Stadsnieuws Antoon De Meersman Jan DE BEUL OUD VQ0R DEN LEEFTIJD DE LAATSTE VAN ROBERT LOTGEVALLEN EN BERTRAND Sport KONINKLIJKE HARMONIE «AL GROEIEND BLOEIEND,, Ste CECILIA AL de Leden worden vriendelijk uitgenoodigd de H. Mi? bij te wonen ter nagedachtenis der afgestorvenen, op ZONDAG 23 NOVEMBER 1941, te M uur in de St Martinuskerk. Stoelen zullen voorbehouden zijn in het Hoogkoor. Het Bestuur. DE INLEVERING VAN NON-FERRO METALEN In onze nummers van 28-29 Octo ber en 4-5 November hebben wij de door den militairen bevelhebber ge troffen verordening betreffende de in levering van non-ferro metalen mee gedeeld. Elders in ons blad van heden brengen wij onze lezers onder het oog een interview dat de h. Leemans, secre taris-generaal van hel ministerie van Ekonomische Zaken omtrent dezef] kwestie aan het agentschap Belgapress heeft toegestaan. Onderaan laten wij de inlichtingen volgen vanwege het stadsbestuur aan de Aalstersche bevolking INLICHTINGEN VANWEGE HET GEMEENTEBESTUUR AAN DE BEVOLKING. Met het oog op de goede uitvoering van de verordening van 20 Oktober, uitgevaardigd door de Militaire Be velhebber voor Belgie .en Noord Frank rijk, waarbij de verplichte inlevering van non-ferro metalen door de bevol king wordt bevolen worden de volgen de inlichtingen verstrekt I) a) Aan de leveringsverplichting kan voldaan worden door het afleve ren van gebruiks- en uitrustingsvoor- Werpen van allen aard. als kroonluch ters, rookgarnituren, bureelvoorwerpen en garnituren, schoorsteenmantelgarni- luren, haardstellen, pronkstukken, luch ters en kandelabers, kapstokken, re genschermstaanders, korven. lijsten, kisten, schalen en bekers, beelden, va zen, presenteerbladen, eet- en drankge rfei, keukengerei (zooals polten en pan nen) toestellen en hulpvoorwerpen voor de voeding, vogelkooien en staan ders, luciferhouders, zeven, gordijn haken en roeden, tapijtroeden, deur klinken, deurhandvatlen en deurpiaten, deurlijsten, deur- ea muurbekleedingen, brievenbussen, lijsten, haken, consoles, wapens, beelden en reliefs, wandluch- ters, hekkens, balustraden, trapleunin gen en verder oude buizen, oude kabels en alle in onbruik gevallen meiaal. b) Geplakkeerde voorwerpen waar van de kern uit ijzer bestaat of uit een metaal dat niet getroffen wordt door bovenstaande verordening komen niet in aanmerking voor het voldoen aan de verplichting. c) Vreemde bestanddeelen als ijzer, glas, hout, porselein en dergelijke moe ten van het metaal afgescheiden 'wor den. Zij worden niet aanvaard om aan de leveringsverplichting te voldoen. d) Ieder leveringsplichtige is vrij ie voldoen aan zijn verplichting door het afleveren van een enkel ofwel van ver zelf de door hem verschuldigde hoe veelheid metaal volgens het in par. 4 der verordenibg aangegeven punten stelsel en de in bijlage gegeven baremas. 3) Bij dfe aflevering-moeten de noo dige doldimenten ter staving worden voorgelegd. a) voor personen vallend onder kategoric 3 hei bewijs van hun bruto inkomsten voor hel jaar 1939 of 1940 (voor dezen die in 1039 geen belasting hebben betaald), onderteekend en juis! verklaard door hun patroon of werk gever. b) voor personen vallend ondei kategoric 2, het aanslagbiljet van hun aanvullende inkomstenbelastingen voor hel jaar 1940 (betrekking hebbende op de inkomsten van het iaar 1939). c) voor personen vallend onder categorie 1het fiscaal bewijs van hun kadastraal inkomen voor het jaar 1939 De personen die niet, meer in het be zit zijn van de noodige fiskale bewijs stukken, kunnen zieh wenden tot het belastingkantoor voor hel bekomen van een dubbel. d) voor dc bedrijven, de noodige bewijsstukken waaruit blijkt hel aantal der op l Mei 1940 te werk gestelde bedienden of werklieden. 