Stadsnieuws DE LAATSTE VAN ROBERT LOTGEVALLEN EN BERTRAND Sport 3?.. STEDELIJKE MUZIEK-AKADEMIE Uitslagen der Prijskampen 1940-1941: Klas van Koperen blaasspeeltuigen :4U«raar Em. Maes. Lagere afdeeling, studiejaar 1 Bonnaerens Maurits, (trompet). Eerste vermelding met onderscheid. De Troyer O. (trompet), Eerste Vermelding. Klas van houtblazers (HH. Barrez (1), Lenssens (2). Lagere afdeeling, studiejaar 1 Lory Marcel (klarinet) (1): eerste vermelding;De Bie Gerard (saxo) (2) eerste vermelding met onderscheiding. Middelbare afdeeling 1. Van de Voorde Felicien (saxo) (2) Ie prijs met onderscheiding. Middelbare afdeeling 2 Eerste prijs met onderscheiding Verdoodt Marcel. Hoogere afdeelir»/ (zilver, eeremet.) Van Gyseghem Karei (klarinet) (1) Eerste prijs met algemeene stemmen. Klas van viool (HH. Lenssens (l), Lambrechts (2), Van der Meirsch (3) Lagere afdeeling 1 Van der Biest Marcella 1Eerste melding met groote onderscheiding. Lagere afdeeling II. Pamart Elza (3) eerste vermeld.; De *Koninck Leon (2) le vermelding met onderscheiding; Flamey Ninette (2) Ie vermelding; Roels Fernanda (2), le vermelding met ondersch. Middelbare afdeeling I. Van Wolput Roland (3) le prijs met groote onderscheiding; Van Daele Lucia (2) 2e prijs met onderscheid. Hoogere afdeeling I (zilv. eeremet.) Van der Niepen Jean-Pierre (2) le prijs met groote onderscheid. Klas van Cello (leeraar Hr Prosper Backaert) Lagere afdeeling II Van Daele Erik, le vermeld, met onderscheid. Lagere afdeeling I Stevens Mark le vermelding. Middelbare afdeeling II Haesaert Jan 2e prijs; Carlier Julien le prijs. De Maeseneer Gaston le prijs, ond. Klas van Kamermuziek Leeraar Hr Prosper Backaert Eerste studiejaar Carlier Julien, (klavier). Derde studiejaar Van den Brempt Virginie (viool) le prijs ond. Van Daele Lucia (klavier) le prijs met onderscheiding. Klassen van Klavier Leeraars, de heer Bestuurder, (1), Mej. De Paepe (2), Mevr. Haesaert (3) Mevr. Tange (4) Arm. Lonque. Lagere I De Koek Mare (4) le vermelding met onderscheid. V. Caec* kenberg Eliane (4) le vermeld, met onderscheiding. Lagere II De Man Hilda (5e) le vermld. met onderscheiding Mat- thieu Marcel (5) le vermeld, met. ond. Kesteman Germaine (2) 2e vermeld. Middelbare I. Goffaerts Janine (5) le prijs met gr. ondersch.; Van Lierde Godelieve 1 2de pr. met ondersch. Cammaert Roger (2) 2de prijs; De Wit Lucette (2) le prijs. Middelbare II. Nieuwlandt Amandi ne OIe Pr>js met gr. ondersch. Van Vaerenbergh Denise (5) le pr. met gr. onderscheiding. Hoogere I. (Zilveren eeremet.) Carlier René (3) accessiel; Bom- beeck Suzanna (3) 2e prijs.) Hoogere II. (Gulden eeremetaal) De Raes Germain l Ie prijs met onderscheid. Van Daele Lucia (2) le prijs met onderscheiding. Klas van Voordrachtkunst Leeraar heer Hofman. DOOR 28ste Vervolg. Welnu dat kasteel heeft mijn meester aangekocht en daar woont mejuffer Nora, die thans een Spaansche prinses is geworden, aangezien mijn meester een Roomsche graaf is uit Oost-Indie... Ze heeft meer diestmeiden, dan ze tel len kan. kleine zwarte slaven, en ze rijdt in ecne gouden koets met zes melkwitte schimmels bespannen. De bediende sloeg de handen samen. Gij hebt al eens hooren spreken van