RHEUMATIEK Pillen Se WITT KRANKZINNIG ÜIT LIEFDE GEHEMSD NIEUWS Werd een aanslag op Hitier voorbereid Stramme en Gezwollen gewrichten rheumatiek. De oorzaak „cl gc. Hst geneesmiddel 14 April. H. Lidwina. Gebo «•en te Schiedam in 1380 lei zij op 12-j jarigen leeftijd de gelofte van zuiver heid af. Beproefd door smartelijke ziek ten moest zij de laatste jaren van haar Jeven te bed blijven. In haar lijden was zij een schitterend voorbeeld van be rusting in Gods H. wil. Passiespelen te Brussel. De troep, üjc jaarlijks te Freiburg het passiespel opvoert en reeds in tal van hoofdsteden vertooningen inrichtte, zal op 24, 25 en 26 Juni, in den Heisel, te Brussel, op ti eden. landsverdediging is toebedacht aan de 17-JARIGE JONGEN SLACHTOF- marine-luchtmacht, kan men afleiden FER VAN EEN SMARTELIJK ON- uit den bouw van moederschepen voorGELUK TE NINOVE vliegtuigen op de Engelsche scheeps- Woensdagmorgen te 9 uur. gebeurde werven Pas ,s de „Ark Royal,, een or in de kistenfabriek De Toekomst te moederschip van 22.000 ton, dat plaatsNinove, een schrikkelijk ongeluk, waar- biedt voor 60 vliegtuigen en een be-1 van een 17-jarige jongeling het slacht- manning van 1600 man.in gebruik ge-joffer is geworden. Rond vermeld uur nomen. De „Illustrious,,.de «Victorious»'ging de 17-jarige werkman Van Gyse- en de ((Indomptabe- ghem O.dilon, wonende te Outer, voor bij een draaiende drukmachien. Op dat de «Formidable le zijn moederschepen van 23.000 ton. Verder bezit de Engelsche vloot Kongoleesche koffie. In 1938 heb ben wij 18.936 ton koffie uit Kongo ingevoerd, hetzij 36.70 t.h. van onzen totaalinvoer. De twee vorige jaren be droeg deze invoer 17.352 (1937) en 17.778 (1936) ton. In 14 jaar tijds hebben wij dus onzen koffieinvoer uit onze kolonie op meer dan 35 t.h. ge bracht. Het Duitsche vlootprogramma voor 1939. In het vlootbouwprogramma voor 1939 van Duitschland zou de kiel legging van 28 onderzeeërs zijn opge nomen. Volgens verdere berichten zou er een nieuw Duitsch slagschip van 40.000 ton dat met de letter H wordt aangeduid, op stapel staan. nog de oudere moederschepen Glori eus ((Furious.), ((Courageous»«Her- mes «agle en «Albatros die ge moderniseerd zijn, en waardoor het Groot-Brittannie zal mogelijk zijn ter zee over 500 vliegtuigen te beschikken. Vlaamsch-Iersch huwelijk. Woens dag, 12 April, werd te Dublijn, in de parochiale kerk van Our Lady of Do lores» het huwelijk ingezegend van den heer Herman Van Cauwelaert, zoon van Staatsminister en Mevr. Frans Van Cauwelaert, met Mejuffer Cecil Doyle, dochter van Mevr. Edward Doyle. Het Internationaal Congres van de Vrouwelijke Katholieke Jeugd. Te Rome werd het internationaal kongres geopend van de Vrouwelijke Katholie ke Jeugd. Er zijn meer dan zeven hon derd afgevaardigden Volgende landen zijn vertegenwoordigd Engeland, Ar gentina, Australië, Belgie, Brazilië, Ka- i.i-.da, China, Columbie, Spanje, Ver- ccnigde-Staten van Noord Amerika, Frankrijk, Hongarije, Nederlandsch- Jpdie, Italië. Ierland, Japan, Letland, Litauen, Luxemburg, Mexico, Neder land, Jeru, Polen, Portugal, Zwitser land, Roemenie, Venezuela, Zuid-Sla- vie. Het openingsverslag van het Kongres werd voorgedragen door mej. Christine de Hemptinne, voorzitster van den Raad der Jongeren. Zij sprak over de wereldbeweging van de Unie van de Vrouwelijke Katholieke Jeugd. Het Kongres. zal duren tót 15 -April en beëindigd worden door "een ont vangst van de afgevaardigden door den Paus, die hen te dezer gelegenheid zal toespreken. Een senator neemt reeds ontslag. M. Benoni Vermeulen, Vlaamsch-Na- iionalistisch gekozene op de lijst