mm KRANKZINNIG UIT LIEFDE lp WEKT DE GAL VAR UWE LEVER OP- Na den terugkeer van het Vorstenpaar in Engeland Een wonderdokter te Luik aangehouden - KERKELIJK NIEUWS Priësierlijke beïsaesningen Jacobus. Met suc- toe op de studie en 25 Juni. H. ces legde hij zich werd bisschop van Nisibie in Mesopota- mie. Na een leven van gestrengheid en boetedoening overleed hij in 350. De verkeerspolitie op den weg. Gemiddeld worden maandelijks 2500 overtredingen op het verkeer vastge steld, meestal Zaterdags en Zondags. Alleen in geval van ernstige overtreding of kwaden wil wordt er tot een proces verbaal overgegaan. Anders volstaat een waarschuwing. De verkeerspolitie beijvert zich om de automobilisten en wielrijders, die zich op Zondagen en feestdagen op den weg begeven, de reglementen in alle omstandigheden te doen toepassen, daar het aantal ongelukken steeds hoog blijft. Vaten uit Caoutchouc. Eene Ame> rikaansche firma is op de gedachte ge komen vaten uit caoutchouc te vervaar digen. Zij bestaan hoofdzakelijk zooals ieder vat, trouwens, uit een cylinder- vormiggedeelte met een rechtstandig viak aan beide uiteinden. Die vaten zijn in hoofdzaak bestemd voor bijten de' vochten. Het inhoudsvermogen de zer vaten gaat van 20 tot 220 liter.Vooi hunne vervaardiging werd er geen enkel metalen gedeelte aangewend en ze heb ben voor doel de glazen recipiënten welke tot hiertoe gebruikt worden, vervangen. Die vaten uit caoutchouc zijn namelijk niet breekbaar. Boven dien zijn zij minder zwaar en kunnen heel gemakkelijk op elkaar worden ge stapeld. Die vaten kunnen weerstaan aan een druk van 3 kgr. per cm2, zijn niet onderhevig aan den invloed van vocht, enz. Een soldaat op het grondgebied van twee landen. In het Belgisch-Neder- landsche dorp Baarle-Hertog, heeft zich een niet alledaagsche gebeurtenis voor gedaan de Nederlandsche weermacht hield maneuvers te Baarle en te Alphen waarbij de Nederlandsche militairen het Belgisch grondgebied moesten betreden hetgeen alleszins geen aanleiding zal ge ven tot een grensincident of een grens- schending. Aan een inwoner werd door een mi litair gevraagd Ben ik hier nu op Ne- derlandsch of op Belgisch gebied De Baarlenaar gaf volgend verrassend ant woord Op allebei ge staat met een voet op Hollandsch, met den ander op' Belgisch gebied». De Red Star Line. De «Penn- land» kwam Donderdag namiddag on der Nederlandsche vlag te Antwerpen aan. Zooals het voor de «Westerland» geschiedde, heeft de Pennland hare bemanning aangevuld met Belgisch per soneel. Er werden 24 Belgische manschap pen aangeworven voor het dek, onder meer matrozen, kwartiermeesters, licht matrozen, pompiers en een timmerman. Als machienpersoneel werd aangewor ven 26 man, onder meer stokers, trim mers, oliemannen en mess-boys. Voor den passagiersdienst werden 14 mar aangeworven, onder meer koks en ste wards. De monsterrol was Vrijdag volledig cn bestaat uit 67 Belgische zeelieden. De ((Pennland» zal heden Zaterdag 'de Antwerpsche haven verlaten. DE VORSTEN OP EEN LUISTERRIJK MAAL Londen, 23 Juni. In het begin van den nanoen, woonden de Britsche vorsten een luisterrijk feestmaal bij dat ter hunner eere aangeboden werd door den lord mayor te Londen en meerdere corporaties der hoofdstad. Onder geestdriftige toejuichingen be gaven de vorsten zich van Buckingham Palace naar Guildhall waar de geest drift bij het uitstappen der vorsten van wege de samengehoopte bank- en kan toorbedienden elke beschrijving ont zenuwt. In het Gotisch