Bank voor het Denderland KRANKZINNIG UIT LIEFDE üan kunnen we sterk aanljBvelen tie NIEUW* De Graf Zeppelin tnabij de Schotsche kust opgemerkt In afwachting van de blijde gebeurte' nis in Nederland Een opbrengsthuis door ontploffing gansch vernield te Londen Dierentemmer ge kwetst te Toerkonj© KOLOKIfiLE LOTERIJ U Groote zekerheid en stipte geheimhouding Snelle en dienstvaardige bediening 27 St Jcsrisstraat Malst Tel. 1013 6 Oogst. H. Fiiomena. Een J3.omeinsche maagd die als zoovele honderde trouwe belijders en belijd- blers van Jezus' Leer, haar geloof met den marteldood moest bekoopen. Valsche vijf- en twintig frankstukken Naar verluidt werd vastgesteld dat val sche munters zich aan het werk hebben gezet om de stukken van vijf frank en ook de zilveren stukken van twintig frank na to maken. De valsche stukken van twintig frank zijn gemakkelijkste herkennen, doch deze van vijf frank hebben een beteren metaalklank dan de echte. Italiaansche helling van den Mont blanc beklommen. Voor de eerste rnaal zijn een officier en twee soldaten van de Italiaansche Alpenjagers er in geslaagd de Italiaansche helling van de gletscherspits van den Mont Blanc te beklimmen. Deze spits heeft een hoog te van 3616 meter. De Koning heeft deel genomen aan ren officieel gclftornooi. Koning Leopold heeft naar verluidt, in het Zoute deelgenomen aan het Nationaal Belgisch golfkarnpioenschap voor lief hebbers. Hij speelde een zeer sterke partij, die hem stelde tegenover M. P. J. Clive, zoon van den Britschen gezant tc Brussel. Het is de eerste maal dat een regcerend vorst deelneemt aan een officieel golftornooi. In de Engelsche binden die steeds een groote belang stelling betoonen voor de golfsport, wordt met zeer veel waardeering ge sproken over het optreden van onzen Vorst. Driejarig kind reeds 1.55 m. groot. Enkele weken geleden werd in een zie kenhuis van Lenox Hill in de Vereenig- dc Staten een driejarig kind afgeleverd dat plotseling met een verbazingwek kende snelheid in de hoogte begon te schieten. De geneesheeren weten geen raad. hoe zij den groei kunnen vertra gen. Het kind heeft nu reeds een lengte van 1 m. 55 bereikt en het is nog niet te voorzien, wanneer de angstwekken de snelheid van de abnormale ontwik keling zal afnemen. De dokters vermoeden dat de snelle groei een gevolg is van een overmatige functie van de klieren. De patient is overigens geestelijk volkomen normaal en lijdt ook geen lichamelijke pijn.Wel moet hij voortdurend te bed liggen. De 27.000.000e Een V-8 Ford Binnenstuur-wagen voorzien van het nr 27.000.000 heeft,na op de tentoonstel ling van San Francisco te zijn bewon derd. het Amerikaansch vasteland doorkruist van den Stillen naar den Atlantischen Oceaan. Bij zijn aankomst te New-York werd hij tentoongesteld in het Ford Paleis op de World's Fair. Merken wij terloops op dat 27.000.000 het aantal wagens door de Ford ge bouwd gedurende de 35 jaar van haar bestaan, meer bedraagt dan het derde van de automobiel produktie van alle landen. l.FF.RT FRANSCH, ENGELSCH en DUITSCH zonder meester. Boeken 1 e, 2c en 3e deel Prijs per deel 24 fr. Bockhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21, Aalst. Het ministerie van luchtvaart te Londen heeft een verslag ontvangen meldende dat Donderdag namiddag tueschen 3 u. en 3.30 u. een luchtschip is gezien op ongeveer 18 kim van de kust van Aberdeenshire. Een vuurtorenwachter heeft aan een journalist verklaard dat het luchtschip de Graf Zeppelin was. Volgens hem vloog het op een hoogte van 120 tot 150 meter. Een vlieger van het vliegveld Dyce is opgestegen met een passagier aan boord, ten einde het luchtschip te iden- tificeeren. Toen hij met zijn toestel na derde, wijzigde het plotselings zijn koers en verwijderde zich van de kust. De vlieger had duidelijk de woorden "Graf Zeppelin,, aan beide zijden van het luchtschip gelezen. Te voren was het luchtschip reeds opgemerkt te Stonehaven. Een visscher deelde mede dat hij gedurende een half uur het luchtschip had gadegeslagen. 