nectar en ambrorijn Toch niet. Ge moest beschaamd zijn In den tijd dat de Grieken in Rome woon den, hadden ze een hoogen berg daar ergens in den omtrek en op dien berg stond een kasteel. In dat kasteel woon den de goden, godinnen, halfgodeu, halfgodinnen, en alle andere goddelijke schepselen, die de Grieken er op nahiel den ,o malle dagen een anderen God te kunnen aanbidden. Dat was nog zoo slecht niet uitgevonden hé Ge kunt wel begrijpen dat die goden en godin nen geen erwtsoep en spek met patatten aten en ook geen Leuvensch bier dron ken. Neen, die hadden iets te eten, jon gen,dat nog beter smaakte dan n jong Studiejaar I Van den Stock Maur. eerste prijs Leus Henri, eerste prijs; De Jaegher Jozef, Ie prijs m. ondersch. Delens Marie-Louise eerste prijs. Studiejaar II Liebaert Jan le accessiet Van den Bossche Maria Ie prijs met gr. ondersch. Rasson Renée eerste prijs. Studiejaar III (zilveren eeremet.) Verleysen Marie-Thérèse 1ste prijs; Corthals Alb. 1ste prijs met ondersch. De Kerpel Frans l ste pr. m. ondersch. Studiejaar IV (Gulden eeremet.) Van Steenberghe Elisabeth 2e prijs; Van Asbroeck Jeanne Ie prijs met onderscheiding. Klassen van Zang Hoogere afd. Gulden eeremejaal Scheerlinck Jozef (Edm. Borgers, leeraar) 2e prijs met onderscheiding. Regeeringsmedalie Al de leden der jury in volledige overeenstemming stelden een goede vooruitgang vast bij de beide elemen ten, doch acht de prestatie van beide kandidaten nog niet voldoende om in aanmerking te komen, voor de hooge onderscheiding die de regeeringsmeda lie is. 1 e RANGS KUNSTVOORWERPEN behouden altijd hunne waarde. Doet uw keus in de KUNSTHALLE, 56, Lange Zoutstraat. BEVOORRADINGSDIENST KEIZERLIJKE PLAATS 14 KLEEDERKAARTEN Deze week worden de laatste afge rekende kleederkaarten aan de belang hebbenden uitgereikt. Het bureau is deze week open van 8 u. 30 tot 1 1,30 uur en van 1 ,30 uur tot 4 uur. Zater dagnamiddag is alles gesloten. ALLE personen die textielmachti- gingen (gele bons) hebben ontvangen sedert 1 Januari 1941 worden er aan herinnerd dat ze verplichtend zijn zich aan te bieden op den Bevoorradings- dienst, voorzien van de gele uitnoodi- ging en van alle rantsoenkaarten van het gezin. Indien de kleederkaarten reeds vroe ger werden afgehaald is het dringend noodig ook de kleederkaarten mee le brengen. Een laatste gelegenheid wordt u ge boden om u in regel te stellen. Na Donderdag 31 Juli zullen in geen enkel geval nog kleederkaarten uitgereikt worden. BEVOORRADINGSDIENST KEIZERLIJKE PLAATS, 14 TELLING VAN DE RUBERFIETSBANDEN De kleinhandelaars, wederverkoo- pers van banden. De grossiers, wederverkoopers van banden. De invoerders, wederverkoopers van banden, De bandenfabrikanten. De rijwielherstellers, De rijwielmonteerders. De rijwielfabrikanten. De rijwielinvoerders, die hun voorraden nieuwe buitenban den, nieuwe binnenbanden en nieuwe banden voor koersfiets (tuben) nog niet hebben aangegeven worden hier bij verwittigd dat ze dit ten spoedigste moeten doen. De hiertoe bestemde for mulieren kunnen nog op den Bevoor- radingsdienst afgehaald worden. VERDUISTERING Woensdag 30 Juli v. 21,32 tot 6,05 u Donderdag 31 Juli: v.21,31 tot 6,06 u AUCTOR kieksken met