De weerstand en nog watOproep aan alle Weerstanders, Patriotten J5 m Dirk Martens roskamt Orgaan van het Verbond der Weerstandsgroepeeringen van Aalst en Denderstreek AANGESLOTEN BIJ DE NATIONALE UNIE VAN DEN WEERSTAND Dit ene woord van zo grote bete kenis, hield gedurende de bezetting zoveel in. Eenerzijds al het schone dat kon gepresteerd worden, en het zoete genoegen te hebben, op alle mogelijke en onmogelijke wijze, den bezetter dwars te zetten en vele.van z'n handelingen te vernietigen. Welk zoet genot, den vijand van die klop pen te kunnen toebrengen, dewelke voor het merendeel soms onherstel baar waren. Knarsetandend heett hij vele van die verliezen moeten aan schouwen. Maar ook dit had zijn keerzijde, want zij die de opdrachten te vervullen hadden, hoe kranig en moedig zij ook waren, hebben veel angst en ellende gekent, opgezweept en vervolgd als wilde dieren, en toch, immer vooruit en hoe dolleren woes ter de nazibeesten werden en han delden, des te harder sloegen en be ten de Weerstanders van zich af. Velen der onzen zijn gevangen, geslagen, gemarteld op onnoembare wijze, om dan nadien in de concen tratiekampen langzaam, doch zeker, afgemaakt te worden. Degenen die dit niet meegemaakt hebben, kunnen zich daarvan geen duidelijk denkbeeld vormen. Eens werd het bevrijding en toen trad de Weerstand in zijn volle glo rie op, want toen eerst begon de strijd met open vizier, tegen al wat ons eigen volk bekampt en verraden had. Jammer genoeg, toen werd deWeer- stand niet meer dwars gezet door den bezetter, doch door de regeering die, al hun beloften en onderrichtin gen van uit Londen ons toegestuurd, verbroken en verried, maand na maand werd het met het gerecht al erbarmelijker. Toen sloop ontmoedi ging in onze rangen en velen, zelfs de besten onder de besten, trokken zich lusteloos uit den strijd terug. De verdeling werd op behendige wijze in onze rangen gezaaid en wel door dezen die er alle belang bij had den, vuige Politiekers, die nooit iets gemeens hadden met den Weerstand en gedurende de bezetting totaal aan hun plicht tekort gekomen wa ren, zaaiden nu met groten ijver twist en tweedracht, want den Weerstand was hun een doorn in het oog. En toch treft de grote schuld de leden van het verzet zelf, want eens zal de dag aanbreken dat hen reken schap zal gevraagd worden, niet al leen over wat zij gepresteerd hebben tijdens de bloedige jaren, ook waar om zij nadien aan hun plicht ver zaakt hebben. Plicht, ja aan hun plicht zijn velen te kort gekomen door hun lankmoe digheid en door de rangen hunner groepeeringen te verlaten. Onverwachts, doch onverbiddelijk zal het oogenblik aanbreken dat hun geweten hen niet met rust zal laten en zij de stem hunner gevallen mak kers uit den strijd zullen horen, en de stem zal hard en gepijnigd hen toeroepen Waarom ja waarom zijn wij ge vallen, voor het executiepeleton, neergekogeld langs de straat en el ders bij klopjachten, doodgemarteld en uitgehongerd in de concentratie kampen, waarom wreekt gij ons niet, gij die onze makkers waart en aan on ze zijde gestreden hebt. Verraden zijn wij door dit walgelijk gedrocht dat den naam Belg onwaardig was en gemene samenwerking met den vij and onderhielden. Gedood door de nazibeulen en hunne trawanten in den strijd voor de vrijheid, volk en land. Gij, onze strijdmakkers, hebt het recht met te verzaken, onze nage dachtenis zult gij niet bezoedelen, Uwen eed zult gij getrouw wezen, wij willen gewroken worden en dan, dan alleen zal onze ziel eindelijk dc zo verdiende rust genieten. Op 1 beste Weerstandsvrienden, allen schouder aan schouder, ver zakt eens en voor goed aan die on derlinge twisten, hand in hand opge- marcheert en toont den naam van Weerstander waardig te zijn en in ere te houden. Den plicht roept U, den Weerstand is niet dood en zal niet vergaan en nooit zullen wij on ze gevallen strijdmakkers vergeten. Uwen Weerstandsplicht gebied U allen in onze rangen den strijd on verpoosd verder door te voeren. BOBBY. STAD AALST B.V.L. - A.L. Bevrijdingsleger Het Bestuur en de leden van het B. V. L. - A. L., danken langs dezen weg de Weerstanders en Patriotten der stad en omliggende, die onze TENTOONSTELLING DER GE HEIME PERS en CONCENTRA TIEKAMPEN zoo talrijk bezochten, en hierdoor van deze een echt succes maakten. Ook danken we de Unie van de Sluikpers en alle erkendeWeerstands- groepeeringen om hunne mede werking. HET BESTUUR. Alle Weerstanders, Politieke Gevangenen, rechthebbenden