'Het naderde de kust tot op ongeveer zes mijl en verdween daarna in noorde lijke "richting. Ofschoon door het Duitsche ministe rie van luchtvaart ontkend wordt dat het luchtschip Duitschland heeft verla ten blijkt het toch een tocht te hebben gemaakt van 36 uur. Kapitein Preuss van de Zeppelin maatschappij kon niet zeggen waar het luchtschip zich heeft bevonden.In ieder geval zou een vlucht naar Schotland in strijd zijn geweest met de ontvangen orders. Een ambtenaar van het ministerie van Luchtwezen te Londen verklaarde dat welkdanig toestel het recht bezit boven de Noordzee te vliegen, op voor waarde buiten de territoriale strook te blijven, wat de Zeppelin blijkt gedaan te hebben. Zoodra de geboorte zal hebben plaats gehad zal een volledige verkeers- stiemming ingevoerd worden geduren de ongeveer tien dagen, niet alleen voorbij het paleis maar in een vrij 'grooten omtrek. Al de borden die de nieuwe verkeersrichting zullen aanwij zen, zijn reeds aangebracht. Slechts een beperkt aantal personen zal door- latingsbewijzen ontvangen. Deze maat regel wordt genomen omdat de groote verkeersweg vlak voor het paleis loopt. F.r is een veldbatterij van vier stuk ken veldgeschut te Baarn aangekomen met dertig manschappen voor de- be diening, met het oog op saluutschoten bij de geboorte. Men zal thans andere munitie gebruiken dan in Januari 1938 opdat de schotknallen beter zouden worden gehoord. De aangifte van de geboorte zal hoogstwaarschijnlijk weer geschieden ia het paleis van Soesdijk, ten over staan van den heer burgemeester Baarn van Reenen. Er is nog geen versiering aatigebracFit te Baarn. doch de Baarn- sc.he Oranjeverecniging heeft alles klaar. Onmiddellijk nadat de saluutschoten zullen gelost zijn, zullen herauten in heraldische kleederdracht naar de vier hoeken van Baarn rijden om per pro- klamatie voorlezing te doen van de ge- uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlottï door CONSTANT AIMABD 143ste Vervolg. -Hier, senor. sprak hij, gééf hem nan de senorita en zeg haar. dat' ik mij zeer gelukkig gevoel, haar iets terug te hunnen geven dat zij misschien reeds Verloren achtte. Met een beleefde buiging gaf bij den ring over aan den jongen Belg en zeide: Buenos noches I Hij wilde zich verwijderen maar dé officier greep Mauricio bij den pols. Wat doet ge zei deze dreigend. Halt. senor. een gedeelte van het gestolene hebt gij terug gegeven, maar er blijft u nog een andere zaak af te doen. Ik neem u gevangen Gij mij gevangen nemen Ja, in naam des keizers en op aanklacht van dona Ricarda. als een gemeenen struikroover en moordenaar. Bied geen tegenstand, ge zijt in onze macht. In wiens macht riep Mauricio. En met geweld trachtte hij zich te bevrijden. Wie, voor den duivel heeft het fecht... In onze macht, senor riep thans een der Fransche officieren, die even eens kwam toeschieten. Hier, kamera den. grijpt dien kerel die twee van on ze officieren verraderlijk heeft dood- boorte van het vorstenkind. Daarna zal een muzikale optocht plaats hebben met volksbal. Als een prins wordt geboren zal het aantal saluutschoten 101 bedragen. Voor een prinsesje worden 51 schoten gelost. Londen, 4 Aug. Een opbrengst huis, gelegen op den hoek van de Gold- manstreet en de Knichtbridgestreet, naast de telefonische centrale der in ternationale lijnen, wei;d door een ge weldige ontploffing te 16 u. 30 totaal vernield. Men vreest dat er vele. slachtoffers zijn. Een hoofdleiding der gas ontplofte. Een half uur voor de