4) Ieder leveringsplichtige ontvang! bij de aflevering een op naam opge maakt ontvangstbewijs, dat zorgvuldig moet bewaard worden daar er achteraf een ilrenge kontrole zal uitgeoefend worden. Plaats en datum waarop de inleve- edaan worden zullen later bekend gemaakt worden. De Burgemeester, V. BOCQUE. KRUIDENIER5BOND VAN AALST De leden worden vriendelijk ver zocht de begrafenis te willen bijwonen van hun medelid MIJNHEER echtgenoot van Mevrouw Jcaxme DE NEEF De Lijkplechtigheden zullen plaats hebben op Donderdag 20 November 1941om 9 ure, in de kerk van O. L. Vrouw, Aalst Mijlbeek. Vergadering aan het Hospitaal om 8,30 ure. Men verzoekt ons het melden van Miinheer overlijden" te echtgenoot van Mevrouw MARIA DE ROUCK. NIJVERAAR Lid van den Bond van het H. Hart, geboren te Aalst den 20 Juli 1880 en aldaar overleden den 14 Novemb. 1941 versterkt door de HH. Sacramenten. I Plechtige Lijkdienst en Begrafenis Woensdag 19 November 1941. om 10! uur, in dc kerk van den H. Jozef te Aalst. De Vigiliën den vooravond om 5 Men vergaderc ten sterfhuize, Cau- dronstraat 10, om 9,30 uur. De Dienst van de Broederschap van Barmhartigheid zal later aangekon llw "vuil geworden" dikke darm is daar aansprakelijk voor. WANNEER men U gewoonlijk vijf of tien jaar meer "geeft" dan gij wer kelijk zijt wanneer gif U zelf löom, stijf, zonder energie voelt wanneer duizend kwaaltjes en ongesteldheden U bcrooven van de genoegens van liet bestaan geef dan Uw "natuur" of Uw lot daar niet de schuld van Dc eenige verantwoordelijke is Uw kar- teldarm (dikke darm). Hetis bewezen dat dit orgaan de hoofd bron is van de giftstof- fen die ons oud maken en onze gezondheid doen achteruitgaan. De karteldami is een lange buis.jvaarin zich de wocdsclrcstcn ver zamelen nadat zij door den acht meter langen duimen darm zijn ge gaan. Minstens één maal per dag moet hij algeheel, en zonder de minste inspanning leeg worden gemaakt. Evtnais de vtatcekdcl word! de dik kt darm Wanneer gij echter oud wordt, vervuilt deze karteidarm als een waschtaielbuic of een waterketel. De opgestopte afvalstoffen kleven aan de wanden, gisten en doen giftstoflen ontstaan die door het heel© organisme dringen, ucr na uur, pp de ma nier van do giftslolïen van een aangestoken tand. Dio voortdurende vergiftiging verz wakt U licbameiijk. vermindert U geeste lijk. Gij hebt pijn in lenden en ledematen, gij raak buiten adem wanneer gij de trap an oploopt, gij slaapt slecht. Uw eten verteert slecht. Gij voelt U voortdurend vermoeid, terneergeslagen cn gedrukt. Hoe de vervuiling van den karteidarm tegen te gaan Een groep gcnecsheeren is aan hot eindo gcicomerrvau 1400 klinische proefnemingen op dames «1 heeren, die zich daar vrij willig aan hebben onderworpen. Verschil lende laxeermiddelen werden beproefd. Sommige werden niet bevredigend geoor deeld omdat zij een hevige verwijdering van nog nietvert eerde spijzen veroorzaken, andere omdat zij den karteldarm heftig prik kelen. liet "ideale" zuiveringsmiddel is reble- ken Kruschon Salts te zijn. De proefnemingen van de genceshoeien hebben aangetoond, dat een kleine dosis Kruschen Salts 's morgens op de nuchtere maag genomen, zacht maar geker zorgt voor den afvoer van alle giftstof- Vcrwekkendc vocdselrcstcn en de v.