...zij zal geen vermo kennen latepf margarine De Mille ra lei Vrek Laatste Berichten PLAATSELIJK HSEUWS hIERKSEM-ANTWERPEN DOOD...! DE KAMERGROEPEN BESPREKEN DE BEGROOTING Brussel, 25 Oct. De Katholieke kamergroep heeft een onderzoek gewijd aan de begrooting van 1939. De h. Dewinde betoogde dat alles in acht geno men, de begroting van 1939 geen besparingen inhoudt in vergelijking met de ze van 1938. Minister Marck zei dat zulks te wijten is aan de onvermijdelij ke uitbreiding van sommige diensten envoegde er aan toe dat de minister van Financiën hervormingen voorbereidt die bezuinigingen met zich zulen mee brengen. Ook de socialistische kamergroep kwam bijeen in aanwezigheid van h. Spaak die onderscheid maakte tusschen een redelijke economie en een politiek van deflatie waarvan de regeering niet wil. De eerste minister wees verder nog op het succes der lotenleening. De bespreking ging vervolgens over de ra diobelasting, de militaire belasting en de cumulatie van wedden en pensioenen. HANKAU DOOR DE JAPANNERS INGENOMEN. Hankau, 25 Oct. Officieel wordt gemeld dat de Japanners de stad Han- kau zijn binnengerukt. Te voren had de Chineesche overheid gemeld dat de stad niet zou verdedigd worden. HOF VAN BEROEP TE GENT Herrie in het station te Aalst. De trein Kortrijk-Brussel stopt te Aalst om 22 uur. Op 18 April werd het station in beroering gebracht door het feit dat een reiziger vergezeld van een vrouw, die in liet bezit was van biljet 3de klas se, in 2de klas wilde plaats nemen, met het gevolg dat de treinwachter he.n deed opmerken, dat genoodzaakt was. een koepon 2de klasse te nemen. De reiziger, Robrecht C., soldaat bij het 8ste Unieregiment, in garnizoen te Brus sel, en de vrouw, Maria S., dienster te Brussel, beleedigden den treinwachter, die in den arm gebeten werd door de vrouw. De treinwachter riep de hulp in van de gendarmen in dienst in het sta tion, maar dan ging het nog erger. C. vocht tegen de gendarmen en braakte allerlei beleedigingen uit aan het adres der rijkswacht, terwijl S. met haar re genscherm op de gendarmen sloeg. De rechtbank te Dendermonde had C. wegens dronkenschap, wederspan- nigheid aan de rijkswacht,smaad aan de stationschef veroordeeld tot 105 frank boete, 15 dagen gevangenisstraf en 350 fr. boete, 8 dagen gevangenisstraf en 350 frank boete en 182 frank boete en S. tot tweemaal 350 frank boete. Ir hooger beroep heeft het beroepshof C. veroordeeld tot 700 frank boete en S. tot 1.050 frank boete. Zaal Belfort. TENTOONSTELLEN G Van der Smissen Leo. Ie prijs voor Schilderkunst der Provincie West- Yiaanderen 1937. ,Van 29 October tot November. Open van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Ingang vrij. indruk als Alexander DE NIEUWE CONCERTEN zetten hun seizoen 1938-1939 'in op Maandag 31 October te 19 uur 30 in de Feest zaal van het Stadhuis met een klavier- recital van werken van Bach, Chopin, Liszt en Rachmanioff met als vertol ker, de groote Russische pianist, die hier een onuitwischbaren virtuoos heeft nagelaten: Arsenieff. Voor de reeks van 3 concerten zijn er abonnementen te verkrijgen aan 100 fr. (voor twee plaatsen) 40 en 25 fr. Enkel kaarten aan den ingang van af 19 uur aan 20, 15 en 10 fr. De inrichters doen nogmaals een be roep op de oud-abonnenten van De Nieuwe Concerten» tot wederinschrij- ving Verdere inlichtingen over het con cert van 3 l dezer volgen eerstdaags. BOND HELDERGEM. Geheime stokerij ontdekt. Door accijnsbedienden werd sinds geruimen tijd vermoed dat een geheime stokerij uitgebaat werd in de gemeente. 