J. Van Nnffel-De Gendt Laatste Bericliten PLAATSELIJK NIEÜWS GEESTELIJKE VOORDRACHTEN Anli-Kommunislische dagen te Aalst BOEFJE Pater Damiaan De Cfil/ifirinislen Lastige, doch verdiende zege te Kapellea I2 Assa Ronse naar Aalst HET BUREAU DER B. W. P. TEGEN PARLEMENTSONTBINDING Brussel, 6 Maart. Het Bureel der Belgische Werklieden Partij vergader de en nam een motie aan waarin verzet wordt aangeteekend tegen parlements- ontbinding in den huidigen toestand en tegen alle deflatie. Het bureau is bereid zijn steun te verleenen aan een sterke tweeledige ïegeering die een gezonde financieele politiek zou voeren alsmede een politiek van economische expansie. Deze regeering zou ook een oplossing dienen te vinden voor het geval Martens. Brussel, 6 Maart. Op het ministerie van Buitenlandsche Zaken hadden besprekingen plaats tusschen de hh. Pierlot, Soudan, Spaak, Marck en Eeke iers. De h. Gutt had op zijn beurt een onderhoud met h. Wauters. De h. Soudan werd ten Paleize ontboden bij zijn terugkeer lei hij geen en kele verklaring af. MILITAIRE DICTATUUR IN REPUBLIKEIN3CH SPANJE Carthagena, 6 Maart. Omtrent de geruchten die verspreid werden in verband met een muiterij in republikeinsch Spanje wordt thans bevestigd dat het leger en de vloot in opstand gekomen zijn tegen de regeering Negrin en zich onder de leiding hebben gesteld van een nationalen verdedigingsraad waarvan generaal Casado de opperste ieiding in handen heeft. Deze heeft aan Dr Negrin gemeld dat hij van hem geen bevelen meer te ontvangen heeft en hem aangeraden zich over te geven. De vloot en het leger muiten niet tegen de republiek maar tegen de regeering Negrin. Zij hebben zich geestdriftig onder worpen aan den nationalen defensieraad die de binnenlandsche en buitenland sche politiek van republikeinsch Spanje in handen heeft, aldus een officieel communique. Uit Valencia wordt geseind dat eerste minister Negrin zijn ontslag heeft aan geboden aan den h. Martinez Baro, voorzitter van de Cortes. Madrid, 6 Maart. Generaal Miaja de verdediger van Madrid, heeft zich met zijn manschappen aan den militairen raacf- onderworpen. Te Madrid heerscht volledige orde. Burgos 6 Maart. In nationalistische kringen ziet men in het feit dat een militaire raad het bewind in handen heeft genomen de bevestiging dat de re publikeinen zich niet zullen overgeven maar zullen strijden tot het uiterste. In het kamp van generaal Franco wordt een grootscheepsch en beslissend offen sief voorbereid. De muiterij te Madrid en Carthagena oordeelt men niet als de laatste maar het begin van de definitieve verbirokkeiing. V' li Met blijdschap vernemen wij dat de geestelijke voordrachten dit jaar opnieuw worden ingericht Ziehier het program ma dat ons door Volksontwikkeling in samenwerking met het Davidsfonds wordt aangeboden. Algemeen onderwerp „De Rechtvaardigheid,, 10 Maart "Eerlijkheid in den Handel,, E. P. Salsmans S. J. 17 Maart "Rechtvaardigheid in het fa milieleven,, E.P. Arts S.J. 24 Maart "Beroepsplicht„ E,P. Van den Daele S.J. 31 Maart "Recht tusschen Werkman en Patroon,, Z. E. H. Kanunnik Van Kerchove De voordrachten worden gegeven in St Martenskerk telkens 's Vrijdags te 8 u. stipt- Na de tweede en derde voor dracht omhaling om de kosten te dekken Zaterdag, 11 Maart, te 14 uur Opening der Anji-Kommunistische "Voor God„ tentoonstelling, ingericht in de zaal "Katholieke Werkmanskring,, Zonnestraat, 22, Open den Zaterdag tot 19 u, Den Zondag 12, Maandag 13 en Dinsdag 14 Maart, van 10 tot 12 u. en van 14 tot 19 u. Ingang vrij. te 20 uur, in de feestzaal van het Sint Joz?f College, grootsc'ne PRO-DEO avond. Spreekbeurten door Z. E. P. Dr Van Rooy, o. p, Senator Verbist en L. Versluys, oud-strijder der Internationale Brigades in Spanje. Afrolling van den klankfilm "Bloed over Spanje,,. Inkom- kaartén aan 7. 