ontploffing werden de lui uit <Je buurt van het ge vaar verwittigd. De ontploffing deed zich voor, ter wijl de werklieden naar de ontsnapping zochten. Op bonderden voet hoogte werden brandende stukken geslagen, brand veroorzakend. Honderden ruiten zijn stuk geslagen met inbegrip van vele glasramen der St Pauls kathedraal. Vele personen zouden zwaar ge kwetst zijn, vooral door het vallen van glasscherven. Het onderzoek naar de oorzaak der ontploffing, doet vermoeden dat uit gravingen voor dc vergrooting van Faraday House de oorzaak van de ont ploffing zou zijn. Grondinzakkingen zouden zich voorgedaan hebben en die waren de werklui juist aan het herstellen toen de ontploffing gebeurde. De politie had het geteisterd op brengsthuis doen ontruimen. De ontploffing werd door een brand gevolgd en een dikke rook verspreidde i zich spoedig in de omliggende straten, voor het verkeer verboden. Het wordt bevestigd dat er vele slachtoffers zijn. De hulpverleening werd snel ingericht en vele gekwetsten werden naar het hoofdkwartier van het Leger des Heils vervoerd. De politie eischte wagens op om de zwaar gekwetsten haar het gasthuis over te brengen. Zes werklieden werden zeer zwaar getroffen. Vijf pompen en zestig pompiers be strijden de vlammejv die uit de hoofd leiding ontsnappen. HONDERD 'GEWONDEN Meer dan 100 personen werden ge kwetst. De meesten konden na verzor ging huiswaarts keepen. Een toch be vindt zich in een bedenkelijken toe stand. Veertien gekwetsten werden in den hulppost der crypte van St Pauls ka thedraal verzorgd. Tachtig in twee gasthuizen der stad.' HET VUUR SLAAT TIEN METER HOOG UIT Het vuur woedt nog steeds voort en slaat tien meter hoog op. EEN TOEVALLIGE OORZAAK Het onderzoek heeft uitgewezen dat dc ramp aan een toeval toe te schrijven is. Een waterleiding sprong, het water ondermijnde een in opbouw zijnde huis dal instortte, waardoor de gasleiding doorbrak, wat de ontploffing voor ge volg had. AANGEVALLEN DOOR EEN HYENA geschoten en den postwagen heeft ge plunderd. Stoot hem met uwe geweerkolven den schedel in. als hij zich niet gewillig «vergeeft. Gij kunt er geene schade aan doen, want hangen moet hij toch. Mauricio bemerkte dat allen tegen stand onmogelijk was. Hij kon, door veerstand te bieden, slechts zijn toe stand verergeren. Het beste voor hem .was bedaard te blijven, met koele oogen zijn positie te aanschouwen en aldus uit de minste omstandigheid voordeel te trekken. Was hij niet de zoon van een der rijkste en aanziehlijksfe farniHen der stad Wie zou hem durven raken E.n op welken grond Op de aan klacht van een meisje Ja, maar die ring Wat zou dat Hij zou vertellen dat hij hem bij het spel .had gewonnen. Wie zou het tegendeel bewijzen Op zijn gelaat kon de senorita niet zweren, want hij was immers gemas kerd gebleven Hij richtte zich tot de officieren Senores, sprak hij, het is een ge wichtig geval en een groote verant woordelijkheid die gij op u neemt. Gij neemt een caballero gevangen zonder den minsten grond. Ik zal op mijne beurt eene klacht tegen u indienen. De officieren schenen zich bitter wei nig te bekreunen om zijne protestaties. Hebt gij hem de Kanden gebon den vroeg de Belgische officier. Alles is vast, kapitein. Goed. dan met hem naar de wacht. De officier die daar het kom- inando heeft zal wel weten wat hem verder te doen staat. j Mauricio zag geon uitweg en volgde daarom geduldig. Hij schrikte niet weinig toen op de wacht het bevel werd gegeven hem te doorzoeken. De brief van Geronimo Daaraan bad hij niet gedacht. Als men die nu bij hem vond Het was echter te laat De onder-offirier die hem doorzorht maakte volstrekt g<een plithtplegingen, nam hem voor alle dingen, zijne horlo ge en geld af. hetgene zorgvuldig werd geteld en daarna aan