W De Verlooide van dei M u»L0ke* kaatste Berichten BE FOETER BONNER De tentoonstelling van Luik 1939 P1MTSELM& ÜIElfWS r Beproef nog HEDEN dit zuivere plantenvet voor KOKEN, BAKKEN en BRADEN KWALITEIT GEWAARBORGD DOOR DE FABRIKANTEN VAN SOLO prinTf-"*—'jrg-jgg DE VERDERE MOEILIJKHEDEN IN CENTRAAL EUROPA Praag, 1 7 Oct. Kanselier Hitier zou aan den Tsjechischen minister van Buitenlandsche Zaken de uitlevering geeischt hebben van de uitgeweken Duit- sche sociaal democraten. Rome, 1 7 Oct. In Italiaansche politieke kringen meent men dat het niet noodzakelijk is een nieuwe conferentie der vier bijeen te roepen naar aanlei ding van de moeilijkheden tusschen Hongarie en Tsjecho Slowakije. Evenwel acht men het niet uitgesloten dat een ingrijpen zou noodig kunnen blijken om deze kwestie te regelen. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MIJNHEER Vicior, Jan-Baptisie weduwnaar van Mevrouw MARIA WlEWAUTERS geboren te Aalst, den 3 Juni 1861» en er overleden den 14 October 1938, versterkt door de HH. Sacramenten. Hij was lid van de Derde Orde. Van den Bond van het H. Hart en van verschil lende Confrérieën. De plechtige Lijkdienst, gevolgd van de Begrafenis, Dinsdag 18 October, te lOu. in de kerk van St Jozef, te Aalst. Men vergadere ten sterfhuize, Kluys- kensstraat 34. te 9,30 u. De Dertig Gregoriaansche missen in de kerk van den H. Jozef en van de Eerw. Paters Capucienen te Aalst. De Vigiliën daags te voren te 17 u. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. t Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEJUFFROUW VIRGIN IE'MARIA geboren te Aalst, den 26 Januari 1856, en cr godvruchtig en zacht overleden den 16 October 1938, voorzien van de Heilige Sacramenten Lid van den Bónd van het H. Hart, van de Congregatie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen en van verschei dene andere Godvruchtige Genoot schappen. Medestichster van de Bede vaart naar 't heiligdom van den H. Jozef, te Leuven. De Koordienst, gevolgd van de Bij zetting in den familiekelder, zal plaats hebben in de dekanale kerk van St. Martinus, te Aalst, op Woensdag, 19 October, te 9,30 uur. De Vigiliën zullen daags te voren ge zongen worden na het Lof. De Vrouwmis gedurende den dienst. De dertig Gregoriaansche missen in de St. Martinuskerk om 7 uur, vanaf Donderdag 20 October, en in de Kapel der Eerwaarde Paters Jezuïeten vanaf Maandag 1 7 October. Vergadering ten sterfhuize, 27, Brus- selschestraat, om 9 uur. Vrienden cn kennissen die bij vergetelheid ge-en doodsbericht zouden ontvangen hebbes, worden verzocht dit als dusdanig te sanzien. De Duitsche deelneming Het Algemeen Regeeringscommissa- riaat bij de Internationale Tentoonstel ling van Luik 1939, heeft de officieele kennisgeving ontvangen van de Duit sche deelneming aan de Internationale Tentoonstelling van Luik 1939. Dit is een uitmuntend nieuws, daar men het belang kent dat de Duitsche Regeering stelt in zulke betoogingen waaraan zij altijd met glans deelnam. Bij de Tentoonstelling van Brussel en Parijs heeft ons buurland de gróótste offers gebracht, om zijn riijvérhëids- en*' expansie krachten te toonen. 3de Vervolg. Nog eens, wip en hopsasa I en lan ge Mie had haren sprong ook gedaan. En 't keerske brandde nog. Nu was de beurt aan dikke Trien. Flodder, flodder, flodder, hoorde men hare rokken golven, en bof zij was er ook over. Maar 't keerske was uitgeflodderd Even ras echter was het keerske weer ontstoken en 't spel ging zijnen gang. Eindelijk was 't aan baas Simen.Lang had hij goed meegelachen, doch nu be gon in zijne eigenzinnige ziel de vrees te woeden, dat dit zot vrouwvolk hem eene part zocht te bakken. 