GEMENGD NIEUWS BEGRAVEN BIJ VOLMACHT Leeningen mei iöien De staking in het Gentsche De gevolgen der mond- en klauwzeerramp Kerkboeken, Paternosters en Communie Prentjes Communie Beeldekens Doodelijk verkeersongeluk te Beveren-aan-Leie Verkeersongeluk te Oostende Hei vrouweniijk in de vaart van leper Brand te Ingelmunster Verkeersongeluk op de weg Antwerpen-Brussel Brand te Hemiksem Be Rheumatiek van een haarkapper Menu voor den Vasten 28 MAART. H. SIXTUS. Alvorens hij tot Paus verheven werd had hij reeds i<n grootc vermaardheid. In 432 volgde h«j den h. Cclcstinus op als opperherder der Kerk. Hij stierf in 440. 29 MAART. H. MALCHUS. Gébo ren ;n Ierland werd hij door den h. Anselmus tot bisschop van Waterford gewijd. Hij bouw de de kathedraal van deze laatste stad en overleed in 1110.' v j !'i DE ALKOHOLWET. Het landelijk verbond van Herbergiers, Hotel- en Kestau- ratiehouders heeft een brief gericht aan de parlementsleden om hun aandacht te vesti gen op de voordeden, die, volgens hen een wijziging van de alkoholwet, voor de schat kist zou opleveren. Zij zijn van oordeel dat de op het ver bruik van alkohol geheven taksen nieuwe be lastingen overbodig zouden maken. DE BELGISCHE SEIZOENARBEI DERS IN FRANKRIJK. In verband met liet mooie weder, werd de vorïgg wc.ck reeds op verscheidene plaatsen -beroep'ecdiKui op seizoenarbeiders. 107 Belgische, arbeiders zijn Frankrijk binnengekomen; 6 hebben Frankrijk verlatert. DE EERSTE ASPERGES. Het buiten- Li w'öón gunstige weder vaiv de laatste weken heeft tot gevolg gehad dat de eerste asperge^ op de Mcchclsche markt reeds konden wor den te koop gesteld. Slechts zelden gebeurt dit zoo vroeg in het jaar. He eerste bossen asperges werden tegen Ui tot 17 frank verkocht, volgens de grootte. -TEDER BURGER 's ZONDAGS ZIJN KIEKEN IN DE KASTROL zegde Hendrik IV. Indien hij nu leefde zou hij bo vendien bevolen hebben, liet kieken in de heerlijke en vitaminenrijke Solo margarine te Waden. KOSTBAAR DINER VAN EEN MUIS. Ken argeloos muisje heeft dezer dagen in mi onzalig oogenblik een wandeling ondc- roincn in de gcldladc van een winkelier te KcrkdricI (Hol!.) Daar knabbelde het wat links en rechts en verobberde bij gebrek aan beter wat papiertjes, nl. écn bankbiljet van honderd gulden', twee van twintig en eert van tien. Feil paar snippertjes bleven' er. over. ELFDE NATIONAAL KONGRES VAN DE BANKETBAKKERIJ. De Vcrccni- ng der Pasteibakkcrsbazc.n van België, in de Internationale Jaarbeurs vergaderd, ter gelegenheid van haar XTc Nationaal Kongres, heeft in eenc motie onder meer protest aau- gctcckcnd tegen de voorgcnói)ien yerbopging der taksen, tegen de politiek van coritingcn- fecring van de grondstoffen, tegen de oneer lijke concurrentie,tegen de krenkende huisbe zoeken, bij de Banketbakkers in verhand, met de wet bp het alkoolvcrbrnik, VERMOEIDE HARTEN. We leven ïn een tijd van zenuwachtige gejaagdheid. Het gebied, waarop onze werkkracht zich laat gelden, wordt immer uitgestrekter, terwijl anderzijds een tot het uiterste doorgedreven mechanisatie een voortdurende oplettendheid van den menschclijken geest vergt. Niet al l-en de zenuwen lijden hieronder, maar. ook het hart wordt spoedig vermoeid. Kr bestaat nochtans hoop öp zege. vermits in geneesheer, Claude S. Reik een Ame rikaan natuurlijk er.zou in geslaagd zijn door een heelkundige bewerking, zekere spie ren van en rondom het liart