KRANKZINNIG UIT LIEFDE 2500 meter hoog met een zweeftoestel 8EMENSD NIEUWS Om een ZIEKE MAAG te verlichten De nieuwe belastingen De Fransche Bedevaart plaatsen en liet Kath. Engeland Verontwaardiging; aan de Nederl.-BeW. grens Nationale prijskamp van Belgische Trekpaarden 56 Ingangspoorten op de Fransch-Bel- gische grens éreker 1 tf 17 Mei. H. Paschalu Baylon. Arme herdersknaap als hij was had hij vm jongaaf een groote devotie tot O. L. Vrouw en de H. Eucharistie. Voor /.ijn broeders in den kloosterlijken staat Wi-.s hij een toonbeeld. Hij stierf in I 592 en wordt vereerd als de patroon der Eucharistische congressen. De oorzaken van de verkeersongeval len. Uit de onderzoeken ingesteld in verband met de steeds talrijker wor dende ongevallen is gebleken, dat deze vooral zijn toe te schrijven aan de overdreven snelheid, de onvoorzichtig heid van de autobestuurders, de onop lettendheid van de voetgangers en vooral het drankmisbruik. AI .wie een auto bestuurt, moet in acht nemen dat hij een onvoorzichtig heid begaat door voor of tijdens een lit alkohoihoudende dranken te nemen. De motor werkt wel met benzine, maar de bestuurder niet met alkohol. Een nituw dock van Rubens. In het Poesjkinmuseiim te Moskou was onlangs een doek bjnnengekomen, dat in zeet slechten toestand verkeerde en aan een onbekenden Vlaamschen mees ter werd toegeschreven. Na herstelling bleek het een Rubens te zijn. Het stelt een jonge vrouw in fcestkleedij voor, met een waaier. Vermindering van invoer, vermeer dering van uitvoer in Congo. Leo- poldstad, 15 Mei. In den eersten trimester bedroeg de uitvoer langs Ma- taöi 91.000 ton tegen 82.000 verleden jaar 'l zij 1 I t.h. meer. De uitvoer van Katanga is met 2.7 t.h. verminderd. De invoer langs Matadi is 12.6 t.h. minder, in Katanga 36 t.h. minder. Het jubileum van volksvertegenwoor diger Racmdonck. Op 4 Juni zal volksvertegenwoordiger Raemdonck te Lckeren gevierd worden, waar hij bur gemeester is. Er is eene jubelmis te 1 I uur, in de St Laurentiuskerk, te I 2 uur een academische zitting in het Gilden huis, en te 1 3,30 u. een banket in het Sint Lodewijkscollege. In de vaste ekonomische Nederland- sche- Belgisch -Luxemburgsche kommis sie. De vaste ekonomische Nedcr- lanasch-Belgisch-Luxemburgsche kom missie is in de koloniale hoogeschool te Antwerpen bijeengekomen. 's Namiddags werd, onder leiding van den voorzitter der Belgisch-Luxem- bmgsche afvaardiging, den h. dr Ph. Van Isacker, oud-minister, de zesde voltallige zitting gehouden. De Nederlandsche afvaardiging stond onder leiding van haar voorzitter dr F. E. Posthuma, oud-minister. Uitvoerig werden besproken de werk zaamheden in het afgeloopen jaar en de verschillende moeilijkheden, welke zich in het ekonomisch verkeer tusschen Bel gie. Nederland en Luxemburg voordoen Onze handel met Frankrijk. Vol gens Fransche statistieken, waarbij dient rekening gehouden met de deva luatie der munt, bedroeg de Fransche invoer uit Belgie en Luxemburg gedu rende den eersten trimester 1,133.5 millioen fr. tegen 1.066 millioen het jaar te voren, de uitvoer naar Belgie en Luxemburg 1,489 millioen tegen 1.273. PRACHTKERKBOEKEN Honderde verschillende modellen Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21, Aalst. uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotte door CONSTANT AIMAED 78ste Vervolg. Reeds wilde hij Gabriella te gemoet snellen