Aspirine heeft in OE KROON 1 Ds Mosl van flen Vrek IDat Ut voor U allen een aangename ver- rassiijg meegebracht van alle soorten zetels «555? Meubelfabriek «BE KROON» Laatste Berichten plaatselijk nieuws CLUBS LISZETELS DllfAM-BED, merk «GöHFCRTA» Meuüelen Clutos Tapissierartücelen KREBIÊT mits stipla gehaimhouding 34 Korte Zoutstraat 34 AALST TEL. 308 DE BEGROOTING VOOR 1939. Brusèei. .3 Nov. -De socialistische senaatsgroep vergaderde in aanwezig heid. van h. Spaak en wijdde een onderzoek aan de begrooting. Door h De Man. oad-minister van financiën werd o.m. gezegd dat de cijfers der begroo ting op te hooge ontvangsten steunen en dat de wet op de verplichte verzeke ring tegen werkloosheid, die nog niet gestemd werd in den Senaat, reeds m rekening werd genomen. Spreker beweerde verder dat de regeering haar woord niet gestand hield .daar zij de begrootingen van 1938 en 1939 niet sa mengekoppeld heeft om het tekort van vorig dienstjaar zoo spoedig mogelijk op te lossen. In zijn antwoord betoogde h. Spaak dat de ramingen eerlijk ge schied zijn en dat de Senaat eerstdaags de wet op de verplichte verzekering te gen werkloosheid kan stemmen. Door haar optreden zal de regeering t even wicht nastreven tusschen de groot- en kleinhandelsprijzen. Brussel, Nov. De Kamercommissie van financien heeft de begrooting goedgekeurd met 1 7 tegen 3 stemmen. EEN NIEUWE ONTMOETING CHAMBERLAIN-HITLER EN EEN CONFE RENTIE DER VIER IN 'T VERSCHIET. Londen, 3 November. De e.k. ontmoeting tusschen Chamberlain en Hit- Ier zal waarschijnlijk voor Kerstdag plaats grijpen zij zal gevolgd zijn van een nieuwe conferentie der vier, t.t.z. Chamberlain, Hitler, Daladier en Mussolini. WESTERMAN EN ZOON Zoo galmt het over de daken. Wester man en Zoon, zoo klinkt het in de stra ten, Westerman en Zoon, zoo dreunt het door de velden. Westerman en Zoon een symphonie van de edelste gevoe lens, Westerman en 'Zoon, ontroerend- mooi. Westerman en Zoon wordt opgevoerd door de Catharinisten op Woensdag 16 November a.s. te 7 1/2 u. heel stipt. Westerman en Zoon komt in 't Feest paleis. Kaarten in 't Paviljoen, Groote Markt, T/S. tel. 520 vanaf Zondag 6 November. w±mm Liefdadigheidsbal voor het Tehuis der Invalide Soldaten ;j Het jaariijksch bal ten bate van het asyl voor invaliden, of kortweg, het bal der invaliden, beteekent telkenmale een hoogtepunt in de vermakelijkheden v^n het winterseizoen.Deze maal zal het niet minder zijn. Het dansfeest dat eerst aangemeld voor 26 November, thans bepaald vast gesteld is op 1 9 November, zal in niets tegen voorgaande onderdoen, ja, de bals van vorige jaren in luister nog overtreffen. Wat een bijzonder karakter aan dit feest geeft is zijn liefdadigheidsdoel. De opbrengst komt immers ten goede aan die we nooit genoeg hen kunnen ver gelden om wat zij deden; die hun leven lang aan den lijve moeten ervaren de onmenschelijke afschuwelijkheid en brutaliteit van den oorlog; die op het nippertje af aan den vreeselijken dood in de wereldmoord zijn ontsnapt: de groote invaliden. De dansliefhebbers stellen een ver dienstelijke daad aanwezig te zijn op 't bal en aldus geldelijken steun te ver schaffen aan het werk der invaliden. Belangrijke mededeeling. Het Syndikaat der Autokamions der Vlaanderen richt een dringenden op roep tot alle autovervoerders (eige naars) van Aalst en omliggende opdat zij de algemeene vergadering, welke op Zondag aanstaande 6 November Café «De Nachtwacht» Nieuwstraat te Aalst zal gehouden, worden, zouden bij wonen. Belangrijke