneltrein van onder de puinen uitgehaald. 'beukte op de achterste wagens van den Reeds drie en twintig dooden boemeltrein, waarvan de laatste wagon Het eerste telegram dal ons op Kerst morgen bereikt, meldt, dat er reeds drie en twintig dooden onder de puinen wer- in de rivier werd geslingerd, nadat de borstwering van de brug werd wegge rukt. Een tweede wagon bleef tusschen Een uur later stonden er drie fles- schen ledig op de tafel. Jan dronk veel, want hij had een verschrikk-elijken nadorst Spcldemans drbnk zeer weinig, want hij had een doel. De koetsier sprak moeilijk met een dubbele tong en hij haalde, een vierde flesch. Ilct partijtje, dab ze begonnen, hadden geraakte niet ten einde. I De oogen van Jan vielen dicht en een paar oogenblikken later snorkte hij, met het hoofd op de handen. Dan stond hij op en sloop op de tee- nen naar de achtervertrekken. Tegen het glazen schutsel, dat de kloof afsloot eniook dit vertrek verlicht te zat, Nora, een hoek op den schoot. Bij het opengaan der deur hief zij hel hoofd op. Zij bemerkte Speldemans en uitte een liehten gil. De romanschrijver legde den vinger op den mond. Ilij trad in de kamer en sloot achter zich de deur. Nora sprong recht. Wie zijt gij kreet ze. Niet zoo luid, mejuffer... Wie ik ben Uw redder !-... Mijn redder Als ik milj niet, be drieg zijt gij de man die in het park werd gevangen genomen. Verschooning-... Ik heb me 'laten vangen. Ik begrijp niet. Voor u 1 Voor mij .Verklaar -u nader, mijnheer. r— lJ.it liefde 1 den uitgehaald. En het is mogelijk,voegt!^en ra,lc^ van brug en het water ban het telegram er aan (oe, dat dit cijfer nog zal stijgen. Verschillende rijtuigen werden in de Saaie geslingerd en het is waarschijnlijk dat talrijke reizigers in het koude water den dood vonden. Geniesoldaten uit Riesa ontboden, doorzoeken de rivier. Men is er echter nog niet in gelukt de rijtuigen uit de rivier op te halen. Nationaal socialistische1 nulitianen hebben de plaats van de ramp afgeslo ten. De corzaak der ramp. Pje. algemeene bestuurder der Duit Hé Zoodra ik vernomen heb dat de bandieten 11 hadden opgelicht, heb ik eene vurige liefde voor u in mijn hart voelen geboren worden. Ik heb u nooit gezien. Ik zie u ook voor de eerste maal. Het romantische van uw toestand heeft die liefde in mij doen ontvlammen. Ik bon dichter, mejuffer, en romanschrij ver Wie heeft u losgelaten Nora deed een stap-naar de deur. Hoor mij nog een stond aan, me juffer. Ik kom u redden uit de handen van de vreeselijksle boosdoeners... Uwe oplichters zijn hier niet en Jan de koet sier ligt dronken te ronken. Volgens loffelijke gewoonte Volg me, mejuffer, en ik zal u bij uwe moeder terugleiden, want ge Kunt, ge moogl hier niet langer blijven. Waarom niet Ik verblijf hier uit vriijen wil. Omdat ge niets weet Wat moet ik weten Omdat men u bedriegt Wie be-driegt mij Pas op uwe woorden, want ik zal ze allen herhalen als Arnold thuis komt... Arnold van Slewang Ja. Die bestaat niet. Hij is het, die 11 schandelijk bedriegt. Hij is een gemee ne schelm En op ieder woord drukkende Hij is de beruchte vagebond Rn bert. Speldemans stond daar triomfante lijk. Jlij w&s er zeker .van, dat zijne woor- gen en kon slechts in de morgen wor den opgehaald. In deze beide wagons werden de dooden en de zwaar gewon den aangetroffen.In het voorste gedeel te van den boemeltrein werden slechts licht gekwetsten aangetroffen. Officieel wordt thans het aantal doo den bevestigd, namelijk 23 deze der erg gekwetsten 22 en deze der licht ge kwetsten 40 tot 50. Het grootste aan tal der gewonden bevond zich in den aangereden trein. Men denkt dat men al de dooden en gekwetsten heeft ontdekt en dat er geen meer zullen bijkomen. 'den een geweldigen indruk op het meis je zouden maken. Hij bespiedde op het gelaat, der jonge gravin, welke uitwerking de slag maak te dien hij meende te hebben toege bracht. Nora bleef zeer kalm. Zij antwoordde bedaard Dat weet ik. Ware de jonge vrouw in een jongen ijsbeer veranderd, om de cake-walk voor Speldemans Ie dansen, deze laatste zou niet. erger versteld slaan kijken hebben. Hoe Ge weet Nora lachte en knikte bevestigend. Ik weet dat mijn echtgenoot de be ruchte Robert is, en dat zijne voorge wende moeder, de trotsche gravin van Slewang, de beruchte Bertrand is. Ja, dat weet ik allemaal, en ik weet nog veel meer, dat gilj niet. weet Speldemans kon met moeite eenigo woorden uitbrengen. En... ge... vlucht niet kreet hij. Neen. Ge... blijft... bij... die bandieten! Ja. De dochter van gravin van Grob- bendonck... Ik ben thans mevrouw Robert. Mija echtgenoot heeft mij volle vrijheid go- laten, nadat ik vernomen had wie hij! was... Ik heb hem boven alles lief. ik blijf bij hem. De woorden stikten den romanschrij-, ver in de keel. Hij .bleef een oogenblik bew-eegloos, en verliet dan haastig het vertrek. Tervolgta

De Volksstem | 1935 | | pagina 2