Overvloedig nu! uithoudingsvermogen Ivoor laten De Verloofde van flea M margarine PLAATSELIJK NIEUWS TOOSKELAVOND «Van Deursen C°» Siate Ceciliafëest der üoninkl. Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» Fr. 2.50 het 1/4 K° SINT MAARTENSINSTITUUT Aalst gegeven door de oud-leerlingen bij ge legenheid van de viering der 1 000 leer lingen op Zondag 20 November 1938, te 17,30 u. Opvoering van een vroolijke geschiedenis in 3 bedrijv. door René Bosch v v De Gebr. Van Deursen, twee oude knorrige pruiken, zijn er niet op gesteld hun zaak aan te passen aan de eischen van de moderne tijd. Frans, de zoon van een hunner, verzint er, samen met Verhoeven, 'n list op. Zij zullen name lijk Nico Berkhout 'n jonge kracht met moderne ideeën, als bediende door dei Van Deursen doen aannemen. Nico is dc frissche v/ind. die waaien korrit door het duffe boeltje hij help't dé zaak vooruit en wint dé twee pruiken voor zijn moderne ideeën zoodat elk van hen in 't geheim plannen smeedt om Nico tot hun compagnon te maken. Als nu beiden met hun plan voor de pinnen komen, verschijnt Frans met zijn compagnon, die niemand anders is dan Nico Berkhout. x x x Daar het ons onmogelijk is alle oud leerlingen fce bereiken, durven wij ho pen dat geen enkele het ons ten kwade zal duiden zoo hij niet persoonlijk wordt uitgenoodigd. Alle oud-leerlin gen zijn even hartelijk welkom. Allen worden verwacht in de H. Mis en in den optocht, waar zij zullen opstappen ach ter de leerlingen. Zondag 20 November, viert de Ko ninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend» haar jaarlijksch Ste Cecilia- feest. Te 10,30 u. vergadering in het lokaal om zich naar de St. Martinuskerk te be geven, waar te 11 u. de H. Mis met or gelauditie wordt opgedragen. Plaatsen worden voorbehouden ir het hoogkoor. Na de Mis wandelconcert in de stad en te 13 u. feestmaal dat, tusschen de gerechten in, zal opgeluisterd worden door muzikale uitvoeringen. De inschrijvingslijsten voor deelna me aan dit feest zullen ten huize aange boden worden. Maandag 2 1 November, te 9 u. in St. Maartenkerk, Mis voor de afgestorven leden der maatschappij. Het concert gevolgd van gezellig sa menzijn zal later aangekondigd worden. Koninklijke St. Raphaelsgiide Afdeeling Aalst. Op Zondag 27 en Maandag 28 No vember e.k. zal de Afdeeling Aalst der Koninklijke St. Raphaelsgiide een groo- te filmavond geven in de stemmige zaal van St Jozefscollege, Pontstraat, die in ieders smaak zal valen. Twee succesbanden zullen worden afgerold 1. De Stem der klokken (Le son des cloches), een dramatische film, vol werkelijkheidszin waarin de filmartisten J. Hersholt en Don Ameche roerend de menschelijke gevoelens vertolken. De pers heeft haren lof bij dezen film niet verzwegen. 2. De Kribbebijter, een Nedcrl,andsch gesproken lachsucces. Wie een aangename avond wil door brengen zal deze gelegenheid niet la ten voorbijgaan. De vertooningen gaan door den Zon dag om 13,30.en 17 ure, den Maandag om 19 ure. Prijzen der plaatsen 3 en 5 fr. Zwemclub Neptunus Aalst. Bericht. Zooals de vorige jaren richt Zwem club Neptunus gedurende het Winter seizoen cursussen in van Lichamelijke Opvoeding. De lessen hebben plaats in de welin gerichte Turnzaal van de Stadsjongens- school, Nieuwbeekstraat. Inschrijvingsrecht 