Solo is hef aangewezen voedsel margarine m aria HICQUET Calhaiina DË SMET PLAATSELIJK HIEOWS ïe Koop Gevraagd SCHILDERSTUK SO 1S9<-Ö7fc6FL Men verzoekt ons het overlijden te" melden van Mevrouw weduwe van Mijnheer Johannes DE NEEF, Lid van den Bond van het H. Hart en verschillende godvruchtige Confreriëri, geboren te Aalst, den l 1 September 185 7 en aldaar overleden den 28 November 1938 versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige Lijkdienst en Begrafe nis zal plaats hebben Donderdag 1 De cember 1938, om 8/2 uur, in de kerk van het H. Hart. Men vergadere ten sterfhuize Hove nierstraat, 60, om 8 uur. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw weduwe van Mijnheer Benedichis-Jacobus VAN GOETHEM geboren te Aalst, den 1 September 1859, en aldaar overleden den 28 November 1938, versterkt door de H.H. Sacramenten. De plechtige Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Woensdag 30 No vember 1938, om 8,30 u. in de Kerk van het H. Hart. Men vergadere aan het Hospitaal, om 8 uur. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. Broederschap van den H. ELIGIUS De Leden worden er van verwittigd dat de Feestdag doorgaat op Zondag 4 December aanstaande. Om 10,30 uren Plechtige Mis van dankzegging aan onzen geliefden Pa troon. Maandag 5 December om 8 uren 's morgens Mis voor de overleden Le den der Confrérie. Het Bestuur. Opdat niemand het zou vergeten, herinneren we aan de GEESTELIJKE VOORDRACHTEN ingericht door de zorgen van het Da- vdsfonds, afdeeling Aalst en Omstre ken, in het Nieuw Parochiehuis, Dr De Moorstraat, parochie van het H. Hart. In de reeks der Moderne Groot machten gaat het Donderdag a.s. over Mode door E. P. Janssens. Aanvang te 8 uur 's avonds stipt. Toegang vrij voor iedereen. 't Was een verheugend feit te mogen 'oestatigen dat de laatste voordracht bijgewoond werd door ruim vierhon derd aanwezigen. Ditmaal wordt de ruime en welverwarmde zaal te klein. TENTOONSTELLING Belfortzaah Stanilas Warnie stelt voor de derde maal zijn schilderwerken ten toon in de zaal van het Belfort van 10 tot 20 De cember a.s. telkens van 10 tot 12,30 u. en van 14 tot 1 8 u. LANDBOUWKOMITEIT DER STAD AALST. Tuinbouwbericht. Het Landbouwkomiteit der stad Aalst, richt op Vrijdag 2e December eerstkomende een filmavond in over De bestrijding van ziekten en insecten in den fruitteelt: De film wordt afge rold te 7 uur *s avonds in de zaal van de gewone zittingen op 't stadhuis, 't Is een heel belangwekkende film; men ziet de insecten hun vernielingswerk verrich ten; de vogels insecten vangen; de sproeituigen werken, enz. Mogen we U dan vragen, Mevrou wen, Mijnheeren om dezen filmavond met uw aanwezigheid te willen vereeren. Dit zal ons oprecht genoegen doen. Namens het Landbouwkomiteit De Secretaris, De Voorzitter, L. Haems. O.jCaudron. H. HARTPAROCHIE. Tooneel Zondag 4 December in de zaal van 't parochiehuis opvoering van Tharcisius \70 uitvoerders, koor en orkestBegin 5,30 u. Kaarten 5 en 3 fr.de kroostrij ke gezinnen genieten 50 0/0 afslag Zondagvoormiddag van 10 tot 12 u. nummering der kaarten aan 0.50 fr. AANDACHT A. U. B. HET DAVIDSFONDS-MIJLBEEK deelt Ued mee dat de opvoeringen van De Koning der Joden» het nieuw werk van Eerw. Pater mortier, aangekondigd voor 18 December, onder den druk van 'n on voorziene omstandigheid, enkel zal kun nen doorgaan op 1 9 December, te 7 u. De speeldata van 25 December (te 5 1/2 u.en van 26 December (te 7 u.) blijven behouden. roept Ued op tot de vergadering die in den kring te Mijlbeek* zal gehouden worden op Zondag 4 December a.s. te ure. Daar zal E. Pater Mortier zelf, over zijn. nieuw stuk spreken. De tooneelleider, heer Gaston Van den. Bossche, zal Ued. zijn opvattingen bidden over tooneelschikking en samen- jpcl. De Eerw. Heer De Bruyn, onderpas toor, die zich inspant om de prestatie lot een mooi geheel op te voeren, door het gesproken woord passend te verinni gen in een kader van meerstemmige ko ren en orkestnummers, zal U over «zijn» werk ook wat zeggen. Zoodat Ued daar het voorgerecht ge boden wordt va.