KRANKZINNIG UIT LIEFDE Nierpïjne i en Verstop ping maakten hem zenuwziek Rotsenmassa stort op een Zwitsersch Pension WAT ZAL PIT JAAR 'ik. U BRENGEN Hk, GEtëENGD NIEUWS Rond liet Parlement Dag dei* Zeelieden te Oostende Tweede Internationaal Congres van de Zee Engelsche Grenadiers op bezoek te 8?russel Alle Tapisslerartikelen Vloerbekleedsels aan de laagste pnjzen. gratis geplaatst. We behangen en garnieren tegen 4,75 tr. p. uur ot 1,50 fr. de ro). Plaatsen van Sêent te kapellen aan zeer voortleeliye prijzenOpmaken van oude en nieuwe matrassen, ressorts, zetels. Maurice Uan Hower>-Lievens 10 April. H. Zelia. Chrjstene vrouw die omdat zij de Leer van Jezus Christus bclijdde. gedood werd. 11 April. H. Leo. Hij nam een zeer moeilijke taak op zich toen hij het roer der Kerk in handen nam. Zijn krachtdadig en wijs optreden deden hem den naam toekennen van de Groote. Het verbruik van tabak in ons land. In 1938 werden in ons land 3 millioen sigaren en 150 millioen sigaretten min der gerookt dan in 1937. Er werden integendeel 31 millioen sigarillos en 256.000 kg. tabak van al len aard meer verbruikt. 205 Kim. per uur met de ski. Elke nieuwe dag brengt ons een nieuw re- kord. We leven immers in de eeuw der snelheid. Maar het rekord dat thans gemeld wordt laat ons voorloopig scep tisch. Te Sint Moritz zou de Zwitsersche ingenieur Rudi, gekleed in een aërody namisch pak, op een helling vkn 75 graden en.over een. afstand van 2^5 meter de schier ongelooflijke snelheid' J van 205 km. per uur bereikt hebben. Het rekord stond sedert 1932 op naam van den Oostenrijker Gasperimet I 36 km. 003 Deze stoornissen verdwenen, vindt hij zijn goede luim terug Wanneer men, lijk deze hotelhouder, lijdt aan de nieren, de lever en men hardlijvig is, loopt men gevaar op ze nuwziek te worden en een slecht hu meur té. krijsjen. En dat is niet aanbe velenswaardig voor een handelaar Ook M.'E. C was gelukkig te mogen vaststellen al het goed dat Kruschen Salts hem verschafte Ik neem ervan sedert drie of vier maanden, schrijft hij, en thans ben ik opnieuw even le venslustig .alste voren. Ik voel geen pijn meer, ik verteer normaal en dienvolgens is mijn hardlijvigheid verdwenen.» Met een kleine dosis Kruschen Salts iederen morgen werken de lever, de nieren, de darmen als op twintigja rigen leeftijd. Van rheumatiek, nierpij- nen, verstopping, geen spraak meer. In tegendeel U zijt vol van blijde levens kracht. Kruschen Salts, alle apotheken, flesschen aan 7 fr., 12 fr. 75 en 22 fr. VOOR GROOT EN KLEIN... is SOLO margarine een uitmun tend voedsel, dank zij haar groote voedingswaarde en haar hoog gehalte aan vitaminen D en A Hoe de zaken kunnen keeren. De Italiaansche overrompeling van Albanië doet er aan terugdenken, dat het deze r.iaand juist een jaar geleden is, dat koning Zogoe van Albanië in het huwe lijk trad met de Hongaarsche gravin Ceraldine Apponyl. Het huwelijk had nog gedeeltelijk plaats volgens den godsdienstigen ritus van de mohamme danen, waarbij de bruid moet geschaakt worden. Het merkwaardigste is wel, dat als getuige bij dit huwelijk graaf Ciano, schoonzoon van Mussolini en Italiaansch minister van buitenlandsche zaken op trad. Rijkskanselier Hitier zond een bij zonder toegenegen boodschap aan den Albaneeschen koning, terwijl hij hem tevens een schitterenden luxe-auto schonk. In een jaar kan veel verkeeren.; Een spoorlijn dwars door de Sahara. Sedert geruimen tijd werd de aanleg van een spoorwegverbinding Algiers- Nigeria overwogen. De daartoe aange stelde kommissie heeft thans als haar rneening te kennen gegeven, dat de aanleg mogelijk is en zoo .spoedig mo gelijk moet worden