De Process 11 Zondag JUNI 1939 K&B5!STSRMD Hoeven onze jongens te reizen woonwagen te In een Jenefle (Luik) Het ycrkeer va» spoor wegwagens in o»s laid lien economische Missie Belgisch Kongo 1940 naar Geen Streep-advokale» XXXXVIe JAARGANG NUMMER 133 D-ukker-Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 9 en 21.AALST. - DAGBLAD - 21 CENTIEMEN. TELEFOON 114, Publiciteit buiten het Arrondissement AALST: Agentschap Havas, Adolf Maxlaan. 1 3. te Brussel - Rue de Richeleu, Parijs, Bank Buldings-Kingsway. 20 Londen. W.C.Z. H. BARNABAS Zon op 3,49 af 19,51 N. AL 17 E.K. 24 Hij kwam voor de zijnen... en de zij-doornen... de doornen van de vervol nen hebben Hem niet ontvangen 1 l ging tegen Pausen,bisschoppen en pnes- Als 'n geweldig, schreeuwend contrastters... de doornen van de marteling der staat die uitdrukking in St Jans* Evan- christenen... de doornen van de huiche- gelie. I laars en de verraders onder haar eigen Hij kwam voorde zijnen Hij die j volgelingen, de geloovigen aan niets of aan niemand behoefte had., j Wie herinnert zich niet de bloe ïge die leeft van eeuwigheid in den schoot bladzijden uit de Spaansche revolutie. van den Vader, in de Oneindige vreug de van de Godheid, zelf God als de Va der, die Hem voortbracht zonder oor sprong van tijd... En Hij werd geboren als mensch uit den maagdelijken schoot van de Eeuwi- om maar alleen van den modernen tijd te spreken, we vergenoegen ons met slechts nog die landen te citeeren waar dc Kerk (Christus) vervolging leed Rusland, Mexico, Duitschland Doch de Christus leeft ook en voor- H. Eucharistie De ge, Uitverkorene, de Onbevlekte... die: namelijk in de Zijn Moeder werd nooit volprezen grootste liefde stoot heel vaak op den Maar toen Hij optrad onder de vinnigsten haat Het is de haat der menschen als 'n Glanzend Licht middengoddeloozen welke zich hoofdzakelijk dichte nevelen... toen begrepen die i richt naar den Euchanstischen Uod... menschen Hem niet... Zijn woord profanaties... onteenng.. ontheiliging,, scheen hen hard... al was het ook vanbespotting..hoon en schimp zijn als zoo goud, ontsprongen aan den oneindigen veel satans door duistere rnenschenhar- Liefdebrand die gloeide in de diepten ten voortgebracht en die als n leger van van Zijn Goddelijk Hart. Alléén voor zijn wonderen gingen ze op in ongedempten geestdrift, zoodat ze het uitschreeuwden bijwijlen met war me juichkreten, die weerkaatsten als jubelsalvos in de volkrijke straten van Jerusalem Godshaters het hoogheilig ment bestrijden altaarsacra- Heden wordt de Eucharistische zus in triomf rondgedragen Waar zijn de strijders uit de gelede ren van het Godsleger De klokken JC11 van liwL Hij heeft de wispelturigheid, de ver- iuiden jn feeststemming vlaggen wap- anderlijkheid van de gemoedsgesteltenis peren ;n het lentebriesje... wimpels en der massa het meest gekend bannieren brengen opschik en verfraai- hoe paradoxaal staat het niet vermeld jng> huizen en ramen zijn versierd... bijna op dezelfde bladzijde van hetbrandende kaarsen op den doortocht, Evangelie Hij deed Z'n blijde intre- knetteren [n het zonlicht... bloemen ver- de in de bevoorrechte stad... en de me- spre^en hun frissche geuren op den nigte kwam en strooide bloemen voor processiegang... wierookwalmen stijgen Hem... en ze juichte met palmen en fen j-jemei op rondom de blanke H. loovertakken wijl ze luidkeels riep j-iostje...reien van witte maagden schrei- Hosanah de zoon van David, Geze- den zechg en ingetogen vooruit... 