gebouw verdrong zich een dichte menigte samengesteld uit de elite uit de politieke, intellectueele, mi litaire en godsdienstige wereld, uit het diplomatisch korps en de Londensche maatschappij. In de zaal van het luisterrijk feest maal stonden zestien lange tafels,opge steld met roode en witte bloemen sierd. De vorsten namen aan de eeretafel plaats onder een paarschen troon. Na het feestmaal werd het gebed luidop gelezen door den aartsbisschop van Canterbury. De lord mayor bracht een heildronk uit op den vorst en hield een welkomst groet. De Koning hield een korte toespraak waarin hij zijn ontroering beschreef zoo hartelijk in de Vereenigde Staten en in Canada te zijn ontvangen geworden. Hij liet nog uitschijnen dat hij de reis maakte omdat het zijn verlangen is zich te wijden aan idealen der gemeen schap. Sedert eenigen tijd liet zekere Alex andre Gilbert, wonende in de Jennart- straat te Molenbeek, aankondigingen in sommige bladen te Luik verschijnen, waarin hij zich voorstelde als iemand die een bovennatuurlijke gave had om kwajen te verdrijven. Hij had een ka mer gehuurd in de rue Velbruck te Luik er. daar ontving hij eiken Vrijdag zijn klanten. Dezen stelde hij dan zijn me dium voor, want de man werkte met een medium. Dit, de wonderbare Leontine geheeten, was niemand an ders dan de 60-jarige Leontine Faut,die eveneens in de Jennartstraat 24, haar huisvesting had. Gilbert vroeg voor de genezing van zieke personen soms duizend frank. Hij gebruikte geen geneesmiddelen, maar werkte door ogedachtenoverplanting». Zoo werden ook verscheidene vrou wen beetgenomen die zich door den man hadden laten wijsmaken dat hij,op afstand zelfs, en zonder dat hij ooit de betrokken personen moest zien, echt- genooten die de gewoonte hadden nog al slecht geluimd te zijn, zoo zoet als een lammetje kon maken. De uitslag kan men licht vermoeden. De vrouwen waren beetgenomen. Vrijdagavond hebben rechterlijke agenten een inval gedaan in de kamer van Gilbert, die op dit oogenblik zijn raadplegingen hield. Gilbert en zijn u medium werden opgeleid verhoor, onder bevel tot aanhouding geplaatst. ERGE ZAAK VAN OMKOOPERIJ TE LUIK VIER AANHOUDINGEN Het parket van Luik heeft een viertal personen doen aanhouden, zijnde Ar- sène Boussart, 48 jaar, handelaar, wo nende te Luik, Henri Boulanger, 30 j., handelaar, gehuisvest te Grivegnée DOODELIJK ONGELUK TE ANTWERPEN Vrijdagvoormiddag gebeurde te Ant werpen op de Plantinkaai, een doode- lijk ongeluk, waarvan een wielrijder het slachtoffer werd. De 42 jarige Frans Beekers, wonen de Kielsche Vest, reed per fiets over Adrien Fontaine, 26 jaar, teekenaar bij j het plein, toen hij ter hoogte van den de militaire gebouwen,; woonachtig te^ Rijken Hoek dóór een trekmotor met Montegnee, en René Gérard, teekenaar in de kanonnengieterij te Luik, woon achtig te Seraing. De twee eersten hadden een magazijn van teekengerief geopend en herover brenging van plans. Zij hadden den teekenaar Fontaine aangeworven, met het gedacht bestellingen van het leger te bekomen.Gezien Fontaine ambtenaar is vallen de twee handelaars onder dè toepassing van het artikel van het straf wetboek, nopens ornkpoperij. Boussart heeft zekere betichtingen bekend. De twee anderen, voornamelijk Fontaine, loochenen krachtdadig de feiten ten hunnen-Jaste. VLIEGTUIGDEFÉCT TE WEVELGEM Pas-is het döoaelfjk ongeluk van lui tenant Deligne voorbij, of Donderdag nacht tijdens een nachtvlucht, gebeurde er bijna, een tweede ongeluk dat