Mmm Zoo KRANKZINNIG DIT- LIEFDE WEU of GAL VAN UWE LEVER OP- Aspirine f JE De lage boterprijzen De Socialisten en de\Ministerie van Nat neutraliteitspolitiek Voorlichting liet sluitingsuur der Drankhuizen 26 October. H. Evaristus.Een der eerste pausen der Roomsche Kerk. Tijdens zijn regeering was de christen heid het voorwerp van moeilijkheden en vervolging vanwege de heidensche heerschers (lie eeuw.) De soldij onzer soldaten. Naar aanleiding van de talrijke gewettigde klachten over het verzuim der uitbeta ling van de soldij van 1 fr. per dag aan de soldaten, wordt in het ministerie verzekerd, dat de soldij van 1 fr. per dag aan dc soldaten van I November af zal betaald worden en wel met te rugwerkende kracht tot I October. De soldaten zullen dus nog een weinig geduld moeten oefenen en dan zullen ze de nieuwe soldij met achterstel ont vangen, zoodra de vereischte formu lieren gedrukt zullen zijn. SchatlóstcOTtificaten. Dé minister van Financien brengt ter kennis van de belahghebbendén, dat er op Vrij dag 27 dezer zal worden overgegaan tot de toewijzing van een kapitaal van 40 millioen frank schatkistcertificaten met twee en negentig dagen looptijd, gedateerd 31 October 1939 en verval lend op 31 Januari 1940. De brieven met aanbod moeten aan de Nationale Bank van Belgie, Ber- laimontstraat, uiterlijk den dag zelf van de toewijzing te 10 uur geworden; de nettoprijs van de toegewezen certi ficaten dient in 's Rijks kas gestort op 31 October 1939 overeenkomstig de algemeene bepalingen betreffende der gelijke toewijzingen, die het voorwerp hebben uitgemaakt van dc in het Bel gisch Staatsblad van 4 Februari en dat van 2-23 Juli 1937 opgenomen be richten. gaat het bijna altijd: Onver wacht en als men er 't minst aan denkt heeft een verkoudheid U te pakken. Daarom moet U ook steeds Aspirine in huis hebben, om bij de eerste kenteekenen dadelijk te kunnen ingrijpen. mi rnoouci nmioimn UpIrtM uit kirt, saai. Mek iimm ii« De Internationale Watertentc on stelling te Luik. Op de buitengewo ne begrooting van 1939 was een kre diet ingeschreven van 15 millioen voor het verwezenlijken van de Internatio nale Wntertentoonstelling te Luik.Daar dit krediet onvoldoend gebleken is wegens de moeilijke omstandigheden in dewelke de tentoonstelling zich heeft bevonden, grootendeels tenge volge van de onzekerheid van den al-1 gemeenen toestand en de ongunstige' economische verhoudingen, heeft de ministerraad besloten dit krediet op 30 millioen frank te brengen. Door ministerieel besluit verschenen in het Staatsblad in datum van 24 Oc tober, wordt de rekenplichtige der vastgelegde uitgaven er toe gemach- tigd deze som te trekken op de bui- j tengewone begrooting van 1939. De prijzen van dc boter in den groothandel zijn op dit oogenblik bui-( tengewoon laag. Het verschil met dc prijzen over de- zelfde periode van 1938 en zelfs van, 1937 bedraagt 7 tot 8 fr. per dag. De groothandelsprijs bedraagt op dit oogenblik 16 a 18 fr. voor goede melkerijboter, tegenover 23 a 23 fr. voor dezelfde periode der vorige twee jaren. De prijzendaling, die over de laat ste drie weken nog aanzienlijk is toege nomen, wordt voor onze melkvoort- brengst een ware ramp. De gevolgen van dezen erbarmelijken toestand vormen een groot gevaar voor eene zelfs nabije toekomst, zoowel voor wat betreft de bevoorrading van de! bevolking in zuivelprodukten als voor' wat aangaat de economische en socia- b toestand van onze landbouwbevol king. Het is derhalve hoogst wenschelijk dat de kleinhandel onmiddellijk zijn prijzen zou aanpassen aan die van den groothandel. Indien overal de verdceler de boter aan de verminderde prijzen zal aan-j bieden zal zulks zeker een machtige prikkel zijn voor meer verbruik boter, die nog steeds de onvervangba-1 re en voornaamste van alle verbruiks- De hoevelheden in frigo bewaarde boter. Gekoelde Boter. Bevroren Boter 16 Sept. 1939 128.243 4.877.3671 I Oct. 1939 124.266 4.870.103 16 