's Nachts werd door accijnsbedien den uit Aalst, met medewerking van de ïijkswacht, een inval gedaan in de wo ning van D. B. In een onderaardschen gang, die on der de woning was gegraven, werd B., aangetroffen, op het ogenblik dat zijn stokerij in volle werking was. Honderd liter gestookte alkohol en ruim 300 liter giststofien werden, naast een volledig rtookmateraal angeslagen. B., werd ter beschikking van den prokureur des konings in de gevange nis te Oudenaarde opgesloten. DAVIDSFONDS Afdeeling Aalst en Omstreken Een prachtige Kinemavertooning zal plaats hebben in de feestzaal van Sint- Jozefscollege op Zondag 13 November 1938. PYGMALION, de beroemde Ne- derlandsch sprekende film, wordt voor de eerste maal in onze stad afgerold. Kortelings meer daarover. Alle Davidsfondsers en liefhebbers van degelijke filmkunst, houden 13 No vember vrij. voor LUCHTBESCHERMING. Afdeeling Aalst. Het Bestuur deelt mede dat de exa mens tot het bekomen van het brevet voor vrijwilliger, zullen plaats hebben op Woensdag, Donderdag en Vrijdag, zijnde 2, 3 en 4 November te 19,30 u. De 1 10 kandidaten zullen welhaast bij de 70 eerste worden gevoegd, zoo dat wij beschikken over 200 gebreve- téèrdcn. Als wij rekenen op de talrijkheid der in te lijven brandweermannen; op de reeds voorbereide elementen voor den geneeskundigen dienst, dan verwe zenlijken wij één groep van 400 actie- krachten. Aan de orde volgt dus in de eerste plaats de oprichting van een actief luchtbeschermingskorps met bevelheb ber als hoofd. Technische diensten kunnen reeds worden samengebracht. Het zal afhangen van de stichting en den steun van een stedelijk Comiteit om Wëldrz te Aalst een mobiliseerbaar afweerkorps te zien uitgroeien, paraat bij eventueel oorlogsgevaar. Aaistenaars, bejegent dit openbaar werk van plaatselijke onderlinge be scherming tegen luchtaanvallen met uw steun en sympathie. Gedenkt dat de ac tieve vrijwilligers menschen zijn, die zich ten pande stellen willen voor u bij dreigend gevaar. Wordt steunend lid van den bond. 5 fr. per jaar. Volgt de leergangen, ver- krijgc het brevet en treedt op als vrij williger in het actief kader van den Aalsterschen Luchtbeschermingsbond. Het Secretariaat, R. V. C. Solo is buitengewoon rijk aan vitaminen D en A, de waardevolle vitaminen die een harmo nische ontwikkeling van het organisme bevor deren de ledematen sterken en den weerstand tegen ziekte verhoogen. Solo stapelt in het lichaam 'n groote reserve energie en vitaliteit op. Geef uw kinderen veel Solo margarine, zij zullen gereed zijn voor het leven. RIJK AAN VITAMINEN D EN A UNION MARGARINltRE BEIGE. N. V EEN VERTOONING... den feestdag van Kristus-Koning waardig, zal zeker deze zijn ingericht doorDe St Jan de Deo's Vrienden» in het St. Jozefscollege Immers wordt het bekeeringstuk opr gevoerd en geschreven in den geest van de Actie voor God Vruchten en Onkruid spel van leed en vreugde in 4 deelen.. Een spel van lichamelijk leed, van, zieleleed, doch ook van zielelouteripg^ en zielevreugjd.-. Een spel vol innig, ontrpe^end geloo- ven pa tastend 'zoeken naar God., Een spel dat.ge moet zien 10de Vervolg. Zoohaast zij hare beesten vastge maakt had, meende zij zich in de scha duw van het hoog, opgeschoten schaarhout, dat .de beemd omzoomde te gaan nedervleien op een stoel van schadden, toen zij eensklaps Kobe uit een der struiken zag te voorschijn ko- men. Groot was ,hare verbazing, toen zij den jongeling' bemerkte en door eene inwe-.dige vreugde aangedreven trad zij hein glimlachend te gemoet. Zoo Kobe ge meendet mij weer te verrassen Bij die woorden veranderde eens klaps het blijmoedig gelaat des jonge- lings en zijne