door andere weefsels te vervangen, om aldus aan de hart kloppingen hun oorspronkelijke kracht .weer te geven. GROOT VOLKSVERHAAL 41e Vervolg. Bij de wet zcide Daniel, terwijl hij Viin hand op den kop van een grootcn 'dog' legde, diCj na een voldoend onderzoek van de beencn der vreemdelingen, naast zijn meester post vatte, gereed om bij de eerste oorlogsverklaring de vijandelijkheden te be ginnen. Ondervinding bij de wet Wel de mijne is als Azor's staart, zeer kort en be paalt zich tot de wetenschap, dat ik geen ,\a!schcn eed mag doen, terwijl gij zeker weet dit daarom toch wel eens gebeurt. Jk hen, Goddank altijd een eerlijk man ge weest. De hartelijke lach, waarmede zij de uitkra- tning zijner wijsheid beantwoordden, bracht den ouden man iets beter in zijn humeur want de onverwachte komst der vreemdelin gen, hunne zonderlinge handelwijze en vreemde wijze van zich voor te stellen wa ren oorzaak, dat hij min of meer kwaad ge mutst was geworden. Alles goed en wel, zeide Jack's metge zel; maar sinds het uitgemaakt is, dat gij.de portier van Hochstein zijt moeten wij de «aak, die ons hier brengt, en die zeer drin-- gciid en belangrijk is, ook met iemand anders «Jan u zclven behandelen. Ik verzoek u daar «jm vriendelijk ons een onderhoud in uwe woning toe te staan. Daniel knikte toestemmend, sloot de koets poort zorgvuldig achter de vreemdelingen dicht, en ging hen toen met verschuldigde be leefdheid voor naar zijn huisje, wat geens- fc'iis naar den zin van Azor scheen te zijn-. Vrouw Daniel was onthutst, toen zij haar Vijf lotingen zullen in den loop van" 'dé maand April in het openbaar plaats hebben ten zetel der Nationale Bank van België te Brussel, telken male om 10 uur, te weten Den pden April lple loting der 2de lee ning van' het Verbond der Samenwerkende Vennootschappen voor Oorlogsschade (1022) één lot van 250.000 frank en twee loten van 100.000 frank i Den 15dcn April 13pe loting der 1ste lec- ning vaiv het Verbond dér"Samenwerkende' Vennootschappen voor Oorlogsschade (1021) één lot van één millioen frank Den 16de» April 55e loting der leeniug met loten 1033 één lot van vijf millioen frank en zeventig loten van: 25.000 frank. Den 20sten April 170c loting dcr 3de lec- ning van het Verbond der Samenwerkende Vennootschappen voor Oorlogsschade .(1023) twee loten van 100.000 fr.; drie loten van 50,000 frank en vijftien loten van 10.000 fr.; Den 25sten April 74e loting der ldcning met loten lp32; één lot van 250.000 frank en vijf en twintig'Toten van 25.000 "frank. SOCIALISTEN KOMEN TE PÉTEGEM KABAAL MAKEN TEGEN ZOOGEZEGDE ONDERKRUIPERS Zondagmorgen werd de> aandacht der vreedzame bewoners van Petegem-Dcinze; erg gaande gemaakt door het patroeljecrcn van een tiental gendarmen. Bijzonder de Ko ningin' Astrid-, Dries- en St. Hubertsstraten schenen onder bewaking te staan. Rond 9 ure vernamen we, wat er aan de hand was. In de vellenfbriek der firma Delacroix te Gent, zijn de werklieden in staking om redenen van loon. Enkele arbeiders uit l'etegcm werden alsdan' aldaar aangeworven, maar onder het loon door syndikaat en stakers vastgesteld. Een autobus met luidsprekers, en waarin leiders en leden van het socialistisch syndi kaat van Gent en Deinze hadden plaats ge nomen, kwam de hoogergenoemde stratcri in gereden. De leiders gaven enkele meetings in de onïniddcüjke nabijheid der woonst van de zoogezegde onderkruipers. De