-nnden van den karteidarm voortdurend zindelijk en gezond houdt. "Wij tneenen verklaren de dokters in hun verslagdat dit een van de belangrijkste onderzoekingen is, die tvij hebben gedaan en dat de kleine dar.rtijkschc dosis Kruschen het ■meest bevredigende x:\ddtl is dat de wetenschap kent om de zuiverheid van den karteidarm tc verzekeren."- 0p Uw beurt Millioenen trouwe gebruikers van Krurehcn door de hecle wereld hebben hun energje cn bun kracht te danken aan een zuiveren kar teidarm. En alles wat zij daarvoor doen bes taat erin een beetje Kruschen te nemen in hun ochtenddranck of in eed beetje warm water. Op Uw beurt moet gij KruscLen nemen cn Uw jeugd behouden voor enkele centiemen per dag. BOTSING. Op de Botermarkt is het tot een Vrij''hevige botsing gekomen tusschcn het gespan toebchoorende aan genaamden Appelmans, van Dender leeuw en tusschen de kar van zekeren Verhulst Jan, van onze stad. Gelukkig WEENSCHE KABARETAVOND Hiervoor zorgt op Donderdag 27 November, te 19 u., in het Feestpaleis het gezelschap Dolf Brandmeycr». Voor het artistiek gehalte van dc uit voering, zoov/el als voor schlagcrliede ren, humor cn stemmige atmosfeer, :-taan borg Dolf Brandmeycr, leider en komponist Charlotte Susn, de bekende filmactri ce. die in verscheidene filmen optrad Ilse Petri, vooral gekend uit de fil men «Monikan (onlangs in 't Feestpa leis opgevoerd), Heimatorde» en an dere Georgia Schumacher en Brigitte Neuse, beiden begaafde looneclspeel- sters cn zangeressen Heinz Försler-Ludwig, een tenor van naam (zingt regelmatig voor alle Duit- schc zenders) tevens een fijne humo rist. Günther Krauscncck, een meedec- pende pianist. Kortom een avond van muziek, zang luimigheid, dien niemand zal willen missen. Kaarten 10 fr 5 fr 3 fr. Dc plaatsen kunnen, zonder kosten, voorbehouden worden, in het restaurant «De Ijzer», Vlaanderenstraat, dit op Dinsdag 25 en Woensdag 26 Novem ber, telkens van 1 7u. tot 19u. 's avonds. schillende soorten metaal vermeld in worden par. 2, onder voorwaarde echler dat( Vrienden en kennissen die bij verge- het vereischte aantal punten aangegeven telhcid geen doodsbericht zouden onl- onder par. 4 van de verordenmg wordt vangen hebben, worden verzocht dit als CoC\ i 11 - v.. .1 dusdanig te willen aanzien. L) Ieder leveringsplichtige berekent DOOR AUCTOR 72ste Vervolg. Musch Ja... Ran plan, pla Ik heb dorst Ran, plan, plan We leggen u onder een vat. Een vat Ja. dat is het... Ran plan, plan De gendarm liet zich als een kind geleiden. In den kelder duwde zijn makker hem op een kist. Drink nu maar naar hartelust. Ja, hé Ran, plan plan Een vat De twee mannen verwijderden zich. De kandidaat-brigadier sloot dc deur Die zit daar goed Uit den kelder klonk het dof Ran, plan, plan I Zij kwamen terug op het terras. Nu 't spel gewaagd, dacht Spel demans toen dc gendarm met den rug naar het huis gekeerd stond. Jan riep hij. De gendarm keek hem ondervra gend aan. Met twee, drie sprongen was de koet sier op het terras. Hij wierp zich op de harenmuts, sloeg hem de beide armen om het mid den, en trachtte hem alzoo achteruit op den grond te trekken. De romanschrijver sprong insgelijks op den gendarm toe, bukte zich en Zrecp hem bij de beenen. De kandidaat-brigadier kronkelde zich een oogenblik als een paling, doch de koetsier was zeker wel zoo sterk als de gendarmen deze moest dan ook, na een paar sekonden, eindigen met het onderspit te delven. Hulp