Bitier 50 jaar Kredietbank KRANKZINNIG UIT LIEFDE Baar 0. t. Vrouw van Lourfles t GEMEf*£9 NIEUWS 2! KËRKELIJKNIEUWS Priesterlijke benoemingen 16 April. H. Bened'ctus Labre.LJit Berlijn wordt gemeld dat de po- Gcsproten uit een gezin van vijftien I litieke en militaire personaliteiten die kinderen, had hij van jongsaf veel so-naar Berlijn zullen komen om de plech- cialen zin en droeg de armen en gebrek- tigheden bij te wonen, welke ingericht kigen een warm hart toe. Tijdens zijn J zijn om den 50sten verjaardag van den f. elgrimsleven kon hij uren doorbrengen voor hel H. Sacrament. God bedeelde hem mei bijzondere gavep. (XVTlle eeuw. Een ontslag. Dr Bourgüignon, ge wezen communistisch senator voor Gharleror. en die bij de jongste verkie zingen van kant werd gezet, heeft ont slag genomen als lid der communisti sche partij. Fuhrer te vieren, zeer talrijk zullen zijn er, verschillende plaatsen zullen verte genwoordigen. Bijzonder van de Bal- kanstaten zullen er vele vertegenwoor digers aanwezig zijn. Deze overgroote toeloop van be zoekers van hoogen rang, zegt men, zal bewijzen, volgens de politieke Duitsche middens, welk een aantrek het groote Duitsche Reich heeft op de lan den van het Zuid Westen en het Noord- Wésten van Europa. Al de uitnoodigin- Pauselijke Radioboodschap voor gen werden verzonden uit naam van Spanje. Uit Vatikaanstad wordt ver- ^eri Fuhrer-Kanselier zeiven. De lange nomen dat Z.H. Pius XII heden Zondag om 1 I u. een radioboodschap zal rich ten tot Spanje. Het ontluikingsuur der bloemen. - Er bestaan zekere soorten van planten, welker bloemen op vaste uren ontlui- ken. In Jtmi-Juli mag men bijvoorbeeld- stipt betrouwen op gele havikskruideny welke stipt ten 6 ure ontluiken. De ge-» wone goudbloem ontluikt ten 7 ure; het klokje ten 8 ure;.de veldgoudbloem ten idig zijn. 9'ure; d£ giroffel ten 10 ure; de honds-j roos (pissenlit) der bergen ten 1 1 uré; EÉN ONTPLOFFING lijst is opgemaakt gewórden door het protocol-departement van de Wilhelm- strasse, met de medewerking van het leger en de Nazzi-partij. Door de laatste internationale gebeur tenissen is er een zekere vlotting geko men "in het aanvaarden van de uitnoo- dighrfgen en zoo komt het, meldt men, •daH' ér nqg geen mogelijkheid bestaat onreen Bepaalde lijst op te maken van hen die er al dan niet' zullen tegenwoor- dé middagbloem ten 12 ure; het ber- tramkruid ten 14 ure; het roöde ha- vikskruid ten 15 ure; de nachtschoone ten 16 ure; de nachtsilene ten 17 ure dé toortsdistel ten 23 ure. Op te merken valt dat deze bloemen zich niet bekommeren om onzen wette- lijken tijd, en alleen voortgaan op de Wordt de heer Borginon Senator Naar verluidt zou de VI. Nationalisti sche groep van den Senaat 't voorne men koesteren de kandidatuur voor te dragen van den heer Borginon, gewe zen Kamerlid, voor de plaats van ge coöpteerd senator, in vervanging van mevrouw Maréchal. Twintig jarig bestaan van het Ver bond V.O.S. Vandaag en morgen herdenkt het Verbond V.O.S. te Brussel het twintig jarig bestaan der vereeni- Heden avond in den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg, Galavertoor ning. Zondag, te half 9 in de kerk van O. E. Vrouw van Finisterrae, Nieuwstraat, kanselrede door Z. E. Pater Gardiaan V. De Bock. O.F.M. Te 10 u. Eandelijk Congres in den. Koninklijken Vlaamschén Schouwburg Lakenstraat. Te 13 ure Vlaggenoptocht. Te 14 u. feestmaal in Métropole St Josse», Leuvenschesteenweg, .23. Terugkeer der Baskische kinderen. De eerste terugreis van Baskische kin deren zal op Dinsdag 23 April te 13 uur plaats hebben. Deze reis- zal per spoor afgelegd worden. De eerste groep bevat bijna 400 kinderen. Al de noodige maatregelen zijn ge troffen om de reis in de beste voorwaar den te doen geschieden. De families worden er aan herinnerd dat de stukken die noodig zijn voor een terugkeer der Spaansche