verwezenlijkt. De legerleiding en de ministerraad stem men met de plannen in, die in korten tijd een groot troepentransport uit de koloniën van Ekwatoriaal Afrika ns het moederland zouden mogelijk ma ken. Broodverbruik. Het broodver- bruik verschilt van land tot land. In Zwitserland b.v. bedraagt het gemid delde 1 30 kilogram per hoofd en per jaar, terwijl voor ons land 237 kilogr. per hoofd en per jaar wordt aangege- uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotta door CONSTANT AIMARD 48ste Vervolg. Een boodschap, uwe ExcéU^tiÉ&-- vöor den heer graaf Hernando de At-[trek. cantara. 3 Voor mij vroeg deze verwon derd. De bediende knikte. Oh oh lachte Bazaine, gewis eene boodschap van de Roode Roos. En tot den dienaar zich richtend Laat den bode hier komen. Verschooning,.. Uwe Elxcellentie, het... het zijn twee... twee mannen. Zoo \Vil u gaan zien, mijn beste graaf. Dit bezoek verwondert mij, sprak Alcantara opstaande. Hebben zij hun namen niet gegeven Neen, mijnheer de graaf. Twee getuigen, ging de maar schalk luimig voort. Quien Sabe gekscheerde de of ficier. En hoe zien er de twee senores uit, vervolgde de graaf tot den die naar, die zich op dit uur de moeite ge troosten mij bij Zijne Excellentie den maarschalk te komen opzoeken Wel, mijnheer de graaf, het zijn Kamer en Senaat zijn bijeengeroepen voor Donderdag 13 April, in openbare vergadering. Dien dag zal evenwel slechts worden overgegaan tot het onderzoek der gel- digheidsbrieven van de nieuwe gekoze nen, tot de gebruikelijke eedaflegging en tot de aanstelling der Kamerleden en Senatoren, wier geldigheidsbrieven on derzocht zijn geworden. Dit onderzoek geschiedt op grond van de processen-verbaal der kiesbu- reelen, der schiftingsbureelen, der hoofdbureelen en der provinciale bu- reelen. Tot dusver is geen enkele betwisting ingediend. DE PROVINCIALE SENATOREN De provinciale raden van Antwerpen Brabant, West Vlaanderen, Henegou wen, Luik, Limburg en Luxemburg Wor den in buitengewone zitting bijeenge roepen tegen Xyoensdag 12 April 1939 te 11 u. ter verleiding der provinciale senators. Maandag had te Oostende de jaar lij ksche herdenkingsplechtigheid plaats van de zeelieden die in den oorlog ge sneuveld zijn, en wier gedenkteeken zich op den ouden vuurtoren bevindt. Een plechtige hoogmis werd opgedra gen ter nagedachtenis van de vier en twintig visschers, die tijdens de laatste twaalf maanden van den oorlog sneu velden, waarna een stoet gevormd werd die zich naar het gedenkteeken begaf. T alrijke oudstrijdersbonden en afvaar digingen van plaatselijke maatschap pijen met vaandels, de gemeentelijke harmonie en de muziek van de maat schappij De Vischmijnvrienden luis terden de plechtigheid op. Onder de personaliteiten werden op gemerkt MM. Van Glabbeke, schepen, die het stadsbestuur vertegenwoordigde Deboos, gemeenteraadslid, komman- dant Couteaux, bestuurder van de Zee- school, enz. Allen schaarden zich aan den voet van het gedenkteeken, waar de klaroe nen «Te Velde bliezen en de Bra- banconne uitgevoerd werd waarna talrijke bloemen neergelegd werden. De stoet keerde dan terug en door liep de bijzonderste straten der stad in feest, waar de folkloristische groep der Vischmijnvrienden fel opgemerkt werd Luik 30 Juli 2 Augustus 1939 Het i. Tweede Internationaal Congres van de Zee» ingericht door het Besten dig Bureel der Congressen van de Zee en geplaatst onder de bescherming van de Belgische Regeering, zal to Luik worden gehouden op 30 en 31 Juli en I en 2 Augustus 1939; het zal samen vallen met de Propagandaweek welke jaarlijks door den Belgischen Zee- vaartbond wordt ingericht. De werkzaamheden van dit Congres, dal overal dé meeste belangstelling ont moet, zijn verdeeld over zeven afdee- lingen. 