Dirk Martens roskamt Mitraille— Sis geeft les in Aardrijkskunde 2 Lid geweest van het V. N. V., ge ronseld door Bric Nichels... 5 jaar... (Bric Nichels zelf... mag niet worden verontrustOrders van hooger Axis Sally, radiospaeker bij den duitschen omroep gedurende de be zetting, werd onmiddellijk in vrijheid gesteld... niets misdaan... straf Naar een meeting gaan van den Weerstand, in strijd tegen de reactie is communist zijn 1 De Duitschers mochten in Engeland Kerstnacht vieren in huiskring!... hoe noemt men dat allez done, zwarte pers Bric Nichels IS het... en men laat hem vrij 1 Walgraef SCHIJNT het... en hij moet den bak in 1 Hoe rijmt men dat te saam Paul Levy wou in Duitschland een paar woordjes zeggen over hun con centratiekampen, maar hij had zon der de waard gerekend... of liever... hij had zich op den waard MlSre- kend 1 Hij had er te zwijgen en mocht het afstappen Hoe noemt men dat vooruit zwarte pers 1 Uit het Geeraerdbergsche. Niets nieuws onder de zon.... zoo leeren de dwazen en ze dolen, en zonder wat hier in Aalst gebeurde, zou iedereen het gaan geloven. Luister Een inciviek zijn winkel moest worden gesloten bij bevel van den heer Minister, omdat den uitbater eerstens een i inciviek is, en tweedens omdat de winkel de menschen de oogen uitsteekt zooals men zegt, hierdoor allerhande moeilijkhe den kunnen ontstaan, die de goede gang van de ravitailleering ernstig kunnen scha den. Tot hier dus, niets nieuws... maar... de bedienden en de politie, gelast met het doen uitvoeren en eerbiedigen van de be sluiten, werden in een minimum van tijd aan de deur gewalst... niet gegooid, maar toch vlug en zeker genoeg om niet te kun nen overgaan tot het uitoefenen van hun opdracht. Is dit iets nieuws Wie van onze brave ingezetenen *ou het wagen zoo maar ambtenaren en politiea genten doodeenvoudig aan de deur testel len en lachen met Ministersbesluiten Wie zou daar goedkoop van af komen van dit experiment En toch, niemand minder dan Pie Kees. alias Gust Van der Stock, speelde die krachttoer! Kees! de onder de bezetting gevreesde, voor S.D.er of feldgendarm be keken lomperik. Hij, zijn huiswacht, zij sa men of alleen, hebben met de politie en de controlediensten een loopje genomen. Kees. als groot inciviek niemand mis daan) ex-collaborateur en profiteur, heeft het pleit gewonnen. Met de gewone onbeschoftheid, preten tie, audacieuseteit, durf, minachting en zelfvertrouwen hebben onze stadsgenootjes er moeten aan gelooven. Pie Kees is nut gesloten en zal niet gesloten worden l Men is inciviek of men is het niet. Men heeft; de mantaliteit van den germaanschen su- per-mensch of men heeft ze niet. Hoog tijd nochtans dat ir.en aan de men schen eens laat zien dat er werkelijk ernstig wordt aan gedacht dergelijke individuen hun afstraffing te geven. Naar het heet heeft Kees - met behulp van een paar onwaardige rechtskundigen - tijdig het kind "Firma Van der Stock" een andere naam gegeven, en, klaar was kees. Die zelfde pruis van onder de bezetting mag zoo maar lachen met recht en wet. Moest een patriot of een weerstander zich maar een klein beetje vas Kees's exi- bities toeeigenen, hij was oogenblikkelijk op zijn "plaats" (zooals ze dat noemen). Diezelfde schoft, in wiens woning iu de "tweede plaats" een eenig levensgroot por tret hing van Hitier, en onder Hitiers oo gen dus de melk stal van onze zieken en kinderen, om die melk in den