Stadsnieuws DE LAATSTE VAN ROBERT LOTGEVALLEN EN BERTRAND Sport Melanie Van de Velde ROOD KRUIS VAN BELGIE Afdeeling AALST WINTERREGEL1NG Bij gebrek aan kolen zal het bureel Keizerlijke Plaats 17, voorloopig slechts open zijn: Maandag en Woensdag van 1012 en van 1416,30 u. Zaterdag van 912 u. Het Bureelhoofd A. Cam. BOGAERT. AANDACHT. HOOGSTUDENTEN VOEREN OP Op Woensdag, 29 Oktober, te 7,30 u. in de zaal «Kinema Palace» het machtige spel FR@CES TEGEN DOUGLAS onder de regie van K. Colson. Spanning van begin lot einde I Houdt dien avond vrij 1 Kaarten «Land van Riem» en bij de Hoogstudenten. VLAAMSCHE ""KINDERZEGEN PROGRAMMA der feestelijkheden bij de Moeóerhulde te Aalst op Zondag 12 October Te i 0 u. In Sint Martinuskerk mis voor de groote gezinnen met gelegen heidssermoen door E. P. Van Gestel. De plaatsen in het hoogkoor worden bezet door de moeders die 10 kinderen thuis hebben met hun gezin. Te 1 1 uur Ontvangst op het stad huis. Bij goed weder in 't openlucht theater. Dc gehuldigde moeders zitten vooraan. De anderen slaan achter de moeders. Bij slecht weder gaat het hul digen door in de feestzaal van het stad huis. Hier worden bij gebrek aan ruim te alleen de moeders met hun echtge- nooten toegelaten. Orde der huldiging 1Welkomgroet door den heer Bur gemeester. 2. Gelukwensch door den Z.E. H. Deken. 3. Aanspraak door meester A. D'Haese. 4. Uitreiking der herdenkingsleckens. Dit alles afgewisseld met muziek. 's Namiddags te 3 uur in de Guido Gezellestraat toespraak door den heer Burgemeester, daarna volksdans door VIVO. De paardjesmolen draait kosteloos voor de kinderen. (Bons worden door Vlaamsche Kinderzegen uitgereikt). Herman DE VOS. PRACHTIGE OUD-VLAAMSCHE LIEDEREN worden op de zangavon den van V.T.B. Aalst, eiken Woensdag te 19 uur, in de stedelijke Muziekaca demie, Pontstraat aangeleerd. Een zee manslied, een minnelied, een luimig lied en een gezelschapslied waren de inzet verleden Woensdag. Op 8 Oktober, weer een drietal nieuwe liederen Toe gang kosteloos voor alle personen bo ven de zestien jaar. Het moet cr slroo- men ERVAREN EN TOEGEWIJDE LEERAARS geven de lessen in Duitsch en Engelsch van den V.T.B. te Aalst. Schrijf in op Zaterdag 1 1 Oktober, te 17 uur, in de stedelijke meisjesschool der Kat Slechts 20 fr. voor twaalf les sen van anderhalf uur. Wie lid wordt van V.T.B. voor 1942 mag de lessen oc-k volgen. DE VLAAMSCHE TOERISTEN. BOND zoekt het heele jaar door u te vermaken en te ontwikkelen. Hij spant zich voortdurend in om zijn leden dienst te bewijzen. Steunt den V.T.B. Wordt nu reeds lid voor 1942 tegen 18 frank (voor het blad) of 5 fr. Dan ge niet ge reeds van heden af alle voordee- len van het lidmaatschap. DOOR 56ste Vervolg Goed, Robert, ik wacht u thuis op het terras Robert begaf zich met haastigen tred naar dc stalling van het kasteeltje, die tegen het hoveniershuisje was aange bracht. De keuken van den hovenier bevond zich tegen het wagenhuis, en was van dit laatste slechts met een loozen Fran- schen muur gescheiden. Er had vroeger zelfs een deur bestaan, die van de keu ken in het wagenhui? uitgaf, en deze was langs het hoveniershuisje slechts met een doek beplakt, om ze onzicht baar te maken. Robert legde het oor tegen de spleet van de deur en kon alzoo duidelijk hoo- ren