Stadsnieuws «deze kunnen vereffenen. Naar wij vernamen, bieden de ban ken al de vervallen wissels in princiep aan, zonder verplichting van de betrok kenen om deze te voldoen. Nochtans, en dit is een tamelijk gunstig voortee ken voor wat betreft de terugkeer naar een normaal bedrijfsleven, werd over het algemeen een vrij groot aantal wis sels toch voldaan. DE SLACHTOFFERS DER SCHEEPSRAMP MET BELGISCHE KRIJGSGEVANGENEN TE WILLEMSTAD Belgische soldaten begraven te Willemstad. Van Acken A.J.A..; De Backer A. ;J. Bême, Jan-Jozef; De Block P. A. (serg.Barbieux M.Bulcaen M.; Van Biensen; Van den Bossche F.; Charlier G. A. L.; Claes P. A. M.; Clemens; Cloard P. J.Derveaur M. G.; Dubois; Everaert F.; Golinvaux V. J. G.Van Geel 1 Hennebert L. G. J.Van Hyfte C.Herbots E. A.; Husebirnt R.Jan- sens R.Lamy Jan; Lkair Frans; Le- lièvre G. M.Mercier A.De Messen- maecker C.Nijs Jozef; Neefs D. M. J.; Neirynck C. C.Norber Emiel; Van Or- melingen F. A. J.; Renaerts E. L. Verstraete A.; Verhelle M.; Vervynckt A. M.onbekend soldaat; De Buysede L. A.; Bulpa (serg.); Van den Bossche H.; Van den Berg F.; Botte M. J.; Baertens F.; Branswijck Van Cauwenberge R. A.Capron E. Colin M.Cluytens S. C.Casteels F. L.; Cappaert C. L.Delvaux A.; Da- chelet; Dewes; Dubois; Fleurus A. J.; vent C.Van Herck J. L.Van Hoof Falque G. J. G.Hontiens A. H.; Har- A. A.; Ivens G. L. J.; Istage H.; Jan- sens H. L. F.; Konings A.; Laporte F.; Loozen J. F.; Lavis; Le Roi (priester); Merchie R. A.; Michiels A.Masdro- visky R.Martin E. R. G.Merlin; Van der Meers L. P. G.De Mol R. Meerbergs J. L.Martens Ch. A. Van Oosten H. K.; Piraert N.; Petit L. G. J.; Quirini K.René J.; Romain Raul; Servais M. H.; Stevens R.; Van Tongel E. M.; Teirlinckx; Torfs; Tu- relure A. L.Trussart B. J. G.De Vadder A.; Verstraeten E. A. A. Vlour; Vlaminck; Folmer; Verheyden T. J. F. A.Van Minghe E. L. E.Eys- kens M. E.twee onbekende soldaten. kwijten 't Is waar, voegde zij er op zachteren toon er bij, de keizer is goed voor u, maar die goedheid vindt haar oorsprong in de dankbaarheid, Pallas redde hem eens het leven; hij stelde u aan het hoofd zijner lijfwacht en ver hief u alzoo tot het vertrouwelijkste al ler ambten; hij weet het en heeft alle reden om goed voor u te zijn. En hem bij den arm nemend, ver volgde ze Pallas, als Messalina verdwenen is, word ik keizerin, vergeet het niet, den ouden suffen Claudius zal ik in mijn netten vangen eer de zon drie maal ten Westen is gedoken; ik Agrip- pina, zal keizerin wezen, en Pallas haar gunsteling, Pallas mijn raadgever, de gebieder der wereld Toe, voltrek het werk, stoot haar dezen dolk in het hart of beeft ge misschien als een kind, ga, ik wacht u hier, bij Jupiter, ga dan of... En Agrippina wrong den scherpen dolk in haar vuisten. Doch de hoofdman der lijfwacht had zich bezonnen, hij aarzelde niet meer, maar richtte zich in zijn volle lengte op en sprak op korten, drogen toon Geef hier TEELING DER LANDBOUWPRODUKTEN 1940 (Ministerieel Besluit 11-6-1940) Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis, dat er, overeenkomstig het Ministerieel Besluit van 11 Juni 1940, uitgevaardigd door het Departement van Volksgezondheid en Ravitailleering en het Departement van Landbouw, gedurende het tijdvak van 1 5 Juni tot en met 30 Juni 1940, een telling moet gehouden worden van de hierna vermelde in België gelegen teelten A. Winter- en Zomertarwe, spelt, masteluin, rogge, Winter- en Zomer- gerst, haver, paardenboonen, erwten, vroege aardappelen, andere aardappelen, voederbieten, en andere voederworteige- wassen, verbouwd als voornaamste teelt, koffiechicorei, hooiland, weiland, boomgaarden op wei- of hooiland, aller lei gemengde voedergewassen, andere teelten. B. Het aantal der navermelde Hoevedieren Paarden jonger dan 1 jaar, van 1 jaar en jonger dan 3 jaar, en van 3 jaar en ouder, voor landbouwgebruik. Runderen ouder dan 2 jaar stieren, melkkoeien, vaarzen, mestrunderen, trekossen. Runderen jonger dan twee jaar jon ge stieren, vaarzen en kalveren. Varkens beeren fokzeugen, mest- varkens, biggen jonger dan 6 maand. Melkgeiten, schapen, leghennen, mestkippen en kuiken®. Zijn verplicht voor deze telling hun ne aangifte te doen de personen die op 15 Juni 1940 teelten