liLIPSRIMB ft Definities Ontharing GeEe8nte Deiiderhoutein Laatste Berichten PLAATSELIJK NIEUWS Osnesniratieiijst vsor de Gemeenteverkiezingen van 16 October 1938 ICfliSTEfgOI, stemt onder* ni*. GE LEPR0ZEKKUS Iff5 Welke vrouw lijdt niet van tijd tot tijd aan migraine, zenuwpijnen, of hoofdpijn? NIEUWE BELGISCHE LEENING Brussel, 7 Oct. De h. M.-L. Gerard, minister van Financies heeft mede- deding verstrekt van het inzicht der regeering om tot een lotenleening ten bedrage van een milliard over te gaan. Deze leening wordt hoofdzakelijk vereischt voor de uitvoering der buitenge wone begrooting. Gezien den gunstigen toestand waarin onze munt zich be vindt na de harde proef die zij de laatste dagen zoo goed heeft doorstaan, acht de regeering het oogenblik gepast om tot deze operatie over te gaan. De internationale crisis heeft geen enkele deuk aan onze wisselkoers toegebracht. De leening wordt uitgeschreven op 1 7 October en zal gesloten worden acht dagen nadien, maar alles laat voorzien dat zij voor den tijd zal onderschre ven zijn. Verder deelde de minister nog mede dat de buitengewone begrooting voor dit jaar 1600 millioen zou bedragen. Iedere post werd zorgvuldig nagegaan en onderzocht. De rentevoet van deze leening is, de tien eerste jaren 3.50 0/0, vanaf het elfde jaar 4 0/0. De loten vertegenwoordigen een waarder. van 500 fr. en worden uitgegeven aan den prijs van 485 fr. De minister was zeer optimist ten overstaan van het succes dezer leening. STAD AALST 1) DE HERT Pedro, Advocaat, katïï. 2) D'HAESE Albert, Advocaat, V.N.V. 3) HERMANS Léon, Advocaat,. Rcxist. 4) SCHELFHOUT Julius, Dokter, kath. 5)'1lcv. GRAVEZ-HAEGENS, V.N.V. 6) BASTIAENS Alfons, Syndicaatlcid.kath. 7) DANCICAERT Emiel, landbouwer kath. 8) BOCQUE Victor, handelaar, V.N.V. 9) SAEY Marcel Advocaat, kath. 10) VAN NUFFEL Gustaaf, journal.V.N.V, 11) CALLEBAUT Frans, arbeider, lcath. 12) DE BRABANTER Jozef, hand., V.N.V. 13) BORREMAN Jozef, nijvcraar, kath. 14) PODEVYN Jozef, bediende, V.N.V. 15) SCHOUPPE Louis, landbouwer, kath. 16) DE AVINNE Oscar, arbeider, rexist. 17) DHSOMER Philemon, handelaar, kath. 18) RASSCHAERT Juul, vakbond};, V.N'.V, 19) BO,STEELS Gustaaf, nijveraar, kath. 20) DE NEVE Jan, behanger, V.N.V, 21) KEYMEULEN Léon, rust.machiii.katt>, 22) EKCTIAÜT Léon, behanger, kath. 23) VAN MOSSEVELDE Frans, hand. rex. Aan zieke en gebrekkige kiezers De zieken en gebrekkigen, die wen- schen naar het stembureel gevoerd te worden, dienen aangemeld te worden, bij den heer Antoine De Hert, Brussel- schestraat, n. 2. Een Mandeken Fruit. De beide opvoeringen van Een Mande ken Fruit, bekroond tooneelspel, in drie bedrijven, van Albert Baeycns, door de tooneelgroep Arbeid en Kunst, on der de kundige leiding van den heer Jef Agneesens worden omwille van de ver kiezingen verschoven tot Zondag 23 en Maandag 24 October. Beide vertoonin gen gaan door in de zaal van het Groen Kruis op de aangeduide uren. Plaatsbe wijzen kunnen van nu reeds besproken worden. Arbeid en Kunst gaat beslist, met dit stuk, zijn reeds zoo hoogstaand pres tige als tooneelmaatschappij bevesti gen; steunt het in zijn dapper streven. Kunsttentoonstelling. Kunstschil der Henri Ghysen stelt zijne werken ten toon in de Belfortzaal, te Aalst van 1 tot en met 12 October 1938. 