KRANKZINNIG ÜIT LIEFDE Het Huis L. SAEY Werf, 4, (Molenstraat), Aalst Lederen Vesten, Gillets, Moto-broeken, (|e kwaliteit) GEMENGD NIEUWS De technische kontrole der hussen Moeilijkheden hij den v:sch\erkoop te Oostende Een ongewone levens lust kenmerkt deze vHouw KABINETSRAAD Sppoetèn komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sgsr>utcl. In alle Apotheken. richt een bijzondere REKLAAM= VERKOOP in ter gelegenheid van Kapelleken-Kermis van Over groote keus van REGEN fti A1XTELS. Bezichtigt de uitstalling 25 Maart. O. L. Vrouw Bood schap. Op dezen dag herinnert de kerk ons aan de groote Boodschap van den Engel Gabriel die aan Maria kwam melden dat God haar uitverkoren had om Moeder te worden van Zijn Zoon. Een heerlijk leest ter eere van onze Moeder Maria. De prijsverhoogingen op het spoor voor de oorlogsinvaliden. Aan de oorlogsinvaliden die door tusschen- komst van het Departement van Lands verdediging gepensionneerd zijn en aan de oudstrijders wordt herinnerd dat zij, om de vernieuwing te bekomen van hunne identiteitskaart welke op de nor male prijzen van de spoorkaartjes recht geeft, zonder uitstel hunne- aanvraag moeten laten geworden aan den Com mandant van de provincie waar zij ver blijven. Kantwerksters. In 1920 waren er in ons land 70.747 kantwerksters 39.074 in West-Vlaanderén 26.492 in Oost-Vlaanderen 2.423 in Antwerpen 2.328 in Brabant 430 in andere pro vinciën. Het getal slonk tot 9.395 in 1930 en tot 4831 in 1936; 2870 in V/est Vlaanderen 1412 in Oost Vlaan deren; 466 in Antwerpen; 83 in Bra bant geene in andere provinciën. Se dert 1936 zal het aantal kantwerksters stellig nog verminderd zijn. Wat het onderwijs in kantwerk be treft, kunnen wij eveneens enkele cijfers opgeven. In 1914 waren er 174 gestich ten in werking (kantscholen en wees huizen), met een gezamenlijk aantal van 11.892 leerlingen. In 1926 telde men 22 gestichten, met 1 750 leerlingen cn in 1936 nog maar 15 gestichten,Zet 560 leerlingen. Ter uitvoering van het koninklijk besluit van 15 December 1938 zijn de hierna aangeduide firma's aangenomen als schouwend organisme voor de tech nische kontrole der voertuigen gebruikt voor de openbare autobus- en autocar diensten, voor de diensten tot gemeen schappelijk vervoer van personen, on der bezwarenden titel, niet zijnde open bare autobus- en autocardiensten en voor het vervoer van zaken voor reke ning van anderen en tegen bezoldiging: «Controlauto» Vanderkinderestraat 299 Ukkel «Bureau Veritas» Herbert-Hoo- verlaan, 176 Woluwe; «Controle tech nique automobile», 58 Kunstlaan Brus sel; «La Sécurité automobile Lam- beaulaan, 103 Brussel; Studiebureel voor Automobieltransport Slijpstraat 60, Gent; Bureau voor Technische Controle 151, Lamorinièrestraat, Antwerpen; Bureau voor Autoschou wing St Jorisstr. 14, Kortrijk; «Ver* eeniging voor AutoveiligheidVictor Van Halstr. 26, Turnhout; Autosécu- rité: rue de Thiervaux, 19 Heusy-Ver- viers; «Schouwingsbureel Flandria Noordzandstraat 61, Brugge; Associa tion des industriels de Belgique, Herfststraat 38, te Brussel. WILT GIJ... uw kinderen een krachtig én vitaminenrijk voedsel toë- dienen?Geef hun danveel SOLO margarine! só.™ De jaarlijksche monsteringen van manschappen zullen voortaan in Juli werden gehouden. De jaarlijksche monsteringen van manschappen, die tot nu toe tijdens de maanden Juli en Au gustus plaats hadden, berokkenden veel moeilijkheden aan de met onbepaald verlof zijnde militairen, waarvan er een groot aantal op dat tijdstip buiten hun ne woonplaats verblijven. Ten einde hun die onaangename en soms dure verplaatsingen te besparen, heeft de minister van Landsverdediging zooeven besloten dat de jaarlijksche monsteringen van manschappen voor taan nog enkel en uitsluitend tijdens de maand Juli zullen worden