"KRANKZINNIG" ÜIT LIEFDE De Melkstaking Maneuvers in het Kamp van Beverloo Z. H> Maurits Impens ingehuldigd als Pastoor te Micheibeke Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen Bedrog bij Duivensport- wedstrijden. 3 Juli. H. Hyacinthus. In dienst van keizer Trajanus, werd hij als kris ten aangeklaagd en moest diensvolgens tal van folteringen doorstaan. Hij werd daarna in het gevang geworpen waar hij stierf van honger. 4 Juli. H. Bertha.Na den dood van haar echtgenoot trad Bertha met twee harer dochters in het klooster dat zij gesticht had. Zij deed nog drie ker ken bouwen. Haar laatste jaren bracht zij door in eenzaamheid, versterving en gebed. (Vllle eeuw.) Vcibond der Kath. Vereenigingen en Klingen. De e.k. algemeenc verga dering der afgevaardigden zal plaats grijpen op Donderdag 6 Juli te 10 u. 30 in Patria, Broekstraat 23. Dagorde IDe provinciale verkie zingen. Mededeeling van den heer voor zitter 2. Het problema der pensioenen. Het verslag van den Koninklijken Com missaris, heer Francois. Uiteenzetting van heer Etienne de la Vallée-Poussin. Gedachtenwisscling. 3. Allerlei. Onmiddellijk na deze vergadering zal er een feestmaal opgediend worden in het Hotel Metropole, de Brouckèrepl. ter gelegenheid van de huldiging van Graaf Ch. A. d'Aspremont-Lynden, ge wezen voorzitter van het Verbond, Mi nister van Landbouw. Afvaardiging van tuinders bij den minister van Landbouw. Een afvaar diging van tuinders werd door den mi nister van Landbouw ontvangen. Deze was vergezeld door senator Mullie en door volksvertegenwoordigers Verbist en Maes. Het onderhoud liep over de rentabili teit der tuinbouwprodukten, in gevaar gebracht door zekere invoerpraktijken. die niet overeenstemmen met de bepa lingen van het Nederlandsch-Belgisch akkoord. Een tweede bijeenkomst wordt voor zien tegen Dinsdagmorgen. Bijzondere Postzegel.Ter gelegen heid van de Memling-Tentoonstelling te Brugge wordt een bijzondere postze gel van 73 c. met bijtaks van hetzelfde bedrag uitgegeven. Dit zegel, voorstel lend het portret van den schenker afge beeld op de «Dyptiek der H. Maagd zal te koop gesteld worden, van 1 Juli tot I October 1939, in de postkantoren van Brugge en van de kust, alsmede in deze van de bijzonderste steden des lands en zal voor frankeering geldig blijven tot 30 September 1940. Er wordt eerlang aangevangen met de verzending van de zegels Orval waarvan de inschrijving afgesloten is. Koloniale Verjaardag. Op 1 Juli was het 54 jaar geleden dat de Congo .Vrijstraat werd uitgeroepen. Die uitroeping had plaats te Vivi, na dat al de Staten, onderteekenaars van het Verdrag van Berlijn, den nieuwen Staat hadden erkend. Aldus werd de Kroon gezet op het werk waarvan Koning Leopold 11 het programma had ontwikkeld op de Aardrijkskundige Conferentie van 1875 Naar aanleiding van dezen verjaar dag wapperde gisteren de vlag op onze Koloniale instellingen. uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotte door CONSTANT AIMAKD 1 I 7de Vervolg Schrik en ontzetting hadden zich van de beide mannen meester gemaakt en Leiden stamelden thans met kruipende onderdanigheid woorden waarbij zij hunne bereidvaardigheid getuigden. Ik ben immer bereid mijn leven voor uwe belangen in de waagschaal te stellen, beste Gabriella, beoordeel mij niet onrechtvaardig. Ik twijfelde slechts aan de mogelijkheid van een goeden af loop. zeide Bernardo. Hij verborg de inwendige woede die hem verteerde achter de vriendelijk heid