IEDEREEN WEEFWIT JMnaab... ,1 PRIEUR Pillen Rcsilia MEERT ilfsns BEECKMAN De Koning der Joden Uet fae&ie, £aa£eAtmdde£ I-jËtEttst© Bericliten PLAATSELIJK ÜE'JWS SCHILDERSTUK 5.- fr. ITALIAANSCH MINISTER IN DUITSCHLAND. Hannover, 1 2 Dec. - De Italiaansche minister van corporaties, Lantini, is te Hannover aangekomen waar hij verwelkomd werd door Dr. Ley. Hij bracht een bezoek aan de arbeidskolonie en begaf zich daarna naar de volksautofa- b^iek. CIANO NAAR BOEDAPEST Boedapest, 1 2 Dec. Op uitnoodiging van dén Hongaarschen minister pre sident zal Ciano naar Boedapest komen en aan een jachtpartij deelnemen. NOG STEEDS GEVECHTEN IN PALESTINA Jerusalem, 1 2 Dec. Soldaten en Arabische rebellen zijn opnieuw slaags geraak. Een 30-tal bandieten werden aangehouden. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw Weduwe van wijlen Mijnheer Benard-Theophile DE NIL lid van verschillende godvruchtige genootschappen geboren te Aalst,den 22 Augustus? 1$83 en aldaar overleden den 12 December 1938, versterkt door de Heilige Sacramenten De Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Donderdag, 1 3 December 1938 te 9 ure, in de kerk van het H. Hart. Men vergadere aan het Hospitaal te 8,30 ure. Dienst van Barmhartigheid Maandag 1 9 December, te 8 ure. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. UIT HET JONGENSWEESHUIS Langs dezen weg bedanken we van harte, al degenen die het hunne hebben bijgedragen tot het aankoopen van va- reuzen, broekjes, kousen en ballen tot kleeding en verzet van hunne bescher melingen. Dankbaar en hoogachtend, De Weesjongens Aalst. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mijnheer Weduwnaar van wijlen Mevrouw Amanda DE SAEDELEER, Echtgenoot van Mevrouw Leontine TIMMERMANS geboren *te Aalst, den 29 Maart 1861, en aldaar godvruchtig overleden den 11 December 1938, na eene langduri ge en pijnlijke ziekte, versterkt doof de Heilige Sakramenten. De plechtige Lijkdienst, gevolgd van de teraardebestelling, tot dewélke Ued. uitgenoodigd wordt, zal plaats hebben in de parochiale Kerk van Sint jozef, op Donderdag 15 December 193S,. te l 0 u. De Vigiliën daags té voren. De dertigsten zullen later aangekon digd worden. Men vergadere ten sterfhuize Den- derstraat, 31, te 9,30 u. Vrienden en Kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. FOTOLEVEN.Heden avond, Maandag, 12 December, in het lokaal van de Fotografische Kring, Esplanade, n. 7, T./ S., groote kritiekavond met Epidiascoop over de ingediende wer ken. De goedgekeurde foto's zullen vergroot worden om deel te nemen aan de wedstrijd «Beker Puttemans» en aan het Internationaal salon van Brussel 1939. Deze leeravond wordt iets eenïgs. Alle leden zonder uitzondering i op post I DAT WAS TE VOORZIEN Gisteren, Zondag, werden reeds hon derden plaatsbewijzen verkocht voor de opvoering van de kerstsproke Scroo ge en Marley. door het Land van Riem op 21 December in 't feestpaleis. Niet langer wachten is dus de bood schap I of «WAAR IS DE NIEUWGEBOREN KONING DER JODEN Zoo luidt de titel van een nieuw Evan geliespel, het eerste eener vóór jaren aangekondigde trilogie, waarvan het derde stuk De Triomf van den Ge kruiste met grooten bijval door de Ca- tharinisten van Aalst vertolkt werd. Dit nieuw gewijd drama wordt voor de eer ste maal opgevoerd: door de toonëelgii- de «OPWAARTS» van het Davids- fonds Mijlbeek-Aalst op Maandag, 19cn dezer, tc 7 u. Onze Christene bevolking is door den band genoeg vertrouwd met de Evangelische personnages en tijden om het stuk te begrijpen en met belangstel- .ling te volgen. Tot grooter kunstgenot is het evenwel wenschelijk, dat de toe- schouwers iets meer afweten van zekere Mevrouw GEERINCKX, haar kinde ren, schoonkinderen en kleinkinderen De familiën GEERINCKX en MOY- ERSOEN, zich in de onmogelijkheid bevindend