KRANKZINNIG UIT LIEFDE NA 35 JAAR BEGINT GIJ TE STERVEN Mededeelingen aan de Bevolking Rond de nadeelige her bergs lu Hing 23 October H. Zeferinus. Gedurende 16 jaar was Zefirinus de wijze regeerder op den Stoel van Pe trus te Rome. De Kerk beleefde tij dens zijn pontificaat dagen van vrede en vervolging. 24 October. H. Rafaël. De derde dei aartsengelen waarvan de naam ons bekend is door de H.Schrift en die door God, in het Oude Testa ment naar de aarde werd gezonden om den jongen Tobias op zijn reis te vergezellen. Valsche banknoot van 50 fr. te Antwerpen. Door een onbekende werd in een tabakswinkel der Oude Manstraat, een valsche banknoot van 50 fr. uitgegeven. Op de valsche bank noot zijn talrijke missingen aange bracht en eveneens werden een paai" opschriften vergeten. De valschmun- •ter wordt door de politie opgezocht. DE KLEINHANDELSPRIJZEN uitzonderingen na, die aahter kunnen verholpen worden zofruSr tot rant- soencering over te gaan. Zich steunende op deze gegevens was het ministerieel kom&éu van oor deel dat er nog geen aanl^ding bestaat om tot de uitdeeling van rantso'cnkaar- ten over te gaan. UITVOERING VAN WERKEN De Intersyndikale Groepeering voor de verdeeling van koloniale en voe- dingswaren brengt ter kennis van zijn J VOOR D£ LANDSVERDEDIGING leden, in akkoord met den minister i van Economische zaken en Midden-j De paritaire kommissie Int het hout stand, de kleinhandelsprijzen van de en bouwbedrijf heeft Zaterdag namid- volgende waren van Maandag 23 Ok- dag stappen gedaan bij het ministerie tober af, en tot nadere kennisgeving,Van landsverdediging -opi te bekomen moeten beschouwd worden als de dat bij aanbestedingen van dit depar- grenzen tusschen dewelke deze klein - tement voor het bouwep van barakken handelsprijzen mogen schommelen en het aanleggen van verdedigingswer- namelijk volgens de plaatsen en de ken de sociale wetten zouden worden verdeelingsonkosten die hujn eigen zijn nageleefd. Eveneens werd' aangedron De opgevorderde paarden worden car gekocht. De ministers van fi nancien, van landbouw en Landsver dediging na onderzoek van het vraag stuk van de opeisching der paarden, hebben besloten de opgeëischte paar den aan te koopen. De minister van Landsverdediging heeft, in verband hiermede, de noodi- gc onderrichtingen gegeven. Prijs per kg Gerangsch. suiker. Tienen 4.354.75 Gerangschikte suiker andere merken. Kristalsuiker Rijst, Japansche type Rijst Fancy Gebrande koffie Kongo )•- Robusta Zachte zeep Witte -harde, zeep, soort Mar ilie (72 t.h. vetstof. 3.50- gen opdat de opgeëischte werkloozen de gezinsvergoeding zouden trekken omdat anders het bedrag van hun 4.204.60 joon minder is dan hun werkloosheids- 3,353.60 j vergoeding. 3 003,50 Ten slotte hebben zij gevraagd dat 5.005.50,rie aanbestedingen van het ministerie I over heel het land en over alle katego- 1 O.OQ1 2.00 rieën van ondernemers' zouden ver- 3.754,50:Spreid worden, omdaV de werkloosheid overal in dezelfde mate zou wofden 6.50 i opgeslorpt. Gevonden voorwerpen in de trei nen. De ontvanger van de domei nen te Brussel, zal de volgende week al de voorwerpen die tijdens de twee de helft van 1938 in de treinen en sta tions gevonden worden te koop stellen Onder deze voorwerpen telt men 1958 regenschermen, 1782 paar handschoenen, 1129 halsdoeken. 