sluikhandel te brengen, diezelfde schoft speelt nu de les aan onze wetsdienaars. Dit zal natuurlijk niet waar zijn zoo zeggen de menschen om te tergen, allen maar... doch dit is wel waar... Gust Kees werd onder de bezetting gesnapt met zoo maar 800 kazen van prima kwaliteit, dus onwettige fabricatie. Die kaas werd hier inbeslaggenomen op een paar meter van mijn wachtplaats, doch in een ommezien was onze kees bij zijn "freunden" waardoor de commandant van de feldgendarmerie de kaas opeischte, deed terug geven en me dedeelde dat dit kaas was van de wehr- macht. Gelukkiglijk werd hij hem toch op een andere manier afhandig gemaakt. Van dergelijke toeren kunnen er tiental len worden in omloop gebracht, daar soort gelijke toestanden zich permanent voorde den toen hij 'samenwerkte" met zijn boe zemvriend Jefken Mertens, bevoorradings organisator van D.M./Z.B. - N. S. K. K. - Wallen SS-W. en Vlaamsch Legioen, OT. en andere gedoe. Diezelfden Mertens schijnt nu ook de onzichtbare of onvindbare mensch te zijn geworden. Pie, Gust, Kees alias V. d. Stock en tra wanten, hebben het onder de bezetting niet aan sardientjes gemangeld. Vuiltongen en klappeien beweerden hier soms aan mijn voeten, dat die sardientjes van niet ver kwamen. Voor ons ajuintjes dt s geen al te lastig raadselken. Niets nieuws onder de zon... en toch ben ik benieuwd wie de slag gaat thuis halen I Of de incivieken, of de politie, of de controle, of de Minister. Zullen hooger genoemde instanties zich zoo maar laten wijsmaken als men een kind een anderen naam geeft, dat het dan een ander kind is. Zullen de controleurs, die anders nochtans niet zoo malsch zijn. nu staan toekijken Is men in opdracht van den Minister en staat de uitvoering van een vonnis zoo maar vrij aan een inciviek? Of hangt dit af van de schrik der opereerende agenten, van de suggereerende? schoonheid? van een evasdochter, of zijn er andere midde len Volgens Kees en echtgenoote... koopt men met geld. de boter 1 Volgens ziekelijke ro nantische licht hysterisch getintel meld, is het spreekwoord een waarheid en wel namelijk: ce que femme veut, Dieuleveut! (wat een vouw wenscht, is Gods wensch). Aan wat zullen we het te danken heb ben dat de wetten te eerbiedigen zijn door elk en voor allen Gust kees verhinderde sommigen zijner stielgenooten. al was dat ook soms onrecht streeks, om hun handel te drijven, en dit gedurende meer dan 4 jaar. Het ware dus ook maar normaal, logisch en billijk, dat onze Gust ook zijn 4 jaar deed, dan ston den de partijen nog maar gelijk aan den dijk en spreken we nog niet eens van re vanche. We weten het, er zijn er nog te sluiten, er zijn nog andere te sluiten, doch het is niet omdat op dergelijk gebied reeds schromelijke wantoe tanden bes'aan, dat me,n moet laten begaan. Ik denk inmiddels aan de woorden van SalomonNil Novi sub sole (niets nieuws onder de zon). Het gerecht zal gezuiverd worden van al zijn zuiver gebleven elementen. Alleen Richters zullen wij nog dulden. Alleen Pourbaix en Mouchards zullen nog open bare ambten mogen bekleeden. De toe komst is aan ons. Belgie aan de smeerlappen en al de eer lijke weerstanders aan de galg. Leve Tot Belgie. Leve onze Richters. SIS. SIS Awel, mekkes, wat denkt gij van de situatie Hoever staat gij nu met uwen Weerstand Ziet gij nu nog niet klaar Zijn uwe lonkers nog niet open ge wreven Ik ga U eens wat in uw hoofd spijkeren, beste vent. waar ge