kinderen in allerijl naar den maatschappelijken ze tel 80, Livornostraat Brussel, gestuurd moeten worden. Geen enkele inschrijving voor deze reis zal na 20 dezer aanvaard kunnen worden. uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotte door CONSTANT AIMARD 52ste Vervolg. Buiten wachtte een rijtuig. Alle? vaardig vroeg hij. Ja, alles was in regel. De drie mannen stapten naar buiten toen zij eeh'*iohderlingen' ruitersstoet in vollen galop zagen naderen. Er waren vier ruiters, waarvan een gekleed als een heer, twee andere blootshoofd met geweren op den rug en achteraan een Indjaanschen knaap. Todos Diablos sprak de graaf. Is dat mijn tegenstrever niet Ma foi, qui antwoordde de Ke ratry. Het is don Diego f sprak de schilder. Hij doet ons teeken. God geve dat hij tot betere gedaehten gekomen zij I Verwonderd 'bleef de jonge graaf vrachten. Don Diego groette heusch. Senores, sprak hij, veel uitleg gingen kan ik u niet geven, maar als wij dezen jongen Indiaan mogen ge- Iboven en ik geloof hem dan zul len we aanstonds naar Chapullepec rijden waar het leven van den keizer in gevaar verkeert. TE ZUTENDAAL SOLDATEN LICHT GEWOND Te Zutendaal, nabij Hasselt, werden Vrijdag eenige genie-soldaten slachtof fer eener ontploffing. Toen de soldaten de electrieke ont- ploffers nazagen met de reglementaire i pil» bleek dat bij een er van de naald van de galvanoscoop niet bewoog. Een der soldaten beging de onvoor zichtigheid een pil van zijn zaklampje te bezigen. Daar de stroom hiervan te hoog was, deed zich een ontploffing voor. Acht onderofficieren en soldaten werden licht gewond en werden naar het militair gasthuis te Leopoldsburg gevoerd, waar hun wonden gelukkig niet erg bleken. VERKEERSONGEVAL TE OKEGEM Uit de richting van Aalst kwam de genaamde Decemblan Jan, wonende te Pamel, met zijn moto; wanneer hij in de Rattenbergstraat kwam, ter hoogte j van den draai, kwam uit de tegenover gestelde richting zekere Ampe Paul, .wonende te Sint Amandsberg, met zijn auto. Zij hadden elkander te laat be merkt wat voor gevolg had dat een ge weldige botsing plaats had, waarbij de motorrijder ten gronde werd geslin gerd, doch als bij wonder slechts lichte schrammen en gescheurde kleederen had opgeloopen. De beide vpèrtuigen leden groote schade. HET VERSCHRIKKELIJK AUTO ONGEVAL TE HEERS In verband met dit ijïeiijk ongeval werden nog de volgende bijzonderhe den verstrekt. Bij nader onderzoek werd vastgesteld dat de Duitscher, een jongeman van 1 8 jaar, achter in de auto had plaats geno men. De chauffeur draagt eén wonde ach teraan het hoofd en één in den mond. Naar eerste vaststelling zouden deze wonden kunnen voortkomen van een revolverschot. In de auto werd ten. andere een re volver gevonden terwijl-men in de zak ken van den Duitscher twee doosjes ko gels aantrof. Men veronderstelt dat hij den chauf feur heeft doodgeschoten en daarna zelfmoord heeft gepleegd.' Hij draagt ten andere een wonde aan den rechter slaap. - De auto zou dan, stiiurloos, met de twee lijken tegen den boom zijn gebotst Naar bevestigd werd, de verongeluk te auto door een andprep wagen ge volgd die op het oogeqËIik van het on geluk even heeft gesYopt én dan on middellijk is vertrokken." Deze wagen zóu een derde persoon hebben opgepikt dié had plaats geno men iri den auto nr 347045,. Onmiddellijk werden de opzoekin gen ingezet en deze wagen werd te Oreye reeds tot stilstand gebracht. Van den onbekenden inzittende was echter geen spoor meer te vinden. De chauf feur werd naar Heers teruggebracht en moest bekennen even' óp dé plaats van het ongeluk te hebben-gestopt en dan te zijn doorgereden. De twee lijken werden naar het doo- denhuis overgebracht. Op het lijk van Schlosser werd een dagboek gevonden dat 'rióg bijgehou den was tot 1 3 April. Uit, de aanteeke- mngen zou blijken dat men met een overspannene of een