Laatste Bericb.ten STADSNIEUWS De Maag Alarm en Lichtdooving Poeders De Cock KINDERIUJTUIGEN Speelgoed, (Zieken wapens) Huis PES HE Gebruikt CITAX Tel» 666.— De Gheesfstraat, 3, Aalst ROND HET PARLEMENT - Brussel, 14 Juni: De Kamercom-missie van Economische Zaken zette haar onderzoek over de algemeene economische politiek der regeering voort en keurde'het verslag van den h. Eyskens met algemeene stemmen goed. Daarna-werd de begrooting aangenomen met 12 st. tegen 6. Brussel, 14 Juni. De liberale groepen van Kamer en Senaat hielden een vergadering in aanwezigheid van de liberale ministers. Inzake de hervorming van het ministerie van Onderwijs stellen de leden vertrouwen in hunne verte genwoordigers in den schoot der regeering. Wat de uitbreiding van het vrou wenstemrecht tot de provincie betreft, kan het beginsel daarvan alleen aange nomen worden als onderdeel van algemeene hervormingen. De bespreking van het alcoholvraagstuk werd tot een volgende vergadering verschoven. IMINIATOFF EN CS VEROORDEELD Brussel, 14 Juni. De 21 Kamer der correctionneele rechtbank te Brussel heeft vonnis geveld in de zaak Iminiatoff en zijn medeplichtigen. Eerstgenoem de werd veroordeeld tot 6 jaar gevang, 3500 fr. boete en nog eens 200 fr. boete, dit laatste voor het dragen van den valschen titel van dokter in de ge neeskunde Hamelton werd gestraift tot 4 jaar gevang en 700 fr. boete; Sal- linger tot 4 jaar gevang en 6 maand opsluiting Singer tot 1 jaar gevang, tn de laatste medeplichtige tot 1 jaar gevang. Bovendien worden allen gedurende 5 Jaar beroofd van 'hun burgerrechten. DE TEWATERLATING VAN DE NIEUWE CONGOBOOT BAUDOUIN- ,.b VILLE jAptwerpen, 14 Juni. De Koning, prinses Josephine en prins Boudewijn woonden de plechtigheid bij der, tewaterlating van de Baudouinville op de oevers van Cockerill. PrinsesJosephine-Charlotte nam het meterschap waar. ■De plechtigheid werd verder npg bijgewoond door minister Marck, Meyr. De Vleeschauwer, baron Holvoet, lüitehant-generaal de Haene, h. De Vps algem. beheerder van Zeewezen. Na de ceremonie begaven de leden der Koninklijke familie zich aan boord van het schip dat van de Cockerill kaai naar afdak 22 '-der haven, aan het Steen, vaarde. De Koning en zijn kinderen werden gedu rende den tocht geestdriftig toegejuicht. Omstreeks 14 uur werd aan boord een ontbijt opgediend waarna prins Boudewijn per auto, langs den grooten tunnel, naar de kust vertrok. Omtrent hetzelfde uur keerde de.Vorst naar Brussel terug. Op de grens van Berchem namen de overheden afscheid van den Koning. SERUM TEGEN KINDERVERLAMMING Brussel, 14 Juni. -Langs de radio had een dokter uit Thimister om serum gevraagd om kinderverlamming te genezen. Een autobestuurder uit de hoofd stad had dit bericht opgevangen en vertrok in dolle vaart naar Thimister, na bij Verviers, in bezit van het geneesmiddel. Naar verluidt is het kind, waarvoor serum gevraagd werd, reeds buiten gevaar. DE UITBREIDING VAN HET BRITSCH-TURKSCH ACCOORD Parijs, 1 5 Juni. De onderhandelingen met het oog op de afsluting van een Fransch-Turksch accoord vorderen goed. De tekst is bijna klaar. Dit ac- coord zou o.m. een verklaring van wederzijdschen bijstand in het oostelijk gedeelte der Middellandsche Zee bevatten. DE BESCHERMING VAN HET RAS IN ITALIË EN KOLONIËN Rome, 14 Juni. De Italiaansche regeering heeft nieuwe maatregelen ge troffen met het oog op de integriteit van het Italiaansche en het Arische ras. St-MARTINUSKERK - AALST 16 JUNI Mannenbond van bet H. Hart Geachte EondsbroedeR) Vrijdag e. k. is 't onze groote dag, de feestdag van 't H. Hart van Jezus. Al de leden van den Bond, alsook al wie den Opperkoning oprecht bemin nen, worden vriendelijk, doch dringend opgeroepen om 1. 