1. Zeevaartpropaganda 2. Handel 'van de Zeeprodukten Wetgeving Sociale economie 3. Nijverheden behoorende tot de zeevisscherij en de zeevaart 4. Wetenschappen van de Zee 5. Letterkunde .en. kunsten over de zee Scheepsarcheologie en zeevaart geschiedenis 6. Geneeskunde (B.elneologié en Hydrotherapie) 7. De sporten en de zee. De inschrijving voor het Congres 1939, werd vastgesteld op 35 Belgische frank het volstaat deze som te storten op postcheckrekening nr 4288.76 van Mr A. De Pauw, Schatbewaarder van het Congres, Denderleeuw. Voor alle verdere inlichtingen gelieve men zich te wénden tot den heer J. Van Hal, Algemeen Secretaris van het Be stendig Bureel der Congressen van de Zee, Wetstraat 90, Brussel. De Algem. Secretaris, De Voorzitt., J. VAN HAL. H. DE VOS. Het bezoek van 150 Engelsche gre nadiers te Brussel is geëindigd met een groot banket in de onder-officierenmess van de grenadierskazerne Prins Albert. Aan de eeretafel, voorgezeten door adjudant De Scheemaeker, hadden plaats genomen, kolonel Britten, bevel hebber van het Britsche regiment van de Grenadiers Guards, en kolonel met stafbrevet'Van Sprang, bevelheb ber van het eerste regiment grenadiers te Brussel, alsmede een aantal officie ren van de Engelsche en de Belgische grenadiers. y,. Een eeredronk werd uitgebracht op het Belgische ^n hpt Engelsche Vorsten huis, waarna ;tejegr simmen met betui gingen van trödw'' en verkleefdheid ge zonden wérden aan Koning Leopold eri Koning Georgé. Tijdens de gelegen heidstoespraken werd onder luide tpe-1. juichingen voorlezing gedaan van een! boodschap van dsm Engelschen Koning j waarin deze zjjn waardeering en zijn sympathie betuigd voor de Belgische j grenadiers. To^ slot overhandigde ad- j judant De Scheemaeker, op wiens ini- j tiatief de reis werd ingericht, en die deswege benoemd is tot Eere-grena- dier-Guard hét plakket van de Bel gische onder-officieren aan kolonel Britten. 5, Verder verliep het banket in een uiterst gezellige atmosfeer, bij de op gewekte tonen van Engelsche en Bel gische militaire aria's, uitgevoerd door de kapel van de Brusselsche grenadiers. De bezoekers begaven zich Maandag naar Waterloo en Dinsdag naar leper, v/aar zoovelen Van hun wapenmakkers tijdens den oorlog gesneuveld zijn. VIJF KINDEREN GEDOOD ELF ANDERE NOG NIET BEVRIJD Bern, 1 0 April. Een aanzienlijke rotsenmassa is in de richting van Flims, in Graubunderland, op de zuidelijke helling van de Glarus-Alpen, neerge stort. Een pension voor kinderen, waar zich acht en twintig personen bevonden, werd bedolven. Te 16 uur waren elf oV'ejTeveridén bevrijd, doch vijf andere warezi reeds bezweken. De overige elfkonden nog niet bevrijd worden." Bern, 10 April. In verband met de instorting, welke zich te Fidaz bij Flims voordeed, vernamen wij nog dat de inwoners van het dorp omstreeks 11 u. 45 een hevig gedonder hoorden. Toen de stofwolk was opgeklaard, za gen zij een afschuwelijk schouwspel. Over een breedte van ongeveer 300 m. waren de rotsen aan den voet van'dén Flimserstein neergestort in blokken van de _groottevan een- huis. pension was volledig door de rotsblok ken bedekt. J Onmiddellijk werd telefonisch hulp gevraagd te Flims, waar de stormklok geluid werd. Weldra verschenen red- dersploegen met haar materieel ter plaatse. Koortsachtig werd den ganschen na- midddag gearbeid om de slachtoffers té bevrijden. Totnogtoe zijn tien min of meer zwaar gewonden kunnen gered worden. Er ontbreken nog 1 7 andere personen, volwassenen en kinderen. Tijdens de Paaschdagen waren talrijke