Stadsnieuws VLEESCHBEDEELING DE LAATSTE LOTGEVALLEN VAN ROBERT EN BERTRAND Sport DE GULDENSPORENFEESTEN TE AALST De Guldensporenfeesten van den VI. Toeristenbond te Aalst zijn schitteren- ïier geslaagd dan ooit te voren Aan den prijskamp in het voordra feen namen meer dan driehonderd jon gens en meisjes deel en de plechtige prijsuitdeeling in het stadhuis, voorge zeten door de geestelijke en burgerlijke overheden, bewees welk verrassend hoog kunstpeil de laureaten hadden be reikt. Er werd hun dan ook voor meer dan vijftienhonderd frank aan mooie boeken overhandigd. De openluchtvertooning van «Gu- drun» in het stadspark, waarvan de organisatie tot in de puntjes was ver zorgd, groeide uit tot een waren triomf Bij de 2000 opgetogen toeschouwers tien duizend (10.000) fr. aan Winter hulp deze cijfers zijn welsprekender dan welk uitvoerig verslag ook. Uit het diepgevoelde dankwoord, dat de h. Jozef Van Overstraeten op het einde van beide feesten uitsprak, bleek o.m. dat afdeeling Aalst van den V. T.B. beschermers en medewerkers bezit als nergens wellicht in Vlaande ren hel stadsbestuur, de geestelijke overheid, en in stad en omtrek een prachtige schaar van toegewijde,geest driftige j>ropagandisten. De hh. Van Overstraeten, Talloen en Courteaux mogen met fierheid terugblikken op hun werk in de Guldensporenweek. Deze week 6 rantsoenen vleesch of 210 gr. met beenderen. Zonder been deren is de hoeveelheid die eiken per soon kan bekomen 15.6 gr. runds- vleesch, of 168 gr. varkensvleesch, of 150 gr. kalfsvleesch. HUWELIJK. Op Zaterdag 19 Juli zal in St Jozefskerk door E. H. Willy Van Houtte, het huwelijk ingeze gend worden van Juffer Marie-José Verheyden met den heer Karei Van Houtte uit Torhout, licenciaéit in de tandheelkunde. Van harte proficiat aan het jonge paar en familie. KUNSTVOL ORGELCONCERT. Wegens onvoorziene omstandighe den kon het Orgelconcert dat voor Maandag 14 Juli aangekondigd werd, niet plaats hebben. Jdet werd verscho ven naar ZATERDAG 19 JULI te 20 uur zeer stipt, in de St Martinuskerk. Op het programma werken van Dietrich, Buxtehude, Handel, Vivaldi en J. S. Bach, uit te voeren door den heer SCHUTZ (orgelist) met de mede werking van heeren SCHMIDT en MAAS, violisten TOEGANG KOSTELOOS. Ter plaatse zal een programma aangebo den worden. Men lette wel op het uur want er zal op tijd begonnen worden. GEVONDEN armband-horloge.Te- rug te bekomen bij M. L. Mertens, De Visscherestraat 23, Aalst. DER GROOTE ONDERSCHEIDING.— Juffrouw Van Volsem die zich bereid willig en belangloos ten dienste stelde van Sociale Hulp en daarna van Win terhulp, is in haar examen van sociale assistente met de grootste onderschei ding geslaagd. Haar thesis over de noodtoestanden in de A^Istersche Ge zinnen, is een kostbaar dokument dat zal geraadpleegd worden om die noo- dcn te helpen lenigen. Wij wenschen haar van harte geluk en hopen dat ze nog lange jaren haar volle aktiviteit zal blijven besteden aan het opsporen en lenigen der sociale en lichamelijke nooden van onze Aalster- sche bevolking. Winterhulp-Aalst mag fier zijn over een zoo flinke medewerkster. SOLO-SLIM. Woensdagavond werd in de speelzaal van het St Jozefs college een solo-slim gespeeld door Eerwaarde Pater Mortier met een acht sten van harten aas en vijfden van schoppen aas. De medespelers waren Eerwaarde Pater Pauli, Herman Ras- schaert en Jan Tavernier. Getuigen Eerwaarde Pater Drijvers, Eerwaarde Pater Van Daele, Willy Smekens en Jef De Vos. Een hartelijk proficiat aan den oud- IJzeraalmoezenier. BURGERLIJKE STAND STAD AALST GEBOORTEN van 2—15 JULI 1941 MANNELIJK 8 VROUWELIJK 13 Annie Janseens, Bergem.str. Bar. 2. Paul Arts, Waelestr. 