Zwakzinnige te doen had. ..lock -nerg loot CLndefctff ARBEIDSONGELUK TE HOBOKEN Vrijdag morgen rond 9 uur, viel er op de scheepstimmerwerven te Hobo ken een smartelijk ongeval voor. In het dok ligt de stoomboot «Bau- aouinville». De 48-jarige arbeider Louis Reynaert, wonened St Bernard- schensteenweg, was bezig van op de kaai met een lans de patrijspoorten te bespuiten, ten einde hun stevigheid te beproeven. Op zekér oogènblik kwarri achter hem een kraan aangebold met een ..roeiboot^ die op hét dek van het' schip moest worden'geheöchen. De ar beider wilde de kraan mijden en deed een stap naar voor, zoodat hij in het dok stuikte. Eerst is hij op een uitste kend voorwerp terecht gekomen en plofte dan in het water. Een werkmak- kei sprong hem onmiddellijk achterna en gelukte er in hem spoedig boven te halen, doch alle pogingen om de le vensgeesten in het slachtoffer op te wekken, bleken vruchteloos. In allerijl werd de man naar het plaatselijk gast huis gevoerd, doch onderweg had hij reeds den geest gegeven. De ongelukki ge is vermoedelijk bezweken aan een schedelbreuk, opgeloopen door zijn val op het uitstekend voorwerp in het dok. KAPITAAL 150.000.000 AGENTSCHAP: AALST KEIZERLIJKE PLAATS. -1 4 ALLE BANK- EN BEURSVER- HANDELINGEN ONDER DE BESTE VOORWAARDEN Onthutst bezagen de drie vrienden elkander. De Keizer in gevaar herhaalde de Keratry ongeloovig. Ja, mijnheer de Franschman antwoordde don Diego bitsig, en als ge mij niet gelooft zal ik u dezen namid dag de ooren van het hoofd kappen I.. Mijnheer de Graaf, vervolgde hij tot Alcantara, verleent ge mij uitstel tot dezen namiddag ■jMet veel genoegen, Senor Diego! Dan vliegen wij naar Chapullepec .54- Wij gaan mede, zeide de graaf. -üïAA BraVo, senor juichte dón Diego. .Pjtigheet fk spreken! Het zal voor mij ten _groot genoegen zijn heden namid dag met u den degen te kruisen. Nu vóóruit 1 Koetsier, volg die ruiters beval de graaf. De drie mannen sprongen in het rijtuig dat in vliegende vaart de paarden volgde op den weg naar Cha pullepec. Als een wervelwind stoven allen vooruit en de afstand tusschen Mexico en Chapullepec werd op eenige minuten afgelegd. De schildwachten stonden voor het kasteel. Is Zijne Majesteit op het kasteel? vroeg don Diego die het eerst aankwam Zijne Majesteit is daar juist uitgere den, senor. Caramba riep Don Diego. En met een geleide Met een ordonnancie-officier. Caramba Caramba In het rijtuig hadden Alcantara, de Keratry en Evraert druk gesproken over dit zonderlinge en onverwachte voorval. PAARD DOOR TREIN IN STUKKEN GEREDEN TE APPELTERRE Op de wijk Freulegém (c Ninove, be vindt zich sinds eenige -dagen een woon wagen, toebehoorende aan Zigeuners, die er de specialiteit op nahouden 's nachts hun paarden óp andermans v.eide te zettend Wanneer'de trein Vrij dagmorgen om 4 uur "Tiet station van Appelterre verliet werd een der paar den dat op het spoor liep, er door ver rast en in stukken gereden, terwijl een der andere paarden vluchtte-.in de rich ting van Appelterre. E^e -Rijkswacht van Ninove werd op de.Hoogte gebracht en stelde een onderzoek- in. De Zigeu ners hoorden, een proces-yejbaal opma ken maar waren reeds gereed om de plaat te poetsen. f GEHEIME OPSLAGPLAATS VAN ALKOHOL ONTDEKT TE ZULTE Vrijdag morgen stapten de accijnzen van Kor tri jk en Oudenaarde, begeleid door de plaatselijke gendarmen af bij landbouwer Theophiel Parmentier, te Zulte, die er var^ verdacht was een ge heime opslagplaats van .alkohol te bezit ten. q Na langdurige opzoekingen werd een belangrijke hoeveelheid alkohol van 90 graden langs een haag in de weide uit den grond opgedolven. Andere ver dachte kruiken werden iri de schuur ontdekt. Parmentier had reeds enkele maan den geleden moeilijkheden met de fis cus en werd in Maart 'door de recht bank veroordeeld wegens uitbating van een geheime stokerij. Al het gevondene