wat er in de keuken verteld werd. Mie, sprak de man des huizes, ge moet nog erwtjes plukken. Geef ons een stoop bier en trek dan naar den hof. Ik ben er al, antwoordde Mie, Hebt ge weer samen dingen af te spelen die ik niet mag hooren. De hovenier verhief de 6tem Een stoop bier en naar den hof, sprak hij barsch. Begrepen 7 En tot den veldwachter. TOMBOLA-WINTERHULP Met een lotje van één frank kunt gij winnan een beeldhouwwerk of een schilderij van een Aalstersch kunste naar, een pak tabak, vijf liters kolen, een zetel, een bedsprei, een pardessus, een tafelservies, een salonspiegcl, een stel keukenkomfnen, een schouwgarni- tuur, een wieg enz. enz. Alles is kosteloos zichtbaar in *t Bel fort. Wie zou niet een lotje koopen 7 Tot Vrijdag lOen Oktober kan men er bekomen. PLECHTIGE TREKKING 12 Ok tober te 5 uur in de stadsfeestzaal. Een beeldhouwwerk «Kop van Guido Gezelle zal bij Amerikaansch opbod verkocht worden. Het Propagandacomité. PRIJZEN. (Vervolg.) Nr 89. Een wekker. Nr 90. Een surprisedoos. Nr 91. Een fruitschaal. Nr 92. Een kandelaber. Nr 93. Een schilderij, (V.MuIders)_ Nr 94. Twee brievenhouders. Nr 95. Een sprprisedoos. Nr 96. Bon v. 250 kg. huiskolen. Nr 97. Een surprisedoos. Nr 98. Een rieten wieg met matras. Nr 99. Twee vouwstoelen. Nr 1 00 Een jongensoverjas. Nr 101. Een surprisedoos. Nr 102. Een vaas met bloemen. Nr 103. Een glazen kandelaar. Nr 104. Een doos schrijfpapier. Nr 105. Twee flesschen wijn. Nr 1 06. Een pak, 5 kg. cichorei* Nr 107. Een cachepot. Nr 108. Twee ingelijste kaders. Nr 109. Een schilderij, (V. Cam- penhout.)_ Nr 110. Een gewateerde wiegsargie. Nr 111. Een kinderoverjas. Nr 112. Een zakmes. Nr 113. Een fotoapparaat. Nr 114. Een pennemes. Nr 115. Een surprisedoos. Nr. 1 1 6. Een garnituur en een zijden halsdoek. Nr 117. Een surprisedoos. Nr 1 18. Koperenstel voor inktpot, en schrijfpapier. Nr 119. Een middentafelstuk. Nr 1 20. Een surprisedoos. Nr 121. Een kinderkosluum< Nr 122. Een surprisedoos. Nr 123. Een jongenshemd.; Nr 124. Een klak. Nr 125. Een gewateerde kindersprei. Nr 126. Een surprisedoos. Nr 127. Een wollen deken. Nr 128. Een sigarettendoos. Nr 129. Een boek en schrijfgerief. Nr 1 30. Een surprisedood. Nr 131. Een jongenskostuum.: Nr 132. Een fotohouder. Nr 133. Een leesboek en muziek. Nr 134. Een surprisedoos. Nr 135. Twee flesschen wijn* Nr 136. Een kabouterman. Nr 137. Een bon v. 250 kg. kolen. Nr 138. Een koffieservies Nr 139. Een surprisedoos. Nr 140. Een surprisedoos. Nr 141. Een gewateerde bedsprei. Nr 142. Een ligzetel. Nr 143. Een kantentafelstuk. Nr 144. Een gravure onder glas. Nr 145. Een surprisedoos Nr 146. Een Christusbeeld. Nr 147. Bon voor 25 preien.; Nr 148. Lavabo servies. Nr 149. Dames pull-over. Nr 150. Een surprisedoos. Nr 151. Twee bloemendragers. Nr 152. Bon voor 25 poreien. Nr 153. Een kinderkostuum. AUCTOR Ja, 't is nog al eens een spel, he, zoo twee uren door het zand, en zeggen, dat is bijna dagelijks, met de kar of te voet, dat kruiswegje mag afleggen. 