gehouden. Overal dezelfde kultuuvstrijd. De New-Yorksche Liga voor Scheiding van Kerk en Staat heeft bij de rechtbank geëischt, dat het aan den bekenden (Gletscherpriester» Bernard Hubbard verboden zou worden, om in het ge bouw van de staatsschool-directie een voordracht te houden over Alaska. Voor deze voordracht zou geen open baar gebouw benut mogen worden De rechter heeft den eisch van genoem de Liga echter afgewezen, en Pater Hubbard kon zijn lezing laten door- Wij meldden reeds dat bevroren visch die als eetbaar betiteld werd niet enkel door de keurders ter vischmijn j van Oostende maar tevens door den sladsscheikundige, enkele uren nadien aangeslagen werden door de keurders van de vischhalle te Gent, als zijnde niet geschikt voor het gebruik. Al het praten van de Oostendsche keurders, die hun proefondervindelijk onderzoek inriepen, mocht niet baten tic visch bleef aangeslagen. Zooals te verstaan was daardoor een zeker wantrouwen ontstaan bij de koo- pers te Oostende en als Woensdag een nieuwe partij bevroren eilbot aange kondigd werd, hadden deze koopers al le betrouwen in de waar verloren en deinsden terug voor een groot geldver- I lies. De keurders werden spoedig op de hoogt? gesteld van dit wantrouwen. Zij boden den visch aan in tweede hoeda nigheid, zooals vroeger, vermits zij be vroren is, en gaven tevens de verzeke ring dat geen enkele keurder, in 't land zelfs niet te Brussel of te Gent, dezen visch als zijnde ongeschikt voor het ver bruik kon afkeuren. Door het geven van deze verzekerin gen werden de eilbotten verkocht met het gevolg dat een Gentsche firma hare waar reeds Donderdagmorgen om 7 uur zag aanslaan door de Gentsche keurders Deze toestanden worden onduldbaar: visch is goed of slecht, geschikt of niet geschikt voor het verbruik, maar het is niet aan te nemen dat zij goed is voor den eenen keurder en slecht voor den anderen. De zaak wordt opgeroepen voor de Commissie. PRACHTKERKBOEKEN Honderde verschillende modellen Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21, Aalst. uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotts door CONSTANT AIMARD 34ste Vervolg. Tegelijkertijd was bepaald dat de keizerlijke kroon iri de eerste plaats aan den aartshertog Ferdinand-Maximiliaan van Oostenrijk, oudsten broeder van keizer Frans-Jozef zou worden aange boden. Ziedaar in welke omstandigheden Maximiliaan en zijne gemalin prinses Charlotta te Mexico waren aangekomen Hetgeene den toestand het meest verwikkelde was dat Juarez en zijn partij een milliard aan kerken en kloos ters ontroofd hadden in eigendommen, daarin het voorbeeld volgend der Fransche Revolutie. Teruggeven was onmogelijk; het hadde een omwenteling doen losbarsten daar te veel persoonlijke belangen er door gekrenkt werden. De behoudsgezinde partij van Mira- mon eischte nochtans de teruggaaf. Wat gedaan. Een overeenkomst, die beide partijen zou voldoen, moest gesloten worden. Overmoedig was Maximiliaan dage lijks met zijn raad werkzaam. Weldadige wetten, eerlijke instellin gen werden ontworpen. Eerst moesten zij op papier gebracht EN GISTEREN NOG LEED ZIJ AAN RHEUMATIEK Ziehier dus een nieuw voorbeeld der ongelooflijke doelmatigheid van Kru- schen Salts tegen de rheumatiek Rheumatiek pijnigde mijn polsen en voeten, schreef Mevr. C., Maar nauwe lijks twee weken nadat ik mijn kuur met Kruschen Salts begonnen was, ver dween mijn pijn omzeggens heelemaal. Ik was tot springen én tot dartelheid geneigd. Dit alfes evénwel niet uit ze nuwachtigheid maar wel uit vitaliteit. Thans is mijn pijn. nog slechts een verre nare droom.» Kruschen verjaagt de rheumatiek de wijl het uw lever, nieren en uw inge wanden dwingt \ot een regelmatige ^-erking.Hièrdoor wordt het urisch zuur uit uw spieren en articulaties verdreven. Uw pijn vliedt héén en uw gezuiverd bloed geeft uuw levenslust terug. Kru schen Salts, alle apotheken flesschen tegen 7 fr. 1 2' fr. 75_eri22 fr. De kabinetsraad is Donderdagnamid dag bijeengekomen onder voorzitter schap van dén h". Pierlot, eerste-minister Een reeks van bestuurszaken werd r gehandeld. r' De raad heeft de volgende ontwer pen van koninklijk besluit onderzocht. 