KRANKZINNIG ÜIT LIEFDE DE ROOOE KRUIS WEEK GEZUSTERS WELLEKEN» qïmêhcb mum DE MAAGONTSTEKING Trekking van de leening de Verw. Gewesten 1923 ran hoeden Dê vfiegdiensi naar Congo Vreeselijk drama in Polen 42 kinderen door het ijs e« verdronken gezakt GEE1ÏAABDSBERGSCHESTR. 5, AALST Schoone en groote keus voor Damen en Juffrouwen Ook Rouwartikelen aan de voordeeligste prijzen. 22 Maart. H. Basiüus. Deze ...dva<:!.'j;e belijder' van Jezus' Leer werd onder de regeering van Juliaan de Apostaat, in 362, doodgemarteld. Plechtige audiënties bij den Paus. Z. H. de Paus heeft Maandag in plech tige audiëntie ontvangen, den Prins van Piémont en-den Graaf van Parijs. De Kroonprins bracht daarna een bezoek aan staatssekretaris Kardinaal Maglione. Prinses Stéfanie 39 jaar getrouwd. Prinses Stéfanie van Belgie zal Woens dag den 39sten verjaardag van haar huwelijk vieren. Zij is inderdaad den 22 Maart 1900 met graaf Lonay in den echt getreden. Men weet, dat prinses Stéfanie eerst te Weenen aartshertog Rudolf, kroon prins van Oostenrijk, te Mayerling overleden den 30en Januari 1881, had gehuwd. Verzendingen van postpaketten naar Frankrijk.Bij de verzending raar Frankrijk in postpaketten van op naam staande waardepapieren of aan deden en obligaties, moet de aard van de waardepapieren, enz. nauwkeurig dc doeaneverklaringen opgegeven worden. Aan de zending moet zoo mo gelijk een bewijsmiddel bijgevoegd v/orden, dat de papieren werkelijk op dc Fransche beurzen genoteerd wor den. Als zulke bewijsmiddelen kunnen dienen koersberichten, beurskranten Nieuw land ontdekt aan de Zuidpool Het Poolschip Discovery II» is te Kaapstad teruggekeerd, na aan de Zuidpool nieuw land te hebben ont dekt. HET ROODE-KRUIS VAN BELGIE Afdeeling^ Aalst. Koningsgraf ontdekt in Egypte. Professor Montet van de universiteit van Straatsburg, heeft te Tamis, nabij Port Said, het graf ontdekt van een pharao van de 21e dynastie, die om streeks 980 voor Christus overleed. Het graf was nimmer geschonden. De mummie was geplaatst in een schitte rende gouden kist, welke meer dan 1 000 kilogram weegt. De plaats waar de apostel Thomas eens het H. Misoffer opdroeg. De aartsbisschop van Ernakulam (Britsch- Indie) heeft in aanwezigheid van meer dan 10.000 geloovigen de nieuwe kerk van den H. Thomas te Parur ingewijd In den loop van bijna 19 eeuwen wer den op deze plaats vier kerken opge richt de eerste kerk die gebouwd werd op de plaats van een.Hindoetem pel, werd door den Apostel Thomas zelf ingewijd. 500.000 FR. HET HOOGSTE LOT Maandag had te Brussel de 109e trek king plaats van de leening der Ver woeste Gewesten 1923. Reeks 72099 nr 4 wint 500.000 fr. Reeks 249721 nr 4 wint 100.000 fr. Reeks 144458 nr 3. Reeks 310969 nr 5 en reeks 398.44 1 nr 3 winnen elk 50.000 fr. De andere nummers van deze reek sen worden uitgekeerd tegen 575 fr. of tegen 550 fr., naar gelang zij al dan niet werden omgevormd, volgens art. 1 1 van het Kon. Besluit van 1 1 Mei [1935. HOE MEN ZE MOET VERLICHTEN Een gevoel van hinder, ja zelfs van pijn in de maagstreek, een witte en droge tong, een hevigen dorst, zijn dik- ijls de eerste teekenen van een maag ontsteking. Dan volgen zuren, opzwel lingen en brand (een brandende pijn die langs heel den slokdarm opklimt). De maagontsteking is meestal te wijten aan een overtollig zuur dat het binnen ste maagvlies prikkelt. Om te vermijden dat de maagontsteking chronisch wor de. moet men dit overtollig zuur on schadelijk maken door een loogachtig middel te nemen zooals de Magnésie Bismurée. Daarenboven bekleedt de Magnésie Bismurée het ontstoken maagvlies met een beschermende laag zoodat de natuur haar herstellend