mmmim mmm f0/lCCWOO Brasserie Burny Frères I^aatste Bericliten SCHILDERSTUK Gebruik Ozo, het zuivere plantenvet» ideaal voor koken, bakken braden KWALITEIT GEWAARBORGD DOOR DE FABRIKANTEN VAN SOLO 9p BRAND IN HÈT GERECHTSHOF TE KORTRIJK Kortrijk, 21 Dec. Omstreeks 5 u. 1 5 luidde 'de: p hoodkiök te Kortrijk. Brand was uitgebroken in den achtervleugel van het Gerechtshof. In enkele minuten stond het omvangrijke gebouw in lichtelaaie en de K#rt rijksche' brandweer, die onmiddellijk uitgerukt, was, was niet bij machte alleen het hoofd te bieden aan hét onheil. De brandweer'uit -Kuurne werd gewaar schuwd en spoedig waren de kranige brandweermannen uit de vlasgemeente eveneens ter plaatse!" V Niettegenstaande aanstonds verscheidene^-lansen 'op den vuurgloed werden gericht, stond het gebouw spoedig geheel in vlammen gehuld. Het kabinet van substituut Duniont, met al de dossiers, ging in de vlammen op, benevens tal van andere kamers en vertrekken. De afdeeling van den Burgerlijken Stand die de bevolkingsregisters van de 67 gemeenten van het arrondissement bevatte, benevens oorkonden van de jaren 1600, Werd volledig vernield. Het noodsein werd gegeven door een kuischvrouw, die dagelijks in het ge rechtshof de verwarmingstoestellen komt regelen. De taak der brandweer werd bemoeilijkt door de sneeuw en de vorst. De oorzaak dient waarschijnlijk gezocht in de schouw. PAROCHIE H. HART. Viering van het Kerstfeest Kerstmis is bijuitstek een -paröchiaöJ feest, dat dient gevierd in gemeenschap rond de Kribbe opdat de boodschap,- van het Kerstekind, die er eene is vai*' Vrede, Liefde en Rechtvaardigheid voor de parochie werkelijkheid moge- worden. In dien zin wordt op Kerst avond, 24 Dec. én op Kerstdag zelf een feestje belegd iri de versierde en verwarmde zaal der Dr. De Moorstraat, onder de benaming Kerstweelde. Een initiatief dat het herstel van den parochialen geest flink in de hand zal werken. KONINKLIJKE HARMONIE AL GROEIEND 'BLLOEIEND» Bericht aan de heeren Muzikanten Gezien de ongunstige weersomstan digheden zal er heden GEEN HERHA LING igehouden worden. Elk-ikrerwittige zijn vrienden. nJ De .Secretaris, Karei Van den Bossche. KERK DER EE. PP. CAPUC2ENEN Kaarten voor de Kerstmis zijn te be komen in het Klooster. ZEER BELANGRIJK Scrooge en Mariey de heerlijke Kerst sproke gaat door heden avond te half acht zeer stipt, in den Schouwburg Feestpaleis Er is Kerststemming... dé. sneeuw Er is veelkleurige belichting^ Er zijn klingelklangelende Kerstklok ken Er zal innig mooieKerstmuziek rui: schen Er zullen pracnt-soli eri meerstemmi ge koren hek publiek in vérvoèrihg brengen Er is maar één Scrooge en Marlèy. Dit is de inzet'van de 'Kérstmisweèk. Laatste Bericht: Bij het ter pers gaan krijgen we een teleïöontje van Citax en andere taxi-mans da't van 11 uur af de auto's ter beschikking' zullen zijn voor, het publiek. Van uit een verwarmde' zaal in eéri triooien auto 'hüiswaartsj' droomend over Sctooge èn Mariey. V.O.S. Vi I. B. B.V.O.S. Wij hebben het genoegen U. mede te deelen dat ons jaarlijksch Kerstfeest zal plaats hebben op Zondag 8 Januari 1939, te'14 u. 30, in ons lokaal'De Koornbloem» Groote Markt! Dit feest is toegankelijk voor .alle le den en kinderen onzer leden AT de kinderen niet ouder dan 1 1 jaar worden tot het feest toegelaten, lëdër kind be komt een prijs. Voor het Kerstfeest dat kosteloos gegeven wordt, zal de lid- kaart,1939 geeischt worden aan den in gang'der zaal. Opdat niemand onvoldaan huis waarts 'zou kéerèn, vragen wij spoedig mogelijlc, het strookje onder- MISSIEAVOND in de KHIRO-zaa! (S. Jozefscollege) op 26 December, te 1 7 u., aangeboden door de Congrega tie O. L. Vr. Boodschap, tot bevorde ring van Missie-gedachte en Missie-wer king. Voordracht met Lichtbeelden door E. P. Fr. Tas, s.j. missionaris in Congo, «Naai* Congo Tentoonstelling zoo van het