van zijn gelaat. Gééf mij uwe bevelen en ik breng ze ten uitvoer, al moest ik daarbij ook omkomen. Welnu dan. Bernardo, wees eer lijk. wees oprecht. De welvaart van veel honderden ongelukkige menschen die met hun zuren arbeid schatten bij schatten voor mij verworven hebben staat daarbij op het spel. maar ook het leven, het geluk eener familie, die mij zeer na aan het harte ligt, hangt van uw verschijnen aldaar, van uw bemoeiingen of. Ontzie geen moeite, spaar geen geld om de arbeiders, om de familie Leduc ter hulp te komen. Zend mij nauwkeu rige berichten omtrent aller lot. Uwe Ongeregeldheden t'allen kante De melkstaking die verleden Maan dag werd ingezet, doch gelukkig niet algemeen werd, gaf op .vele plaatsen aanleiding tot ongereldheden, o.m. te Pulderbosch. Putte, Viersel en Grob- bendonck. Hooi- en stroomijten worden afgestookt, ruiten worden verbrijzeld en menschen bedreigd. Op de Zaterdagsche markt te Meche- len, waar gewoonlijk een 500-tal boe ren hun boter komen verkoopen, wa ren er Zaterdagmorgen slechts een vijf tal aanwezig. In het Uersche zijn de melkerijen te Grobbendonk en te Bouwel opnieuw geopend. Van de 1 7 melkerijen zijn er dus nog 8 op 1 7 gesloten. Te St Pieters-Lille werd de bestuur der van de melkerij, die geopend is ge bleven, bedreigd. Hij heeft een briefje ender zijn deur gekregen waarin ge dreigd wordt alles in brand te steken. Anderzijds doen in het Liersche ge ruchten de ronde volgens dewelke ook met een staking in den aardappelver koop zou worden begonnen indien de stakers geen voldoening bekomen. Te Lier, in de wijk «Haegenbroek werd door onbekenden veel schade aangericht in de beetenvelden van landbouwer Celis. De jonge beeten werden op een groote oppervlakte afge maaid. Verondersteld wordt 'dat dit eene wraakneming is van de Boeren- fronters, daar de benadeelde melk had uitgeleverd. Te Konings Hooikt werd de steenweg opgebroken, waarschijnlijk om de wa gens der melkerijen te kunnen tegen houden. Een onderzoek werd door de politie ingesteld. Zekere L. P. uit Begijnendijk, voerde op zijn kruiwagen 2 kruiken melk be stemd voor een melkerij. Hij werd door een stakenden boer, zekeren C. ver zocht zijn melk thuis te laten. Op zijn weigerend antwoord trapte C. de krui ken van den kruiwagen zoodat een deel van den inhoud verloren liep en ver volgde toen zijn weg. Opgestookt door zijn broeder, liep P. den staker achterna en eischte van hem, onder bedreiging met een kapmes het geld dat hij op zak droeg. De man gaf het, waarna genoemde V.P. hem nog met het kapmes te lijf ging. Verscheidene manschappen van het motorkorps gekwetst Bij het kruisen van een personenauto is een legertraktor met aanhangwagen cn een zwaar kanon te Hechtel met ge weld tegen een boom terecht gekomen. De brigadier-geleider werd uit den trekmotor geslingerd, de bestuurder zat bekneld onder het stuurrad en de acht- koppige bemanning van den aanhang wagen werd woest door elkaar geslin gerd. Een hunner werd in een villa ge dragen met een groote wonde aan den schedel. De roode-kruiswagen bracht de drie gewonden naar het hospitaal. Voorts zijn twee militaire motoren met zijspan op een binnenweg van de wijk Loch» naar Hechtel met elkaar in botsing gekomen. De eene reed in een gracht, de andere botste tegen een paal. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd, terwijl vier manschappen naar het hospitaal moesten vervoerd worden. trouwe naaste bloedverwante zal er u met waarachtige zusterliefde levenslang dankbaar voor zijn of de eigenares der mijnen zal van den beheerder daarvan strenge rekenschap vorderen. Bespoe dig uw vertrek nu spaar geen geld om uwe veiligheid bij uwe onderneming te verschaffen. Huur een geheel gewapen de bende, maar volbreng dan ook uw taak zonder tijd te verliezen. Gabriella sprak deze woorden op een zuchten doch beslisten toon. Bernardo en zijn vader bemerkten wel dat zij haren onverzettelijken wil haar recht als eigenares der mijnen zou doen gelden cn het viel beiden moeilijk hun schrik en hun toorn over deze ont dekking te verbergen. Gij zult tevreden zijn over uw Bernardo, beste Gabriella. ik zal u het bewijs geven dat ik alleen gedreven werd door het verlangen uwe wen- schen met al mijne krachten te vervul len. Nu zal ik spoedig de weinige toe bereidselen tot mijn vertrek maken en rlan tot afscheid nog een welwillend woord van uwe engelachtige lippen, nog een vriendelijken blik van uw he- •nelsche oogen komen halen, zei Ber nardo, terwijl hij aan de Condeza de hand toestak en daarna met een onder danige buiging snelde hij het huis in. De oude graaf trad naar haar toe. greep hare hand met schijnbare harte lijkheid en zeide Liefste, beste Gabriella, waarlijk, waarlijk Gij doet den armen Bernar do onrecht aan. Zie maar eens 1 Hij kent. geen andere gedachten dan voor u, voor uwe wenschen, voor uw bevelen te leven. O, wees toegevend, wees in schikkelijk voor hem. Hij stelt zich im mers in zijne zelfverloocheling, in zijn Zondag werd te Micheibeke de Z. Eerw. Heer Maurits Impens als pastoor aangesteld. Volgens den wensch van den nieuwen herder moest die inhuldi ging zoo eenvoudig mogelijk zijn, dit om de nog steeds pijnlijke nagedachte nis van den onvergetelijken Pastoor De Brauwere niet al te zeer te schokken. Maar er was toch feest overal hingen jaarschriften en spreuken, overal vlag gen en wimpels.aan alle huizen bloemen en guirlanden. Een teekèn te meer der groote liefde van de bevolking van Mi cheibeke aan hare geestelijkheid. Geboren te Gent op 20 September 1887 was E. H. Impens een tijd lang leeraar aan het St Martinusgesticht te Aalst, daarna stond hij als onderpastoor te Erpe, om dan terug te keeren naar Aalst, waar hij den 15 September 1927 onderpastoor benoemd werd van St Martinus. Te 3 uur werd de Z. E. Heer Pastoor vergezeld van Z. E. H. De Windt, pas toor-deken te Sint Maria Hoorebeke en de getuigen verwelkomd aan de grens der gemeente. Een welkomgroet werd gedaan door den heer Burgemees ter Constant De Croo. Z. E. Heer Pas toor antwoordde hierop geroerd en dankte voor het schoon onthaal. Daarna werden nog talrijke bloemengarven aan geboden. Een bloemtuil werd aangebo den door de afdeeling V.K.A.J. van Aalst. DE STOET NAAR DE KERK Onder een mild zonneke werd dan de stoet in beweging gebracht. Voor aan een ruime groep ruiters waarna de vlaggen der mannelijke organisaties der parochie H. Hartbond, Xaverianen, oud-strijders en B.J.B. met hunne le den. Daarna de vrouwelijke afdeelingen Congregaties, Derde Orde, Boerinnen- jeugd met vlag. Volgde daarop een af deeling der Vrouwelijke Katholieke Arbeiders Jeugd van Aalst en kost school. Met een blij hart stapte daarna de Z. E. H. Impens vergezeld van Z. E. Heeren Jos. Reynaert, pastoor-deken van Aalst en Degroeve, bestuurder der Soc. Werken te Geeraardsbergen (ge tuigen), en de gemeenteraad, kerkfa briek en armbestuur van Micheibeke. IN DE KERK Aan de kerk gekomen legde de Z. E. Heer