werk verrichten kan. De Magnésie Bismurée ciie spoedig brand, oprispingen, zwaar- ten en alle andere maagkwalen verlicht is te koop in alle apotheken in poeder en tabletten aan fr. 7,50 of fr, 13,50 ijsroom het groot voordeelig formaat. De vliegdienst tusschen Belgie en Congo zal van af Zondag 9 April vol gende wijzigingen ondergaan. Een vliegtuig S. 83 zal Brussel alle Zondagenochtend verlaten. De passa giers zullen vernachten 's Zondags te Algiers en 's Maandags te Gao den Dinsdagochtend zullen zij verder reizen met een J. U. 52-vliegtuig, dat Dinsdag via Niamey en Zinder, Fort Lamy zal bereiken en den Woensdag Leopold- slad, langs Fort Archambaud, Banqui en Libenge. De passagiers voor Stanleystad en Eüsabethstad zullen het J.U. 52-vlieg tuig te Libewge verlaten den Woensdag en denzelfden dag met een ander vlieg tuig langs Bumba, Stanleystad bereiken Den Donderdag zal ditzelfde vliegtuig langs Kindn, Kabalo, Manono en Bu- kama, Elisabethstad bereiken. Voor de terugreis zal vanaf 1 5 April het vliegtuig Elisabethstad verlaten s Zaterdags en Leopoldstad,alsook Stan leystad 's Zondags. Dezelfde tusschen- landingen zullen geschieden als op de heenreis en den Dinsdagochtend zal een ider vliegtuig de reizigers te Gao op nemen. Van af 1 9 April mogen deze dus te Brussel den Woensdag verwacht wor den. De vliegtuigen der Fransche lijn zul Ier. Algiers verlaten s Vrijdags en Brazzaville voor de terugreis 's Zater dags. PRACHTKERKBOEKEN Honderde verschillende modellen Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21, Aalst. VALSCHE BANKBILJETTEN VAN 1000 FR. ONTDEKT TE ANTWERPEN NOG GEEN SPOOR VAN DE DADERS Op Zondag 26 Maart tot 2 April (Vervolg van eerste bladzijde.) tot verzorging van het gebit. Men moet een opene wonde kunnen verzorgen ontsmetten en verbinden. Dat werd ge leerd op den cursus van het Roode Kruis. Het is opvallend dat zoo weinig menschen, zelfs zij dié verder studeer den van wondenverzofging zoo weinig afweten Zulks bewijst te meer dat op school veel te veel theorie en te weinig praktijk gegeven wordt. Reinheid der handen en nagels, dat ze niet kleuren en polijsten maar ze kort houden, zuiver, in hun natuurlij ken vorm en kleur. Hoeveel wasschen er hun handen voor ze aan tafel gaan? Reinheid in de voeding. Mogen wij daaraan toevoegen het gebruik van Warschau, 20 Maart Tijdens een schooluitstapje is een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Vijf en veertig kinderen begaven zich met hun onderwijzer op het dunne ijs- dek van een meer in Wolhynie. Het ijs brak en alle kinderen vielen in het water. Met gevaar voor zijn eigen leven gelukte het den onderwijzer,drie kinderen te redden. De 42 andere kin deren verdronken. De bewoners van alle omliggende dorpen zijn opgeroepen om de lijken te bergen. BRAND TE OLSENE In den nacht van Zondag op Maan dag zagen late voorbijgangers vlammen opstijgen uit een groot gebouw, langs heen den.-Kortrijkschen steenweg, eene maalderij en koekenbrekerij, toebehoo- rende aan Alfred de Bussere, wiens woonhuis een paar honderd meters verder is gelegen. De eigenaar werd dadelijk verwit tigd, evenals het brandweerkorps te Deinze. Het vuur had echter eene zeer gemakkelijke prooi in de groote hoe veelheden meststoffen en granen, die in de gebouwen opgestapeld lagen, en niettegenstaande spoedig ingrijpen moest men al spoedig vaststellen dat er weinig kans bestond om het vuur te bemeesteren. Dit deelde zich mede aan de achtergebouwen, zoodat alles weldra een ware vlammenzee geleek. Het mocht den eigenaar nog geluk ken een kostbaren auto weg te halen, zich moest bepa len tot het vrijwaren der nevenstaande woningen. Weldra