Zorg dat hij Solo eet margarine frr.2.5Óhetl/4 K' X^aiettjst© iOorida-ten PLAATSELIJK NIEUWS ÈSLJ SCHILDERSTUK «Ainelco» American Electrical Comforts OPENING DER DOOIBARREELEN IN OOST -VLAANDEREN Gent, 5 Jan. Het provinciaal gouvernement van Oost-Vlaanderen maakt bekend dat vanaf middernacht de dóoibarreelen zullen geopend worden. INSTELLING VAN EEN LANDBOUW- NIJVERHEIDS- EN HANDELS- COMITE Brussel, 5 Jan. Ingevolge een in het departement van den eerste minis ter gehouden vergadering waarbij ministers Spaak, Heymans en vertegenwoor digers uit de landbouw- nijverheids- en handelsmiddens aanwezig waren, werd heden een commissie samengesteld gelast met de studie der gemeenschappe lijke belangen,dezer drie takken onzer nationale economie. Van dit comité ma ken o. m. deel uit oud-minister Van Isacker, voorzitter, Limage, Van Ac- kère, Mullie, Piette, en ver tegenwoordigers van de ministers. FILMNIEUWS Belangrijke mededeeling Gezien het overgroot succes voorgaande filmvertooning, (talrijke bezoekers konden geen plaats vinden), heeft het bestuur van het Davidsfonds, afdeeling Aalst en Omstreken, beslo ten, benevens de vertooningen van Zondag 8 Januari nog een derde ver tooning te geven op Maandag 9 Janua ri, te 19 uur. Aldus zal iedereen gelegenheid krij heidsonderwijs in Jenden en organi seerde op 30 Januari van verleden jaar een studiedag, waarop het provinciaal verbond van Antwerpen, Oost- en West Vlaanderen en de paritaire com- missie vertegenwoordigd waren. Het Nationaal Verbond schitterde door zijn afwezigheid. Het bestuur legde er het bijltje niet bij neer, en ging op Zondag 20 en Maandag 21 Maart naar Brussel óm er het Congres bij te wonen van het Nationaal Verbond der Haarkappers van Belgie. Daar hebben de leden, die ons talrijk vergezeld hebben, kunnen vaststellen, dat het Nationaal Verbond gen de prachtfilm Mr Deeds gaat naarj ons handig en zakelijk met beloften wil de stad te komen bewonderen in di stemmige feestzaal van St. Jozefscolle ge, Pontstraat. Mr Deeds zal onze stad in rep en roer brengen in slaap wiegen. En zoo volgde even eens het Congres te Lier en te Antwer pen, waar wij tot vervelens toe, weer ons standpunt uiteen zetten in den wensch die luidt wij eischen betoo ging en vragen geen woorden maar da den, wat wij dit jaar zonder dralen ook Lokaal GROEN KRUIS Zondag 15 Januari, om 6 uren komt i met'of' zonde'r he7~Natfo- de groep Frans Lamoen m het lokaal;Raaj Verbond, (handgeklap). Groen Kruis. Lachen, lachen. Prijzen der plaatsen 3 en 2 fr. Op tijd komen is de boodschap. BERICHT AAN DE BEVOLKING Het College van Burgemeester en Schepenen, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat voortaan de zit ting van het Schepencollege voor het publiek zal plaats hebben, den Dinsdag in plaats van 's Maandags, van af 10 1/2 uur. Namens het College, De Gemeentesecretaris, F. DE MEYST. v De Burgemeester, A. NICHELS X 1 GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad op Zaterdag 7 januari 1939, te 17 uur, ten Stadhuize, gewone zittingszaal. DAGORDE: 1Eedaflegging der overblijvende gemeenteraadsleden. 2. Grondafstand Kerkhof. 3. Vorming der af deelingen. 4. Kredietopening 1939. 