1 Een ontwerp betreffende de licha melijke geschiktheden te eischen van de kandidaten voor de" openbare amb ten 2) een ontwerp op de ter beschik kingstelling van Rijksbeambten 3) een ontwerp betreffende de klas seering van de ambten der staatsbeamb ten in vier kategorieën. 4) een ontwerp houdende oprichting van een komiteit voor bestuürsbezuini- ingen 5een ontwerp houdende oprichting van een dienst van algemeen bestuur toegevoegd aan - het kabinet van den eerste-minister. De minister vén Financien gaf een voorbereidende uiteenzetting in ver band met de herziening van het pen sioenregiem op grond van het verslag an den koninklijken kommissaris die het pensioenwezen te bestudeeren kreeg. De minister van Buitenlandsche Za ken gaf een uiteenzetting over den in ternationalen toestand. Alhoewel nog geën datum is vastge steld voor een nieuwe vergadering van den kabinetsraad, voorziet men dat hij de volgende week Ébch'opnieuw zal bij- enkomen om zich bezig te houden on der meer met het passief verweer tegen luchtaanvallen en met de onderschei dingen toe te kennen aan leden uit het ontbonden parlement. orden in vreedzamer dagen, die, iedereen hoopte het, spoedig zouden aanbreken, konden zij ten Uitvoer ge legd worden. Het ministerie dat de keizer benoem de getuigde dat hij een rechtvaardig evenwicht tusschen de liberalen en be houdsgezinden wilde houden. Maximiliaan schreef daarenboven persoonlijk een brief aan Benito Juarez. Deze echter, verwoed op boerschap pij cn vol haat en wrevel, antwoordde iri koele zelfs dreigende bewoordingen. Maximiliaan had zich zeiven een weg afgebakend. Hij was overtuigd dat het hem ge lukken zou de harten zijner onderdanen te veroeveren. Het was hem inderdaad ernst. Hij wilde aan het land regelmatige en onpartijdige wetten geven het volk beschaven den landbouw aanmoedi gen en kunsten en wetenschappen on dersteunen. Edele voornemens, een edelen vorst waardig Maar hoe weinig waren zij geschikt voor het Mexicaansche volk dat eer deugd waardeert noch bezit De ontbinding zat er in. De geheele week was de keizer werk zaam met zijn Staatsraad. Hij zelf hield het opzicht over de bu reelen. Hij ontwierp en besprak nieuwe ver- ore'-ningen. Den Zondag gaf hij te Chapullepec verhoor aan ieder die hem een dringend verzoek ie doen had. Op zulke Zondagen zag de keizer ook gaarne gasten bij zich aan tafel, waar mede hij zich op eene vriendelijke en BRAND TE VOORDE BIJ NINOVE Te Voorde is in den nacht van Woensdag op Donderdag een vreese- lijke brand uitgebroken in de boerderij van Ronsijn Prosper, wonende Lavaan- stiaat. Het was ongeveer 12 uur toen een persoon uit de buurt vlammen waarnam boven het huis van den heer Fiaizant Pieter, gemeente-ontvanger., bij wien hij dacht dat de brand was uit gebroken. Het vuur was evenwel ont staan bij landbouwer Ronsijn, die na tuurlijk dadelijk gewekt werd. Toen de heer Ronsijn op het binnenplein kwam, zag hij dat zijn koestal in lichte laaie stond. De man opende de deur van den stal, doch zijn beesten lagen reeds kermend op den grond, terwijl zelfs het gebouw reeds dreigde in te storten. De koeien konden dus niet. meer.gered worden, en het vuur ging zich mede- deelen aan de aanpalende gebouwen. Intusschen was reeds een groote toe loop van vplk ter plaatse en door mid del van emmers water werd het vuur bestreden. Heer Plaizant klom op het dak en slaagde erin al de balken