den kommandant werd overgegeven. Vervolgens haalde hij uit den borst zak den brief diérf efen der officieren nam en 'bij het licht begon te lezen. -Parbleu 'f riep hij uit ik, geloof dat dit geschrift niet van belang ont bloot is. Wie uwer kent eene plaats die Penuelas heet Dat is die bekochte plek op weg naar Cnernavaca waar de postwagen reeds een paar malep is aangehouden, zeide van Leeuwen. Zoo 1 Zoo Wilt gij hem lezen De kommandant van de wacht nam den brief en nadat hij hem gelezen had vroeg hij strehg aan dep gevange ne Hoe komt gij aan dezen briéf En weet gij wat er in staat Neen. antwoordde Mauricio kalm. Vanwaar komt hij dan Ik vond hem voor het huis van Velasquez op de straat. Ik heb hem op geraapt en op zak gestoken zonder cr verder aan te denken. Zeer wel. Mórgen zult gij u daar over nader verklaren. .Tot zoolang Donderdag avond deed er zich een ernstig ongeval voor op het foorplein opgesteld Charles Rousselplaats te Toerkonje, en wel in het Cirkus van Paul Amar. Het was ongeveer 21.45 u. toen de vertooning begon der voorstelling d> wilde dieren. De dierentemmer Bruno 35 jaar, van Zwitsersche afkomst, zou enkele kunsten toonen met de gevaar lijke hyena «Bouqui», een dier dat zeer gevaarlijk is, en welke reeds verleden jaar een temmer ernstig kwetste. Op zeker oogenblik werd het dier plots voedend. M. Bruno poogde het beest met een vork 'op afstand te houden, doch plots wierp het zich op den tem mer, en rukte hem twee vingers de: rechter hand af. M. Paul Amar snelde dadelijk den moedigen temmer ter hulp, en gelukte er niet zonder moeite in, het dier zijne prooi te doen lossen. De gekwetste werd dadelijk naar het burgerlijk hospitaal van Toerkonje overgebracht. Aldaar stelde men vast clat de ongelukkige benevens de afruk king van verscheidene vingers, nog de hand op verscheiden® plaatsen gebro ken was. Het publiek, dat verzocht geweest was kalm te blijven, was daarin geluk- kiglijk geslaagd,en toen den ongelukki ge lemmer naar het hospitaal gebracht was. werden de vertooningen dadelijk stop gezet. Zijn toestand is zorgwek kend. Zie uw biljetten tva. Op 24 Augustus 1939 worden de b'ljetten der tweede snede 1939 (paarskleurige biljetten, blauwe cij fers) ongeldig verklaard. Werden tot heden niet opgeëischt 90 loten van 100 fr., eindcijfer 5 12 loten van 500 fr., eindcijfer 58 4 loten van 1000 fr., eindcijfer 820 3 loten van 2500 fr., eindcijfer 266 1 lot van 5000 fr., eindcijfer 2437 1 lot van 25.000 fr., eindcijfer 50393 DOODELIJK VERKEERSONGELUK TE SCHOTEN Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur gebeurde in de Poolstraat te Schoten, een pijnlijk verkeersongeval, waarbij een klein meisje het leven verloor. Maria Geladin, drie en half jaar oud, en wonende aan de Poolstraat, wilde nabij de ouderlijke woning den rijweg oversteken. Op dat oogenblik kwam een auto van het Antwerpsch provinciebestuur bestuurd door zekeren V. D. B. aange reden. De bestuurder remde uit alle macht en zwaaide zijn stuur rond. Hij kon echter niet beletten dat het kindje door een der spatborden werd gegrepen en een 8-tal meters weggeslingerd. De auto kwam in een gracht aan den weg terecht. Een bijgeroepen genees heer kon slechts den dood van het slachtoffertje vaststellen. De politie stelde een onderzoek in. ARBEIDER AAN DEN DOOD ONTSNAPT TE OOSTDUINKERKEN In den namiddag was Frans Fierens, uit Oostduinkerken, zand aan het laden nabij een hoog duin, toen hij zich plot seling een zandverschuiving voordeed en de man bedolf. Arbeiders die in de nabijheid aan het werk waren snelden den ongelukki ge ter hulp. Het kostte heel wat moeite gierens iiit zijn neteligen toestand te redden.