Eendracht -A. 8- RONSE KRANKZINNIG ÜIT LIEFDE wekt ütmm Maa§Iiwslsn @n Maagcrandiü UWE LEVER OF- 30 Apen onispapt té Ekeren 2EKEN00 NIEUWS HET MISDADIGE KIND Zondag te dL5 uur (Eerste afdeelingj Supporters, Eendrachl's kansen voor de over» gang uaar Eere-Afdeeling zijn prachtig. Komt uwe spelers aanmoedigen M Maart. H. Joannes de Deo. Na een zeer wisselende jeugd kwam Joannes, zoon van een Portugeesch am bachtsman tot inkeer en lei de grond vesten van een orde van Broeders. Hij stierf als slachtoffer van een grenzeloo- zc naastenliefde (XVe eeuw.) en werkelijk- BANDIETENfiTREEK TE PUTTE 'Pi ■-V EU MECHELEN De Tiaar. Het is de kardinaal- deken van het H. College die Zondag a.s. den Paus met de tiaar zal komen kronen, wanneer Zijne Heiligheid zal plaats genomen hebben op het verhoog viak voor het hoog-altaar en vlak bij het bronzen beeld van den H. Petrus. De tiaar, of driedubbele kroon, be- heksenketel van dy/ajjng j heid te komen. Hetgeen hierop neer- komt dat het kind meent z:ch riet meer te kunnen doen geiden, verzet het zich hardnekkig en met opgeheven vuist! Zondagavond is de gemeente Putte tegen de gemeenschap, die hem waar- Mecne'eri het tooneel geweesl deering, sympathie, liefde en voedsele.en °andietenstreek, die onwillekeurig voor zijn streven onthoudt het wordt Idoet terugdenken aan de beruchte ben de Nauwelaers, welke voor enkele jaren gansch de streek onveilig maakte. De Maagbranding, dit brandend ge voel dat langs heel de spijsverterings buis opklimt van de maag tot de keel is te wijten evenals het meerendeel dereen misdadiger... kwalen aan de spijsvertering, aan een Het dient echter nadrukkelijk ge overtollig zuur. Dit overtollig zuur prik-zegd, dat geen enkel kind voorbestemd kelt het binnenste maagvlies. Indien het's>, een vagebondeerend, zenuwziek of door een loogachtig middel als de Mag- 15n'sdadig mensch te worden, nésie Bismurée niet onschadelijk wordt;'n z'in schitterend werk, dat wij een gemaakt dan kan het leiden tot maag-j ^etoo§ noemen ten bate van de misda- ontsteking en zwéren. Meri zal dus heel «ige jeugd, haalt 0r Otto Naeg-aele dan wijs "handelen door, vanaf de eerste zuren of brand, een kleine dosis poeder of enkele tabletten Magnésie Bismurée vat 32 robijnen, 19 smaragden, 1 1 sa- na maaIt»i<3en te 'nemen; De Magné- (ieren, 529 diamantsteenen en 252 S!e T™UtTC,e maa^t het overtollig zuur paarlen. onsc»ac>elijk en verlicht en bescberfrit tevens de ontstoken maag.' Vraag vanf daag nog aan uw apotheker een flesch Magnésie Bismurée aan -fr. 7,50 of fr. 13,50 het groot voordeelig formaat. De nieuwe pasmunt. In verschil lende kringen is de vernieuwing van onze pasmunt en de vervanging van bankbiljetten door zilvermunt niet goed- onthaald. Weliswaar werden \-roeger ook gelijkaardige., klachten geuit, •■maar thans v/orden nieuwe bezwaren naar voren gebracht. Bij koninklijk besluit van 10 Nov. 1938 werd tot de uitgifte van 50- frankstukken overgegaan, evenals tot dc hernieuwing van de 5 frankstukken er. van de kleinere munt. Het verklei nen van het model der 5 frankstukken na de uitgifte van kleinere 20-frank- stukken, schijnt gewettigd, maar men begrijpt niet, waarom de stukken van 5, 10 en 25 centiemen, dienen her nieuwd. Anderzijds is er het groote be zwaar tegen de nieuwe frankstukken', die kleiner zullen worden en niet meer dienstig voor zekere automatische toe stellen. Als men weet, dat er voor 125' millioen één-frankstukken in omloop zijn, begrijpt men de moeilijkheden. Zendstations. Men schat het aan tal zendstations in de wereld op 36.000 waarvan 28.000 aan boord van sche pen, luchtschepen, vliegtuigen en auto mobielen. Van de 8000 zendstations op den aardbodem moet dan afgere kend worden, wat voor luchtvaart, le ger, scheepvaart politie enz. dient. Er zijn op het oogenblik 1.860 officieele radio-zendstations, waarvan 1150 Amerika en 400 in Europa. De totale kapaciteit van dezë stations is 12 