5 en 3 fr. Rangsverhooging voor de leden der Bonden van het H. Hart, Davidsfonds, K. V. H. U. en de abonnenten op Masker Af Maandag, 13 Maart, te 20 uur: in de zaal "De Rink,, De Ridderstraat Groote Volksvergadering. Sprekers r Volksvertegenwoordiger E 'Van Hain- me, O. Pauwels, Jan Pirot, geweien lui enant der Int. Brigades in Spanje, F. Vereist, propagandal. hij C. O. P. A" C. Onderwerp Het kommunisme. Volksvijand nr 1. Het kommunisme in Vlaanderen. Door Sociale vrede naar meer wel stand. Ingang vrij. I Ieder Katholiek, Arbeider zoowel als Intelektueel, moet op deze vergadering tegenwoordig zijn. DIEFSTALLEN IN DE STAD Uit zoovelq hoeken der stad worden diefstallen gemeld dio schijnen het werk te zijn van een bendo samenspannende rekels welke naast geld het vooral ge munt hebben op j.iweolon, zilverwerk en meer oude kostbaarhoden. Tot groot genoegen van de Aalstorsche bevolking wenschen wij dat onzo politie or in moge slagen de beoefenaars van dit ongewenscht bedrijf bij de lurven te .pakken opdat moeder Justitia hun de gepaste «bolooning» zou kunnen geven. Air fk Oud-studentenbond der Technische Scholen Afdeeling "Volharden,, Aalst geeft op Zondag 12 Maart, in de zaal Khiro, Pont- en Hoogstraat, drie prachtige filmvertooningen. Op het programma 1. Opheus in de onderwereld openingstuk, Oflcnbach. Een festijn voor muziekliefhebbers. 2. Lust in Reizen Nederlandsch sprekende documentatie film. Iets voor de natuurliefhebbers, 3. DRONKENLAP Le mouchard. Prachtige Nederlandsch sprekende ge- romancèerde film. 4. Teekenfilm, Orde der vertooningen 1 1-/2 u. kindervertoon. aan 2 en 3 fr. 5 u, fdmilievertoon. aan 3 en 5 fr. 8 u. avond vertoon, aan 3 en 5 fr. Prijsvermindering aan kroostrijke ge zinnen op~ vertoon der lidkaart. Zaal Khiro, een waarborg voor kristene ouders. A. V. A. een waarborg voor leerzame, ontspannende eerste rang-fil men. AANBESTEDING Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de be langhebbenden dat op Dinsdag 14 Maart e,k. zal worden overgegaan tot de aanbesteding betreffende het leveren van het smeewerk en bijhoorigheden be* noodigd voor 30 zitbanken. Lastenboek en plan liggen van heden af ter inzage ten stadhuize Bureel 14, De Secretaris De Burgem. en Schepenen F. De Meyst A. Nichels Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de be langhebbenden dat op Donderdag 9 Maart 1939 om 11 u, voormiddag zal worden overgegaan tot de aanbesteding betreffende de afbraak van het gebouw der stedelijke vischmijn. De Secretaris De Burgem. en Schepenen F. De Meyst A. Nichels Het Stedelijk Hulpfonds brengt ter kennis van de belanghebbenden da op Dinsdag 14 Maart e.k. 10 1/2 u. voor middag ter zitting van het Schepencolle ge, zal worden overgegaan tot de aan besteding voor levering van artikelen in Interlock en kousen voor kinderen van 3 tot 16 jaar, Belanghebbenden, fabrikanten en win keliers, kunnen van heden af de noodi- ge inlichtingen bekomen ten stadhuize bureel 14 eiken voormiddag van 8 1/2 tot 12 u. De Voorzitter A. Berchman Schepen van Sociale Voorzorg FOTOLEVEN. Hoe ontwikkel ik zelf goed koop mijn film Dit zeer interessant vraagstuk zal uit gelegd en praktisch gedemonstreerd worden. Maandag avond 6 Maart, om 8 u; in den Fotografische Kring, Espla nade, alhier, door den h. Voorzitter, M. Karei Van der Gucht. Foto'iefhebbers maakt U de fotogra fie goedkoop De Fotografische Kring zet U kosteloos op de hoogte om zelf uw film te ontwikkelen en af te drukken. Na de les. zal den EPIDIASKOOP ten dienste staan van de leden die zinnens zijn deel te nemen aan het Internationaal 'salon. TOONEELNIEUWS ■1 VERÜSfeEN SPREEKT Een levensspel., vol handeling en ac tie met een climax tot het einde toe. 