't Is zoo, Tarel, Gij hebt het hier niet onder dc mart... Waarom zoet ge geen ander plaatsje -'l Is hier goed en er is 'n schoone stuiver te verdienen, anders ware ik al lang ergens in dienst geweest. Robert hoorde hoe Mie stoop en gla zen op de tafel nederzette en dan heen ging, de deur luid achter zich toetrek kende, om te laten hooren dat ze kwaad was. Is er hier zooveel te trijgen. Ta- rel Krijgen 7 Neen, maar de baron is zoo rijk als het water diep is, en hij ziet nooit zijn rekeningen na. Onder ons ge zegd en gezwegen, deze maand heb ik den rentmeester zesmaal de rekening van haver voor het paard voorgelegd^, zesmaal dezelfde rekening, en hij heeft ze zesmaal betaald. Ge ziet van hier, als de rentmeester zooiets kan doen, deze zeker, op zijne beurt, andere rekenings- kens voorlegt. Het zullen grooter reteningstens zijn dan die van u Tarel Of het f Nr 154. Eengj^ep. 4 soldaten 14-18 Nr 155. Ecit'. sürprisedoos. Nr 156. Een lamvel. Nr 15 7. Een sürprisedoos. Nr. 158. Bon voor 250 k. huiskolen Nr 159. Een surprisedoos. Nr 160. Een elektrische lamp. Nr 161. Een zijden sjarp. Nr 162. Bon voor 25 poreien. Nr T63. E en w.-watervat. Nr 164. Een surprisedoos. Nr 165. Een pelsen col. Nr 166. Een surprisedoos. Nr 167. Bon voor 25 poreien. Nr 168. Een doos toilette-doekjes. Nr 169. Twee flesschen wijn. Nr 170. Schilderij (Pereboom). Nr 171. Een lekkerdoos. Nr 172. Een surprisedoos. Nr 173. Een beschuitdoos. Nr 1 74. Bon voor 25 poreien* Nr 175. Een klak. Nr 1 76. Stof voor kleed. Nr 1 77. Een doos zwarte garnituur. Nr 178. Een vrouwenjas. Nr 1 79. Een surprisedoos. Nr 180. Een pak, 5 kg. cichorei. (Vervolgt.)j VOETBAL. EEREKLASSE Liersche S.K.La Gantoise 31 Un. St GillisC.S. Brugge 10 F. C. MechelenBoom F.C. 32 S.C. Anderlecht-Beerschot A. C. 12 Antwerp F.C.White Star A. C. 61 Tilleur F.C.Ol. Charleroi 20 Eendr. AalstStand. C. L. 3I DE STAND 1. Tilleur F.C. 4 4 0 0 12— 3 2. Liersche S.K. 4 4 0 0 11 4 3. Beerschot A.C. 4 3 0 1 11 5 4. Un. St Gillis 4 3 0 1 9— 6 5. Antwerp F. C. 3 2 0 1 1 1 4 6. Eendr. Aalst 4 2 0 2 7— 8 7. Stand. C. L. 4 2 0 2 10— 11 8. O. C. Charleroi 4 2 0 2 3— 4 9. C. S. Brugge 3 10 2 3— 4 10. S. C. Anderlecht 4 10 3 5— 7 11. White Star 4 10 3 9— 14 12. F. C. Mechelen 4 10 3 12— 16 13. Boom F. C. 4 10 3 5— 14 14. La Gantoise 4 0 0 4 3— 10 EENDRACHT AALST 3 WINT VERDIEND VAN STAND. LUIK 1 Veel te hard spel vanwege de bezoekers aan de rust 30. Na hek meer dan eervol resultaat op Beerschot bekomen had een talrijke sportmassa er aan gehouden de Ajuinen in hun zwaren kamp tegen het sterke Standardteam te komen aanmoedigen. Spijtig echter dat de «Rouche's» reeds van bij den aanvang met zulk vuil spel voor den dag kwamen. Talrijke grove fouten meestal veroorzaakt door de schuld der Walaa Xnlsierden dan ook dezen wedstrijd welke zooveel beloof de. Eendracht heeft waarlijk gespeeld om te winnen. Dc elf spelers wierpen zich van bij het begin met volle geweld in den strijd. Hun overwinning is dan ook meer dan verdiend. Standaard be schikt over een uiterst snelle voorlijn, maar tevens ook over een weinig trap- vaste verdediging. Nochtans deed Pe tit in de achterhoede zijn wederoptre- den. In de voorlijn vernoemen we den jongen en veelbeloovenden speler Ni- colay, aan hem ligt de schuld niet van de nederlaag. Verders onderscheidde zich ook Capelle welke echter door De Buck in toom werd. gehouden. Ook de snelle buitenspeler Putmans kreeg wei nig gelegenheid zijn nochtans gevaar lijk schot te plaatsen. Bij Aalst vernoemen wij de gansche ploeg. Een bijzondere vermelding ech ter