Oer. 1939 123.874 4.925.691 De herstellingswerken aan het Al- bertkanaal. Dinsdagvoormiddag vergaderde de hoogere Raad van Bruggen en Wegen onder het Voorzit terschap van den h. Minister van Openbare werken. Belangrijke beslui ten werden genomen en de h. Minister heeft per diensttelegram opdracht ge geven tot de onverwijlde uitvoering van de vastgelegde maatregelen. Uit het leven van Keizer Maximiliaan en Keizerin Charlotte door CONSTANT A1MARD 2 I I Vervolg. In vroegere jaren had hij bij zekere gelegenheid Queretaro aan de libera len ontnomen. Toen hij de stad bin nendrong namen de laatste vijanden d** wijk naar de eerste verdieping van het raadhuis. Jejia vertoonde zich aan het hoofd eener ruiterbende voor dit gebouw, snelde met de lans in de hand de trap op. stormde de groote zaal van het raadhuis binnen en dwong de vijanden die daar eene schuilplaats gezocht hadden, zich over te geven. Daarop begaf hij zich naar het balkon en hief voor zijne zegevierende troepen een «hoera» aan. Don Severo de Castillo, een klein Zwartharig, mager, zwakkelijk en bij na geheel doof man, was in vroegere jaren door de liberalen gevangen ge nomen en de wreede behandeling die hij in de gevangenschap onderging, had zijne gezondheid geheel verwoest. Hij werd namelijk veroordeeld zijn verbluf te houden op het in den Stillen Oceaan gelegene eiland Isla de Cabal- los. dat zoo ongezond is, dat geen mensch daar langer dan eenige jaren ïn leven kan. Levensmiddelen zijn er volstrekt riet te vinden, waarom de gevangene vetten blijft. Het zal ten slotte eene, mildering brengen aan den neteligen toestand waarin de melkveeuitbating op dit oogenblik verkeert. Zooniet zal de melkveeuitbater on-j vermijdelijk verplicht zijn zijn melk-, veestapel nog meer in te krimpen wat ten slotte zou uitloopen tot eene on-1 vermijdelijke schaarschte van melk, boter en vleesch, indien er aan d> tegenwoordigen toestand geen v< betering komt. DUIVENCACHETTEN met doosje en fleschje inkt aan 12,50 fr. (twee regels), één regel meer 13,50 fr. Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21, Aalst. van tijd tot tijd door visschers van rauw vleesch en meel voorzien werd. Castillo bracht een geheel jaar alleen op dit eiland door. Hij had voor zich eene hut van cactus gebouwd en sliep op eene legerstede van riet. Eindelijk gelukte het hem deze vreeselijke ver blijfplaats met behulp van een vis- scher Lc "ontluchten. Castillo is een rechtschapen, eerlijk man en een getrouw aanhanger van den keizer. Hij is een uitstekend sol daat, en zijn kalmte en koelbloedig heid in het hevigste vuur zijn werkelijk bewonderenswaardig. Vrees is hem ge heel vreemd en midden in den strijd gaf hij zijne bevelen met evenveel kalmte en overleg, alsof hij in zijne {kamer geweest was. Hij was, mijns in- ziens, de beste krijgskundige onder al le Mexicaansche generaals. Don Ramirez Arellano is een zeer innemend en beschaafd man. Hij is in de dertig en heeft een zeer donkere gelaatstint en een keurig zwart baard je. Hij is een uiterst bekwaam artillerie officier en werd later het opperhoofd MINISTER SPAAK ONTSTEMD OVER DE HOUDING VAN ZIJN PARTIJGENQOTEN De socialistische groepen van Ka mer en Senaat hebben Dinsdagnamid dag hun wekelijkschc vergadering ge houden in het Parlement, ditmaal on der voorzitterschap van den heer Vinck, voorzitter van de Senaats- groep. De mededeeling die na afloop van de vergadering werd verstrekt, zegt dat de groepen hebben besloten op hun volgende vergadering de voL geride punten te laten bespreken de toestand in Congo door heer Anssele; het indexcijfer, door heer Hoeyaux. Ordemoties werden dan ontwikkeld door de heeren Harmignies over de verslagen, die naar aanleiding van de groepsvergaderingen worden opge maakt. en door dén heer Van de Vel de, over den toestand 'Vfin de gezinnen van Fransche gemobiliscerden in Bel gie en van Belgische gemobiliseerden in Frankrijk. Hij drukte den wensch uit dat