doch een godvruchtige aandoe ning hield hem daarvan terug. Hij mocht haar niet storen in het ge bed. Hij moest haar weder voor zich zien zooals zij zich de eerste maal aan hem vertoond had. Hi; ging, ten einde zich voor haar te verbergen, achter een pilaar staan. Gabriella lichtte den sluier van haar engelen gelaat op, viel voor het heili genbeeld op hare knieën en hield hare groote hemelsche oogen en haar gevou wen handen in een vurig gebed naar de H. Maagd op. Een flauwe lichtstraal viel van ver op haar bekoorlijke ootmoedig neerge bogen gestalte. Evraert zelf voelde een godsdienstig gevoel in zijn hart nederdalen. Zijn kunstenaarsziel bracht hulde aan den grooten Kunstenaar uit Wiens al machtige handen het Heelal was geko men en die de vrouw als een hemelsch wezen had geboetseerd. Thans ontvouwde Gabriella hare handen en haar blik wendde zich van het O. L. Vr. beeld naar de pilaar waar zij Evraert, den geliefde haars harten, Het is niet voldoende welkdanig re giem te volgen. Men moet tevens de overtollige verzuring onschadelijk ma ken en het maagvlies versterken waar van dc ontsteking de allereerste oorzaak is van het meerendeel der maagkwalen. Wacht niet tot de brand, de zwaarten er. de oprispingen van het begin ont aarden in maagontsteking en zelfs zwe ren, maar vanaf de geringste moeilijk heid in de spijsvertering moet gij het maagvlies beschermen door het nemen van de Magnésie Bismurée na uwe maaltijden. Niet alleen vormt de Mag nésie Bismurée een beschermende be kleeding van het maagvlies, maar zij maakt tevens oogenblikkeiijk het over tollig en nadeelig zuur onschadelijk dat zoo dikwijls het begin is van de kwalen der spijsvertering. Vanaf de eerste do sis Magnésie Bismurée stilt de pijn de spijsvertering en in weinig tijd geschiedt deze dan ook normaal en zónder pij nen, In alle apotheken, in poeder en .tabletten Frs 7,50 en Frs 13,50 het gr.tiot voordeelig formaat. De h. Gutt, minister van Financien is thans druk aan het werk met de stu die van de maatregelen welke de regee- ring zal treffen inzake nieuwe belastin gen. Het kan nog enkele weken duren alvorens deze maatregelen bekend worden gemaakt. De minister zal, wanneer hij klaar is met zijn ontwerpen, deze aan zijn kolle ga's mededeelen, die ze insgelijks zul len bestudeeren. Daarna zullen de ont werpen worden overgemaakt aan de kommissie voor wetgeving, en vervol gens aan den hoogeren raad voor Fi nancien. Daarmee zal heel wat tijd verloopen. Het is niet uitgesloten dat een of meer ontwerpen zullen worden losgemaakt van hel geheel en afzonderlijk in het Staatsblad zullen verschijnen, voor de anderen. Dit zou namelijk het geval kuanen zijn met het ontwerp houdende verhooging van de overdrachttaks, een ontwerp dat een aanzienlijke som zou opbrengen. Door de Engelsche katholieken is een som van 3000 pond sterling bijeenge bracht voor den bouw van een Engel sche kapel aan de Theresia-basiliek te 1 isieux. Deze kapel zal worden toege wijd aan O. L. Vrouw van Walsingham en aan de Engelsche Martelaren. Ook door de leren was reeds beslo ten een eigen kapel aan de Theresiabasi- liek te laten bouwen. De bouwkosten waren geraamd op 3000 pond sterling; nu blijkt dat de openbare inschrijving voor deze kapel reeds 5000 pond ster ling heeft opgebracht. Meer dan 1 000 bedevaarders zullen vandaag Londen verlaten, onder leiding van Z. E. Kardinaal