9. Elisabeth Binon, Statiestraat 16. Jacqueline Gabriel, Geldhofstr. 7. Eric Van Geirt, Statieplèin I 1 Hilda Schoon, Kalfstraat 24. Roger Meert, Kluyskensstr. 14. Etienne Kinoo, St Jorisstr. 21. Lutgarda Moeyersoons, Meldert. Jean De Coninck, Kluyskenstr. 19. Mariette De Rouck, Erembodeg. Maria V. Deken, G. Gezellestr. 61. Annie De Haeck, Breedestr. 146. Lilyane Van Kut, Koolstr. 68. Luc. Vermoesen, Moorsel. Philem. Hendricks. O. Denderm.stw Frangine De Schrijver, Naarstigh.str Lilyane Scheerlinck, Diepestr. 22. Henri De Strooper, Ing. Borreman 7 Erna Verbestel, ljzerenwegstr. 18. Denise Van Delsen, Doolhofstr. 98. HUWELIJKEN van 3—16 JULI 1941 Pieler Coppens, schoenm. wonende te Moorsel met Louisa Van Langenho- ve, herbergierster, Binnenstr. 197. Eugeen De Schrijver, bediende. Graanmarkt 7 met Lucienne Coen, Felix De Hertstraat 26. Louis Bruyland, landb. O. Dender- mondstw. 147 met Justina Herssens, breister, Bergekauterlos* 1 Joannes Vanhorenbeeck, wr Maria Maesen, veldwachter, wonende te Nieuwerkerken met Amandina Meert, we Cesar Haelterman, zb. Vakschool- straat 10. Hendrik Peerlinck, drukkersg. Sint Janstraat 34 met Delphyna Van den Steen, tigenstikster, Welvaartstr. 131. Henri De Sutter, betonarbeider, wo nende te Erpe met Maria Huylebroeck, katoenbewerkster, O. Gentbaan 18. Jan Van Geirt, wr Celestina Van de Maele, zb. O. Denderm. stw. 1 21 met Elisa Van der Eist, we Frans De Meersman, zb. O. Denderm. stw. 12. Frans Van Nuffel, fabriekw. wonen de te Herdersem met Pharailda Cami, breister, Bolermelkstraat 44. Frans Van den Borre, schoenm.Ber- gekauterb. 52 met Bertha De Wuffel, bobijnster, St Camielstraat 102. Lucien De Craecker, autov. Merestr. 4, met Irma D'hoye, magazijnnierster, Gentschesteenweg 95. Franciscus Peirlinck, wr Isabella De Range, metser, wonende te Moorsel met Anastasia Daelman, gescheiden J. Hofman zb. Langestraat 1 1 7. Joseph De Geyter, schoenm. St Jo- risstraat 2 met Augusta Wauters, breis ter, Slotstraat 36. Robert Van Hover, tigenstikst. Ing. Bonner, 5, met Rosa Van de Winkel, schoenstikster, Breedestr. 72. Willem Chridlnaens, fabriekw. wo- j nende te Assche^ met Maria Temmer man. katoenbew. Guldenboompl. 34. Alf. Huylebroeck, magazijnier, Bin- nenstraat 67 met Malvina De Reu,hem denmaakster, Koolstraat 43. OVERLIJDENS v. 2—15 JULI 1941 Anita Van der Borght, 3 maanden, St Gudulastraat 30. Leontina De Troyer, zb. 19 jaren, wonende te Denderhoutem. Clothilda Francois, zb. echtg. Bene- dikt De Waegeneer, 52 j. Weverijstr. Maria Willems, echtg. Jan Leemans, zb. 43 j. Binnenstraat 246. Leontina Hinninck, we Augustinus Van Nuffel, zb. 72 j. Dr. De Moorstr. Albert Backaert. echtg. Helena Ser- gant, rust. spoorw. 63 j. Nieuwbeekstr. Joannes Anne, echtg. Joanna Van den Broucke, zb. 76 j. De Keyserstr. Marinus Meert, wr Maria Ongena, zb. 82 j. Hoveniersstraat 39. Maria Hellinckx. zb. 42 j. Ledeb Edouaidus De Neef, zb. 78 j. Dok ter De Moorstraat. Nathalie Van der Snickt, echtg.Pros per Buys, zb. 65 j. Arbeidstr. 