't Geducht oogenblik was daar. Kom Simen, laat eens zien noodd-3 de vroedvrouw. Kom, kom, dat is vrouwenple- zier, verontschuldigde Simen. En ik zie De klassenindeeling der Tentoon stelling van Luik zal aan Duitschland de gelegenheid geven, de werken van zijn geleerden en van zijn ingenieuren ten toon te stellen, in hek grootsch raam van zijn deelneming. Dr Maiwald, oud Toegevoegd Alg. Commissaris der Duitsche afdeeling te Parijs £937, is Algemeen Commissaris benoemd geworden. Zijn medewerkers zijn de heer Knote, Raad bij het Mi nisterie voor Propaganda en Dr Keim, Handelsattaché bij het Duitsche ge zantschap te Brussel. De persoonlijkheid van de overhe den der Duitsche deelneming laat een uitstekende verwezenlijking voorzien, op de menigvuldige gebieden waar Duitschland zijn werkzaamheden zal doen gelden. Dit zal den toeloop veroorzaken van onze Duitsche buren die naar Luik 1959 talrijk zullen komen. -V FOTOLEVEN TE AALST Na de zeer geslaagde openingsverga dering van 10-10-38, waarbij wij de eer hadden de Zeer. Eerw. Heeren De Meyer en Bressers als voordrachtgevers in ons midden te mogen ontvangen, wordt de reeks zeer leerrijke studie avonden vervolgd op Maandag 17-10- 1938 in het lokaal van De Fotografi sche Kring, Esplanade, 7 Aalst. Het programma vermeldt de zoo mooie als belangrijke voordracht door ons geacht medelid, de Heer Apotheker Marcel De Bisschop met een causerie over het maken van Kleurdiapositie- ven, toegelicht met een 50 tal gekleur de foto's. Zeer warm aanbevolen Alle leden op post Het Bestuur. VOORALEER HET DOEK OPGAAT. Czardasvorstin komt in al haar glans en: luister voor het voetlicht Dinsdag 1 8 èn Woensdag 1 9 October in het Feest paleis Aalst. De laatste plaatsbewij zen kan men afhalen in 't Land van Riem, Groote Markt, Aalst. De vertoo ningen beginnen te 19,30 u. zeer stipt. Geen Aalstersch uur dus; te 19,30 u. zeer zeer stipt. Later krijgt niemand toegang tot zijn plaats. Breken wij af met de slechte gewoonte van te laat te komen. Czardasvorstin wordt een reuzensuc- DAVIDSFONDS Afdeeling Aalst en Omstreken Een prachtige Kinemavertooning zal plaats hebben in de feestzaal van Sint- Jozefscollege op Zondag 13 November 1938. PYGMALION, de beroemde Ne- derlandsch sprekende film, wordt voor de eerste maal in onze stad afgerold. Kortelings meer daarover. Alle Davidsfondsers en liefhebberd van degelijke filmkunst, houden 13 No vember vrij. Maatschappij «Het Pelskonijn» Aalst De provinciale wedstrijden voor ko nijnen, kiekens, duiven, watervogels, voorttelers van Belgisch ras, door het Provinciaal Verbond der vogelteelt- maatschappijen van Oost-Vlaanderen, dees jaar toevertrouwd aan het Pelsko nijn van Aalst, zullen plaats hebben op Zaterdag 22 en Zondag 23 October 1938, in de turnzaal van de stadsjon- gensschool n. 1, (Ingang Kapucienlaan) Niet min dan 15 7 verschillende ras konijnen. benevens menige rassen kie kens en duiven, zijn voor dezen wed strijd ingeshreven. Bezoek aan deze wedstrijd-tentoonstelling ten zeerste den liefhebbers aanbevolen. TEGEN..,. de sluwe en reeds machtige godloozen- actie, TEGEN... de vele vijanden van Kerk en Gods dienst stellen de «St. Jan de Deo's Vrienden» de opvoering van het bekeeringspel Vruchten en Onkruid naar het boek De Schaduw over de Aarde van den vermaarden Engel- schen schrijver Francis Dudley, bewerkt door Piet Coray. De vertooning gaat door in de feest zaal van 't St. Jozefscollege, op 30 Oc tober 1938. Begin 5 uur. Kaarten zullen kortelings aangebo den worden, aan 7 fr.. 5 fr. en 3 fr. Geen wkar katholiek mensch zal na laten dit prachtig tooneelwerk te ko men toejuichen. Algemeene leiding Karei Colson. Decors Edmond. Coppens. Een aantrekkelijk dansfeest van den Vlaamscfren Toeristenbond Op Zaterdagï 22 Oktober richt de V. T.B., op veelvuldig verzoek, te 20 u., in de groote zaal der De Ridderstraat, een eigenaardig en schitterend bal in, uitsluitend