appelspijs en geurde als amber... Daarbij dronken ze een wijn, waar onze champagne zuur bier bij is: dat was ambrosijn en nectar. Om dui men en vingeren af te lekken Hebt ge er van gegeten en ge dronken. Natuurlijk. - Op dien berg Neen .maar in het kasteel van prinses Nora. Ge moet weten, dat mijn meester in Oost-Indie kennis had ge maakt met een oud, leelijk, mager Bra- ziliaansch wijf, en die stamde af van een oude meid van een halfgodin van de Grieken-zaliger. In hare familie had den ze het geheim bewaard om ambro sijn en nectar te bereiden, en mijn meester heeft het haar afgekocht voor zes ton goud. Zes ton goud Ja, dat is meer dan zes millioen, maar dat is voor mijn meester juist ge lijk voor ons een paar centen. En nu drinkt prinses Nora niets dan nectar en, ze eet alle dagen ambrosijn. Als hare maag dat gedurende drie jaren kan ver dragen, dan wordt ze eene Grieksche godin. r— Sjeemenis kinderen loch I FEESTELIJKE AANSTELLING VAN ARTES EEREVOORZITTER Donderdag 24 Juli, was het voor Kunstkring Artes») een onvergetelijke en eervolle avond. Dc buitengewone verstandhouding was de factor van dit feest. Ter gelegenheid van de Tentoon stelling hebben alle leden met fierheid en moed onzen weledelen Eerevoor zitter, Heer Baron E. de Béthune ge huldigd. Tot zijn eer werd hem door Mevr. Vandenplas een .«coupeaange boden. Daarna had 'n gezellig samenzijn plaats. Ter opluistering heeft kunstzange res Mevr. Plet6ier, teksten van J. M. De Smedt op muziek van G. Cammaert gezongen. Cyriel Poep deed aan kluch tige spelletjes welke spontane verbazing wekten. Mevrouw Roosen en Robert Mils noodigden ons uit op een schaterlach die tien minuten duurde. «Artes» leeft Met een hulpvaardigen Eere-voor- zitter als weledelen Heer Baron de Béthune, gaat Kunstkring «Artes» een heilrijke toekomst tegemoet. De Secretaris R.V.H. EEN BUITENKANSJE VOOR TOONEELVRIENDEN Op Zondag 3 Augustus, gaat V.T.B. Aalst per tram en per fiets naar Gent, om in het Gravensteen de opvoering bij te wonen van het middeleeuwsch spel «Marieke van Nijmegem onder de bekwame leiding van Mevrouw Ga by Van Ootegem, met grootsche mon teering en muzikale aanpassing van meester Toussainl de Sutter. De tram vertrekt op de Boudewijn- kaai te 1 3 u. 20. Terug uit Gent te 20 u. 20. Na de vertooning bezoek aan het merkwaardige en weinig bekende Museum van Sierkunst. Prijs (tram en plaatsbewijs)slechts 1 7 fr. een echte spotprijs. Leider hr Frits Courteaux.De fietsers vertrekken te 13 u. aan de Sint Annalaan. Prijs (plaatsbewijs): slechts 4 fr. Leider h. Robrecht Talloen. In schrijven, op vertoon der persoonlijke lidmaatschapskaart van den V. T. B., voor 30 Juli (voor beide groepen). FONS VAN DE MAELEHULDE We vernemen met bizonder genoe gen dat de Vlaamsche Toeristenbond op Zondag, 28 September aan het woon- en sterfhuis van den werkman- dichter, te Erembodegem, een plechtige hulde zal inrichten. Onthulling van een bronzen gedenkplaat. Feestrede door Zijne Hoogwaardigheid Dom Modes- tus Van Assche, ab; van Steenbrugge. BERICHT. Te beginnen van 1 Augustus 1941 zal de fruitmarkt een aanvang nemen om 6,30 u. 's morgens. De Burgemeester :.V. BOCQUE. EEN KUNSTVOORWERP uit de KUNSTHALLE wordt een familiestuk. 