voor de verdediging en ook voor Dat is die verduivelde Speldemans die niets naziet, dacht Robert. Hij brengt ons naar den arme met zijn lichtzinnigen romanschrijverskop. Ik zal hem den bol eens wasschen, en dien hovenier met zijn haver ook Het kan nooit kwaad, eens een oor tegen een deur te leggen Is de baron wertelijt zoo iijt vroeg de veldwachter. Spreek er mij niet van Wannes... Mevrouw Isabella, de vrouw van den broeder van den baron, heeft eens aan ons Mie laten zien. Wat heeft ze laten zien, Tarel 7 Hoeveel juweelcn ze bezitten, zij en haar schoonzuster, maar dat is op geencn dag te noemen. Allemaal, dia manten en goud Mie haar oogen de den er zeer van, zoo schitterde en blonk alles. Eenige dagen geleden, is de baron naar de stad geweest en hij heeft voor zijne vrouw een halssnoer medege bracht geheel en al van diamant ge maakt cn dat meer dan honderdduizend frank waard is. Onze Mie heeft het ge zien. Zoo, zoo En hebt ge nooit iets bijzonders bemertt aan de tasteelbewo- ners Hoe, bijzonders Dat u aardige dentbeelden twam ingeven 7 Ge weet het ook Wat weet it 7 Dat de twee barons zulke zonder linge gasten zijn 7 Hoe, zonderlinge gasten 7 Dat ze zich soms verkleeden. Vertleeden 7~ Ja, ik had het niet mogen zeggen, maar het is er nu toch uit. Middenhalf Dc Buck. mi«Tvoor Voogt en buitenrrchts Verhulst. Strens kon beter. Gaarne zagen we De Block terug in de aanvallijn. want Moreels is zeker stukken beter op de halfplaats. Scheidsrechter Heuten leidde kor daat in dezen harden wedstrijd. Eendracht Aalst De Munter, Cor nells, Cooreman, De Block, De Buck, Petit, Verhulst Moreels, Voogt, Roe landt, Strens. Stand. Club Luik Delcommunc, Petit, Gillard, Leonard, Massey, Wil motte, Massart, Knell, Capelle, Nico- lay. Putman. Standaard- wint den toss. Onmiddel lijk gaat Eendracht ten aanval, en Strens zendt nipt over. Putman op zijn beurt snelt langs zijn lijn. maar De Munter snapt het leder voor zijn voeten weg. Aan de 5e min. bekomt Aalst strafschop. De Buck geeft hem nipt naast. Verhulst krijgt den bal, snelt langs zijn lijn, zet hoog voor doel, Voogt kopt, maar Delcommune be machtig gepast het leger. Eendracht be heerscht in alle lijnen het veld, en Stan daard werkt op ontsnappingen welke vooral langis Putman gevaar opleveren. De Munter in tipvorm laat echter niets hiervan door. Aan de 1 Ie min. zet Mo reels voor doel, Delcommune mist en Roelandt maakt hiervan dankbaar ge bruik cm in de ledige kooi binnen te leggen. (10 11e min.) Steeds be stoken de Ajuinen de Walenkooi en Delcommune krijgt werk bij de vleet. Op verre voorzet langs Roelandt loopt de Standaard-doelman uit, gehinderd door Voogt grijpt hij naast den bal, en Moreels is er gepast bij om Eendracht s voorsprong te vergrooten. (20 19e min. Stilaan echter geraakt ook Standaard ingespeeld, en Putman besluit met nipt naast te kogelen. Even later volgt Ca pelle dit slecht voorbeeld. De Stan- daardaanval draait thans op volle toe ren, en Putman, Massart. Capelle be proeven om de beurt hun kans op doel. Het zal echter Aalst zijn welke zijn voorsprong nog zal vergrooten. De Block in het bezit van den bal, zet scherp voor doel, Roelandt klopt en 't is kas (30 39e min.) Nicolay be proeft het alleen doch De Munter staat op de goede plaats. Daarop rust. Na