KRANKZINNIG UIT LIEFDE Nieuwjaarsgiften voor dsn Paus - 1939 GEWEB^D mms Woap do vjedSsp» cgsgsroc ponen Schatrijk 9uüan in Frankrijk aanrehspjidsn Boeri n ne neon gres Qeen rcieuwe foto's van dsn Sfaatsppasideesf TE GEKT Rudolf Hess 45 jaar Nieuw Engelscli paniser- schip van 55.000 ton 28 April. H. Vital. Deze !«eili- ~ge wordt zeer vereerd te.Milaan waar hij een der eersten was om de Leer van Jezus te belijden. Omdat hij een chris- ter. die ter folterplaats geleid werd aan moedigde en nadien een begraafplaats bezorgde, werd hij zelf gevangen geno men en ter dood gebracht. De Arabische volbloedpaarden van Koning Leopold III. Men deelt ons mede. dat de bekende Arabische vol bloedpaarden van Z. M. Koning Leo pold III zullen deelnemen aan de groo- te Stoeterij en Tentoonstelling van Ara bische volbloedpaarden, welke op 26, 27 en 28 Mei e.k. zal worden gehouden in het Circusgebouw te Scheveningen. Ook de Arabische volbloeden van de Koningin der Nederlanden zullen daar tentoongesteld zijn. De Nat. Unie der Vuurkruisen van 'Belgie brengt hare leden ter kennis,als ook aan alle dragers der Vuurkaart, als- dat op Zondag 30 April het Landelijk; Congres zal gehouden worden om 10 u. 1 in de Tentoonstellingszaal te Charleroi. De samenstelling van Na de coöptatie van de ren is de Senaat als volg Katholieken 62 Socialisten 61 •Liberalen 25 Vlaamsch Nat. 12 Rexisten 4 Kommunisten 3 den Senaat. nieuwe Senato- ;t samengesteld (vroeger 57) (vroeger 66) (vroeger 19) (vroeger 9) (vroeger 1 2) (vroeger 4) Priesterwijdingen te Rome. Der tig seminaristen, die zestien verschillen de naties vertegenwoordigen, hebben onlangs de priesterwijding optvangen in het College van de Propaganda te Rome. Onder hen bevonden zich zeven Roemenen, zes Chineezen, vijf Austra liërs, twee Koreanen en twee Amerika nen. Ceylan, Egypte, Denemarken,Hai ti, Ierland, Noorwegen waren elk verte genwoordigd door een seminarist. .De twee Koreaansche priesters zijn de eer ste die gewijd werden in het Kollege van de Propaganda en de eerste Kore aansche priesters die buiten hun land •weiden gewijd sedert den marteldood van André Kim. Men weet dat de regeering Dinsdag niet alleen het wetsontwerp betreffende de bijzondere machtigingen heeft inge diend, maar ook een ontwerp tot toe kenning van een bijzondere vergoeding aan de gezinnen van de militairen, die wederopgeroepen werden ingevolge maatregelen, getroffen met het oog op de beveiliging van het land. Men weet ook dat de voorziene vergoedingen overeenstemmen met die welke werden toegekend bij gelegenheid van maatre gelen getroffen in September? De Kamerkommissie, die met de voorbereiding van dit ontwerp werd belast heeft Woensdagmorgen haar in stemming betuigd met den voorgeleg- den tekst. Echter heeft zij er een wijzi ging aan toegebracht. De vergoeding wordt namelijk van 3 fr. 50 per dag en per kind gebracht op 5 fr. omdat de uit- keering van de gezinstoelagen stopgezet wordt van den dag af van de wederop- "roeping. Daar het de gemeenten zijn welke de vergoedingen te betalen hebben, uit de kommissie tevens den wensch, dat de regeering de vereischte gelden zou voorschieten, aan de gemeenten, die in geldnood verkeeren. Er is trouwens in het ontwerp zelf een voorloopig krediet van l 0 millioen voorzien. De h. Maes is benoemd geworden tot verslaggever. OMDAT HIJ FOTO'S MAAKTE IN HET GRENSGEBIED De Sultan van Jahore, een der rijk ste vorsten van het schiereiland Malaka is door Fransche douanebeambten aan gehouden