's Morgens de H. Mis godvruchtig bij te wonen en een H. Communie van eerherstel te doen. Tc 7 uur wordt er een zeer plechtige H. Mis gecelebreerd, de akte vair eereboet gelezen en den zegen gegeven met het Allerheiligste. 2. Tereere van den Liefdekoning, de huizen te bevlaggen. 3. 's Avonds te 20 u. de Grootsche plechtigheid ter eere van 't H. Hart door Uw werkdadige aanwezigheid op te luisteren. 't Sermoen zal gepredikt worden door E. P. Rombauts, S. J. In de processie rond de kerk zullen bloe mengarven gedragen worden door afgevaardigden van de Scouts, K.A.J. en K.S.A. Honderden flambeeuw dragers zullen er de feestelijke stem ming hcog houden, lofzangen door al de aanwezigen te zamen gezongen zullen de uiting geven van eenieders liefde en dankbaarheid. Wees dus, Geachte Bondsbroeder, op uw post vervul er Uw taak trouWr„>ep dan zal 16 Juni een dag zijn van op^ recht geluk en zegen Bloemen zullen immer met dank aan vaard Worden. Genegen in J. C. J. DE FeyTER. Parochie van het Heilig Hart Achtdaagsche vereering van het H. Hart van Jezus Het feest van den Liefdekoning zal op de H. Hartparochie met veel luister en intense devotie geveerd worden Donderdag 15 Juni. 9 1/2 u. Scholen St Lieven en S. Gudula. te 3 u. Bede vaart van St-Camillusschool. 's namid dags groote biechtdag met vreemden biechtvader om 7,30 u. grootsche bloe menhulde vanwege de kinderen en de volwassenen, gevolgd door lof en ser moen. Vrijdag 16 Juni Feest van het H. Hart van Jezus. Ieder bevlagge zijn huis. Missen 6, 7, 8 en 9.30 u. Zaterdag, 17 Juni *te. 9 1/2 u. bede vaart der leerlingen jongensschool en Meisjesschool van O. L. Vr. Mijlbeek Zondag 18 Juni Jaarlijksche gedurige Aanbidding. Uitstelling van 't Allerhei ligste Sacrament onder de mis van 5 u. 's Namiddags Lof. Te 4 u. Sermoen en Te Deum. Hulde van de^ Vrouwenbond van het H. Hart, St Martinusparochie, in den namiddag. Sint- Jozsf sk erk Vrijdag toekomende, 16 Juni, feestdag van het H. Hart van Jezus. Om 7 u. sólemneele Mis met alge meene Communie. 's Avonds, om 8 u. plechtig Lof, waaronder bijzonder sermoen door den Z. E. H. Schelfhout. Professor aan het Groot Seminarie te Gent; daarna flam beeuwenprocessie en Vlaamsche lof zang door het volk. j Alle parochianen worden verzocht die plechtigheid bij te wonen. De man nen wezen op hun post voor de flam beeuwenprocessie. BISDOM GENT GROOTE VAKANTIEBEDEVAART NAAR LOURDES van 2 en 3 tot 11 en 12 Oogst Vijf speciale treinen Drie ver schillende reiswegen. 1 Twee treinen rechtstreeks Lourdet en terug. 2) Een trein langs Lisieux (nachtver blijf), Mont-St-Michel, Bordeaux, Lourdes. Terugreis langs Rocamadour en Nevers. *3) Twee treinen langs Lisieux, St Laurent-s/Sèvre, Parijs. Vertrek uit Aalst 385 fr. Voor inlichtingen wende men zich tot: Mevr. Van de Kerckhove-Cercelet, 15, Burgemeestersplein, Aalst Eerw. Heer Impens, Onderpastoor St Martens- plaats Mevr. Van Vooren, 1 1 Welle- <ensstraat Mr J. Van Nuffel, Kerkstr. 