^ Dank zij het spoedig ingrijpen van zijn vier moedige werkmakkers Frans Fierens, die reeds het bewust zijn verloren had aan een gewissen dood ontsnapt. VIER AUTO'S TEGEN ELKAAR TE LOOCHRISTI Vrijdagavond gebeurde een ernstig verkeersongeluk op den Antwerpschcn steenweg te Loochristi, tengevolge van het barsten van een autoband. De auto, bestuurd door P. Boost, handelaar uit Antwerpen, kwam uit de richting van Gent gereden.Plots barstte een der voorbanden, wat voor gevolg had dat de wagen dwars over den weg kwam te staan. Drie auto's, komende uit de richting van Antwerpen, kwa men daardoor in botsing met den wa gen uit Gent. Bij deze aanrijding wer den de vier auto's zwaar beschadigd. De auto's die uit Antwerpen kwamen gereden, waren bestuurd door W. Coc ker, uit Glenwood (Engeland), P. Eevens uit Rotterdam, en Verlaet, uit Antwerpen. Bij deze aanrijding werden vier per sonen gewond, namelijk Cocker, die verwondingen opliep aan de handen Verlaet, die gewond werd aan het hoofd zijn echtgenoote die den rech terarm brak, terwijl de h. Voos, uit Antwerpen, die in den wagen van Ver laet had plaats genomen, een hoofd wonde opliep. ALLE BANKBEWERKINGEN AANGENOMEN DOOR DE B AN KCOM MISSIE blijft ge onze gevangene. Senor, ik ben de zoon van don Carlos, Lucido de Vega. Ja, al waart ge de zoon van Mon tezuma Voort met hem Zorgt vooral dat hij u niet ontsnappe. Ik geloof dat wij een goede vangst gedaan hebben. Mauricio werd weggebracht. De officieren, bij wie van Leeuwen zich gevoegd had, raadpleegden intus- j schen over den brief die blijkbaar be-! trekking had op een misdadig plan. Het was slechts de vraag of Solfinto inderdaad met den postwagen naari Cuernavaca ^ging. Het was waarschijnlijk. De weg was door patroeltjes veilig gemaakt. De eenige die opheldering kon ge- ven was de maarschalk Bazaine die juist zegevierend van Oajaca was terug gekeerd. Maar zouden zij hem in den nacht doen wekken Het moest morgen ochtend vroeg was het te laat j en van Leeuwen verklaarde dat hij de verantwoordelijkheid op zich nam. Hij had de zaak nu eenmaal begonnen en wilde ze nu ook doorzetten. Als de verdenking, die door den brief werd opgewekt, bewaarheid werd dan was dit het sterkste en onweder- sprekelijkste bewijs tegen den jongen' misdadiger, die dan ook niet om zijn stand en den invloed zijner familie de verdiende straf zou ontgaan. Van Leeuwen begaf zich dadelijk met een Fransch officier naar de wo ning van Bazaine. Daar vonden zij alles in diepen slaap. Het kostte ook eenige moeite de be dienden wakker te krijgen om hen te bewegen den maarschalk te wekken,. Eerst moest de mayor dome nog gewekt v/orden. Maar de officieren dreven hun opzet door. Zij zouden zich ook niet gewaagd hebben in het hol van den leeuw als daartoe geene dringende aanleiding be stond en zij bereid waren zeiven de ge volgen te dragen. De maarschalk liet echter niet lang op zich wachten. Nauwelijks had hij inzage van den brief genomen of hij riep uit Mijne heeren, ik ben u dankbaar dal gij dadelijk tot mij zijt gekomen. Kent een uwer de genoemde plaats nauwkeurig Ik ken ze, maarschalk, zeide van Leeuwen-, Ik ben die plaats meermalen voorbij getrokken. Wie zijt gij Kapitein van Leeuwen van het Belgisch legioen Kunt gij u aansluiten bij een de tachement Als de maarschalk toestemming kon bekomen bij graaf Thun. Dat neem ik gaarne op mij. De zaak is gewichtig want ik denk dat wij een gevaarlijk complot op het spoor zijn gekomen. Des te gevaarlijker om dat zij hier in de hoofdstad hunne be spieders, verbindingen en handlangers hebben. En tot den Franschman Kapitein Orsmond, neem een puiroelje van twintig man. 't Vervolgt, (Verboden Nadruk.) Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver* boden, te verkrijgen Boekhandel, J. Van Nuffel-De; Gendt, Kerkstraat 21] Afdaü

De Volksstem | 1939 | | pagina 2