1/2 millioen watt, waarvan 3400 kilowatt in Amerika, (waar de meeste stations maar een kapaciteit van 3 kilowatt heb ben) en 8000 kifowatt in Europa (of gemiddeld 20 kilowatt). een tiental gevallen aan van verwaar loosde kinderen die tot misdadige kin deren opgroeiden... Hij laat ze leven in d> onzalig sociaal: milieu, bij rtienschen elie het kind dat «goed» was niet be grepen, in een maatschappij die heel nog v/at te leeren heeft inzake behande ling van zoogezegde -misdadige kinde ren... en besluit zijn prachtstudie als volgt Als wij al deze gevallen de revue laten passeeren, mogen wij ons afvra gen Is het-juist dat wij kinderen slaan die.zich-anders ontwikkelen, dan wij met onze gebrekkige kunst van opvoe den beoógen Is het -;juist, zulke kin deren nóg meer in de^eenzaamheid weg te drukken, ze in gevangenissen op te sluiten, als misdadigers, te bestempelen, hun weinigen levensmoed nog meer te bréken Dienen wij ons te verwonde ren, als zulke kipderen, die misschien nooit de taal en het voorbeeld van het gemeenschapsleven vernomen hebben, Vreemde afvaardigingen bij de a.s. kroning van Z. H. den Paus. Naar vernomen wordt, zal Zwitserland bij de aanstaande kroning van Paus Pius XII vertegenwoordigd zijn door een bijzondere afvaardiging. Tevens wordt bericht ontvangen, dat de ministerraad' in Slowakije toestemming heeft gegeven tot een groote nationale bedevaart naar Rome in het begin van Mei. De schilderkunst op de New-York- sche tentoonstelling. Op de New- iYorksche tentoonstelling zullen, in drie zalen, vijfhonderd werken van bekende meesters ondergebracht worden, de Middeleeuwen af tot het begin van de XlXe eeuw. Het Louvre, de galerij Offizi, van Florence, de National Gale- ry, het Rijksmuseum en verscheidene private verzamelaars zullen schilderijen leenen. uit het leveu van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotts door CONSTANT AIMARD 19de Vervolg. fr— Ik ken -zijn <-• gezicht, senor. Daar fctaat het .geprent, sprak de jongen dep vinger op het voorhoofd zettend. Als ifc hem tusschen tien duizend mensch en entmoet zal ik hem herkennen. En wat zult gij dan doen vroeg <don Diego. -Hem dooden, senor. Het is toch spijtig. Arroz, dat ge zijn naam niet kent. Ik zal hem mis schien voor u ontmoeten en dan kon ik hem al zelf naar de andere wereld zenden. Mijn arm is sterker dan de uwe en ik zou u met voldoening dit klein pleziertje doen. Een traan glinsterde in het oog van Arroz. Hij greep de hand van don Diego en kuste haar. Ik dank u, sprak hij. Zie zijn naam te weten O Ik zou hem nog liever zelf 'dooden, zei het jongetje besloten. Hij is u misschien te sterk, Arroz? Ik zou hem toch niet missen,sen' t Hebt gij een wapen Ik heb een dolk, senor. Schurken dragen soms een ijzeren (Vervolg.) De gevaren van zelfzucht en moede loosheid zijn bij kinderen niet verre te zoeken. In het algemeen, zijn zij groo- ter bij buitenechtelijke, uitbestede en proletarische kleinen. Minder gevaar loopen de kinderen uit een goed of ge goed milieu men kan van hun trek ken, hun woorden en lichaamshouding hun meer sociale en moedige geestes houding aflezen. Een kind uit een ongunstig milièn slaat een anderen dan den socialen weg. in en komt tot misdadigheid, als het i levenslijn, als zij gewoonte door gebrek aan een goed voorbeeld en worden tengevolge van een onverstandige op- Met straffen, wraak, afschrik en ver voeding een onjuiste waarde aan per- gelding wordt in elk geval dit vraag- soonlijke en economische moeilijkheden stuk van jeugdige criminaliteit niet op- loekent. Het schat zich zelf en zijn gelost. Wij moeten deze in elkander ge- krachten te gering en voelt zich op de krompen, beangstigde, geslagen en ont- een of andere manier te kort gedaan. moedigde jonge menschen vriendelijk Zijn ieverprikkelende eerzucht streeft i helpend inlichten over hun vergissingen dus naar 'n bijzonder sterke beveiligingcn den samenhang van hun binnen- en