KRANKZINNIG DIT LIEFDE MU Kt LAAR Ministerie van Nat. Voorlichting De Kolenproductie en de gemobiliseerde mijnwerkers CICHOREI De vergoedingen aan da families van gemobiliseerde soldaten Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen 15 Gctohtr. H. Theresia van Av'Ma. Op 18 jarigen leeftijd trad zij in de orde van den Karmel waar van zij de hervormster werd. De be proevingen en moeilijkheden werden haar niet gespaard. Om haar mystische geschriften van zeer hooge vlucht, kende de Kerk haar den titel toe van (Doctor,. Dc grootharvdelsprijzen in Belgie. Het indexcijfer van de groothandels- prijzen is jn September, in ons land tot 706 gestegen, tegen 594 in Aug. De prijzen van de voedingswaren bereik ten 653 tegen 502 de metaalnijver heid klom tót 779, komende van 691 voor de chemische produkten waren de cijfers 615 tegen 565; voor de tex tielnijverheid 672 tegen 534 voor de bouwmaterialen 822 tegen 763; voor het papier 715 tegen 644 en voor pe troleum én derivaten I 1 I 5 tegen 915. Fransche geestelijken gesneuveld. De officieele verlieslijst van het Fran sche leger bevat onder meer de namen van vier geestelijken die op het veld \an eer gevallen zijn, namelijk Jean Gillory, novice in de Kongregatie van de Afrikaansche Missiën, afkomstig uit Lyon abbé Henri Beaussier. pro fessor aan het St Jozefscollege te Ban ge, abbé Collin uit Nantes abbé Jean Nicolas Veynardt. De gestigmatiseerde van Konners- rcuth steeds in leven. E.nke!e dagen geleden werd door verscheidene bla den het overlijden gemeld van de ge stigmatiseerde van Konnersreuth. Dit gerucht wordt thans officieel tegenge sproken. Theresia Neuman, die in haar geboortedorpje Konnersreuth (Oberpfalz), in het bisdom Regens burg verblijft, is steeds even gezond, ondanks het feit dat zij sedert Kerst mis 1922 geen enkel stevig voedsel en sedert September 1927 geen enke len voedzamen drank meer gebruikt heeft. Zij leeft, naar haar eigen woorden, uitsluitend van de H. Kommunie, wel ke zij dagelijks ontvangt. Daar verkeerde inlichtingen in om loop werden gebracht nopens het af- j leveren en de geldigheid van de Belg. i pastoorlen, deelt het ministerie van Buitenlandsche Zaken en Buitenl. Handel mede dat, van 1 I October af jen tot nader bericht, de paspoorten die geldig zijn hetzij voor drie maand, hetzij voor twee jaar, slechts zullen afgeleverd worden voor één of voor bepaalde landen, en zulks maar voor één enkele reis. Bovendien moeten de belangheb benden de volstrekte noodzakelijk heid kunnen bewijzen van de te on dernemen reis naar het vreemde land of naar de bepaalde landen, alsmede den duur hunner reis laten kennen. Er worden dus geen paspoorten meer afgeleverd, die voor alle vreem- ;de landen geldig Zijn. Het spreekt vanzelf dat het pas poort, dat onder dergelijke voorwaar den-afgeleverd wordt. kosteloos zal j worden verlengd, indien de titularis jvoor het verstrijken van den normalen geldigheidstermijn (3 maand of 2 jaar), zich in de noodzakelijkheid j moest bevinden nogmaals één of ver- i schillende reizen naar het buitenland 'te ondernemen. Er dient opgemrekt dat voor alle vreemde landen geldige paspoorten, die voor I I October 1939 werden uit gereikt en nog niet vervallen zijn, gel dig blijven voor reizen naar het bui tenland, op voorwaarde echter dat zij worden voorzien van de vereischte vreemde consulaire visa's. Van den