geworden. De sultan was per auto op weg van Berlijn naar Zurich en had zijn route dóór Frankrijk genomen.fNa de grens overgestoken te zijn tussóhen Baden en den Elzas, wilde hij de herinnering aan het fraaie landschap levendig houden door enkele foto's te nemen. Zonder te beseffen dat hij zich in het versterkte grensgebied bevond, hanteerde hij zijn camera en wekte daarmede de achter docht op van volijverige Fransche doua ne-beambten, die den sultan onverbid delijk in hechtenis riartteh- tót begrijpe lijke verontwaardiging -Vetn den vorste- lijken toerist, die protesteerde bij de Britsche consuls te Frankfort en Straats- j burg. ivQt I Het recht nam echter, zijn gewonen loop, d.w. z. de foto's werden ontwik keld en bleken volmaakt, onschuldig te zijn. Zij werden den sultan ter hand ge steld te zamen met zijn fototoestel, dat i hij in den vervolge wel wat minder spontaan zal gebruiken vervolgens kreeg hij gelegenheid zijh reis voort te zetten. Provinciale verkiezingen. In 1940 zullen provinciale verkiezingen plaats hebben. Er is dus een provinciale ver kiezingswet noodig, en zoo men wil dat de lijsten in tijds opgemaakt worden, i zou die wet er ten laatste in Juli moéten j doorkomen. Het is dringend noodig schrijft de «Courrier du Soir» dat er j een einde kome aan den voorloopjgen toestand, die reeds 20 jaar duuft. Het-' zelfde blad vraagt zich af, waarom de, wetgevende en de provinciale verkie zingen niet op een zelfden dag zouden geschieden. Dat zou het kiezerskorps een tweede verplaatsing en den Staat een groote uitgave sparen. Het zou ook een verlenging van de verkiezingswoe lingen vermijden. werkloosheid in ons land. Tij dens de week van 1 7-4-39 tot 22-4-39 bedroeg het gemiddeld aantal per dag gecontroleerde werkloozen 182.837 te gen 1 78.060 voor de vorige week, het zij een vermeerdering van 4.777 eenhe den of 2,7 t.h. uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotts dcor CONSTANT AIMARD 62ste Vervolg. Ten einde haar echter hier té dóen blijven moeten wij haar het levdh bij ons zoo aangenaam mogelijk maken. Anders verjagen wij haar van hier. Wat moet ik dan doen Als gij slechts volhoudt haar be leefdheden te bewijzen dan zal zij ein delijk aan uw bede gehoor geven. Gij |moet het weer goed bij haar maken. Hoe dat Ga naar haar toe, vraag vergiffe nis voor uw verkeerde handelwijze en geef haar de verzekering dat gij haar nimmer meer door daad of woord zult beleedigen. Het ontbreekt u niet aan welbespraaktheid, als gij u daarvan wilt bedienen. En waarom zoudt gij ze dan niet te baat nemen Als zij een maal bij Avalos is dan hebt gij haar voor eeuwig verloren Bernardo was uiterst zenuwachtig. Zijn oogen gloeiden, zijn lippen beef den. Hij greep de hand des grijsaards en zeide op een doffen toon Gij hebt gelijk, vader 1 Niet waar Ik heb een dwaasheid begaan. Gij kunt ze herstellen. Ik wil het beproeven. Goed, goed, dan zal het u zeker De herkiezing van den Franschen staatspresident Lebrun is voor de Pa- rijsche fotografen eigenlijk een teleur stelling. Indien er een nieuwe president gekozen was, had men weer goede za ken kunnen maken. Het is immers in Frankrijk gewoonte dat onmiddellijk na de verkiezing van een nieuwen president aan rond 38.000 burgemeesters van het land, aan de bureaux, belast met het koloniaal toe zicht en a^n de kapiteins van de oor logsschepen foto's van het nieuwe staatshoofd worden gezonden. De foto grafen die met de levering van deze fo to's zijn belast, maken dan goede za ken. Tot