311 wandelstokken, 115 broeken, 435 re genjassen, 634 handtasschen, 1 1 kis ten sigaren en 135 pijpen. De meest verschillende andere voor werpen zullen nog verkocht worden, waaronder 55 fototoestellen, 2 trom petten, 223 geldbeugels, 58 paternos ters, 3 revolvers, 48 pennemessen enz. Gebr. erwten gew. kwal. 3.754,25 Droge ronde erwten 3.003.50j Droge boon, type Danube 3.254.00 Deegwaren a) basis bloem gew. kwaliteit los 3.804.20 b) basis griesmeel, van harde tarwe, gewone kwal. los of in pakken 5.806.40 c) van merk, in pak. 7.408.00 Keukenzout 0.600.75 Produkten van rund- en Ja- de comedie duurt voort en wordt varkensslageri} Inlandsch nog mot don dag belachelijker het gesmolten rundsvet 6.758.00 wordt eenc echte Brufselsche zwans- Inlandsche reuzel, zuiver i partij. DE COMEDIE DUURT VOORT Hooger Hand wil dat alles normaal gaat, en dat de belastingen regelmatig betaald worden doch Hooger Hand handelt juist in tegenovergestelde rich ting en steekt stokken in het rader werk van het dagelijksch leven, door de vervroegde en nadeelige herberg- sluiting. Belgie loopt hoog op met zijne vrij heid, doch er is in Europa geen land waar minder vrijheid bestaat inzake drankgelegenheid dan wel in Belgie. Vooreerst is men er sinds jaren ge schoren met die belachelijke en dom me alcoholwet «genre Vanderveldeo en nu worden al de neringdoeners bo vendien nog geplaagd met een nadee lige en ongegronde herbergsluiting. liesvet 13.0015.00 Centra voor bloedovertappbig. Het Roode Kruis van Belgie heeft een oproep gericht tot de bevolking opdat deze zich tot de beschikking zou stel len van de Diensten voor Bloedover- tapping welke reeds onschatbare diensten hebben bewezen, en menig een het leven hebben gered. Voor het Vlaamsche landsgedeelte worden inlichtingen verstrekt door de volgende gewestelijke Centrums voor bloedtransfusie Brussel Centrale Dienst, 28 Geor ges Brugmannplein Tel. 44.28.00. Aalst 6. Statieplein. Tel. 126. Antwerpen 1 5, Schulstraat Telef. 760.33. 1, Spaansche kade, Telef. Sinds drie weken mogen de Ketjes Gesmolten rundvet in pak- Zaterdags tot middernacht, dus 2 hen 9.009,75 uren langer dan op andere plaatsen, Garaffineerde reuzel 9,50I0.5()jvoor hunnen «quart bock» zitten te Kookchokolade blok I 0.50— I 2.50 j droomen of gazet te lezen. En dat ter Cichorei in pakken volgens gelegenheid vah de opvoering van «De merk en kwaliteit 3.004.40 reis rond de wereld in 80 dagen»; Prijs per liter. "De Meiboom gepiktBrussel neu- Alkoholazijn (inl.) gewone i ter» of andere Brusselsche vaudevil- kwaliteit. basis 6 gr. 1.252.00 le s». Aardnootolie, gew. kwal. 4.756.50; Er ging dadelijk in La Province j Per doos. een algemeen protest t>p tegen dien de hoofdstad nadeele der maatregelen, waardoor 1.151.30 I bevoordeeligd werd ten andere steden. Gent verleden week, en nu Zater- 2.303.75idag Antwerpen, hebben dan'ook eens 2.002.80 mogen openhouden tót 12 uur; ten ge- Brugge 311.14. Gent 4. 198.80. Hasselt Kortrijk 101. Leuven 2777. Vijf Windgatstraat. Telef. 33, Walputstr. Tel. 340. 1 3, St Pietersplein, Telef. St Jozef Hospitaal, Telef. Uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotte door CONSTANT AIMARD 209e Vervolg. HOOFDSTUK XXXVIII Oorlogskans Drie dagen later stiet Miramon Spratts aardnootolie, 1/4 club 22 mm. Portugeesche sardienen in olijfolie, gew. kwalit. 1/4 Club 30 mm. 1/8 Club 30 mm. Marokkaansche sardienen in volge der klachten die uit alle hoeken aardnootolie 1 /4 Club des lands op het Ministerie toekomen. 