56, LANGE ZOUTSTRAAT. WIELRIJDEN. BEGINNELINGEN TE LEDE. 26 vertrekkers; 50 km. 1 TEMMERMAN, St Niklaas, in 1 uur 20 min. 2 Verstraeten, 3 De Ridder, 4 De Neef, 5 Venneman, 6 De Kerpel, 7 De Wannemaecker, 8 Tem merman Oscar, 9 Bosman, 10 Hol- brecht. Heb ik u reeds gezegd hoe het tooverachtig kasteel van de prinses heet Neen. Het heet het slot der curieusneu- zen. En Speldemans lachte dat hij schok te. De knecht keek boos Is er hier niets te drinken vroeg de romanschrijver Niets. Dat is vervelend. Ik stik van den dorst Wil ik eene flesch wijn ophalen Dank u. Ge zijt al te gedienstig. Ik geloof dat ge eerder op straat zoudt zijn dan in den kelder... Als mijn mees ter terugkomt, zullen we samen eens in den wijnkelder gaan snuffelen... Daar werd de deur, die op een kier stond .opengeworpen en Bertrand, in een prachtige pelsmantel der gravin ge huld, en een grooten dameshoed op het hoofd, verscheen in de kamer. Ik ben gereed... Ik heb met de gravin gesproken, die verwonderd was mij te zien. Ze wilde onmiddellijk hare bedienden schellen, om me een glas wijn aan te bieden, maar ik had dc bel koord reeds doorgesneden, omdat ik niet Van wijn houd. Dat is zeer kiesch. Ben ik ooit anders geweest Ik deelde ook aan de gravi? mede, dat ik hare bedienden in hunne vertrekken had opgesloten, opdat ze samen onge stoord zouden kunnen spreken... Nadat ze dit wist, heb ik haar medegedeeld dat, Nora voor wet en kerk met mijn broe der Robert gehuwd en zeer gelukkig in haren «echtelijken staat is, maar. wel ATHLETIEK. Kriterium der Nieuwelingen te Aalst Provinciale schifting. Op het veld van Eendr. Aalst, gin gen de laatste schiftingen door, tellende voor het Kriterium der Nieuwelingen. Alleen de gewesten Aalst en Ronse waren door hunne finalisten vertegen woordigd. De loopers van Gent, Ou denaarde en St Niklaas waren niet op gekomen. Uitslagen Plaatselijke schifting 2e dag Scholieren 80 m. vlak I. Van d. E.lst Willy (Aalst) in 10 sec.; 2e De Bruecker Rob. (id.); 3 Geeroms Leop. (id.); 4 Vieillefon Urb. (id.) Juniors 100 m. vlak 1 Vinck Louis (Aalst) 13 sec. 2/5; 2 Petit Fr. (id.) Halve finaal 80 m. scholieren Iste reeks 1 Dubois (Ronse) II sec.; 2 Cooman L. (Aalst); 3 Nicaise (Ron se). 2de reeks 1 Daelman Jan (Aalst) 10 sec. 4/5; 2 Delhuvenne (Ronse) 3 Van der Cammen (Aalst), 4 Geeroms (id.) 3de reeks I. Van der Eist W. (Aalst) 10 sec. 1/5; 2 De Bruecker (id.); 3 Dogimont (Ronse); 4 Van der Borght Petrus (Aalst), 5 Vieille fon (id.) Finaal 80 m. scholieren 1. Van der Eist W. (Aalst) 9 sec. 3/5; 2 Daelman Jan (Aalst) 3 Dubois (Ronse) 4 Delhuvenne (Ronse). 5 De Bruecker (Aalst), 6 Cooman (id.) Finaal Juniors 100 m. 1. Vinck Louis (Aalst) 13 sec. 1/5, 2 Goeffers (Ronse),3 Petit Fr. (Aalst) De provincie Oost Vlaanderen zal dus op Zondag 10 Augustus a.s. te Brussel, tijdens de Nationale eindronde vertegenwoordigd worden door de scholieren Varr der Eist W. en Dael man Jan; door de Juniors Vinck Louis en Goeffers. VOETBAL KAMPIOENSCHAP VAN AALST DE FINAAL Aan het Kampioenschap van Aalst hebben 8 clubs deelgenomen. De beste voetballers uit onze streek trokken hier voor de truien aan en hebben ons, een heele reeks mooie wedstrijden