G5MEUSD KIE'JWS De Burgeroorlog in Spanje SCHILDERSTUK Nieuwjaarsgiften voorden^aus 1939 Sneeuwstorm in Hoog Belgie Katoen in Kongo 7 Januari. H. Lucianus. Zijn het tarief van de visa der paspoorten gewijzigd. Het visum voor toelating op het grondgebied bedraagt 75 frank. aanzienlijk fortuin deelde hij den ®TjHet tarief yoor het familiepaspoort is rncn uit en lei zith toe op de studie der hetzelfde. De geldigheid blijft 16 dagen H. Schriftuur. Hij werd priester.schreef jaar. gewaardeerde werken, werd. gevangen genomen en onthoofd in 312. Voor vreemde arbeiders, die in Frankrijk mogen werken, kan het visum gratis verleend worden. Het invoerkontingent van de boter vcrhpogd voor Januari. Officieel, De werkloosheid in Luxemburg. wordt medegedeeld De minister van,Het deparlement van albeid te Luxe.n F.konomische Zaken, Middenstand Landbouw heeft het invoerkontingent van de boter voor de maand Januari gebracht van 500.000 op 900.000 kilo. burg zet de vreemde werkloozen aan naar hun land terug te keeren, ten ein de er brood en werk te vinden. In aau- plakbrieven op de fabrieken wordt ge- .zegd, dat-de Luxemburgsche arbeids- Tentoonstelling van kampeerwagens markt mMr dan verzadigd is cn dat tau Om het publiek in kennis te stellen met al haar pogingen in verband met het aanmoedigen van de toeristische be drijvigheid, trof de N.M.B.S. het be sluit haar kampeerwagens in de bijzon derste stations vari het land ten tqop te stellen. Omtrent deze tentoonsteUipgen ,(jge- durende de maanden Februari' en Maart), kan menvan nu af wenschte inlichtingen bekomen op de tocrismekantoren van de N;-'M. Br S. (Antwerpen-Centraalstation,_ Bergen, St Pieters, Hasselt, Luik, Namen). rijke Luxemburgers werkloos zijn. NIEUWE ENCYCLIEK TE VERWACHTEN Over het standpunt van den H. Stoel ten aanzien van verschillende Europeesche kwesties Op advies van zijn lijfarts, dr Mila- ni, zal de Paus zich naar Oistel Gan- dolfo begeven, om in dit zomerverblijf een deel yan den wïAter door te.bren gen. De arts geipoft dat dit den ge- Brussel-Noord, Charleroi-Zuid, Gent zondheidstoestand van den Paus ten Holland heeft iast van het ijs.:— De postboot van Urk, de «van Génsauv moest laten weten dat de boot vast was 1 geraakt. Het ijs ia onder de bóót ge schoven en deze staat op een laag ijs, waarvan de onderkant op den bodem van de zee ligt. Er bestaat wel geen on middellijk gevaar, doch de toestand van de bemanning is verre van aange- Wereldvoorraad goud in Amerika. Volgens een pas verschenen ambtelij ke statistiek nam de goudstroom naar Amerika ongekende afmetingen 'aan. In de laatste elf maanden is voor een bedrag van 1719 miljoen dollar aan goud naar de Vereenigde Staten ver scheept, terwijl er slechts voor een waarde van 5,9 millioen dollar behoef de afgegeven te worden. Hittegolf over Argentinië. In ge heel Argentinië heerscht sinds eenige dagen een hittegolf.In de hoofdstad be droeg de temperatuur 37 graden in de Noordelijke provincies zooals in Tucu- man, steeg het kwik zelfs tot 46 graden Nieuwe kerken in dé zone van het Panama-kanaal. Dertig Godshuizen in aanbouw. In Panama én in de kanaalzone zal een groote campagne gevoerd worden om te bewerkstelligen dat in iedere gemeente van dit gebied een kerk wordt gebouwd. In <ie laatste jaren zijn reeds veertig kerken ge bouwd, maar hun aantal is nog onvol doende tegenover de opbloei van het godsdienstig leven in Panama. De plannen voor de bouw van dertig kerken liggen reeds gereed. Noorderlicht boven Engeland. Voor een derde maal binnen een be perkte tijdsruimte heeft men heel dui delijk