Kort- rijk-Ieper, heeft reeds ontslag genorrien als senator vooraleer zelf in de Hooge Vergadering te hebben gezeten. M. Vermeulen verklaarde dat hij als kop man op de lijst was gekomen enkel om genoegen te doen aan zijn politieke viienden. Hij verkiest af te zien van zijn zetel van senator om zijn ambt van bestendig afgevaardigde van West- Vlaanderen te kunnen blijven waarne men. In aansluiting met wat we hierom ti ent in onze Laatste Berichten van gisteren meldden geVen wij onderstaan de als inlichting: Het Engelsch blad Daily Mirror meldt dat ter gelegenheid van het van stapel loopen van den kruiser Von lirpitz te Wilhelmshafen een komplot werd gesmeed tegen Hitier. De Gestapo evenwel, kon tijdig het komplot ontdekken. Enkele oogenblikken voor de aan komst van Hitier werden twee Tsje chen aangehouden in de haven. Zij droegen automatische pistolen. In de woning van een Sudeet in de buurt van de scheepswerven werden eveneens enkele verdachte personen aangehouden, die gewapend waren. De aangehoudenen hebben bekentenissen afgelegd. Twee samenzweerders kon den vluchten naar Nederland. Een Nederlandsch journalist jjie ge tuige was van de aanhouding, werd eveneens aangehouden. Hij werd ver zocht niets mede te deelen van hetgeein hij gezien had. Hij moest die verbinte nis onderteekenen. Zoo meldt de ((Daily Mirror.». In Nederlandsch'e kringen staat men zeer sceptisch tegenover dit bericht. Men doet opmerken dat sedert dien datum van 31 Maart geen enkele Tsjeech in Nederland is binnengekomen en dat geen enkele Nederlandsche jour nalist werd vermist. oogenblik moet hij wegens een verkeer de beweging gevallen zijn en in het raderwerk terecht zijn gekomen. De jongeling werd met den riem mede de hoogte in geslingerd, om dan terug naar beneden te vallen en vervolgens een slag te krijgen, zoodat hij op den muur is terecht gekomen. Als bij wonder is dte riem gelost, waardoor de machine is stil gevallen, doch de ongelukkige is niettemin zoo erg gekwetst dat men i eenige oogenblikken voor zijn leven heeft gevreesd. De linkerkant van zijn lichaam werd erg toegetakeld, hij heeft een gebroken arm alsook verscheidene ribben, terwijl hij aan het aangezicht 'schrikkelijke kwetsuren heeft opgeloo- pen. De ongelukkige die bewusteloos was werd in- allerhaast naar de kliniek eer H. Harten le Ninove gevoerd voor verdere behandelingen. De Zeemacht van Engeland. Wel ke de omvang is van de rol, die voor d uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotte door CONSTANT AIMARD 50ste Vervolg. Waartegen wij niet kunnen in- druischen, Excellentie. Het is zoo. Ik beloof u niets in het werk te stellen om het te verhinderen. Het was inderdaad met dit inzicht dat ijv u uur en strijdperk vroeg. Wij vechten in de dreef van Ta- Cubaya, Excellentie. Ik wensch dat het duel niet nood lottig eindige noch voor u noch voor don Diego. Maar ik vraag mij af met welk recht die luimige Mexicaan zich als ridder der Roode Roos aanstelt. - Dit bekommert me ook het meest Excellentie O, ge zijt jaloersch Ik beken dat het mij ontgooche lend voorkomt den dikken buik van don Diego tusschen mijn zwartoogige senoritn en mfj te zien oprijzen. Dat het u niet te zeer bekoramere beste graaf. Don Diego zal u den loef qict afsteken. De Mexicaansche schoo- nen groeten hem allen en zenden hem kusjes maar het is meer uit jok dan uit ernst. Overigens de brave man laat zich seffens veel voorstaan ëer het voor werp zijner aanbidding er van bewust VÏSSCHERSBOOT IN NOOD EEN VAARTUIG UIT NIEUW- POORT LEK GESLAGEN De visschersboot nr 41 Marieuit Nieuwpoort is lek geslagen terwijl het in de