en Patriot ten hebben als plicht den Weerstand in zijn geheel te dienen, daarom voor Zondag aanstaande, zooals den Weerstand en de Patriotten één waren tij dens de bezetting, moeten wij ook nu het bewijs leveren met de daad één te zijn. Kies daarom op Zondag a. s. voor erkende Weerstanders, opdat het Stadhuis voor ons geen verboden terrein meer zou zijn. ZIEHIER ONZE KANDIDATEN Walgraef Dominique, 4e kandidaat op Lijst Nr 2. Ballinckx Edward, 14e kandidaat op Lijst Nr 3. Ghysbrecht Adolf, l le kandidaat op Lijst Nr 5. Weerstanders van het Spoor SOLIDARITEIT n«« Aalsterschen Box-Club ZONDAG 24 NOVBMBER 1946 le JAARGANG, Nr 2 - WEEKBLAD PRIJS 2 Fr. DE VEERSTANDER Beheer «n Redaktie Lokaal DEN BEIAARD Nieuwstraat, 6. Abonnementsprijs per 3 maand 27 Fr. L..I j cT* x «fc- 3». -e- In al hetkiesgewoel mag men absoluut niet uit het oog verliezen dat groot inci vieken hun kopje wagen boven water te steken. Nemen wij bij voorbeeld Herr Edgard De Cock, gewezen fuhrer en leider van 'De Vlag,, die prachtige Meetings hield om toch zooveel mogelijk onwetende, en menschen die armoede leden, te kunnen overhalen dat er hun veel eten en veel geld te wachten stond als zij dienst namen bij het Legioen en de wapens opnamen (tegen het Vaderland en onze Bondgenoo- ten). Diezelfde fuhrer Edgard De Cock, was voor een 14 dagen in een herberg, natuurlijk in dronken toestand, of het zou dezelfde De Cock niet zijn van tijdens de bezetting, waarvan wij destijds in sluikbla- den schreven "de zatte prisj,, brulde er duchtig op los "wacht nog een beotje, tot onze kameraden die nog vast zitten, vrij zijn, dan zult ge wat zien, da wraak zal zoet zijn,, Het antwoord is zeer kort, als uwe kameraden, Duitsche ploert, zich niet heel kalmpjes houden, zal onze wraak veel zoe ter zijn. Een tweede exemplaar, den collabora teur Polle De Veylder, die nog steeds tracht een groote mond te zetten, maar dat dit soms heel pijnlijk uitdraait, zal de Collaborateur Polle nu nog eens zelf on dervonden hebben, en wel op vqlgende manier Verleden Zaterdag kwam Polleken in een herberg aan het Park en in gezegenden toestand, broebelde hij met overluide stem "Ik heb een mitraillette, dat de Witte nu maar opletten Maar in plaats van paniek te zaaien on der de Witte die in huis waren, was het de Zwarte Polle die daar op een deftige manier kloppen op zijn tronie gekregen heeft, die hem deed huilen als een varken dat gekeeld werd. Polle pletste tegen den grond en kreeg een paar voetzolen die onophoudend neerdonderden op zijn dwaze toot. Denk nu maar niet dat het onverwachts was, neen hoor het was man tegen man en Polle beklaagde bitter zijn grootspraak, een gezwollen neus, een gekliefde lip en een bezeerde rikbenkas was Polle Veylder zijn belooning. Prachtig werk, Roger, proficiat man, Vervolg onderaan 4e kolon, Belangrijke Bestuursvergadering Deze zal worden gehouden op Donder dag 28 November 1946, om 19 uur. met volgende punten op de dagorde 1Op touw zetten van feest rond Kerst dag of Nieuwjaar 2. Verschillende verslagen der werking van het Nationaal Bestuur. Algemcene Vergadering. Deze wordt gehouden op Zondag 1 December, om 10 uur voormiddag, met hetzelfde dagorde als hierboven vermeld. Medegedeeld. Het Bestuur. Het Comiteit Solidariteit richt zich tot alle Patriotten en Weerstanders' om allen zooveel mogelijk te pronosticeeren op "SOL,, Pronostiek. ten voordeele van alle Oorlogsslachtoffers. Sol Pronostiek is de pronostiek van iedereen die bij de sport het nuttige kop pelt en den treurigen toestand waarin de noodlijdende oorlogsslachtoffers verkee- ren, lenigt. "Allen spelen op Sol pronostiek" is het ordewoord. De prachtige wandkalenders voor 1947 van Solidariteit zijn te verkrijgen op ons bureel op het Vredeplein (Kat). Er zijn er naar ieders beurs. De kalenders zijn opge- frischt met prachtige zichten en prenten van de kindertehuizen en homes van So lidariteit. (Solidariteit.) A, B. C. A. B. C. Bericht aan Box-Liefhebberg 1 Daar onze oefenzaal te klein was volgens het aantal leden, hebben wij ons lokaal overgebracht naar het KEIZERSHOF, bij Albert Chcrreté, Korte Nieuwstraat, 5, Aalst. Oefeningen hebben 'plaats eiken Dins dag en Vrijdag, om 19,30 u. en Zondag morgen, om 9,30 u. Nieuwe leden zijn welkom. Het Bestuur. wees er van overtuigd dat ge de goedkeu ring meedraagt van iedereen en aanvaard de felicitaties en een stevige handdruk van je toegenegen DIRK MARTENS,

De Weerstander | 1946 | | pagina 1