Hinsley, om de jaarlijksche bedevaart naar Lourdes te doen. Kardinaal Hinsley zelf zal verge zeld zijn van 77 priesters 160 zieken zullen de reis meemaken. voor de eerste maal gezien had. Er was een oogenblik van bittere te leurstelling. Frans was er niet Eensklaps trad hij uit de duisternis te voorschijn en hunne blikken ont moetten zich. De senorita verliet de kerk door den schilder gevolgd. Buiten gekomen, in de schaduw van het reusachtige gebouw, strekte het meisje de hand naar den geliefde haars harten uit en zonk zwijgend en ont roerd aan zijne borst. Geen van beiden konden woorden vinden. Maar de tranen die als paarlen aan d«? oogen van Gabriella ontrolden spra ken duidelijk genoeg en verbraken het eerst het zwijgen der lippen van vreug de bevend. Gabriella zeide de jongeling met een gesmoorden kreet. Is het waarheid? Ik heb u lief, antwoordde zij schuchter blozend maar toch lucht ge vend aan het gevoel dat haar over meesterde en dat sterker was dan hare bedeesdheid. O God De zaligheid des hemels is voor mij weggelegd Is het waar dat gij mij bemint, dat gij de mijne zijt riep de Vlaamsche schilder in vervoe ring. De uwe, Francisco, met gansch mijn wezen De uwe met ieder gevoel met elke gedachte, de uwe met mijn laatsten ademtocht Mijn geluk schijnt mij een droom toe. Alles is werkelijkheid, Francisco, Ik bemin u. Met dezen kus, in nabijheid vnn onzen God, ben ik uw eigendom voor de eeuwigheid. Cl Door verscherpte grenstoezicht van de Belgische douane, wicJke aan de grensbewoners groote moeUijkheden in den weg legde, was de stemming den laatsten tijd in de streek rond Meersel Dreef nu juist niet opwekkend. Deze verergerde nog toen deze week kinderen, die de scholen en Catechis- musle.; te Meersel-Dreef wilden bezoe ken, over de grens werrden terugge stuurd, niettegenstaandeze -deze kinde ren op dit onderwijs zijn aangewezen en t ook al jaren daar orjtvangen. Maar Zondag heeft een voorval van ernstigen aard de stemming geheel bedorven. Een der paters ging iÏÏF met de H. Vaten en vergezeld van koorknapen die de kerkornementen droegen, naar de gerestaureerde kapel van het op Neder- landsch gebied liggende Galder om al daar een H. Mis op te dragen voor de n et de grensbewaking belast zijnde Ne derlandsche militairen. Toen de Pater na de H. Mis wederom terugging naar zijri op Belgisch gebied-gelegen klooster werden de H. Vaten fcn kerkornementen in beslag genomen door dc Belgische douane, en in hun posthuis .aangeslagen als ongedekte invoer. De geheele grensbevolking, ook die van Belgisch gebied was ferigevolge van dit optreden zeer verontwaardigd en protesten bleven niet uit. Te bevoegder plaatse werden reeds slappen ondernomen, maar Zondag avond te 8 uur bevond het in beslag ge- nomene zich nog in hef posthuis der Belgische douane. De 50e Nationale Prijskamp van Voorttelende Trekpaarden-, door de Koi.. Maatschappij «Het Belgisch Trek paard» ingericht, zal plaats vinden den 9, 1 en 11 Juni aanstaande te Brussel ir dc Groote Eeuwfeest Paleizen (Hey- sel De middenhall, waarin een onmete lijke renbaan door trappen voor 20.000 toeschouwers omringd, aangelegd is, wordt heerlijk versierd. De tentoongestelde paarden worden in moderne inrichtingen geplaatst. Zullen beoordeeld worden 's Vrijdags de hengsten en merrien van groote gestalte, de Ardeensche hengsten en merrien. 