echter eerder goed afliep voor de bemanning. Tijdens die nachtmaneuvers was 1ste sergeant-vlieger Lèurent, leermeester, opgestegen met als passagier den luite nant dokter Cryns. Wanneer de piloot terug op het vliegveld 'landde, brak het landingsgestel der beide wielen, zoodat het vliegtuig plat op het terrein neer kwam. Gelukkiglij k bleef het bij mate- rieele schade, zoodat de piloot en den dokter er met den schrik vanaf kwamen Het was ook een type fairey-fox,zoo als deze van luitenant Deligne. .anhangwagen gegrepen werd. De fiet ser verdween onder het gevaarte, dat hem over het lichaam reed. De man werd op slag gedood. Het parket onder leiding van den hr Scheurmans, onderzoeksrechter,, is ter plaatse afgestapt. HET GEVAAR DER ONBEWAAKTE OVERWEGEN Auto beukt een trein aan te Heesten- Itegem. De voerder zwaar gewond Donderdagavond rond 8,30 u. werd nogmaals te Heesten-Itegem het groote gevaar der onbewaakte overwegen, be wezen. Op voormeld uuf kwam de genaam de P. Vloebérghs, van Itegem, uit deze laatste richting gpbold, met den auto- Camion dér Broüwerij van HaechÓ. Slechts een lichtsignaal en een bel verft wittigen de belanghebbenden op deze plaats -van het groot gevaar; Wanneer echter dë tréin uit de richting van Aër- schot voorbijbolde, meende de auto voerder de sporen over te steken, doch terzelfdertijd kwam een goederentrein uit Antwerpen. Een ongemeen hevi: botsing kon niet meer vermeden worden, De camion werd door de afsluiting der sporen geslagen, wijl enkele biertonnen onder de wielen van den trein stuk ge reden werden. De autovoerder werd zwaar gekwetst, bekwam een diepe le vensgevaarlijke kloof op het hoofd en drie vingeren werden hem gebroken. Personen die ter hulp snelden, moes ten den gekwetste uit zijn neteligen toestand redden. Vloeberghs werd dadelijk naar de kliniek overgebracht. Een onderzoek volgde. BRAND TE GULLEGEM Vrijdag namiddag rond 3 u.werden de gemeenten Gullegem en Heule in opschudding gebracht door het schuife len van een fabriek die brand aankon digde en daarna het sireengefluit. Brand was uitgebroken in de groote vlas en rooterijfabriek van Lefevre, Kindt en Maertens, wonende Heule- LANDBOUWER DOOR BLIKSEM GEDOOD TE NEERPELT Donderdagavond woedde een zwaar onweder boven Neerpelt. Op het ge hucht Herent had de landbouwer Roy- akkers de onvoorzichtigheid begaan onder een boom te schuilen in gezel schap van zijn echtgenoote. De boom werd door den bliksem getroffen, met het ongelukkig gevolg dat Royakkers op slag dood was. Zijn vrouw die zware brandwonden opliep verkeert in stervensnood. Naar nader verluidt was ook een 6- jarig zoontje van Royakkers met zijn ouders gaan schuilen onder den boom, die te neerpelt door den bliksem ge troffen werd Hij bleef echter ongedeerd Een 14 jarige zoon, die nog thuis was, onmiddellijk op de hoogte gesteld bracht door de onmiddellijke toepas sing van de kunstmatige ademhaling, zijn moeder tot het leven terug. Doch de vrouw bleek met blindheid geslagen te zijn en klaagde over inwen dige pijnen aan de borst. Zonder calomel en s morgens zult gij monter en frisch ujt het bed springen. D3 lever moet eiken.dag één liter gal in dé ingewanden uitstorten'. Wanneer de gal met vrij toevloeit, kan uw voedsel met verteren. Vet bederft. Kwade gassen doen uw lichaam zwellen. U lijdt aan verstopping. Uw orga nisme wordt vergiftigd en U is zwaarmoedig en terneergeslagen. U wordt een zwartkijker. Een laxeermiddel is een noodhulp. Een ge dwongen