RHEUNATIEK Ki K»Ji FiMTsiiK mmm Vernietigt de nmopde PIEK WAAR afePUN ONTSTAAT LINIMENT Laatste Berichten Koning Haakon SCHILDERSTUK EEN MINUUT Te Koop Gevraagd zonder mrdoomngsraiddelen^ te slikken. DE VERPLICHTE VERZEKERING TEGEN WERKLOOSHEID. Brussel, 23 Nov. - De Senaatscommissie van Arbeid en Sociale Voorzorg vergaderde om het ontwerp houdende verplichte verzekering tegen werkloos heid te bespreken. Protest werd aangeteekend tegen sommige uitlatingen die in de nota van de rechterzijde omtrent deze kwestie voorkomen. E. P. Rutten maakte namens de katholieke senatoren voorbehoud op zekere punten van het ontwerp. Minister Delattre verschafte uitleg over de financieele gevolgen der wet. De besprekingen zullen voortgezet worden. Koning Haakon, die over. een ..paar dagen weduwnaar werd, heeft de repu tatie de meest schuwe regeerende vorst te zijn. Hij heeft het bloed van Josephine, eerste vrouw van Keizer Napoleon I in de aderen en gaat, winter en zomer zwemmen vóór zijn ontbijt. Hij leeft eenvoudig met zijn civiele lijst van 35.000 p.s. in 'jt jaar. Eenigen tijd geleden zei de Jteizsr van Japan,, dat hij wenschte hem een geschenk aan te Lieden enj vroeg., .hein wat hij verlangde. Waarop Koning,Haa kon antwoordde: een stoof vooi^jpjijn slaapkamer. Is hij de schuwste vorst, dan is hij ook een der langste en wellicht de lang ste 6 voet 3 duim, bij de twee me ters. Yachtsman, loods, ski-looper, tennis speler en in zijn jonge dagen bokser, is hij zeer populair in het democratische Noorwegen. Zooals wij reeds zegden is zijn eenige zoon Alav gehuwd met prinses Martha de zuster van wijlen koningin Astrid en bijgevolg schoonbroer van onzen ko ning. LUCHTBESCHERMING Afd. Aalst. De leiders van den Bond zetten steeds ieverig en aanhoudend hun werk- king voort. Wij bevinden ons nog steeds in het tijdperk van inrichting. Wij be staan pas negen maand en toch be schikken wij reeds over meer dan twee honderd geschoolde vrijwilligers. Al thans gaat de leergang aan het Brand weerkorps zijn gang. Deze leden hebben dus als bij taak zich af te richten en in te richten tot bestrijding van vuurkol- ken, veroorzaakt door brandbommen, gepaard met gelijktijdige verspreiding van giftgassen in de lucht. Het is dus wellicht te voorzien, dat er over de heele stad kleine depots zul len, dienen ingericht rnet noodig ,doó- vingsmateriaal en dit in de nabijheid van aldaar verblijvende en wonende hulpbrandweermannen of brandböm- doovers. Wij staan ér borg voor, dat de ste delijke brandweer, %vier leiding reeds bewijzen gaf van degelijkheid en initia tief, het hier terug als een eeretitel zal beschouwen, voor het Aalstersche volk een brandweerkorps op te stellen, pa raat tegenover elke eventualiteit. Eens de leergang geëindigd, de bre vetten toegekend, de planmatige indee ling uitgewerkt, de vrijwilligers-hulp- brandweermannen gevormd en de plaatselijke verspreiding dezer uitge werkt.., mogen wij terug de hand op het harte leggen en zeggen Er is iets goed gedaan ten overstaan onzer bevolking, vooral tegenover dezen die het minst tevreden zijn. De brandbom zal te Aalst haar minimum" vernietigend uitwerksel hebben en de stad zal dank zij het ge vormde vrijwillige brandweerkorps' dank zij het beleid en de werking van den plaatselijken Bond voor Luchtbe scherming kunnen rekenen op algemeen bescherming door het actief kader van het stedelijk vrijwilligerskorps. Wje sympathiseert niet met dergelij ke inrichting van menschelijke hulp in nood Het oogenbük nadert dat we een propaganda-actie zullen inzetten voor nxeer leden, steunleden, bescherm- leden. Wij durven de hoep koesteren dat het resultaat een succes zal mogenboe ken. Het Secretariaat- R.V.C. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. - Wij [Vernemen met genoegen dat de Heer Benoit Schockaert, Schepen van Erondegem en Voorzitter van de Land- bouwvereeniging Redt U Zeiven te Aalst, benoemd .werd tot Ridder in de orde van Leopold 11. We bieden onze hartelijkste geluk- wenschen aan den nieuwen Ridder. Nog vele jaren ONTWIKKELINGSAVOND IN 'T LAND VAN RIEM Woensdag 21 December, gëdvirénde de Kerstweek zal het Land van Riem voor 't Voetlicht brengen c.Scrooge en Marley een mooie toorteelbewerking van een diep aangrijpende Kerstlegende Als voorbereiding tót deze kunstpres- statie zal h. Martin De Beulë op Dins dag a.s. 22 November, te 8 u. in 't pri- \'aat lokaal van 't Land van Riem, Groote Markt, een voordracht houden getiteld Dickens en Scrooge en Mar ley». Dat wordt een zeer interessante ontwikkelingsavond. De leden met fa milie, vrienden en kennissen en belang stellenden zijn welkom. EXAMEN. De h. J. Van Cleem- pul, leeraar aan St. Jozefscollege, is met vrucht geslaagd in het examen der kan didatuur in de Germaansche philologie, 1 e proef. Proficiat AALSTERSCH NIJVERAAR OVER KOMT EEN ONGELUK TE BERCHEPvI De h. Leon De Meeier, industrieel te Aalst is te Berchem bij Antwerpen het slachtoffer geworden van een ongeluk. Bij het oversteken van den grooten steenweg aldaar werd hij gevat door een auto gevoerd door zekere C., van Schaarbeek. De ongelukkige werd met een gebroken bil en het ander been deerlijk gewond, naar het St. Mariagast- huis te Antwerpen overgebracht. Naar menons in den loop van Woensdag uit Ste Mariagasthuis mede-: deelde is de toestand van h. .De Mee- ter zoo bevredigqnd mogelijk en boe zemt hij geen onrust in. NIEMAND VERGETE op zijn post te zijn voor de GEESTELIJKE VOORDRACHTEN ingericht door de zorgen van het Da- vidsfonds, afdeeling Aalst en Omstre ken, in het Nieuw Parochiehuis, Dr. De Moorstraat, parochie van het H. Hart. Als 2e onderwerp over Moderne Grootmachten DONDERDAG a.s. gaat het over Film door Z.E.H. Outryve, Prior van het Dominikanenklooster té i Gent. Aanvang te 8 uur 's avonds stipt. 1 oegang vrij voor iedereen. De groote bijval van verleden week, laat voorzien dat de ruime zaal vol loopt; men weze dus op tijd. HET EERSTE I. DE ROEPING Zij, die Steeds in groote, bedrijvige en woèligé steden gewoond hebben en toevallig ih het hartje van Bretanje kor men, stellen zich de vraag hoe het mo gelijk is;dat men daar kan wonen.Komt eene diligence door eene onzer kanton hoofdplaatsen dan werpt de reiziger een verachtelijken blik op de onregel matig gebouwde huizen, waarvan som mige met stroodakén, omzoomde plein, op die burgerhuisjes en hutten, en is hij handelsreiziger, dan roept hij uit welk een gat En toch leven en - sterven daar ook menscheri en deze verkiezen dat armza lige gat verre boven de schoonste ste den. Want daar zijn zé geboren, daar stond hunne wieg, daar staat het huis waarin zij hunne kindsheid, hunne jeugd gésleten hebben, daar is geen V. O. S. V. I. B. B. V. O. S. Het groot zang, muziek en Goochel- kabaret op Zondag 27 November 1938 te 1 7 u. 30 in den Vlaamschen Schouw burg, Molenstraat. 