te zien gegeven. Thans wordt de eindwedstrijd gele verd Red Star-Glorieux-Opportunis- ten, een mooi klaverblad Wie van deze 3 clubs zal het halen? Dinsdagavond krijgen we reeds een voorsmaakje van de eindfinaal Wie zou Dinsdag de 2 wedstrijden willen missen te 18,30 u. Glorieux- Stadsbedienden; te 20 u. Stormvogels- Opportunisten. En dan, Donderdag, 31 Juli, te 20 uur de eindbeslissing RED STAR OPPORTUNISTEN. Laten we hopen dat alle spelers en ook alle supporters, zich sportief ge dragen. Dan zullen de honderden toe schouwers die naar den Asscherendries komen, een spannenden en mooien eindkamp te zien krijgen. Bij voorbaat wenschen we de kampioenenploeg har telijk welkom. ZWEMCRITERIUM TE AALST In het stedelijk zwembad te Aalst werd door de Kringen van het District Vlaanderen, een welgeslaagd criterium voor nieuwelingen ingericht. Er waren meer dan 100 deelnemers. De belang stelling was buitengewoon groot, ver mits geen plaatsje onbezet bleef. Stip pen we nog aan dat alles met de beste orde verliep. Uitslagen 1. 200 m. schoolslag beginnel. Iste reeks I Van Opdenbosch J., eenige duizenden franken zou kunnen gebruiken, zooals dit gewoonlijk het geval is voor een jong huwelijk. Flink geredeneerd In het begin wilde zij er niet van weten, maar als ik haar beleefd had verzocht uit het bed te komen en mij haar sleutels te overhandigen, nadat ik getoond had hoe ik in mijne vuist een porceleinen beeldje tot gruis kan knij pen, heeft ze haar geldkoffer geopend en mij een nieuwe bruidschat voor me vrouw Robert medegegeven. Ook eeni ge familiejuweelen, die de jonggehuw de met vreugde zal ontvangen. Dat geloof ik. Daarna heb ik mevrouw van GrobbendoncK verzocht in de achter kamer te blijven, daar ze wel eens het venster harer slaapkamer, langs de straat zou kunnen openen, en de lucht van de straat 's nachts niet deugt. En zich tot den knecht wendende Kunt ge een rijtuig uit het wagen huis halen, en een paard inspannen Ja- Doe het dan spoedig... Wij gaan met u. Bertrand hielp een handje en eenige oogenblikken later stond het rijtuig der gravin kant en klaar op den koer. Laat ons nu weer in den stal gaan, zei Bertrand. En tot den bediende 4 Ontkleed u. Hè. Ik bevel u dat ge u onmiddellijk zoudt ontkleeden... In ruil van uwe broek krijgt ge het heele pak van mijn cipier Strambach... Zet er wat haast bij, want wij hebben geenen tijd te verlie zen- (Aalst), 3 min. 17' 3/5; 2 Minnaers (Deinze) 3,20" 1/5"; 3 Verlinden (Gentsche Zwemv.) 3'23 4/5; 4 Ot- ten (Dendermonde) opgegeven. 2de Reeks I De Pessenier (Gent sche Z. V.) 3'312/5 2 De Wacck (Zelzate) 3 51 "1/5; 3 Maes (Denaer- monde), 4 Buyle (St Niklaas). 3de reeks IDe Permentier (St Ni klaas) 3*26"* 1/5; 2 Van den Berghe J. (Aalst); 3 De Pauw M. (Zelzate). Finaal I Minnens (Deinze) 3' 14" 2 152 De Pessemier (Gentsche Z.V.) 3'18" 1/5; 3 Van Opdenbosch J. (Aalst) 3*22"; 4 De Permentier (St. Nikl.) 3'26"l/5; 5 De Wael (Zelzate) 3*35". 50 m. vrij slag kadetten Ie reeks I. Van den Hautaer (St Nikl.) 34 sec.; 2 Chavé (Aalst) 34" 1/5; 3 Bruynooghe (Gentsche Z. V.) 2e reeks 1 Sierens R. (Gentsche Z. V.) 34" 1 52 Van Geit (Aalst) 34" 315; 3 Dutoit (St Nikl.) 36"2/5; 4 Van Pamel (Zelzate) 38*5/10. Finaal I Van den Hautaer (Sint Nikl.) 34"; 2. Van Geit (Aalst) 34" 2/5; 3 Chavé (Aalst) 34" 3 l 5 4 Sie rens (Gent) 36 sec«5 Dutoit (St Nikl.) 36"4/5. 