werlieden wér den aangemaand het werk stil te leggen en de stakersbeweging bij de firma Delacroix niet in den weg te loopem Ook de firma Van de Weghc, vcllenfabrick té Olsène, kreeg er van langs. F.r zou bin nenkort aldaar ook een aktie tot loonsverbe tering worden op getouw gezet. De heer Merget, verslaggever van de be grooting van landbouw in de Kamer, schrijft in zijn, verslag'. «Hét krediet van 7 millioen dat 'uitgetrok ken wordt als tegemoetkoming aan de land bouwers w ier vee door mond- Crr klauwzeer aangetast werd, is volkomen ontoereikend 0111 de aangerichte schade te vergoeden. In den schoot derCoiviïssic had hierover een lang debat plaats. Indien de meerderheid van de leden de Gegrpoting goedkeurde, gebeurde zulks alleen wegens het niet beperkend karakter van het krediet. Zoodra de grondslagen bekend zijn waar op de achtbare minister voornemens is de vcrdecling van het krediet te regelen; zal hel mogelijk zijn ze te bespreken! en dan te zien wat er verder te doen valt. In verband hier mede is de Commissie zoo vrij het hoofd van het Departement te verzoeken, in den loop van de behandeling der bcgrooting, een dui delijke verklaring te willen afleggen over de wijze waarop de kredieten zullen verdeeld worden, alsmede over de voorwaarden waarin de kredieten voor cvcntueclc wcdcrbelegging zullen bewilligd worden». man met twee vreemde hèeren zag binneiikd- -mcn. Hare eerste gedachte was dat zij kwa de tijding van Guy 'kwamen bréngen; inaar de vraag," die reeds op hare lippen kwam,,' werd gesmoord door een teeken vaii- Daniel) dat hij wcnschtc, dat zij .de kamer zou ver laten. De onrustige blikken van den ouden man dienden alleen 0111 hare bezorgdheid nog te vergrooten, ofschoon zij, zonder een woord te spreken, baar breiwerk in een marfdje leg de en, met eene neiging voor de vreemdelin gen naar de achterkamer ging. Jack keek eerst haar en toen zijn metgezel tuin. Neem mij niet kwalijk, juffrouw, zeidfc de politiebeambte, voor dit ontijdig bezoek en wees zoo goed de kamer niet te verlaten, want wij zouden u gaarne bij dit onderhoud tegenwoordig zien; doch daar ik bij onder vinding weet, dat de vrouwen zwakke zenu wen hebben, stel ik op den voorgrond, dal gij bij wat wij u ook vragen mogen vol strekt niet bevreesd behoeft te maken. Wij bandelen eenvoudig als vricndèn van uwe vricndeiv. Vrouw Daniel ging werktuigelijk wéder zit ten én Azog legde zich kwispelstaartend aan hare voeten met zijn neus tusschcn zijne poo- ten, en zijne ondeugende oogen strak op het bleeke gelaat van Jack Plush gevestigd. De «man van ondervinding» haalde zijne nanteekeningen vooT den dag. Gij hebt, dus begon hij, ccnigc jaren ge-' icdcri een knaapje opgenomen, dat gij als uw eigen kind hebt groot gebracht, niet waar De oude lieden, die op dergelijke vragen niet voorbereid waren, keken- elkander ver bijsterd aan, VOOR UWE wendt U tot net HUIS VAN NUFFEL-DE GENDT KERKSTRAAT-21, AALST Mis en Vesperboek, laatste uitgave in alle prijzen en banden aan 25 fr. 50, enz,, enz. gouden druk te beginnen «an 17,50 fr. de 25 's Avonds, omstreeks 10 uur, liad de.32-ja rige arbeider Cyrjel Verschelde,-gehuwd en vader van .vier kindcrey, wonende. H.uizestraat te Oostroozebekc, zich voor een onbekende i eden naar de vlasfabriek te Beveren-aan-Lëie begeven', waar hij werkzaam is. Hij is de mach'inez'aai binnengegaan en in liet "donker werd hij gégrépc» door