den wereldoorlog kende men in Parijs een soort «hoffotografen». Foin- caré vond echter, dat zulk 'n monopolie (i ondemocratisch was en gaf alle foto grafen de kans, voordeel te trekken uit dc presidentskeuze, door ze allen in de gelegenheid te stellen,* den nieuw geko zen president op de gevoelige plaat vast te leggen. De fotografen moeten hun werk inle veren in het Paleis Elysée; daar wor den de foto's gekeurd en de beste ge kozen, om in de bladen te worden ge publiceerd en naar de koloniën te wor den gestuurd. Binnen de eerstvolgende zeven jaren zullen de fotografen echter niets aan het Paleis Elysée kunnen verdienen De boerinnengilden van Oost Vlaan deren zullen hun jaarlijksche vergade ring houden te Gent in de maand Mei. De rasse uitbreiding der boerinnenbe- weging in Oost Vlaanderen heeft het noodzakelijk gemaakt een afzonderlij ke vergadering te voorzien voor de boe rinnengilden van het Noorden en voor de boerinnengilden van het Zuiden. De 'nieuwe Circus met zijn. 4000 plaatsen, waar ook de voorgaande jaren de boe- rinnendagen plaats hadden, zal dit jaar twee achtereenvolgend®- dagen benut tigd worden, daar er - meer dan 6000 boerinnen verwacht wórden. Die boerinnendagen, welke dóórgaan op 2 Mei voor het Noorden en op 3 Mei \oor het Zuiden, zijn voorbehouden aan de moeders eri oudere léden. Beide worden ingezéLmet een bede vaart naar Oostacker waar een plechti ge mis plaats heeft te I0 n. met sermoen aan de grot door Zijn T^qellentie Mon-i seigneur Coppieters, bisschop te Gent. s Namiddags te 2 y;--\ KFeft de alg. j vergadering plaats' rriet-als dagorde 1Welkomstgroet door E.H. Ansey. I 2. Verslag over de werking van den j Boerinnenbond in Oost Vlaanderen, 'door Mej. De Craene en. Van Cleem- putte, opziensters. 3è Moeders zorg voor den vooruit- gang van de boerderij, door Mej. Car-' dijn, Algemeen Secretafèsse van den Boerinnenbond. j 4. Zangspel met dans; door de B.J. B.-meisjes van Zwijnaarde. 5. .(Moederlijke bezorgdheid en Godsvertrouwen feestrede door Z. E. Pater L. Arts, S.J. 7. Vertooning van de film over((Don Bosco». Rudolf Hess, de plaatsvervanger van den Fuhrer als leider der N.S.D.A.P. <>ci en een der eerste pioniers van de natio- jen met nnal-socialistische beweging in Duitsch- land, is 45 jaar oud. Als zoon van een Duitschen koop man werd Rudolf Hess in Egypte ge boren en kwam naar ^)uitschland voor zijn studies. Nauwelijks was hij te Ham burg als koopman werkzaam, toen de oorlog uitbrak. De oorlog zou hem tenslotte bij Hitier brengen. Rudolf Hess trad als vrijwilliger in 't eerste Beiersch voetvolkregiment, dat in het Westen en in Roemenie vocht. Hij was driemaal gewond toen hij dienst nam als piloot op een jachtvlieg tuig. Na den oorlog, als koopman te Munchen, nam hij dadelijk actief deel aan de Hitlerbeweging en in 1923 mar cheerde hij reeds aan het hoofd van een studentengroep der S.A. Zijn verder leven stelde hij heele- maal in dienst van lisme en Hitier liet KNAAPJE OF SLAG GEDOOD TE LEBBEKE Woensdagavond, omstreeks half- I acht waren enkele jongens aan het spe len met een bal op den Dendermond- schen steenweg te Lebbeke. Op een gegeven oogenblik vloog de bal midden den steenweg. De 1 2 jarige Jan De Man, wonende Denderrr.ond- schen steenweg, liep den bal achterna, doch had niet opgemerkt dat een auto kwam aangereden uit de richting van het dorp. De bestuurder, een persoon uit Zelzate, deed het onmogelijk om den knaap te vermijden, doch tever geefs. De jongen werd gegrepen en te