1 7e Vervolg. Terwijl ik hier uwe terugkomst afwachtte, is die ellendeling daar stil letjes binnengeslopen, en heeft mij in de duisternis willen vermoorden... Is 't waar viel Herman, uiterst verwonderd,hem in de rede. Doch zijn arm, vervolgde God fried, heeft zijn voornemen niet ge diend... Ik heb hem gegeven wat hij mij toedacht... Wie is hij Herman zweeg, maar hij ging het aangezicht van het lijk verlichten, luis terde of de ademhaUng geheel en gansch had opgehouden, en na dit on derzoek antwoordde hij eerst Ik ken hern niet; hij was ver kleed... Deze omstandigheid beyrijst me, dat ik mij niet bedrieg zoo ik ver onderstel dat hij het op mijn leven muntte. Hoe jammer dat er hem niet een weinig leven meer overblijve Mis schien was hij een lid der bende waar- Fotografisch Leven te Aalst. Op Maandag, 10 October, te 20 uur, in de Spreekzaal van het Hotel ^de Flanidre et de l'Jndustrie (bij Jfer Jean'ne) (Lokaal) heropent de Foto grafische Kring zijn Studiejaar. Te dier gelegenheidnoodigt het Be stuur, alle amateurs van Foto- en loo- neelkunst uit, op een prachtigen, inte ressanter. en zeer leerrijken Conferen tieavond met Lichtbeelden. E. H. De Meyer, professor aan het Koninklijk Atheneum te Aalst spreekt over cDe Fotografische Opname bij Tooneel vertooningen E. H. Bressers onderpastoor op de Parochie van het H. Hart handelt over ((Met de Kamera door het Land der Arabieren Op de tegenwoordigheid van alle le den en hunne familie wordt stellig ge rekend, ook alle Foto- en Tooneel Amateurs zijn hartelijk welkom. Het Bestuur. Kristen Syndikaat van IJ.P.T.T.Z.L. Afd. Aalst. Het werd den lezer langs dezen weg reeds bekend gemaakt dat onze Afd. even als het voorbij filmseizoen een grootschen filmavond op touw zet op Zondag 1 6 October te 1 3,30 en te 17 uur, alsook den Maandag 17 October te 19 uur. Twee prachtfilmen zullen er afgerold worden, n.l. Shirley Temple in Capitain Janvier en Jackie Cooper in Mon Gos- se. Onbekend zijn deze filmen niet, want in alle bioscopen waai ze werden afgerold, mochten dezen een grooten bijval oogsten. Beide filmen zijn van onberispelij- ken aard en mogen zoowel van kleinen als voI\vassenen gezien worden. Prijzen onzer plaatsen zijn als voor heen 5 en 3 fr. Den Zondag 16 October zullen er in 't Kollege vanaf 9 uur genummerde kaarten verkocht worden. A. Vinck, Secretaris. Tuinbouwschool van Aalst De opening der school zal plaats heb ben op Zondag 16 October, te 9 uur. De lessen worden gegeven alle Zonda gen van 9 tot 1 1 uur. alsook alle Don derdagen van 17,30 tot 19,30 uur uur 's avonds, in de lokalen van het Koninklijk Atheneum, Graanmarkt. De inschrijvingen worden genomen tijdens de eerste lessen. De waarnemende Bestuurder, Frans D'Haesc. Nieuws uit Aalst-Mijlbeek Davidsfonds-Toeneel. Nog drie maanden scheiden ons van de eerste opvoeringen van «De Koning der Joden het prachtige evangelisch spel van E. P. Mortier. Immers de vertooningen'zullen doorgaan op 18, 25 en 26 December. En reeds zit vlam en vuur in de toe bereidselen tot de machtige prestatie welke men op 't oog heeft. Liefhebbers van Aalst en omstreken, teuMijlbeek wordt iéts voorbereid, waar druk zal van gesp-röken^ worden. naar wij zoeken... der bende die... Godfried vond goed hem ijlings te onderbreken, en, na een kort onder houd over het voorval, zijnen, neef te verlaten.- Toen hij uit v/as, toonde Herman, al leen bij het lijk zijns medeplichtigen gebleven, de levendigste vreugde. O machtige rijkdom, dank dui zendmaal dank riep hij uit. Komt gij uit de hel of uit den hemel, wat gaat rriij dat aan Het voornaamste is dat gij mijne wenschen vervuld hebt. Ik heb den Langdurigen smaad, door eene vijandige familie mijnen voorouders aangedaan,- gewroken, en ik heb belet dat een der mijnen het voorvaderlijke schild onteerde met het te koppelen met dat der Gottignies'. Lieven is dood zijne dochter zit voor eeuwig opgeslo ten; zijn zoon Robrecht; de laatste zijns geslachts, wordt door de melaatschheid opgegeten, en bezaait met brokken van zijn verrot vleesch de paden rond de eenzame hut waar hij de ellendige da gen die hem overblijven moet» slijten. Neemt dan echter eenvoudig 1-2 Aspirine-tabletten en in minder dan geen tijd voelt U zich beter en zullen de pijnen verdwenen zijn. HET PRODUCT VAN VERTROUW ENI Tube met 20 tabl. Fr. 10.