Bosch en Leo Posner, werden in den gang versthïflirfde kleeding- stukken gestolen. Op het eerste verdiep? werden van Nichem Bodner, eveneens kleederen gestolen, die echter gevuld waren met diamanten en geld, waarmede de schelmen voorzeker een tijdje voort kunnen. Hoor maar in een achterzak der broek staken een briefje van 10.000 ■ark en een van 500 fr in een twee de achterzak een partij gedeeltelijk gezaagde diamant, die een waarde van 100.000 fr. vertegenwoordigde. Verder staken in een broekzak 3000 I frank en in een binnenzak een brieven- tesch met al of niet gezaagden dia mant die 1000 fr. waarde heeft. Door de politie der ~7e .Wijk werden de noodige vaststellingen gedaan om een spoor van de dievéri te ontdekke"n 'terwijl ook door den technischen j dienst van het parket een onderzoek werd ingesteld. ONMOGELIJK zich een klaar denkbeeld te vormen van de krijgsverrichtingen op het Westelijk Front, zohdèf een -gedetail leerde, op groote schaal uitgevoerde kaart in kleurendruk. Te verkrijgen tegen' 5 fr. Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21 Aalst. Het Eucharistisch congres van Niz- za. Het Internationaal Eucharistisch Congres dat te Nizza moest plaats heb ben in dc aanstaande Lente, zal niet doorgaan ten gevolge van de bestaan de omstandigheden. Zoo luidt de be slissing van het internationaal comité. Zcehcnd op Nederlandsch strand geworpen. Aan den afslag te IJs- muiden werd Vrijdag een levende zee hond aangevoerd, dien men op het strand gevangen had. Het beest, dat door den heer Riet dijk te IJmuiden voor 45 fr. gekocht werd, herkreeg spoedig zijn vrijheid, daar de heer Rietdijk het na den koop in zee goeide. De Minister van Financien wijst er op dat meer dan 70 t.h. van de fiet sers het supplement van 10 fr. voor 1939 thans hebben vereffend. De be talingstermijn verstreek op 20 Sept., j 1.wegens de omstandigheden zal de geldige betalingstermijn tot 25 Octo- I ber a.s. worden verlengd en er wordt de gebruikers van fietsen met klem aanbevolen zich zonder verwijl in re gel te stellen. Dezelfde oproep wordt gericht tot de automobilisten die het voor 1939 gevestigd supplement van 1 0 t.h. nog niet hebben betaald. Ten aanzien van de behoeften van i's Rijks Schatkist, die voorziet in de uitzonderlijke uitgaven die voortvloei- en uit de mobilisatie, uit de betaling .van de opeischingen en van de ver- i goddingen aan de gezinnen van de on- ider de wapens wederopgeroepen mili- l tairen, dringt de Regeering er op aan !dat de belastingschuldigen hun directe ..belastingen geregeld zouden willen j vereffenen de belastingplichtigen die over voorhanden geld beschikken j zullen den Staat zelfs een dienst be- i wijzen door hun belastingen voor het I verstrijken van den hun toegestanen normalen termijn te betalen. Tijdens de bijeenkomst van de Ka merkommissie van Arbeid en Sociale Voorzorg, die Vrijdag heeft plaats ge had, heeft de h. Delattre geprotesteerd tegen de traagheid waarmede de kwestie van de pros^uktiehervatting in de mijn te Flénu wordt geregeld, en dit op een oogenblik waarop wij nog eiken 24 millioen ton kolen voort brengen, dus 4 millioen ton te weinig voor de binnenlandsche behoeften, i Minister Balthazar heeft in dit ver- i band medegedeeld, dat weldra 14.000 'gemobiliseerde mijnwerkers zullen af zwaaien. De kommissie zal haar eerstvolgen de vergadering wijdén aön het