10 fr. Afzonderlijke reeksen voor dames en heeren. Voor de Dames alle Dinsdagen van 7 tot 8 uur. Voor de Heeren alle Vrijdagen van 7 tot 8 uur. Daar de cursussen slechts bij vol doende belangstelling zullen ingericht worden, zijn de liefhebbers vriendelijk verzocht de h. Frantz Van den Bossche, Secretaris van Z. N. A. 27, Capucienen- laan, 27, te verwittigen, ten laatste vóór 28 November 1938. Ook niet-leden van Z.N.A. zijn wel kom. Voor het Bestuur van Z. N. A. De Secretaris, Frantz Van den Bossche. EEN JONGE AALSTENAAR VER DRONKEN. De genaamde Jozef Beerens, geboren in 1921 te Aalst en wonende bij zijne ouders in de Diepe- straat, is bij het baden in den zwem kom van St. Joost—ten-Noode verdron ken. Men snelde hem onmiddellijk ter hulp, doch een ontboden geneesheer kon slechts constateeren dat de dood reeds zijn werk had volbracht VUUR... Armen hebben kou en lijden honger... Studenten bedelen voor hun arme broeders... Gij,, kristen-mensch, gij zult de «Winter-hulp» actie der studenten steunen. In naam der armen en der «Winterhulp-actie» heb dank. Vriendenkring der Officieren vein Aalst. Het welbekend «Officierenbal» dat jaarlijks veel belangstelling wekt gaat definitief door op Zaterdag 21 Jeinuari 1939 in de zaal «Rink». NOG EEN DAG dus morgen Woensdag en dan Westerman en Zoon en Was het echt door de Catharinisten, in Schouwburg Feestpaleis, te 7 f/2 u heel, heel stipt. Kaarten in het Paviljoen, Groote Markt. Telefoon 520. 25ste Vervolg. Zij hadden eenigen tijd opgestapt langs eene breede eigen haag, toert Si- men eensklaps de armen krampachtig aan 't hoofd sloeg en kermenduitriep': Och Heer, óch Heer Help Help Wat is er vroeg Nelleken ver schrikt. Och, ja, 't is niets. Hier heb ik 't beest En hij toonde Nelleken den sparte lenden meikever, die hem tegen den neus aangebonsd was. Nelleken moest, ondanks hare'smart glimlachen. Dat gevloekt beest! morde Si- men. Maar hij had nog niet uitgesproken, of in de haag ontstond een geruisch, als dat van een stevigeri wind. Simen meen de op te zien, maar op denzelfden stond voelde hij zich zoo geweldig bij i' 'aei&tiê BIJ VOLHARDEN Zondag toekomende spelen onze jon gen terug op eigen veld en dit tegen hej. terug op dreef komend elftal van F.C, EECLOO, die opnieuw optreden met hun beste spelers: De Vos Gerard, De Sutter, de Leniham en Cie. Dat ze te rug op dreef zijn bewijst tegen Vigor Hamme 00, Zondag 1.1. tegen S. K. Deynze 41 Volharders deze week goed geoefend dat ge allen paraat staat voor de ge wichtige ontmoeting van Zondag toe komende en de punten blijven te Aalst. Veel volk zal er aanwezig zijn gezien er maar een ploeg hier te Aalst op eigen veld uitkomt, en F. C. Eecloo hier ge noegzaam gekend is. N. B. De oefeningen der spelers geschiedt op Dins- en Vrijdagen,telkens vanaf 2 ure. LUC. Misschien zal uw zoon eens een beroep kiezen, dat veel kracht en een groot uithoudingsvermo gen vergt. Gij kunt er hem van nu af toe voorbe reiden, door hem veel Solo margarine te geven. Solo is een zuiver en heerlijk voedsel, rijk aan vitaminen D en A, de waardevolle vitaminen, die het beendergestel verstevigen, de spieren sterken en het organisme voor ziekte behoeden. RIJK AAN VITAMINEN DEN A SO 156-079 BfL UNION MARGARINIÈRE BELGE. N. V., MERKSEM-ANTWERPEtf VLAAMSCHE VOETBALBOND