Noordzee op vischvangst uit was. Het ongeluk gebeurde in den nacht'van Dinsdag op Woensdag,"* o'p Tet oogen blik dat de visscher heer A. Pinquet aststelde, dat de motor van zijn boot onregelmatig werkte. Inmiddels was de machinekamer reeds heel en al onder water geloopen, en men stak noodsignalen af om voorbij- varenden op den ongelukkigen toe stand van het vaartuig te wijzen. Naar gemeld wordt zouden niet min der dan vier koopvaardijschepen zijn voorbijgegaan zonder ook maar de min ste moeite te doen om hulp te bieden. De geteisterde visschers konden dus ook niets anders doen dan op eigen krachten pogen de havengeul van Nieuwpoort te bereiken, waarin zij ten slotte gelukkig terecht kwamen. Daar nam een andere visschersboot de «P. 86 Itesberghai» het vaartuig op sleeptouw en bracht het behouden in de haven. is. Dit gebeurt wel meer. Maar het wordt laat, mijn waarde Alcantara, en tijd dat wij ons ter rust begeven. Laat mij zoo vrij zijn u nog een vraag te stellen, Excellentie Welnu Ik heb aan den heer de Kératry gevraagd mijn getuige te zijn mag ik uwe toestemming daartoe verwerven Uit ganscher harte Hij moet me dadelijk den uitslag van het gevecht komen melden. Goeden nacht. Met een hartelijken handdruk schei den de' maarschalk en. de graaf. I HOOFDSTUK XV De aanslag op het leven VAN DEN KEIZER Op de Plaza Mayor, had een hotel houder met de landing des keizers het opschrift van zijn gasthof veranderd en heette het sinds eenige weken Groot Keizerlijk Gasthof. De twee mannen die we in den nacht bij den maarschalk Bazaine hebben ont moet traden binnen om half negen ure 's morgens. Aan den opperbediende vroeg de gene, die wij met den naam van don Quichotte hebben bestempeld, of don Diego reeds in de ontbijtkamer was verschenen. Inderdaad, de verliefde en opvlie gende Mexicaan had daar zijn intrek genomen. Nog niet, senores, was het ant woord. Gelief ons dan onmiddellijk bij hem te geleiden. De senor slaapt nog gewis, mijne MOTORRIJDER IN DE VAART TE MOL Woensdagmorgen gebeurde aan de Simonsbrug te Mol een doodelijk fiets- ongeval dat groote opschudding ver wekte. Aldaar is een gevaarlijke plaats.Door het te kort nemen van zijn bocht is de genaamde Emiel Duvauchel, wonende te Geel regelrecht in;;"de vaart gereden met zijn motorfiets. Op zijn hulpgeschreeuw snelden de bewoners van de naburige huizen ter hulp. Hij kon nog een (wintigtal meter zwemmen, maar was niet meer bij machte om den langen stok die men hem toestak vast te nemen. Geen enkel van de aanwezigen kötf zwemmen en zoo moest men den armen jongen in de diepte zien verdwijnen om niet meer boven te komen. De rij-kswacht werd opgebeld en verscheen weldra ter plaatse. Ook werd dokter Gorhand ontboden. Men begon onmiddellijk te dreggen en na een uur gelukte men er in het lichaam uit het water te halen. Dr Gomand pastte nog dc kunstmatige ademhaling toe, maar viuchteloos. De arme jongen was dood. Het lijk werd naar_ het doodenhuisje van het gasthuis overgebracht. Intus- schen werden de ouders die in de Cor- biestraat wonen met de meeste omzich tigheid op de hoogte gesteld van het vreeselijk ongeluk. De brave menschen hebben nog niet lang r^leden nog een giooten zoon verloren.' Hun droefheid, evenals deze vAn' dc jonge weduwe is onbeschrijfelijk! Zeere spieren Scherpe pijnenrugpijnen stramme en gezwollen ge - xcrichten zijn maar uitwendige teekens van een ernstige en zware ziekte Het is geenszins noo- dig de hevige pij nen te beschrijven aan dezen die aan rheumatiek lij den zij kennen ze maar al te wel. Daarentegen we ten de meesten van hen niet wel ke dc ware oor- zaak