's Zaterdags de hengsten en mer rien van kleine gestalte, de beste voort brengers (hengsten en merrien.) 's Zondags 's namiddags <e 2 uur zal het dcfilé der bekroonde paarden en de uitreiking der beloöriiiïgëh plaats heb ben. De plechtigheid vereerd door de aanwezigheid van Z. M. den Koning, Groot Beschermer der Maatschappij, zal indrukwekkend zijn. Velen onzer fokkers verbeelden zich de verhevenheid van het schouwspel niet welke zich zal ontrollen en welk c'k iaar talrijke vreemdelingen naar Brussel lokt. Deze landbouwbetooging, verheer lijking van het wonderbaar Belgische trekpaard, is eenig in de wereld. Te midden trompettengeschal en zweepgeklapper draven de voortreffe lijke Belgische paarden met lenigheid en bevalligheid de grond davert onder hunne hoeven. Hunne harmonische vor men alsook hunne onstuimige en on weerstaanbare bewegingen dwingen de verrukte menigte tot geestdriftige toejuichingen. En Gabriella, met de beslistheid eener Spaansche, sloeg haren arm om den hals van den schilder en in een weder- zijdsche omhelzing werd hun trouw en liefde bezegeld. Voor eeuwig murmelde de Vla ming. God en de Heilige fylaagd zijn mij tot getuigen, ik zal u toebehooren... of niemand.. O wat hebt gij hemefeche oogen riep Evraert opgetogen en las als 't ware in hare blikken zijne ïoëlfornende zalig heid. Mijne oogen zij behooren aan u, aan u alleen en zullen nimmer een an der sterveling den weg tot mijn hart wijzen. Staar mijne oogen aan, en als het waarheid is, dat de oogen de spie gel? zijn der ziel dan moet gij daarin kunnen lezen dat er liefde, warme, inni ge trouwe liefde voor u, mijn Francis co, en voor u alleen, in mijn harte woont. De minuten vlogen om. De dag werd helder. Nog hadden zij over niets anders ge sproken dan over hunne liefde, over hunne getrouwheid, ovei* hunne aard- sche zaligheid. Het naderende oogenblik der schei ding was voor Gabriella een wenk om haren geliefde vluchtig met hare huise lijke omstandigheden bekend te maken en hem van de noodzakelijkheid te overtuigen dat zij hunne liefde geheim hielden. Zij verzocht hem daarop dienzelfden dag een bezoek in hare woning te bren gen, waarbij haar oom tegenwoordig moest zijn. Maar zij vroeg het bij dat eene bezoek te laten, ten einde Don Bernardo geen ju ,ai iijii ini jj EEN MAATREGEL TEGEN HET GROOT AANTAL ONCEWENSCH- TE VREEMDEUNGEN IN FRANKRIJK Gezien het groot aantal vreemdelin gen dat dagelijks het Fransche grond gebied betreedt, en waardoor talrijke ongewenschte kerels zich in Frankrijk kunnen verschuilen, worden er maatre gelen onderzocht om dit te beletten. Het ministerie van binnenlandsche zaken, met de medewerking van het centraal comité der grensbewaking,heeft iot dit doel een plan opgemaakt dat binrenkort ten uitvoer zal worden ge bracht en het volgende bevat I De oprichting langs de grenzen van ingangspoorten d.w.z. vaste pinten buiten dewelke het zal verboden zijn in of uit Frankrijk te gaan. 2) De inrichting van Grens-Rijks- wacht brigaden, gelast met de bewa king dezer vaste ingangspunten en der beweegbare bewökih^'r&xsschen deze punten. Op de Fransch-Belgische grens welke een lengte heeft van, 345 kilometer en iangswaar talrijke verbindingssporen zijn, werden zes en vijftig dezer «vaste ingangspunten» voorzien, opdat de ver binding tusschen de twee landen hier door niet gehinderd worde. Op ieder reispas of dergelijk dokument zal een zegel, dragende den datum