een drijf riem, dié «leh 'önge'ïtikkrgc ïfiét zulk geweld .tegen een 'muur lieert, geslingerd, dat hij op •slagTiVoét' dood géwéc-t zïjit: De fabriekseigenaar 'dén Ir. «Zbctaarf, vond liet lijk,- toc-n iiij kort nadien zelf de inrich ting. bezocht. Zondag namiddag, rqjifl 5 uur, deed er zich in de Ad. Bulstraat, te Postende, een ver keersongeluk voor! Mevr. Marie Casicr, weduwe Ncirinck, wo nende in de Ëücarest straat", té' Oostende, werd Omvergeworpen dóór een moto-sidecar der policie, gestuurd doó'r den agent Simóens. De vrouw kwanrachter een auto gegaan om de straat over te steken, zag de moto," aar zelde, en liep er recht ohdcr. Niettegenstaan de de agent al bet mogelijke deed 0111 de vrouw te ontwijken, werd zij ten gronde ge worpen. Het ongelukkig: slachtoffer werd met eenc beenbreuk opgenomen en naar eene kli niek overgebracht. De heer policiekommissa- is Bauprez beeft eenonderzoek ingesteld. De verklaringen vaïf 11. Van Thorhout, ge wezen garagist te Rekkem over het verdwij nen van zijn vrouw waarover wc reeds een en en-der meegedeeld hebbfcn, - zijn oorzaak ge veest dat liet rechterlijke parket te Rekkem bij hoogergenoemde is. afgestapt om naderen uitleg te vernemen want in dergelijke zaken diénen alle mogelijke elementen' verzameld .011» tot een oplossing te komen. Aan de' lieereri -S'aiV.yfcj rechterlijke- politie verkkaaYtfe van ThórtVour'dat rijn 'vrouw in den nacht van 23. op 24 Februari is vertrok ken. Kr was géén goede verstandhouding tus- schen hen heide, omdat zij zeer jalpersch was- .van karakter, voortdurend haar .man van-al lerlei zaken verdacht hem het leven lastig maakte door een vóórt durende bespieding van al zijne h anti cl ih g'cm t-nz. In genoemde nacht,, is-'Van Thorhout om halfeen 's nachts'thui* gék'onien. Zijn vrouw is dan opgestaan-oi'n'met-een schoonmaak te beginnen eni om 4 iv zou zij, als naar ge woonte vertrekken naar de fabriek, per rij wiel. Zij is echter verdwenen. De vrouw had niet veel- geld op' zakjV Dat was alles wat side h. Van Thorhout over zijn' vrouw kon yerféllcn. Wegens liet bezoek van liet gérecKt Is hij onmiddellijk naar 'Roeaan vertrokken jim daar te onder zoeken" of zijn vromvi daar niet verblijft, bij vrienden ofktnnisseff! Hél'is daar namelijk haar geboortestreek. Naar verluidt heeft de vader van den li. Van Thorhout een hrief-'onlvangen, bestemd Ja mijnheer, zei Daniel .na een poos. - Hoe kwaanil gij .aan "hem Het echtpaar 0'-D«*«eU zagen hun onder vrager met een doorborende» blik aan; Da niel fronste zijn voorhoofd op onheilspellen de wijze,- en- zijne oogen vroegen vrij duide lijk Wat drommel gaat u dat aan De man van de wet .vond dien blik van den reus niet naar zijn smaak. - Wees niet bevreesd zeide hij 111111 of meer gejaagd. Het betreft enkel eenc zaak van groot gewicht t;QOr mv aangenomen zoop Dan was het vrij gewaagd van u dit kruisverhoor zonder deze belangrijke verkla ring, te beginnen, merkte'Daniel zeer bedaard op. Tk was zoo verlangend u.het goede nieuws mede te dcelcji, dat ik geheel vergat, dat wij elkander niet kennen, zeide de poli tic-beambte op verschoonenden toon; geen fatsoenlijk man zou zulke vragen lóutcr uit nieuwsgierigheid doen. Na eene poos hervatte hij Wilt gij zoo vriendelijk zijn mij te ver tellen, hoe gij aan den knaap gekomen zijt? Voorzeker, hernam Daniel op minzamen toon; maar in de eerste plaats moet ik u bei den