Miskoffer door de Cangrasanis- ten vervaardigd voor E. H, Jrr. Nseka, aan den omzendbrief te willen invullen zwart priester te Lemfu (Congo) In- J BURGERLIJKE STAND. Geboorten van 15 tot den 20 Dec. Mannelijk 7, Vrouwelijk 4, totaal 11. Huwelijken van den 16 tot den 21 Dec. Alphons Veillefon, electrieker, wo nende te Hofstade met Maria Temmer man, kartonbewerkster, Sint Jozef straat, 12. Lucien Plas, haarkapper, Bolleweg, 78, met Joanna Viersè, zonder beroep, Pieter Coeckstraat, 71. Petrus Roelandt, houtzager, Meule- schë ttestraat, 12 met Malvina Rimbaut, We Petrus Troch, zonder bèroep, '_Gee- raardsbergschestraat, 87. Overlijdëns van den 15 tot den 20 Dec. •Joannes Boulenbercq, echtg. Amelia Baeyens, zb. 76 jaar, Geeraardsberg- schestraat," 2. Bertha Van Sande, echtg. Livinus Van Unchen, z.b.,. 41 jaar, Guido Ge- zellestr.', 23. Albert Eeman, modelmaker, 19 jaar, ongehuwd,, wonende te Welle. Catharina De Raedt, echtg. Gustaaf Leeman, z.b. 66 jaar, Violettestraat 2. Albert Baeyens, echtg. Maria Van den Bremt, zijdebew. 53 jaar, Lede- 'baan, 220. Emma De Hauwere, echtg. Benjami- nus De Bruecker, z.b. 73 jaar, Gent- schestr., 33. Joannes Beeckman, echtg. Juliana Daelman, z.b. 74 jaar wonende te Op- wijek. Joanna Bocqué, We FrariS Mergaii, z. 'b!, 7& jaar, Moorselbaan, 193. 1 kind onder de 7 jaren. BERICHT. -Het Bureel van den Burgerlijken Stand zal op 25 Decemb. (Kerstdag) gesloten zijn. Op 26 Dec. (2de Kerstdag) zal het open zijn van 8 tot 9 uur voor het aan geven van geboorten en overlijdëns. en te sturen voor 5 Januari aan de mak kers De Pril Juliaan, Naarstigheidstr., 1 1Slagmulder Arthur, Geritstïaat, '69, of Rombaut Alfons, Molenstraat, VI. Huis. Intusschen stuurt V.O.S. Aalst zijne beste wenschen voor een gelükkig Kerstfest aan al de ledén en hun fami lie. Het Bestuur. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad.-op Vrijdag 2.3 December 1938, te- 20 uur, in de.-gewóv ne zittingszaal ten StadKuize. DAGORDE 1. Begrooting 1938. Aanzuivering te, kort. kómprijs 2 fr. Kerkstraat, 2 1 Kaarten te bekemen 19e KERSTFEEST VAN DEN MATIONALEN STRÏJDERSBQND Het" Bestuur van den Nationalen Strijdèrsbond zal op Zondag 25 De cember, aan de weduwen en weezen van dè Oud-Strijders alsmede aan de kinderen van de noodlijdende oud-strij ders, een .Kerstfeest aanbieden. Vrijgevige- personen mogen hunne giften ëfiiren, welkè steeds in, dankbaar heid zullen aanvaard worden,- naar het Secrptajiaa* N. S. B. Arbeidstïaat, 40, AnUr - - - HET EERSTE 2 lste Vervolg. Welnu nu ge er zoo op gesteld Zïjt, zal ik hem eens meebrengen, en zelfs verzoek ik u, hem een raad te wil ien geven. Hoe Godfried heeft laatst een _stuk geschilderd, ja 't is één meesterstuk Tk j heb hem aangeraden het op de aan-j staande expositie ten toon te stellen 1 maar hij aarzelt en twijfelt aan zich zeiven. Hij geeft voor dat hij zekere aanbevelingen van noode zou hebben j en niemand hem kent, terwijl .een! écheci) hem diep ontmoedigen zoude. Is het anders niet daar zal ik wel voor zorgen. Ik zal hem eerst- tot 'iet tentoonstellen overhalen en dan de beoordeelaars zoo gunstig mogelijk voor hén stellen. ik twijfel er aan .of ge wel beter zult slagen dan ik. Dat zult ge wel zien We zullen zien. Maar nu ge zoo goed gemutst zijt, Lucile. waarom de zen dienst ook niet aan dien armen Da- venant bewezen. Welaan Lucile, laat u vermurwen. -Gé zijt onverdraaglijk Leonce ik dacht dat we overeengekomen wa ren, 'dat ge niet- weer over dien ridder van de droevige figuur zoudt spreken. Goed, ik zal er geen woord meer van reppen. Ik zie wel dat het toch vruchteloos is, en dat, als een vrouw iets wil, zij het ook hardnekkig wil. De kales hield stil. Leonce.spronp- er uit en begaf zich naar zijne kamer. Hij zette zich voor eene schrijftafel en met de klaarblijkelijkste zelfvoldoe ning schreef hij het volgende briefje. Beste Maurits Hoera de over winning is .o.ns..! Niet alleen heeft zij u niet herkend, maar zij was zelfs ver- iii ninHi BANKEN BLOTEN. Ter gelegenheid der Kerstfeesten, zullen de volgend e®s§ikeri Banque de Bruxelles, Banque de la Société Générale de Belgique, Crédit Anversois, Kredietbank voor Handel en Nijver heid, gesloten zijn den Zaterdag 24sten Maandag 2ósten December, 1938. 