-, kleine verpakking Fr. 3,75 Beide ver- Ig^YE pakkingen dragen het kruis ais kenmerkvan echtheid. p Wijkkermis O. L. Vrouwplaats en aanpalende straten Programma der Feestelijkheden: Zaterdag, 8 October, om 5 uur Plechtige opening der greote VAn- terfoor; ,c* Te 7 u. nedeiflegging van bloemen garven aan den voet van het stand beeld van onze gesneuvelde soldaten, burgers en opgeeiscHtèn van Mijlbeek, gedurende den wereldoorlog 1914- 1918, om de helden een stille hulde te brengen en te verheerlijken. Alle inwoners van' gansch Mijlbeek, zullen het zich als een plicht aanzien, hieraan mede te werken, en zooveel mogelijk bloemengarven aan te bren gen. Daarna aankondiging der feestelijk heden door kanongebulder en Radio concert in gansch de wijk. Zondag 9 October, om 10 uur her opening der foor, allerhande vermake lijkheden voor groot èn klein; zij is een bezoek overwaard. Om 12 uur groot-gezamenlijk ban ket elk aan z' tafel,ere naar ieders goes ting of keuze, elk zo¥ge dus voor het zijne. In den namiddag tot 's avonds laat prachtige radio-concerten in gansch de wijk, en ja'zzconcerlefi in de café's der wijk, het zal er aan lehte en plezier niet ontbreken. Maandag 1 0 OctoBér, om 9 uur so- Iemneele mis voor onze gesneuvelden van den wereldoorlog, en de overleden parochianen van gansch Mijlbeek. Een dringende opröep wordt gedaan aan al de inwoners van garisch Mijlbeek om deze Heilige mis 'zoo talrijk moge lijk bij te wonen, er». Hi v een dier bare plicht te willen 'aanschouwen. In den namiddag voortzetting der fooJ, allerhande volksspelen en verma kelijkheden, in te richten door al de herbergiers der wijk, opgeluisterd door prachtige radio-concerten; tot 's avonds laat jazzconcert in al de café's der wijk. Om middernacht sluiting van de kermis. S roeihul Berchem Sport te Aalst. Zondag krijgen we op het speelveld van de Breedestraat den grooten schok Eendracht-Berchem Sport. Het zal er gaan voor de eerste plaats. Een wedstrijd van het grootste belang. De ploeg van Berchem Sport gaf reeds verleden jaar bewijs van sterke voetbalkunde. Onze Eendrachters die weten dat ze tegenover een sterken tegenstrever staan, zullen alles te werk stellen om hunne eerste plaats te behouden. Zoo'n wedstrijd wil iedereen zien. Men neme zijn kaartje op voorhand ten lokale Eendracht, Statieplein of bij Karei Mathieu, H. Hartlaan. N. B. Zondag 1 6 October vanaf 5 u. richt de Athletiekafdeeling Een dracht Aalst een ba! in dat alle Een drachters zullen willen steunen. Het dansfeest gaat door in dc zaal Madeion, Groote Markt. Wit en Zwart. HOPMARKT VAN AALST Markt van 6 October 1938 Ter markt gebracht 94 balen waar van 1 9 prima. Prijs der prima 625 tot 850 fr. Prijs der gewone: 500 tot 600 fr. In de handel Markt kalm. Aalsterschë hop, levering October- November: 550 fr. j Poperingsche hop, levering Octobej- November 480 fr. De Assistente van Mevrouw Doro thy Dunn van het Instituut voor Derma tologische Navorschingen te Parijs geeft gratis behandelingen met haar methode DEFINITIEVE ONTHARING (de haren komen niet meer terug). De ze behandelingen zullen plaats vinden in het huis Bombeek, 13 Groote Markt, Aalst op 12 October a.s. van 10 tot 18 uur. 763 WEGGELOOPEN langharige witte hond met rosachtige plekken naam "Tony„. Te.ug te brengen Van Wam- bekekaai, 9, mi-s goede belooning. 