Sportrubriek* Het Rundstedt-Offensief 1 Uit het Geeraardsbergsche De Amerikaanse soldaten hebben er uitgemunt door wilsl racht en vooruitzicht. Maarschalk Montgommery verklaarde SLUIT AAN BIJ DE Aalstersche Zebra's De eenige erkende Bond der Politieke Gevangenen, aangesloten bij N. C. P. G, en rechthebbende. onder de Hooge Bescherming van Z. K. H. den Prins Regent Aalstersche Box-Club Aan alle Leden van O. F. Het Regionaal Komité van het O. F. Aalst brengt ter kennis dat de bureelen overgebracht zijn naar de Albert Liénartstraat, 2, Aalst, bij Edmond Van Oudenhove. DE REDDING NABIJ. Topprestatie van Eendracht Aalst. Het zal zeker als ongelooflijk geklonlen hebben Zondajavond, te hooren dat Aalst de overwinning had afgedwongen bij Stan daard Luik. Met deze overwinning haalde wit-zwart zijn vijfde punt op in de tweede ronde, op acht die er te winnen waren, en dit 3 maal op verplaatsing, namelijk op Lierschedraw 1-1, op Racing Brussel i-5, en zelfde uit slag op Luik. terwijl op eigen veld verloren werd tegen Anderlecht. Hiermede mogen we terecht zeggen dat er een merkelij» e verbetering vast te stel len is in de Eendrachtsrangen, en de red- dina zeker nabij is, Keeren we nu tot de wedstrijd terug van ZonJag h 1 De Eendracht-aanhangers die de verre reis medegemaakt hadden naar Luik, zijn aangenaam verrast geworden door hun lievelingsboys, die zich met hart en ziel in de strijd geworpen hebben, ge vochten en gestreden van den eersten tot de laatste minuten, Het is vooral daar waar Eendracht steeds te kort schiet, n. 1. het laatste kwar tier. dat ze zich nu de sterksten toonden en meer dan verdiend beide punten mee naar Aalst brachten. fa de ajuinboerkens hebben het Luiker publiek en ons aangenaam verrast met deze flinke overwinning, waarin Kieckens een groot aandeel nam door zijn flinke keeping. De Buck doorzijn uitstekendezwerversrol, de backs door hun flink speldoorzichtde h-lfs door hun aanhoudend aanklampen Voogt om zijn spelverdeeling en de twee prachtige doelpunten; Moreels, die de form terug gevonden heeft, en zijn razende snelle doorbraken, terwijl Bultez en Strens er ook hun steentje bijlegden. Hiermede zijn we twee punten rijker, is de rangschikking H O o verbeterd, is het vertrouwen er teruj» de verstandhouding weergekomen en verwachten wede komst van Berchem Sport met gerust gemoed af, en durf ik zeggen dat het nu geen 3-1 ne derlaag zal worden, zooals in de eerste ronde. Uitslag die dan zeer geUeid was voor de Berchemjongens. want niemand zal het ons zeker ten kwade nemen als we zeggen dat wedaarde punten ontstolen zijn. Maar de wraak van de wit-zwarten zal zoet zijn, en om dit te bewijzen zullen ze Zondag een klinkende overwinning beha len, zoodoende zich uit de gevaarlijke zone te werken en het leed aan anderen over te laten. Volharden en Adelaars hadden pech. Wanneer nu de weergesteltenis uits e- kend verbeterd was. de pleinen in goeden staat waren, oordeelden de bevoegde in stanties van den B, V B. dat het noodig was aide weds rijden van lagere afdeeling Oost-Vlaanderen uit te stellen. De AdeLa s zijn ze-er hiervan de groot ste slachtoffers. Na 1 klinkende 7-, over winningen, kiegen ze nu het bezoek van den leider Zottegem, die er aan gehouden had met speciale trein en talrijke auto's naar onze Keizerlijke stad te kom n, Dat de kassier van de Haring boys Zon dagavond dan ook niet aan te sprek en was kunnen we ons best voorstellen, want wat zal deze wedstrijd nog b< teekenen op het einde van het seizoen, wanneer Zottegem afgeteekend aan de leiding moest staan, en de Adelaars er niets meer kunnen bij in nen met een overwinning Volharden, die ook de goede kadans ge vonden heeft en ook op een rekord opkomst mocht rekenen, zag ook hun schoone ver wachtingen om de kas eens aan te vullen, ah een rook vergaan Voorwaar een tegenvaller van belang voor deze twee clubs. De renners uit de streek aan de eer te Maria-Latem. De cros te Maria-Latem liet aan onze renners uit de streek, en bijzonder aan de zen van S. C. De Denderstreek toe zich te onderscheiden, want Georges D'Haese van Bambrugge werd prachtig derde ach ter de kampioen van Belgie G. Van der Meirsch, als vierde bolde Juul De Poorter van Herdersemover de meet. gevolgd door Zwaenepoelen Dieraert var Zottegem. Men zou zeggen dat deze mannen de op dracht gekregen hadden van Meesier Os car Combel. voorzitter van S. C. Dender streek, te zamen te blijven en hun koers zoo te rijden, dat ze respectievelijk