'n Spel vol ontroerende tafereelen. Tooneelliefhebbers, voorziet U bij tijds van kaarten, ze zijn te bekomen in 't Groen Kruis of bij de boden. Prijzen der plaatsen slechts 64en3fr. ALLO 1 Opgepast gaat door Woens dag avond, 8 Maart, te 7,30 aur, in het Feestpaleis 1 Bestel dadelijk uw kaarten 1 Missiedrama ia 3 bodrijTen van Rai nier Ysabie, wordt door don tooneolbcnd der Missicvriendcn, op 16 April 1939 (Bolokon PascbenXm de feostzaai Tan Lot Sint Maarteninstituut opgevoerd. De opbrengst detsr Tertocning komt ten goede aan da Aalstorsche Missie- nar issen, Op Zondag 12 Maart te 17,30 u. in den Vlaamsche Schouwburg Molen- stsaat 57, Aalst optreden van WIE- LOCKX de meesterlijke magnetiseur en beroemde hypnotiseur. Voorbehouden genummerde kaarten aan 5 en 3 frank te bekemen in het Vlaamsch Huis eö bij de leden V.O .S. De Catliarmisten eiadigoa hun toc- noeljaar op "Woensdag '29 Maart n.s. meteen opvoering van PEGGY1 M N SCHAT Peggy m'n schat is tot biertoe nog altyd de comedio wolko het moest op voeringen hoeft in a Io landen. Peggy m'n schat is do fijnste comedio wolko ooit voor bet voetlicht werd ge bracht. Peggy m'n schat is oen lach en een .traan. De Echittêi'cndo hoofdrol van PEGGY wordt ditmaal vertolkt door do :iev« Mevrouw Va&'don Bosch, uit Gent. Wie zcu Peggy n^iot willoa zien of horzien?. Ka$r£qn \;oor Pcggy m'n schat in hot Paviljoen Zondag 19 Maart "Besprock ze tijdig, wan ze zullen schui ven. ICONFERENTIES A.Y.A. Oud-Studentenboad der Technische Scholen>r Aalst Op Zondag, 5 Maart om 10 u. voor middag wordt in dodKonfereatiezaal der Technische Scholen,"«Vakscnoolstr. een koaferontie gehouden door Firma "C.E. P.over Smalfilm projectietoestellen mot demonstratio (oakoio zeer leorrijko documentaires). Tocgaag kosteloos. Onzo Oud-studoa'.qn ea hot geacht publiek hartelijk welkom. SPORT BIJ EENDRACHT Tegen welken tegenstrever ook, Een dracht zal uitkomen,, steeds zal e-, voor het behalen van de 2 punten, de volle maat moeten gegeven worden. Dit is nogmaals gebleken op het plein van Kapeilen. Deze Antwerpsc'ne ploeg is tot afda ling veroordeeld Aalst telt bijna drie maal zooveel punten als Kapellen en toch heeft ons geluk ginder aan een zij den draadje gehange$: tegen een sterke ploeg wil iedereen zich.onderscheiden In de eerste speelhelft hadden onze witzwarten tegen een hevigen wind te spelen ze hadden ook het zonnadcel. Kapellen zette de partij uiterst vlug in cn kon dan ook den stand openen. Op hoekschop deed zich kort Hierop een doelgeharrewar voor waaruit den gelijk maker ontstond. We speelden totnogtoe beneden onze waarde en de supporters die meegetrok ken waren, zaten in nauwe schoentjes. Rust 1 1. Na de koffie hadden we ook wind- voordeel, doch iets minder dan Kapellen vóór de rust. Voogt lapte een balletje in den rechterhoek van Kapellen's kas en "t was gebakken lOnze mannen herpak ten zich en ze toonden zich verder de meerdere zonder den weg naar het net nog te vinden. We wonnen moeilijk, doch verdiend met 1—2. Ziehier wat Lyra, Tubantia en Een dracht nog te spelen hebben LYRA (34 p.) Lyra-Charleroi Een- dracht-Lyra en Lyra-Rac- Brussel, TUBANTIA (32p. )Ronse-Tubantia Tubantia-Wilrijk, Ukkel Sp.-Tubantia. EENDRACHT (32 p.)meteen match minder) Eendracht-Assa Ronse Eendr.