werd aangeslagen TWEE ARBEIDERS DOOR EEN WATERVLOED VERRAST IN EEN HOOFDRIOOL TE BRUSSEL Een hunner wordt gered, doch de tweede verdwijnt uit het zicht Vrijdagnamiddag deed zich op het grondgebied van St Gillis bij Brussel een tragisch werkongeval voor. Eenige arbeiders der gemeente wa ren in een hoofdriool aan de Halsche Poort achter het Wapenmuseum afge daald om een herstel aan de waterlei ding uit te voeren. Op die plaats zijn twee hoofdbuizen (voor handen, waarvan de grootste be stemd is voor het ontvangen der afval wateren rondom de Halsche Poort. Onlangs werden de twee fiolen ver bonden, en ten einde de werken te ver gemakkelijken werd een keerdam gér bouwd, die het water in een der buizen j moest tegenhouden,: terwijl de werklie- j den in -de andere een herstelling uitvoer- jden. De geweldige regenvlagen hadden I Vrijdag evenwel een enorme watermas- 1 sa in de riool aan de Halsche Poort !aoén neerkomen, zoodat de keerdam I niet'langer weerstand kunnen bieden j had. De arbeiders werden door den i vloed verrast en de genaamden Deloze ien Van Aerschot verdwenen in de brui- sende watermassa. I De arbeiders die aan de oppervlakte •werkten, gaven zich dadelijk reken- I schap van het ongeval, en daalden sef- 1 fens in de riool af. Het gelukte hen hun werkmakker Deloze te redden, doch [Van Aerschot was door den vloed mee gesleurd en uit het zicht verdwenen. Daar het peil van het water steeds bleef stijgen, mocht niemand zich in de riool wagen om den ongelukkige op te In alle geval Evraert' was tevreden dat het duel verdaagd was maar hij was langs een anderen kant bezorgd om 's keizers lot. De Franschman de Keratry geloofde cr niet aan. Alcantara ..ook twijfelde,! maar wist dat don Diego jn elk geval uit oprechtheid des harten handelde. Een hinderlaag kon het ook niet we- zen want dan zou men Chapullepec niet uitgekozen hebben. Van don Diego - kon zelfs de veron derstelling van een valstrik niet aange-1 nomén worden, maar 4* Indianen had- den zulken slechten naam In elk geval, ieder had zijn revolvers in gereedheid gebracht. Toen het rijtuig stil'hield'hóórden zij don Diego roepen -En welken weg heeft de keizer ingeslagen De Schildwacht wees, naar het donke re boscn dat zich vïjr minuten verder uitstrekte. Adelante Vooruit- riep don Diego. Halt niemand dóór sprak de schildwacht. Don Diego werd vuurrood: Niet door brulde hij en de de gen flikkerde reeds in zijné handen. De schildwacht legde op hem aan. Een stap vooruit en ik schiet. Alcantara sprong in uniform uit het rijtuig. Abajo las arnias 1 (De wapens neer beval hij. En daarna Wij moeten door, het geldt het leven van den keizer. Ik neem het over treden van uw consigne ;op mij. Gracias gracias riep don Diego dankbaar tot den graaf. De stoet van ruiters en rijtuig ver dween weldra in het bosch. zoeken. Men heeft echter nog hoop, dat. Van Aerschot zich het leven heeft weten te redden door zich ergens aan de wand der buis vast te klampen.Ler3t bij een lageren waterstand zal men hier over bevestiging krijgen. De schepen van Openbare Werken der gemeente stapte in den namiddag ter plaatse van het ongeluk af. De ongelukkige Van Aerschot die woonachtig is in de Montenégrostraat is vader van vijf kinderen, waarvan het jongste pasgeboren werd. BISDOM GENT Z. H. Exc. Mgr de Bisschop heeft be noemd tot Pastoor te Nieuwenhove, in vervanging van E. H. J. De Troyer, die op zijn aanvraag eervol ontslag bekomt E. H. F. De'Schrijver, onderpastoor te Scheldewindeke te S. Martens-Leerne, in vervanging van E. H.