30 mm. 1.75.2.251 Wij herhalen het nogmaals en met Japansche pilchards, gr. d.2.80;3.25 meer klem dan ooit, 't.wordt hoog tijd Amerik. pilchards id. 4 004.50 dat de comedie derherfcwtrgsluiting een J Lucifers, volg. merk, I pak einde neme. j van 10 doosjes 1.201.401 Dat men, zoóals we steéds staande! Groentenkonserven en stijfsel, zon- hielden, de vrijheid dér herbergrege- der prijsverhooging op de prijzen van ling aan de gemeentebesturen dadelijk Augustus. ONMOGELIJK zich een klaar denkbeeld te vormen van de krijgsverrichtingen op het Westelijk Front, zonder een gedetail leerde, op groote schaal uitgevoerde kaart in kleurendruk. Te verkrijgen tegen 5 fr. Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21 Aalst. m JONGE VROUW VERMOORD w TE LEBBEKE Zondagavond, omstreeks 6 uur, kwam zekere Laura De Wit, wonende te Lebbeke, Kouterbaan, met haar verloofde, een jongen man uit Zele, in eerstgenoemde gemeente langs den Brusselschen steenweg gewandeld. - Dichtbij het grondgebied van de na-', burige gemeente St Gillis Dendermon- de, ontmoetten zij zekeren De Backer, i haarkapper van beroep, wonende te Lebbeke aan de Langestraat. Deze laatste is gewezen verloofde van Lau- ra De Wit. Toen hij het tweetal zag i sprong hij van zijn rijwiel en vroeg I het meisje tot bij hem te komen wat de j jonge vrouw deed. De Backer trok als- j dan een mes uit den zak en plofte het in den buik van de ongelukkige vrouw die kermend neerzeeg. Ooggetuigen snelden toe terwijl de dader op zijn fiets sprong en zich bij de Dendermondsche rijkswacht ging aanmelden. Geneeskundige hulp aan het slacht offer kon niet meer baten, want een tiental minuten na het gebeurde is het meisje overleden. Met welke snelh-eid wordt gij oud? ROND de 35 komen wij allen op "halfweg" van ons bestaan. Waarom blijven sommige menschen jong, om het even hoe oud zij zijn, terwijl andere snel voor den tijd oud worden Dokters hebben bij de studie van de levende weefsels vastgesteld, dat; niets er zich tegen zou verzetten dat de mcnsch honderd en nog meer jaren oud zou worden, wanneer zijn orga nisme vrij van alle giftstoffen zou kunnen worden gehouden. Dat ideaal is nog niet moge lijk. maar het is bewezen dat de hoofdbron der giftstoffen, die ons oud maken de karteldarm (dikke darm) is. De karteldarm is een lange buis, waarin zich de voedselresten verzamelen nadat zij door den acht meter langen dunnen darm zijn gegaan. Minstens éénmaal- per dag moet hij algeheel en zonder de minste inspanning leeg worden ge maakt. Kaïicldarm (dikke .darm) VOORLOOPIG NOG GEEN RANTSOENKAARTEN terugschenke. Daar waar soldaten gekantonneerd zijn, kunnen de burgermeesters zich ge makkelijk verstaan me. de plaatselijke hooge militaire overheden over I het sluitingsuur der herbergen; ten an- Een beperkt ministerieel komiteit dere, daar verdienen de herbergiers heeft zich Zaterdag langdurig bezigge- ruimschoots hun kost binst den dag. houden met de vraag of er thans zal In de groote steden, waar nu minder dienen overgegaan te worden tot de soldaten gekantonneerd zijn dan wel uitdeeling van de rantsoenkaarten. in de gewone tijden heeft het sluitings- Uit de gegevens verstrekt door den uur niet de minste reden van bectaan minister van bevoorrading is geble Die sluiting berokkent onnoembare ken dat de bevoorrading als normaal schade aan duizenden lieden en aller- mag aanzien