kreet hij. Makkers hulp dieven Deze kreet, die de gendarmen van honderd meier in den omtrek moest doen toesnellen, deed niet eens een der slapenden de oogen openen. De twee mannen trokken den die naar der openbare macht op den grond Zij gelukten er zonder veel moeite in hem te binden. De gendarm had bemerkt dat hij op geen hulp rekenen kon. en bood dan ook niet veel tegenstand meer. Machteloos lag hij daar nu. Hij knarsetandde. Niet omdat die twee mannen hem overwonnen hadden, want dat kon niet anders, maar omdat zijn plan nu zoo plots verijdeld werd, omdat hij in den put was gevallen, dien hij met zoo- eel zorg voor zijne makkers had ge graven. Wij hebben geen lijd te verliezen zei Speldemans. Kom, we moeten de makkers dadelijk verwittigen en in vrij heid stellen. Ik heb eene schuilplaats. Speldemans was reeds in de gang, FIETSDIEFSTALLEN. In de Statiestraat werd ten nadeele van D'Haese, Honoré, woonachtig te Sint Amandsberg zijn rijwiel gestolen. Aan den speelgoedwinkel Van den Steen, in de Kattestraat, werd een mooie fiets gestolen, ten nadeele van Van Accolcyen Stefanie, uit Hofstade. Aan de apotheek De Valkeneer, op de Esplanadeplaats werd door een onbekenden dief het rijwiel medegeno men toebehoorende aan Mejuffer Meeus Maria van Lede. Waarom toch de fietsen onbewaakt laten buiten staan of ze ten minste niet vastgelegd ,die het kasteeltje in twee verdeelde. De deuren waren op slot en de sleu tels waren er af genomen. Waar mogen ze zijn kreet de romanschrijver. Wij hebben geen tijd om te zoe ken, kreet Jan de koetsier. Hij plaatste zich met den linker schouder tegen het bovenpaneel der deur, drukte er met al zijn kracht tegen en, met groot gedruisch sprong, of lie ver barstte de deur open. Jan de koetsier kreet Robert. Speldemans trad insgelijks binnen. Dat gij er bij waart, dat wist ik. zei Robert. Ik had het al tegen Bertrand gezegd. Die man met zijn ran, plan, plan, kan niemand anders zijn dan Speldemans. En gij hebt gelijk gehad, klonk de stem van Bertrand door de opening in den wand. Jan de koetsier had het vertrek ver laten en op dezelfde wijze als voor de kamer van Robert, de deur van deze van Bertrand opengeloopen. Een paar oogenblikken later waren ook Arabella en Nora verlost. Waar nu heen met dat blind paard vroeg Robert. Volg me, zei Jan de koetsier. Ik weet een schuilplaats waar de gendar men niet eens zullen komen zoeken. Dan maar op weg. zei Spelde mans. Hel parket wordt hier verwacht en ik geloof niet dat een onzer er aan houdt die heeren te zien. Zij verlieten het kasteeltje langs dc achterzijde en kwamen welhaast in het bosch, door Jan den koetsier vooraf gegaan. Deze bracht hen naar het huisje op de baan van Putte naar Calmpthout, waar het viertal in handen van de gen darmen gevallen was. VOETBAL. EENDRACHT 3 WHITE STAR 2 SFANNENDE WEDSTRIJD Een geweldige belangstelling hcersch tc rond het plein van Aalst, iets waar aan de jongste successen van Eendrach'. zeker niet vreemd waren. In opzicht van geestdrift en spanning zal de wed strijd zeker aan ieder toeschouwer vol doening geschonken hebben. Spijtig dat de Brusselaars cn in 't bijzonder De Mulder zich op sommige oogenblikken aan unfair, ja vuil spel bezondigden. Het feit dai een viertal Aalstersche spe Iers min of meer erg geraakt werden is daar wel het beste bewijs voor. De lste helft ving aan in vlug tempo, waarbij de wederzijdschc aanvallijnen zich langs hun beste zijde toonden. Bij Eendracht stelde Voogt