gen den grond geslingerd. De ongelukkige bleef op slag dood tengevolge van een schedelbreuk. BRAND TE ST GILLIS In den nacht van Dinsdag op Woens dag heeft een zware brand gewoed in een meubelfabriek aan de Frankrijkste' te St Gillis. Het vuur ontstond in het het nationaal-socia- j werkhuis en greep gretig om zich heen. n'et na hem vo.or yoen jg brandweer ter plaatse kwam, zijn trouw en verkleefdheid tot zijn|had'het onheil reeds een groote uitbrei- pluatsvervanger te benoemen. Het Britsche pantserschip Prince of Wales dat op 3 Mei van stapel zal loopen, biedt, volgens het Britsche Ad miraalschap, volgende kenmerken Het schip behoort tot de reeks «King George V» en zal 35.000 ton meten; zijn bewapening zal hoofdzakelijk be staan uit tien kanonnen van 14 duim in drie geschuttorens verder uit zestien kanonnen van 5.1 4 duim in acht torens en talrijke andere 'stukken. Zijne snel heid zal merkbaar grooter zijn dan de ze van de laatstgebouwde slagschepen van de Britsche marine, de Nelson» en de «Rodney«. Het schip zal hangaars bezitten, waarin vliegtuigen, welke door de katapult kunnen worden opge laten. Er werd groote zorg besteed aan de bescherming tegen obussen, lucht- bornmen en mijnen. De bemanning zal uit ongeveer 1500 koppen bestaan. zoodat de hulp van de •brandweer diende in- ding genomen, Anderlechtsche geroepem bi Na anderhalf uur hard werken,waren de vlammèn bedwongen. IJSELIJK ONGELUK TE VILVOORDE Woensdag morgen te 7 u. 45 kwam de 1 4 jarige wielrijder Antoon De Bos- scher, woonachtig Damstraat te Vil voorde, gehucht Houten, in botsing op den hoek van de De Bavailaan en den Houtemschen steenweg, met de auto van M. Segers, leeraar aan de Rijkstuin bouwschool. De knaap werd met een schedelbreuk opgenomen hij overleed tijdens zijn overbrenging naar het ste delijk gasthuis. BOTSING TE KORTRUK Woensdag namiddag rond 4 uur 30 heeft er zich te Kortrijk op het gevaar lijk verkeerspunt der Veld-, Fluim- en Wandelingstraten, een erg verkeerson geval voorgedaan, waarbij een persoon doodelijk gewond werd en een andere eveneens erge kwetsuren opgeloopen heeft. Rond voormelde uur kwam de ge naamde Kesteloot André, 25 jaar oud, bakker, wonende te Moeskroen, per moto uit de Verlengde Wandelingstraat .gereden in de richting der Veemarkt, tatie, St Niklaas 400; E. H. Batens, Be-1 na enkele klanten te hebben bezocht, sluurder, Rupelmonde, 50; O. L. Vr. j Op de duozitting bevond zich de bak- Begijnhof, Gent, 250; Eerw. Zusterskersleerling Futman Gerard, 15 jaar van de Onbevlekte Ontvangenis (Apos-joud,- eveneens te Moeskroen wonend, to linen) Gent, 200; E. Fl. Bestuurder j Op voornoemd gevaarlijk kruispunt der Zusters Apostolinen, Gent 50; werden de motorijders verrast door een Onbekend 10; E.H. Ackerman, Louise- j vrachtwagen van de vervoerfirrna Os- Marie 100; St Jozefsgesticht Don car Corryn van Waregem, die uit de (Vervolg. 15e Lijst Eerw. Zusters van O. L. Vrouw Presen- Bosco) St Denijs-Westrem, 50; E. H. Bestuurder en Zusters van den H. Vin- centius a Paulo, Zomergem, 200; E.H. Mertens, Pastoor Herdersem 50; Kloos- Pluimstraat kwam gëbold. De ongelukkige motorijder werd dan meegesleurd en vervolgens ten gronde gesmakt terwijl de arme leer- tér H. Vincentius a Paulo, Oostakker-1 jongen Putman over een afstand van 5 dorp, 200; E. H. Van Malleghem, rus-jmeter weggeslingerd werd. tend pastoor, de Zusters en inwoners! Beide slachtoffers werden bewuste- van het klooster, Herdersem, 626; Gr. I loos opgenomen en door