om allen, die hun deelneming betuigd hebben in hun rouw, persoonlijk te be danken, verzoeken vrienden en kennis sen hierbij de uitdrukking te vinden van hun oprechte erkentelijkheid. Zij danken in 't bijzonder de h.h. be dienden, het personeel en de werklie den der Usines Roos, Geerinckx, De Naeyer, voor de diensten en HH. Mis sen die zij hebben laten opdragen tot zielerust van Mijnheer LEON GEERINCKX HET PLECHTIG JAARGETIJDE tot zielërust van Heer ALFRED VAN DRIESSCHE zal plaats hebben Dinsdag 13 Decem ber te 8,'30 u. iiï St Martenskerk. personen en toestanden. Zooals b. van Herodes, over wien bij menigen, zelfs bij letterkundige schrijvers, een ze kere verwarring in den geest bestaat. De H. Schrift gewaagt van vier Hero- dessen Herodes de Oude, door de pro fane geschiedenis de Groote ge noemd,, of kortaf koning Herodes is de kindermoorder uit het Evangelie. De Herodes uit Jezus' openbaar leven en uit zijn Bitter Lijden is Herodes Anti pas, zoon van den voorgaande. Hij was geen koning, enkel viervorst,, hoewel al- eens in de Evangelieën koning geheeten. Hij is de moordenaar van Joannes den Dooper, die hem in het aangezicht zijn overspelig leven en zijn echtbreuk ver weten had. Hij wierp den Zaligmaker, den witten spotmantel om de schouders Herodes Agrippa I, kleinzoon van den derde, is ons bekend, evenals de volgende, uit de Handelingen der Apostelen. Koning van Judea deed hij den Apostel Jacobus den Ouden doo- den en Petrus gevangennemen. Ko ning Herodes Agrippa II, zoon van Aprippa I, was de laatste koning der Joden. Voor hem droeg de H. Paul us zijn verdediging voor. In het aangekondigd töoneelstuk gaat het uitsluitend over den ouden Her odes. Hij vervult er uiterlijk de ëerste hoofd- HET EERSTE !4de Vervolg. Twee bezoeken. Hebt ge onder uw huurders ook niet een zekeren heer Maurits Dave- nant, schildersleerling. Om u te dienen, kolonel, ant woordde de grijsaard tot wien deze vraag gericht werd en die in dien bur ger met zijne krijgsmanshouding een militair meende te herkennen. Best, en hoe hoog moet ik klim men eer ik er ben, vroeg Leonce de Dangeard, want hij was het. Op de zesde verdieping, de-deur links achterin. -Onder de pannen, wilt ge zeg gen? Maar zou hij té huis wezen Ja, zeker, want hij verroert zich oijna niet. 't Is zoo'n oppassende jon gen, kolonel zoo geregeld van levens wijze ja, het voorbeeld van heel het huis... En nu ligt hij daar al veertien dagen ziek te bed, kolonel en al was hij ook een levenmaker, als honderd schildersleerlingen te zamen, dan nog zou hij zijne kamer niet kunnen verla ten. Zoodra Leonce' het woord ziek had gehoord, was hij zonder meer naar den oude te luisteren, de trap opgesneld. Vlug klom hij de twee eerste verdiepin gen op, toen bleef hij even staan om adem te scheppen, en steeg vervolgens vrij wat bedaarder, de vier overige trappen op. Op zolder gekomen, mompelde hij Die portier sprak, geloof ik, van achterin maar is het nu rechts of links Hij wendde zich rechts en klopte. Binnen krijschte eene vrouwen stem. Hij deed de deur even open en sloeg een vluchtigen oogslag in het vertrek. vmwppm zeldzaam zijn degenen die zebehandelen zooals het behoort. Meestal verergert men'de ■kwaal' die men bestrijden wil, men doet de ■ingewanden geweld aan, men dwingt ze tot werken wanneer zij eenvoudig moeten gehol pen w,orden. v Het moderne leven, de zittende bezig heden, de voeding zelfs verwekken onver mijdelijk de verstopping er is niemand die er geheel kan aan ontsnappen. Het is dus van ihet hoogste belang dat men weet hoe ze te ver zorgen. Een goeden raad vermijd de medicijnen en andere drastische purgeermiddelen en geef de voorkeur aan de produkten op basis van planten. Beproef de Prieur Pillen," hei' zal u niets kosten, ver isnits het volstaat, wanneer gij niet voldaan zijt, de helft van een flesch van Fr. 5.franco aan ons te staren om onmiddellijk eh zonder betwisting de som van Fr. 5.te ontvangen. 