Eere Afdeeling Gent-Mariaburg Niel-Vorst Aalst-Brugge Zottegem-Lebbeke Lede-Oxford Deurne-Kortrijk Brasschaet- Antwerp Algemeene Rangschikking 8—0 4—0 1—0 3—4 5—I 2—5 3—3 1 Antwerp 2 Kor tri jk 3 Gent 4 Niel 5 Brasschaet 6 Lede 7. Oxford 8 0 7 1 1 41 1 38 0 47 0 17 3 17 .1 21 9 9 13 4 18 27 20; 20 de keel genepen, dat het vuur hem uit de oogen sprong. Nelleken Help I kreet hij met heesche stem. Nog een woord en ge zijt dood f bromde eene onbekende stem aan zijn oor; en terzelfder tijd werd 's mans keelgat zoo nauw dat er kik noch nuk ken uit kon. Simen dacht op den dod. Vergiffenis poogde hij te zuch ten. Terwijl Simen zijn akt van berouw verwekte, werd hem eene prop in den mond gebonden, en de ruwe hand schoof van de keel op den schouder. Nu was 't Simen lichter om 't hart en hij waagde een blik. Maar God, welk tooneel Hij zag zich omringd door een tiental gestalten, die eerder geleken aan knoestige boom stammen dan aan menschen. f Spoken Och Heer dacht hij, en hij meende een kruis te slaan. Doch juist werd hem een zak over 't hoofd' geschoten en ..«Naar de hel!» morde eene stem achter zijnen rug, Simen be- 8 Vorst 9 3 5 1 15 22 7 9 Aalst 9 3 5 1 10 22 7 1 0 Mariaburg 7 1 2 4 8 20 6 11 Lebbeke 9 3 6 0 13 27 6 1 2 Brugge 9 1 7 1 10 25 3 1 3 Deurne 7 0 6 1 6 18 1 1 4 Zottegem 7 0 6 1 8 31 1 S. K. Aalst 1 Dosco Brugge 0 De belangstelling grooter dan vorige nog heel wat wedstrijden Aalst ontsnapt maar Janssens klopt naast. Beurtelings krijgen Vonck en Iliano kans doch schieten naast. Met de gasthecren aan den aanval komt de rust met blanken scoor. Na de koffie hebben Janssens en Vonck van plaats verwisseld, met het gevolg dat de voorlijn heel wat beter marcheert. Aan de 5e min. doelt Iliano op voorzet van Janssens, het eerste doel. Weer is Aalst weg en Iliano geeft gepast aan De Meersman die, alleen voor doel, jammerlijk mist. De bezoe kers verplaatsen nu het spel en de scheidsrechter Van Den Houdt volgen de ploegen in lijn steil Aalst De Schrijver, Leys, De Weerdt, D'Haese, Lamberts, Van Eeckhoudt, c - Janssens, Vonck, Iliano, Burgos en De Sportkringers worden ingedrukt. De Meersman nalrhjn laat van zijn pluimen te meer j n i t n f-» ^at Lamberts, gekwetst, met Van Eeck- Dosko Brugge Van HulIe.Van Dae- houdt van |aats verandeIt en bij le, Scheemaecker, Sw.mberghe, Van D'Haese het zeer „j spel der Brug- kerckhove, Scharley. Nans, Deloof.geHn den weers]ag doet voeIen. Ook Isselee De Schepper, Swaenenpoel. i Iaelée wordt geraakt moet het ter- De Schrijver wint den toss. Brugge rein verIaten. Dit belet niet dat Dosco neemt onmiddellijk het spel in handen j steeds -de meerdere blijft alhoewel ze er .„.,.1 -—n gestuit voor;niet inge,ukken meerderheid in om doelen om te zetten. De Aalstersche maar de aanval wordt hands. Een treffer van Isselée terecht op den doèïpaal. Aalst brengt nu stilaan evenwicht in het spel en Dos co moet twee achtereenvolgende hoek schoppen toestaan welke geen voor deel aan de Sportkringers bijbrengen. Swaenenpoel breekt door maar De Weerdt klaart op- Deloof zendt boven. gon te bibberen als? een riet. Hier wérd échter geen acht op ge slagen, en terwijl dé efene den zak rond dén hals met een- touw vastbond, strop te hem de andere een zwaar zeel om de lenden. Hij wilde nogtans om hulp roe