verzoeken te gaan zitten, want gïj zult het op uw rit hierheen waarschijnlijk niet warm gehad hebben. Onderwijl zal mijne vrouw iets vcrwarmends gereed maken. De partijen stonden spoedig op vricndclij- ken voet, en- zelfs Jack Plush vond zijn tong weder. Er volgde toen een lang en vertrou welijk gesprek. De zaak is, "zeide Daniel, zijn verhaal vervolgende, dat wij den kamerdienaar van den- Graaf, Ludwig, hier «noesten hebben, 0111 zijnÊ geschiedenis eerst, te vertellen. Op ze- voor dezen laatste, en die op 24 Maart te Rocaan werd gepost, afkomstig van de zoo genaamde vermiste vrouw, en luidende dat zij bij een vriendin is te Roeaan. In zooverre het onderzoek in deze duistere en ijzingwekkende zaak gevorderd is, staat het vast dat het gercclft niet de minste ver denking heeft op Van Thorhout. IS MEN OP EEN ERNSTIG SPOOR Gemeld wordt dat het parket een zeer be langrijke aanduiding heeft ontdekt ingevolge dewelke men' weldra tol de vereenzelviging van het lijk zou kunnen overgaan* Zondag in den vroegen morgen, brak er brand uit in de woning van M. Victor Hós- lijn," gelegen'in de Kortrijkstraat te Ingel munster. De bewoners, die rustig te bed la gen, werden gewekt door liet gekraak van.den vuurpoel. Zij snelden naar de geburen, waar zij onderhouten zochten bij M. Koopman Karei. De moeder van> M. Koopman, die 9I ;aar oud is, werd zoo erg door vrees bevan gen bij het zien van den vuurgloed, dat zij iii bezwijming viel." Zij moest in een afgelegen gebbuw worden ondergebracht. Inmiddels waren de pompiers, die telefo nisch waren -opgebeld, ter plaatse gekomen en vatten 't vuur aan. De aanpalende woning, moest gevrijwaard, worden. Het huis van M. Kóstijn werd gansch vernield. Kleedercn en. meubelen werden vernield, terwijl 14 duiven in.de vlammen omkwamen. De schade is •/eer aanzienlijk. Op den weg Antwerpen-Brussel, tusschen Konti.ch eni Waarloos, nabij het gehucht Vos berg, is Zondagavond een auto tegen een paal der elektrische verlichting gebotst. De paal k,napte af, met het gevolg, dat de elek trische verlichting over een gedeelte van den- weg defekt geraakte. De vijf personen, die in den wagen zaten, werden ernstig" gewond naar het ziekenhuis te Mechelon overgebracht. Het zijn Albert Hubert, de gebroeders Ar mand en Emile An- toine, Frans Michiefs. De vijfde had -geen identiteitspapieren- op zak. Allen zijn woon achtig in Waalsche gemeenten. Een briefdrager die zich Zondagmorgen, kwart voor 5 uur, naar het postbyrcel begaf, stelde plots met opzetting vast.dat brand was ontstaan', in den mereeriewinkel,-Sint Bèrnard- sch'én steenweg,. 73, eigenaar Alfon's Iley- 1'aerts-Deroeck, te Henriksen!. - Hij klopte onmiddellijk dé bewoners .op, evenals de' h. 'Cóppeirs, cOnunaridant van het plaatselijk pompierskofps, die naast de bran dende woning huist. Uit den. diepen slaap gewekt, kon heer rleyvacrts nog tijdig de vlucht nemen met vrouw en kind. Dezes slaapkamer was reeds gansch niet rook gevuld, zoodat de redding' van het kind niet zonder moeite gepaard ging. Daar de trap reeds in brand stond, moesten cic bewoners op het platform der nevenstaan de keuken springen. De pompiers waren: enkele minuten latei- ter plaatse en onder leiding van heer Coppens bestreden zij manhaftig het vernielend ele ment en' gelukten erin de aanpalende gebou wen te vrijwaren, zooals de houtmagazijncn van h. L. Simons en van h. D. Coppens in de