3 uren, plezier, leute, lachen Genummerde Kaarten aan 5 en 3 fr.' ,te bekomen in het Vlaamsch Huis. Makkers en Vlamingen die ons 'gé- negen zijt steunt ons feest. Komt met de Vlaamsche Oudstrijders U deftig ver maken en lacht met ons mede. De op brengst komt ten goede aan het Kerst feest onzer kinderen. Dank. Het Bestuur V.O.S. -steen dien zij niet kennen, geen grasr halmpje dat zij niet hebben zién op schieten,geen bloempje dat zij niet heb ben zien ontluiken. -Al koestert gij ook de vurigste liefde voor uwe bakermat, wanneer gij in eene groote stad geboren zijt,behoudt gij die niet ongeschonden. Keer na eene lange afwezigheid terug de stad ligt daar voor.uwe oogen en ongetwijfeld voelt gij u ontroerd doch ga ze binnen al les is er veranderd, uwe herinneringen worden verbijsterd en. spoedig ver dwijnt de indruk. In kleinere steden daarentegen, in dorpen vooral, veran dert er niets. Zooals die plaatsen voer twintig jaren er uitzagen, zoo zijn zij ook nu nog. Misschien zijn er eenige nieuwe huizen verrezen, is de kerk op- gepleisterd, herbouwd, maar verder niets. Als gij om u henen blikt, dan is het alsof gij eerst gisteren vertrokken v/aart. De smidse staat er altijd nog en dezelfde hamerslagen klinken u in de ooren, de herberg heeft nog denzelfden gevel en deze is nog steeds met heltzelf- Ik heb mijn teerlucht genomen tot Detitogène, \oor tandpijn. Dit kostbaar prc- dukt heeft mij onmiddellijk genezen. F- Dc Jongiio, 225, Ninoofsoht Sloen. weg, Brussel. In min dan een minuut is de hevigste tandpijn afgesneden, gedood door DENTOGENE. 6 fr. overal. BURGERLIJKE STAND Geboorten van 16 tót 22 November Mannelijk 11, Vrouwelijk 10 Tot..: 21 Huwelijken van 17 tot 23 November Jozef De Smet, brievenbesteller, De Ridderstraat 44 met Victorina De Wit te, stikster, Wellekenéstfaat, 80. Jean Ghalas, martoèüver, wonende te Gysegem niet Jeannétte Bicqué, katoen bewerkster, Dendérrri-ïkw. 1 45 Albert Vinck, zijdebewerker, Welle- kensstraót, 72 met' Louisa Meersman, bobijnster, VoIksvèrhfëfringéfraat 82. Overlijdèns van 16 tót 22 November Joannes Troch, Wr .Mari.a De Bundel, z.b. 75 jaren, Ka^esfcraat, 5 7. Eugenia David, zb,., 83 jaren Pieter Coeckestraat, 11. Eugenie Van den Borre, echtg. Pe trus Roos, zb. 55 jaren Pieter Coecke straat, 79. Josée Mertens, echtg.. Victor Pirrong, zb. 22 jaren wonende te Iddergem. Alberta Maegerjnan, echtg. Maurice De Vriendt, zb. 31 jaren wonende te Vlierzele. Maria Van Oost, echtg. Petrus Van ïee: stw. 38. Jan Van Roy, echtg. Hortantia Van Cauter, zb. 80 jaren Breedestr. I 1 6. Gustaaf De Backer, Wr Maria Van der Heyden, echtg. Maria Muylaert, metserdiener, oud 44 jaren wonende te Haalteït. 1 kind onder de 7 jaren. Het Bestuur der Brandweer deelt mede dat het jaarlijksch BAL vastge steld is op Zaterdag 1 7 December. Alle leden en beschermleden gelieven dien datum vrij te houden want... De Pompiers hun Bal is 't plezierigste van al MIJLBEEK-DAVIDSFONDS meldt U dat «Opwaarts», zijn flinke tooneelaf- deeling, sterk opschiet met dë herha lingen van «De Koning der Joden het evangelisch spel van E. P. Mortier, en belooft, U op 18, 25 en 26 Decem ber a.s., drie verzorgde opvoeringen te bieden Van dit prachtig werk. Zeg