stortten de daken der verschillende gebouwen in, onder het oog eener groote menigte. I Maandagmorgen brandde de plaats waar de machines stonden, nog immer in alle hevigheid, doch zonder gevaar voor de aanpalende huizen. Op het politiebureel der Vestingstr. zijn er andermaal twee personen, ieder een valsch biljet van 1000 frank ko men overhandigen. Zij hadden deze biljetten in betaling ontvangen. In het wisselkantoor van het Centraal station werden twee valsche briefjes van 1000 fr. ter betaling aangeboden. De politie der 6e wijk stelde een onderzoek in. uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotts door CONSTANT AIMARD 31ste Vervolg. Met zwierig gebaar nam hij den vil- Xen hoed af en een knie ten gronde zet tend sprak hij op hoogdravenden toon: Allerschoonste tusschen de schoo- nen Stralende zon die mijn hart in gleed zet Bloeiende bloem. Roos van Mexico, don Diego, de aanbidder .van het bevallig geslacht, die zijn leven wijdt aan de schoonheid, don Diego biedt u zijpe nederigste hulde en noemt u de koningin der wereld. Dona Inez zwaaide bevallig met ha ren waaier waarachter zij tevens den lachlust bestopte die op haar gelaat te lezen stond. Uw hulde is mij zeer aangenaam, Öon Diego. Ik kende u reeds van naaml Ge zijt al te welwillend, edele se- hora Ik weet dat gij een aanbidder zijt .Van het schoone geslacht. Uit ganscher ziel. mijn koninginne! En ik weet ook dat de schoonen uw geyoelens jegens haar met weder- Leerigheid beantwoorden. Don Diego barstte bijna onder de hiervoor kan men niet te voorzichtig zijn Daay bestaat immers geen toezicht op. Erf de onreinheid kan zijn oorzaak vinden^ in de besmette melk, in het vuile water en in de onrei ne vervaardiging. Wees voorzichtig Een beenhouwer in:?ijn winkel met korte mouwen, een langen witten voor schoot, met blinkend aangezicht en ar men,heeft den schijn van rein te zijn.Als nu het vleesch voldoende beschermd is tegen de vliegen én gevrijwaard tegen de aanraking met de handen door de klienten dan is alles ipaar naar behoo- ren der regels der reinheid. En de melk Wil je 't zelf onder zoeken Neem dan een stukje watte en leg dat in een teems en laat er de melk doorzijgen. Droog daarna de wat- te en U zult zelf va^Éstellen huid schilfertjes, haartjes, strooitjes enz... Als de boer zijn handen wascht, zijn terwjj| brandweer aten kuischt met gekookt water, den uier en de flank van de koe goed rein houdt, dan kan de melk rein zijn... Maar... er is nog veel te doen in dien Een flinke inrichting van stadswege zou hier te goede komen, zelfs in meer andere opzichten. En de handen en katten in huis Dat is een gevoelige snaar en toch hoeft het gezegd in der waarheid. Dieren kunt ge niet beletten te rui- n, te likken aan dit of aan dat, te springen op stoel of op tafel moeder te verrassen bij vleesch- of melkpan. Wat dunkt u over tweedehandsboe- ken en boekenbibliotheken Een gevaarlijk i^fcs Uitgeademde lucht, speeksel, hei yuil der handen verspreiden zich o\Lr ieder bladzijde. Is de gebruiker Draagt hij geene kiemen dér bfcsïriettelijke ziekte? Hoeveel zieken dooden hun tijd niet met zoeken lezen Worden zij na ge bruik telkens ontsmpt, dan zijn ze rein maar hoe dikwijls gèbeurt dat REINE WEGEN Daarvoor is te Aalst vooruitgang te bespeuren. Wij rieken de vuilè modderhoopen der vuil- nisputten niet meer. WIJ MOETEN REIN ZIJN is een gezondheids en een levensregel gewor den. Onze taak is op de praktijken te wijzen die er heen sturen. Het Roode-Kruis wil den mensch ge zonder, schooner, sterker en gelukkiger maken. Voor dat werk zet de propa- gandaweek in op 26 Maart. Onze gedienstige ambulanciersters gaan er op uit