derde- vierde-vijfde en zesde plaats bekleeden. Proficiat mannen, doe zoo voort, Onze Veldloopers ook op de eereplaatsen te Oudenaarde. A C. Eendracht had enkele van zijn athleten naar Oudenaarde gezonden m de kleuren van onze'stad te verdedigen, wat deze jongens dan ook met brio de en, bij de kadetten werd Tombeur vijfde op 50 deelnemers en Bayens zevende. Bij de seniors kwam Osselaer als 13e over de meet. 16e Van der Kussen en 18e Verhoeven Jan. Sportavonden bij de vleet, behalve te Aalst. Overal in de streek van Aalst krijgen de sportmannen de gelegen' eid deindrukken te gaan hooren van gekende sportflguren, en oi dit overal succes is hoeven we niet te zeggen, want sieeds worden de inter- vieuws afgenomen voo een bomvolle zaal Volgens we nu van een gekende Aal- st-rsche Sportman vernomen hebben, zou deze bezig zijn met onderhandelingen af te sluiten met Cyriel Delanoit. onze Gee- raardsbergschel I arzan en Gustaaf Roth, Marcel Vercammen. middenhalf van de Belgische ploeg Toone Puttaert, de bezie ler van de Union ploeg en Internationaal. Romain Maes, die zijn indrukken zou ge ven over de Ronde van Frankrijk Caluwé Edgard, Moerenhout, de renners van de Denderstreek En dan Pol Van Hemden met zijn voet- ba'spelers van Eendracht Aalst, Volhar den. De Neef van de Adelaars en de kaat sers Excellence van d'Houtmarkt. Marc Roose met zijn wereldkampioen schappen. terwijl Ost en De Neef als veld loopers eveneens zouden van de partij zijn. Deze sportavond zou doorgaan bij Dolf De Buck in begin Maart, We wenschen de inrichters veel geluk toe, maar wijzen er hun tevens op dat ze ook onze Aalstersche boksers niet mogen vergeten. Een sportavond die, wie zich sportman noemt, er moet op aanwezig zijn, dit om dat er toch iemand is, die aan onze Aal stersche sportmannen de gelegenheid geeft den gevreesden Cyriel Delanoit te gaan Z'en, niet voor 301 frank, zooals dit in de hoofdstad is, maar wel voor een spotprijs van 10 frank. NEKELLOP. Vervolg Aan lichtgeloovige en misleide menschen. Laatst eindigden wij ons artikeltje met deze woorden lichtgeloovige menschen, gij hebt vergeten en vergeven aan dezen die niet willen vergeten en vergeven en die blijven wat zij waren, 't is te zeggen aanhangers van Hitier. Door de dagbladen vernemen wij nu dat het spelleken in Duitschland ook herbegint, de denazificatie is een volledig fiasco, de nazis hervormen zich in de klandestiniteit dank zij de goedzakkigheid der groote mo gendheden die denken Duitschland te demokratiseeren met een floeren hand, wat is er het gevolg vansabotagen, opsto ken tot opstand tegen den bezetter, enz. In de maand April 1945. had er in Zwit serland een geheime bijeenkomst plaats van Nazis en werd er besloten dat 652 des kundigen Duitschland zouden verlaten om zich te vestigen in neutrale landen, om er het toekomende Duitsche Reich voor te bereiden. Die personaliteiten hebben zich geves tigd in Zwitserland, Zweden, het grootste getal in Zuid Amerika en bijzonderlijk in Argentina. Anderzins is er bewezen dat het duitsch kapitaal in dit land tot een miliard dollars bzloopt, die Argentina weigert aan de Verbondenen af te staandat een groot Daar de Duitsers een algehele omsinge ling voorzien, trekken zij in goede orde langzaam maar zeker te-ug. Nu is het gevaar voor de geallieerden geweken geraamten van 600 pantsers en van 4 J00 voertuigen bewijzen voldoende,.. Lang nog zullen de Ardennen de sporen tonen van zul e veldslagen. Niet alleen werden Von Rundstedt's divisies verpul verd Laroche, Houffalize, Malmedy. Bastogne en zovele dorpen en dorpjes be taalden de bloedige losprijs aan de over winning, De Duitsers hadden in hun rangen ver raders en bloedhonden, die naar het hoge voorbeeld van hun meesters, afgericht wa ren op allerlei euveldaden. Degrelle en zijn legerstaf hadden voet in België gevat. Onder al deze verwoeste dorpen, waarin elke dag .een familielid betreurd wordt, staat Bande aan de spits Daar werden de dierlijkste gewelddaden gepleegd, daar werd koudweg uitgemoord door Duitsers en hun aanbidders. Op 2 5 December was dit dorpje bezet door de Wehrmacht, Een speciale groep vertoeft ondertussen achter het dorpje De meeste solHaten hieruit spraken Frans en richtten zelfs het woord tot de inwoners in het Waals. 