worden op enkele kleine hande neringdoeners. DOODELIJK ONGELUK TE ANTWERPEN Zondagnamiddag had te Antwer pen op de Jan van Rijswijcklaan, ee& doodelijk ongeluk plaats. De slagersjongen René Metsu, 19 j. oud, wonende Offerandestraat 3, te Antwerpen, reed met een motorbak fiets op de Jan Van Rijswijcklaan.Ter hóogte vap- de Kalonielaan- reed de motorrijder van rechts naar links, om terug naar de stad te rijden. De onge lukkige werd echter gevat door een auto, bestuurd door den Duitscher E., uit de Lange-Herentalsche straat. De motorrijder werd te gronde ge: slingerd en vreeselijk verminkt. Hij overleed nog voor zijn aankomst in een ziekenhuis. Het stoffelijk over schot werd naar het doodenhuis van de Korte Dijkstraat gevoerd. Door de plotselinge zwenking van den auto, kwam deze tegen een paal terecht en vervolgens tegen een ka- bine van de elektrische verlichting, waarna het voertuig kantelde. De be stuurder liep gelukkig geen letsel op. Het parket kwam ter plaatse. de troepen van Escobedo en werrf'worden, senores, want ik begin mijn Volkomen verslagen. Hij moest de wijk nemen naar Queretaro. Met moeite sloeg hij zich door de Juaristischc benden heen die de baan bezette. Bij gelegenheid van deze overwin ning van Escobedo liet deze wreedc Juaristische generaal 98 vreemde ge vangen soldaten waartusschen een aantal Belgen op echt bloedige wijze doodschieten. In de hoofdstad kwamen die tijdin gen aan en maakten de ministers rade loos. Niet dat zij zich om Maximiliaan bekommerden. Heere neen Hadden zij met zijn leven de machl kunnen koopen al die Mexicaanschc Judassen en lafaards zouden hun meester gauw overgeleverd hebben. De ministerraad was vergaderd. Lares, de sluwe Mexicaan had juist het woord gevoerd. Daar werd plotseling de deur ge opend... De ministers rezen blijkbaar ont steld van hunne zetels op. De keizer Zijne Majesteit stond op den drem-i pel zonder een woord te spreken en met de handen op den rug sloeg hij de vergadering gade. Lares bekwam de eerste weder van den schrik. 1 Met kruipende vriendelijkheid kwam hij naar den keizer geloopen. Uwe Majesteit, sprak hij, wij wilden zoo juist er over gaan beraad slagen hoe wij 's Rijks schatkist het spoedigst zullen krijgen. Zoo sprak Maximiliaan kort. Ja, sire en... Daarmede hebt gij u lang bezig-j gehouden, zeide de keizer droogweg.. Waar is de uitslag Dat moet ander: Juist, sprak de keizer met een Rio-Blanco, eene kleine rivier die naar bitteren glimlach. Misschien zullen de den stroom Sierra Porto loopt. Juaristen uiteengaan als gij uwe belof ten tot hen wildet uitstrekken. Lares voelde den Schamp. Uwe Majesteit doet mij onrecht aan, sprak Lares. Wat is thans uw raad, senor. Sire, sprak de minister, er zijn geen beter generaals dan Miramon en Mejia, maar aan het leger ontbreekt de geestdrift en er is maar een ding die hen de geestdrift geven kan. En dat is vroeg Maximiliaan in spanning. De tegenwoordigheid uwer jesteit, bij het leger. De oud' ontwaakte Ma- Wanneer gij echter oud wordt, vervuilt dezo kartcldarm als een waschtafelbuis of een water ketel. De opgestopte afvalstoffen kleven aan de wanden, gisten cn doen giftstoffen ontstaan die door het heele organisme dringen, uur na uur, op de manier van de giftstoffen van een aangestoken tand. Die voortdurende vergifti ging verzwakt U lichamelijk, vermindert U geestelijk. Gij hebt pijn in lenden en ledematen, gij