stoelgang bereikt het doel niet. Alken de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen het vrij toevloeien van de gal verze-r keren, wat U er weer bovenop zal helpen Het zijn zachte plantenuittreksels, die werkelijk op verrassende wijze liet toevloeienvan de gal steenweg, Gullegem. De fabriek is even- bevorderen. Eischt de Kleine carters rJf15J» icn uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotta dcor CONSTANT AIMARDf 1 TOdè Vervolg. Gedurende onze marsch zullei ■wij nog aanzienlijke versterkingenkrij gen en ik verwacht veel van de Belgen Francisco, want ik heb altijd gehoord dat zij een moedig volk waren. De schilder was gevleid door die lof uiting ter eere zijner landgenooten. Maar al lachend sprak hij rVleier Betwist gij dan mijn goed oordeel, Francisco O! zeker niet. Ik ook verwacht het beste van mijne vrienden uit Belgie. De roekelooze bende der Juaristen bestaat uit manschappen die niet zeer prijzenswaardig kunnen genoemd wor den. De overwinning over hen zou ik niet zulk een heldendaad noemen. Met hoevele keizerlijke soldaten stelt gij één guerillero gelijk vroeg de schilder. De hemel geve dat uwe ver wachtingen vervuld worden voor mij is het onweder een hoogst ongunstig voorteeken geweest. De mededeeling van Hernando dat hij reeds dien zelfden avond op last van generaal Marquez de stad moest verlaten, en het hem dus onmogelijk «oór'ds'li&YCf:'-■ f& DROEVIG ONGELUK TE LOKEREN Vrijdag middag 'toen de kinderen van den heer Maurice Dé Keyser, wo nende Statiestraat'^'Lokeren, 'tan de school wederkeerden, trof hen bij hét openen der deur eèh zeer - onaangena- men geur. Zij lieden aanstonds naar binnen om te zien wat er gebeurd was en vonden hunne -moeder, geboren Jos. Van Doorselaere, onbeweeglijk op een stoel zitten voor het gasvuur. Oogen- blikkelijk liepen ze eene buurvrouw ver wittigen die kwam zien. Deze, iets erg vermoedende liep naar de woning van een geneesheer in de buurt doch deze was ongelukkig niet thuis. Fer toeval ge lukte het hun twee 'andere geneesheeren te vinden, die spoedig ter plaatse kwa men. Dezen bemerkten onmiddellijk dat hier eene verstikking door gas had plaats gehad en spanden alles in het werk om de levensgeesten herop te ekken, doch vruchteloos de dood had zijn werk verricht. De Z. E. H. De ken, per auto gehaald, diende het H. Oliesel toe. De verslagenheid in de ge buurte der Statiestraat, waar die dame algemeen geacht werd, was zeer groot. eens gelegen inwaarts van de Heulesteenwe; gem en Heule. De op een 1 50 m. tusschen Gulle- brandweer van Gullegem was spoedig ter plaatse, doch het vuur dat een gretig voedsel vond in 't vlas was reeds een ware vuurzee geworden, die reeds het eerste verdiep aangetast had, alwaar een groote turbi ne stond, die eveneens de prooi der vlammen geworden is. De schade is zeer aanzienlijk, doch is door verzekering gedekt. MAN NEERGESTOKEN DOOR EEN SPAANSCHEN MATROOS biet "jacht cVariadis«varende onder déVlag van Panama, verblijft sinds lan- 'gefi tijd in de haven van Oostende. Twee matrozen van de bemanning, JV.an Vilaso er. Hernio Vilaso, Spanjaar den, hadden kennis gemaakt met een Oostendsch meisje. Donderdagnacht, omstreeks 2 u. ont moetten de matrozen het meisje in ge zelschap van twee Oostendenaars, Leon Willaert, wonende Christinastraat, en Paul Desmet, Hofstraat. De Spanjaarden vielen het meisje en de twee jongens lastig, wat aanleiding gaf tot een twist. Weldra ontstond een vechtpartij en plots trok Juan Vilaso een