van zijn gevoel van eigenwaarde. Zoo buitenwereld. Wij moeten hun de be komen moeilijkheden tot stand, welke hulpzame hand bieden hun houding ten Een vrouw werd tijdens de afwezig heid van haar man en terwijl zij te bed lag in haar woning overvallen en onder doodsbedreigingen verplicht de plaats aan te duiden, waar het geld verborgen lag. Het drama had plaats op de Molen lei. Aldaar staan een zestal huizen.Het huis nr 6 is bewoond door het land bouwersgezin Denis Rousseau, beiden ongeveer 60 jaar oud. De man was als naar gewoonte des Zondags, uitgegaan om te gaan kaarten. De I 6-jarige zoon was reeds te bed, als de moeder omstreeks 1 0 uur, na er zich van vergewist te hebben dat alles goed gesloten was, zich ook te bed be gaf. Nauwelijks te bed werd de vrouw overvallen door twee kerels, welke zich toegang tot de woning hadden kunnen verschaffen. De dekens werden haar over het hoofd getrokken om het hulp geroep te beletten, eh een'-prop in haar mond geduwd. Vervolgens werd d> vrouw op haar bed vastgebonden. On der doodsbedreigingen werd zij aange maand de plaats aan te duiden, waar haar geld was geborgen. Op haar wei geren werd van papier een toorts ge maakt, waarmede de bandieten haar Zender calomel en s morgens zult gij monter en frisrh uit het bed springen. D? lever moet eiken dag één liter gaf m de Ingewanden uitstorten Wanneer de gal n:ct vrij toevloeit, kan uw voedsel niet verteren: het bederlt. Kwade gassen deen uw lichaam zwellen. U lijdt aan verstopping. Uw orga nisme wordt vergiftigd en U is zwaarmoedig en terneergeslagen, U wordt een zwartkijker Een laxeermiddel is een noodhulp Een ge dwongen stoelgang bereikt het doel niet. Alleen de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen het vrij toevloeien van de gal verze keren. wat U er weer bovenop zal helpen. Pet zijn zachte plantenuittreksels. die v/erkeU.k op verrassende wijze het toevloeien van de ga! bevorderen. Eischt de Kleine Carters Piüin voor de liever In alle apotheken ïr. 12.L0. feestelijk invalide worden, als zij ach: het haar van het hoofd en ook de voè- terlijk of op andere wijze minderwaar dig zijn Is het voor zulke kinderen, als men nagaat, hoe ZIJ" met hun KIN DERGEEST op de ongunstige invloe den wel moeten reageëren, niet bijna een noodzakelijke verlenging van hun lisdadigers rnin of meer volkomen de ontwikkeling van den moed kunnen belemmeren.De vreugde zich in te spannen begint al gauw te verlammen. Waar de eerlijke caad schijnbaar niet tot stand kan komen, probeert het dwalende kind tenminste den schijn zijner eigen waarde op te houdep.^Het wordt over gevoelig, laf, wantrouWend,intrigant, verstokt en bezorgt zijn omgeving de gróótste moeilijkheden, alleen om in het oog te vallen. Het betaalt schatten daarvoor. De betrekking tot menschen er. wérk lijdt steeds- hooger nood. Het kind bereidt zich slecht op de opgaven voor, welke het in de gemeenschap wachten. Met gevoelens van haat komt het uit de kinderkamer in de maat schappij en ziet daar in alles uitingen \an haar vijandschap. De hierboven geschetste gedragslijnen hebben steeds een vaste richting, een ge- geheime bedoeling.Hetgeen niet zeggen -wil dat het kind zich daarvan bewust is uanitll) of dat het overziet en begrijpt waarheen nen glijden, zijn gedrag het leidt. Met zijn onjuiste opvatting van het leven beoordeelt het eigen en andere daden steeds verkeerd. Hoe scherper nu de maatschappij tegen het afgedwaalde kind optreedt, hoe meer wordt diens opstandigheid ge prikkeld. Het slaagt er niet in uit den opzichte van de maatschappij te wijzi gen en hun waardevolle krachten vrij te maken, opdat ook zij weer den moed vinden den juisten weg tot en in het le ven te gaan. plaat op het hart. Ziehier. Dat is beter! zei don Diego. Hij trok een zesloops revolver uit zijn gordel. Daar sprak don Diego, het wa pen overreikend. De Indiaan bezag den grooten man verwonderd. Hij is voor u, Arroz Berg