5. Vernieuwing belastingen 193'9. Pe Gemeentesecretaris, F. DE MEYST. De Burgemeester, A. NICHELS BEROEPSVEREENIGING VOOR PATROONS HAARKAPPERS EN HAARKAPSTERS VAN AALST EN OMLIGGENDE JAARVERSLAG Mevrouwen, Mijnheeven, In den naam van het Bestuur heb ik de eer U verslag uit te brengen over het verloopen jaar 1938. Het was op Dinsdag 4 Januari 1938 dat ik een gelijkaardig administratief verslag uitbracht, over de werking var het jaar 1937, gevolgd door een uiteen zetting van den Schatbewaarder die den financieelen toestand van onze vereeni ging toelichtte. Deze verslagen bleven, zooals trouwens ook nu, een maand op het Secretariaat ter inzage van al de le den en werden door het bestuur goed gekeurd. De eerste vergadering van het jaar 1938 werd aan de leden het Aankoop In dit opzicht, en tot verwezenlijking van wat wij willen, zijn wij tot het Pro vinciaal Verbond der Meesters-Haar- kappers van Oost Vlaanderen toege treden, waar onze vereeniging de eer genoot, dat onze Voorzitter en Collega, als onder-voorzitter van dit verbond werd aangesteld, als tweede sterkste groep der provincie Oost Vlaanderen. Zoo zet het Bestuur met ijver en voldoening zijn taak voort weliswaar geholpen en gesteund door verschillen de leden die het eveneens goed meenen. Midden onze aktiviteit werden wij onaangenaam teleurgesteld door het af sterven van onzen trouwen vriend, den Heer Edmond De Troyer, wiens lijk dienst tot eere van onze vereeniging, door bijna al de leden werd bijge woond. Dat is het leven, waarde Collegas, morgen vreugde en overmorgen droef heid, maar het komen en heengaan is op deze wereld het eerlijkste van al wat wij kennen, daarom mogen wij daar niet langer bij stil staan wat we ook niet hebben gedaan, en midden het dagelijk- sche labeur en zorg zetten wij» na "onzen plicht volbracht" të hebben, "onze aktie voort. Véle moeilijkheden én lastige zaken werden door het bestuur zonder dralen en met durf en handigheid opgeklaard, ten voordeele van vele leden, waar wij dan ook met genoegen nog aan denken. Ijverig en beslist, bewust van onzen strijd tegen de heerschende wanorde in ons bedrijf, ging onze werking voort, door de Patronale Paritaire Commissie lastig te vallen, met talrijke moties en protesten, maar wat ook van heden ge daan zal zijn en moet vervangen wor den door daden. (Handgeklap). Om tot deze resultaten te komen, waar wij heden met fierheid mogen op terug kijken, hebben wij slechts een 25- tal vergaderingen noodig gehad. Steeds ging de stijgende lijn onzer werking hooger zoodat we met vreugde geden ken aan de vele avonden van vergade ren en ovganiseeren. Het best geslaagd feest was wel on ze Cabaret, die door het feest comiteit werd op touw gezet en die, zonder overdrijven, door menig kunstliefheb ber mocht gezien worden. Ik twijfel dan sa 1*2.079 BFL Natuurlijk wenscht ge uw kinderen flink en sterk te zien opgroeien, omdat ge weet, dat een uitstekende lichamelijke conditie onontbeerlijk is om in het leven te slagen. Geef hun veel Solo margarine, zij is rijk aan vitaminen D en A, die de ledematen en de spieren sterken en het organisme tegen ziekte beschermen. RIJK AAN VITAMINEN D EN A UNION MARGARINIÊRE BELGE, N. V.. MERKSEM-ANTWERPEN asms Comiteit voorgesteld, bestaande uit de. -— .- Heeren Van Nuffel Frans, Beeckman ook" geen oogénblik dat het volgend Jan, en Poppe .Robert. Dit initiatief baret een waar sukses zal worden, werd met algemeenheid van stemmen i En dit is dan nog niet alles, waarde aangenomen en 't comité trad dadelijkmedeleden, ons Patroon-eest Kende dit i werking, met een gezamenlijken aan koop bij de parfumerieën Piver Laurent. Onze vereeniging die pas een goed jaar gesticht was, nam weer eens de lei ding van de actie tegen het gelegen- HET EERSTE 29ste Vervolg. Louisa wierp hem éën dankbaren blik toe, want spreken kon zij riet, en keerde in de sterfkamer terug. Leonce keek