41, BURGERLIJKE STAND Geboorten van 7 Juni tot 13 Juni 1939 Mannelijk 9 Vrouwelijk 8 Samen: 17 Huwelijken van 8 tot 14 Juni 1939 Petrus Stuyver, bouwwerker, Diepe straat 73 met Maria Van den Abeele, we Gustaaf De Beul, twijnst. Paardendr Jan Beeckman,Technisch agent, Den derstraat 361, met Anna Meert, snijdst. Ledebaan 155. Philemon De Bruyn, hovenier, Lan- gestraat 56, met Anna De Gols, zb. Beekstraat 1 0. Philemon Slagmulder, loodgietersg. wonende te Nieuwerkerken met Eme- rentia Van Impe, katoenbew. Meirestr.7 Frans Troch, schoenm. Gentschestw. 276 met Louisa De Smet, handschoen breister, Doolhofstraat 5. Emiel Van Unchem, stofbew. Lan- gestraat 28 met Maria Van de Maele, katoenbew. AlbJ^Èiénartstraat 1 Arsène Van den Abbeele, schoenm. Vilainstraat 49 meV Victorina Phlips, breister, Sint Gudulastraat 37 Albert Lampers, schrijnwerker, Hoo- gevesten, 33 met Cl. Haeck, katoenb. Binnenstraat 1 72. Albert De Kerpel, wr Angèle Cou- tant, koolmijner, O. Denderm.stw. met Maria Delhaye, we Henri Pruvot, zb. O. Dendermonds'tw. 281 Overlijdens van 7 tot 13 Juni 1939 Petrus De Motte, wr Maria Kuppens, zb. 76 j. Kattestraat 18, Maria Van den Abeele, echtg. Victor Baeyens, zb. 61 ,:j. wonende te Sejs- kamp. August Van Geit, wr Anastasia D'hbndt, echtg.dementia Van Geit, zb. 70 j. Bergekouterlos. Maria Seminck, .echtg. Jan Van Ney- ghem, zb. 29 j. Dompelstr. 13. Franciscus De Veylder, echtg. Maria Van Oost, rubberbew. 55 j. Peperstr. 1 Honore Cosyn, echtg. Marie De Groote, landb. 69 J. wonende te Vlier- zele. 2 Kinderen onder de zeven jaren. Buitenge woon 12' Jaarkongres De Oud-studentenbond A.V.A. van de Technische Scholen te Aalst (Techni sche Ingenieurs, Hoogere Normaal leergangen Middelbare Technische SchoolJ houdt den 25 Juni zijn kongres in de Technische Scholin. met als feest redenaar Prof. Van der Mueren daar nevens verscheidene eigen sprekers met belangrijke vraagstukken. Alle oud-stu denten, die geen uitnoodiging ontvin gen, worden langs dezen weg uitge- noodigd. Programma 8 1/2 u. Bijeenkomst in de Technische Scholen. 9 u. Sectievergadering. Onderwerp "Werking der Vakcomités,,. 11 uur. Optocht met muziek door de stad Vakschoolstraat, Kcolstraat, Schoolstr., Gcntsche str.f Vlaande- renstr., Keizerl. PI., Zonnestr.Hout markt, Brusselschestr. Kerkstr. Groote Markt, Kattestraat, Esplanade. 11 3/4 u. H. Mis mét cffer in St Jozefs- kerk voor de overledene leeraars en leden van A. V. A. Kanselrede door E. P. Arts, S J. Na de Mis viijaf tot 14 1/2 u. 'öU 14 1/2 u. Verzamelen, in de Technische Scholen. In stoet,naar St-Jozefskring. 15 1/4-u. Slotvergadering in de feest zaal van dett Volkskring "St Jozef,, 1. Toespraak door den Voorzitter van A. V. A. 2. Zangkoor A, V.^A. Bondslied e.a. 3. Toespraak doorr Hr Vinck Edw. Technisch Ingenieur. 4. Zangkoor A.V.A. 5. Feestrede dooé Heer Professor Van der Mueren. 6. Vlaamsche Leeuw, AANBESTEDING Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat op Dinsdag 27 Juni e. k. zal worden overgegaan tot de aanbesteding betreffende het leveren van zomervareuzen en witte broeken voor de politieagenten. Het lastenboek is van heden af ver krijgbaar ten stadhuize, Bureel 14. De Secretaris, Burgem. en Schepenen F. De Meyst' A. Nichels. BOTSING, Op de grensscheiding Aalst-Erpe, op den Gentschen steenweg kwamen 's namiddags twee auto's uit de richting van Gent gereden. De eerste auto was gevoerd door De Feyter Hon. woonachtig te Mere, en de tweede die onmiddellijk