het hernemen domineert Aalst terug van meet af, en Voogt trektnut naast. Verhulst op zijn beurt dribbelt een paar man om dan over te zenden. Weer is Verhulst weg, zendt in naar Voogt, wiens schot door Delcommune ten koste van een duikeling gered wordt. Capelle geraakt in het bezit van het leder, gaat de beide Aalstersche backs voorbij, De Munter duikelt, doch Petit in een uiterste inspanning duwt den bal in eigen net (31 7e Min.) Standaard domineert thans op zijn beurt geweldig, vooral daar Aalst be rust in zijn voorsprong. Putr\-n snelt langs zijn lijn, schiet in de vlucht op doel, De Munter weert af bij Massart welke op de lat kogelt. Aalst voelt het gevaar, en Voogt zet Delcommune aan 't werk. Weer doet De Munter zich toe juichen wanneer hij den bal uit de voe ten van den aanstormenden Capelle duikelt. Strens door de versterkte bewa king van Voogt, meermaals vrij staan de, beproeft ook zijn kans, doch de Standaarddoelman is er steeds gepast bij. Nicolay waagt een schuiver op doel echter niet gevaarlijk genoeg om De Munter te verrassen. Óp vrije schop voor Aalst langs De Buck krijgt Ver hulst het leder toegespeeld, doch geeft naast.'t Spel ontaardde thans geweldig en meerdere Standaardspelers maken zich schuldig aan grove fouten. Het Ik gaf een stukje van mijn klei nen vinger, als ik nu dien hovenier den nek kon omwringen, dacht Robert. Hij klapt ons aan de galg. En waarom vertleeden zij zich 7 Weet ik het Reeds meer dan eens heb ik een der barons met een an deren kop naar de stad zien trekken.... Vertretten met een anderen top 7 Ja, en ze hebben me toen op mijn eerste communiezieltje doen zweren, dat ik zulks niet zou vertellen. En hij veegt zijn broek aan dat zieltje, mompelde Robert. Had ik hem maar eens onder handen, ik zou hem zieltjessen 1 Het is aardig, zei de veldwachter. En ge weet niet waarom zc dat doen 7 Ik heb het hun niet durven vra gen. Het gaat me trouwens niet aan. Ze betalen me goed, en de rest laat ik onverlet. Als ik hier vijf jaar kan blij ven, ben ik binnen voor de regen. Vijf jaar, mompelde Robert. Geen vijf dagen meer. Tornt er nooit ander volt 7 vroeg Wannes. Geen levende ziel, buiten den briefdrager en gij nu. 't Is aardig It moet dat toch in 't oog houden... Wat 7 Op uwe gezondheid, Tarel. It dacht op iets anders... It moet voort. Als ge in 't dorp tornt torn me dan eens bezoeten, hé Tot ziens Tarel Nog een glas. Wannes 7 Neen, dant u, it moet nog twee uren door het zand... Tot ziens Ik doe een eindswegs uitgeleide. Dat heeft die kerel op den koop toe nog noodig 1 bromde Robert. Liet gaat zelfs zoover dat een speler der Walen van het terrein wordt gezonden. Aalst ontsnapt nogmaals langs Strens. maar deze's voorzet is te slecht afge werkt om cenig gevaar voor het Stan- daarddoel te scheppen. Met Standaard ten aanval komt hei einde van dezen bitsigen kamp door Aalst verdiend ge wonnen. V. G. GREEN STAR BAASRODE 3— WHITE STAR AALST, 6. Green Star is eerst in actie en dwingt corner af, welke niets oplevert. White Star herstelt het evenwicht en aan de 5e min. kopt De Meersman binnen (0-1). Aan den anderen kant redt Moreels op schitterende wijze een gevaarlijk schot van Konincks.Kort daarop mist Strickx den bal en Van Praet doelt voor Green Star aan de 22e min. Daarop is het