Sportkring Aalst - V. V- NIEL De Verloofde m flea VreK W Laatste Berichten Maria UVIÜ PLAATSELIJK NIEUWS mm VEILIGHEID SNELHEID VANDAAG VERZONDEN MORGEN AFGELEVERD NATIONALE MAATSCHAPPi. DER BELGISCHE SPOORWEGEN KOSTELOOZE INLICHTINGEN V.V.B. Terrein Sportkring Aalst.Hlijlheek Moorselbaan Watermolen INTERNATIONAAL GENEESKUNDIG CONGRES TE PARIJS Parijs, 28 Oct. Vandaag werd te Parijs het internationaal geneeskundig Congres geopend. De Belgische ministers van Koloniën en Volksgezondheid zijn vertegenwoordigd door de dokter Van Campenhout en Timbal. DUITSCH-ITALIA AN SCHE SAMENWERKING. Rome, 28 Oct. Von Ribbentrop Duitsch minister van Buitenlandsche Zaken werd door graaf Ciano, Italiaansch minister van Buitenlandsche Zaken ontvangen. Men verzoekt ons het overlijden te melden van ME JUFFER dochter van wijlen Mijnheer August Uvits en Mevrouw Marie-Rosalie Van Oycke. Lid van den Bond van het H. Hart, van het Ziekenapostolaat, van de Congrega tie van O. L. Vrouw, van de Derde Orde, van den Wekelijkschen KruisWeg en andere Godvruchtige Genootschap, geboren te Aalst, den 4 April 1897 en aldaar godvruchtig overleden den 26 October 1938, Voorzien van de laatste H.H. Sacramenten De plechtige Lijkdienst, gevolgd van de teraardebestelling, zal plaats hebben Zaterdag 29 October 1938, te 9 uur, in de kerk van Sint-Jozef. De Vrouwmis onder de Lauden. Men vergadere ten sterfhuize, Pieter- Coeckestraat, 98, om 8 1/2 uur. Een tweede dienst zal later aange kondigd worden. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. CHRISTUS-KONINGSFEEST Zondag a.s. 3 Oen October, Plechtige Viering van het feest van Christus Ko ning. Alle Christene vereenigingen worden vriendelijk verzocht den Zaterdag na middag hunne vlag naar St. Martinus- kerk te laten brengen, ter versiering. Zondag, onder de mis van 7 u. Al gemeene Communie, onder de leiding van de Koninklijke St Raphaëlsgilde. Te 9 u. Plechtige Hoogmis in St. Martinuskerk. De Mis In hon. S.S. Re- demptoris van Arth. De Meulemeester door de St. Gregoriusgilde. 's Namiddags te 3 1/2 u. zullen de vlaggen stoetsgewijze door de Vaan drigs naar St. Jozefskerk overgebracht worden, alwaar te 4 u. Plechtig Lof en gelegenheidssermoen door Eerw. Pa ter Van den Daele, Jezuiët. Het bestuuir van het Verbond der K. B. M. V. doét een dringenden oproep tot zijn leden aan deze plechtigheden deel te nemen. Parochie van het H. Hart Feestdag van Christus-Koning Om 7 u. H. Mis met algemeene Com munie. Om 3 1/2 u. grootsch lof en hulde aan Christus Koning. Onder het lof zullen in de naam van alle menschen 3 groepen van maagden de symbolen van het Koningschap van Christus aanbrengen. Daarna de gezamenlijke toewijding aan Christus Koning.. Processie en ze gen met het Allerheiligste. Wie Christus als Koning wil vieren zal er zijn LEES op de vierde bladzijde de aan kondiging van V .V. Volharden. DE OPVOERINGEN VAN EEN MANDEKEN FRUIT Zondag en Maandag in 't Groen Kruis, door de tooneelafdeeling Arbeid en Kunst waren twee flinke prestaties op tooneelgebied. De schrijver Albert Baeyens was er heel tevreden over en het verwondert ons niet. De tóoneelgroep onzer Christen —MM— Ml 1 Werklieden heeft het pittige werk van onzen stadsgenoot op een zeer ho< plan gezet. Het stuk, ten andere, was er heelemaal voor geschikt. De gebeur tenis speelt in de Vlle eeuw. Dit betee- kent oude 'kostumes, antieke meube len, helmen, lansen en schilden, al klank en kleur. Een sappige dialoog draagt het