zich aanstonds gevaarlijk aan, en meerdere goedge richle schoten misten het doel van oen niet. Spijtig werd Karei in een botsing met De Smacle zoo ernstig geraakt dat hij het terrein diende te varlalen. Aalst, wiens voorlijn tot vier man herleid was speelde moedig verder en wist een 1 -0 achterstand in een 2-1 voorsprong om tc tooveren. White Star werkte vooral langs de beide vleugelspelers en in het bijzon'der langs De Mulder, wiens hoek schoppen de Ajuinen voor de meest netelige situaties plaatsten. De 2c helft maakte White Star dank baar gebruik van het windvoordee! om op hun beurt de teugels in handen te ne men. Aalst waarbij Voogt terug zijn plaat? ingenomen had, gaf zich niet ge wonnen en Roelandt zorgde er voor da de voorsprong der thuisploeg nog ver groot werd. Langs De Vos liep White Star een deel van zijn achterstel maar daar bleef het bij, want de nooit afgevende achterhoede van Aalst en 't bijzonder Cornelis, lieten niets meer door. Scheidsrechter Dc Roeck leidde betwistbaar. DE WEDSTRIJD. Eendracht Aalst De Munter, Coo- reman, Cornelis. De Block, De Buck. Petit, Verhulst, Moreels, Voogt, Roe landt, Hoebeeck. Des achtermiddags kwam het parket vergezeld van Deraef en Wannes Kra- miek, op den Witten Heuvel. De overste der geheime politie be klom het eerst dc trap van het terras. Eene verwensching ontsnapte zijl mond. Hij had de gendarmen en de omver geworpen tafel bemerkt. Met twee sprongen was hij in den gang. De heeren van het parket staarden verbaasd op de groep van de ronken de en gebonden gendarm, die daar zoo schilderachtig op het terras naast de tafél en de gebroken flesschen en gla zen lagen. De veldwachter was Deraef achter na geijld en kwam met een wanhopig gezicht op het terras. Wij tomen te laat, zeide hij. De tleppcrs van gendarmen hebben de te reis het hazenpad laten tiezen. Wat zegt de champetter Deraef kwam nu ook terug bij de ge- rechtsheeren. Te Iaat, mijne heeren. De bandie ten zijn ons weer te vlug geweest. Die vervloekte Speldemans moet hier zeker de hand in hebben. De gebonden gendarm werd van zij ne prop en banden bevrijd, en verhaal de hoe alles was toegegaan. Alleen wist hij er bij te voegen, dat hij zijne makkers gesmeekt had niet te drinken, maar dat ze naar zijne ver manende stem niet hadden willen luis teren. En de heeren van 't gerecht die be merkten dat dc gendarm niet gedron ken had, geloofden hem en wellicht is hij toch brigadier geworden. Dc andere harenmutsen werden op de kar van den hovenier geladen, als White Star Bogaerts, Curclij, Da Smaelc, De Kcijzer. Dc Vo?, Van Nes. tc, Vaillant, Nijs, Hcunens, Plennevaux De Mulder. Eendracht wint den toss. Dadelijk valt White Star aan langs De Mulder, maar Cornelis onderschept het leder. Aalsi verplaatst hei spel, Verhuist sneit langs zijn lijn, zendt mooi in. Voogi goedgeplaatst kopt op doel, doch het leder vliegt op de dwarslat. Eendracht opent een waar kruisvuur op het White Star doel en achtereenvolgens wagen Roelandt. De Buck en Hoebeeck hun kan?. Dwarslat of het been van een te genstrever beletten echter dat Aalst al thans voorloopig den scoor zou openen Op voorzet van De Vos geraakt Hcu nens alleen door, doch eens voor doei zet hij ver naast. Verhulst speelt zieh vrij, zendt in naar Voogt, doch Bo gaerts ontzet op het gepast oogenblik. Aalst bekomt vrijschop voor de back- lijn. Dc Buck neemt hem doch Bogaerts ontzet eens te meer gepast. Op doel- woreteling, werd Voogt in botsing met De