achter de eerste volgde, door Van Hoebroéck (sidoor van Lo keren. Daar De Feyter plots naar links zwenkte om een garage binnen te rijden kon Van- Hoebroeck, wat hij ook deed, de aanrijding niet voprkomen. Alles be paalde zich gelukkig bij stoffelijke scha de. De politie deed het gebruikelijk on derzoek. Bond roov Ms nchtbenchevm ing Afdeeling Aalst HET MANEUVER VAN VRIJDAG 0 JUNI 1039. Over de helft Tan 't land was by maatregel ran 't ministerie het alarm en de lichtdooviag Ians;s de wogen en in de gobouwen verplichtend. Te Aalst werd te dier gelegenheid door dc ac'-:>v Ir.arcn Tan den Bond Tcor Lu c'r.t bescherm ia g een thesis uit- -owe: kt die do vrijwilligers Toor do praktijk stelden ia' ke gasaanval en afwre:, brandstichting en uitdooving. Beschorm.'gonien, ujtki'kers, telephc- nisten, brandweermannen, politio en Roode Kruis waren ia voile actie. Alle opdrachten werden best vervuld. De pompiers verdienen een pluimke, maar't Roodo Kruis evenzeer. 't "W as echt treffend hoe het bovel mot de grootste bereidwilligheid en toewijding werd uitgevoord. Wat is bet hoofddoel van dezen maat regel Enkel en alleen volksoploi- ding. Of het nu bevalt of niet Of de enke ling in zijn oawetendl'.eid en gemis aan voeling dat alles afkeurt, aanziet als lastig en onnuttig, daar kan de ge- eenzaamheid en haar bescherming niet voor ten achteren blijven. Laten wij verklaren dat op zeer weinig uitzon deringen na, de lichtdooving nlgemeon was. Zoo hoeft het ook. Desgevallend kan een gezin slachtof fer worden van de nalatigheid of on voorzichtigheid van den gebuur. T* 6,14 zette het alarm ie de hoofd- siróaeop't stadhuis liet een nuancee rend gehuil hooren, evenzoo vers chei- dene hulpsirènen van fabrieken een auto vloog do straten door met een mobielo sirene in werking. Do actieve ploegen traden ia actie. De politie deed de straten ontruimen en 't verkoer stilleggen.De inwoners werden verzocht binnon te bly ven. Moest het geval werkelijkheid zijn, dan zoudon zy zich onmiddollyk in hun ne opgestelde kelders of aangewezen schuilplaatsen dienon te begeven. Te 6,25 u. klonk het eindalarm een ononderbroken gehuil van de sirenen, ook de auto kondigde het einde aan. Dorwijzo zou dus dienen opgetreden, telkens van hooger han d een vooralarm zon ontvangen worden. Te 22 u. zou oen tweode alarm ge geven worden, doch nu gepaard met lichtdooving. De sirenen werktn terug op dezelfde wijze, doch nu is 't donker en de verlichting dient gedempt. U hebt de verflauwde verlichting op gemerkt, dat was de veiligheidsvorlicl:- ting by mobilisatie. Tijdens het alarm zelf, moest alles gedoofd. Enkel roode en blauwe lichten worden gebruikt. Do activiteit der vrijwilligers heeft zich bepaald tot enkele punten in de stad. Als de bonu or eens toe komen zal dat hy beschikte over een voldoende getal vrijwilligers, dan kan een zelfde maneuver uitgebreid worden over 't gansche plaatselijke grondgebied. Dan zal ook onze betrachting wezen lijkheid zijn geworden, dat in de mate van de middelen onze stad een stedelijk korps voor luchtbescherming bezit, be kwaam op te treden voor het behoud der inwoners van Aalst. Mannen vanaf 35 jaar, gy die geen lsgerplickt meer hebt, U vooral roepen wy op Toor do plaatselijke kaders ter bescherming uwor medeburgers. Weot dat de jonge krachten desgevallend on- Z3 rangen moeten verlaten, dat b j Ko ninklijk Besluit by