36. Maria Schockaert, we Karei Wauters zb. 78 j. Driesstraat 23. Coleta Cocquereaux, zb. 87 j. Katte- straat 33. Albert Van Droogenbroeck, echtg. Cesarina De Groot, koolmijner, 27 j. wonende te Aaigem. Maria De Trefle, zb. 58 jaren, wo nende te Meldert. Frans Verbeiren, gescheiden Leo- poldina Posé, zb.62 j. Breedestraat 171 Carolus Spaens, echtg. Leontina Verbestel, zb. 67 j. Ste Annalaan 79. Gustaaf De Middeleir, echtg. Marie Van Langenhove, landb. 64 j. wonen de te Oordegem. Sidonie Dé Baere, kloosterlinge, 61 jaren, wonende te Geeraardsbergen. 2 doodgeboren kinderen. DOOR AUCTOR 23ste Vervolg. De vrouw dacht eenige oogenblikken na. Mij is de zaak vijfduizend frank waard op dezen oogeblik. Feitelijk is zij er wel tienduizend waard. Welnu, ik geef u de tienduizend frank. Gij Ja, en oogenblikkelijk. Gij spot Geenszins. Wat zoudt gij er mede begin nen Uit liefhebberij de fooren afloo- pen, het foorleven leiden, medespelen in de Passie van Ons Heer, en, als ik er genoeg van heb, de zaak ten geschen ke geven aan mijn knecht. Zou u u dat gaan, John. Neger goed mede spelen, zei John. In de Passie vroeg Spelde- mans. Natuurlijk zei Bertrand. Hij is een der drie Koningen. En wat zoudt ge verlangen be taald te worden voor de medewerking uwer kinderen. Als we eens een derde in de winst gaven Buiten de vijfduizend frank Buiten de tienduizend. Dan zou ik hoogst tevreden zijn en zeggen dat ge van God gezonden zijt. Welnu, die zaak is afgedaan. Morgen vroeg zullen we alles regelen, en maken dat we zoo spoedig mogelijk hier wegkomen, naar eene stad, waar er foor gehouden wordt. Naar Mechelen, zei de vrouw. Opperbest.... Daar zullen we nog een paar wagens laten bijmaken en alles schikken om onze troep uit te breiden. Nu zou ik een oogje willen sluiten. Nora slaapt reeds. Plaats is er niet veel, zei Spelde- mans. Een kieken slaapt wel op een stok antwoordde hem Bertrand. Dank u voor de vergelijking, maar kiekens slapen in het donker. En hij blies het licht uit. Slaap wel. Allen waren afgemat van vermoeid heid en 't duurde niet lang, of allen ronkten en snorkten. De foorvrouw kon maar niet in slaap geraken. Zij vroeg zich af of ze niet de speelbal AANGIFTE van REISDUIVEN De houders van reisduiven worden ervan verwittigd dat tengevolge de tweede uitvoeringsverordening dd. 1 0 April 1941, bij de reisduivenverorde- ning.zij uiterlijk VOOR 1 AUGUSTUS aanstaande een lijst in dubbel moeten insturen van hunne reisduiven, gerang schikt volgens rangnummer en vermel dend den laatsten toestand van het hok (gestorvene NIET op vermelden). De lijsten moeten het nummer van den hoklijst dragen. De ringen van gedoode of gestorven duiven moeten er worden bijgevoegd. De aangiften dienen binnengebracht ten stadhuize bureel 7. NALATIGE AANGIFTEN (na 1 Augustus) zullen onmiddellijk bij '.de Duitsche overheid worden aangeklaa'gd. Formulieren kunnen afgehaald wor den ten stadhuize 'bureel 7 of bij de plaatselijke duivenbonden. De Burgemeester, V. BOCQUE. BALSPEL. HOUTMARKT Zondag aanstaande hebben wij de laatste lutten van het Kampioenschap van eerste afdeeling tellende voor de punten. Alles laat voorzien dat het zal uitgroeien tot een boeiende kamp want 't zijn immers de ploegen van Hofstade, Dendermonde en Aalst-Eendracht die zullen