vraag- stuk van het verlof met behoud van loon. j Minister Balthazar' heeft Vrijdag ook dezelfde mededelingen verstrekt in de overeenstemmende Senaatskom- missie. Deze laatste zal Woensdag a.s. op- I nieuw bijeenkomen, zich in het bijzonder bezig te huuden met het I vraagstuk van de stortingen voor het 1 ouderdomspensioen v&nde gemobi liseerde arbeiders. Gemeenten van 5000 tot 30.000 inwoners Loontrekkenden (Bruto inkomsten) Vrlicestelde minima De Passagiers van de Elisabethville welke sedert 4 October in de Engel- sche wateren weerhouden wordt, heb ben de toelating gekregen te Wey mouth te ontschepen en hun reis voort tc zetten. Men vermoedt dat deze pas sagiers over Folkestone Oostende zul len trachten te bereiken en reeds Za terdag 14 Oct. in den namiddag in het vaderland mogen verwacht worden. BELANGRIJKE DIEFSTAL TE ANTWERPEN Kleedercn gevuld met 15.000 fr. en voor 110.000 fr. diamanten gestolen Onbekende schelmen zijn bij mid del van valsche sleutels binnengedron gen in het logementhuis, Antoon Van Dyckstraat, 63, alwaar een belangrijke en misschien wel onverwachte buit werd gemaakt. Ten nadeele van Saly Kok, Amelie Uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotte door CONSTANT A1MARD 202de Vervolg Neen. neen, duizendmaal neen 1 Zelfs Napoleon is daartoe niet in staat, maar er is nog meer. Ik zal Z. H. den Paus gaan vinden en hij zal aan het Mexicaansche volk gebieden uwe kroon te eerbiedigen. Wees gerust, Max, mijn raad bracht u naar Mexico, mijn raad zal u op den troon handha ven... en gaat het toch niet, welnu dan zullen wij samen het ho.ofd voor het noodlot buigen. Op dien dag heerschte er op het slot Chapullepec een© droevige ge drukte stemming. Van den morgen af was alles in be weging om de reiskoffers der keizerin in te pakken en dan de gepakte goe deren op muildieren te laden. Met een sterk gewapende macht zouden zij naar de kust gebracht wor den. Want de wegen waren onveilig. De keizer zelf bleef lang met de Kei zerin in zijne kamer opgesloten. Er waren veel gewichtige zaken te bespreken. Het was een beslissende stap I Een laatste poging Maximiliaan was neerslachtig. Hij koesterde weinig hoop en zijn betrouwen op keizer Napoleon was gansch weg. Den volgenden morgen wilde de keizerin de hoofdstad verlaten en een ...toch nay zucut ojioL&ia9 I De vergoedingen aan de families van gemobiliseerde soldaten, werden met terugwerkende kracht op 1 Octo ber verhoogd. Hier volgt de tabel. Het betreft, zooals wij reeds gezeid hebben, de fa miliale inkomsten die bestaan na het vertrek van den gemobiliseerde naar het leger. Gemeenten van 30.000 inwoners en meer Loontrekkenden (Bruto loon Voor 0 personen ten laste 9.600 Voor T persoon ten laste 11.520 Voor 2 personen ten laste 13.440 Voor 3 personen ten laste 15.270 Voor 4 personen ten laste 18.850 Voor 5 personen ten laste 21.975 Voor 6 personen ten laste 28.850 Voor 7 personen ten laste 33.750 Voor 8 personen ten laste 41.350 personen ten laste 47.600 personen ten' laste 53.850 Voor 9 Voor 10 I l\.,l 1C401V. - Handelaars netto inkomsten Voor 0 personen ten laste 7.200 Voor 1 persoon ten laste 8.640 Voor 2 personen ten laste 10.080 Voor 3 personen ten laste 1 1.520 Voor 4 personen ten laste 15.080 Voor 5 personen ten laste 17.580 Voor 6 personen ten laste 23.080 Voor 7 personen ten laste 27.080 Voor 6 personen ten laste 