zult verstomd van staan. Op de school hebben ze U geleerd dat Belgie ingedeeld wordt in drie streken laag Belgie, midden Belgie en hoog Bel gie. Wat dien teppen van een onderwijzer U niet wijs gemaakt heeft, is dat er nog een vierde streek bestaat, namelijk rot Belgie. Rot Belgie, mijn brave jongen, strekt zich uit van Knocke tot Arlon en Maesijck tot Doornijk. Er zijn menschen die dat slechts begrijpen wanneer ze tus- schen da veertig en de zestig jaar oud zijn; wij, de Sissen, wisten dat al van bij onze geboorte. Ga eens al de uitspraken van ons Gericht en Kriegsgericht na. Vergelijk de straffen die opgelegd worden aan de groote colla borateurs, met deze welke uitgesproken worden tegen een teppen van de Todt. Eenige kleine voorbeelden twee hooge functionarissen verklikken drie honderd menschen van de tegenpartij aan de vij and. Resultaatongeveer honderd brave huisvaders worden door de Moflen dood gefolterd. Uitspraak voor beide de vrij spraak. Motiefden eenen was te oud en wist niet goed meer wat hij deed en den andere handelde uit haat tegen de bolche- vieken. Beter nog Een vent richt de deportatie in van zevenhonderdduizend Belgen naar de vijandelijke oorlogsfabrieken. Uitspraak vrij. De sukkelaar handelde uit dwang en om zijn plaatsken niet te verliezen. Nog straffer een bende haaien uit onze zijdetrusts,stampen, met door de Moffen uit onze schatkist gestolen geld, fabrieken uit den grond, waar parachuten en ande re speeltuigen vervaardigd worden voi, den vijand. Uitspraakacht jaar prison zonder aanhouding en eene boete zonder betaling. Ik vervolg een knol van het ministerie, met een apengezicht, richt de controol- diensten in. Al de leden van het personeel moeten het bewijs leveren tot V. N. V. of Rex te behooren. Die controleurs rooven, stelen en moorden gedurende vier jaar lang. Een kilo patatten, vijf eiers, een hal ve kilo boter, een stukje spek, dikwijls aangekocht met de laatste centen uit den spaarpot van de kinderen, alles wordt af genomen en door de brave volksgenossen opgefret of op de zwarte markt voortver- kocht. Waar die controleurs .niet volston den werden de Coppenolisten er bijge haald ofwel de grijze broeders, de feldgen- darmen. Dien braven knol met het apengezicht heeft poen en hij wordt opgehemeld en met felecitaties'naar huis gezonden. En geraakt er al eens een tusschen de klampen voor één of twee jaartjes, dan kan hij nog altijd op toegeeflijke goedertierenheid rekenen om af en toe een verlofje van een dag of zoo te bekomen, om met zijne jonge vrouw of zijne schoone maitresse op een hotelkamer te gaan chambreeren. Hewel, troeten n.et uw eerl jke bakkes, zeg mij nu eens rechtuit. Heb ik gelijk of niet Is Belgie niet het paradijs van de smeerlappen Mag men niet aannemen dat de grootste smeerlappen bij ons het best bediend worden Ik draag geen wrok tegenover U. Ik wensch U zelf een gelukkig jaar. Maar 1947 zal ONS jaar worden. Het zal in de Geschiedenis van Belgie aange- teekend worden als het jaar der smeerlap pen. Ik ga U iets voorspellen in 1947 komt De Man met het plan terug. Zijn leerling uit Le Réposoir zal hem op de hielen vol gen. Degrelle zal te Brussel zijn blijde intrede doen. Op 11 November 1947 zal aan iedere lantaarnpaal een weerstander hangen Onze partij zal zorgen voor een algemeene amnestie, eerherstel en na-oor logsschade voor al de zwarte makkers. Lees vetvolg voorgaande kolon. Zwaarmoedige