-O. Roggeman, d>e op zijn aanvraag eervol ontslag be komt, E. H. F. Van Darnmë, onderpas'-" lopr „te Deinze tot Onderpastoor te, Ror.se op St Martinus H. F. Ronsel leeraar aan het Bisschoppelijk College te J^di^e te Mater, E. H. O. Gierts; subregent aan het S. Gregoriusinstituut te 'Lëdeberg tot Leeraar aari het Bis- schoppëlijk College te Eekloo, E. H.,^ P. Schaillée, Candidaat in de Wijsbe geerte en de Letteren, leeraar aan het Bisschoppelijk College te Dendermonde aan het Bisschoppelijk College te Den dermonde, E. H. R. Van de Moortel, Candidaat in de Wijsbegeerte en de Letteren, leeraar aan het Bisschoppelijk College te Eekloo. Heilige Wijdingen In de kapel van het Seminarie zullen de volgende wijdingen worden toege diend, Zondag 1 6 April, om 8 uur rden priester EE. HH. Maurits De Mulder, van Denderhoutem Eugeen De Nayer, Lebbeke; Frans De Troyer, NinoVe; Hendrik De Wandel, Meerbe- ke-Vloerzegem Karei Matthys, Gent; L.eo Persyn, Wachtebeke, Leo Sanders, Aalst; Jozef Vlenaers Melle; René Van Laere, Wachtebeke; Karei Van Lieffe- ringe. Geeraardsbergen. Het diakonaat zal worden toege diend aan E. H. Karei Bruggeman van Gent. Zes Fraters Dominicanen zullen de twee eerste mindere orden ontvangen. De keizer had de gewoonte eiken morgen een wandeling te paard door het eeuwenoude woud rond Chapulle pec te doen. Gelijk de schildwacht zei had hij dan slechts zijn ordonnancie-officier bij zich, die nog doorgaans op eenige stap pen achter Zijne Majesteit reed. Op dien morgenrit wilde Maximiliaan alléén zijn met zijn gedachten. In dé vrije weelderige natuur ontwarde iich het struweel zijner staatsbeslommerin- gen en zag hij klaarder hoe hij handelen móest. Het goedige blauwe oog vermeide dan in de lichtspelingen van zon en schaduw waarin het loover trilde. Als een dier onder de voeten van zijn paard opsprong dan volgde hij aangetrokken zijne bewegingen. Van de jacht hield de keizer niet; hij vond het niet erg moedig dieren te gaan doodschieten die zich niet verde digen kunnen. Dien dag was hij verdiept in gepein zen over het lot van Mexico. De moeilijkheden rezen als bergen voor hem op doch verre van daardoor zijn moed verzwakt te zien, verstaalde dit zijn mannelijke ziel. Eensklaps werd hij onderbroken door de stem van zijn ordonnancie-of ficier, een zijner landgenooten. Sire Hij keerde het hoofd om en vroeg minzaam Zegt gij iets, Fritz Mij dunkt, Uwe Majesteit.dat iets BISDOM GENT Van 4 tot 12 Mei, lste Reisweg. Rechtstreeks Lourdes en terug 2de Reisweg. Langs Parijs (uitstap) Li- sieux, Mont St Michel. Terugreis rechtstreeks. Inlichtingen Mevrouw Van de Kerckhove-Cercelet E. H. Impens. Onderpastoor Mr. J. Van Nuffel, 21, Kerkstraat; Mevr. Van Vooren, 1 l.Wellekensstraat. Nationale Belgische Lentebede vaart naar O. L. Vr. van Lourdes met behoeftige; zieken Vertrek 20 Juni Terugkeer: 28 Juni. Zierechtstreeksche treinen; zie aanplak- brieven. Inlichtingen en inschrijvingen bij de plaatselijke briefwisselaars en op het Middenburcel Vesaliusstraat, 2, Leuven. 236 door de struiken ritselt. Het is een of ander dier gewis. Het schijnt mij toe, Uwe Maje steit dat het geritsel ons -volgt WiLik er mij eens van overtuigen dat er nie mand schuilt Maximiliaan had den tijd niet te ant woorden. Op het oogènblik dat zijn paard uit een smallen weg stapte zag hij een half dozijn ruwe mannen die den löop van^,^1 hun geweer op hem gericht hadden. H(alt sprak een hunner die de aanvoeijder bleek. Instinktnriatig hief de vorst de hand op.^ls óm de kogels af te weren die heip.op élken stond konden doorboren, De kplmte stond op zijn aangezicht te lezen. s* -Ik ben uw keizer sprak hij. Wat' wilt ge Uw leven antwoordde een drei gende stem. Drie der schelmen lagen ten gronde, waartusschen degene die Maximiliaan had toegesproken. De drie andere vluchtten -gewond door het bosch. Uit de struiken sprongen don Diego, graaf de Alcantara, Frans Evraert. de Keratry en Jose met Pedrp. De keizer verwachtte zich aan een nieuwen aanval... Hij had den tijd niet iets te bedenken... zoo snel was alles gegaan "t Vervolgt. (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 2 li Aalst..

De Volksstem | 1939 | | pagina 2