onmiddellijke nabijheid gelegen. De gansche inboedel, meubelen, kleedercn, witgoedartikelen en nieuwe plissecrmachincs, zijn de prooi der vlammen geworden, zoodat hel bezit dezer nicnschcn. totaal verloren is. Het vuur moet ontstaan zijn in een der bc- neclcnplaatscn, keren avond bracht deze Ludwig die een zeer oud vriend van mij is, een knaap van tiert tót twaalf jaren op het kasteel. De klcc- ren van'den armen jongen waren vuil en ver sleten; hij zag er zeer verwaasloosd uit, en moet- ongetwijfeld, döor degene, 'onder wiéiïs toezicht hij het laatste stond, zeer hardvoch tig behandeld» ifjir. Wij vernamen van -Lud wig, dat de Freule het dochtertje van onzen Graaf, hem dien dag op de kermis in- het dorp bijna stervend van honger gevonden had, en dat de Graaf, Ludwig bevolen had hem naar het kasteel te brengen. Wij hielden hem uit medelijden bij ons. En wij hebben er nimmer berouw over ge had God zegene hem viel vrouw Daniel hem in de rede. De arme jongen was voor ons, die kind noch kraai hadden een waar genot; en hij heeft ons altijd eer aan gedaan, zelfs in de groole school, waar de Graaf hem heen gezonden heeft. Dus dan heeft hij eene uitmuntende op voeding ontvangen zcide de vreemdeling, niet weinig in zijn schik. Eenc uitmuntende opvoeding inderdaad! Hij was een geboren genie, en is nu genees heer te Parijs, antwoordde Daniel niet wei nig trotscli. God zij gedankt mompelde Jack half binnen 's monds, ofschoon hij zich geweld moést aandoen om het stilzwijgen te bewa ren. En is liet u bckcnd} goede vrienden, wie en wat uw aangenomen zoon de uitgehon gerde arme knaap, die uwe liefde reeds zoo ruimschoots beloond heeft werkelijk is vroeg de ambtenaar op een toon yant onmis kenbare zelfvoldoening. Vrouw Daniel .werd doodsbleek; en jzelfs Jj.aar krachtvolle man schudde in afwachting M. W. M„ gekend om zijn groote .beroeps handigheid, had een zeer bezocht kappers- salon Toen overkwam hem het spijtig geval dat alles scheen in de war te sturen; rheuma- tiekpijnen maakten zich van hem meester. Hij leed zoodanig dat hij sléchts met. de grootste moeite kon werken-. Na tal van -re medies aangewend te hebben besloot hij er eindelijk toe Kruschen Salts te riemen. Thans heb ik geen pijnen: meer. schrijft hij. want ik beschouw mij als hcelemaal van .heumatiek genezen dank zij Kruschen Salts.» Kruschen lóst het urisch zuur op oor zaak van rhcumatiekpijnen en verzekert er'de uitdrijving van langs de nieren. ITct prikkelt aldus de lever en de darmen, zuivert het bloed en waarborgt u gezondheid, levens kracht en jeugd. Alle apotheken in flcsscheu van 7 fr., 12,75 en 22 fr. ..Het is traditie geworden om op zekere tij den of dagen- van liet jaar aan bepaalde ge rechten de voorkeur te geven, zonder dat liet seizoen en de daarmee verband houdende sfrijfreiT daar aandeel aan. hebben. Gedurende den vasten dóet de visch natuurlijk opgeld. Daarom géven wij onderstaand een lekker nenu, waarbij de calorieën der voor- en na gerechten bet tekort aan voedingswaarde van den hoofdschotel prachtig aanvullen. KAASPOFFERTJES Laat 1C0 gr. water koken mét '40 gr. Soló. Voeg ér ineens 70'gr.' bloem bij, roer flink om, tot het mengsel een bol vormt en van.de pan loskomt. Neem van liet vuur; voeg er 50 gr. gruyère bij, als ook peper en zout. Daarna 2 eieren écn voor één. Roer goed óm. Neem het deeg met klei ne koffielepeltjes en laat in kokend vet val len, Als