mededeelingen van beroepsbelang zullen er gedaan worden. Begin om 10 1/2 ure. Het Bestuur. STUDENTENBALS De Leuvensche studentenvereenigin- gen «Domper», «Lovaniensis» en ((Oost Vlaamsch Gild» maken de belangheb benden bekend dat hun bals respectie velijk zullen plaats hebben op 3 Decem ber en 14 Januari, in de zaal Modern Palace, Lange Zoutstraat. BURGERLIJKE STAND Gèboörten van 26 Oct. tot 2 Nov. 1938 Mannelijk J-5, Vrouwelijk 6 22 Huwelijken van 27 Oct. tot 2 Nov, 1938 Prosper Paelstermans, velom. wo nende te Liembodegem met Joanna Claus, zonder ber. Brusselstw. 10. Overtijdens van 26 Oct.tot 2 Nov. 1938 Judocus D'Hoe, echtg. Josephina Schelfhout, grondw. 38 j. Opperstraat 18, (Liedekerke) Maria Uvin, z.b., 41 j. ongehuwd, Pieter Coeckestraat, 98. Alphonsius Breckpot, z.b. echtg. Phi- lomena Huylenbroeck, 71 jaar, St. Jan- str., 88. Odilon Fodcvyn, echtg. Maria Tem merman, slachter, 50 jaar, Nazareth- straat, 36.. Clementina Van Hove, We Francis- cus Buyle, zb. 66 j, Vooruitzichtstr. 42 Maria Podevyn, echtg. Dominicus Van de Velde, zb. 71 j., Dompelstraat, 1 6. Een kind onder de zeven jara. GEVONDEN. -Dameshorlogie (armband) terug te,bekomen Van der Nootstraat, 22, Aalst,., VLAAMSCHE KAMPEERCEN- TRALE, TAK AALST. Op 5 6 en 10 November viert tak Aalst V.K.C. zijn eerste lustrumfeest. Feestprogramma Zaterdag 5 November: te 20 u.Bij den H. J. Verspaille, Arbeidstraat, Bon te avond, opgeluisterd door een spreek beurt gehouden door den H. C. Sergant over «de beteekenis van het eerste lus trumfeest van tak Aalst». Zondag 6 November te 1 4 u. Bij eenkomst in het Oud Hotel St. Jan, Al- bert Liénartstraat voor het bestuur en de 6 gekroonden van het Mickey-Cri- terium 1936. te 1 7 u. Groot V.K.C.-Bal in het lokaal De Koornbloem, Groote Markt. Donderdag 10 November Gala avond. te 19.30 u. Bijeenkomst in De Koornbloem, Groote Markt, te 20 u. Gelegenheidsrede, te 20,30 u'. Eetmaal, te 22 u. Uitreiking van de beloonin gen aan de overwinnaars van het Mic- key-Cïiterium 1936, gevolgd van gezél lig samenzijn. 1 7e Vervolg. De koffie kwam ter tafel, en Simen liet zich nu toch bewegen, om eene tas mee te drinken en de kermisvlaai eens te proeven. Nog veel err lang werd er gepraat over Nelleken en Kobe, zoodat het haast middag was, eer Simen weer zijn eenzaam verblijf terugkeerde. vim. De Pannenwinning was kermisschoon TOONEELNIEUWS Maandag 7 November te 19 uur 15 gaat in de Vlaamsche Schouwburg, On- aerwijsstraal te Aalst de première van een Sint Franciscus spel «Nu syt wellc- come» door van Br. Gummarus. Di! stuk gaat onder regie van den bekenden acteur Staf Bruggen. «Nu syt weilecome Eens is er een man geweest in Italië, die leefde in 'n tijd, welke in veel opzich ten gelijk was aan de onze. Er was groote .weelde en nijpende armoede. h.r werd hartstochtelijk genoten en er werd fel gehaat. Die man heette Franciscus, de zoon van den rijken lakenkoopman Bernar- done. Franciscus' jeugd was één groot feest. Hij dronk het leven met gretige teugen hij droomde van romantische ridder avonturen. Maar God riep hem tot een wél won derlijk avontuur het avontuur der armoede. Franciscus luisterde naar die stem én stortte zich met hart en ziel in dit groo te Liefdesavontuur. Vrouwe Armoede werd zijn Bruid. In zeker jaar, toen het tegen Kerst mis liep, kwam bij Franciscus het plan op om dit schoone feest te vieren ge heel in den stijl der Armoede, den stijl van Bethlehem. Toen de blijde Kerst nacht gekomen was, ging Franciscus met zijn Broeders en al