eerlang een stelsel van weder- keerigheid zou worden ingevoerd om den toestand van deze gezinnen te verbeteren. Minister Soudan gaf de verzekering dat eerlang een wetsoAtwerp >n dien zin zou worden aanhangig gemaakt. Daarna kwam de buitenlandsche politiek te berde. De heer Rolin droeg een verslag voor over de houding van Belgie ten overstaan van de internationale crisis. De heer Spaak, minister van Buiten landsche Zaken, heeft radikaal gewei gerd op dit verslag té antwoorden, evenmin trouwens als op de opmerkin gen en vragen die in den loop van de bespreking tot hem zoudon worden ge richt. Hij verklaarde dat -hij er genoeg van had in zekere socialistische kran ten zijn opvattingen te zien verdraaien en dat hij elke aanleiding tot verkeer de interpellatie van zijn woorden zou uitschakelen, door over de buiten landsche politiek te zwijgen. Toch bieef hij nog even aan het woord om het feit aan de kaak te stel len dat sommige socialistische manda tarissen en hierméde zijn mevrouw Blume en de heerenPiérard, Houyaux en Gailly bedoeld het noodig heb ben geacht naar Parijè te reizen om daar achter den rug vart de regeering, contact te zoeken met de Fransche re- geeringskringen, en okv Frankrijk te gaan inlichten over de volgens hen waarachtige opvattingen van de open bare opinie in Belgie. De heer Huysmans" heeft daarna de militaire toenadering van Belgie tot Nederland bepleit, doch de heer Vos heeft doen opmerken -dat een discussie over dit onderwerp ais overbodig kon worden aanzien, vermits Nederland van een dergelijke toenadering niet wil weten. Een ander spreker protesteerde over de Duitsche drijverijen te Eupen-Mal- medy. LEERT FRANSCH, ENGELSCH en DUITSCH zonder meester. Boeken le, 2c en 3e deel Prijs per deel 24 fr. Boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat 21, Aalst. Er wordt de burgerlijke oorlogsinva liden, die een rente genieten uit hoof de van minstens 25 t.h. invaliditeit, herinnerd, dat de witte kaart waarvan zij houder zijn, en waarbij hun 50 t.h. vermindering wordt verleend op de normale prijzen der spoorwegbiljetten, slechts geldig is tot 31 December 1939 De belanghebbenden worden drin gend verzocht een nieuwe fotografie te laten geworden aan den heer Mi nister van Financien, Diensten van Burgerlijke Oorlogsslachtoffers, 14, Wetstraat te Brussel. De achterblijvers stellen zich er aan bloot de nieuwe kaart voor het vijfja rig tijdperk 1940-1944 niet bij tijd te i ontvangen. NAAR EEN RECHTSCHE RE. 1/0 LU TIE IN OUITSCHLAND Londen, 24 October Naar men hier uit New York ver neemt, heeft de Engelsche oud-minis ter Duff Cooper aldaar in een vraag gesprek met journalisten gezegd, dat er aanwijzingen zijn voor het uitbre ken van een rechtsche revolutie in Duitschland. De redenen voor deze verwachting wilde Duff Cooper niet nader ontvou wen, maar hij verzocht aan zijn woor den te denken, als het zoover gekomen zou zijn. In aansluiting met bovengemeld be richt, schrijft men uit Zurich dat men sedert eenige dagen aldaar vrij nauw keurige berichten ontving over een on derzoek der Gestapo tegen een aantal hooge personaliteiten, beschuldigd van monarchistische drijverijen. Het grootste geheim zou door de overheden bewaard worden, betref fende de aanhoudingen die reeds ge daan werden. Het is evenwel geweten dat verschil lende hooge officieren van het actief leger en van de reserve in hun garni zoenen geconsigneerd werden en an dere ontheven van hun bevelhebber schap. Onder deze laatsten worden de na men genoemd van generaal von Ham- merstein, die stafoverste was voor von Fritsch en van generaal Stupnagel. De eerste die bevelhebber was benoemd van het bezettingsleger in Polen, werd aangehouden nog voor hij in functie was getreden. De tweede werd aangehouden enkele dagen na dat hij tot bevelhebber was benoemd van de reserve-officieren van het 3e legerkorps te Berlijn. DE KRACH TE BRUGGE De krach maakt veel ophef te Brug ge en ook te Knokke, waar