raakt buiten adem wanneer gij de trappen oploopt, gij slaapt slecht. Uw eten verteert slecht. Gij voelt U voortdurend vermoeid, ter neergeslagen en gedrukt. Hoe de vervuiling van den karteldarm tegen te gaan Een groep geneesheeren is aan het einde gekomen van 1400 klinische proefnemingen op dames en heeren, die zich daar vrijwillig aan hebben onderworpen. Verschillende laxeermid delen werden beproefd. Sommige werden niet bevredigend geoordeeld omdat zij een hevige verwijdering van nog niet verteerde spijzen veroorzaken, andere omdat zij den kartcldarm heftig prikkelen. Het ideale zuiveringsmiddel is gebleken Kruschen Salts te zijn. De proefnemingen van de geneesheeren hebben aangetoond, dat een kleine dosis Kruschen Salts's morgens op de nuch tere maag genomen, zacht maar zeker zorgt voor den afvoer van alle giftstofverwekkende voedselresten en de wanden van den karteldarm voortdurend zindelijk en gezond houdt. "Wij meenen verklaren de dokters in hun verslag dat dit een van de belangrikste onder- zoekingen is, die wij hebben gedaan en dat de kleine dageiijksche dosis Kruschen het meest bevredigende middel is dat de wetenschap kent om de zuiverheid van den karteldarm te verzekeren." 0p Uw beurt! Millioenen trouwe gebruikers van Kruschen door de heele wereld hebben hun energie en hun kracht te danken aan een zuiveren kartcldarm. En alles wat zij daarvoor doen bestaat erin een beetje Kruschen te nemen in hun ochtenddrank of in een beetje warm water. Op Uw beurt moet gij Kruschen nemen en Uw jeugd behouden voor enkele centieinen ^er MOTORRIJDER GEVALLEN EN GEKWETST TE NINOVE De 24 jarige Maurits Stanfeyn, wo nende te Brussel, kwam Zondagmid dag per motorfiets uit de richting van Ninove, met bestemming naar Aalst. Op een gegeven oogenblik moet de man geslipt, wat voor gevolg had dat hij met geweld te gronde werd ge slingerd en vrij ernstig gewond werd aan het hoofd en het linkerbeen. Hij werd in een wagen geplaatst die hem naar Aalst voerde, waar hij genees kundige hulp ontving. Zijn toestand boezemde echter geen onrust in. komst bracht daarin dan ook eene al- gemeene vreugde teweeg. Oud en jong Nabij de stad verrijst de heuvel San kwam hem te gemoet tot aan de Cues- geduld te verliezen. Uwe Majesteit kan er zich van J verzekerd houden dat wij... Nog steeds zullen voortgaan met beraadslagen totdat de Staat ten gron-j de zal zijn gegaan, viel de keizer hem op gestrengen toon in de rede. Sire Laat mij spreken. Lares. Wij j staan thans op den rand van een 1 Staatsbankroet en ik ben niet voorne-j mens dit met de handen in de zakken af te wachten. Of hebt gij nog niet! voorgenomen hoe het te lande toe gaat... Gij weet wat ge mij beloofd hebt en onder welke voorwaarden ik naar hier gekomen ben Uwe Majesteit kan er zich van j verzekerd houden dat wij met alle krachten voor haar trachten te werken1 en ik geloof zeker dat alles nog goed terecht komen zal. Laat mij dan uw raad hooren, hernam de keizer. Hij was verstoord. Het belangrijkste is, sprak Lares dat de invloed van Juarez worde ver nietigd in het leger. Gregorio en ten westen de heuvel J. cal. Te midden van de opening van een boog van bergen verrijst aan het west einde der stad de Cerro de las Campa- nas. Daar zou Maximiliaan vallen. Van dien cerro uit overziet men, als men zich naar het noorden wendt, den San Gregorio en San Paplo, en links af de vlakte van