33.080 Voor 9 personen ten laste 38.080 Voor 10 personen ten laste 43.080 Vrijgestelde minima Voor 0 personen ten laste 7.467 Voor 1 persoon ten laste 8.960 ior 2 personen ten laste 10.453 i 1 1 Q A 7 Voor 2 Voor 3 Voor 4 Voor 5 Voor 6 Voor 7 Voor 8 Voor 9 Voor 10 Netto Voor 0 Voor 1 Voor 2 Voor 3 Voor 4 Voor 5 Voor 6 Voor 7 Voor 8 Voor 9 Voor 10 personen ten laste 19.175 personen ten laste 31.050 personen ten laste 38.550 personen ten laste 44.800 personen ten laste 51.050 Handelaars inkomsten) minima personen ten laste 5.600 persoon ten laste 6.720 personen ten laste 7.840 personen ten laste 8.960 personen ten laste 12.840 personen ten laste 15.340 personen ten laste 20.840 personen ten laste 24.840 personen ten laste 30.840 personen ten laste 35.840 Gemeenten van min dan 5.000 inwoners Loontrekkenden (Bruto loon) minima Voor 0 personen ten laste 6.400 Voor 1 persoon ten laste 7.680 Voor 2 personen ten laste 8.960 Voor 3 personen ten laste 10.240 Voor 4 personen ten laste 15.470 Voor 5 personen ten laste 17.970 Voor 6 personen ten laste 24.650 Voor 7 personen ten laste 29.650 Voor 8 personen ten laste 37.150 Voor 9 personen ten laste 43.400 Voor 10 personen ten laste 49.650 Handelaars (netto inkomsten) Voor 0 personen ten laste 4.800 Voor 1 persoon ten laste 5.760 Voor 2 personen ten laste 6.720 Voor 3 personen ten laste 7.680 Voor 4 personen ten laste 11.720 Voor 5 personen ten laste 14.220 Voor 6 personen ten laste 19.720 Voor 7 personen ten laste 23.720 Voor 8 personen ten laste 29.720 Voor 9 personen ten laste 34.720 Voor 10 personen ten laste 39.720 Herinneren wij er aan dat de ver goedingen aan de gezinnen der gemo- biliseerden verhoogd zijn geworden met terugwerkende kracht van 1 Oct. De vergoeding is per kind gebracht van 3.50 fr. op 5 fr. per dag eh die voor de vrouw (of rechthebbende) op 8 fr. in de gemeenten met minder dan 5000 inwoners, 10 fr. in die met 5.000 tot 30.000 inwoners en J 2 fr. in de grootere gemeenten. INTREKKING VAN ZEKERE BIJZONDERE TARIEVEN De Raad van Beheer van de Nat. Maatschappij der Belgische Spoorwe gen heeft op 13 dezer vergaderd. Hij heeft kennis genomen van den omvang van het verkeer dat voor de goederen sinds begin September ver beterd is, maar voor de reizigers on gunstig blijft. De terugslag van de da ling der ontvangsten op den financiee- len toestand der Maatschappij werd onderzocht in verband met de vroege re beslissingen en verschillende maat regelen werden overwogen. Aan den Raad werd rekenschap gegeven van de' maatregelen die ge troffen werden om het hoofd te bieden aan de verkeersbehoeften zoowel voor het militair vervoer als om in het weg vallen van andere vervoermiddelen te voorzien. Er werd besloten tot den aankoop van 20.000 ton speciale kolen over te gaan. De verbouwing in de werkplaatsen der Maatschappij van 1.700 gesloten wagens tot stortwagens werd toegela ten. Verschillende bestuurs- en tarief maatregelen werden goedgekeurd, onder meer de intrekking of de wijzi ging van een aantal bijzondere tarie ven, om met de huidige omstandighe den rekening te houden. AANVANG VAN HET SCHOOL JAAR. BERICHT AAN DE ABON, NENTEN Van 1 September af, zal de Natio nale Maatschappij der Belgische Spoorwegen, geen certificaat van de Gemeenteoverheid meer eischen, voor het toestaan van reductiekaarten voor talrijke families of voor blinden. Voortaan zal