naar de deur, welke achter die lijfelijke verschijning geslo ten werd. Maurits had tranen in Esthers oogen moeten schilderen, zeide hij bij zich zeiven zijne kopie is het oorspronkelij ke niet waard En na die opmerking liep hij zijn pakjesdrager na, die het passend ge vonden had niet op hem te blijven wachten. Briefwisseling Eerste brief. Beste Lucile Gij zijt verwonderd, woedend zelfs en schrijft mij een verpletterenden brief jaar eveneens een waardig en voorbeel dig verloop, en nog hooren wij de prachtige feestrede van onzen Voorzit- ter. - Het Secretariaat bezorgde aan talrij ke leden verschillende nuttige inlichtin gen van fiscale en sociale aard. Eveneens verdubbelden wij onze de monstraties die met veel belangstelling gevolgd werden. Vele vragen en voorstellen, die door j de leden werden aangebracht zijn ver wezenlijkt., zooals een aankoopkomiteit I de vastgestelde tarieven, de erkennings- teekens, enz. enz. Ons Iden aantal is dit Jaar met een tiental gestegen, zoodat i wij reeds 60 leden tellen. Dit is dus het be\rijs, waarde vakge- nooten, dat onze Vereeniging stand houdt en wat meer is, vooruit gaat. Daarom doe, ik, in den naam van het Bèstuur een oproep tot U allen, om met ons eendrachtig en tuchtvol samen te werken, ten bate van ons vak, onze vereeniging, en voortU zelf. HULPFONDS. Hét Stedelijk Hulpfonds stelt zich ten doe! steun te verleenen aan de beproefde gezinnen. Kleine Burgers wplke wenschen van dezen steun te genieten kunnen zich te clien einde laten inschrijven ten stadhui- ze Bureel 14, eiken voormiddag van 8 1/2 tot 1 2 uur. De inschrijving zal worden^ gesloten- den Dinsdag voormiddag 17 Januari c.k. De Burgemeester, A. NICHELS Gij zegt dat ik nu al eene maand afwe zig ben en kunt niet begrijpen welke hoogst gewichtige reden mij in dat doodsche en ellendige Bretanjer dorp je weerhouden kan. Die reden zuster, is deze Verbeeld u dat ik in dat. doodsche en ellendige dorpje een schat gevonden heb, een wezenlijken schat, versta mij wel Gij nu zoudt mij niet aanraden dezen daar Begraven te laten liggen ik ben dan ook zoo gelukkig geweest hem mij te kunnen toe-eigenen. Gij fronst de wenkbrauwen, en het geen gij slechts voor woordenspel aan ziet, vindt gij erbarmelijk. Gij hebt juist gezien nu zal ik zon der beeldspraak spreken. Ik heb te Plouden het geluk gevonden en wel on der de bevallige trekken eener vrouw, de eenige welke-mij töeschijnt die afge zaagde benaming van engel te verdie nen, welke men u allen in het algemeen tot vervelens toe gelieft te geven. Zooals gij w.el denken zult, spreek ik van de zuster mijns vriends Maurits,van ^0^=5. T VLAAM5CHE VOETBALBOND De Antwerp Boys op bezoek Het is onbetwistbaar dat de komst der beroemde Antwerp Boys zeer groo- te belangstelling heeft teweeg gebracht in de Aalstersche sportmiddens. Alles wijst er op dat het terrein van de «Watermolen)) Zondag zal volzet zijn. Het bestuur heeft de noodige maatregelen getroffen om aan iedereen toe te laten op alle plaatsen de wed- I strijd te kunnen volgen. Ook de mannen van Rik De Deken zullen goed vertegenwoordigd zijn. We vernamen dat er verleden Zondag reeds 150 supporters waren ingeschreven om naar Aalst te komen. Al de spelers en supporters zoo wel deze van Aalst als van den Ant werp komen bijeen in het café de Waegeneer (begin der Moorselbaan) te 1 u. 15 om vandaar met ons muziek aan 't hoofd naar het plein op te stap pen. Supporters, op post N. B. Kaarten op voorhand van heden af te bekomen in al de suppor terslokalen. Algemeene inkom 3 