mes, dat hij in de keel van Willaert plofte. De poiitie was spoedig ter plaatse en deed het slachtoffer overbrengen naar een ziekenhuis. De Spanjaard had inmiddels de vlucht genomen en het is slechts Vrij dagmorgen, dat hij aangehouden kon worden op de straat. BISDOM GENT Z. H. Exc. Mgr. de Bisschop heeft benoemd tot Onderpastoor te Merel- beke, E. H. F. Michem, onderpastoor op S. Coleta te Gent te Waarschoot E. H. P. De Keukelaere, onderpastoor te Kieldrecht te Kieldrecht E. H. P. Waterinckx, subregent aan het bisschop pelijk college te Oudenaarde tot Sub regent aan het bisschoppelijk college te Qudenaarde E. H. P. Heyinan, pries ter op het Seminarie. BISDOM GENT GROOTE VAKANTIEBEDEVAART NAAR LOURDES van 2 en 3 tot 11 en 12 Oogst SPOORWEGARBEIDER DOOR EEN LOKOMOTIEF VERMORZELD TE LUIK Francois J., arbeider, in dienst van de spoorwegen, was Vrijdgamorgen de asch aan 't verwijderen tusschen de sporen in de statie Guillemins, te Luik toen hij door een lokomotief werd om vergereden en ijselijk verminkt werd. De ongelukkige werd in allerijl naar de ziekenzaal der statie overgebracht waar hij spoedig den geest gaf, spijts de beste zorgen dér toegesnelde genëësheèren. De heer Pastoor van Ste Mariaparo- chie, stond den stervende in zijn laatste oogenblikken bij. zou zijn den schilder voor zijn vertrek nog eens te bezoeken droeg er niet toe bij om hen op te vroolijken. De hoop op een spoedig gelukki: wederzien, die zij bij het klinken der glazen uitspraken, ging met geen scherts, met geen gejuich gepaard. De zon neigde reeds naar de bergen toen zij eindelijk afscheid van elkander namen. Evraert beval zijn vriend aan de hoede des hemels aan, en drukte hem liogm'aals de hand en verliet-hem opdat hij ongestoord de laatste toebereidselen tol zijn vertrek zou kunnen maken. Hernando echter liet dit aan zijn be dienden over. Hij gaf hem eenige bevelen en bere kende terwijl hij naar de zon en naar zijn uurwerk keek, hoeveel er nog moest verloopen eer het uur aangebro ken was, dat hem zijn geliefde in de ar men zou voeren. Nogmaals haalde hij den brief te voorschijn ofschoon hij dien reeds her haalde malen gelezen had. Het staren op dit blad papier en op de dierbare letterteekens vervulde zijn hart met vreugde, want zij gaven hem het bewijs van de liefde der bekoorlijke Schrijfster. Wie kon zij zijn Haar voorkomen getuigde van aan zien en beschaving. Iets hinderde hem nochtans. Waarom hulde zij zich in eene ge heimzinnig waas Welke reden bestond er om dien sluier over haar te behouden Hoe kwam het dat zij in hoogere krin gen der maatschappij niet bekend was? Vijf speciale treinen Drie ver schillende reiswegen. 1 Twee treinen rechtstreeks Lourdea en terug. 2), Een trein langs Lisieux (nachtver blijf), Mont-St-Michel, Bordeaux, Lourdes. Terugreis langs Rocatnadour en Nevers. 3) Twee treinen langs Lisieux, St Laurent-s/Sèvre, Parijs. Vertrek uit Aalst 385 fr. Voor inlichtingen wende men zich tot: Mevr. Van de Kerckhove-Cercelet, 1 5.,. Burgemeestersplein, Aalst Eerw. Heer Impens, Onderpastoor St Martens- plaats Mevr. Van Vooren, 1 1 Welle- kensstraat Mr J. Van Nuffel, Kerkstr. 