*! het feest, waar Ued op 19, 25 of 26 Dsc. toe uitgenoodigd wordt. P. S. Tusschendoor worden drie stemmige koren uitgevoerd. Dus op 4 December 'n schoone avond in 't verschiet Laat ons toe, Ued. te verwelkomen, 5 ure Het N.LR. doet een opname van ons klokkenspel. Dinsdagvoormiddag ging de beiaard op 't Belfort zoo on verwacht aan 't klingelen. Menigeen vroeg zich af wat dat mocht beteeke- nen: een feestdag, een bruiloft Maar daar zagen wij de auto van het Natio naal Radioinstituut die naar Aalst was gekomen voor enkele opnamen van het beiaardspel van h. De Mette. Deze op name ging niet zonder moeilijkheden gepaard vermits de regen al te zeer de microfoon bevochtigde. NIEUWE CONCERTEN. Maan dag, 12 December, te 7,30 u., in de Feestzaal van het Stadhuis, Nieuwe Con certen, Treden op voor het tweede con cert Aimée Van de Wiele, claveciniste, Ria Lenssens, sopraan. Kaarten aan 20, 15 en 10 fr. te ver krijgen Boekhandel Ste Theresia, Ka- pellestraat, 13; Kunsthandel Vermeiren, Korte Zoutstraat,25; Secretariaat der N. C. Pa^Jaan, 67. Groot Matrozenbal. Het is dus Zondag, 4 December a.s., dat de Eendrachters en dansliefhebbers elkaar zullen terugvinden op het Groot Matrozenbal dat door de athletiekaf- deeling, in de zaal Madeion ingericht wordt. De zaal zal ter dezer gelegenheid prach tig versierd worden. Er is gezorgd voor een flink orkest en voor een kostelooze tombola (bizöndere prijzen voor de da mes.) Toegangsprijs 3 fr. Allen er heen SPORT 'oelbnl VLAAMSCHE VOETBALBOND S. K. AALST 4 VORST 4 Op het laatste oogenblik moest S.K. Aalst een drietal spelers door ziekte en beroepsbezigheden belet vervangen. Voegen we er onmiddellijk bij dat de invallers volledig hebben voldaan. Wat ze hier en daar aan techniek en onder- vitrding te kort kwamen hebben ze ruim ingewonnen door hun moed én hard- nékkï^heid waarmede ze gedurende 90 minuten hun tegenstrevers hebben be- kampt. Vooral de voorlijn, waa!rin Buys en Dé Meersman de uitblinkers waren, Solo is een wonderbaar voedingsmiddel, dat de kinderen naar geest en lichaam vol komen harmonisch ontwikkelt. Dank zij haar hoog gehalte aan vitaminen D en A, geeft deze heerlijke margarine het orga nisme kracht en energie en behoedt het voor ziekte. Geef aan heel uw gezin veel Solo margarine't is een smakelijk en heilzaam voedsel. Fr. 2.50 het i/4 K° RIJK AAN VITAMINEN D EN A UNION MARGARINIÈRE BELGE. N. V.. MERKSEM-ANTWERPEbi was flink bij schot en leverde een voortdurend gevaar op-voor de verde diging van Vorst. Ook Burgos, die te rug optrad ais ccnterhalf, speelde een puike wedstrijd. Met de balkontroo! en den adem waarover deze kerel beschikt kon het moeilijk anders. We hadden een oogenblik gevreesd dat hij zich weer te veel aan dribbleeren zou hebben bezon digd, vrees die echter overbodig bleek, vant gedurende de heele wedstrijd heeft hij, naar gelang de omstandigheden het vergden,zoowel zijn middentrio als zijn vleugels weten te voeden. Spijtig dat kapitein De Schrijver in geen al te bes ten dag was. Maar welken speler heeft er niet eens een slechten Zondag Ziehier nu hoe déze match verliep Vorsi heeft goed