11 fdkee m Cslestine Claessens Jeanns-Eulalie VAN IMPE Landbouwkomiteit der Stad Aalst Laatste Berichten Spaansche Ministers en geregelde kolonnes soldaten over de Fransche grens Pogingen tot wapenstilstand de koorts af, lost liet urine Euprop, bevordert het zweeten 'Aspro1 PLAATSELIJK MIESJWS Len blijvende herinne ring aan Fonske Van de Vlaele Iïoek beoordeeling. Perpignan, 6 Fibruari. De Spaansche eerste minister Negrin heeft tc 3 u, 40, vergezeld van de ministers tan ouderwijs, justitie en binnenlandse/ie zaken, de Ffavsche grens overschreden. Hun gevolg had een groote hoeveelheid hag age met zich. Len eerste georganiseerd peloton ruiterij is eveneens de grens overgetrokken gevolgd van luce kolonnes en nadien nog tan meer andere. Tc 6,30 u. hebben nog twee ministers dc vlucht gencmcn, tl cm cl ijk een zon der portefeuille en deze van openbare werken. De Spaansche regeering heeft bevolen de in repttblikeinsch Sparje gevan gen Franschen onmiddellijk vrij te laten. Parijs, 6 Februari. Talrijke en langdurige besprekingen hellen plaats gehad iusschen de Britschc en Fransche ambassadeurs en den Spaanschen mi nister van buitenlandsshe zaken ten ci'idc de vijandelijkheden slop te zetten. Franco heeft op de voorstellen ontkennend geantwoord, daar hij niet kan instemmen mei punt 2 waardoor bepaald wordt dat ecu plebisciet zal worden uitgeschreven cm dc Spanjaarden gelegenheid te geven zich uit. te spreken over den ioekemstigen regeeringfvorn*, Londen,'6 Februari. eiker aal Franco heeft aan de Fransche ré geering gemeld dat hij de Italiaanschc devisie langs de Spaansch-Franscho-grens heeft teruggeroepen. d Burgcs, 6.Februari, Dc heer Berard, Fransch senator, gelast met een officieuze zending vanwege de Fransche regeering. liet zich zeer gunstig uit over zijn ontvangst door de nationalistische overheden en over generaal Jcr- dana, minister van luüenlandsche zaken. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw weduwe van Mijnheer GUILLAUME COEN geboren te Aalst den 14 Juli 1872 en er overleden den 5 Februari 1939, versterkt door de HH. Sacramenten De plechtige Lijkdienst gevolgd van de Begrafenis, Woensdag 8 Februari, te 9 u. in St Martinuskerk» Vergadering ten sterfhuize St-Camiel- straat. 38, te 8 1/2 u. Een dienst van Barmhartigheid, Don derdag 9 Febr, te 8 u. in dezelfde kerk. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. HUWELIJK. In St-Martenskork wordt Dinsdag 7 Februari, to half Hf, door E. II. Gustnat HryTaert, van do Priesters van het H. Hart, het huwelijk i:i ge zogoud vaa MejufLr Maria Keupens en den heer Hubert Hiliaert. De inze gening wordt gevolgd Tan een H. Mis. Aan het jonge paar en achtbare familie onze oprechte gelukwenschen Men verzoekt ons hét overlijden te melden van MEJUFFER dochter van Mijnheer en Mevrouw Victor Van Impe-Schepens leerlinge in de school der Zusters Franciscan essen, geboren te Aalst den 3 Mei 1929 en er overleden den 5 Februari 1939. versterkt door de HH. Sacramenten De plechtige Lijkdienst gevolgd -van de Begrafenis. Woensdag 8 Februari, om 9 u. in St-Jozefskerk. Vergadering ten sterfhuize. Steen straat, 41, om 8,30 u. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben, worden verzocht dit als cusdanig te willen aanzien. ST-JOZEFSPAROCHIE Het moet de parochianen van St-Jo- zef ten zeerste verheugen dat hun gelief de herder E. H. De Cock, zoo goed her steld is, dat hij heelemaal lijk vroeger, weer in staat is van zich met zijn beken den ijver te wijden aan zijn taak in de kerk. Wij wenschen hem voortaan een blijvende bloeiende gezondheid. BENOEMING. Het herstel van den E. H. De Cock komt te goeder ure, want Mgr. Coppieters heeft E. H. Van Tem- sche, die de functie van Pastoor waar nam benoemd tot pastoor te Zandbergen in opvolging van E. H. Van Cromphout die Zondag te Lede geïnstalleerd werd. Het moge E. H. Van Temsche goed gaan te Zandbergen, Studiekring Oud-Studenten. Middelbaar Onderwijs. Zaterdag 11 Februari, cm 20 u. in het St-Jozefscollege, spreekbeurt dcor E. P. De Schaepdrijver, S. J. professor aan de St-Ignatius-handelshoogeschool te Ant werpen over "Het Kerkelijk gezag en de waardigheid van den mensch,,. Alle belangstellende 2 incellectueelen welkom. De griep Daar moet gij geen schrik meer van hebben 2 tabletten Aspro tijdig genomen, in een tjyarmen drankblokkeeren ze in één nacht. De ver klaring hiervan is heel eenvoudig i.luister de griep is een besmettelijke en microbischen aanval; uw orga nisme verdedigt zich door de uitdrijving der giffen; maar jhet kan niet lukken. Men moet het dus aanstonds helpen imet Asoro die een echten, inwendigen ontsmetter is De griep wordt aldus verdreven. Neem Aspro zonder achterdochthij is ideaal zuiver en tast het hart noch de maag Het is zoo waar dat zelfs een kind hem mag nemen.. «ASPRO» snijdt de griep oogenblikkelijk af Ik leed aan een begin vgn griep, ik heb een tablet. Aspro genomen in een tas thee. Een half uur later nanv ik een tweede en stelde reeds een vermin dering van koorts vast evenals hei snelle uitdrijven van de gal door het hoesten veroorzaakt. Mevr. C ILL LAS, 132, rue de Lodelinsart, Charleroi: Beproef ook 'Aspro* tegen GRIEP RHEUMATIEK SCIATICA SLAPELOOSHEID I LUMBAGO ZENUWPIJNEN ZENUWACHTIGHEID SCHELE HOOFDPIJN ltnWden tabletten FRhet pak tabletten Depot Fr. het pak van 60 tabletten. NIEUWJAARSGIFTEN VOOR DEN PAUS Ontvangen op ons bureel Onbekend, Aalst fr. 50 K. B. M. J. Aalst. Mannelijke Burgers- en Midden- standsjeugd De geneesheerén keuren het overmatig gebruik van opgelegde spijzen af. Uit sluitend opgelegde muziek beluisteren is al even schadelijk voor den gezonden smaak. Komt naar de uitvoering vanr levende muziek, in het Katholiek Middenstands huis, Groote Markt, óp Wgensdag 8 Februari, te 20 uur. U hoort er een concert van moderne slagers. U vincjt er een orkest uitsluitend samengesteld uit eerste prijzen van het Conservatorium; de h. Delbarre, onder kapelmeester van de militaire muziek van hét Tweede Linie te Gent, dé onbe twiste koning der saxofoon-virtuozen Mevr. Tuypens - Delemare, soprano, soliste van het Kursaal te Oosten de. U bewondert er een selectie van de meest artistieke herinneringen uit de ope rette, de film. de Csardas, het volkslied, Een familiefeest zonder weerga, Kaar ten aan 4 fr, te verkrijgen in het lokaal of bij de leden van de K. B.M.J. De clou van Karnaval wordt dit jaar terug het Groot Gemas kerd Bal der Catharinisten. Dit gaat door Zaterdag 18 Februari a.s. in den Rink te 81/2 u.. En de Piccadilly Boys zijn terug van de partij. Hoeral Hoera! daar gaan we naartoe. FOTOLEVEN Dezen avond, MAANDAG, 6 Februari, om 8 uur in het Lokaal, Esplanade,7, een zeer interressante les. "FOTOGRAFISCHE TRUCAGES,, gegeven door de HH. Buiselinck en Sin- gelijn. (met Epidiascoop,). Alle leden op post. Maandag 13 Eebruari om 8 uur 's a- vonds GROOTE KINEMAAVOND. Men houdt dien avond vrij. Alle