751 GEVRAAGD stiks-.ers voor thuis te werken. Onderwijsstraat Nr 16 755 Men vraagt een tweede meid, reeds gediend hebbende bij Mme De Windt te Aalst, Cumontstraat, 13. 762 Het college van Burgemeester en Schepenen der gemeente brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de plaats van ONDERWIJZERES te begeven is, aan de plaatselijke gemeen telijke meisjesschool-Dorp. De aanvragen dienen gericht aan den Heer Burgemeester, en dit per aange- teekenden brief, ten laatste op de post besteld den 20-10-1938. Jaarwedde volgens de wet. Gedaan in zitting van het College van Burgemeester en Schepenen in da to van 4-10-1938, Op Bevel, De Secretaris, Namens 't College, A. Schouppe. E. Van Oudenhove. ?6I> Dr'Pauwels, Sonck M., Eene enkele zaak vefontrustte mij: ik vreesde den ongeloovlge die mij in de zoo gelukkig voltrokkene wraakneming geholpen had... En daar ligt hij leven loos aan mijne voeten, en eene andere dan mijne hand heeft mij nog van zij ne tegenwoordigheid ontslagen, die mij voortaan nutteloos, verdrietig en ge vaarlijk werd. Er staat mij niets te doen dan den proost met het gebeurde be kend te maken. Het gerecht zal het lijk komen weghalen, en dit voorval zal de aandacht van die andère gebeurtenissen aftrekken. Nog eens, rijkdom die mij bijgestaan hebt, gij zijt duizendmaal bedankt De eerlooze schoot in eenen blijden schaterlach en ging uit, na de deur der kamer d»c tot tooneel ivoor 't afgeloó- pen bedrijf gestrékt had, vast te heb ben gesloten. XXII. In het klooster der Dominicaner nonnenf. Toen hij Herman verliet, had God fried eenigen tijd noodig om zich van de hevige ontroering die hij doorstaan had te herstellen; hij dwaalde zonder doel rond door de straten, welke er eenzaam- begonnen uit te zien. Hij gelukte er eindelijk in, het ge- j dacht dat onbepaald voor zijnen geest zweefde terug te vinden. Hij was voor nemens zich naar de Dominicaner non nen te begeven. Hij richtte dus zijne schreden derwaarts, maakte zijnen naam aan de portieresse bekend en vroeg om aanstonds, uit hoofde eener allergewichtigste zaak, den biechtvader te mogen spreken: dit was een heilige ouderling, die eertijds in de grootste vriendschap met zijnen vader geleefd had, en die hem niet dan goed ontha len kon. Na eenige stonden wachtens, wierd hij toegelaten in eene kleine cel, waar hij welhaast opgevolgd werd door eenen monnik uit de orde van den Hei ligen Dominicus, met een gansch kaal hoofd, met gebogen rug, en half blind. Zooals hij gehoopt had, was het ont haal des aalmoezeniers vol van wel willendheid en belangstelling. Godfried was er op uit inlichtingen te bekomen nopens de dochter en nicht van den ongelukkigen Lieven. Hij maakte dit rondborstig bekend aan den monnik, die hem verklaarde dat daags te voren de priores eenen brief ontvan gen had, waarin haar de aanstaande komst van Elisabeth en Christina de Gottignies gemeld werd beiden dood voor de wereld, verlangden, zoo schreef men, voor dood gehouden te worden en hare dagen heiliglijk in dc duisternis des kloosters te eindigen. Des avonds rond elf uur, ging den kloosterling voort, zijn zij inder daad aangekomen; maar alleen en zon der ons over de vreemdheid dezer om standigheid te willen of te kunnen re kenschap geven. Des morgens zijn wij gewaar geworden dat eene dier onge lukkigen, Elisabeth, buiten verstand was en het verhaal der andere heeft, mijns inziens, den toestand harer gezel lin maaï al te wel bewaarheid. 't Vervolgt,

De Volksstem | 1938 | | pagina 3