21. Omtrent al deze vragen hoopte Her nando de Alcantara weldra van haar zelve eenige inlichtingen te verkrijgen. Telkens weder viel zijn blik op den brief en met opmerkzaamheid be schouwde hij het zegel dat daarop ge drukt was. Het bestond uit een gekroonde I. De zon scheen niet vroeg genoeg te willen ondergaan. Het was dien dag zeer warm geweest en van de zware onweersbuien van den morgen was nergens meer een spoor te zien. Nog was het drukkend en ofschoon de ramen en deuren dér kamers van Hernando open ^stonden had hij het toch ondragelijk warm. Hij trad naar buiten op een der klei- balkons dat met een ver vooruit springend zeil overdekt was. Vandaar kon hij de reusachtige gol vingen der bergen tegen den westelij ven gezichteinder onderscheiden. De knecht kwam binnen. Hij beval den hofmeester te ontbie den en dan een paard te laten zadelen. Toen de knecht terugkeerde her haalde hij zijn bevel alles tot zijn ver trek in den nacht in gereedheid te hou den. Hij droeg hem nog verscheidene kleinigheden op, blijkbaar slechts om daarmede den tijd te dooden totdat de zon zou ondergaan. Hij wendde gedurig zijn blik naar den horizon... Eindelijk had de zon den rug der bergen bijna bereikt. Hernando gespte den sabel om, zette zijn muts op, snelde het huis uit en wei- daarna zat hij in den za- nige minuten del. Hij reed in galop door de stad en sloeg den weg naar het meer in. Als de zon ondergegaan is luid de het in den brief. Nog zag Hernando haar tusschen de bergkloven schitteren en bemerkte in de verte reéds het oranjebosch aan den noordelijken kant van het park. Daar was het einddoel van zijn rit. Hij drukte de sporen in de zijde vai zijn paard. Het zou immers mogelijk zijn dat d> schoone vóór den bepaalden tijd geko men was. Het verlies van iedere minuut dat hij in haar bijzijn had kunnen doorbren gen zou onherstelbaar zijn. Voort ging het in vliegende vaart alsof het edele dier den grond niet aan raakte. Ook was er nog een gloeiend stipje van de zon boven de bergen te zien, toen de ruiter het ijzeren hek doorreed en naar het oranjeboschje toesnelde. Daar sprong hij van het paard. Hij leidde het met den teugel en trad onder de boomen voort. Het licht van den dag zou haast ver dwijnen en de schaduwen van den aan- brekenden nacht werden reeds in het boschje zichtbaar. Hernando keek door de dichte, sta tige kruinen der boomen door naar het helder, schitterende spiegelvlak van het Chalcomeer. Geen voorwerp dat zich in het bosch je bevond kon hem ontgaan. Hij v/as alleen 1 Tusschen de gladde stammen der oranje-, citroen- en granaatboomen was op het grasperk geen levend wezen te zien. Hij zag in alle richtingen om zich heen... trad met een kloppend hart langzaam naar het meer waarvan hij den oever bereikte... Nergens een spoor van zijn geliefde. Hij maakte den teugel van zijn paard aan een stevigen tak vast en plaatste zich onder een statigen oranjeboom die zijne lommerrijke takken óver een in de fötsen uitgehouwen ^ruètplaats en Ver ó'^er het water uitbreidde. Een heilige stilte lag over het land en over het meer verspreid. Slechts zachtjes suisde de avondwind door het geboomte. Het was of de nachtelijke fladdering de natuur in een zoeten slaap wou zin- gen. In de verte strekte zich de zacht kab belende watervlakte uit omgeven door bloeiende tropische gewassen die hun bontkleurige kelken daarheen neigden om uit hare koele uitwasemin gen nieuwe levenskracht in te ademen. Het werd donker. De schaduwen werden zwarter en het vurige rood van den avondhemel schitterde steeds gloeiender door de openingen in het bladerendak van het oranjeboschje, 't Vervolgt» '(Verboden Nadruk.), Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver* boden, te verkrijgen Boekhandel, i J. Van Nuf f el-De Gendtt Kerkstraat 2.11 Aalst.

De Volksstem | 1939 | | pagina 2