de betrok ken notaris Standaert zijn villa had. Het tekort zou meer dan 5 millioen bedragen. Verscheidene huiszoekin gen zouden reeds plaats gehad heb ben. Als curatoren werden aangesteld mrs Carton, Bouudolf en Kempinck. Nopens de plaats waar den opge- zochten notaris zich zou kunnen bevin den, worden allerhande gissingen ge maakt. Sommigen beweren dat hij de wijk naar Nederland heeft genomen terwijl anderen nog beweren dat hij als reserve-officier voorloopig niet zou kunnen verantwoordelijk worden gesteld. In elk geval bevond hij zich nog ver leden week te Brugge. Het nationaal verbond van het Bel gisch hotelbedrijf heeft een nieuw ver zoekschrift gericht tot den eerste mi nister om aan te dringen opdat, wat de sluitingsuren voor de drankslijterijen betreft, onverwijld teruggekeerd zou worden tot den normalcy, toestand. De hotelhouders steunen hun ver zoek op het feit, dat nu ook Zondags namiddags de drankslijterijen, geo pend mogen blijven, en dat dit op sommige dagen te Brussel en in ande re groote steden ook tot middernacht werd toegelaten bij gelegenheid van de opening van tentoonstellingen, schouwburgen enz., zonder dat dit eenig bezwaar heeft opgeleverd. MOTORRIJDER KOMT ONDER AUTO TERECHT TE RONSE Dinsdagnamiddag kwam dokter Van Ongeval, wonende le Schorisse, per motor van de Markt te Ronse ge reden uit de Biezestraat, toen op de kruising van de Koeifeeste en de Bruulsüjaat«hij in botsing kwam met a,en aqtp yan De Jonghe Maurits, handelaar te Ronse. De :motorvoerder verdween onder het voertuig. Voorbijgangers snelden toe en haalden het slachtoffer na veel moeite van onder de auto. Dij liep een gebroken been en pols op, alsme de vele kneuzingen over gansch het lichaam. Dokter Dehet kwam hem onmiddel lijk de noodige zorgen toedienen en achtte zijn toestand erg zorgwekkend. Zonder calomel en s morgens zult gij monter en frisch uit het bed springen. Ds lever moet eiken clag één liter gal in de Ingewanden uitstorten, wanneer dc gal niet vrij toevloeit, kan uw voedsel niet verteren: het bederlt. Kwade gassen doen uw lichaam zwellen'. U lijdt aan verstopping. Uw orga nisme wordt vergiftigd en U is zwaarmoedig en terneergeslagen, u wordt een zwartkijker. Een laxeermiddel Is een noodhulp. Een ge dwongen stoelgang bereikt het doel niet. Alleen de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen het vrij toevloeien van de gal verze keren. wat U er weer bovenop zal helpen. Het zijn zachte plnntenuittrekscls, die werkelijk op verrassende wijze het toevloeien van de gal bevorderen. Eisclit de Kleine Carters Pillen goor de k§ver. In alle apotheken fr. Onze plicht eischt nu, voor de bei de heiligste voorrechten des lands te strijden, voor zijne onafhankelijkheid, die bedreigd wordt cfoor mannen, wier zelfzucht hun zelfs nationaal eigen dom deed verkoopen, en evenzoo voor het herstel der órde in het land, die wij dagelijks ten nadeele onzer vreedzame burgers verstoord zien. In onze handelingen vrij van allen vloed, van allen vreemden druk, zul len wij daar naaf streven de eer van onze roemrijke nationale vlag op te houden. tocht in het Noorden te beginnen. i> Laat ons vertrouwen op God, die Mexico beschermt en zal blijven be schermen, en laat ons ons getrouw van onze taak kwijten. Leve de onafhankelijkheid Maximiliaan. San Juan del Rio, 1 7 Februari 1867.» Op den 21 en Februari noodigde de keizer de bevelhebbers der verschillen de korpsen en de autoriteiten der stad ter maaltijd. Ik kreeg insgelijks eene POLITIE-INSPEKTEUR VERON GELUKT TE ANTWERPEN Aan de d'HerboUvillekaai te Ant werpen gebeurde Dinsdagnamiddag een vreeseïijk ongeluk, waarbij een po- litie-inspekteur het leven verloor. Inspekteur Prosper De Bock, 42 j. oud, gehuwd en wonende Viséslraat' reed in gezelschap van zijn kollega, inspekteur De Clercq, per rijwiel langs genoemde kaai.Gekomen aan de poort aan de afdaken 7 en 8, zwenkte in specteur De Bock, die voorop reed, binnen de