'n bid- gend Hij die komt in den naam des dende volksschaar volgt het H. Altaar- Heeren doch enkele passussen ver- sacrament... honderden staan toe te der verschijnt de akelige tekst met kijken bloedige woorden en schreiende moord- --- De ministers vergaderden in Kabi netsraad Vrijdag namiddag om 2,30 u. onder voorzitterschap van M. Pierlot, minister van buitenlandsche zaken en buitenlandschen handel en eerste minis ter. Bij het einde der zitting om 6,16 ure werd aan de pers de volgende mede- deeling verstrekt LANDSVERDEDIGING De Raad aanhoorde eene uiteenzet ting van den minister van landsverdedi ging, over deze laatstgenoemde kwestie De minister bracht een ontwerp van koninklijk besluit voor houdende instel ling van een beroepsraad bij het leger, in kwestie van tuchtzaken, alsmede van een besluit betreffende de bescher ming der militaire graden. Er werd ook besloten tot de neerleg ging van een wetsontwerp houdende wijziging der wetgeving op de militaire pensioenen. MILITAIRE TAKS M. Gutt, minister van financien ont leedde het ontwerp voorgesteld door M. Demets, houdende instelling eener mi litaire taks. PROVINCIEKIESWET Gedurende deze zonnige dagen ik weet niet of het toeval is ontving ik brieven, waarin de ouderlijke be kommernis tot uiting kwam, veroor zaakt door de trekkersmode. Wat er over gedacht Is het goed er zijne jon gens toe aan te moedigen? Op zich zelve beschouwd, is de baan goed. Lange wandelingen in openlucht, in de zon loopen, lichaamsoefeningen en vroolijke zwempartijen dit is allemaal gezond. Uitstappen zijn niet alleen heilzaam voor het groeiende lichaam, maar ook voor den geest. Land ontdekken en het trachten te begrijpen, de verscheiden uitzichten ervan gade te slaan is eene edele ontspanning. Wanneer men deze onschuldige sport vergelijkt bij de gevaren van de ledig heid, deze oefening naast wilde sport stelt, wanneer men denkt aan den ver- lagenden invloed van de grootstad, aan de verloren uren in drankgelegenheden doorgebracht, dan heeft de baan heel zeker onze voorkeur.Zij is nochtans niet van alle gevaar ontbloot. Na de dagreis komt het er op aan een geschikt onder dak te vinden. De baan is overigens geen woestijn en zij stelt in betrekking met andere trekkers. Van welke gehal- te Hetgeen de ouders voornamelijk af schrikt is de plotselinge en volledige vrijheid, tot dewelke haast geen jon- M. Devèze, minister van binnenland- sche zaken, zette het wetsontwerp uit- een in zake de provinciale verkiezingen voorbereiding ontvingen, en in het bijzonder de opmaking der kiezerslijsten voor de provincie. Weg met hem Kruisig Klaroenen schallen Ze noodigen uit en wekken op te velde Sluit aan mannen en jongelingen, indien ge zijt voor God is uw plaats in den stoet... in den plechtigen optocht Weest strijders van het Leger van den Vredevorst sluit aan met fier geloof leeft voort a>s ^ders Van den Koning der Konin- door Zijn kreten Hem Het is zoo altijd met den Christus vergaan in den loop der eeuwen 1 Hij leefct nog onder ons onder tweevoudigen vorm Hij onder de menschen in en door Zijn doorgaat onder de zijnen,heft Kerk want de Kerk maakt zijn mys-aan het Zegelied dat opstijgt uit heilige tiek Lichaam uit vos estis corpus gej00fsovertuiging Hasannah den Christi.., gij zijt het lichaam van Chris- £oon