voor zijn leden. Ditmaal een l oeristen feest, Piet zeer oorspronkelij ke versiering Van de zaal. Prachtige prijzen voor gécostumeerde deelnemers 't zij in mooie Toeristenkleedij, 't zij in nationale kleederdrachten. Geen loten- verkoop Uitstekend Brusselsch Tiro- ler-orkest. Als altijd, matige buffetprij- zen. Toegang: 4 fr. De persoonlijke lid maatschapskaart moet volstrekt aan den ingang wórden vertoond. Wie ze niet bij heeft, moet een nieuwe beta len. Nieuwe leden voor 1939 worden echter toegelaten. Tafels kunnen voorbehouden wor den tegen 10 fr. bij den h. Steven hranck, kunstfotograaf, Nieuwstraat, 32 vanaf Zondag 1 6 October, 8 u. 's mor gens. Alle inlichtingen over de costumee- ring, bij de drie plaatselijke vertegen woordigers. het lievei af. Ta, ta, ta, wat is dat nu voor praat Op' 't scheiden van de markt gaat ge terugtrekken Neen, ge gaat er over, daar is geen neen zeggen tegén En oogenblikkelijk kregen er hem een vijftal bij den arm. Laat me los, vrouwengespuis schreeuwde Simen, zich losrukkende. Zoo kan ik toch niet springen Uit den weg De ai me man verzamelde al zijne krachten, en weinig op zijne oude bee- nen vertrouwende en toch vlugheid aan den dag willende leggen, haalde hij zij nen loop, trok ik weet niet hoeveeler- lei gezichten sprong en... pardaf daar lag de rampzalige op den vloer - Hij hed te hoog gesprongen voor zijne oude beenen doch hij was zoo gauw overeind, dat er nog nièrriand. had kunnen aan denken, hem op te helpen. Hemel wat een tempeest daarop losbrak. SPORT f 'aeibttl TUBANTIA F. €.- EENDRACHT AALST 1—0 Een ideaal windloos voetbalweertje, een speelveld fit besten staat en rondom eeii groote feélarigëfetlihg, zöodht de hoofdpartij zich in goede voorwaarden aankondigde. Heer Amelinckx. leidde volgende teams Tubantia Dierckx Lemmens, Dockx; Brouwers, Claessens, Bertels De Cazenne, Buis, De Vries, Van den Bosch, Pringels. Eendracht Aalst: De Munter; Peel- man, CorremanS; Petit, Willems, De Block; Verhulst, De Bilde, Voogt, De Buck, Cornelis. Het spel Was nog geen minuut oud, wanneer keeper Dierckx een eerste trekschot van Voogt te houden had, en even later kon Lemmens een zeker doelpunt op de lijn wegtrappen. Tot dusver heeft Tubantia niet veel in te brengen. Een eerste locale aanval langs Buis besloten met kopbal van Van den Bosch had bijna succes, maar De Mun ter had den bal te pakken. Onmiddel lijk daarna centerde De Cazenave en Van den Bosch zoo nipt acher het net, dat eenieder dacht, dacht dat het ope- ningspunt gescoord was. De locale onkans was gevolgd door een buitengewoon geluk, wanneer Voogt een bal te pletter schoot op de paal en Lemmens nog kon wegtrappen. Van die overdonderende meerderheid, waarvan de bezoekers tijdens de eerste minuten blijk gaven is niet meer te zien. Een spannend oogenblik volgt, wanneer Claessens scherp naar voren zendt en De Cazenave centert, doch Buis op de doellat kopt. Weef op cen ter van De Cazenave ontsnapt Aalst kansrijk. Zoo komt de rust met blanken Aller, verdrongen zich rond den ou den springer, die te vergeefs eenen schuilhoek tegen al de spotternijen zocht. Daar zat nu de koning van het ge zelschap als een verwezen misdadiger, niet wetende wat zeggen op al de be schimpingen, die hem op het hoofd re genden 't Wa§ maar jók, baas, verschoon de de. vroedvróü. Wij meenden het goed n et u. Maar 't is zoo, een ongeluk komt altijd onvoorziens Onvoorziens snórkte Simen. Ik had er mij wel aap verwacht. Waarom liet ge mij niet in vrede? Dat was gömeend en dat voelde ie dereen Doch Nelleken's koelbloedig heid" 'vst_ fever S mans gekrenkten Koogmof d té zegevieren. *at is een slecht punt, Simen, schertste het goédaardig. Oude beenen nan daar zal ik dus niet veel meeri op m-v fii betrouwen. re 3. Oz0 4. Oz„ te/Hl, 5. Ozo