boven het zuiden en het midden van Engeland, Het Noorderlicht kun nen waarnemen. Dit verschijnsel gaat gewoonlijk erge atmosferische stoornissen vooraf, zoo dat de bewoners van Groot Bretagne er alles behalve mede in hun schik zijn, hoe eigenaardig het verschijnsel dan ook op zichzelve is. De paspoorten voor vreemdelingen in Frankrijk. Door de wet van 3 1 December 1938 betreffende de alge- meenc begrooting van Frankrijk werd goede zal komen Ca,s^el Gandolfo ligt höog' én Vatikaanstad'ntet. Dit medische advies is naar de Daily Mail» heeft vernomen - den Paus bijzonder welkom geweest, om dat dit Hem in de gelegenheid stelt, in een rustige omgeving te werken aan een nieuwe encycliek. Na eenige conferenties met kardinaal staatssecretaris Pacelli, die zooals men weet, in het bijzonder met de buiten londsche zaken van het Vaticaan is be last, besloot de Paus tot het schrijven van een encycliek, welke het standpunt zal weergeven van den Heiligen Stoel ten aanzien van verschillende actueele Europeesche kwesties. Dit document zou aan alle bisschoppen in de geheele wereld worden gezonden. Verwacht wordt verder, dat de Paus binnen kort een geheim consistorie zal beleggen, waarin zes kardinalen zullen benoemd worden. Ean of twee zullen Engelschen zijn: als opvolger van kar dinaal Hayes te New York zal waar schijnlijk Mgr Mooney, aartsbisschop van Rochester (New-York), worden ge kozen. Borjas Blancas bezet Burgos, 5 Januari. Gemengde le gioenen hebben Borjas Blancas bezet, dat door Navarrezen en andere nat^; nalistische elementen omsingeld was.Zij maakten vele krijgsgevangenen. Artesa en Puigyert door de Nationalisten ingenomen Burgos, 5 Januari. De nationalis ten maakten zich bij verrassing meester van-de dorpen ^Artesa en Puigvert en maakten 1 I 00 gevangenen. Hardnekkige strijd in het Casteilaansgebied Barcelona, 5 Januari. Gemeld wordt dat hardnekkig in het Castei laansgebied gevochten wordt, waar zegt de officieele mededeeling van den mi nister van nationale verdediging d< vijand meer dan 2000 man verloor. In het gebied van Poklas de Grana- della werd den vijand met zware ver liezen afgeslagen. De haven van Tarragona door de Nationalisten overvlogen Tarragona, 5 Jan. Nationalisti sche vliegtuigen vlogen over de haven 'van Tarragona en verrasten een con- vooi van meerdere groote cargos, waar op zij groote torpedos lieten vallen. Een der schepen werd zwaar beschadigd. HET EERSTE Een groep Wa^sn10.000; Barones Gilles de Pêlichy-fvan Caloen de Bas- seghem, 's-Gravertwezel, 600; M. Lécn- ce L'Hoir, La Louvière, 500 M. de President de- Halleux, Gent, 300; M. J. Dt Vleeschoüwer» Zöttegem, 250 Mey. Buyssé-Vanden .Bossche, Gent, 200; Jadouf te Fresin, 200; M. de L., Namen, 200; Mej. de Neef, 100; M. A. i:orel, Luxemburg, 200; F. G., Zele, 200; M. en IVIevr.'-Cardon de Lichtbutr, Gentbrugge; 200r,;M. de Notaris J. De Yuyst, Borsbeke^l200; Mevr. De Cuy- per.^embry, Ëyo^gem, 200; M. R. Smits-Mortiér. Brussel, 200; Ridder en Mevr. Le Févëfè. de Tenhove, Gent- fcrügge, 200; Mévr. Wed. P. Nijssens, Gent, 200 M. Quërton, St. Pieters- Woluwe, 2QÓ-j-M, en Mevr. de Rraban- dère. Gent, 200;-M. en B. van de Wal- lc, 200; Marcel. 200; E. H. Henri Van Memelrijck, Pastoor van de Zavel. 200; Naamloos, 100.; M. O. Vanlier, Halle, 100; Mej. M. Wery, Bergen, 100 Ba- rop en Barones Jean van Oldenee'. tot Oldenzeëï, 100 Mevr. G. Masselus. Deerlijk, 100.;\M. "en Mevr. A. Leroy, I0Ö; M. TV *Cammaert, Antwerpen. 100; M._ A. Daumont, Jette, 100; M. R. DéMuynck, Leuven. 