50 m. schoolslag meisjes kadetten.: I Van Opdenbosch Lily (Aalst) 453/5 2 Govaert (Gent) 48" I 10; 3 Van Damme (Zelzate) 50"; 4 Cort hals (Aalst) 53"5 Dc Poorter (Gent), 55". 50 m. rugslag, beginnelingen. I. Toumay (Gent) 42" 2 De Ko ninck H. (Aalst) 43"; 3 De Soinme (Gent) 47"5/10; 4 Van de Weyn- gaerde (Denderm.) 48" 2 (5 5 Roo sen (Aalst) 50". 100 m. schoolslag (kadetten I Van Cromphout (Aalst) F33 4/5. 2 Dupuis J. (Aalst) I 38"3 Plas- schaert (Zelzate) 1 '43**5/10; 4 Ver vaet (St Niklaas) 1*44"; 5 Standaert (Gent.) 2'4". 100 m. schoolslag dames beginnel. I Van Langenhove E. (Aalst) r I "44**2/52 Van Wonterghem J- (Zelzate) l'47"l{5; 3 De Schaepdrij ver J. (Aalst) 1*51 "4/5; 4 Baetslé P. (Gent) 1'55". 100 m. vriie slag beginnelingen 1 reeks 1 Wauman (St Niklaas) 1 1 5**8/ 10; 2 Roegiers A. (Gent), 1 *20**2 [53 Verwilghen (Denderm.) |'20"3/5; 4 Krygelmans (Aalst) 1 '32**3 15 5 Everaert (Zelzate) 1*52". 2 reeks I Roosen L. (Aalst) l'25" 2 Van Poucke (St Nikl.) l'25"2/5; 3 Heyvaert (Denderm.) 1*30"; 4 Goossens (Gent) ff. Finaal 1 Wauman (St Niklaas) I14" 1/10; 2 Roegiers (Gent) 1*20"; 3 Verwilghen (Denderm.) 1*20**3 (5 4 Van Poucke (St Nikl.) F24" 5 Roosen (Aalst) 1*28**1/5; 3x50 m. wisselslag beginnelingen I Gentsche Z. V. (Tournoy G. Van Kuysse. Sierens) 1*55"; 2 Neptunus Aalst (De Koninck, Van Opdenbosch. Poep,) 2*70"; 3 Zelzate 2'l4"2/5 4 St Niklaas 215"; 5 Dendermonde (gediskw. 4x50 m. vrij slag beginnelingen I' Gentsche Z. V. (Roegiers, Sieren» Lerouse, Leveugle 2*16"; 2 St Niklaas (Wauman. Lanoy, Van den Hautaer De Bock 2*17"; 3 Neptunus Aalst (ge diskw.) 4 Zelzate 3'52". Clubrangschikking van den wissel beker De Spoorslag» l Neptunus Aalst 45 p. 2 Gentsche Zwemvereeniging 36 p. 3 Zwemclub Nood Dwingt, St Niklaas 23 p. 4 Zel- zaatschc Zwemvereeniging 17 p. 5 Dendermondsche Zwemclub 5 p. Whi te Star Deinze 5 p. De knecht gehoorzaamde. Trek die broek, aan, waarde col lega... Hier is een koetsiermantel en een hooge hoed... Ha, ja dat vergeet ik nog te vragen: kunt ge met de paarden on* gaan. Dat zal wel gaan, antwoordde Speldemans. Dan is alles in regel... Beste jon gen u sluiten wij hier in dc stal... Kruip in het stroo en slaap op uwe beide ooren tot morgen vroeg Hij sloot de deur van het wagenhuis langs buiten. Ik kruip in het rijtuig. Spelde mans... Gij voert het paard tot buiten... Gij sluit de poort, geeft het paard van de zweep en wij rijden.... naar... ja, naar de» buiten. Waar Zooals ge verkiest. Den Ouden-God Niet te ver van de stad. Een paar uren. Opperbest Speldemans ging de koetspoort open stellen, bracht het paard bij den teugel tot op de straat, trok de poort dicht, sprong op den bok en het rijtuig bolde voort... HOOFDSTUK XVII. Ho< Robert verlost werd. De trein Parijs-Amsterdam stoomde de spoorhal van Antwerpen binnen, en de lange slang spuwde langs de ontelba re gaten van haar lichaam de reizigers uit, die snel achter malkaar langsheen de haag bedienden der talrijke hoteU het statiegebouw verlieten. Zie vervolg op 4de blz.

De Volksstem | 1941 | | pagina 3