dezen revolver goed weg tot gij den moorde naar van uw vader ontmoet. Dankbaar nam het jongetje het wa nen aan en stak het 'onder rijn buisje tusscherf défT lederen riem die'-rijtie len den omgordde. Maar de keizer sprak Arroz. Ik denk dat gij u bedrogen hebt, jongen. Neen, senor, hij "is het. Kolonel Lopez Maar het is'on mogelijk Hij is het senor. Ik ken hem des te beter daar hij blond is van haar. Welnu, dan zullen wij hem in het Qog houden. Wee hem indien hij een verrader is De stoet had zich in beweging ge steld en vervolgde zijn zegevierende intrede. Gansch de stad Pueblad had zich aan de blijdschap overgegeven. Puebla de los Angelos beteekent de tad der Engelen en wordt aldus ge noemd naar een oude legende volgens dewelke de kathedraal aldaar door Engelen werd gebouwd. Na de hoofdstad is Puebla de volk rijkste stad van het Mexicaansche rijk. In 1 864, op het oogenblik dat keizer Maximiliaan er zijn intrede deed in het hegin van Juni telde zij 85.000 inwo ners en munt tevens uit door haar sier- De gemeente Ekeren werd in op schudding gebracht door- een ongewoon geval. Een firma uit de Stationsstraat, die handel drijft in exotische dieren, moest een verzending apen naar het station voeren. Een der kooien 'geraakte onderweg epen zoodat een dertigtal apen de kans benuttigden om van de lieve vrijheid te genieten. Dit had natuurlijk een heesle herrie voor gevolg. De apen klauterden op de daken, lieten zich in de schoorstee- zwierven in de boomen, huppelden over het veld, of zochten een onderkomen in schuren en wonin gen. Dat de Ekersche jeugd aan dit on gewoon tooneel een schaterende vreug de beleefde hoeft echter niet gezegd. Voor den handelaar beteekent deze openvlucht een aanzienlijke schade. lijkheid. Evenals Mexico onderscheidt rij zich van de andere steden door rechte en goed geplaveide straten, ruime plei nen, door het aanzienlijk voorkomen harer huizen en de pracht harer open bare gebouwen. Zij bezit 60 kerken, in de dertig kloosters en een honderdtal klokketo- rens en hooge koepeldaken. Maar in 1 864 was zij toch merkelijk veranderd. Puebla de los Aif^e^ös'Veirdiértt nog; wel haar naam. yaxx; stad der Engelen ten aanzien van hajc§ digging, want men kan zich moeilijk iets voorstellen, dat zich bevalliger en te gelijk grootscher voordoet, zelfs de hoofdstad van Mexico overvleugelt Haar niet in dit opzicht. Maar hoeveel heeft Puebla in de laatste reeks van jaren geleden Hoe menigmaal is zij belegerd en veroverd? Hoe dikwijls werd rij door de kin deren des lands als door vreemdelingen beschoten en verwoest In weerwil hiervan is zij nog altijd een der schoone steden Van dit schoone land. Ge kunt zeer juist," evenals Brooklijn bij New York, die de stad der kerken heet, Puebla de stad'der kloosters noe men, want veel meer dan een derde ge deelte van het rechtsgebied der stad was daarmede bebouwd. Doch waar was thans de pracht, waarmede deze vroeger waren ver sierd. Waar was de geheimzinnige betoove- ring waarmede zij voor het oog der me nigte was omgeven? Het- waren niet alleen Fransche en ten verbrandden, zoodat zij tenslotte de plaats aanwees, waar het geld lag. Ongeveer 20.000 fr. werden gestolen. Het was ongeveer middernacht toen de man thuis kwam en zijn vrouw be wusteloos aantrof. De rijkswacht alsook een geneesheer werden ontboden. De zoon Emiel bleek niets te hebben gehoord. Het parket van Mechelen kwam Maandagmorgen ter plaatse voor het onderzoek. BOTSING TE ASSCHE Op het gehucht Walfergem heeft een botsing plaatsgehad tusschen den wiel rijder R. PifiBfijypt Groot Bijgaarden, en een motorfiets, bestuurd door F. Marien, uit St Pieters Woluwe, die ver gezeld was van zijn vrouw. In hun val liepen de motorrijders verwondingen op aan de beenen en het •hoofd. De wielrijder klaagde over in wendige pijnen. DOODELIJK ARBEIDSON GELUK TE GENT Van Sloücke Louis, werkman, gebo ren in 1912, wonende te Gent, in dienst der firma