de armen van de streek naar 'n bosch. Allen droeger. brandende fakkels, zoodat het bosch in een gloed van licht stond, als de velden v. Bethiehem in den eersten Kerstnacht In een grot was 'n kribbe geplaatst en boven die kribbe werd de H. Mis opge dragen door een der Broeders, die priester was. En zoo daalde het Godde lijk Kind daar neer, uit z'n schoone he mel in een armoedige spelonk, enkel omringd door zijn groote vrienden, de armen... zooals eens te Bethlehem. Als die goede broeder Franciscus nu weer eens leefde Nu in onze tijd, in ons eigen scchoone vlaamsche land... Hoe zou Hij dan zijn Kerstfeest vieren? Dit is de vraag, die de schrijver zich stelde en die hem-inspireerde tot het. schrijven van dit stuk. SCHRIJF OP Bal van 't Land van Riem «rop Zaterdag 12 November. Eén Land Eén Bal BIJ DE BUCKSKENSVRIENDEN gevestigd Gustaaf Papestraat, 26 Op Zondag 6 November geven de «Buckskensvrienden» een Groot Bal in de zaal Madeion Groote Markt, waarbij de alomgekende exentrieke dansers Fransky ana Charley en de veropenbaring als stepdanser Eduard Kiekens (niet Gustaaf Sedeyn, zooals bij naamvergissing gemeld was) hunne medewerking verleenen,- en zullen de allerlaatste nieuwe dansen aantoonen. Daar dit Bal gegeven wordt om het aankoopen van een Tanion of vlag ho pen wij dat afie supporters «De Bucks kensvrienden» zullen steunen en hun vriend speler Adolf zullen indachtig zijn met hunne tegenwoordigheid. Niets zal er ontbreken. Het bal zal aanvang ne men te 5 uur, met een puik orkest. XXX In den loop der maatid December, zal een trekking plaats hebben, als gift aan de steubons, Waaraan prachtige prijzen verbonden zijn, die in haar lo kaal Gustaa Papestraat, 26 tentoon ge steld zijn. Het Bestuur. Liever dadelijk een paar Aspirine-tabletten genomen dan met een ge vatte kou enkele dagen thuis te moeten blijven. Dat is ongetwijfeld beter en goedkooper. Van belang is het echter bij aankoop van Aspirine steeds op het Bayer kruis te letten. TAFELDIENERS worden gevraagd voor toekomende Zondag. Zich aanbie-' den bij Th. Kieckens, Brusselschesiraat, n. 24, Aalst. 820 HET PRODUCT VAN VERT ROUWEN ASPI Rl W Eis onschadelijk voor hart, maag en nieren! tëlóoren, glazen, kruiken en kommen, die op de schapraden te prijk stonden, te wedijveren, wie den eersten oogslag zou krijgen. Tot zelfs de haal heek blin kend onder het kraaknet schouwkleed uit, als wilde hij zeggen: «Kijk toe, ik heb immers ook mijn kermiskleed aan! Op eene groote tafel bij de vensters, hield de koperen koffiekan de wacht bij een vijftiental kopjes, in hunne nap pen omgekeerd, ten teeken dat de gas ten vertrokken waren. Nelleken had juist een groot turf vuur aangelegd en stiet er den ketel,met Als eene glinsterende perel, lag zij daar I den aartsvaderlijken kraanbalk over, met hare versch gewitte wanden, in den toen de deur zachtjes opengeduwd reusachtigen mei van linde- kastanje- en werd, en Simen met een vriendelijk fruitboomen. In den omtrek was alles «Dag Nelleken! binnentrad, zorgvuldig opgeschommeld. Karren, Met een' treurigen glimlach gaf het eggen en ploegen waren weggeruimd j meisje een' stillen wedergroet, verzocht van den mesthof, die met een tapijt van j Simen eenen stoel te nemen en verliet geel zand bekleed, zoo effen en glad daarna met eenen emmer het huis, om lag als een schuurneer. Binnen de hoe- water in den koeketel te putten. ve echter deed zich de macht der ker mis vooral gevoelen. Het koper en tin aan den zolder en op den rek, blonk als een spiegel, scheen met de tassen, van 45 tót 95 Fr. van 350 tot 950 Fr. Alleenverkoop van het BESTE merk aan 795 Fr. Deze REKLAMEPRIJZEN worden gemaakt om het Aaltersch publiek te overtui gen dat in DE KROON iedereen naar zijn goesting en beurs VERTROUWE LIJK en aan de VOO R D EEL I GST E PRIJZEN bediend wordt. Koopt rechtsreeks bij den Fabrikant, zonder tusschenpersonen. 