Guadalajara. Al deze hoogten waren gedurende het beleg door den vijand bezet, uitge zonderd de Cerro de las Campanas en fierheid der Habsburgers het aan het opsteinde der stad op eene hem en niet vonkelende j rots gebouwdeklooster Cruz. ta Chine, eene hoogte, die ongeveer achthonderd meter van het tolhuis der Garita de Mejico verwijderd ligt, en ontving hem en de troepen die hem vergezelden, met een welmeerierid ge juich, dat ons goed aan het harte deed. Tusschen de hoogte en de poort stonden^de troepen, die in de stad la gen geschaard en werd de keizer door generaal Miramon en den civielcn en militairen prefect der stad, generaal Esscher, met eene korte, hartelijke toe spraak verwelkomd. De generaals Mejia, Castillo, Arellano, Valdez; Cas anova en een groot antal andere offi cieren hadden zich daar insgelijks ver- oogen riep hij I Queretaro v#as niet geschikt? omWd Naar Queretaro Aan het hoofd eene belegering daarin af te wachten. Tusschen de troepen van Queretaro, van mijn leger t Is inderdaad daar! Het ware moeilijk geweest eene die rn het gelid geschaard stonden, dat ik overwinnen of sneven moet. slechtere plaats uit te kiezen en Maxi-1 reed de keizer nu de feestelijk verster- De teerling was geworpen. miliaan werd er misschien door de ver-/d<* stad binnen en naar het Casino toe, Naar Queretaro I I raderlijke Mexicanen heengestuurd alwaar hij zijn intrek nam. Bij het Den 12n Februari vertrok Maximi- als in eene val binnenrijden daarvan struikelde het Inderdaad Queretaro is in eene paard des keizers, hetgeen sinds over- tskloof gelegen. De stad is geheeloude tijden als een ongunstig voortee- door bergen ingesloten en volkomen1 ken beschouwd, maar bij de toenmali- liaan aan het hoofd van zijn leger. prijsgegeven aan het geschut der be legeraars. Maar Queretaro had den naam van de sleutel te zijn van Mexico. Het bezet van Queretaro is een zoo HOOFDSTUK XXXIX HET EINDE NADERT Met gejubel werd de/keizer te Que retaro zelf ontvangen want de stad was goed keizersgezind. Overigens waar Maximiliaan ook j belangrijk feit in de geschiedenis de- kwam won hij aller hart door zijne zer eeuw dat we hiervan een breed- eenvoudige openhartige en blijkbaarvoerig vei haal willen geven, schrandere persoonlijkheid. We verleenen het woord aan den Eilaas te Queretaro zou de moe-j Duitschen prins van Salm, een man dige man laffelijk en barbaarsch om-J van edel karakter, die naast Maximi- ver worden geschoten. liaan als kolonel vocht. Queretaro was eene stad van onge-j «Op den 19 Februari, ,s morgens veer 40.000 inwoners in 1867. om tien uur, zoo verhaalt hij, kwamen Zij vormt een rechthoek die zich wij te Queretaro aan. van 't Noord Oostennaar het ZuidDeze stad had zich altijd bijzonder Westen uitstrekt. i getrouw aan de zaak des keizers be- Langs de noordzijde J6 1 J stroomt detoond, en de tijding van diens aan- ge vreugde ternauwernood bemerkt werd. De keizer ontving nu de autoriteiten der stad alsmede de hoogere geeste lijkheid en liet een gdeelte der offi cieren, die te C^iretaro in garnizoen lagen, aan zich voorstellen. Daarop begaf hij zichnaar de kathedraal, waar een plechtig Te-Deum gezongen werd. ('t Vervolgt.) '(Verboden Nadruk.")', Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver boden, te verkrijgen Boekhandel, j. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 211 Aalst,

De Volksstem | 1939 | | pagina 2