met bussen, bezoeken de huizen van leden en niet-leden. Ze verkoopen kleine zaken waarvan de winst ten goede komt van het werk. Bejegent hen met goedheid en sym pathie. Zij dragen in het hart de leuze DIENEN ten bate van het land. Het Secretariaat R.V.C. werden naar het O. L. overgebracht, waar zo OORLOGSTUIG ONTPLOFT TE IEPER TWEE KINDEREN GEWOND Maandagnarniddag tusschen 13 en 13 ure 30, hadden twee schoolgaande kinderen, Julien Dehollander, 9 jaar en Vandevyver Maurice, 10 jaar oud, niet ver van hun woning in de Ieperlee- straat een granaat ontdekt. Niet weten de welk gevaarlijk oorlogstuig dit was raapten zij het op en speelden ermede, met het ongelukkig gevolg dat de gra naat ontplofte en de beide kinderen verwondde in het gelaat. Op het hooren der losbranding kwa men personen toegesneld. De kinderen Vrouwhospitaal verzorgd werden. Julien Dehollander kon na een ver band met zijn ouders huiswaarts koeren doch de kleine Maurice Vandevyver, die benevens verwondingen in het aan gezicht ook gekwetst werd aan da oogen, moet er enkele dagen verblij ven. WARENHUIS DOOR BRAND VERNIELD TE ATH Een zware brand heeft Maandag een warenhuis in asch gelegd te Ath. Rond 7 u. 30 begaf M. Liénaux, be stuurder van een groot warenhuis, aan de rue de Brantignies, te Ath, zich naar dc kelders waar hij vaststelde dat brand was uitgebroken in een stapel plaats vlak onder de verkoopzaal. Het vuur nam een bliksemsnelle uitbreiding en spoedig stond het gansche gebouw in lichtelaaie. Bij de bestrijding van het vuur heeft M. Liénaux erge brandwon den opgeloopen. De volledige brandweer, geholpen door soldaten van het garnizoen, on der het bevel van majoor De Vleesch- ouwer, snelde toe maar moest er zich 'toé bepalen de omliggende huizèn te vrijwaren. Het gansche warenhuis brandde tot den grond af en alleen de muren bleven-rechtstaan. De schade wordt op meer dan een millioen frank geraamd. Een 15-tal be dienden zijn tot werkloosheid gedoemd De brand zou te wijten zijn aan een kortsluiting. TRAGISCE REIS VAN EEN VISSCHERBOOT De visschersboot 0.277, toebehoo- rende aan Theofiel Laplasse, was de ha ven van Oostende uitgevaren om de vischvangst te plegen. Vrijdagnamid dag zou de kor uitgeworpen worden. De manschappen waren aan dek. De stuur man Cyriel Willaert stak^ een handje toe toen hij gevat werd door de kor en mede over boord werd getrokken. De ongelukkige kon niet zwemmen. A.anstonds werd een reddingsgordel in zijn richting geworpen, maar hij gelukte er niet in deze te vatten. Aanstonds erd het schip gedraaid en men mocht er in gelukken Willaert op te pikken. Hij had het bewustzijn verloren. De zonen Laplasse, die zeer bedreven zijn in het zwemmen, pasten de kunst matige ademhaling toe gedurende ruim 4 uur, maar het mocht hun niet geluk ken de levenskrachten van den stuur man terug op te wekken. Er werd binnengeloopen in de Ln- gelsche haven Penzance, waar een ge neesheer den dood vaststelde. Toelating wérd gevraagd en gegeven om het stof felijk overschot naar Oostende over te brengen, alwaar het Maandagnamiddag is aangekomen. Cyriel Willaert is 28 jaar óud, woont aan de Vingerlinckstraat, is gehuwd sinds vier jaar en heeft een kindje van 14 maanden. ,lcitaal die van zulke schoone ligpen kwam. In vervoering stond hij op O senora riep hij hartstochtelijk uit, voortaan wil ik u alleen aanbidden! O, kon ik maar iets voor u doen Een vluchtige uitdrukking van vol doening kwam op het gelaat van Dona P Dat kunt gij 1 antwoordde zij. •—,1k, senora Ja, don Diego. Spreek en bij alle heiligen het zal volbracht worden spreek moet ik in *t Chalcomeer springen of er tiendui zend vermoorden Gij hebt slechts