door te zagen die reeds vuur hadden gevat waardoor verdere uitbreiding kon vér meden worden. Na twee uur werken was men den brand meester, doch va'n de stellingen bleef niets meer over dan een puinhoop. De oorzaak van de ramp is niet ge- j kend en de schade beloopt 1 2 tot 14.000 frank aan de koeien, terwijl de' schade aan het gebouw geschat wordt op 25.000, frank. Gelukkiglijk bestaat er verzekering. de bleef liggen werd dadelijk opgeno men en met een verbandauto naar het Stuivenbergziekenhuis overgebracht, waar men vaststelde dat het slachtoffer reeds ten gevolge van een schedelbreuk was overleden. Politieofficier Janssens deed de eerste vaststellingen waarschuwde het parket dat vergezeld van den technischen dienst ter plaatse is afgestapt. Dank zij het nummer van de auto plaat was de gevluchte bestuurder spoedig bekend. Het is zekere T. wo nend aan den Grooten Steenweg te Berchem. Hij werd door de plaatselijke politie aangehouden en naar het bureel van de zesde wijk overgebracht. Hij werd langdurig ondervraagd. EEN INBRAAK TE BRUSSEL In den afgeloopen nacht werd te Brussel een inbraak gepleegd in de lo kalen van een onderneming die geves tigd is in nr 28 aan de Philippe de Champagnestraat. De inbrekers zijn eerst in het huis gedrongen nr 24, Mau rice Lemonnierlaan. Eens in dit huis hebben zij den muur doorboord, die de scheiding vormt tusschen het huis van dé bedoelde onderneming en het huis waar zij zich bevonden. Zij zijn cr in geslaagd de hand te leggen op 1 0 aandeelcn en op wissels voor een waar de van meer dan 30.000 fr. DIERENTEMSTER AANGEVALLEN Vrijdagavond had in een beesten spel op het St Pietersplein te Gent, een nstig ongeluk plaats. Tijdens een voorstelling met vier leeuwen werd de dierentemster, Eglan tine Sauvage, 23 jaar oud, door een leeuwin aangevallen. De jonge vrouw verd het gelaat opengereten en ernstig over gansch het lichaam gewond. In zeer zorgwekkenden toestand verd het slachtoffer naar een zieken huis overgebracht. DOODELIJK VERKEERSONGELUK TE ANTWERPEN Donderdagochtend omstreeks zes uur, gebeurde in de Simonsstraat aan het kruispunt van de Lange Kievitstraat te Antwerpen een vreeselijk verkeers ongeluk, waarbij een meisje het leven verloor. De 1 7 jarige Maria Van Peer, wonend Pyckestraat, reed per fiets naar de fa briek aan de Lange Kievitstraat, waar ze werkzaam is. Bij het oversteken van de Simonsstraat werd ze door een auto verrast en over een afstand van onge veer 20 meter meegesleept. Het voor ste wiel van haar rijwiel werd door het geweld van de aanrijding losgerukt en elf meter verder geslingerd. Een van haar schoenen kwam aan de overzijde van de straat terecht. De bestuurder die het ongeluk veroorzaakte, nam ijlings de vlucht in de richting van de Belgie- lei. Een ooggetuige slaagde er echter in he,t nummer van de taksplaat op te ne men. Het meisje dat levenloos ten gron EEN GEHEIMZINNIGE MISDAAD AAN DE FRANSCH-BELGISCHE GRENS Donderdagmorgen om 1 0 uur, speel de zich te Steenpuf een geheimzinnig drama af. De gezusters Clara en Florence Dil- lies, en hun broer Emile rentenieren in de rue Hermonpont. Zij hadden de re putatie er warmpjes in te zitten. Toen hij alleen thuis was ontving Emile Dillies het bezoek van een za- jkenman, Emile Dubois, die woont in de rue Contour-de-l'Eglise. Hij is geboren te Wattrelos (Fr.) den 13 December 1885 en is vader van vijf kinderen. Men weet niet precies wat er gebeurd is. Clara en Florence die thuis kwamen liepen op hun broeder toe die bloedend ten gronde lag. De buren verwittigden den veldwach ter en den dokter. Deze laatste kon slechts den dood vaststellen, j Emile Dubois probeerde na zijn mis daad niet te vluchten. Hij werd aange- i houden. Het schijnt dat een ernstige veete ontstond tusschen den moordenaar en zijn