oogen vestigden- zich met weemoed op het meisje. Och Nelleken, spreek mij daar IK ZIT IN EEN STALEN KLEM... HET IS EEN LEVENDE zoo roept Edgard Wils uit, wanneer hij verneemt dat hij heel zijn leven verlamd blijft. Volgens zijn opvat tingen blijft hem nog enkel zoo vlug mogelijk te sterven. Doch Fra Ansel- mus weet hem te winnen voor hét ka tholiek geloof dat hem nieuwen levens moed schenkt. Geep wear christen mecsch laat na het buitengewoon bekeeriogspel te komen bewonderen in de feestzaal van $t-Jo- :jefscoliege te Aalst, op 30 OCTOBER 1938,, om 5 uur niet meer yan, smeejete hij. Ik mag toch zeker nog wel eens met Simens ongeval lachen, hernam het meisje vroolijk. Die woorden brachten Kobe in bete re stemming, doch de jongeling ant woordde slechts met eenen verlegen gHmlach. 't Doet mij waarlijk genoegen dat gij mij weer het vee helpt hoeden, her vatte Nelleken. Ik denk toch wel dat ons hier Simen niet zal storen Tk durf hel niet verzekeren, zuchtte Kobe. Ach wat heeft mij die wiek al droevige uren doen slijten r- En mij niet, meent ge Sinds mijne.moeder mij .dién man heeft opge drongen, heb ik menjgen ongerusten nacht-doorgebracht. En Kobe, ik ben toch zpo bevreesd voor de toekomst.Ha wisl gij wat me mijne moeder opgelegd heell Zijt gij dan gansch hare slavin vroeg Kobe opstuivend. BIJ DE OUD-GEDIENDEN VAN HET RIJNLEGER Zondag namiddag had te Herzele de stichlings vergadering, plaats van °.en bond der Oud-Gediei>den van het Rijn- leger, afdeeling HenéJe. In den stoet, welke aan de statie gevormd werd, stapten talrijke afvaardigingen op, door de feestelijk bevlagdq! straten der Ge meente. Benevens de| leden van het hoofdbestuur van Brussel, werd vooral de sterke groep uit Aalst opgemerkt, aangevoerd door hun ijverigen Voorzit ter Heer Jos De Smet. Na een indruk wekkende bloemenhulde aan het mo nument der gesneuvelden van de Ge meente, alwaar zich reeds de Oud-Strij ders hadden opgesteld; trok men verder naar de Feestzaal, waar de stichtings vergadering plaats vond. De plaatselijke vertegenwoordiger opende de vergadering met woorden van dank, voor de talrijke opkomst de Heeren afgevaardigden van het hoofd bestuur, de Oud-strijders, de voorzitter en leden van de afdeeling Aalst. In een prachtige bewoording, brengt hij hulde aan den Koning en het Vorstenhuis, hen minuut ingetogenheid werd gehou den voor de gevallen makkers in het be zette gebied. Hierop neemt de heer Melsen, onder voorzitter van: het hoofdbestuur het woord1. Hij brengt hultfe aanr Heer Mau rice DE SAEDELEER, <voor zijn kracht dadige werking, en het wellükken de zer bijeenkomst Hij handelde verder Het meisje sloeg de oogen neer. Kinderlijke liefde en -onderdanigheid waren machtiger ini haar hart dan de bruisende taaf des jongelings. Kcbe berouwde zich zijne opvlie gendheid en vroeg, om tot het ware doel zijner komst té geraken Gij vergeet toéh.niet dat het van daag kermis is Zeker niet antwoordde het meis- j Dat verblijdt mij. Dan zult ge gewis leeds besloten hebben met mij eens uit te gaan. Jammerlijk niet. Mijne moeder heeft mij verboden kennis te houden Met mij ja; doch.niet met Simen. Zij zal mij misschien verzoeken morgen Simen te vergezellen maar gij weet toch wei. Kobe, dat ik zulks om uwentwille volstrekt zal weigeren. Om .mijnentwille daar zegt gij een goed woord, 't Zou mooi passen, zoo mijne verloofde met eenen ouden breedvoerig over de stoffelijke en zede lijke belangen van den bond. Ten slot te, is een treffende rede, doet ^ejr Jos. De Smet een oproep tot al de Oud- Gedienden van het Rijnleger, om als een man zich bij het verbond aan te