wonder gebeuren. Liederik de Buck, de strenge forestier, die zijn zoon, om den roof van een mandeken fruit, tot les en voorbeeld van zijn on derdanen dreigt op te knoopen. Zijn zwager is hierom geen beetje gebelgd en dreigt met wederwraak. Men woont een spannend drama bij... Eindelijk blijkt alles een goed-in-een-gestoken klucht te zijn, om te ontploffen in een gejubel van hulde en trouw aan t Vlaamsche vaderland. De bomvolle zalen waren telkens op- jetogen. Menigmaal onderlijnde luid handgeklap het meesterlijke spel. Ja, echt meesterlijk was het spel van Karei Schollaert, in de uiterst moeilijke rol van Eroon, de gebulte nar, Dit was geen liefhebbersgedoe, maar diep-in- geleefde weergave van een zeer inge wikkeld interessant karakter, begaafd met een geestige, radde tong. Proficiat, Karei Ge hebt ons al veel schoons Ia- ten bewonderen. Eroon echter is uw meesterstuk En nu kunnen we in een adem noe men: Liederik de Buck (M. Van Im- schoot), Joseram, (J. Agneessens), Namelon (J. De Ridder), De Perte- nay (P. Teirlinck), eerste rechter (M. Van den Bergh), enz., benevens de da mes E. D'Haese (Rithilde), M. Bas- tiaens (laonea),Flor. Bastiaens (volks vrouw), enz. die allen om ter best hun rol vertolkten. Onnoodig de eene of de andere een bijzonder bloemke te geven. Allen speelden als in koor. De eene wou de andere niet overbluffen. En zoo kwam men tot een geheel, dat waarlijk be koorde, ontroerde, en ten slotte de al gemeene bewondering afdwong. Na de vertooning van Maandag werd aan den begaafden dichter M. Albert Baeyens een welverdiende hulde ge bracht eerst door advokaat Ghyselen, namens Arbeid en Kunst, die de groo- te eer, maar de zware eer had de pre mière van Een Mandeken Fruit t« mogen opvoeren. Een welgedraaide re de met bloemen. Ook M. Moortgat, na mens de Catharinisten, kwam den schrijver huldigen met welgepaste woorden en bloemen. M. Baeyens dankte voor al die eer hij dankte vooral «Arbeid en Kunst voor zijn flinke prestatie en beloofde nog meer en beter voor de toekomst. De lezers in De Volksstem» moeten weten dat «Een Mandeken Fruit» eerste geklasseerd werd in een kampstrijd, uitgeschreven door de «Violieren» van Antwerpen, waaraan o. a. deelnamen gekende schrijvers als Constant Eeckels en Karei Van Rijn. 't Is een degelijk stuk, waarop het de moeite waard is eens bij gelegenheid terug te komen. - P. V. 1 3e Vervolg. - Halt riep de oude speelman. De paren stonden en schaarden zich in een kring met het gezicht naar mal kander. Uit die beweging bleek echter dat er iets broeide van al de aanwezigen kreeg Simen een vluchtigen blik. Alleen de stoute boerenkinkel uit Den Keizer bleef zonder opzien aan het oor zijner forsche meid voortfezelen, terwijl deze tegen een naast paar omstond om Si- men en Nelleken voor tegenpartij te hebben. HOPMARKT VAN AALST Markt van 27 October 1938 Ter markt gebracht 21 balen waar van 2 balen prima. Verkocht 1 5 balen. Prijs der Prima 5 73 fr. Prijs der gewone 500 tot 550 fr. In den handel markt vast. Aalstersehe hop, lévering Oct.