van David, Gezegend Hij die tus quie est caput eclesiae, Christus komt jn den naam des Heeren, Hosan- het Hoofd der Kerk aldus schrijft nah in den hoQge j En Hij die voor u ontzichtbaar is, maar zelf alles ziet en gadeslaat van uit de nederige witte hostie,... Hij zal u ze genen met duizende genaden. DENDERZOON. de apostel der volkeren onder inspira tie. Indien de Kerk het geheimzinnig Li chaam uitmaakt van Christus, dan mar cheert dezelfde door de eeuwen en de tijden heen, het hoofd gekroond met AFSCHAFFING VAN FISKALE VRIJSTELLING De Raad onderzocht een ontwerp van kon besluit, de fiskale vrijstelling schorsende, op de betaling der wedden per postwissel. PENSIOENEN Ten slotte behooren de gevaren van ongelukken niet tot het rijk der ver beelding. Het gevaar van het water,van weer en wind, van steile rotsen, van dichte bosschen en van het verkeer, verdienen onze aandacht. Wij antwoorden dus eenvoudig Sedert een maand bevond zich te Je- neffe aan den steenweg op Luik, een woonwagen. Hij behoorde toe aan den 72-jarigen Emile Kersten, afkomstig uit Limerle. Bij den ouden man woonde zijn 8- jarig kleinkind Achille, een wees. Arbeiders, die 's nachts nabij den woonwagen kwamen, werden een ver pestenden stank gewaar. Zij drongen in het voertuig. In een bed troffen zij het lijk van den ouden man aan, dat reeds in verren staat van ontbinding verkeerde. In een ander bed lag de kleine Achille. De rijkswacht van Fexhelle-haut-Clo- chér werd verwittigd maar toen de gen darmen ter plaatse kwamen, vluchtte de knaap weg. 's Anderendaags klopte hij aan bij een dame en vroeg om een boterham alvorens naar school te gaan. De dame gaf hem te eten en verwit tigde dan de rijkswacht, die Achille op leidde. Ondervraagd verklaarde de jongen, dat een tweetal weken geleden zijn grootvader ziek was geworden en zich te bed had begeven, nadat hij aan zijn kleinkind de schuilplaats had gewezen waarin zich 21 00 fr. bevond. Daarna was grootvader in slaap ge vallen. Enkele dagen nadien was hij nog altijd niet wakker geworden. Wel verspreidde zich een zonderlingen reuk in den woonwagen, maar de knaap schreef dit toe aan de medikamenten die zich naast den «slapenden» ouden man bevonden. Toen hem gevraagd werd waarom hij op de vlucht sloeg bij het zien van dc gendarmen, bekende de knaap een guitenstreek te hebben uitgehaald en dat hij meende dat men hem kwam die bange ouders de baan op zich zelfha)en om hem in de gevangenis op te goed, leerzaam, opknappend, doch onder voorwaarde dat de jongens haar opgaan, na ernstige voorbereiding. Bui tendien is het noodzakelijk dat aan het einde eener etappe, een gezond tehuis, kan M. Gutt, minister van financien, zet- ------ -- - te de beslui tselen uiteen van het verslagonde.r toezlcht yaneerhjkelieden fccnrinfcKjk kommiey°*den angetroffen. Alvorens [jongens de baan te laten kiezen, sluiten. De kleine Achille werd voorloopig in een nabije hoeve opgenomne, in af wachting van zijn overbrenging naar eldadigheidsinrichting. Ja saris voor de pensioenen. De raad zal bij de vergadering van Vrijdag eerstkomende, den heer Fran cois in zijne nadere verklaringen aan- hooren. VERANTWOORDELIJHEID DER AUTOMOBILISTEN De Raad onderzocht een wetsont werp voorgelegd door den minister van justitie, betreffende de verantwoorde lijkheid van de geleiders van auto-voer tuigen. Eerstvolgende kabinetsraad Vrijdag 1 6 Juni. DE