's Morgens, op 24 December, waren het die zelfde soldaten, die alle huizen het on derste boven zetten en de mannen opleid den van 17 tot 15 jaar Ze moesten naar de houtzagerij Rulkin. Daar werden ze ondervraagd over de plannen van de Weerstand in deze streken. De soldaten waren zeer goed ingelicht en kenden zelfs de weerstanders met hun bijnaam. Zij vroegen ook inlichtingen over de commu nisten, Dan begon het werkelijk e drama. De gevangenen moesten een voot een naar het naburig huis. Zodra een de drem pel betrad, weerkh nk een schot. De anderen voorzagen welk hun lot was Zodra een soldaat een gevangene tot aan de deur leidde, sprong een Sb officier op de Belg los. schoot hem neer door een kogel in de nek en stiet hem in de gapende kelder van het huis neer. Soms s aakte h-t slachtoffer nog een kreet, maar een tweede schot maakte er spoedig een einde aan. Een jongen van2l jaar. Leon Praice, is de enige getuige van dit hels spel, die er aan ontsnappen kon. Dan dekten de SS met planken de lijken toe, om alles te verbergen. 34 jonge Bel gen werden hier laf neergehaald. Zulke barbaarse moorden van het Duit se ras kunnen nooit vergeten worden. De slag der Ardennen is het voorspel geweest der eindoverwinning Hij heeft Hitier over tuigd dat alles verloren ging. Mear aan onze Ardennen heeft hij duur gekost. "Altijd zal ik geloven dat von Rundstf dt verslagen werd door de buitengewone aan- valskracht der Amerikanen en door het samenwerken der geallieerden. Ik groet de dappere soldaten van Ame rika. Nooit zal ik beter soldaten hebben EINDE. deel van het goud door de nazis in de be zette landen geroofd, zich in Zwitserland bevind en geschat word op ruim drie hon derd millioenen dollars. Moet het ons dan verwonderen dat de zwarten weeldrig leven, dat zij handel drij ven op groote schaal, niemand kan be twisten dat hier een achterhoede van Hitier bestaat, die heel gerust haar verraderswerk voortzet, het gerecht heeft immers werk genoeg met huiszoekingen bij de Weer standers, dit zijn staatsgevaarlijke kerels, terroristen, zij willen den strijd voor de zui vering niet opgeven. Zij beroepen zich op de openbare opinie om de groote economische Collaborateurs die ongestraft en uitdagend rondloopen, aan te klagen. De Weerstand aarzelt ook niet zekere herboren dagbladen die dit proper volkje ondersteunen, aan den schandpaal te na gelen. De Weerstand, en in het bijzonder het O. F., is de vijand Nr 1alle middelen zijn goed om ze te bekampen, het O. F. is kom- munist, dit is den slagan M van zwarten, economische Collaborateurs en Reactie, men heeft het bizonder gemunt op F. De- many, Volksvertegenwoordiger van Char leroi. Demany is een Weerstander van het eerste uur, dit weten de stichters van het O. F. behoorende tot alle gezindheden, waaronder ook Priesters, maar Demany blijft Weerstander in den vollen zin des woords, de groote schuldigen laat hij niet los en hij heeft achter hem de Weerstan ders van alle politieke gedachten die het gevaar beseffen wat Belgie te wachten staat indien de zuivering niet onpartijdig door gedreven wordt, het zijn de grooten die moeten boeten en betalen, want zij hebben veel kleinen meegesleept. Neen. het O. F. is geen politieke par tij, in onze rangen zijn alle gedachten ver tegenwoordigd, maar wij blijven wat wij waren gedurende de bezetting, en willen geen uitstaans met gekende landverraders en collaborateurs. Wij wenschen uit ganscher harte dat Volksvertegenwoordigers uit alle politieke partijen zich aan de zijde scharen van De many, cn de zuivering onmiddellijk door drijven. De Nieuwe Klopper. Bericht aan de leden der Patrioti- sche Milities van het gewest Geeraardsbergcn. Op Zondag 16 Februari 1947, om 15 uur stipt, in het Café Lion d'Or" Statieplein Geeraardsbergen, algemeene en verplich tende vergadering voor de leden der pa- triotische Milities, gewest Geeraardsber gen. Heel belangrijke inlichtingen zullen verstrekt worden aan de leden, die hun dossier reeds opgemaakt is. Een allerlaatste kans wordt gegeven aan dezen die door nalatigheid of verkeerde inlichtingen zich nog niet aangemeld hebben. De lidkaart der Patriotische Milities zal aan den ingang geeischt worden. Dagorde Gewapende en Burgerlijke Weerstand. Algemeene besprekingen. t Het Regionaal Comité der P. M. A. B. C. A. B. C. Bericht aan Box-Liefhebbers 1 Daar onze oefenzaal te klein was volgens het aantal leden, hebben wij ons lokaal overgebracht naar het KEIZERSHOF bij Albert Cherreté, Korte Nieuwstraat, 5, Aalst. Oefeningen hebben plaats eiken Dins dag en Vrijdag, om 19,30 u. en Zondag morgen, om 9,30 u. Nieuwe leden zijn welkom.

De Weerstander | 1947 | | pagina 3