Pastoor een bloementuil nader aan het gedenkteeken der gesneuvel den en stortte een kort t/bed. Door een maagdeken werden da' sleutels aange boden waarna de nieuwe Herder zijn intrede deed in zijn nieuwe kerk. Nu volgde de kerkelijke aanstelling. In het koor dat daartoe prachtig in de bloe men stond bemerkten wij onder de fa- milieleden de nog flinke ouders van den Heer Pastoor. Oudergeluk Z. E. H. Deken De Windt leidde de nieuwe Pastoor rond in de kerk waarna hij het woord nam om de Z. E. H. Im pens een heilzaam en lang herderschap te wenschen en aan zijn nieuwe parochi anen het voordeel aan te wijzen wat een dorpsherder voor hen beteekent. Na deze plechtigheden werd een so lemneel lof opgedragen door den nieu wen Herder waarna in de pastorij een ontvangst plaats had. Z. Eerw. Heer Impens, wij wenschen U van harte een vruchtbaar apostolaat in het schoone Micheibeke. onderdrukten hartstocht voor u in ge vaar. En toch aarzelde hij aan mijn ver zoek te voldoen, omdat zijn leven daar door in gevaar zou kunnen komen, ant woordde Gabriella op een koelen toon. En waarom aarzelt hij zijn leven op het spel te zetten alleen omdat hij, als hij stierf, van u, van zijn hemel zou moeten scheiden. Is deze vrees niet na tuurlijk Ik bid u, engelachtig kind, wees goed, wees toegevend voor hem. Hij verdient het waarlijk.Hij is zoo ge lukkig. zoo grenzeloos zalig als gij u welwillend te zijnen opzichten gedraagt Ik wil gaan zien of ik hem nog behulp zaam kan zijn opdat hij spoedig kunne vertrekken en ik zal hem uwe wenschen nog eens met den meesten aandrang aan het hart leggen. Tot straks, troost mijns levens f Dit zeggende drukte de grijsaard nog maals een kus op de hand zijner nicht en begaf zich daarop ijlings naar de ka mer van zijn zoon. Nu nog beter, riep hij uit, toen hij voor Bernardo stond en van toorn beef de. Wat is er snauwde de zoon toe. Het meisje doet zich thans als de meesteres, als de condeza voor en zal ons spoedig nog slechts genadebrood la ten eten. Dat is uw werk. Mijn werk Gij hebt zoolang den onderdani- gen dienaar gespeeld tot het haar einde lijk duidelijk geworden is dat zij werke lijk de meesteres is. Zoo 1 zoo I En nu zet zij u den voet op den nek. Wat stond zij daar uitdagend voor ons en hield ons dat schrikbeeld, dien 14 Juli-Feest n te Parijs. Speciale trein van 3 dagen Door de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen wordt met de medewerking van de Reisagentschappen een excursie per extratrein Antwerpen C.,- Mechelen-Brussel Z. Bergen- Parijs ingericht vertrek op 13 Juli s namiddags, terugkomst op 15 Juli s namiddags, terugkomst op 15 Juli *8 avonds. Biljetten tegen verminderden prijs geldig bij vertrek uit alle stations uitslui tend verkocht in de reisagentschappen. Prijs fr. 225 tot 310 in 3e klasse en fr. 250 tot 400 in 2de klasse, vol gens het station van vertrek. De prijzen omvatten de reis per spoor, 2 excursies per autocar in Parijs en naar Versailles, de maaltijden, de logies op grondslag van 2 personen per bed (toeslag van 20 fr. per persoon die wenscht een bed alleen te bezetten), taxen en dienst- fcoien inbegrepen. Te Ham-sur-Sambre is een ernstige zaak van bedrog bij duivensportwed strijden aan het licht gekomen. Een lid van een plaatselijke duiven- üefhebbers-vereeniging heeft door ge knoei met ringen talrijke belangrijke prijzen op onregelmatige wijze weten te verwerven. Daardoor werden andere liefhebbers ernstig benadeeld en het baart dus geen wonder dat de ontdek king van dit bedrog groote opschudding in de streek heeft verwekt. De uitslagen van de wedstrijden die op Zondag, 25 Juni werden gehouden, zullen moeten herzien worden. Bij deze wedstrijden waren talrijke vereenigin gen van de gewestelijke federatie van de Neder-Samber betrokken, namelijk deze uit Auvelais, Jemeppe-sur-Sambre Ham-sur-Sambre en Moustier-s.