'S MORGENS EN 'S AVONDS moet gij uw tong bezien. Indien zij wit, vuil, slijmerig is dan zijt X gij verstopt Wacht "dan» niet langer en neem twee kleine Prieur'Pillen. f Twee kleine Prieur Pillen, bij voorkeur 'savonós na den maaltijd genomen (meestal in eene voldoende j overwinnen altijd de verstopping. De Prieur Pillen pur- geeren zonder kolieken, zonder gewoonte te doen ont staan en zonder te verswakken want zij bevatten het bladgroen, de beste versterker van de ingewanden. Na een enkele proef zult gij al de andere geneesmid delen laten varen. 750 fr I pillen u 950 f r I II pillen rol. Zijn tegenstander, het Kind van Bethlehem, de eeni^e wettige koning der Joden, is daarer-tégen de hoofdspil van heel het drama," hoewel hij om zeg- gens niet op de planken verschijnt. Om nu vooral het eerste bedrijf grondig te bejgrijgén, moeten wij bij den Joodschen geSchicdschrijvèr van uil de EvangëKscliè irj-Jerii, jPiavius Jose- phos te rade gaai?.. Hjj heeft geheele boekdeelen over het l^ven, het karak ter en de regeering van dien* zonder lingen koning. Herodes, fdumeër of half jood, was de tweede zoon van Antipater,een afge zant van den Arabischen koning Aretas te Jeruzalem. Hij werd geboren in het jaar 73 voor onze tijdrekening or 70 jaar vóór Christus. Hij. stierf te Jericho, zijn geliefkoosd winterverblijf, de stad der rozen in. figuurtijken en letterlijken zin, omtrent acht dagen vóór Paschen en een goed paar maanden na den moord op de onnoozele kinderen. Hij was zeventig jaar oi?d en had Palestina 34 jaar lang als koning, onder de voog dij van Rome, bestuurd. Het nageslacht heeft Herodes, voor het grootste gedeelte zijner regeering, den bijnaam gegeven van «de Groote», doch ook, en voornamelijk voor zijn laatste jaren, dien van «de Wreede In de Christene wereld is en blijft hij voor immer gebrandmerkt als de Kin dermoorder». Morgen vervolg en slot. De Stand 1 Berchem 14 10 2 2 37 18 22 2 Lyra 1 4 10 1 3 31 13 21 3 1 ubaniia 1 4 9 2 3 26 14 20 4Eendr. Aalst 1 3 9 1 3 34 24 19 5 A. S.Ronse 14 5 5 4 31 36 15 6 Racing C.B. 14 6 3 5 32 28 15 7 Forestoise 14 5 4 5 36 28 14 8 Charleroi 14 6 •2 6 29 27 14 9 U.S. Centre 13 6 1 6 32 30 13 1 0 Oostende 1 4 4 3 7 24 28 1 1 1 1 Ukkel Sport 14 4 3 7 27 33 1 1 1 2 F. C. Ronse 14 3 1 10 16 34 7 l 3 Wilrijk 14 2 2 10 26 44 6 14 Kapellen 14 2 2 10 15 39 6 UKKEL SPORT- EENDR. AALST 2-4 SPORT Voetbal Eerste Klasse A. S. C. Charleroi-Kapellen F. 1 1 Ukkel Sport-Eendracht Aalst 24 F. C. Wilrijk-Lyra f 2—3 A. S. Ronse-R. C. Bruösel 44 A. S. Oostende-Forestoise 1 1 Berchem Sp.-F. C. Ronse 60 U. S. Centre-Tubantia JVC, I3 De blauw-witten hebben voor de mannen van Voogt eervol moéten on derdoen. Heer Degotte leidt volgende elftallen: Ukkel Sport Hunnaerts, Debie,Bil lens, Michiels, Dhondt, Bynens, Ver voort, Noël, Vandertrappen, Struyven en Moeschal. Eendracht Aalst De Munter, Peel- man, Cooreman, Petit, Willems, De Block, Verhulst, De Bilde, Voogt, De Buck en Boon. De bezoekers hebben vertraging, waardoor men eerst om 14 u. 10 begint De eerste minuten zijn verdeeld, het is eerst aan de 22 min. dat Moeschal met een schuin schot den stand kan openen. De bezoekers verstaan het zoo niet en met de 28e min. zal De Buck gelijk stellen. Voogt die flink op dreef is doet zich opmerken. Vier minuten voor de rust, gaat De Bilde er alleen van door en geeft aan zijn ploeg de leiding. Na de herneming is het weer De Bil de die na 7 minuten op pas van Voogt den stand op 3-1 bréngt, dadelijk hier- op geeft Vervoort aan Struyver en het is 2-3. Aalst neemt terug het spel in han den en aan d.e, 32ë min. besluit Voogt met 2-4. Hij aanschouwde dafir een van die tooneelen van ellende, zooals men die alleen te