pen, maar het geluid verstomde in zij nen mond; hij poogde zich los te ruk ken en zijne vuisten te gebruiken, doch de zak was zoo nauw, dat hij ze zelfs niet tot op elléboófeshoogte vèrheffen kon. Met wie heb ik te doen Wat wilt met mij riep hij zoo hard hij ver mocht. Maar dte klank zijner stem ver doofde in de prop. Daar stond hij nu weerloos, be dwelmd, in de afwachting eener ijselijke ontknooping. Oude zondaar, bromde eene holle stem, val op uwé knieën. Simen stortte neer als een stuk lood. Ik ben de geest der kalverliefde! morde eene andefe stem. Ik ben de geèst der dwaasheid huil de eene tweede met onderaardsche ver- vaarlijkheid. verdediging is net als te Lebbeke niet te kloppen. Vrijschop tegen Dosco wordt genomen door Leys en alhoewel de af stand minimum 45 meter bedraagt, jaagt hij een kanonbal naar het doel die op de dwarslat te pletter vliegt. Dosko wil absoluut gelijk stellen en Ik ben de geest der gierigheid besloot eene derde. Gij hebt ons goed gediend, her nam de eerste. Maar gij hebt onze gru welen uitgeput; gij hebt de maat uwer buitensporigheden vervuld. Gij kunt ons niet langer meer dienen Hierop volgde een akelig stilzwij gen. Simen sidderde, 't gegons en ge ronk der brommend meikevers klonk in zijne ooren als t' gedommel der helsche vlammen. Oude booswicht f klonk het an dermaal. Gij kunt ons niet langer meer dienen 1 Verloochent ge uwe zonden? Simen poogde te vergeefs ja te zeg gen. Maar hij kreeg een stoot achter te gen het hoofd, dien hij aanstonds, be greep, en hij knikte ja tot op den grond. Oude booswicht herhaalde de zelfde stem. Gij hebt te kiezen. Twee geesten wachten op u de zwarte geest der wroeging en de blijde geest der her stelling Welke kiest gij De geest der wroeging Simen bleef onbewegelijk. De blijde geest der herstelling dwingt hoekschop af waaruit ze echter geen voordeel weten te halen. Daarop komt het einde een nipte doch verdien de overwinning aan de Sportkringers. latende dit, dank zij het hoogstaande spel der Aalstersche verdediging. Rood-Wit. BIJ EENDRACHT Zondag, 20 November, 1938, te 14 uur, op het plein der Breedestraat, Re servematch tusschen Eendracht en. Schaarbeek. Gewoon inkomgeld. Supporters komt ons flink Reserve elftal aanmoedigen. WERKVROUW zoekt plaats. Schrij ven bureel van het blad onder de let ters F. Q. 862 GEVRAAGD een goede keuken meid, goede getuigschriften vereischt. Hoog loon. Schrijven bureel van 't blad onder de letters J. V. N. 860 CAFE JAVA. Wegens reden van vertrek is het gekend café Java over te /oorwaarden, Molenstraat, 61Aalst. 857 Simen boog voor de tweede maal ten gronde. Alsdan ging er aan zijne linker zij de, een dof gemor op. Doch op een woord des sprekers zweeghet stil, en wederom klonk Blijde geesten komt hief en neemt hem 1 Op den eigenstond ging er een luid gejuich op dat Simen zoo troostrijk in de ooren klonk, dat hij met een wip op sprong. Stil, gebood de onderaardsche stem, die het oppergezag scheen te voe ren. Het gejuich der blijde geesten ver stomde seffens. Komt hier, blijde geesten en neemt bezit van uwen dienaar Bij die woorden, voelde Simen een lichten ruk in de lenden, alsof zijn lei zeel in eene andere hand overging. Hij was dan uit de hand der boozen verlost l ,('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3