-Sam- bre. MOTO BOTST OP HUISGEVEL TE ERPE VIJF HUIZEN Zondag te 1 l uur 15, kwam De Key- zer Charles, gehuwd, 43 jaar, woonach tig te Brussel, Paleizenstraat, per moto den steenweg naar Gent opgereden, met op de duozitting zekere Irma Alsderwei- reld, 47 jaar oud. Aan de wijk Vijf Huizen, te Erpe wilde de motocyclist een wielrijder mij den met het ongelukkig gevolg dat De Keyzer en Alsderweireld op een huisge vel botsten, waarna zij ten gronde plof ten. De Keyzer bekwam een zeer erge hoofdwonde waaruit hij veel bloed ver loor. Daarbij liep hij een voetbreuk op. Zijn beide beenen werden erg ge kneusd. De vrouw, die hem vergezelde liep een schedelbreuk en een beenbreuk op. Zij werden de eerste zorgen toege diend door Dokter Gravez, die de bei de slachtoffers bij hoogdringendheid naar het gasthuis te Aalst liet overbren gen. PRACHTKERKBOEKEN Honderde verschillende modellen Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21, Aalst. verwenschten Avalos voor oogen. Ik had haar mijn dolk wel door het hart willen boren, zeide Bernardo van woe de bevende. Lafaard 1... Wat is er, oude Gij hadt niet eens den moed den dolk tegen de Indianen te trekken. Gij zijt het, alleen gij, die altijd zulke too- neelen te weeg brengt en het meisje tot onafhankelijkheid aandrijft. Wat had ik moeten doen Hadt gij u terstond naar haren wensch geschikt dan zou zij nooit be volen hebben. Hebt gij niet gehoord hoe zij van verontwaardiging sprak Als wij eens rekenschap omtrent 't ge bruik, dat er van hare inkomsten ge maakt wordt, vorderen, onder welke uitgaven zouden wij dan de ontzaglijke sommen rangschikken die gij op de speeltafel gelaten hebt Dit zeggende boog de grijsaard zich naar zijn zoon voorover als wilde hij hem eenige woorden in het oor fluiste ren. Deze echter duwde hem met de hand terug. Hij antwoordde op bitsen toon. En, oude gek, onder welke rubriek moeten wij dan de sommen rangschik ken welke gij zelf aan het spel hebt verloren of in liederlijkheid opgemaakt! Meent gij dat ik niet alles weet De graaf deinsde terug. Zijne tong weigerde gedurende eeni ge oogenblikken zijnen dienst. Spoedig wist hij zich weder te her stellen en zeide met gedwongen kalmte: Zie, Bernardo, daar komen wij nu weer op hetzelfde punt terug waaro ver wij vroeger reeds zoo dikwijls ge sproken hebben. Wij vallen elkander DRIE KINDEREN LEVEND VERBRAND TE HARELBEKE Zondagmorgen rond 9 uur bemerkten voorbijgangers dat vlammen opsloegen uit een huis in de Stadsstraat te Harel- beke en toebehoorende aan G. Cotignies Zij beukten de deur in die gesloten bleek en vonden te midden de vlam men drie verkoolde lijkjes der kinde ren: een van vier, een van drie en een van een jaar. De ouders waren afwezig en men ver moedt dat de brand ontstaan was door vuur dat uit de kachel viel. Het huis brandde geheel af en het par ket van Kortrijk stapte ter plaatse af. De man was in de gebuurte bij de duiven, terwijl dc vrouw met haar oud ste zoontje naar Bavichove was. De oorzaak van den brand is onbe kend. In de vlammen gingen drie on schuldige slachtoffer verloren