Parijs aantreft. eene kille en naakte zolderkamer, zonder lucht of zonnelicht, havelooze kinderen ron dom een smerig vrouwspersoon met een brutaal uitzicht. Neen mij niet kwalijk, ik zoek naar mijnheer Davenant, zeide hij. Linksaf, mijnheer* klonk het ant woord. Leonce sloot de deur weder. Hij smoorde een uitroep van walging, en ging links aankloppen.. Ditmaal antwoordde .Maurits' stem. Hij trad binnen. Maurits lag, of liever zat, op zijne legerstede. Met de eerfe hand onder steunde hij zijn vermagerd hoofd en de andere lag in de handen van een nog jongen man, met strenge kleeding en op wiens ernstige gelaatstrekken op dit oogenblik een glimlach van onuitspre kelijke zoetheid straalde. E^en blos overtoog Maurits* bieeke wangen toen hij den heer De Dangeard herkende en zijne hand verliet die zijns vriends niet óm die, welke Leonce hem toestak, aan te nemen. Deze deed, alsof hij zulks niet bemerkte. Eindelijk vind ik u dan toch riep hij uit, ge moet weten, beste vriend dat ik nu al veertien dagen naar u zoek. In alle hoeken en kanten van Parijs kon ik zooveel naar uw verblijf vragen als ik maar wilde, alles was vergeefsche moeite En waarachtig, 't was verdiend loon voor mijne stommigheid van u laatst niet om uw adres te vragen. Liet spijt mij mijnheer, dat gij u zooveel moeite voor mij hebt getroost, antwoordde Maurits. Ik dacht niet dat de broeder van mevrouw Bretagnie zich gewaardigd zou hebben nog aan zijnen geringen bloedverwant te den ken. Goed geantwoord, mijn waarde! ge zijt beroerd genoeg door ons beje gend geworden, om een beetje kwaad 4op ons te zijn. Maar, zonder er doekjes De laatste minuten zijn verdeeld en het einde komt met een verdiende zege van Aalst. XXX De Supportersclub «Sportleven» richt een Nieuwjaarsbal in op Zondag 1 Ja nuari in de zaal Madelon. Dit wordt iets puik DUIVENSPORT AALST Uitslagen van de tentoonstelling ge houden in het Land van Aalst, Brus- selschestraat 1ste reeks oude duivers 1 Verschoore (Aarsele), 2 Bogaert (Schoonaarde), 3 Brantegem, (Wanze- le), 4 Diependaele (Geeraardsb.3 Raes, (Bambrugge), 6 Borms (Aalst), 7. Pots (Denderleeuw); 8. Jansegers (Aalst.) 2de reeks oude duivinnen 1. Roelandt R., Aalst, 2. D'Haese, Lede; 3. Roelandt, Denderhoutem 4. Kint Jos. Welle; 3. Van Onaeker, Gee- raardsbergen 6. Borms R., Aalst. 3e Reeks Jaarlingen, Duivers. 1. Penne, Denderleeuw, 2. Troch Erembodegem; 3. Raes, Bambrugge; 4. D'Hocker, Welle; 5.Uyttersprot, Erem bodegem; 6. Van de Perre, Aalst, 7. Bogaert Schoonaarde. 4e Reeks duivinnen 1. Rumes, Erembodegem; 2. Ver schoore Aarsele; 3. Podevyn, Aalst. 5e Reeks Jonge duiven 1Verschoore, Assche, 2. Janssens, Aalst; 3. Verschoore Assche; 4. Ver- mang, Erembodegem; 5. Van Wezen- poel, Aalst; 6. De Pauw, Denderhou tem; 7. Meert Ach. Erembodegem; 8. Verschoore Assche; 9. Borms, Aalst; 10. Verleyen, Terjoden. 6de reeks jonge duivinnen. 1. Verschoore Aarsele; 2. idem; 3. D'Haese B«, Lede; 4. Brantegem, Wan- zele, 5Schuddinck, Herdersem, 6. De Coninck, Hofstade. om te winden, mijne zuster is eene zot tin, die meesttijds niet recht weet wat ze zegt. Ge zijt nog niet gehard genoeg beste Maurits, ge zult nog wel meer van die gevalletjes moeten beleven. De meesten die nu hare beschermelingen zijn heeft ze eerst ook zoo een beetje trotsch behandeld maar zij lieten zich daardoor niet uit het veld slaan, en verwierven hare gunst en bescherming. En, in alle geval, zij is-toch nog maar eene vrouw, en, potdorie ge moet de prikken niet als dolksteken beschou wen, welke door eene hand worden toegebracht, die alleen eene naald tot wapen kan dragen. De vreemde, die volstrekt geen aan dacht aan Leonce's woorden scheen gewijd te hebben, stond thans op, en Maurits zacht de hand drukkende, zei- de hij op vriendelijken toon X't Vervolgt).

De Volksstem | 1938 | | pagina 3