mobilisatie het op- eisehingsrecht verleend is. Biedt van hu af uw diensten aan tot uitwerking van een degelyk plaatselyk beschermingskorps. De Algcmsene Socretar is R. V. C. is het belangrijkste orgaan van 't menschel ijk lichaam daar zij tot taak heeft de tp jz«n ta omvormen in omzetbare producten en deze vervolgens te verspreiden in gansch 't lichaam om er 't leven in te houden. Het is dns allernood zakelijkst de werking der maag zeer ernstig na te gaan en bij 't minste symptoon als zurigheden, oprispin gen, braking, brandvlekken, op- cweiling, 8lapelooeheid. geeuwen na den maaltijd, oen dringend beroep te doen op de aangepaste heelmidds'en door de specialisten van maagziekten. Prent U goed in 't hoefd dat alleen de POEDERS DE COCK U kunnen ontlasten van al deze kwalen. Beproefd het en ge zult genezen. 9,50 fr. de doos Wet op den Leurhandel Bureel Bevolking BERICHT. Aan belanghebbende wordt hierbij bericht dat de aanvragen tot hernieu wing voor kaart en herkenningsteeken voor leurhandel van heden af enkel en alleen den ^/oensdag voormiddag van 8,30 tot 1 1,30 u. zullen kunnen aanvaard worden, gezien den termijA tot hernieuwing voor de Provincie Oost Vlaanderen (maand Mei) verstre ken is. WMELBMJMtElV UIT EREMBODEGEM Op Zaterdag 17 .Juni 1939, Kampioen- schap van Oost-Vlaantieren, Beginne lingen B. W. B. Afstand 70 km. 1500 fr. prijzen en premicn, verdeeld als volgt 200 fr., palm en prachtigen beleer, 150, 125, 100, 75. 65, 60, 55, 50, 40 35, 30, 25 en 6 maal 21 fr. 300 fr. premiën worden aan do nan- komstlyn in 4 klassementen betwist. Inschrijving vanaf 3 uur ann 't Vlaamsch Huis, Brug. Vertrek rond 3.30 u. Aan komst rond 6 1/2 unr aan FJ. Bernauw, Hoogewcg. Erembodegem ligt op de g roote lijn Brussel-Gent cn is gemakkelijk met den trein te bereiken. EXAMEN. We vernemen dat onze stadsgenoot, de heer Renaat Van der Vorst, van Aalst-Mijlbéek, in de wedstrijden voor orgel aan het Gentsch konservatorium, in de klas van den ge- kenden professor Flor. Peeters, een tweede prijs met onderscheiding bekwam met 78 punten op 100. ^7e wenschen den jongen laureaat een voorspoedige loopbaan en bieden hem onze hartelijk ste felicitaïie's aan. OOSTENDSCH VISCHHUIS Van de Poele-Stas, Scherreveldstraat, 46, Aalst. Telef.: 968 Groote tarbot, roode zalm, tongen, schelvisch, mooie meiden, pladijs, roo- baard, enz. Alle dagen, versche gepelde en onge pelde garnalen. Opgelegde rog, gebak ken visch. Op aanvraag oesters, kreeften en al le soorten van versche visch. De kwaliteit is onze reclame. Spoedige bediening. Men bestelt ten huize. 17 GEVONDEN. De persoon die gis teren aangekondigd heeft dat hij een gouden armband verloren heeft, kan deze terug bekomen in het ca fé De Beurs van Amsterdam Groote Markt. KLEINE VILLA te huur. zichtbaar Dinsdag-Vrijdag, 2 tol 4 u. Albertlaan. 13; ter stede. .404 TE HUUR, terstond, burgershuis. Voor inlichtingen zich wenden Désré De Wolfstraat, Park, ter stede. 405 ON DEMANDE steno-dactvlo, frangais-flamand débutantes, s'abstenir Iibre de suite. Se présenter Dentelles Mécaniques des Flandres, S. A., Mere lez-Alost. 401 SCHOENFABRIEK vraagt snijder en stiksters voor binnen en buitenhuis. Gentsèhe steenweg. 132-134, t. s. 392 FABRIEK VAN .I6V' bf» Kattestraat 59, Aalst Alle Herstellingen Eenige Fabrikant van Aalst en Umstre» ken. Aflevering ten huize kosteloos.

De Volksstem | 1939 | | pagina 3