sympathisee- rende zijn welkom. GEVONDEN, gister op do tribuun van Eendraeht, ee:i gouden trouwring. De eigenaarster kan hem terug bekomen opliet pclitiebureol van 8 tot 12 uur. Een aangename filmavond zal ongetwijfeld deze zijn door "de St- Jan de Deo's Vrienden., ingericht op Zondag 12 Februari in de gezellige Khi- ro-zaal. alhier. Word immers vertoond het vermakelijk en boeiend filmwerk van Feher, die zorg de voor het aantrekkelijk scénario, de degelijke regie en de buitengewoon leuke muziek. Bandietensymphonie (La symphonie des Brigands) met als tweede groote film het spannend avontuurdrama en te vens knap technisch werk van Serge de Poligny: "Een uit de Bergen» Eveneens prachtige muziek. U ziet een dubbelprogramma dat ie dereen, groot en klein zal bevallen. Op 12 Februari gaat U dus naar de Khiro Kaarten zijn slechts denzelfden morgen te krijgen, van 10 tot 11 1/2 u., alsook voor den aanvang van de ver tooningen van 2 en 5 1/2 uur. Gezien de lengte van het programma, wordt stipt op uur begonnen. ST^D "AALST A anbctiletii Hot College vaa Burgemeester en Schepend brengt tor kennis vnn de belanghebboadfl^^t. op Dinsdag 14 Fe bruari 1939, cm:TÖ, 80 uur toot michl.-g zal wortion overgegaan tot de aanbeste ding letrcffêtidë- lot le Teren ei plaatsen van balatum in de 1 kalen der luchtbëScL'drmjug, Keizerlijke Plaats alhier. Het staal is van. heden af zichtbaar ton stadhui ze bureel 14 elicen voprmid- dag van 8 tot 12 pur, ahvaar ook dc voorwaarden en het model der nanbie- ding te verkrijgen.zijn, eu zulks uiter lijk tot Dinsdag voormiddag 7 Februari 1939. Dc Sccrotaris De Burg. en Schepenen F. Do Meyst A. Nickels Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van do be langhebbenden dat op Dinsdag 14 Fe bruari 1939, te 10,30 u, voormiddag zal worden overgegaan tot de aanbesteding betreffende liet maken en leveren van 60 klakken voor de stadswerklie- den. Het model is van lieden af zichtbaar ten stad huize bui oei 14, al waar ook al le verdere inlichtingen te bekomen z^ju De Secretaris De Bur. cn Schepenen F. De Meyst A.Nicüeis SPORT MEDEDEELING Het Landbotivrkomitoit heeftin zitting van 4 en 25 Januari j. 1. volgende be sluiten getroffjn. L Teaeiado te voorzien in de groote schaarste aan soepgroenten die er in dit seizoen hecrscht, heeft het landbouw komiteit twoo vrcegero variëteiten van erwten, ter verspreiding onder de tuin bouwers, aangekocht. De leden van 't nndbouwkomiteit, van de tüinbonw- maatschappü en van 't Werk van den Akker zullen hieraan kunnen medeLo - pen. II De toelage van de stadj dienende a's tegemoetkoming voor onze landbon- wors aangesloten bij een veoverzekering en getroffon door eon noodslachting, werd aan do belanghebbende overhan digd. Een kortbocdig verslag over de aanwending van dezo toelage zal aan do secretaris van iedere veeTciBekering gevraagd worden. Do Voorzitter De Versalggever 0. Caüdron L. Haems BIJ EENDRACHT Zlentlrac/U S abanlia 3-1 Voor een overgroote belangstelling brengt M. Lascart de volgende ploegen in lijn. Eendracht. De Munter, Peelman, en Cornelis Petit, Willems en De Block Verhulst, De Bilde, Voogt, De Buck en Boone. Tubantia, Dierckx Lemmens en Dockx Brouwers, Claessens en Bertels; Mermans, Buis, De Vries, Van den Bosch en Pringele. Aalst wint den opgooi en is onmid dellijk in de meerderheid. Ia enkele mi nuten tijds moet de verdediging van Tu bantia 4 hoekschoppen toestaan. Shotten van Voogt, De Buck en De Bilde vlie