optreden. Dendermonde mag op een schoon kampioenschap terugblik ken. Ze boekten mooi en hard bevoch ten overwinningen, en blonken steeds uit door machtig en fair spel. bal was van een visioen of een droom. Tienduizend frank en haar bestaan verzekerd, en dat kwam uit de lucht ge vallen op het oogenblik dat ze te mid den in den nacht zat te weenen en te zuchten, omdat zij niet wist van wat hout pijlen te maken. Eerst tegen den morgen geraakte ze Toen zij ontwaakte herinnerde zij zich langzaam wat er in den nacht ge beurd was Buiten hoorde zij stemmen, die haar niet bekend voorkwamen. Zij ijlde naar het raampje. Hare kinderen hadden de gewone werkzaamheden van den dag aangevat. Een ketel met ziedend water hing over het houtvuur. Op eene bank. die uit den anderen wagen was gehaald, zaten vier mannen en eene vrouw, zindelijk, doch armoe dig gekleed. De foorvrouw wreef zich de oogen. Er waren toch drie vrouwen, een oude man en een neger, mompelde ze. Heb ik dan gedroorpd Zij trad uit den wagen. Goed geslapen, moedertje 7 Ja heer, maar... Als ge nu eens eventjes met mij terug in uwe woning wilt gaan, tel ik u het geld. Ge zijt dan toch... De juffer van dezen nacht. En de neger 7 Neger is wit geworden, zei Jan de koetsier. Neger vond zwart veel te vuil. Ik begrijp er niets van Kom, zei Bertrand, ik zal het u duidelijk maken. De dag van Zondag wordt met de grootste spanning te gemoet gezien en talrijk zullen dan ook de liefhebbers zijn die zich Zondag rond het spel der Houtmarkt zullen scharen om getuigen te zijn van een mooien spannenden en des te aangenameren strijd.Begin te 3 u VOETBAL RED STAR AALST WHITE STAR 5—0 Deze Derby werd, op het plein van S. V. Aalst gespeeld. Scheidsrechter Mr P. Gits. Red Star heeft zich versterkt met Moreels en G. De Block van Eendr. met Smet N. (Hofstade) en Arth. Schorreels (S.V. Aalst). White Star moet de diensten missen van De Paepe en Strickx. White wint den opgooi en met een vlug spel, zaaien de wit-gesternden meer dan eens herrie in het roode kamp waar Hofman enkele goed-gerichte ballen stopt. Red Star werkt zich los en kan aan de 10e min. langs G. De Block den stand openen. Op doelgehanrewar trapt Bellemans het leder in eigen doel (20). Langs Smet blijft Red Star ge- ruimen tijd ten aanval, doch de backs van Mijlbeek weren alles af. Er wordt vlug verder gespeeld .Tweemaal breekt Smet door; hij zendt in naar Meert die boven zendt. Van der Eist heeft on- kans als hij 2 maal tegen de dwarslat schiet. Rust 20. Even na de poos kogelt Meert tegen de doellat. Gedurende enkele minuten krijgen we verdeeld spel. Als Van der Eist doorbreekt en inzendt naar Smet, maakt deze er 30 van. De doelman van White Iaat zich door een ver en zwak schot van Arth. Schorreels ver rassen en het is 40,waarna een straf schop tegen White in de handen gege ven wordt. Red Star is in de meerder heid. Meert kogelt hard op den doel man; hij herneemt en stuurt dan rake lings over. kort hierop jaagt hij den bal weer op den doelwachter; dezen keer herpakt Van der Eist en de stand luidt 50. Met deze cijfers wint de beste opstelling verdiend. KAMPIOENSCHAP VAN AALST De wedstrijd Glorieux-Blanke Dui vels gaf als uitslag 13; deze tusschen Opportunisten en Rijksarbeidsambt eindigde met een 6^—4 overwinning van het Rijksarbeidsambt. Daar de Blanke Duivels en