100; Mév M. DéMuynck, Leuven, 100; Mej. H. Le roy, Brussel, 100; M. L. Loix, Frasnez- lez-Buissena'i, 100; M. J. Cassiers, St. Gilis, 100; Mevr. Wed. J. Flour, Win- gene, 1 00Couvent des Dames Hospi- talière du S.GÖalmpthout, 100; Naam loos, Dadizele, 100; Familie De Camps. Herent, 100; J. V. B. Merxplas, 100 M. M. Lonneux, Chaineux, 100; M. en Mevr. de Lannoy-Cartuyvels, Luik, 100 M. M. Boon-Hecking, Leuven, 100 Mej. de Terschueren, Tielt, 100; M. Devroe, Güliegem, 100 Barones d'Huart, Brussel, 1 00 E. H. J. Coucke en Familie, Meenen, 100; Graaf Eduard de Meeus, St. Truiden, 100 Jufvr. M. G. Huygebaert, Kortrijk, 1 00; Eerw. Heer R. Lahay, Tongeren, 100; M. J. Collard, Lambermont-Ensival. 100; M. en Mevr. Heleputte, 100 Naamloos, Wervik, 100 Naamloos Hooglede, 100; M. P. Dutordoir-van Merris, Adinkerke, 100; M. A. Quaed- gebeur, Roeselare, 100; Mevr. Wwe A. Lemaitre Marcinelle, 100; E. H. J. De Baene, Pastoor St. Juliaan, LangemaiH 100; Naamloos, 50; Aalmoezenier van L., 50; Mej. Mélot, 50: G. B., Veurne. 50; M. C. De Prins, Kortenberg, 50 Ter nagedachtenis van Mevr. A. Cop- pens-Weyenberg, 50; Naamloos, Brus sel, 50; Naamloos, Leuven, 50; Z.E.H. Kan. J. Lecouvet, Vikaris-Generaal, Doornik, 50; Naamloos Sibret, 50 Naamloos, Seilpst,. 50; Mevr. Wwe E. w., 50; Naïjii./vqif» Forville, 50; Naam loos, Beernem; 5;0X M. Inghels, Pont a Celles, 25; Naamroos-Kortrijk, 25 M. Van Overloop, Antwerpen, 25 M. Cyr. Hozée, Bmgge, 25 M. Thiry, Sal- zinnes, 25 Mevr. L. De Moor-Haye, Gent, 25; Maïie le Rouge de Guerda- vid, 25; Leo De Bol, Kapelaan, Zwan- kendamme, 20; M. J. Galand, Luik, a,20; Jufvr. E. Binon, 20; Naamloos. 20; V Jufvrouwen Derfoitte, Barvaux, 10; M. de H. Gaty-Troquet, 10; Naamloos, 15 Mevrouw Pool. Elsene, 10; Mevrouw Wwe Moureau, 5; Mej. E. Moureau, 5 Ter eere van het H. Hart van Jezus, 5; Naamloos, Les Bulles, 5; Naamloos Brussel, 1. Totaal der tweede lijst: 18,601 rr. Totaal der twee eerste lijsten: 47,689,55 fr. Men schrijft in op het bureel van Het blad of door storting op het postcheck- nummer 38279 der Pauselijke Nieuw jaarsgiften te Brussel. De Baraque Michel gansch afgezonderd Woensdagnacht en Donderdag heeft er een sneeuwstorm gewoed boven de hooge venen. Eenige werklieden die arbeidden' aan 1 et vrijmaken der wegen, die naar de Baraque Michel leiden, hebben hun \»erk moeten stil leggen, gedwongen door een sneeuwstorm, die over de streek woedde.'' Donderdag waren de bewoners van de Baraque Michel totaal afgezonderd. Op sommige plaatsen, blootgesteld aan den wind, bereikte de sneeuw een hoogte van een meter, en óp andere plaatsen van de dertig tot veertig cen timeter. De autobusdienst naar Elsenbom werd stop gezet. - Hulpploegen zijn vertrokken uit jalhay om de geblokeerde wegen trach ten vrij te maken. Terwijl in 1928 de keftoenvooit- brqqgpt in- Kongo 20.206 ton en 6,7>35 tori vézels bedroeg, klom die in 1937 tot' 1 lö.45'5 tón en 36,818 ton vezels. Voor f938 wordt op 127,344 ton gete kend, d.ï. 15 t.h. meer dan in 1937. De statistieken van de Belgisch-Lu- xemburgsche ekonomische V ereea ging wijzen voor 1937 op den invoer van 26.935 ton ruw Kongoleesch ka toen tegen 25,297 ton in 1936. t De kolonie komt aldus op de derde plaats onder de landen die aan Belg: katoen leveren, met 20 t.h. van het U taal, onmiddellijk na Britsch-Indie e de Vereenigde Staten. RUGBYWEDSTRIJD WORDT EEN VECHT PARTIJ Parijs, 5 Januari. In het Pershing- stadion had een rugbywedstrijd plaats tellend voor het militaire kampioen schap van de Parijsche omschrijving. De wedstrijd stelde de ploegen van de Garde Républicaine en de Garde Mobi le tegenover elkaar. Twee