fr. Rood-Wit. Société anonyme en liquidation 35, rue de Ia Station, NINOVE Reg. du Commerce d'Alost 3990 MM. les actionnaires et porteurs da parts de fondateur sont convoqués en assemblée générale extra-ordinaire la- quelle se tiendra a Ninove, 35, rue de la Station, a 9 H. du matin le 24 Jan vier 1939. ORDRE DU JOUR: Rapport du liquidateur Examen et approbation du bilan et du compte de profits et pertes au 31- |12-38; Décharge au liquidateur Examen de Ia situation Demission du liquidateur Nomination d'un nouveau liquida teur. Pour être admis a 1' assemblée, MM. les actionnaires et porteurs de parts de fondateur auront a se conformer aux dispositions de l'article 12 des statuts. Les titres et procurations devront être déposés, au plus tard le 18 janvier, au siège 35, rue de la Station a Ninove. 3 mejufvrouw Louisa Daveriant, welke ik hoop dat eenmaal/mevrouw de Dan- geard zal heeten. Moogt gij, Lucile, deze mijne beken tenis toegevend aanvaarden Evenwel durf ik zulks niet hopen want gij zoekt een rijk en adellijk huwelijk voor mij. ik begrijp trouwens uwe verrassing, ja, zelfs uwe ontevredenheid doch gij kent Louisa niet Wat zal ik van hare schoonheid zeg gen Ga naar milord D., en vraag nog maals het schilderstuk te mogen zien, dat gij zoo goed geweest zijt onder uwe hooge bescherming te willen nemen, en waarvan hij eigenaar geworden is. Esther is Louisa, met het verschil dat er bestaan kan tusschen eene vrouw en haar portret. Hoe groot Maurit's talent .ook wezen moge, de:uitgelezen schoon heid zijner zuster heeft hij niet weten weer te geven. Gij vondt dat gezichtje allerliefst, niet waar Met welgevallen beschouw- i det gij dat blanke en schoone voor- |hoofdt die hemëlsche oogen, die edele en fijnbesneden trekken.Is het niet zoo? Welnu, dat is maar eene onvolmaakte kopie want geen enkel penseel kan die engelachtige uitdrukking weerge- j ven, welke eene onbeschrijfelijke be-' koorlijkheid over Louisa's gelaatstrek ken verspreidt. Zij is beeldschoon, zij is verstandig en zij is deugdzaam. Als gij eens zaagt hoe teeder zij dien armen Maurits vertroost, hoe bekom- merd zij voor hem is, kortom hoe zij i dat zwaargewonde en lijdende hart ver- j zorgt, dan zuster, zoudt gij haar lief- j I hebben. Zij ziet niemand dan hem en denkt aan hem alleen. Dit is niet zeer vleiend voor uw broeder maar deze wacht ge- duldig het tijdstip af waarop hij beproe- i ven kan eenige zijner liefdepijlen op haar aan te leggen en af te schieten. Ernstig gesproken. Lucile, daar zit iets engelachtigs in dat meisje. Ik heb haas bespied, bestudeerd altijd is zij dezelfde eenvoudig, liefderijk, onge kunsteld, betooverend. Op zeker uur vail den dag, of lievej van den avond, verlaat zij Maurits. Dan begeeft zij zich naar het graf harer moeder en vandaar naar de kerk. Ik heb haar daar zien weenen, bid den en vervolgens kalm en schier la chend tot ons w.ederkeeren. Zij be dankte mij omdat ik de goedheid had gehad Maurits gedurende hare afwezig heid gezelschap te houden. Ik bloosde een beetje op het hooren van dien dank want ik had Maurits, om het een of ander voorwendsel aan zijne tan te (eene waardige vrouw die tijdelijk bij hem inwoont) toevertrouwd en was haar ongemerkt gevolgd. Gij behoeft dus volstrekt niet meer Plouden is mij nu meer waard dan hon- verwonderd te wezen, beste Lucile. dérd parijssen Plouden is mijn aardsch Paradijs en ik blijf zoo lang ik maar eenigszins kan, misschien wel voor altijd. Uw toegenegen broeder» LEONCE. \t Vervolg.

De Volksstem | 1939 | | pagina 3