ouders inderdaad in het pension op be zoek gekomen. Te 1 8 u. 30 hadden de instortingen nog niet opgehouden. Elk oogenblik kwamen nog steenen den berg afgerold. KIND DOODGEREDEN TE MIDDELKERKE Maandagavond had te Middelkerke een auto-ongeluk plaats, waarbij een kind om het leven kwam. De kleine Jacqueline .Carol uit .Gent werd ter hoogte van de Leopoldlaan aangereden door den auto van den h. De Busschere uit Westende, en op slag gedood. VREESELIJK DRAMA TE J3 OMB A YE-BIJ -VISE MAN VERMOORDT ZIJN VROUW EN DRIE KINDEREN Te Bombay nabij Visé heeft zich Maandag morgen een vreeselijk drama Éifgespeeld. Een meikhandelaar kwam zooals eiken dag melk afleveren in de hoeve bewoond door het gezin Brou wers. Hij begaf zich tot aan den stal en daar vond hij het lijk van den 35 jari gen Jozef Brouwers, dié zich had ver hangen. In hét bed lag de 30 jarige vrouw Brouwers met verbrijzelden schedel. In een ander bed lagen de twee oudste kinderen, de 2-jarige Albert en de 3-ja- rige Josette. Beide bloedjes hadden ook bet hoofd, op de afgrijselijkste wijze verminkt. Alleen de kleine Josette bleek nog niet dood te zijn. In een hoek der kamer lag nog de kleine Theo, 7 maan den oud: zijn hoofdje was letterlijk aan stukken gehakt. Een bebloede bijl lag te midden der kamer het wapen van de misdaad. De kleine - Josette werd in allerijl naar. het.Beiersch gasthuis ,van Luik ge bracht, waar zij bij haar aankomst over leed ten gevolge van een schédélbreuk. Alles laat vermoeden dat de man plots krankzinnig is .geworden daar in het gezin Brouwers de beste verstand houding heerschte. pUDE VROUW DOOR AUTO AANGEREDEN TE MEERBEKE Maandagnamiddag werd het ge hucht Hemelryck te Meerbeke, in op schudding gebracht door een schrikke lijk ongeluk. Een autobus stond op den betonweg en zou een uitstapje doen naar Lembeek. De 68 jarige weduwe van Edmond Lambrecht, die op den weg woont, kwam uit haar woning om ook het reisje te ondernemen. Op dat oogenblik merkte ze niet dat uit de richting van Meerbeke Dorp een auto kwam gebold, die bestuurd was door Seys Cyriel, wonende te Tollembeek. Het slachtoffer kreeg een geweldigen slag op het hoofd en viel. De vrouw werd opgenomen met een schedel breuk, en naar de kliniek der Heilige Harten te Ninove gevoerd, waar haar toestand als erg, doch niet hopeloos wordt aanzien. haast geen senores. op... guerrilleros. Ze gelijken meer Guerrilleros in mijn huis jokte Bazaine. Ca va bien Laat u toe. Uwe Excellentie Ik zal eens gaan zien. Ja, maar neem mijn secretaris mede. Ik dank u, Uwe Excellentie. Het zal overbodig zijn. Misschien niet. Uw Mexico is een rooversland en te veel betrouwen mag en niet aan den dag leggen. De maarschalk ging tot zijn werkver- - Is u daar nog, mijnheer de Kéra try vroeg hij. Ja, Uwe Elxcellentie. Wil u eens even den graaf de Al cantara in de spreekkamer volgen Met genoegen. Er zijn daar twee mannen met zonderling voorkomen, de Kératry, en ik betrouw de Mexicanen niet. Hernando en de secretaris begaven zich naar de spreekkamer. De nachtelijke bezoekers hadden een zonderling voorkomen in den vollen zin van het woord. Zij waren blootshoofd. De een van middelmatige gestalte was gekleed als een jager en had zijn geweer bij. De andere, uitnemend lang, ma ger opgeschoten, met beenen als solfer stekken was bijna een ouderling. Wat geeft mij het genoegen .van uw bezoek, senores vroeg de graaf terwijl de heer de Kératry aan een ta feitje tegen den muur plaats nam. Wij zijn gezonden van senor don Diego sprak de man van middelmati ge gestalte. En welk >nieuws brengt mij senor don Diego - t. - Zijn kaart antwoordde de lange die aan don Qqichotte