minuten voor het einde moest de wedstrijd, die in een algemeene vechtpartij was ontaard, worden stop gezet. Op dat oogenblik leidde de Garde Républicaine met 3 te- gen 0. De wedstrijd begon zoo brutaal, dat drie minuten na den aanvang twee spe lers naar het ziekenhuis moesten wor den overgebracht, een met een gebro ken neus, een ander met een gebroken sléutélbeën. De scheidsrechter zette drie spelers van het veld, maar gelukte er daarom niet in-, de kalmte te doen terugkeeren. Integendeel, het spel werd ruwer en ru wer en twee minuten voor het einde,op het oogenblik, dat de scheid srechter zich genoodzaakt zag het. spel stop te zetten, moest een derde speler naar het ziekenhuis worden overgebracht met een diepgekloven wenkbrauwoog. Het publiek dat uitsluitend bestond uit leden van de Garde Républicaine en van de Garde Mobile, geraakte dan ook aan den slag. Een vijfhonderdtal perso nen werden handgemeen en het duurde heel wat, eer de officieren er in ge slaagd waren de orde te herstellen. De geneesheer van dienst onder zocht de rugbyspelers en moest er tien vrijstellen van dienst. Dertien gewonden tijdens één wed strijd... Misschien is het wel een re- kord, ook op het rugby veld. MAN DOODGEREDEN DOOR EEN TRAM TE ASSCHE *s Avonds, omstreeks 5,30 u. werd te AsscheAValfergem, een mansper soon door de tram Brussel-Aalst gegre pen en met groot geweld in de gracht geslingerd. De man, wiens identiteit niet kon vastgesteld worden, liep eene vreeselij- ke hoofdwonde op en bleek op slag dood. Uit het eerste onderzoek blijkt, dat het slachtoffer op de knieën op het tiamspoor kroop, wat Iaat veronder stellen, dat de man door een auto aan gereden werd alvorens door de tram te zijn gegrepen. - DOODELIJK VERKEERSONGELUK Donderdagavond is op den Brug- schen steenweg, langs de vaart van Gent-Brugge, op het grondgebied van Loven.degem, tusschen de Bierstalbrug en de Mariakerkebrug,. de ..62-jarige landbouwersknecht, Frans De Schuyter, :qit Vinderhoute, gegrepep door ccn Duurttram van de lijn Zomergem-Gcnt. De ongelukkige, die op slag docd was, werd ruim een dertigtal meters ver medegesleept. Na de eerste vaststellin gen ter plaatse, werd het stoffelijk over schot overgebracht nasrrc;bet gemeente lijk lijkenhuis. De bestuurder van de aanrijdende tram heeft verklaard, dat hij verblind was door de koplampen van een auto, komende uit den tegenovergestelde richting. BRAND TE BRUSSEL Donderdag namiddag rond 13 uur 3(' werden de talrijke voorbijgangers in de Kardinaal Mercierstraat, Kolonies straat en Loxumstraat, té Brussel, op geschrikt, daar zij boven 't dak van het oud hotel der hertogen d'Ursel een zwarte rookkolom bemerkten. Bijna on middellijk waren de pompiers der Ko- lenmarktstraat ter plaatse met al hun materiaal. Gelukkig konden de meeste rijtuigen onverrichterzake weerkeeren. Het was een begin van brand veroor zaakt door een verhitte schouw het werd snel gedoofd. De tusschenkomst der pompiers be paalde zich bij een zorgvuldig veilig heidsonderzoek, wat de kijklustigen nog geruimen tijd toeliet de laatste roo- de pompierswagen te bezichtigen. TWAALFJARIGE "SCHOLIER DOOR AUTO GEDOOD TE OOSTHAM Donderdag, rond 11 u. 30, kwamen een viertal leerlingen van het St. Mi- chielsgesticht gereden per fiets in de richting van Oostham. Op de grens Heppen-Oostham, ter plaatse Ver brande Bosch zetten de vier jongens een Nederlandschen auto na. Plots wil dé de 12-jarige Gielen Leo Hendrik, zoon van Gielen-Gestels Const, wonend te Oostham, wijk Kwamol, achter den wagen uitschieten. Öp datzelfde oogen blik kwam de auto van den