het voort, a. u. b. U zult toch ook van deze prestatie willen genieten KATHOLIEKE STRIJDERSBONDEN VAN AALST Wijkkrmg St. Jobsvrienden Aan dé Bevolking De Katholieke Sirijdersbond, zijn ideaal getrouw wil -haal-'onze stadsgenoo- ten, een alzijdige'politieké vorming ge ven. Met dat doel richt hij een groote Filmavond in, die dé* bevolking koste- locs wordt aangeboden. Dank dé medb;^óriöng'ons verleend door de Kristelijke' Syhdikaten van net Arrondissement AaBt, 'Herzele, Zotte- geni, beschikken we over de Prachtfilm van de Jubeldag vah hét A.C.V. Deze rolprent van 1500 meter geèft een'trouw beeld vari dé Kristelijke vak beweging, en zal ons dus dze beweging beter leeren kennen. Bij die gelegenheid, zal de heer Mo- riau, Secretaris Propagandist van het Verbond Aalst, een spreekbeurt hou den. Ziehier de volledige dagorde. 1. Ter inleiding: Vlaamsche liederen. 2. De Vlaamsché Lëeuw. 3. Arbeidersgebed. 4. Welkomwoord door d. Voorzitter. 5. Spreekbeurt «De Kristelijke Vak beweging is een machtten goede» door M. Eugeen Moriau, syridikaal leider. 6. Lied «Heil hét A.C.V. door de massa. 7. Prachtfilm Jeubeldag A.C.V. 8. Siotzang «Wij willen God». 9. Dankwoord dóór den Voorzitter. Wij hebben hier een eenige kans om een leerrijke en aangéftame avond door te brengen, we rekenen er dan ook op dat de Aalstenaars dezer wijk er zullen aan houden, deze feestvergadering bij te wonen. Mannen en vrouwen van St. Job, gij zijt verwacht in groot 'getal op Vrijdag 25 November te 7 1-/2 uur, bij - Louis Schouppe, St. Jobs&raai, Aalst. De Voorzitter van den Strijdersborid, Advokaat De Hovre. De Voorzitter van de Wijkkring, 1 Leon De Ridder, D. D. ONMIDDELLIJKE WINST CIRCA 70.000 Fr. 's JAARS. Overname goed gekalandeerde zaak, Antwerpen. Schrijven, bureel van 't blad letters D.D. 865 STAD AALST Een klein Nijverheidsgebouw of groot magazijn bij voorkeur woonhuis er bij, of iets wat zonder groote kosten daartoe kan worden aangewend. Liefst in het center der stad. Of, een passetiden Bouwgrond, niet vex buiten de stad. .Schrijven aan bureel van ditBlad on der; de létters A.Z.V. Prijsopgave en beschrijving goed vereischt. Geheimhouding gewaarborgd. 88 1 OOSTENDSCH VISCHHUIS Van de Poele-Stas, Scherreveldsfcraai, 46, Aalst, Telef.968 Tarbot, grieten, tongen, kabeljauw, rog, zeepaling, groote pladijs groote roobaard, Congels, enz. Alle dagen, versche gepelde en onge pelde garnalen. Opgelegde rog, gebak ken visch. De kwaliteit is onze reclame. Spoedige bediening. Men bestelt ten huize. 882 de aan den yerroesten staaf knarsende uithangbord versierd.sOp de deurdrem pels ziet ge verouderde gezichten,-maar gij herkent ze, dewijl zij zich daar ver- toonen. Als jongeling gingt gij heen.als man keert gij weer niets is veranderd. Vandaar wellicht dat bij sommigen, wat men de liefde tot-den klokketoren noemt, blijft voortduren en komen ve len na in de groote centrums geleefd te hebben, in die schier doodkalme steden hunne .overige levensdagen doorbren- gen. In zulk een groot dorp nu,- als waar van wij een denkbeeld hebben pogen te jeven, woonde een huisgezin bestaande uit moeder en twee kinderen. Mevrouw Davenant, de dochter van den plaatselijken vrederechter, was met den opvolger haars vaders gehuwd en had Pionden nooit verlaten dan alleen lijk gedurende eenige maanden, welke zij voor haar huwelijk bij