946 WINTERSPORT Het is toegelaten op de vijvers van het kasteel Overhamme te schaatsen mits betaling van 5 fr. voor de volwas senen en 2.50 fr. voor de kinderen. De opbrengst komt ten goede aan de armen der stad. «ARBEID EN KUNST, TRAD OP De tooneelgroep «Arbeid en Kunst» van het plaatselijk werkersverbond van Aalst, trad verleden Zondag voor de tweede maal op in dit seizoen met het blijspel in drie bedrijven «Het Verlief de Trio» door Herman Devries. Wij mogen het bestuur van' de zoo gunstig gekende gro'ep van harte felici- teeren om de gelukkige keuze van liet ;pel, In de huidige tijden is het een groote verdienste vóór hen die er wer kelijk in slagen, een bomvolle zaal men- schen gedurende drie, uren standvastig te amuseeren,zonder dit amusem. te for ceeren. Voorzeker a's tooneelstuk was «het verliefde trio» óp dat gebied een voorbeeld. Niet alleen de blijheid van het spel, maar vooral de diepe frissche geestigheid die in ieder tooneeltje, die in iedere zinsnede zélfs, kon geproefd worden, is in dit stuk waarlijk een aanleiding om de moeilijksten te bevre digen. Door de simpelheid der feiten die zeer logisch op' elkaar volgden is het stuk ook een vari de rare die volle dig begrepen worden door ganscb het publiek. Door de fijne -psychologische uitbeelding waarmee er een heerlijke wisselwerking van doft trasten in karak- tertypeering tot stand Je wam, werden de kenners werkelijk vetrast. De fijne gestyle'erde eriscèneering, in lijn en schikking zoo juist in overeen stemming met het speciaal gereglemen teerd vrijgezellenlévèntje der gebroe ders Brand, bracht y^.n bij het begin en doorheen gansch dë'opvoering voorze ker de noodige stemming. De opvoering zelf, noemen wij vol ledig geslaagd. Vooral de gebroeders Brand zijn er in gelukt door gansch het spel de noodige stemming, de noodige afwisseling te brepgen. Heerlijk was de uitbeelding van het verschil in karak ter tusschen de tweelingbroers en de jongere Jacob. De Heeren Van Im- schoot De Ridder, en Teirlinck ver dienen een speciale felicitatie óm hun prachtig spel. Zeker.Imogen we hier niet vergeten een bijzonder pluimke te brengen aan Mej. Enima D'Haese in de rol van Dora Versteeg». Ook de Juf fers Bastiaens, en de Heeren Van den Bergh en Backaert lieLben door hun pel er het iioodigë tcfë bijgedragen om de opvoering te doen,, lukken. Een ver rassing was voorzeker'het kalme joviale spel van den jongen dtcteur Remi Van den Abbeele. Zijn' eerste optreden is zeker en vast een bewijs geweest dat er met Remi iets aan te vangen is, mits de noodige afronding en vastheid van stijl. Kortweg mogen We zeggen, dat de tooneelgroep Arbeid en Kunst de Groen Kruisers vooF- de zooveelsi maal op een prachtige kunstvolle en dan ook welgeslaagde tooneelavond vergastte. Zeer speciaal feliciiéeren we dan ook de jonge maar flinke spelleider, Heer Karei Schollaert, die door de opvoering van «het verliefde trio» bewezen heeft dat hij de moeilijke taak van spelleider meester is. Ons besluit over d$ze opvoering is dan ook zeer klaar, vrij wenschen nog meer zulke avonden!!! ïkwaser. BERICHT. E)e Burgemeester, maakt bekend dat met «Kerstnacht (24 op 25dezer) en Nieuwjaarsnacht de, herbergen mogen openblijven zonder uur van. (Slpiten. De .Burgemeester, A. NICHELS HS eï>eH ontwaardigd over-mijne meening dat eenige gelijkenis bestond tusschen u Godfried du Fougerel. Kom nu met uwe angstvallige kieschhëid geen spaak de wielen steken en ons goed löo- pend karretje in het riet