geraden. Aalst ver trekt met nadeel van wind. De thuis ploeg leidt de eersté aanvallen maar Vorst neemt over doch het schot vliegt naast. Een hoekschop voor Aalst levert geen voordeel. De bezoekers werken zich los, kogelen van ver naar het Aalst- ersch doel en de borden wijzen 01. Sportkring reageert doch het schot van Burgos mist de goede richting. Op mis sen van Leys moet De Schrijver hoek schop toestaan. Aan de 1 2 minuut weert -De Schrijver onvoldoende af en num mer twee zit-binnen-. Aalst valt nu ver woed aan en Van 'Zeir moet beroep doen op al zijn kunde, eil:... geluk om zijn netten vrij te houden. Beide ploe- 'gen bekomen om de beurt corner zon- der eenig resultaat. Aan de 33 minuut weel Buys het eerste doel voor zijn j pleeg te netten. Terwijl Buys nog nipt zal overkloppen moet Van Zeir een hard schot van Janssens houden. Rust 1-2. Na de poos is Aalst direkt ten aanval. Aan de 3e minuut doelt Janssens op voorzet van De Coninck den gelijkma ker. Vorst is hiermede echter niet ak koord want de buitenlinks maakt er nog geen minuut later 23 van. Weer is Aalst de meerdere en Van Zeir moet herhaalde malen ingrijpen op schoten van De Meersman, Janssens en Burgos. Twee hoekschoppen voor Aalst blijven zonder gevolg. Na een schoon opge bouwde aanval stelt Buys de ploegen gelijk. De Sportkringers willen nu ab soluut winnen en aangemoedigd door dc supporters drijven ze Vorst in hun kamp. Buys ontsnapt, verschalkt 2 man, en nummer 4 is op de wereld. Aalst blijft steeds de meerdere en elk oogen blik verwacht men zich aan een nieuw doelpunt maar... al meteens ontsnapt de buitenlinks van Vorst en stelt de ploe gen gelijk. Hoe de thuisploeg zich nu ook inspant tot doelen kunnen ze het niet meer bretigen. Het einde is daar met een verdeeling der punten. Goede leiding en zeer boeiende wedstrijd. I TE HUREN twee gerieflijke Burgers huizen, gansch in orde, gelegen in de Eugeen Bosteelsstraat, Park, Inlichtin gen Désiré De Wolfstraat, 1, Aalst. 894 UIT TER HAND TE KOOP. Schoon burgershuis, gelegen Kluyskensstraat, 5, omvattende, salon, eetplaats, groote woonplaats, keuken, koer en hof, kelder zolder, drie slaapkamers, badplaats op 1ste verdiep. Onmiddellijk ingebruik- tieding. Zich wenden Gentschestraat, 48 of Boterstraat, 3. Aalst. 893 Rood-Wit. TE KOOP per occasie, wegens uit scheiding machine combinée voor houtbewerkers, alsook lintzaag, zoo goed als nieuw, 1 jaar oud. Zeer voor- deelige prijzen. Schrijven bureel van 't blad onder de letters D. B. 883 STAD AALST Een klein Nijverheidsgebouw of groot magazijn bij voorkeur woonhuis er bij, of iets wat zonder groote kosten daartoe kan worden aangewend. Liefst in het center der stad. Of een passenden Bouwgrond, niet ver buiten de stad. Schrijven aan bureel van dit blad on der $le letters A.Z.V. Prijsopgave en beschrijving goed vereischt. Geheimhouding gewaarborgd. 881 HET EERSTE 5 de Vervolg Hij nuttigde zijn ontbijt, van tijd tot tijd prees of bedankte hij zijne zuster die voortging met dunne boterhamme tjes voor hem te snijden en met boter le besmeeren, waarvan hij voor de laatste maal den fijnen en keurigen smaak proefde. Ik denk dat mama nu wel met den brief gedaan heeft, zeide Louisa toen Maurits' ontbijt was afgeloopen. Als ge 'rilt zullen wij naar haar toe gaan. En eene binnentredende oude vrouw een teeken gevende de tafel af te nemen opende zij de deur links en door Mau rits gevolgd, ging zij het vertrek harer moeder binnen. III. Het afscheid. Mevrouw Davenant zat voor eene ouderwetsche schrijftafel, doch schreef niet meer. Haar uiterlijk verried eene diepe