en het goede geneesmiddel zijn van deze geniepi ge en geheimzin nige aandoening. beurt dat dc nieren, door zwakte of overspanning nog slechts op onvoldoende wijze hun taak. vervullen die er in bestaat het bloed te zuiveren en er de afvallen en giffen uit te drijven. Dan vormen zich neerzettingen, voornamelijk van het overtollig urine zuur, die kristallen worden. Deze kleine kristallen, die scherp als scheermesjes zijn, dringen ;in de spieren en gewrichten l en verscheuren daar dc zenu- wen die al uw bewegingen bevelen en de pijn veroor zaken. Kracht en gezondheid aan de zenuwen terugschenken. Hoe? 'Door de 'Pillen De Witt te nemen. Zij bevatten geen schadelijke middelen, geen purgeermiddelen maar alleen bestanddeeleu die de nieren reinigen en versterken. Zij werken onmiddellijk en op blijvende wijze, 24 uur na de eerste dosis geven zij reeds een groote verlichting. Al de genen die de Pillen De Witt kennen zullen er het grootste goed van zeggen en be vestigen dat zij spoedig en voor altijd de rheumatiek, lumbago, sciatica, pijnen in de gewrichten en troebelen der urine doen verdwijnen. Gij ook moet ze beproeven. eo zult voldaan zijn. Alleen een f speciaal geneesmiddel voor de I *■- nieren kan een nieraandoening genezen. II en 20 frank in alle apotheken S. A. Anc. Maison LOUIS SANDERS, SCHRIKKELIJKE .BOTSING TE MACHELEN BIJ DEINZE Woensdag namiddag omstreeks 2 u. kwam de genaamde Piette Omer wo nende te Kortrijk en komende uit Dein- ze met zijn kleine luxe-auto op het grondgebied Machelen, toen hij door een nog ongekende oorzaak, hij op een stilstaande kamion botste. Hij zelf zat geprangd tusschen zijn zetel en stuur en moest dóór bereid willige personen uit zijn netelige positie geied worden. Het slachtoffer was1 gekwetst over gansch het lichaam, took vreest men dat hij een oog zal verliezen. Dr Meulebroeck deed de gekwetste naar de kliniek van Kortrijk overbren gen. Zijn auto was totaal ingedrukt. ERNSTIGE GAS VERSTIKKING TE BRUSSEL Moeder, vad^- en drie kinderen de slachtoffers In éen woonhuis aan den Antwerp- schen steenweg, te Brussel, heeft zich \voensdagmorgeneene gasverstikking voorgedaan, die waarlijk tragische ge volgen gehad heeft, en waarbij een moeder en drie harer kinderen de ergste slachtoffers zijn geworden. In het huis was een fotograaf geves tigd, die er een winkel openhoudt, er een huisgezin heeft van vijf personen hij zelf, zijn vrouw en drie kinderen waarvan een 1 7 jaar, een 7 en een jon gen 8 jaar is. De man werkte met een bediende, die Woensdag morgen zijne gewone bezigheden wilde beginnen, toen hij de deur van den winkel nog ge sloten vond. Hij belde aan, en na dit een paar malen herhaaldelijk gedaan te hebben, werd hem het venster geopend door zijn werkgever, die hem aanriep en de sleutels toewierp, en er zoo zonderling uitzag dat het den jongen bijzonder op viel. heeren, en is niet gewoon zoo vroeg op te staan. Ja, maar hij verwacht ons. Het is maar, mijne heeren, dat de senor hier gister avond na den schouwburg zeer opgewonden is bin nen gekomen. Hij heeft drie bedienden van de trappen geworpen en mij heeft hij door het venster gesmeten. De twee vrienden vonden daarop niets anders te antwoorden dan We weten het, cómpadre, de man had üitsp'arihlhg nóddiè- Daarna h'eeit hij "éen ontelbaar setal glazen xeres en champagne ge dronken. Dat is zijn gewoonte, vriend. Tot we hem «eindelijk met zes mannen naar zijn kamer, hébben moe ten dragen. Zeer góed f Suave meende don Quichotte. - En nu is het te veronderstellen dat zijne Excellentie don Diego nog lie ver zal verlangen te rusten. Het kan niet, vrierfd. Don Diego verwacht ons. Het is voor een zeer dringende zaak. Leid .