-Nov. 575 fr. Popedngsche hop 475 fr. SPOORWEG en lokte uit zijn schorre vedel een mise- rere-aclïtig voorspel. En dan ijlings van toon veranderen de, vlogen de paren in 't perk, sprongen en huppelden dooreen en Simen'gedu rig op de teenen of zoo gevoelig tegen het lijf, dat hét er als een ware halsbre kerij begon uit te zien, die de ongeluk kige man alleen zou bekostigen. - Doch de oude bleef desniettemin op zijnen post, ja, was zelfs zoo stout, dat hij bij het tweede deel van den dans, Nelle ken voor een poos tond, om in de handen zijner krachtige tegenpartij te vallen. Simen was in slechte handen geraakt dat gevoélde' hij den eersten oogenblik. Een nijpende angst beklemde zijne REGELMATIGHEID IN ALLE STATIONS Radioliefhebbers, Tooneeüiefhebbers. Stemt Zaterdagavond te 19.55 af op Vïaamsch Brussel. Den heer Jan De Block van 't Land Van Riem wordt een intervieuw afgenomen over De erken ning door den Staat van dé Tooneellief- hebbersgezelschappé:T. filmlëTding Deze week te AALST. VOOR VOLWASSENEN. Proefpiloot. Dramatische milieuschets met Clark Gable en Myrna Ley. Eenig voorbehoud. PALACE De Terugkeer van den Sheik. Avon- turencomedie met Ramon Novarro en Lola Lane. Licht voorbehoud. (Ver trouw op het geluk, zangcomedie met Richard Colman en Grade Fields, is mits licht voorbehoud, voor allen) FEESTPALEIS (1 en 2 Nov.) TE MIJDEN Cupido op Kostschool. FEESTPALEIS. Katholieke Filmkeuring. (Docip.) Duivenmaaischappij Eendracht lokaal Cyr. Van Vaerenberg Korte Nieuwstraat, Aalst Zóndag 30 Oct." Tèntoonstélüng van gansch het hok duiven van M. Van der Vorst, kampioen en. koning in den «Eendracht N. B. Er zullen duiven uit ter hand verkocht worden. 804 Wijziging in de uren Van den specialen trein naar Racing Brussel Vertrek uit Aalst 12,47 u. Aankomst Brussel (Zuid) 13,16 u. Terug uit Brussel (Zuid) 18 u. 5 mm. Aankomst Aalst 13,34 u. Aandacht Een' speciale tram, ver trekkend te 13.25 u. aan het Zuidsta tion, vervoert de süpfiörters naar plein van Racing Brussel, alwaar, aankomst te 13.55 u. e oude man, wien die verraderlijke borst, en ontnam hem het noodige beweging niet ontgaan was begon het bloed te krijgen en op verwering te denken, doch had den moed niet om zijnen post te verlaten. Schertsend en boertend haalde de speelman den danspenning rond, be- ateeg daarna zijne verhevene zitplaats j als een tol die van de pees snort dat geestbesef om zich uit dien. gevaarlijken toestand te redden. Doch het ijselijkste was nog achter. De viool speelde den draai, en daar brak de draaiwuede los in al hare ver- vaariijkheid. Eensklaps draaide Simen i hem hooren en zien vergingen. Eiken oogenblik voelde hij' dé hand zijner danseres eënige vingers langs zijnen rug afschuiven hij deed eene wanhopige poging om zich los te rukken, doch juist deze was nem noodlottig als een pijl uit den boog snorde hij onder de voeten van het volk. Een schaterend «hoezee I brak los. De dans was gestaakt en al de paren weken terug naar dén wand om het gé- not van Simen'3 tuimelen ste hebben. Maar Simen was mèf -jongelingssnel heid overeind gekropen; en had de ver warring en terugwijking benuttigd om weg te sluipen en het hazenpad te kie zen. Aan dit laatste had men zich geens zins verwacht, en de spot en lachlust koelden merkelijk toen men Simens verdwijning bestatigde. De ijverigsten echter drongen de to'ogkamer in, om inlichtingen doch hier wisten de op- lettendsten niets anders te zeggen, dan dat zij iemand blootshoofd hadden zien buitenijlen. Tot op de straat toe, werd Loopwedstrijden te Aalst Door de supportersclub Hoop in de Toekomst», worden Zondag 30 Octo ber, om 2,30 uur, op de Varkensmarkt te Aalst, met de medewerking van A.C. Eendracht, Aalst, enkele loopwedstrij den ingericht, begiftigd met schoone prijzen. Op het programma kadetten 1 200 m.scholieren 3000 m. juniors en se niors 5000 m. Deze wedstrijden zijn voorbehouden aan de