neerslachtigheid, en toen zij de deur Kóórde kraken, drukte zij haren zakd'oèk tégen hare oogen als om hare tranen te weerhouden. Zij richtte zich schielijk op, legde haren elleboog op de schrijftafel en zich ten halve omkee- rénde, lachte zij de binnentredenden toe. Hij die het uiterst zwaarmoedige waas gezien had, dat een oogenblik te voren op haar wezen lag uitgespreid,zou die lach hartroerend hebben toegesche nen. De moeder van Louisa en Maurits was eene vrouw met het meest alledaag- sche voorkomen. Tevergeefs zou men op haar gelaat naar sporen gezocht heb ben var. eene schonheid welke nooit be staan had. Maar misten hare trekken, haar iet wat zwaarlijvig persoon al die onder scheiding de convention, die het toeval blindelings uitdeelt, zij bezat toch in de hoogste mate die onderscheiding, wel ke uit eene uïtgelezene opvoeding en meerdere ontwikkeling voortspruit. Haar ernstige en doordringende oog slag. hare waardige houding waren vol doende om hen, die haar voor de eerste maal zagen, eenen onwillekeurigen eer bied af te dwingen. Maurits omhelsde.haar en zette zich aan hare zijde neder.Louisa ging tegen den schoorsteen staan en scheen eerder geneigd naar het gésprek te luisteren dan er deel aan te nemen. Hoe gevoelt gij u dezen morgen vroeg Maurits zijne moeder aandachtig beschouwende. Die vraag, vooral de toon waarop zij gedaan werd, kon op het eerste gezicht vreemd schijnen. Immers, mevrouw Davenant scheen de bloeiendste ge zondheid te genieten. Zij was nog gezet en frisch voor haar leeftijd: doch som wijlen vertoonden harè trekken eene zonderlinge lijdensuitdrukking, en dan maakte de lichte blos harer wangen plaats voor een matte bleekheid. Ik voel mij beter dan gisteren, ant woordde zij. hare hand aan de zijde brengende alsof zich daar plotseling een snijdende pijn deed gevoelen. Dezen nacht waren mijne hartkloppingen niet zoo hevig en heb ik eenige oogenblik- ken kunnen slapen. Dat is een teeken dat uw herstel nabij is, moeder. Ach welke ellendige geneesheeren zijn die provincie-dokters toch Te Parijs zoudt ge wel gauw ge nezen zijn van die kwaal, welke geluk kig niet ernstig is, daar het eene zenuw ziekte is. Mevrouw Davenant verbleekte min of meer en sloeg hare oogen op Louisa, die haar met kwalijk verholen ongerust heid aanschouwde. Zij lachte hare dochter minzaam toe en zeide Zeker, de dokter van Plouden ge looft aan geene hartkwaal en... ik ook niet. Die heldhaftige leugen stelde de bei de jongelieden volkomen gerust; want tot dan was nooit eene onwaarhèid over de lippen hunner moeder gevloden. Nu moeten wij eens ernstig spre ken, mijn zoon, hernam mevrouw Da venant. Gij moet nog slechts één jaar, werken, hebt ge mij gezegd... Een jaar, meer niet, moeder Als een mijner stukken eens op de tentoon stelling is toegelaten, hoop ik u hon derdvoudig de opofferingen te vergel den, welke gij u om mijnentwillen ge troost hebt. Maar daarom moet ik nog een jaar te Parijs blijven en er niet zoo stil en afgetrokken meer leven. De faam de voorloopster der beroemdheid, komt den arbeider niet op zijn zolderkamert je bezoeken. Ik heb die waarheid willen miskennen, en ben vergeten. Ik moet met den stroom medegaan, op straffe van altijd onwaardig gekeurd te wor den om eene eervolle plaats in de kunst wereld in te nemen. Maurits, sprak zijne moeder diep bewogen, gij bedoelt daarmede, hoop ik, toch niet, dat gij uwe menschelij- ke en godsdienstige gevoelens moet verzaken u verlagen om verheven te worden Maurits nam hare hand in de zijne en drukte ze zacht. i't Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3