813 r 18 jarig meisje zoekt betrekking als meid orn in gezin te helpen, öf als kin dermeid. Gentsche steenweg, 324, ter stede. 818 Toen zij wederkeerde, vond zij de bazin in gesprek met den gierigaard zij meende stilzwijgend haar werk te voleinden, doch was genoodzaakt zich op het gebod van Trien bij het gezel schap te voegen. Zoo zijt ge dan alvf^er van zin kei>- mis te gaan houden schertste de ba zin. - Ik denk van neen/ antwoordde het meisje. Ik ben met eenen keer beu. Ja, 't is zoo wat kras afgeloopen! zuchtte Simen. Ja, maar, zonder blauwe schenen is er moeilijk aan een. meisje te komen, wist Trien. Daar is Beth riep Simen eens klaps. Zij heeft dan toch haar woord gehouden. Alles zal goéd koriien. En Simen gaf Trien een veelbetee- kenenden oogknip. Nelleken stond over de komst harer moeder zoo stom als een hout, in zoo verre dat zij bij haar binnenkomen ver gat te groeten. In den beginne werd er zoo wat ge gekscheerd met Simen's ongeval, hoofdzakelijk met het doel den armen Kobe wat zweepslagen te geven, waar toe Simen goed medehielp. Doch lang zamerhand werd het gesprek ernstiger, Meid vraagt dienst, goéd op hoogte. Schrijven ten bureele van 't blad onder de letters D.V.H. 817 Schoenfabriek R. Piron, 40 Parklaan ter stede, vraagt bekwame schoenma kers, volle gasten. 819 trager en moeilijker, en vroeg tusschen- poözen om er den draad van te hervin den Nu, besloot Simen eindelijk na lang gepolsd te hebben, wat denkt gij wel van Kobe Dat het een sukkelaar is - Neen, een groote dwarskop I En gij Nelleken Wat zou ik er al van denken zuchtte het meisje. Hij heeft mij zoo lang en zoo trouw liefgehad. Hij ziet er uit en handelt als een krankzinnige verklaarde Siment onte vreden. Ik moet bedenken, In de laatste dagen is de jongen deerlijk veranderd. Maar wie zou in zulke omstandigheden niet veranderen. Een verstandig mensch toch niet riep Trien tamelijk barsch. Het meisje boog weemoedig het hoofd. Luister eens hier, meisken, ver zocht Beth. Met Kobe zal nooit iets aan te vangen zijn. Ik heb hem lang ge noeg gekend om te weten wat er in TE HUREN schoon Burgershuis, ge legen Eug. Bosteelsstraat. Te bevragen Desiré De Wolfstraat, n. 1. TE KOOP moteur en feu contenu, zoo goed als nieuw Desiré Óe \Volf- straett/'n. 1Aalst. 814 steekt. Ziet eens hoelang hij reeds dea boer heeft gediend, en niettemin ben ik zeker dat hij geen vijffrankstuk op zijn lijf heeft. Overal waar losbandigheid en guiterij te vinden is, daar zult ge hem aantreffen. Heeft er eene drink partij plaats, 't lijdt geen twijfel of Ko be is er de aanleider van. Is dat een mensch om den kost mee te winnen Ha, wisten alle meisjes als gij te oordeelen, zei Trien opgetogen. Doch het meisje sprak geen v»oord, tot groot ongenoegen van Simen, die het treffendste uitwerksel van Beth's re de gehoopt had. Ja, Nelleken, wees niet doof voor goeden raad, hernam de bazin der Pan nenwinning. Een man als Simen, zie daar uw gade. Eerlijkheid, spaarzaam heid, deugd en rijkdom bovenal, vindt gij in hem vereenigd. Zeg eens, wat kunt ge meer vragen op de wereld Simen's hoop herleefde. ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3