van den grenspost aangebracht worden, welke hierdoor zal aantoonen, dat de houder van dit dokument op regelmatige wijze op Fransch grondgebied toegelaten werd. Nochtans zal een bijzonder regi me voorzien worden voor de grensar beiders. Men weet dat een bijzonder Rijks wachtkorps ingericht wordt tot bewa king van dezen dienst en wel door een wetsdekreet op datum van 12 Novem ber 1938. Zeven en twintig «Mobiele Bewakings Posten» werden reeds in het Noorden-Departement opgesteld, waar in ongeveer vijfhonderd rijkswachters verblijven. M. Engelen van Tienen, krijgsdokter, lid van de vliegclub Le Milan» had Zondag te 1 4 u. 45 Tienen verlaten aan boord van zijn zweeftoestel dat door een vliegtuig tot op 700 meter op sleep touw genomen was. Zoodra het toestel losgelaten was bereikte het geleidèlijk een hoogte van 2500 meter. Rond 16 50 bevond M. Engelen zich boven de Maas te Namen. Hij zocht een landings terrein tusschen de torens van Champi on en Bouges en slaagde er tenslotte in te landen in een veld, toebehoorende aan M. Suray, burgemeester van Cham pion. 13-JARIGE JONGELING DOOR EEN AUTORAIL GEDOOD TE GEEL Zondagnamiddag gebeurde er te Geel, omstreeks vijf uur, op den steen weg naar Turnhout, ter hoogte van de tweede tramhalte, een smartelijk onge luk dat den dood veroorzaakte van een jeugdigen knaap. De genaamde Alfons Van Loocke, argwaan te doen opvatten. Alsof deze niet lang reeds alles be merkt had. Op deze plaats, nabij de kerk,moest Evraert haar iederen ochtend opwach ten, dan zouden zij ten minste eenige woorden kunnen wisselen. Het toenemende daglicht vermaande hen dringend om afscheid te nemen en het oogenblik waarnemende, waarop geen bespiedenden blik hen kon verra den, omhelsden de geliefden elkander nogmaals. Het meisje bezwoer den jongeling dringend van op zijne hoede te zijn en nooit ongewapend uit te gaan. Dan hulde zij zich in haren sluier, trad uit de schaduw der kerkniuren te voor schijn en wenkte het rijtuig dat op haar wachtte. Tegen den middag hield er eene koets voor de woning van den graaf de Campanas stil. Evraert steeg er uit en liet zich bij de Condeza Gabriella aanbieden. Deze had hem het park zien inrijden en zond den bediende die hem bij haar aanmeldde, naar haren oom om het verzoek den heer Francisco Evraert te willen ontvangen. Aanstonds zou zij zelve in den salon verschijnen. Welk antwoord heeft de Condeza u gegeven vroeg Don Bernardo aan den bediende toen deze hare kamer uitkwam en den gang insnelde. Ik moet aan mijnheer den graaf, uw doorluchtigen vader, verzoeken mijnheer te willen ontvangen, ant woordde de bédiende en verwijderde zich. De blik van Bernardo vlamde van woede. 1 3 jaar oud, wonende op het gehucht Rundevoort, tusschen de parochie van Ten Aart en Holven, was met twee vriendjes naar den velokoers gaan kij ken op Statiekermis. Na den afloop stapten ze al spelende met een bal, mid den den betonnen weg, terug naar huis. Gekomen aan bovenvermelde plaats werd de bal, door een der knapen op de tramriggels geschopt. Van Loocke wilde hem nog gauw bemachtigen,voor een aanhollende Autorail die de rich ting Geel inreed hij moet door een struikeling zich niet spoedig genoeg hebben kunnen verwijderen, zoodat hij met geweld door het snelrijdende voer tuig aangereden en op het fietspad- werd geslingerd. 