exploiteeren hier- bovenvermeld, waarvan de oppervlakte minstens EEN ARE bedraagt, of houder zijn van een of meer der hierbovenver- melde dieren. Alwie slechts leghennen, mestkippen of kuikens bezit, behoeft deze slechts aan te geven zoo hij er meer dan 20 heeft. De aangifte moeten gedaan worden vanaf eden tot en met 30 Juni 1940, ten Stadhuize, bureel 7, alle werkdagen van 9 tot 12 u. voormiddag en van 2 tot 5 uur namiddag. Gelieve daartoe de tabel in te vullen en de data te raadplegen Voor de aan gifte. En dit eene woord zou het lot van Rome beslissen, den loop der wereld kaart veranderen, volkeren uitroeien, de heilige stad in puin leggen en het kristendom baren op de lijken van zijn duizenden en duizenden martelaren. Agrippina's oogen vlamden alsof de bliksem er een straal in achter had ge laten. Daar Pallas nam den vergiftigden dolk, borg hem in zijn gordel en richtte zich met vaste schreden naar het keizerlijk paleis. De donder dreunde voort in al zijn ontzettende kracht, de bliksem scheen heel den hemel in vlam te zetten, de regen stroomde neer, en de wind huilde kermend om het marmeren paleis van keizer Claudius. De schildwachten aan de groote trap lieten den hoofdman eerbiedig door, want het gebeurde immers dikwerf dat hij 's nachts bij den keizer werd ge roepen. Pallas schreed vastbesloten, doch sluipend en stil, naar de vertrekken der keizerin, in den rechtervleugel van het paleis. Intusschen beschutte Agrippina zich De aangiften zullen in geen geval tot een fiskaal doeleinde gebruikt worden? De betrokkenen die nalaten een aan gifte te doen of die de gevraagde in» lichtingen onvolledig geven zijn vatbaar voor de straffenvoorzien in de artikelen 7, 8, 9 en 10 van het Koninklijk Besluit van 27 Oktober 1939. In geval van weigering, zich te schik ken naar de reglementaire voorschriften, kunnen dezelaatste ambtshalve toege past worden door de zorg van de Over heid en op kosten van de belanghebben den. Daarenboven dient opgemerkt, zoo het mogelijkmocht zijn over te gaan tot een uitdeeling van grondstoffen voor den Landbouw (meststoffen, zaaizaden, voe ders, enz.) zij gebeurlijk zou geschieden volgens degegevens van deze telling. AALST ,den 14 Juni 1490 De Gemeentesecretaris F. De Meyst. De Burgemeester en Schepenen Eug. De Prez. De aangiften zullen aanvaard worden op de volgende data en in volgende orde 25 Juni 's voormiddags letters A eri B.. 's Namiddags letter C. 26 Juni 's voormiddags letter D (tot De Nijs), 's namiddags de overige van D. 27 Juni 's voormiddags letters E - F - G - H en I. 's Namiddags J - K - L - M. 28 Juni :'s voormiddags letters N O - P - Q - R 's Namiddags S T - U. 29 Juni 's voormiddags letter V (van Valckenborgh tot Van Goethem)] 1 Juli 's voormiddags van Van Gucht tot en met de letter Z. V.O.S. Ten einde onze leden in de gelegen heid te stellen hun invaliditeitspensioen en frontstrepen voorts te ontvangen, heeft V.O.S.-Aalst formulieren te uwer beschikking die U kunt afhalen op Dins dag en Woensdag 25 en 26 Juni tus- schen 18 en 19 uur 's avonds bij de makkers Moens E. en De Pril, Naarstig heidstraat 5 en 1 1 of bij makker Van de Voorde L., Gentsche Steenweg, 1 26j Na invulling zullen de formulieren door ons toedoen aan de Nationale Kas te Brussel afgegeven worden. zoo goed mogelijk tegen het onweer; zij wikkelde zich dieper in haar mantel en wachtte. Deze vrouw, die als een echte duive lin geboekt staat en nooit haar weerga heeft gevonden in de geschiedenis, was de schoonste vrouw van haar tijd. Lang opgeschoten had hare houding iets ma- jestatisch. Haar gelaat was van een bo vennatuurlijke schoonheid, doch in haar oogenlag iets tijgerachtigs, dat onwillekeurig huiveren deed. Soms konden ze opvlammen in een zeer hevigen toorn dat de sterkste en onvervaardste mannen er van sidder den. Jong huwde zij Lucius Domitius AEnobardus, een man besmet met alle misdaden, die zijn eerste vrouw van ver driet ten grave sleepte. De jonge Agrippina toonde zich al dra, om haar uitspattingen, de waardige echtgenoote van dien schurk, zoodat deze bij de geboorte van Nero, hun eerste kind, uitriep Hoe wilt ge dat van zulke vrouw en mij een braaf man geboren worde I ('t Vervolgt.)] Verboden nadruk.

De Volksstem | 1940 | | pagina 3