Smaelc aan het hoofd geraakt en verlaat liet veld. Aalst met tien man neemt dc teugels in handen cn Hoebeeck gaat Bogaerts verontrusten. Op doel worsteling voor het Aalstersch doel ontzei De Munter op schot van De Mul der in de voeten van Hcunens welite raak 3chiet (1-0 16e min.) Petit brengt goed den bal op, zet voor aan Hoe bceck, deze brengt scherp voor doel, doch Bogaerts ontzet met de vuist. Op doorbraak van Aalsi begaat De Smaelc hands in het fataal gebied en Cooreman zet den strafschop om (I 1 31e min.) Cornelis zet voor aan Roelandt doert De Smaelc is vlugger op het Ieder.Toch I Aalst voorsprong nemen, wanneer Hoebeeck, gelanceerd door Roelandt naast den uitgeloopen Bogaerts binnen- knnlt. Daarop rust. Bij Aalst heeft Voogt na de rust te rug zijn plaats ingenomen. De Mulder breekt door, doch ziet zich door Mo reels het Ieder ontnemen. Gebruik ma kende van den vrij sterken wind neemt White Star hot spel in handen cn Aalst wordt op verdediging aangewezen. Vaillant breekt door. Petit redt in hoekschop. Deze mooi gegeven door De Mulder gaat nipt naast. Aalst werpt het spel open cn Hoebeeck wordt herhaaldelijk door Voogt gelanceerd. De Block geeft aan Verhuist, deze snelt zijn lijn af dcch laat zich op he® beslissend oogenblik door De Smaelc hel leder ontfutselen. Moreels ver schalkt De Vos, zet voor doel. Roe landt goed opgesteld krijgt het leder in. zijn bezit en knalt ongenadig binnen. (3 1 27c min.) Voogt alleen door wordt in buitenspclstand geremd. Aaa den 30c min. bekomt White Star een betwistbare vrijschop. Deze wordt docr De Vos rechtstreeks binnengezond:n (3 2 30e min.) Voogt breekt door doch De Smaele kan op het nippertje afweren. Langs de overzijde heeft De Munter geluk wanneer hij uitgeloopen zijnde het leder nipt ziet naast gaan. White Star zet alles ten aanval om ge lijk te stellen, doch vruchteloos. De Aalstersche achterhoede goed gch'd- pen door de halfiijn laat niets meer door cn Eendracht wint verdiend dezen spannenden wedstrijd. V.G. ATHLET1EK. VELDLOOP TE AALST (Haring.) De uitslagen van dc schiftingswed strijden door Eendracht Aalst ingericht met het oog op den veldloop van «Le Soir-i geven we in ons volgend nummer zakken aardappelen, want ze waren niet in Staal dc minste beweging te maken om op dc kar te stappen, cn naar Calmpthout gevoerd waar zc voorloo pig in het gemeentegevang werden op gesloten, om hun roes uit te slapen. De heeren van het parket keerden met hunne rijtuigen naar dc stad tcru? om telegrammen te doen verzenden, dc ontsnapping van de vagebonden mel dende. Ver zullen ze toch niet loopen, zei dc onderzoeksrechter. Zeg dat niet, sprak Deraef, want die kerels kunnen meer dan een gewoon mensch. Ze komen het nogmaals te be wijzen. Neen, maar dat doen, wanneer ge achter slot zit of op zoo'n korten tijd uwe medeplichtigen verwittigen, om het te doen, dat is toch een tour de force. Lieten ze geen verzeyi achter Ja maar ze moeten niet veel tijd hebben gehad want ze zijn kort ge weest in zijn poezie. En Deraef haalde een geplooid pa pier uil den binnenzak, vouwde het open en reikte het den rechter over. Deze las luidop het volgende rijm- ken. EEN WIJZE RAAD Zet nooit de kat dicht bij het vleesch. Geen dieven bij de kas. Geen flinken knecht bij uwe meid Geen vuurtje bij hel gas. Zet nooit een hond bij 't geurig vet. Geen ijsklomp in de zon. En geen gendarmen op de wacht Te dicht bij vat of ton. Ro-ber trand. 't Vervolgt.

De Volksstem | 1941 | | pagina 3