de poffertjes schoon gekleurd zijn, laat afdruipen en dien onmiddellijk op. KABELJOUW IN DEN OVEN Neem bij voorkeur een kabeljouwstaart. Spoel de visch heel goed en giet er kokend water op, om ras hét vel af te nemen. Bruin in een langwerpige braadpan 75 gr. Solo, leg er den staart in. doe er peper en zout op, snijd er schijfjes citrden op, leg KL» laurierblaadje er op en een weinig thymus, alsook eenigc klontjes Solo. Zet in een middehnatigen oven en overgiet dikwijls. Daar deze visch veel boter opslorpt, is het noodig er nog van. tijd tot tijd wat Solo bij te voegen. Als de visch gaar is (reken ongeveer 3/4 uur), leg hem op een warmen schotel, giet de saus erover, na er .nóg'"water en een weinig citroensap aan toegevoegd te hebben. Bind de saus zoo noo dig geacht. KROKETTEN- -VAN AARDAPPELEN Maak aardappelmoes, maar voeg er in plaats van melk#. 1- eierdooier T)ij.Spreid dit móés open op ëcri schotel. Laat goed'koud worden. Ï-Iet is wenschelijk dit 's avonds te voikmv te bereiden. Verdeel dan 's anderdaags in ge lijke deeltjes en maak er bolletjes van. Sla lichtjes'het wit van 1 of 2 eieren; draai er de bolletjes in en daarna in geraspte be schuit; laat een half uurtje rusten. Laat 1*11 een vetpot V-i kilo Solo smelten ca koken. I11 die kokende solo werpt 'ge dan uw kroketten! gedurende 1 of 2 minuten'tot ze een schoone kleur hebben. SEMOULE-TAART Laat een halve li ter melk met 60 gr. suiker koken. Voeg er 75 gr. semoule bij. Laat eenigc minuten ko ken langs den: kant van liet vuur. Voeg er 50 gr. rozijnen bij. Neem van het vuur; voeg er 25 gr. Solo bij, 2 eierdooiers en het eiwit, "111 sneeuw geslagen. Giet alles in een» vorm, ge boterd met Solo en met bloem bestrooid. Laat 25 minuten bakken in een warmen oven. Doe het gebak uit den vorm en laat afkoe len. Dien op als het koud is. Giet er naar beliefte een vaniljekreem over. van eenigc slechte tijding het hoofd, terwijl hij fluisterde. Neen I Luistert dan hij is de eenigc wettige erfgenaam der Engelschc Gravin van Cantón- bury; en, dewijl zijn edele vader reeds tot zijije voorvaderen geroepen is,'is liij derhal ve Guy, Graaf van Cantonbury, zei de offi-, cic( der politie met, eene .statige beweging zij eer rechterhand. Is het mogelijk riep de- pleegmoeder, terwijl zij, aan al hare leden bevende, achter over in haar stoel zonk, en de tranen over hare wangen biggelden. Oude Daniel was-voor een wijl sprakeloos' Van verbazing. - —r Ik wist het! riep hij op zegevierenden toon uit. Ik wist, dat er geen- druppél onedel bloed in Guy's aderen vloeide, eyenminr als. :n de mijne. Zeker zijn de O'Discoll's van Ballijsnackskaderoen... Alle verdere toespeling op dézen zijtak van den familiestamboom werd afgesneden door Jack Flush, die, zijn gevoel ïiict langer kunnende bedwingen', overeind sprong, Da niel's beide handen vatte en ze niet minder hevig dan hartelijk schudde. Daniel onderging de bewerking opgoed hartige wijze, tcwijl hij op d$ zoo diep on troerden man, die zijne handen als den slin ger «ener klok heen en weer schudde, vrien delijk ncderzag. Jack zag ververvolgcns verlangende naar de oude vrouw, maar «afgeschrikt "door haar ernstig uitzicht, en een waarschuwenden glans in Azor's bloedroode oogen, stak hij zijne handen in zijne broekzakken als een voorzorg voor eene mogelijke .onweerstaan bare bekoring. v('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 2