^ns ;tot hem. De opperdienaar aarzelde. Hij zal mij de ribben breken, se nores. Gister avond heeft hij het mij beloofd. Wij nemen de zaak op ons. In Gods naam dan zuchtte de man. Te zamen gingen zij een trap op en eenige gangen door. j Van verre wees de bediende eene ceur. Daar is het sprak hij. Goed hombre, nu zullen wij het v/el vinden. h.iw -j De kellner was erg in zijn schik er van door te kunnen gaan, ook haastte hij zich de trappen af. De twee mannen gingen tot de ka mer en deden de deur open zonder kloppen. Het eerste wat hun trof was een vree- selijke warboel. Niet mogelijk zich te vergissen in den 'oestand waarin hun vriend tehuis was gekomen. Hier lag zijn hoed, ginder zijn zwaard daar zijn zarape o'F mantel. -i Op het bed lag een zwaar lijfhuitge-- strekt, de beenen nog met de Jsjuitey^j dekkers omgespt, de armen uiteen. Het was don Diego. Zijn gelaat was rood en glom als een kool. Hij snorkte luid en diep dat er de machtige borst van golfde. De haren en de snor waren in den war. He, don Diego zei don Quichot te en schudde den slaper tamelijk hard. Het baatte niet. Te zamen brachten zij het lichaam half overeind in het bed. Dan opende de kolos zijn oogen. Qui en sube brabbelde hij. Wij zijii het, don Diego Caramba murmelde hij en wou voortslapen. Ge moet gaan vechten... Gij hebt een duel Hij hoorde maar half. Nog soeziger en slaperig liet hij zich toch van het bed glijden, wreef zich de oogen en staarde zijn vrienden aan. Ha, José, zei hij tot don Quichotte En tot de andere Zijt gij het, Pedro Beiden knikten en lachten verge- De bediende opende den winkel en ging het huis binnen, waar hij aldra een flauwen en verstikkenden geur waar nam. OogenbJikkelijk "was hij er dan ook van overtuigd dat er hier iets ab normaals gebeurd was, en hij verwittig de dan ook dadelijk de politie. Samen drong men dan verder door en vond men de moeder en de drie kinderen zoo goed als verstikt, terwijl de vader dezelfde teekenen gaf van be dwelming. Bij hoogdringendheid wer den de slachtoffers naar het gasthuis overgebracht, waar hun de beste zorgen werden toegediend. Het gevolg was dat de vader na enkele oogenblikken teriig normaal was en naar huis kon te- ru.gkeeren. Moeder en kinderen bleven ter verzorging in het hospitaal, doch la tei bleek dat zij gelukkig niet ernstig door de gassen gepakt waren. Het eerste onderzoek wees uit dat het ongeluk te v/ijten was aan een ontsnap pen van kooloxyde, die uit een verwar mingscentrale was ontsnapt. Het mag een waar geluk worden ge noemd dat hier geen ergere gevolgen te betreuren waren. ïxoegd. Wat uur Diego. Half negen. - Zoo vroeg 1 is het vroeg don en hij geeuwde Het is hoog tijd, companero. Wat weer is het Heerlijk weder Suave ant- Tvo"brdde don Quichotte of Jose gelijk men hera -heeten wil. Ik heb dorst, geef me de karaf water eens .over. In jéén teug ging rze leeg. 7», Komt straks terug, sprak hij, ik mpet nog wat slapen. Neen, Diego,neen. zei Pédro. -.En'uw duel vroeg Jose. De man spalkte de oogen op. Mijn duel Welk duel - Wel, om 1 0 uur - Met wien Met den graaf Hernando de Al cantara. den keizerlijken ulhaan. Don Diego bracht de hand over het voorhoofd... Ja, nu herinnerde hij zich. Ha ja... de schouwburg... de Roode Roos... Bazaine... de witte zak doek... Alcantara Hij rekte zich uit, geeuwde nog eens en zei dan Om wat uur Tien uur. -Goed. En waar Te Tacubaya in de groote dreef. *t Vervolgt. (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 21! Aalst.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2