afsluiting. Hij werd echter gegrepen door een vrachtauto, die bui tengereden kwam. De ongelukkige kwam onder een der achterwielen te recht en bleef vreeseïijk gewond lig gen. Hem werd de borstkas ingedrukt en de schedel gebroken. Het slachtoffer werd onmiddellijk met den ziekenauto naar het Sint Eli- sabethgasthuis overgebracht, doch bij de aankomst aldaar bleek hij overle den. Het stoffelijk overschot werd als dan naar het lijkenhuis der Korte Dijkstraat overgebracht. Het parket is op de plaats van het ongeluk afgestapt. uitnoodiging en zat naast kolonel Lo- Ik hoop, dat de generaals aan hun-pez die met den keizer, die vlak te- ne officieren en deze aan hunne dappe- genover mij plaats had genomen, een re troepen, een waardig voorbeeld van druk gesprek voerde, onvoorwaardelijke gehoorzaamheid I De gunstige indruk dien Lopez door en van de strengste krijgstucht zullen zijn geheeie voorkomen zoowel als geven, zooals dit voegt aan een legerdoor zijne gedragingen, maakte, deed I dat geroepen is om de nationale waar- j zelfs niet in de verte het vermoeden 'digheid te verhoogen. i bij mij opkomen, dat hij eenmaal de Over dapperheid en gevoel vanverrader van Queretaro zou worden, eigenwaarde spreek ik tot .Mexicanen! Op den 22n in den morgen reed de gedragen werd. Mendez was èen bui- niet. want deze zijn een erfdeel dat aankeizer in gezelschap' van zijne gene-1 tengewoon goed partijganger hij was ons land aangeboren is. J raals naaide ^Garita de Celaya om zeer dapper, werd door zijne soldaten GENERAAL MEJIA mijnhier van Bichuagan jyinkwam met zij- Ik heb den dapperen generaal j generaal Mendez te ontvangen, die der gazamenlijke artillerie in Quereta- Marquez tot het opperhoofd v« ro. generalen staf benoemd en het in drie corpsen verdeeld. Het over het eerste neemt de koene helaas I tot Reeds den 1 7en had de keizer de volgende dagorder uitgevaardigd, die nu te Queretaro bekend gemaakt j werd Ik stel mij heden aan het hoofd van mijn leger, dat zich nog geen twee maanden geleden begon te verzamelen 1 en te formeeren. en waarvan ik thans het opperbevel op mij neem. >1 Reeds een geruimen tijd heb ik met verlangen naar dezen dag uitge- 1 zien, maar hinderpalen welke niet uit den weg te ruimen waren, verhinder den mij tot dusverre, mijn gevoel als jgoed en getrouw patriot te volgen vergood, maar was, - - ..reedheid geneigd, leger ne brigade, die vierduizend man sterk j-jij was trouw aan den keizer ver bevel jen uit manschappen van allerlei wa-1 kleefd, maar een geslagen vijand van gene-, pens samengesteld was. Miramon, dien hij wantrouwde en van raai Miramon op zich het tweede zal j Don Ramon Mendez was een kleine Jwjen fojj beweerde, dat hij zich weinig aan zijn tegenwoordig opperhoofd, j gezette Indiaan ^met een innemend^ ge-|0m den keizer en het keizerrijk bekom- het derde aan dén onverschrokken zicht en donkerbruin haar en baard,die1 mercje maar slechts eerzuchtige. generaal Mejia toevertrouwd worden. er in zijn rood Mexicaansch huzaren- Ik verwacht ook dagelijks de aan-buis en met de onderscheidingen die komst van den met roem bekenden j hij als generaal droeg, zeer goed uit- I generaal Mendez en van zijne getrou- zag. Hij droeg een sombrero evenals we, beproefde troepen, welke hunnede keizer en was behalve met Mexi- plaats bij het tweede corps vinden. j caansche ridderorden ook met het of- Insgelijks bevindt zich de patrio- ficierskruis van het Legioen van Eer tische genei aal Vidaurri onder mijn gedecoreerd, hetwelk behalve door i boden, te verkrijgen Boekhandel, i geleide, om zijne troepen zoo spoedig hem in het leger nog slechts door ko-jj. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat 21] mogelijk te organiseeren en den veld- lonel Lopez en zekeren generaal Calvo^ Aalst, soonlijke bedoelingen had eene meening die vrij algemeen was, maar ('t Vervolgt.); XVerboden Nadruk.)', Krankzinnig uit Liefde, nadruk ver*

De Volksstem | 1939 | | pagina 2