behulpzame Begijnhof, Sint Amandsberg 535; E.H.lieden in een naburige herberg binnen- De Vreese, Vinderhoute 100; Kost-1 gedragen. school St Lieven, Sint Lievens-Houtem Na aldaar de eerste geneeskundige 100; E. H. Bosteels, Bestuurder Wette-zorgen en de Heilige Rechten te heb- ren 200; Eerw. Zusters Apostolinen ben ontvangen, werden beide slachtof- van den H. Jozef, Wetteren, 200; Sint fers bij hoogdringendheid in een zie- Niklaas 100. kenwagen naar het stedelijk gasthuis Totaal op heden 223.496 fr. 95. vervoerd. elukken. Laat geen middel onbe proefd, werp u aan hare voeten, stort tranen, zweert berouw en verbetering, dan zal zij wel toegeven. 't Is plezierig, grinikte Bernardo. Gij hebt het verbrod, gij kunt het weder goed maken. En gij Mij heeft ze lief alsof ik haar vader was. Nooit is de gedachte in haai opgerezen dat ik in haar een mid- del gevonden heb om mijne eigene belangen te behartigen. Doe maar al v/at in uw vermogen is, dan redt gij ons beiden De graaf klopte zijn zoon nog eens aanmoedigend op den schouder. Dan verliet hij het vertrek. Bernardo wierp hem een gramstori- gen blik na. Hij plaatste zich toen voor den spie- gei en bracht zijn kleeding in orde. Gabriella lag op dit oogenblik ge knield voor een zilveren beeld der H. Maagd met versche bloemen omkranst. Dit stond in een prachtige nis in een hoek der kamer. Zij bad met betraande oogen en smeekte om kracht en wijsheid ten ein de het beste te kiezen. Daarop echter drong zich de beelte nis van Frans Evraert in haar gebed in. Zij smeekte dc H. Maagd hare liefde te zegenen en haren geliefde in be scherming te nemen. Met een kloppend hart en gloeiende wangen lag zij nog in het vurig gebed verzonken, toen de deur open ging en Bernardo binnen trad. Gabriella sprong verschrikt op... Zij deinsde voor hem terug... Smeekend strekte hij de handen naar haar uit... Vergiffenis genade kreet hij en wierp zich voor hare voeten neder. Ik wil u wel vergiffenis schenken maar dan moet gij mij ook verlaten, don Bernardo I U verlaten, senorita Wij kunnen niet langer onder een dak wonen, stamelde zij. Gabriella was bang aangedaan en trad naar het beeld der H. Maagd, als zocht zij in hare nabijheid bescherming. Alles, alles wil ik doen, elk uwer wenschen bevredigen, maar laat mij dan ook met u onder een dak wonen laat mij de bewustheid omdragen dat gij in mijne nabijheid zijt. Ik zal mij dan niet meer aan u vertoonen.Mijn ge hate beeltenis zal u dan nimmer weer ten aanstoot zijn, maar wees barmhartig Gabriella, verlaat ons niet. Deze woorden sprak Bernardo op een klagenden toon en wrong de han den als'Wafe hij van wroeging en be- rcyw vervuld. Hij ging 'rfiofe eens op haar toe, viel haar nogmaals >te voet en verborg zijn gelaat al snikkend in de handen. Ik smeek u, Bernardo, sta op! Eerst vergiffenis Ik wil u vergiffenis schenken, maar... O zeg niets meer, Condeza. Laat het bij de vergeving blijven en tracht mijne waanzinnigheid te vergeten. Heb mededoogen met mij. Denk aan onze gelukkige kinderjaren, aan mijn grijzen vader en breng mij niet tot wanhoop, want het oogenblik waarop gij ons ver laat zou mijn laatste zijn Ik zou een leven dat mij niets meer te geven had dan kwellingen en de folteringen der hel niet kunnen uitstaan. Wees zacht moedig en barmhartig te mijnen op zichte, Gabriella en beveel slechts wat ik doen, wat ik laten moet. 't Vervolgt, (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 21) Aalst.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2