eene bloed verwante in eene der groote steden had doorgebracht. Zij had gelukkige dagen gesleten met U kunt er ahijcl zeker van zijn dat U werkelijke verlichting krijgt door Sloans aan te bren gen op de pijnlijke spieren en gewrichten. Verspilt geen geld meer aan verdoovmgs- jiiiddelen die in vele gevaliéïi Uw.gestel van slreek_ maken en schadelijk voor Uw hart kunnen zijn. Vernietigt de pijn waar U de pijn gevoelt door Sloans aan te wenden. Dit- is de snelste en zekerste manier. U bestrijkt de pijn lijke plek eenvoudig niet een paar druppels Sloans. On mid dellijk, zonder inwrijven, oefent Sloans een lieilzamen invloed uit 'op de pijnlijke plek, de congestie of blocdaandrang wordt uiteengedreven, cn Uw smartelijke spieren cn gewrichten worden doorstroomd door weldadige warmte en behaaglijkheid. Deze snelle versterkende ■werkzaamheid van Sloans drijft congestie uiteenhet doet de uitgeputte zenuwen en weefsels herleven en geeft ze nieuwe krachten, genezend bloed naai de pijnlijke plekken. Een behaaglijk gevoel van weldadige verlich ting maakt zich onmiddellijk van U meester en U kunt met vertrouwen een volkomen bevrijding van de pijn tegemoet zien. Bij alle Apothekers. Prijs; fr. 9.75; ook groote, economische flesch: fr. 14.—. Sloans verschaft snel, zekere verlichting van de smarten van Rheumatiek, Lendenpijn, Heupjicht, Zenuwontsteking, Rugpijn, Kramp, Verrekkingen, Kneuzingen, en alle Spier en Zenuwpijnen. Eischt Liniment SLOAN. Verwerpt namaaksels. VOORSCHRIFT VAN DOKTER SLOAN VERNIETIGT DE PIJN haar echtgenoot én kinderen, onder die goede lieden, welke zij van jongsaf ge kend had, en die haar hoogachtten om de achtbaarheid harer familie, en hare innemendheid en waardigheid doch de tëgënspöed kwam dat bescheiden be staan bezoeken. De nog jeugdige vrouw had haar klein vermogen zien verloren gaan iri de zwendelarij van een roeke loos speculant, die langzamerhand het vertrouwen van vele grondeigenaars had weten te winnen en met de noor derzon vertrokken was, met achterla ting zijner fabriek, welke sléchts eenige maanden in werking geweest was. Haar echtgenoot stierf kort na dien slag en liet haar alleen achter met twee kinde den, waarvan het oudste nog geen tien jaren telde. Haar toestand Was moeilijk en nete lig, doch mevrouw Davenant was kloek moedig en godsdienstig. Koelbloedig zag zij hare toekomst in, God smeeken- de hare zwakheid te ondersteunen, en moedig zette zij zich aan het werk. Haar huis restte haar nog alleen. Zij verhuurde het en verliet het daags na het overlijden haars echtgenoots zij verliet, het zonder tranen (eene andere meer levendige droefheid vervulde toen hare ziel) en nam met hare kinderen haar intrek in eene soort van hut, welke haar nauwelijks honderd franken aan huur kostte, en waartoe nog wel een tuin behoorde. Na vervolgens hare kin deren aan de zorg eener oude vrouw die hen opgevoed en verklaard had zonder dienstloon te willen blijven, te hebben aanbevolen, vertrok zij naar Parijs om er als ambtenaarsdochter en weduwe, tot levensonderhoud harer kinderen een tabaksbureel aan te vra gen. Zulks was voor hare eene levens vraag. Zij bezat menschenkennis ge noeg om te weten, dat hare brieven mis schien wel zouden beantwoord, maar dat de vereischte stappen niet zouden gedaan worden. -('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3