slachtoffer. igedwongene wijze kon onderhouden. Hij hoorde met genoegen rondborsti ge taal, ze mocht dan ook tegen zijn inzichten en denkwijzen indruischen. HOOFDSTUK IX Stemmen en visioenen in den Mexicaans chen nacht Den laatsten Zondag van Juli was Don José Fernando Ramirez te Chapul- lepec aan de keizerjijke tafel uitgenoo- digd met Miramon. Ramirez werd door Maximiliaan tot minister van Buitenlandsche Zaken be noemd. Vroeger was hij een getrouwe aan hanger van den gewezen voorzitter Jua rez. Hij was een voorstander der vooruit strevende politiek en dus een tegen strever van Miramon. Aan Miramon moest het gezelschap van Ramirez niet erg bevallen. Zoodra de tafel was afgeloopen wendde hij andere bezigheden voor, nam afscheid en reed in zijn rijtuig met vier witte muilezels bespannen, naar de si ad terug. Maximiliaan lachte toen hii zag hot: Ramirez diep ademhaalde, alsof hem een pak van het hart werd genomen, zoodra de generaal het paleis verliet. Gij zijt niet boos,Rarrtirez, zeide de keizer schalksch,omdat Miramon ons verlaten heeft. Ik moet ook toegeven. Uwe Ma jesteit, dat ik dien heer liever zie gaan dan komen, antwoordde de minister op drogen toon. Zoo i0; Telefoon 1 1G5 Veel goeds brengt hij ons nooit. Gij zijt niet zacht voor hem,wierp de keizer aanmoedigend op. Ik weet. Majesteit, dat hij mij ook veel liever met een strik om den hals aan een boom zag hangen, dan in de betrekking die ik thans door de goed heid en het vertrouwen van uwe Maje steit bekleed. Gij overdrijft f Jk houd het voor best hem uit' den weg te gaan want vrienden .wqr-j den we toch niet zoolang wc leven. Gij doet Miramon onrecht, Ra mirez. Dat geloof ik niet, Majesteit, en bovendien hebben we een goeden ba rometer iif ons eigen gemoed. Voor'wat Voor onze gevoelens. Hoe meent ge 7 Haat en liefde zijn immers we- derkeerig, antwoordde de minister. Gelooft gij dat inderdaad 7 vroeg de keizer. Heeft uwe Majesteit dat nooit gevoeld 7 Wanneer wij eenige toegene genheid voor iemand gevoelen zoo ligt dat in zekere achting of bewondering die wij voor die personen gevoelen. Altijd niet, Ramirez. Wie kan het - zeggen 7 In ieder geval toch een soortgelijk gevoel, Ma jesteit, al is het zwakker of in een an dere richting werkzaam. De keizer was met den minister op het terras gegaan dat een heerlijk uit zicht geeft op de twee vuurbergen. Op een wenk des keizers bracht een dienaar sigaren en licht. Maximiliaan draaide het hoofd om naar de zaal. Mijn nieuwe hofmaarschalk is bij de dames gebleven, zeide hij lachende. Hij heeft de gave van zeer onderhou dend te vertellen en de keizerin hoort hem gaarne als hij iets vertelt van zijne zijn wilde tochten. Mexico was tot nu toe inderdaad een schouwtooneel van avonturen, en ik hoop dat wij in staat mogen zijn het vrede en ïust te geven en te bewaren. Doch waavover spraken wij daar straks, Ramirez 7 Gij gelooft dus aan iets wat ik den eersten indruk zou noemen Dat doe ik, Uwe Majesteit. Ik zou u bijna gelijk geven. Waarom met weerhoudingen, Ma jesteit Is het niet wat gevaarlijk al te vast daarop te bouwen 7 Ik geef toe dat wij dikwijls door een schitterende verschijning bedrogen kunnen worden, zeide Rami/.ez.maar... Hoe denkt gij over Miramon 7 viel de keizer hem in de rede 7 Waarom noemt Uwe Majesteit juist Miramon 7 vroeg Ramirez. Omdat gij van eene schitterende verschijning spreekt. En Miramon heeft ontegensprekelijk iets ongemeen edels en openhartig in zijne gelaatstrekken. Dunkt u ook niet. Ramirez draalde eenige oogenblikken Langzaam keerde hij het hoofd wat ter zijde als of hij wilde zien wie er in zijne nabijheid was. De dienaar was vertrokken. ('t Vervolgt.X (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 2 li Aalst.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2