de Maatschappij zelf de noodige opsporingen doen om de rechten van de aanvragers vast te stellen. fOm deze controlekosten eenigszins te dekken zal van eiken aanvrager een vast recht van 5 fr. geëischt worden, bedrag dat overeenstemt met de ze- gelkosten waaraan de certificaten van de Gemeenteoverheid onderworpen zijn. De als behoeften erkende personen zullen zooals vroeger bij hunne aan vraag een bewijs van de Gemeente overheid moeten voorleggen, dat hun kosteloos zal worden afgeleverd. aantal gespannen der grooten van Mexico kwamen om afscheid van de keizerin te nemen. Niemand werd mefer toegelaten. Het vorstelijk paar wilde zich ge durende den kostelijken tijd die nog overbleef niet laten storen en wat al die vormen te beteekenen hadden wis ten zij bovendien maar al te goed. Charlotte verkeerde in eene opgewon: den bijna blijmoedige stemming. Vol vertrouwen dacht zij aan de toekomst. Thans zou zij handelen en zelve haal invloed doen gelden voor de be langen van het rijk. In het bewustzijn van het gewicht, harer taak en vol hoop werd haar trots verhoogd en haar betrouwen in de toe komst versterkt. t Binnenkort hoort gij van mij, Maximiliaan, zeide zij vriendelijk toen zij aan den arm van haren echtgenoot door den kleinen tuin wandelde. Zij bleven staan bij den muur van waar men het zicht had over de hoofd stad en de bergketen. Wij hadden den ouden Almonte nooit naar Napoleon moeten zenden. Hij is een braaf en goed man, hij meent het eerlijk maar gij kent de Mexicanen zij zijn zorgeloos en bo venmate gelukkig als zij iets tot den volgenden morgen kunnen uitstellen. Dat de sluwe Franschman zich gemak kelijk van hem afmaakt, is zeer na tuurlijk er. bovendien was Almonte niet zoo goed bekend met de corres pondentie die wij met Napoleon heb ben gevoerd. Door zijne bemiddeling zou de Fransche keizer zich niet laten dwingen zijn gegeven woord te hou den en hij moet zich in zijne onderge schikte betrekking in alle geval zeer onderdanig aanstellen. Ik, vervolgde Charlotte, ik sta geheel anders tegen over Napoleon en in mijne tegenwoor digheid zal hij zich niet met ledige uit vluchten verontschuldigen en het niet betrouwen tegen mij te beweren dat hij moet wijken voor den eisch eener Republiek die pas zulke zware slagen heeft geleden. Hij zal u met beloften en verze keringen trachten af te schepen. Doch slechts met zulke die hij me schriftelijk doet. En Z. H. de Paus 7 Toen wij Z. H. voor de laatste maal zagen was de toestand van Mexi co ons niet bekend. Alles was ons ge heel-anders voorgesteld. Het is niet te denken dat Pius IX zal weigeren mij te aanhooren, ik zal den toestand uit leggen. Z. H. zal onze macht zegenen en bekrachtigen. Mexico is godsdien stig. Het zal voor Rome het hoofd bukken. Zie, daarheen is mijn weg vervolg de zij met klimmende opgewonden heid, terwijl zij haar arm ophief naar de sneeuwtoppen der bergen die in het sterrenlicht fonkelden. Daarheen en vandaar komt ook weldra eene goede tijding van mij tot u. Houd die schoo- ne bergen in het oog, zij zullen de ge meenschap tusschen ons levendig hou den. De keizer lachte weemoedig. Gij hebt goeden moed, Charlotte. Hij drukte haar een kus op het voorhoofd. ('t Vervolgt.) '(Verboden Nadruk.)' Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, j J Van Nuffel-De Gendt^ Kerkstraat 2 IJ Aalst,

De Volksstem | 1939 | | pagina 2