1 oegesnelde personen raapten het kleine slachtoffer op, dat veel -bloed verloor uit mond, neus en oorën, en voerden het naar het stedelijk gasthuis, alwaar het enkele oogenblikken later overleed aan de gevolgen van een sche delbreuk. Met veel omzichtigheid werden de brave, ouders op de hoogte gebracht.. De rijkswacht stelde een onderzoek in. EEN QtyQEVAL. AAN HET ALBERTKANAAL Bij het onder water zetten van het gedeelte Briegden-Genk aan het Albert- kanaal, heeft zich een ongeval voorge daan, dat gelukkig geen te ernstige ge volgen heeft gehad en waarbij niemand werd gewond. Deze onderwaterzetting geschiedt geleidelijk en zeer voorzichtig. Met dit doel is het kanaal door waterkeeringen in verscheidene deelen gesplitst. Wegens een onbekende reden, is een van deze keeringen doorgebroken, waardoor het water stroomopwaarts plotseling is gezakt. Dit heeft tot gevolg gehad dat de overbekleeding op zekere plaatsen is verzakt. De noodige maatregelen zijn getrof fen om aan dezen toestand te verhel pen. DROEVIG GEBEUREN TE BOOM Maandag voormiddag werd de Ant- werpschestraat te Boom, in rep en roer gezet. In het huis nr 94 aldaar, bij schil der Van Hoorebeke, wonen de echtelin gen L.anssens, met zoon en dochtertje afkomstig uit Bornem. Maandag voormiddag rond 10 uur 30 tot 1 1 uur in aanwezigheid van moeder en dochtertje heeft de vader zijn 1 3 jarig zoontje Hendrik een kcfgel door het hoofd geschoten en heeft zich daarna zelf een kogel door het hoofd gejaagd. Werklieden die aan den steenweg, be zig waren, hoorden de losbrandingen. De politie kwam aanstonds ter plaatse en verwittigde het parket, dat eveneens voor het gebruikelijk onderzoek in het huis van het drama verscheen. AUTO-ONGELUK TE HILLEGEM Maandagmiddag rond 1 uur, beging het 7 jarig zoontje van Emiel Hermie, woorachtig Meerehoek, de onvoor zichtigheid op den openbaren weg te spelen. Uit de richting van Aalst kwam een auto gereden waarin vier Australi sche dames hadden plaats genomen. Gekomen op het dorp reden zij het jongetje zoo geweldig aan dat het roer loos ten gronde bleef liggen en ernstig gekwetst werd aan het hoofd. Dr Claeys diende het de eerste zor gen toe, waarna hij het deed overbren gen naar de kliniek te Aalst. E. H. Stockman diende het de laatste H. Sa cramenten toe. Hij bedwong zich nogmaals en ging naar de kamer van zijn vader. Weet gij wie daar is vroeg hij. De bediende kondigt mij daareven den heer Francisco Evraert aan, ant woordde de grijze graaf. Het is die schilder weer. Ik weet het. Hij schijnt zeer indringend te worden. Laat dat gaan, Bernardo. En wat zijt ge voornemens Zult ge hem ontvangen ^CSfalrriba dat is et -nog Rij te kof'jLi Mi F i ;Laat v» niet door de jaloezie kwel len, Bernardo Gij helpt mij mede in den grond boreri. gij bevoordeeligt de plannen van den kladschilder. - Gij laat u vervoeren door de drift Bernardo. Gij moet eens leeren den toestand wat kalmer in te zien. Ten eerste, een kladschilder is het niet...Het is een flink kunstenaar, 't Is beter de waarheid in te zien en het gevaar in al zijn grootte te aanschouwen, dan gelijk de struisvogel te doen... ik zei het u nog. Maar onze plannen Ik zie niet, maar gij zoudt hen in duigen doen vallen indien ik er niet ware om u te geleiden. Geen overdrij ving ook niet Het is nog zoo erg niet! -Niet erg En hij komt reeds in huis L. 't Vervolgt, (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 211 Aalst..

De Volksstem | 1939 | | pagina 2