Produits Chimiques de Fiandres», gelegen Farmanstraat, 12, te Gent, was Maandag aldaar bezig op een hoogte van 8 meter herstellings- werkén aan het uitvoeren. Op. zeker oogenblik verloer hij hei: eVefftvicht eri stortte naar beneden dwars door een glazen dak. Het slacht offer werd opgenomen mét erge ver wondingen. Overgebracht naar het Verbandhuis der 'Lieven De Winnestr. is hij aldaar in den loop van den na middag tengevolge zijner kwetsuren be zweken. Door de politie van de 8e wijk werd een onderzoek ingesteld. SOLDAAT IN STUKKEN GEREDEN TE MERELBEKE Maandag ochtend rond 7 u. 3/4 vond een baanwachter op de spoorlijn Brussel-Oostende, dicht tegen de Schel de, op het grondgebied Merelbeke, het vermorzeld lijk van een soldaat, welk in stukken gereden was. De gendarmerie en politie waren spoedig ter plaats en de overblijfselen werden naar het doodenhuis te Merel beke overgebracht. De soldaat is de genaamde Van de Walle Robert, be- roepsvrijwilliger, geboren te Aalter, in April 1912 en soldaat bij het 1 e Jagers tefpaard in garnizoen te Bervérloo. Hij was ongehuwd en had een ticket voor de reis St Pieters Gent naar Leopolds- burg op zak. De beenen waren nog aan ae romp de borstkas was heel en gansch weg het hoofd was gansch in- eengedrukri. K-B V-B- - TERREIN S-C. EENDRACHT BREEDESTRAAT, AALST. Voetbalmatch voor het kampioenschap Kaarten te bekomen ten lokale Eendracht Statieplein en in het Café "Stadion"' H. Hartlaan 36 Aalst Amerikaansche kanonnen die haar mu ren hadden geteisterd. De wet van den voormaligen presi dent Juarez had vernietigender uitwerk sels dan de oorlog en de omwentelingen zeiven. Door deze wet werden de monniken uit de kloosters gedreven en de onroe rende goederen tot eigendom van dëri staat verklaard. Thans liggen de kloosters woest en" ledig de sterke muren) gedeeltelijk weggeschótfind latëhi-de pracht bewon deren der heerlijke zuilen ren vergulde muren waarachter de,dienaren der kerk zich vroeger hadden schuil gehouden en waaruit .rij nu vqor altijd waren ver dreven. Iri Het birinengédeelte der stad viel de verwoesting, waaraan zij ten prooi was geweest, nog zoo erg niet in het oog. In de voorsteden was het erger ge steld. Halve straten lagen in puinhoop en in de kamers en vertrekken, die vroeger door vredelievende en gelukkige men schen werden bewoond, tierde welig onkruid en struikgewas. Dit alles zou nu veranderen Een nieuw tijdstip was met Maximi liaan aangebroken ook den ganschen dag weergalmde het van Viva el Emperador Leve de kei zer Leve de keizerin f De Regenten Almonte en Salas be vonden zich met hun gevolg in het pa leis door de vorsten betrokken. Tegen den avond vereenigde een feestmaal de notabelen der stad en de officieren. Daar ook bevond zich kolonel Mi guel Lopez. Hij begaf zich bij Salas op het oogenblik dat het feest in vollen luister v/as. Excellentie, sprak hij, ik ben we der onpasselijk gelief mij de toelating te verlèerien ipij te verwijderen want ik vrees" een stoornis te worden voor bet feest. - De grijze Salas greep meewarig, de hand, vap Lopez. Mijn arme kolonel, sprak hij, uyr toestand boezemt mij een diepe deer nis m. 'Lijdt gij - wéder éan dë"1 koorts Ja, Uwe Excellentie, ihditen'"het maar cfo Vomito niet is. rn God verhoede het mijn goede senor. Maar ik heb reeds meepep te bemerken dat gè onrustig, zijt het is uw zenuwgestel dat eenigszins geschokt is. Ik geloof, senor kolonel cjat er een al te gevoelig hart onder uw soldaten uniform klopt. Ik ben ook een beetje zooals gij Maar nu zal Mexico weer adem kunnen gaan scheppen. Dank den keizer antwoordde de valschaard. Ja, kolonel. Hoe vindt ge Zijne Majesteit Ik geloof niet dat er een vriende lijker man ter wereld bestaat. Excellen- tip Dat zegt ge wel 1 En de keizerin Salas vouwde de handen te zamen. ('t Vervolgt.X (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 21' Aalst.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2