h. Leenders J., uit Gruitrode uit tegenovergestelde richting gereden. De aanrijding was onvermijdelijk. H. L. had zoo snel en goed mogelijk ge remd, doch de kleine Gielen botste met geweld op het spatbord van den auto, vloog toen tegen de flank van den auto en stortte ten gronde. De drie makkers reden in allerijl naar een nabij- zijnde woning om de personen te ver wittigen over den val van hun makker. In allerijl werd echter een dokter ontboden die den dood vaststelde. De rijkswacht van Leopoldville wr.s ook spoedig ter plaatse en stelde pro ces-verbaal op. Men begrijpt de droef heid der brave arbeidersfamilie, waar van Leo de tweede oudste der drie kinderen was. 30ste Vervolg. Tweede Brief. "Waarde Leonce, Gij zijt stapelgek, dat is het eenige vat ik op uw zonderlingen brief kan antwoorden. ,,r. JJ Zóudt gij op uw leeftijd, pipt üw vermogen en naam eene boerin van nog geen twintig jaren zonder geboorte of fortuin tot vrouw nemen 't Is bela chelijk ik herhaal het, gij zgt'^tapel- gek I Öp veertigjarigen leeftijd stelt, gij u aan als een klein kind. Laat al het ro mantische en sentimenteele daar en kom zoo spoedig mogelijk terug. Me juffrouw de Lancenaye stemt toe me vrouw de Dangeard te worden. Zij heeft niets idealistisch of engelachtigs dat geef ik toe, doch zij heeft minstens 50.000 franken rente. Ik wacht op u om mij met uw uitzet bezig te houden, die in evenredigheid moet zijn met den stand en het fortuin uwer aanstaande. Ik vertrouw dat deze mijn brief on middellijk aan uwe dwaze ideeën een einde zal maken. Uwe Zuster, LUCILE. Derde Brief. Beste Lucile, Ik heb lang op mijn antwoord laten wachten en vraag u daar ootmoedig j anders kunnen Want uw broeder is tegenwoordig de gelukkigste man ter wereld dat verontschuldigt hem ge noeg In weerwil van zijn veertig jaren heeft hij mogen behagen aan de zuster j zijns vriends en zoodra het gevoeglijk geschieden kan, treedt hij met haar in "het huwelijk. De roman, (als het er een' is) zal dus, zooals gij ziet, weldra tot entknooping komen. Ik ben er ten hoogste mede vereerd -Tlal mejufvrouw de Lancenaye mij tot n^an ?qu gelieven tc aanvaarden. Jammer maar dat het te: laat is Dat huwelijk was uw lievelings- droom, doch de mijne niet dus kan het niet beter Ik zou die vrouw toch niet gelukkig gemaakt hebben. Hare 50.000 franken rente zullen haar droge persoon wel door anderen laten bemin nen. Dus daarover behoeft gij niet be kommerd te zijn. Gij zult ook van dien heerlijken uitzet moeten afzien. Ik ben niet rijk genoeg om Louisa met edelge steenten te beladen, welke overigens toch niets tot hare schoonheid kunnen bijdragen en ook hecht zij volstrekt geen waarde aan al die prullen en tier- lantijntjes, waarop ijdele vrouwen zoo verzot zijn. Dank haar eenvoudigen smaak zal haar vermogen voor ons beiden toerei kend zijn en zal ik nog een der rijksten van Plouden wezen. Want we blijven er vast en zeker wonen. Een lief huis zal het tegenwoordige vervangen de groe ne weide die zij lief heeft, zal haar eigendom worden en onze tuin zoo groot worden als een klein park. Wat maken wij fraaie plannen en verschooning voor. Hoe zou het ook j hoe leert Louisa mij genieten van al hetgeen God tot bevordering van ons geluk geschapen heeft. Zij is verzot op bloemen, vogelen en de zon en koestert de volkomendste onverschilligheid voor al die kunstmatige genoegens, die men zich in de hoofdstad met groote kosten verschaft, en waarmede zij niet het minst verlangt kennis te maken. Maurits heeft haar min of meer bang voor u gemaakt, en toch bemint zij u reedslOnder' hét