deed denken. Ik begrijp^u niet, mijne heeren. -Een.uitriagjng, senor conde i (heer graaf) sprak de man beleefd. Een uitdaging in tweegevecht vroeg Alcantara*'verwonderd. Zoo als u fcegt, mijnheer de graaf. Maar... Don Diëgo verlangt dat gij ons met twee uwer^ vrienden in betrekking zoudt stellen. Maar, mijne heeren, ik begrijp niets van dit alles U zult toch geen herstelling met de wapens weigeren, senor conde vroeg don Quichotte. Voor een keizerlijk officier zou dit meer dan zonderling wezen liet er Alcantara op volgen. Ah riepen beiden verheugd. Dat dachten we wel. Maar mag ilc u vragen waarom Waarom Quien sabe Ik heb bij mijn weet niet de min ste oneenigheid gehad met don Diego. Niet Ik zag hem sinds geen weken. Carai en dezen avond vroeg den don Quichotte. Op mijnwoord van eer, senores, ik heb don Diego van avond niet gezien Waart gij niet in de opera, senor conde Inderdaad. Ziedaar riepen de twee mannen te gelijk zegevierend uitt F,en nog grootere keus aanvrdeT&agsté grijzen, laatste meu- wigheid iDeliarLgpapieren Storen flou vanaf 12.50 fr.de meter, hoogte t.90 m. Gordijnen met volants'vanaf 1.95 fr. de meter. Draperiën vanai 4.95 fr. de meter, breedte i.3Ó m. Beproef het eens en gaat rechtstreeks bij Hovenierstaal, 66, Aalst. (Rechtover den Bollaweg). N. B. Ik maak geen deel uit van het Syndikaat der Behangers van Aalst. HO Ziehier herhaalde Alcantara meer en meer verbaasd. Maar ik zie nog niet... De twee bezoekers bezagen elkander te gelijk en zeiden Verwonderlijk. Inderdaad Verwonderlijk voegde Alcantara er achter. En de Kératry van uit zijn hoek dacht Verwonderlijk Daarover waren ze allen dus Kunt gij mij geene anderè .uitleg ging geven, senors vroeg H$rnarjdo die een einde wilde stellen aan dit gek^ ke bedrijf. j Misschien, senor cpnde. Welnu U heeft toch wel de_ Roode Roos gezien Ditmaal ontroerde de graaf. Wat kwam die naam bij dit alles doen Waar wilt gij heen vroeg hij. U moet, volgens de verklaring van onzen vriend don Diego, zeer min zaam met de senorita omgegaan zijn Ditmaal kruiste de officier zijn armen cp de vorst. Caramba sprak hij. Wat betee- kent dit alles Waar bemoeit gij u me de Wij zijn gezonden door don Die go, senor conde, antwoordde don Quichotte bedaard. En wat drommels raakt mij don Diego Dat hij naar den duivel loope De heer graaf weigert dus het tweegevecht Goed maar de stad Mexico zal morgen niet weinig verwon derd zijn en de Roode Roos zal niet ge vleid wezen de hulde van zulken cabal- lero ontvangen te hebben. Het is waar, Diego staat bekend als een gevaarlijk tegenstreven. Het bloed steeg den jongen man naar het hoofd. 't Is wel, sprak hij. Ik aanzie die geklve uitdaging zelf van don Diego als een beleediging. Ik neem het tweege vecht aan en ik eisch zelfs vergoeding. De twee mannen bogen eri groetten. De graaf is waarlijk een këizérlijk olficier. Uwe v/apens, heer graaf Ik laat de keus aan dengene die u zendt. Neen, senor conde, don Diego laat u de keus. Dat hij Tiaar zelve doe. Daar gij u afs beleedigd aan schouwt, heer graaf, komtdé keus u toe. Om het even dan. De degen, de sabel, de pistool... zooals ge verkiest. Willen wij dan den degen hou den vroeg de man van middelmatige lengte alsof het hier de natuurlijkste zaak der wereld gold. Ik vind den degen een zeer rid derlijk wapen, antwoordde don. Qui chotte. Doch de sabel heeft ook iets manhaftigs. Vermits de graaf eerst den degen heeft genoemd viel zijn medegezel in op zacht overredenden toon. 't Vervolgt, (Verboden Nadruk.) Krankzinnig ui-i Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 211 Aalst.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2