te bevelen En met een tragisch en theatraal ge baar zijn dolk trekkend Wilt gij mijn leven, senora, ge bied en ik sterf voor uwe voeten O, don Diego riep de Mexicaan- sche alsof ze bang was dat de man dit voor hare oogen ging ten uitvoer bren gen maar 't moest zijn dat ze toch innerlijk zeer gerust was over zijne in zichten, want een glimlach speelde om hare lippen. Ik zal het doen Beveel en ik sterf 1 Neen, don Diego, ik wil dat gij levet. Ik zal leven, senora, omdat gij het gebiedt zei de Creool. lk vraag iets anders van u. Is het in mijne macht, o schoone der schoonen Het is in uwe macht f Dan zal het gebeuren, ik zweer het Gij kent kolonel Lopez O, senora, of ik hem ken Ja, ik beloof het u, ik zal hem de ooren van zijn hoofd kappen... Neen, don Diego, neen wou Dona Inez onderbreken. Ik zal het dpen Ik zal u zijne ooren brengen tot teeken der waarheid. lk wil het niet» Wilt ge luisteren? Ik lig aan uwé voeteji. Het gerucht heeft geloopen dat gij kolonel Lopez gedood hadt in twee gevecht. -Eilaas! neen, Dona Weet gij waar de kolonel thans verblijft Misschien bij de duivelen der hel, bevallige Roos. lk heb daar straks vernomen dat hij heden avond in de stad Mexico wederkeert. Dan zal hij er toch den dageraad niet zien opgaan Ik vraag u juist het tegenoverge stelde, don Diego. Wat zegt ge, jonkvrouw vroeg de man verbaasd. Gij hebt den kolonel bloedig be- leedigd... Ik zal hem... ik... Gij zijt een der kloekste voorstan ders van den keizer... Daarom... En gij moogt een braven soldaat als kolonel Lopez is,niet aan den keizer entrooven don Diego Een trouw soldaat, senora Twijfelt gij er aan Ja, senora. Waarom? vroeg Dona Inez nieuwsgierig. Omdat ik geloof dat hij met de Juaristen aangespannen is. Nieuwsgierig en ernstig ditmaal richt- de de schoone zich op. Wat zegt ge, don Diego Wat ik gehoord heb, senora. Gij zult toch wel mis wezen! Bewijzen heb ik niet alleen weet ik dit dat die man mij niet aanstaat Wat vertelt men nog van hém? Ik heb gehoord dat hij bij de ge heime maatschappij Hyos del Pays is ingelijfd Ha zei Dona Inez wier belang stelling klom. En dat hij in de kroeg van Madre Pico soms is te zien. Onmogelijk toch Dat hij er het hooge woord voert en beveelt aan de schelmen en dieven die er vereenigen. Gij verwondert mij, don Diego. Ik sta verbaasd dat gij zooveel weet. Die verbaasdheid was gemeend. Don Diego, gevleid en gestreeld door de belangstelling die hij verwekte en om te toonen dat hij nog meer wist vervolgde i i Het schijnt zelfs dat hij bevelen ontvangt van Juarez. - Maar is Juarez niet in het Noor- den O, de gewezen voorzitter stuurt hem een bode en zij geven elkander af spraak in de Puerto del Infierno Onmogelijk 1 onmogelijk riep Dona Inez uit. Het schijnt zoo, mejonkvrouw. Maar van wie weet u al die bij zonderheden, mijn lieve Diego Van een... Maar het woord bestierf op zijn lip pen. Achter Dona Inez, tusschen het loo- ver, was het röodvale gelaat van een Indiaanschen knaap verschenen, die den wijsvinger op den mond hield en aldus de stilzwijgendheid oplegde. .Don Diego stond verbijsterd. Hij had den jongen Indiaan Arroz herkend. Wat kwam die daar doen Hoe was hij bij de schoone dona Hij stamelde... brabbelde... keek strak in de richting van het hoofd. Dona Inez die zijn bedremmehng bemerkte wendde snel het hoofd om. Maar het hoofd was verdwenen... Zij zag niets Wat hebt ge zoo plotseling, mijn waarde Diego Wel, jonkvrouw, ik... ik... ik weet het zelf niet. Zaagt gij iets ('t Vervolgt.)] (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel J. Van Nuf f el-De Gendt, Kerkstraat 21 Aalst.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2