i, or<lcelj OZ 6-034, BFtk. scoor en daar de gemiste kansen tegen elkaar opwegen, mag men zeggen dat beide ploegen tevreden kunnen zijn met den gelijken stand. De tweede helft begint met een loca le aanval van links en weer kan De Munter op vrij kansrijke wijze in cor ner verwerken. Met onverminderde geestdrift en spanning verloopt het spel, dat waardig van de eere-afdeeling kan genoemd worden. Op de 1 7e min. komt het leder door free-kick in de ge vaarlijke buurt van Aalst en na een paar maal over-en-weer getrap be landt het leder bij Buis, die buiten De Munter's bereik in den hoek kopt. Tu- bantia's openingspunt wordt op luid ap plaus onthaald. Dit goaltje steekt het vuur aan de lont bij de groen-witten, die thans doordrijvender zijn en vlug ger op den bal dan de stoere bezoe kers. Een knap staaltje voetbal langs Claessens, Pringels, Dierckx doet niets uit en even later, wanneer Pringels den uiigeloopen keeper te rap is, schiet hij op onvergeeflijke manier ia het zijnet drie maats stonden voor open doel naar den voorzet te wachten. Het spel golft nog op en af, maar de zwakker begon°' nen locale ploeg is nü de sterkste. De Munter duikelt een schuiver van De- Die v oorden dreven het onweers- zwart ton Simen's gelaat, en half smee- kend rntwoordde hij Zult gij me daarom te nooder zien, meisje Ha, toch niet; ik wil maar zeggen dat h°t toch juist geene aanbeveling is! beweitde Nelleken, hare gebuurvrouw een oogwenksken gevende. -Mannen van zestig jaar hebben geene aanbeveling meer noodig be sloot .cimen met een bedorven glim lach. Niet waar vroedvrouw Ba neen en om te sluiten, op de gezondheid van het paar De glazen kwamen kletterend tegen een en wer den leeggedronken. Dat was de leste plichtpleging der feestpartij. De vrouwen, die gezien het gevor derd uur reeds meermalen van naar huis gaan hadden gesproken, pakten hunne spillen bijeen en stoven al kou tend de deur uit, terwijl peter en meter het verteer betaalden. Na een goeden avond gewenscht te hebben, verlieten deze Iaatsten insge- vrics uit zijn net. Pringels mist nog een kans met den bal goed te willen leggen, maar Aalst doet een uiterste poging mei alles ten aanval, doch Dierckx is op zijn post. Het einde is daar met een nipte, juiste overwinning van Tubantia. EERSTE AFDEELING A A. S. OostendeLyra 0 -1 Vorst F.C. Wilrijk 5 2 hapel en R. C. Brussel 0-4 l'u Iian tin Een dracht 1- -0 U.F, Centre.— Berchem 4- 0 Charleroi A.S. Konse 1-3 F.C. RonseUkkol Sp. 1 -1 ALGEMEEiN'E RANGSCHIKKING 1 Tubantia 6 5 0 1 11 3 11 2 Lyra G 5 1 0 17 3 10 3 Herehent G 4 1 1 15 10 9 4 R. C. Brussel 6 4 1 1 15 10 9 5 Eendracht Aalst G 4 2 0 19 15 8 G A. S. Ronse G 2 2 2 14 15 6 7 Chareroi G 3 3 0 9 6 6 8 Un. Centre G 3 3 o" 17 14 G 9 A. S. Oostende G 2 3 1 7 9 5 10 F. C. Ronse G 2 3 1 7 10 5 11 Vorst G 2 3 1 14 12 5 12 Gkkel G 0 4 2 8 1G 'S 13' Wilrijk G 0 5 1 9 24 1 14 Kapellén 6 0 5 1 4 19 1 lijks het «Vinksken». Simen kon echten ter nauwernood wachten, tot dat hij de deur op de klink getrokken had, on* zijn ongeduldig hart te openen. Niet waar, Nelleken, fluisterde hij: Gij zult nog meer aan den ouden Simen denken *t Meisje zag hem met een ongeloo- vigen glimlach aan. Kom aan, oude gek, gaat ge mr in uwe cude dagen nog eene kuur Icrij- gen duwde *t hem spottend toe, ent zonder omzien draaide *t achter de hei berg in, om langs een veldpad d«r «Panntnwinning» waar 't in dienst was, te bereiken. Rugwaarts gaande, verwijderde zich Simen in de tegenovergestelde richting» en onwi'lekeurig legde hij zijne beven de hand op zijn hart, als om daar eene geheimzinnige trilling te onderdrukken. En zoo diep was hij eensklaps in de- liefde verward, dat hij de openhartige scherts van 't meisje ten zijnen voor- deele uitlegde 't Vervolgt.

De Volksstem | 1938 | | pagina 3