loopers van Een dracht Aalst en aan niet-aangeslotenen. Inschrijving, ten lokale Prosper De Neef, Varkensmarkt. oeibm Zondag 30 Oct. 1938, te 14,30 uur. Eendracht-Forestoise (Reserve). Alle man op post VLAAMSCHE VOETBALBOND De Kampioenen van V.V.B. op bezoek Zondag ontvangen de Sportkringers de mannnen van NIEL, kampioen 37/ 38 van V.V.B. Deze ploeg wordt aan gevoerd door Stan Pandelaers, kapitein van het Nationaal Elftal, die, met De Weerdt de huidige back van Sportkr. dc rotsvaste verdediging is van de VI. Voetbalbond. We zijn er van overtuigd dat Zondag niet alleen de mannen van Mijlbeek maar ook deze der stad in groot getal op de Moorselbaan zullen aanwezig zijn om dezen kamp bij te wonen. Niel koestert, en terecht, nog altijd de hoop van zoor.iet kampioen te worden dan toch met'de eerste te zullen eindigen. De Aaistenaars daarentegen die, door allerlei tegenslagen momenteel, een slechte plaats in de rangschikking be- kleeden willen kost wat kost de beide punten hier houden. Indien de voorlijn zich een weinig schotvaardig toont dan is dit bijlange niet onmogelijk. Wat er ook van zij de strijd om de twee punten belooft hevig te zullen worden. Sportliefhebbers van Aalst, komt uw spelers aanmoedigen. Aftrap tc 2 u. 30. Rood Wit. Supportersnieuws. Het supportersverbond is overgegaan tot het stichten van een supportersmu- ziek. We hopen tegen Zondag klaar te zijn en met muziek aan 't hoofd naar het terrein te kunnen opstappen. De leden der verschillende lokalen komen bijeen bij den hr Oktaaf De Bruyn, te 2 u. (Kerkplein Mijlbeek). Iedereen tijdig op post. Supporter. ZONDAG 30 OCTOBER 1938 te 14,30 uur. Voetbalmatch voor het Kampioenschap Eere-Klasse Sportliefhebbers komt uwe spelers aanmoedigen. Algemeene inkom 3 fr, Werkloozën. 2 fr. Kinderen min dan 12 jaar 1 frank. 697 het onderzoek voortgezet, doch nergens was er een spoor des rampzaligen te ontdekken. Ondertusschen had men Nelleken omringd. Jongens en meisjes wedijver den, om het jonge meisje met haren on- gelukkigen vrijer aan de kaak te stellen 't Is licht te begrijpen dat zij in de war geraakte en zich poogde uit de voeten te maken met hare moeder, die met een mengeling van spijt en genoegen het tooneel had gadegeslagen. Nelleken was al wijkende hare moe der genaderd en voelde zich juist door deze bij den voorschoot trekken om heen te gaan, toen het geplaag en ge raas eensklaps bedaarde en aller aan dacht elders getrokken werd. Kobe, zoo bleek als een laken, kwam verwilderd rondstarend.de zaal binnen. Hij luisterde niet naar de woorden zij ner vrienden en kennissen, die hem met het verrassend nieuws meenden op te beuren, maar monsterde met jagend ongeduld al de tegenwoordigen. Waar is Simen vroeg hij zich zeiven onrustig en tevens al de om- staanders. En met de linkerhand schoof hij zijne pet een weinig achter waarts. Hij heeft het goed gevonden het hazenpad te kiezen, antwoordde een zijner vrienden. Zoo, niet hier, mompelde hij met een zwaren zucht, alsof hij het ant woord niet gehoord had en wanke lend trad hij tot het ontstelde meisje» dat eensklaps vuurrood was geworden. Nog bleeker werd het gelaat des jon- gelings, toen zijn grammoedige blik, dien van het verlegen meisje ontmoette. Bedriegster morde hij met bit terheid. Zoo durft ge mij misleiden... Ach, Kobe lief, smeekte het meisje, de oogen neerslaande. Zoo vergeet gij uwe heiligste plichten I hernam hij somber. ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3