- Lyra F. C. Ronse-Eendracht Een- dracht-Rac. Brussel. We hebben dus nog 4 wedstrijden te spelen. Geen enkel punt mag verloren gaan, of de hoop op overgang naar enreafdeeling valt in duigen Zondag komt Het is geweten dat de Ronsenaars er een zeer doordrijvend spel op nahouden. Laten we onze vlugste beenen in den haak brengen supporters en sportieve streekgenooten, moedigt de wit-zwarten aan in dezen gewichtigen eindkamp. Wit en Zwart. Nog enkele dagen scheiden ons vnn de opening van 't seizoen. Wat biedt ons de eerenfdeeling Dertien ploegen zijn aangesloten namolyk: Aalst, Gee- raardsbergen, Braine-le-Comte, Soignies La Louvière, Hondeng, Manage, Feluy, Mons, Cuesnies, Frameries, Qnevrain Pont h Celles. Dat deze ploegen niet allon even sterk zijn kan men gjmakkelyk begrijpen. Mijns dunkens zouden do zoogezegde zwakke broeders beter gedaan hebben in mindere categorie op te treden, ik bedoel de ploegen Manage, Feluy, Qui- vrain en Pont i\ Celles. Al deze ploegen bezitten goede spelers zelfs assen maar hun gchool schijnt mij niet voldoende om in excelieaco op to treden. En vermits wy nu toch ons gedacht neerpennen zal ik de overige ook eons beoordeelen. Een trapken hooger als de oerstgenoemde stellen wij de ploegen van de Borinago nl. Mons, Cuesmes e« Frameries terwijl de laatste my de sterk ste schijnt ze staat immers onder lei ding van don gevreesden D'Jambot. Soignies heeft zyn rangen gansch ver jongd met zeer sterke spelers. Deze ploeg zal zeer govaarlijk zijn maar mis schien niet regelmatig genoeg. De andere vijf ploegen zullen elkan der zeer gowaagil zijn waarlijk vyftallen die de liefhebbers voorzeker zullen vol- doen. Ze zijn bijzonder sterk allen heb ben sterke leveraars en geweldige keer- ders. Hondeng heeft verleden seizoen goed gespeeld en met dit jaar Tilmant op klein midden zal *e zeer govreesd zyu. In La Louviè.-e zijn ze niet weinig tevre den en bobben er voel moed omdat in do laatste dagen deze ploeg eindelyk de speler Gilbert van Pont a Cellos heeft vast mcge.i e:\gageeren.Braine le Comte meen ik als de sterkste ploeg wanneer de koordmannen Borteau en Letroy el kander verstaan; docli dit betwijfel ik sterk anngezion deze twee alle beiden calé houden op 't zelfde plein en de con curentie reeds op 't eiude van verleden seizoen hunne vriendschap verkoeldo Geeraardebergen de kampioenen van verleden jaar zullen dit jaar meer dan waarscbijnlyk het mikpunt worden van de nadere ploegen en hoe regelmatig deze ploeg verleden jaar ook presteerde kan ik niet gelooTen dat zo hun titel zul ea behouden. Aalst mag gerust de voet zetten ne vens al de besto ploegen en voorzeker "al er met onze ploeg dienen nfgerekend Als groot-midden hebben wy de minder bekendo speler Victor Errcelen van An- dorlecht. Ia Brussel zeggen ze als de andere spelers geven xooals "Tor» moogt ge gerust zyn. De anderen beloe ren 't beste en dan Gij ziet dat de strijd dit jaar'tusschen do koppioogon uiterst hardnekkig zal zyn en laat ons fier zijn dat Aalst 't bes te mag verwachten want onzo kleuren zyn in goede handen. ZWEMCLUB NEPTUNl'S deelt mode Een tweede reeks lessen in de Licha melijke Opvoeding zal ingericht worden in do Turnzaal der Stedolijke Jongens school, Nieuwboekstraat. Bene vens de gewoao gymnastiek zul len er, met het oog op de aaustaando opening van het zwoimlok, speciale oefeningen gegeven worden als voorbe reiding tot het zwemmen. Deze tweede reeks lessen zal aanvan gen Voor de Daraos-afdeeling Dinsdag 7 Maart, te 19 uur. Voor de Hoeren-afdeeling Vrydag 17 Maart, te 19 uur. Inschrijvingsrecht 10 Fr. Men kan van heden af inschry von op het Secretariaat, 27, Capucienenlann, of ia de Turnzaal, by uen aanvang dor lepsen. Wy zetten alle zwemliefhebbers aan deze bijzondere oefeningen by te wonen. De Secretaris, Frantz Van den Bossche. BOEKHANDEL Kerkstraat, 21, Aalst. Duivenstempels in caoutchouc, met doosje en fleschje inkt aan 12.50 fr. en 13.50 fr, MEID GEVRAAGD 15-20 jaar in gezin met 3 kinderen. 2 Zondagen p;r maand vrij. ^Charles De Grouxstraat 58 Brussel 157 DRUKKERIJ vraagt bekwame hand- zetter Zich aanbieder), Bracke, Zand straat Wetteren 153 GEVRAAGD, bovenmeid. reeds op dienst geweest en kunnende naaien,hoog loon. Schrijven bur. v. 'tblad, lett. DDD

De Volksstem | 1939 | | pagina 3