ac beurt aan Mcrtens (2-1) White Star trekt dan ten aanval en na samenspel tusschen Van Geit en Daelman stelt de ze gelijk. Daarop rust. Na de rust is Green Star ten aanval, bekomt penalty cn 't is 32. Het ant woord komt langs Van Geit met de 15 min. (3-3). Aan de 20e min. net Dael man nr 4. Moreels wordt geraakt cn verlaat tijdelijk het veld. White Star blijft echter ten aanval en doel nog maals aan de 40e en 43ste min. lang» De Meersman en Van Geit. Daarop komt het einde. t Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw Weduwe van Mijnheer FRANS MATTH1EU Lid van vele Confrérieën, geboren te Aalst den 6 Oogst 1858. en er overleden den 6 October 1941 versterkt door de HH. Sacramenten. Plechtige Lijkdienst en Begrafeni», Donderdag 9 October 1941, te 9 uur, in de kerk van St Marlinus te Aalst. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Een Nadienst van Barmhartigheid op Vrijdag 10 October te 8 uur, in de zelfde kerk. De Dertig Gregoriaansche Missen zullen gelezen worden in dezelfde kerk vanaf Zaterdag I I October te 7.30 u. Men vergadere ten slerfhuize, Naza- rethstraat 42, om 8,30 ure. Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. AMERICAN AUTO GARAGE Naamlooze Vennootschap te AALST Handelsregister Aalst nr 339 In uitvoering van de in buitengewo ne algemeene vergadering van 31 Juli 1941 genomen beslissingen, heeft de beheerraad de eer de heerrn aandeel houders te vragen hunne titels te willen aanbieden ter winketten van dc Banque de la Société Générale dc Belgique. Nieuwstraat te Aalst, vóór 2 7 Oktober 1941, teneinde I" dc kapilaalsaandeelen te doen af stempelen in maatschappelijke aandec len zonder aanduiding van waarde cn ze tc laten voorzien van het bijvoeglijk zegelrecht. 2° de stichtersaandeelen uit te wisse len tegen maatschappelijke aandeden zonder aanduiding van waarde in ver houding van twee maatschappelijke aandeelen voor vijf stichtersaandeelen. Het bijvoeglijk zegelrecht cn cie kos ten van afïtempeling en omzetting zijn ten laste van de maatschappij. hij nu dien Wannes alleen gaan, dan kon ik hem vagen 1... F.n aan zulk een hovenier betaalt Speldemans zes maal dezelfde haver 1 De twee mannen verlieten de keu ken. Robert bleef een paar minuten wach ten en verliet dan het wagenhuis. De bewoners van den Witten Heuvel waren te zamen op het terras. De koffie wacht u reeds 1 riep No ra haren echtgenoot toe. Spoed u. Robert zette zich aan ta.fel met ge fronste wenkbrauwen, dronk een kop koffie tn sprak geen woord. Slecht nieuws 7 vroeg Nora. Hoedat 7 Wat beteekent die vraag sprak Bertrand. Wat scheelt er aan 7 Robert zit daar als een veldheer, die een slag verloren heeft en op weerwraak zint Is er ruzie in 't huishouden 7 Ik geloof, antwoordde Robert, op ieder woord drukkende, ik geloof dat we niet lang op den Witten Heuvel zul len verblijven. Allen keken hem verrast aan. Wat vertelt ge nu 7 kreet Ber trand. I3 er gevaar 7 vroeg Speldeman9, die een rilling voelde en bleek werd. Robert verhaalde breedvoerig hoe hij met Nora den veldwachter had ont moet, hoe er wantrouwen in hem ont staan was en wat hij in het wagenhuis had vernomen. Welnu, broeder, wat zegt gij er van Bertrand dacht eenige oogenblikken diep na. Zie vervolg op 4de bladzijde.

De Volksstem | 1941 | | pagina 3