MILITAIRE TAKS Naar verluidt heeft de ministerraad zake van het ontwerp Demets, op de militaire taks nog geen standpunt inge- amen. DE KOOLMIJNEN VAN FLENU Voor den aanvang van den Kabinets raad had, naar verzekerd wordt, eene beperkte vergadering plaats van MM. Gutt Sap, Pierlot en Delfosse, tot be spreking der kwestie der mijnen van de «Levant et Produits du Fléqu» en het kolenvraagstuk in het algemeen. Er werd geen besluit genomen. zijn ver- gewisse men zich met wie ze reizen,hoe ze vertrekken en waar komen. ze zullen onder- De itauaanscne iegioensoiuaien uit Spanje teruggekeerd, worden te Napels door Koning Victor-Emanuel in oogenschouw genomen. Tijdens de week van 29 Mei tot 3 Ju li bedroeg het dagelijksch gemiddelde met kolen geladen wagons 5.410 wat een vermeerdering beteekent met 27.5 t.h. tegen de overeenkomstige periode van voorgaande jaar. Met andere waren in De Chambre Syndicale du Com merce Colonial richt onder bescher ming der Handelskamer van Brussel en op voorstel van den heer gouverneur Ryckmans, een economische zending in naar Belgisch Congo, die naar de Kolo nie vertrekken zal in 1940. Aan deze zending zullen deelnemen een zeker aantal nijveraars en hande laars van Belgische nationaliteit, die werden 10.775 wagons geladen (een wenschen zich persoonlijk rekenschap vermindering met 3.2 t.h.) [te geven ter plaatse van de bijzondere Er was dus een totaal binnenlandsch verkeer van 1 6.1 85 wagons, wat een vermeerdering beteekende met 5.2 t.h. Uit het binnenland kwamen 4019 wagens (vermeerdering met 15.7 t.h.) wat het totale verkeer bracht op 20.204 heden. Het zij een vermeerdering me! 7.2 t.h. omstandigheden der koloniale markt. Deze reis zou 6 tot 7 weken duren. De belangstellen die wenschen het omstandig programma der reis te beko men, alsmede verdere inlichtingen, kun nen zich wenden tot de Chambre Syn dicale du Commerce Colonial», Eg- montpaleis, te Brussel. Door den heer L. Huart is in de Ka mer een wetsvoorstel neergelegd, waar bij de onwettelijke uitoefening van het beroep van advokaat verboden wordt. In zijn toelichting zegt voorsteller De wet van 30 Augustus 1913, waardoor diegene wordt gestraft, welke *t openbaar zich den titel van advo caat toeeigent, is onvoldoende. Heden ten dage worden de ge rechtshoven ingenomen door zaak waarnemers die, meestal, niet de minste zekerheid verschaffen noch aan de rechtzoekenden die zij achterna loopen, noch aan de magistraten die hen moe ten ontvangen. Anderzijds gebeurt het dat zekere vereenigingen, zoodra er een schadege val ontstaat, er zich een specialiteit van maken de getroffenen en hun familie te gaan opzoeken, hun kostelijke con tracten te doen onderteekenen, tegen welker bedingen al de Raden van Toe zicht op de Orde der Advocaten, de Rechtbanken en, vooral de onderteeke naars van die contracten zich verzetten, wanneer zij eindelijk, doch te laat, de juiste beteekenis ervan hebben begre pen BESCHERMING TEGEN LUCHT AAN VALI JEN In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben over een groot deel van Bel- gie maneuvers plaats gehad, die, speciaal met dit doel gevormde brigaden alarmeerden, en hen in de gelegenheid stelden zich te oefenen met het oog op de reddingswerken bij een gebeurlijken aanval uit de lucht. Op de foto een patrouille snelt naar de plaats waar een gasbom slachtoffers heeft gemaakt*

De Volksstem | 1939 | | pagina 1