overwegingen overvie len ons weerstanders in den vooravond van 1947, wij herinnerden ons die droeve oorlogsjaren, wanneer wij ond«-r onze vrienden en kennissen altijd dezelfde ver zuchtingen hoordenzal dit jaar ons de overwinning brengen? Zullen wij eindelij» de vrije lucht inade men, zullen wij eindelijk onze stem mogen verheffen Van jaar tot jaar werd den druk uitge oefend door den meineedigen bezetter en het zwart gespuis grooter. van jaar tot jaar meer ellende onder de deftige bevohing; wij besratigden hoe laag sommige mensen kunnen vallen die van het geld hunnen "God maken. Economische Collaborateurs hebben millioenen g wonnen, verschooning, aan de gemeenschap gestolen) Bandieten maak ten jacht op onze jongens om ze als slaven naar Duitschland te sturen, en trokken de Judaspremie. Laffe ver*likkers klaagden hunne mede- bu gers aan, omdat zij trouw bleven aan België hun Vaderland. Zijn die ellende lingen nog den naam van mensch waardig? En wat zeggen van zekere groote boe ren, die arme schaap es van kinderen een boterham weigerden en alles op de zwarte markt brachten, moest er op hunne wonin gen geen doodskou geschilderd zijn om hen hunne slachto ferkens te herinneren. Einde'ijk kwam de lang verwachte zege- pra d, waar wij, weerstanders, nooit aan getwijfeld hadden. Onze glorierijke drie kleur wapperde aan onze woningen, het volk jubelde, danste en sprong van uitbun dige vreugde. Onderhen bemerkten wij er oo« die op twee paarden gespeeld hadden, op het Engelsch om de oogen der patriot ten te verblinden, op dat van Hitier om hun zakken te vullen. De gekende incivieken werden aange houden en naar Geeraardsbergen overge bracht. dagelijks werden er eenigen ten toongesteld op den Kiosk der Groote Markt, daar moesten ze roepen: wij zijn "landverraders" en "Heil Hitier", ze kre gen dan eenige oorvegen en wat stampen op hun achtersten Individu en het volk juichte. Dan werden ze kostgangers in de "Aka- demie" en daar begon d» kommedie, ja de echte kommedie, De pakjes met alle soor ten lekkernijen stroomden toe, het een be zoek achter het ander terwijl onze politie ke gevangenen in de duitsche folterkampen honger hadden en dagelijks nog doodge marteld werden. Zoogezegde weerstanders verbroeder den met dit volkje, men verveelde er zich niet, dikke Pol stond op het voorplan en schoon Liesfen charmeerde het uitgelezen gezelschap. En wij. die de ondervinding hadden van den naoorlogschen toestand van 1914 '18. maakten de opmerkinggaat het spelletje herbeginnen? Ja, beste lezers, het is herbegonnen en op groote schaal. De landverraders, zij hebben niets misdaan, hun welgevulde dos siers liggen ergens in Belgie te wachten dat men er het vingerdik! e stof van afborsteld. De economische Collaborateurs, wel, de Advokaten, voor wie zaakjes, zaakjes zijn, pleiten toch zoo schoon en ze komen er goed van af. en gaan zelf tot den aanval over 'opgelet weerstanders, of wij doen er u achter draaien" dit is hunne leus. En toch, nietwaar kameraden, blijven wii weerstanders, ons dunkens is het zoo noodig als binst de bezetting. Meer dan ooit moet-n wij eendrach'ig optrt den, de vijfde kolonne, door Hitier achtergelaten, moet ove' wonnen worden, willen wij België redden. De Nieuwe Klopper. WEERSTANDERS, PATRIOTTEN SPORTMANNEN, pronostieeeren op SOL-PRONOS- TIC en bieden hierbij hun steun aan alle Oorlogsslachtoffers.

De Weerstander | 1947 | | pagina 2