sturen. Ik zal mijne zuster eene les geven en haar noodzaken cm althans eens een waar kunstenaar te heipén. Ik heb eene wed denschap met haar aangegaan. Ik heb een helper noodig en daartoe kies ik bij voorkeur u, omdat zij u voldoening huldig is:: op hare ^gekwetste eigen liefde bouwen wij uw succes. En daar gij dit, ten minste wat het- eerste bazuin- eschal der faam betreft, aan haar te danken hebt, zal zij er": zich op kunnen beroemen. Kom niet voor één uur en speel uw rol goed. Bedenk dat gij de scherp zinnigheid eener vrouw verschalken moet. Als zij het minste vermoedt, is alles verloren. Uw spel van heden was allerna tuurlijkst ge zat flink op Demönio. OZO 13-eifcEiT, *6 BERICHT AAN DE BEVOLKING De belanghebbenden wordt ter ken nis gebracht dat de begraafplaats van de kinderen overleden in de jaren 1927 tot en met 1930 volledig zal moeten ontruimd worden tegen ten laatste 15 Februari 1939. Personen welke hieraan geen gevolg mochten geven zullen worden aanzien als afstand doende van de voorwerpen welke zich gebeurlijk op dien datum nog op de graven zouden bevinden. De Secretaris, De Burgemeester, F. De Meyst. A. Nichels. OOSTENDSCH VISCHHUIS Van de Poele-Stas, Scherreveldstraat, 46, Aalst, Telef.968 Kabeljauw, tongen, rog, groote pla dijs, kleine pladijs, roobaard en mooie meiden en zeepaling. Op aanvraag oesters, kreeften en al le soorten van versche visch. Alle dagen, versche gepelde en onge pelde garnalen. Opgelegde rog, gebak ken visch. De kwaliteit is onze reclame. Spoedige bediening. Men bestejt ti huize. ten Société Anonyme. ALOST. MM. les actionnaires sont priés d'as- sister a l'assemblée générale ordinaire des actionnaires qui se tiendra le lun- di 9 janvier 1939, a 18 heures, a la Sal ie des Réunions, Grand Hotel, Boule vard Anspach, 29, a Bruxelles. ORDRE DU JOUR 1Rapport du conseil d'administration et commissaire; 2. Approbation du bilan et du compte de profits et pertes. Répartition du bé- néfice; 3. Décharge a donner aux admi-. nistrateurs et commissaire 4. Divers. Pour assister a cette assemblée, MM. les actionnaires sont priés de se confor- mer a Particle 1 8, chapitre IV des sta tu ts. 947, GEVRAAGD. Deftige keuken meid bij M. Moyersoen, n. 15 Dreef, Lede. 948 Hartelijk gegroet, Uw vriend, LEONCE. Toen hij den brief geschreven had belde Leonce zijn groom. John, breng dezen brief onmid dellijk naar het huis van de rue St Jacques. Heeft mijnheer nog meer orders te geven Neen maar wanneer die feeks van een Mariette u onderweg tegen komt behoeft ge haar niet te zeggen waar ge naartoe gaat want het is iets dat mij persoonlijk aangaat, en als er een enkel woordje van durft te rep pen jaag ik u op staanden voet weg,be grepen. Mijnheer kan gerust wezen, ant woordde John, den brief in den bin nenzak van zijn buis stekënde. ik zal stom zijn als een visch. En hij ging heen. Leonce had zijn raam geopend, eene sigaar opgestoken en zich iri een arm stoel zettend begon hij smakelijk te VOORDEELIG TE KOOP. Goede handpiano in occassie, beste staat. Dok ter De Moorstraat, 78, Aalst. 949 rooken, terwijl hij die gewichtige bezig heid bij poozen onderbrak om stil te lachen. Klaarblijkelijk waren zijne gedach ten zoo aangenaam mogelijk. IV. Hier en daar. - De zalen der schilderijtentoonstelling waren voor het publiek geopend. Onder de menigte trok vooral een groepje, be staande uit elegante dames en heeren van verschillenden leeftijd, doch die blijkbaar allen tot de hoogere standen behoorden, de aandacht. Leonce de Dangeard ging voorop; van tijd tot tijd bleef hij staan om zijn oog met zichtbaar ongeduld te laten rondwaren. Maar waar is die befaamde schil derij toch vroeg eene jonge dame aan Mevrouw Bretagny, die zich eveneens daar bevond en wier oogen met onver schilligheid van het eene doek naar het andere gingen. 't Vervoigt.

De Volksstem | 1938 | | pagina 3