het Rijksarbeidsambt met spelers opgétre- den hebben die niet ïegelmatig toege staan werden bij het begin van het kampioenschap van Aalst, winnen Glo- rieux en de Opportunisten met forfait- cij fers. KRUGERSZONEN 4 BLANKE DUIVELS I Scheidsrechter Mr J. Aerts. De Krugerszonen winnen den opgooi. De Waele breekt door de verdediging van de Krugerszonen, zet dan voor aan De Block die in schoonen stand rakelings naast stuurt. De Krugerszonen ver plaatsen het spel langs Boone; doch Van den Bossche weert alles af; de middenlijn der Blanke Duivels weert zich, zoodat de Krugerszonen, alhoe wel ze meest ten aanval zijn, er niet in slagen door te breken. De blanke Dui vels spelen te veel langs hun midden trio, dat op de stevige achterhoede Pe- tit-Temmerman-Van der Veken te pletter loopt. Aan de 29ste min. kan Bocqué voor de Krugerszonen den stand openen. Even voor de rust maakt Van de Spiegel er 20 van. Het spel is maar pas terug aan gang of Bocqué schiet met een fraai schot nr 3 binnen. Edm. Van der Veken mist een schoone gelegenheid, waarna de Blanke Duivels enkele minuten in de meerderheid zijn. Ze weten evenwel geen nut tc halen uit 6 hoekschoppen. Langs J. Boone herstellen de Krugers- zonen het evenwicht. Op schot van Bocqué redt de-doelman in hoekschop. De Blanke Duivels spelen met 10 man als hun buitenrechts gekwetst wordt. Na persoonlijke poging van De Waele, komt De Boeck in 't bezit van- den bal, dien hij buiten het bereik van Van der Veken kan plaatsen. (31 V^.. Als Bocqué kort hierop voorzet aan Van de Velde, kan deze in buitenspel stand, den stand op 4I brengen. Nog een hoekschop voor de Blanke Duivels en het einde is daar met eene verdiende overwinning voor de Kru gerszonen. Donderdag I 7 Juli te 20 uur, op het speelveld van S.V. Aalst (Asscheren- dries) Glorieux -Rijksarbeidsambt. Zondag 20 Juli, te 3 uur Blanke Duivels-Sladsbedienden. Daarna Stormvogels-Glorieux. WIELRIJDEN. VLAAMSCHE WIELERBOND Beginne!. V. W. B. te Denderhoutem Donderdag 17 Juli, tc 3 u. koers voor beginnelingen V.W.B. te Dender houtem (Kapellenhoek). Er zijn voor 600 fr. geldprijzen, benevens voor 300 fr. premien. Inschrijving bij De Troyer Hendrik, Molenstraat Dender houtem. Hij trad in de wagen, gevolgd door de vrouw. Wilt ge hier uw naam onder zet ten, moederken 7 Het is een voorloo- pig bewijs van afstand. Te Mechelen la ten we dat door den Notaris regelen. Hier zijn tien briefjes van duizend frank. Wilt ge ze eens natellen 't Is juist. En nu zal ik u eens wat ophelde ren. We zijn leden van eenen tooneel- groep, die te Antwerpen iets hebben uitgestoken, dat de politie achter onze hielen heeft gezet. Daarom willen we liefst eenigen tijd onbekend blijven. Vermomd hadden we de stad verlaten, om ergens eene schuilplaats te vinden. Beter dan in uwe wagens kunnen we niet wezen. Wie zal ons hier komen zoeken Geen ziel. Inderdaad. En als onze zaak uit de voeten is, dan keeren we naar Antwerpen terug, en onze vriend Jan blijft met het thea ter op de foor. In den zomer zijn wij vrij en spelen we in onze foorschouw burg. Dat is nu de geheele zaak. De vrouw scheen niet veel geloof te hechten aan het verhaal, dat Bertrand haar opdischte, doch ze zei niets cn beloofde dat geen mensch te zeggen, hoe ze met die nieuwe foorgasten had kennis gemaakt. Tienduizend frank en het bestaan