gen over en naast. Aalst vertoont schoon spel. Aan den 13e minuut kan Tuban tia zich loswerken en hoekschop afdwin gen. Op vrijschop van Aalst kopt Claes sens weg. Op inzencen van Verhulst schiet Voogt in de vlucht nipt over. Op algemeene aanval van Tubantia kan De Vries den stand openen aan den 34e m. Eendracht laat zich niet ontmoedigen. Voogt heeft onkans, op schermutseling wil hij den bal in het net sturen, doch Dierckx kan heel kansrijk redden. Nog een hoekschop voor Tubantia en daar is de rust met de zeer gevleide 0—1 scoor voor de Antwerpenaars. Na de poos is Eendracht de best spe lende partij. Op voorzet van de Buck, kan De Bilde reeds aan de 5e min. de ploegen gelijk stellen. Drie min. later zet Voogt door aan De Buck die onhoud baar nummer 2 doelt. Steeds is Een dracht ten aanval. Aan de 14e min, breekt Verhulst door en zorgt voor 3-1.Tuban tia wijzigt hare opstelling. Het vlot beter in het Antwerpsche elftal. Aalst heeft kans als op missen van Peelman, Mers- man het leder op het been van De Mun ter schiet. Aa'st is weer geweldig ten aanval. De Bilde verkijkt een kansje en een hard schot van Voogt vliegt tegen de dwarslat. De vermoeidheid doet zich in beide kampen gevoelen, ook zal de stand niet meer veranderen. Aalst wint verdiend met 3-1. De Aalstersche beeldhouwer Huyle- broeck heefteen zeer geslaagde plaquet te gemaakt van Fonske Van de Maele, den eenvoudigen werkman-dichter. Men kan zich deze plaquette (grootte 35x25» aanschaffen, door storting van 50 fr. op de postrekening 451667 van het Fons Van de Maele-Comité te Erembodegem. Ongetwijfeld zal deze plaat in Aalst, waar Fonske zoo graag gezien en be mind werd, talrijke koopers vinden, die het beeld van den nederigen zanger een eereplaats willen voorbehouden in hun woning. De aanschaffing van deze pla quette beteekent tevens een daad van waardeering vcor het werk van onzen Aalsterschen kunstenaar Huylebroeck. Komt te verschijnen Kerkhof bloempjes» door E. P. Vital Capucijn. Guido Gezelle schreef zijn eersta dichtwerk Kerkhofblommen» op der tigjarigen leeftijd, staande te midden van z'n eigen volk. Pater Vital geeft ons zijn «Kerkhof- bloempjes» op den leeftijd van vijf en zestig jaar, waarvan hij meer dan de helft doorbracht in het missieland. Toch schenkt hij zijn duurbaar vlaamsche volk frissche, en geurige bloempjes, juweeltjes van poëzie De oud-missionaris eischt voor zich niet op de bewondering van zijn tijdge- nooten; hij is er mee tevreden wanneer zijn vlaamsche stamgenooten in zijn boekje wat genoegen kunnen smaken. Bij louter letterkundige beschouwing, zal men benevens de oorspronkelijkheid der gedachten ook de verhevenheid van gevoelen bemerken. Vereenig u dan met een dichterziel die u ongetwijfeld hoog zal opvoeren. Het werkje weze warm aanbevolen niet enkel voor persoonlijke letterkun dige ivoldoening, maar ook tot mede- deeling aan vrienden en kennissen. -Kéurig versierd door Jozef Spey- brouck. Te verkrijgen ten bureele van het bladof bij Raphael De Maegt, De Rid derstraat, 39, Aalst. Denderzoon. Prijs 10 fr. TE HUREN terstond, achoone bur gershuizen. Inlichtingen Désiré De Wolfstraat. 1. fParkJ T/S. 68 SCHOENFABRIEK vraagt leermeisjes en bekwame schoenstiksters. Moorsel- baan, 144. ter stede. 79 MEN VRAAGT goede stiksters Katte- straat 59f Aalst 83 Geen DRONKAARDS meer Apoihiek De Vslktoêer, Esplanade, 14, T/3 Apotheek Rennebooi, Ifteawstrtat, te Aa.it

De Volksstem | 1939 | | pagina 3