huisraad van mevrouw Davenant zaliger bevindt zich oók eene prachtige schilderij ik sprak ervan die te laten herstellen om er onze zaal me de te versieren. Mijn idéé beviel haar maar half. Laat de lijst opnieuw vergulden, zeide zij, maar beschik er van te voren niet over. Zij moet in de kamer uwer zuster hangen, dewijl zij zooveel van kunststukken houdt. Die voor u bestemde kamer ziet op den tuin uit daarin kunt gij van de eerste zomerstralen en den bloemen geur genieten,, zonder dat gij uwe ka mer behoeft te verlaten. Louisa wil het zoo Sinds de gezegende liefde mijn hart vermeesterd heeft, ben ik een heel an der mensch geworden. Lucile, gij hebt mij zoo vaak mijn ongeloof verweten, welnu, daar heeft Louisa mij van gebe terd. Ik wil, zeide zij, met dien zoeten ernst, welke haar bezielt als wij over gewichtige zaken spreken, dat mijn man gelooft wat ik geloof, hoopt wat ik hoop en bemint wat ik bemin En de overtreding vloeit van hare lippen eii zonder het te weten zegt dat kind de verhevenste dingen over Go l en godsdienst. Zult gij u laten vermurwen, zuster Ik weet het niet want, ondanks allen schijn zijt ge eene extra-positieve vrouw en om u te overtuigen moet ik dus tot andere argumenten mijn toevlucht ne men. Gij apreekt van geboorte toen gij mevrouw Bretagny werdt, heb ik ook het Wjoord ((mésalliance» geuit en toen hebt-gij, om het evenwicht>;te boijden zijne landerijen en geld in de y^eeg- schaal geworpen. Louisa zou er, hare jeugd, schoonheid, bevalligheid -.en deugdzaamheid in kunnen leggen, én deze munt is, dunkt mij, ten minste een beetje edeler dan de andere. Ha^e fa milie is vervallen en verarmd, dat is waar doch de stam is niet. minder achtbaar. Neen, het verschil van stand is zeer gering tusschen ons zij brengt mij geene aanzienlijke familierelaties mede ik zal geen graven of baronnen onder mijne nieuwe verwanten tellen zc onder mijne familie langs vaders zij de te tellen heeft me dat wel zoo geluk kig gemaakt en hebt gij door den heer Bretagny te huwen ook diens familie getrouwd Dat geloof ik niet. Kan ik Louisa eene schoonzuster voorstellen die onder de elegantste Parijache vrou wen gerekend wordt, zij geeft mij daarentegen tot schoonbroeder een man die binnen eenige jaren onder de grootste kunstschilders geteld zal wor den en wiens naam zelfs beroemd wor den kan. Langs welken kant, vraag ik u. zal dan de grootsté eer zijn Langs den hare. Ik heb het geluk gehad eene vrouw te ontmoeten en te waardeeren welke met alle mogelijke goede hoedanighe den bedeeld is eene vrouw die be haagziek noch wispelturig, onbedui dend noch verwaand is eene vrouw die ik met trots overal in de wereld kan laten kijken, en die de ziel en het leven van haar huis wezen zal, als ik haar daarin laat. Ik zou ondankbaar je gens de Voorzienigheid wezen en mijn eigen geluk vijandig zijn, indien eene ellendige geldkwestie it>ij boven een echte parel de voorkeur deed geven aan een yalschen diamant, omdat deze rijk is ingekast Laat mij gelukkig zijn, zuster aan zoo weinigen is zulks gegeven. Uw hartelijk liefhebbende broeder, LEONCE. P. S. Zend uw schrijven naar «de Opgaande Zon te Morlaix. Maurits vertrekt naar Parijs en ik ben tot zijne terugkomst verbannen. Vierde brief. Waarde Leonce 1 Uw wil geschiede Over zes maan* den hebt gij al spijt over die dwaas heid want met een anderen naam kan ik uw huwelijk niet bestempelen. Ik wensch u alle mogelijk geluk. LUCILE. P. S. Ik vertrek naar Zwitserland. Ik kan derhalve onmogelijk uw huwe lijk bijwonen. 'j; Vervolg.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2