Joris Karei, geboren op 26 October 1935 Renaat André, geboren op 22 Novem ber 1936, en Simonne Agnès, geboren op 5 April 1938. Een der slachtoffertjes lag in het bed terwijl de twee overigen nevens het bed ten gronde lagen. De rijkswacht verscheen ter plaatse en verwittigde het parket. VREESELIJK VERKEERSONGELUK TE KEERBERGEN Zondag middag werd de gemeente Keerbergen in beroering gebracht door een vreeselijk verkeersongeluk, waarbij een vrouw werd gedood en een man en een vrouw zwaar werden gewond. Naar aanleiding eener aldaar gehou den vliegmeeting, was het verkeer van auto's, moto's enz. zeer druk. Een mo to-sidecar met duozitting, volgde de groote baan Keerbergen-Tremeloo.De ze was gevoerd door Guil. Daur, 55 j. in de sidecar zat zijn vrouw, De Backer Marie, 53 jaar, wonende Lakenstraat te Brussel, en achter op de duozitting zijn schoonzuster Louisa De Backer, 35 jaar, echtgenoote Hillaerts, wonende Rogier- straat, 31, te Antwerpen. Op zeker oogenblik werden zij aan gebeukt door een personenauto welke van uit een zijlaan «Avenue de l'Avia- tion» de groote baan opkwam en ge voerd werd door een leerling piloot der vlieghaven van Antwerpen, den 19 jari gen Jean Postel, uit Brussel, en waarin nog twee leerlingen vliegers waren ge zeten. De schok was verschrikkelijk. De in zittende dame De Backer Marie, werd uit den wagen geslingerd en kwam met het hoofd tegen een betonnen paal te recht waarbij zij een dubbele schedel breuk opliep en schier op slag dood bleef. De heer Daur G. en zijn schoonzuster De Backer Louisa, welke zwaar werden gewond, werden bij hoogdringendheid ter verpleging naar het gasthuis van Mechelen overgebracht. De toestand blijkt ernstig voor Mad. Hillaerts-De Backer. De opgeloopen verwondingen van M. Daur G. bleken na onderzoek van geen ernstigen aard. Na verpleging is hij in den namiddag in auto naar Keerbergen vertrokken, om zijn vrouw te gaan be zoeken, daar hij alsdan nog niet wist dat zij overleden was. De rijkswacht van Tremeloo kwam ter plaatse voor het onderzoek en verwit tigde het parket van Leuven dat ter plaatse wordt verwacht. De aanrijdende autovoerder moest ter plaatse blijven tot de komst van het parket. aan en geven aan onze tegenstanders de v/apens tegen ons in de hand, in plaats dat wij vereenigd onze wederzijdsche belangen zouden voorstaan. Wat wilt ge Laat ons kalm met elkander spre ken. Overleggen wat ons te doen staat. Mij wel. Ik ben bang voor dien Avalos.Als Gabriella hem al maar niet om raad ge vraagd heeft en daarin de grond ligt waarop zij thans voortbouwt. Bernardo had de armen gekruist. Hij hield ook de oogen naar den grond geslagen. Na eene poos zeide hij halfluid als of hij in zich zeiven sprak. Zich door eene vrouw zoo met de voeten laten treden. Wees bedaard, Bernardo. Als wij de handen ineenslaan dan maken wij haar toch onschadelijk voor ons, viel de graaf hem op een geruststellenden toon in de rede en legde hem de hand op den schouder. Slechts een middel bestaat er toe? riep Bernardo eensklaps. Het verblindende wit zijner oogen en tanden werd geheel zichtbaar. Krampachtig sloeg hij de hand om het gevest van zijn dolk. Welk middel Dit, mompelde hij op zijn wapen wijzend. En dan... Avalos antwoordde do grijsaard op een waarschuwenden toon. 't Vervolgt» XVerboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver* boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De Gcndt, Kerkstraat 211 Aalst.,

De Volksstem | 1939 | | pagina 2