sluiten, en eendrachtig het zelfde doel na te streven. Spreker is overtuigd van den komenden bloei dezer vereeniging, zijn dank gaat naar de aanwezige ond- strijders, wier bevrijdingswerk door het Rijnleger werd voortgezet, en van wien ze alle waardeering weg dragen. Hij besluit verder zijn rede met een hulde aan den Voorzitter, Heer Mauri ce De Saedeleer, voor zijne vruchtbare werking, en wenscht zijne afdeeling het grootste succes toe. Dit huldebetoon werd daverend toegejuicht. Hierop werd het bestuur samenge steld en nam de vergadering een einde. Een gezellige uitstap in de Gemeente, gevolgd van een stevig eetmaal door het bestuur der afdeeling Herzele aan geboden, besloot deze heuglijke dag. Oud-gedienden van Aalst en Omlig- genden, sluit u aan bij den Bond. On- Voorzitter, Jos. De Smet, zal in eene eerstkomende vergadering handelen over de belangen van den Bond. Alle oud-gedienden er heen! Wie zal de voordeelen willen missen, waar hij recht op heeft Het Roode Kruis van Belgie Afd. Aalst Het Bal van 29 October In tegenspraak met sommige geruch ten gaat het «Roode-Kruisbal» wel door en dit op den vroeger aangekondigden datum van Zaterdag 29 October in do prachtig versierde zaal van Modern Palace Lange Zoutstraat. Met genoegen mogen wij verzekeren dat het verleden borg staat voor de toe komst.. Ons bal geniet met reden den ge- wenschten bijval en er is terug gezorgd voor een puik orkest, met zeer afwis- Iend repertorium. De versiering en de verrassingen, de bediening en de dranken alles is er tot het fijnste uitgewerkt, opdat onze leden en alle sympathiseerenden er een heer lijken avond zouden genieten, vol van gezelligheid, vreugde en voldoening. Op 29 October naar t Bal van t Roode Kruis, houdt den Zaterdag avond 29 October vrij. Het Secretariaat. GEVONDEN een zwarte lederen band.Terug te bekomen bij Od. Eemans, Molenstraat 7, Aalst. Meisje van den Buiten reeds ge- diehid hebbend vraag; rlaa-s voor alle werk. Aygem. Eetsvelde 92. 795 rek ter kermis ging. fin Juist om die reden, Kobe. Ik, denk dan ook dat gij met verstand zult te werk gaan en mij niet verplichten zult met mijne geliefde moeder in on min te leven. Wees niet bevreesd, Nelleken, ik ben' ganSch tevreden met uwe uitspraak doch° voor geen geld ter wereld zou ik gedoogen dat gij met mijnen grootsten vijand meegingt. Wees gerust, Kobe, als het van mij moet afhangen, zal u geen ongelijk geschieden. Ofschoon Kobe nog niet gansch be vredigd was liet hij zich toch gezeggen en sprak verder van geene kermis meer. iTot tegen den avond hield hij het meis je gezelschap en meende hij de schei ding te mogen besluiten, dat men Si- mens invloed op het meisje verre over- Id reven. had. I VI. Buiten den weet van Nelleken was ORGEL- EN KLAVIERLE5SEN bij Renaat v. d. Vorst, Laureaat aan 't Lemmensgesticht, Langestraat, n. 13, Aalst. 772 al!cj: op zijfi beste overlegd, om het meisje met den ouderi dwaas, op de kermis. »c doen verschijnen, gewis met het inzicht den welmeenenden Kobe, eenen on^erbreekbaren stok in de wie len te steken. Tegen dat het meisje uit de weide thuis kwam, zaten Simen en Beth ge reed, om kun weldoordacht plan uit te Voeren. Niet weinig was Nelleken ontsteld, toen het die onwelkome gasten in de woonkamer bemerkte. Een pijnlijk voorgevoelen drong in s meisjes hart. Nu. maak u maar gauw gereed i met Simen ter kermis te gaan, riep dc moeder lachend. Ja rneisje, 't wordt tijd, voegde de bazin er b»j. Ik ga met ter kermis, zeide het meisje. Wat is dat nu voor praat kreet Simen. De kermis moet toch haar volk hebben. 't Vervolgt,

De Volksstem | 1938 | | pagina 3