van mijn gezin verzekerd, dat vindt ge niet alle dagen op den openbaren weg zei ze. Zwijgen is dc boodschap. Denzelfden avond kraamden de foorlieden te Rietdijk op. Onderweg hoorde de vrouw vertellen hoe Robert en E&rtrand den trein had den doen stilstaan om te ontsnappen in ATHLETIEK. KRITERIUM VOOR NIEUWELINGEN TE AALST Op het terrein van Eendracht Aalst (Breedestraat) zullen op Zondagen 20 en 27 Juli, wedstrijden plaats hebben tellende voor het <tKrilerium der Nieu welingen):. Dit Kriterium. voorbehouden aan niet-aangesloten loopers, zal alleen sprinters tegenover elkaar stellen. Er worden 2 categorien voorzien Juniors (geboren tusschen I Okto ber 1919 en I Oktober 1922). Afstand 100 m. Scholieren (geboren tusschen 1 Oktober 1922 en I Juli 1926) Afstand 80 meter. Op Zondag 20 Juli, te 10 u. gaan te Aalst de plaatselijke schiftingswedstrij den door, evenals op verschillende an dere plaatsen van Oost Vlaanderen. De 10 eerste juniors en de 10 eer ste scholieren, van elke plaatselijke schifting, komen in aanmerking voor de gewestelijke of provinciale schifting die voor Oost Vlaanderen, te Aalst zal doorgaan op Zondag 27 Juli. Hier zijn de 2 eerste juniors en scholieren, provinciale finalisten. Te Brussel, wordt dan op Zondag 3 Augustus, het Nationaal Kriterium be twist tusschen de provinciale finalisten. Voor de gewestelijke cn nationalo wedstrijden zullen de verplaatsingskos ten terugbetaald worden. Wie in de streek van Aalst, belang stelt in. deze korte afstanden, kome naar de oefening die op het terrein van Eendracht Aalst gehouden wordt alle Dinsdagen en Vrijdagen te 6 uur: 's Zondags vanaf 10 u. Oefenmeester Frans Tombeur. BIJ EENDRACHT AALST Zondag 27 Juli. te 2 uur, nemen Cyriel De Vuyst (1500 m.), Willy De Neef (3000 m.). Alf. Singelijn (90 m. hagen) te Brussel deel aan de Groote Prijzen van Union St Gillis. De loopers van A. C. Eendracht Aalst en dezen die aan athletiek willen doen, worden er aan herinnerd dat de oefeningen onder leiding van trainer Frans Tombeur plaats hebben alle Dinsdagen en Vrijdagen vanaf 6 u. 's Zondags vanaf 10 u. de omstreken van laatsgenoemd dorpje. Dat moeten ze zijn, zei de vrouw Ik behoor dus tot het gezelschap van Robert en Bertrand, daar is niet aan te twijfelen. Maar, ze hebben mij uit de ellende gered, dat is ook waar. Tiendui zend frank en mijn bestaan verzekerd. Zwijgen is de boodschap. Zooveel mogelijk langs weinig be zochte wegen, reden de wagens voort en kwamen zonder ongeval eenige da gen later te Mechelen, waar dc barak onder 't optimmeren, merkelijk werd vergroof 's Middags plakte men de volgende plakkaat op de muren der aartsbis schoppelijke stad Schouwburg van Verscheidenheden op het foorplein Bestuurder Dr B.J.C.P. Speldemans, letterkundige, gedecoreerd met ver scheidene eereteekens Alle dagen, te 2 uur 's namiddags, cn te acht uur des avonds, optreden van den Ganschen Troep bestaande uit de heeren en damen Mijnheer Ka-de-li-os-koop, goochelaar van Z. M. den Koning van Siam Mijnheer Stavanger, Zweedsch tenor van de Groote Opera te St. Peters- burg Mijnheer Speldemans, in zijne beroem de voordrachten over Duivels, Spro ken en Geesten. Beroemde hekserijen. De jonge juffer Margaretha, koor den danseres van de Folies Bergères te Parijs. Zie vervolg 4de blz.

De Volksstem | 1941 | | pagina 3