Sportrubriek. Patriotten, HOFSTADÜ 3 Een Zondag zonder voetbal De Faimliën der incivieken Uit het Geeraardsbergsche Weerstanders, Toen ik Zaterdagavond langs de radio vernam dat alle voetbalwedstrijd- n van hoogere afdeeling afgelast waren, heb ik maar onmiddellijk ons radiotoestel toege draaid,'k moest niets meer weten, mijne schoone zondag was verbrod, De aange name wedstrijd die we gingen bijwonen, Eendracht-Berchem, de wedstrijd die door Aalst zou gewonnen worden en waarmede ze zien een drietal plaatsen zouden opge werkt hebben, juist deze wedstrijd moest nu uitgesteld worden. Men zou moeten gaan gelooven dat het een traditie gaat worden wanneer Berchem naar Aalst moet komen, dat deze wei strijd afgebst wordt. Verleden jaar waren de Berchemjongens er 01 k aan voor hun moeite, want dan was het de scheidsrech ter di- het veld van Eendracht onbespeel baar vond en de sinjoren mochten de te rugreis op eigen re' ening aanvatten. Deze maal nu hadden ze echter wat meer geluk, want nu wisten ze het even als wij van de Zaterdag avond, zoodat ze thans geen verloren reis moesten doen. Ia iedere voetballiefhebber was Zondag 1, 1 ongetwijfeld een verlo-en man, en ver veelde zich dan ook geweldig, al gingen ze wel hier of daar met de kaarten spelen, het was een Zondag zonder voetbal, een Zon dag zonder stemming, dus een dooden Zondag voor al wie sportman is. En nu naar Boom Verleden jaar was bet Boom die onze Karnavalgasten waren, en ons hierin eigen vesting een duchtige rammeling van 1-5 kwamen geven. Thans zijn het onze Eendrachters die naar Boom afreizen dus het omgekeerde, of nu de uitslag ook omgekeerd zal zijn be twijfelen we sterk, dit omdat de steenbak kers zich evenals Eendracht ook in het ge vaar verkeeren en de puntjes broodnoodig hebben, en er alles zullen op zetten om a?n hun a-inhangers te toonen dat bet ook al leen aan tegenslag te wijten is dat ze deze minderwaardige plaats bekleeden. Onze stadsgenooten van hunnen kant zullen hun zegereeks willen verder zetten, en van Boom hun derde slachtoffer maken, zoodoende definitief de staartjesgroep te verlaten. Naar onze meening zien we de wit- zwarten wel bij machte de twee puntjes uit Boom mee te brengen en wenschen hun dan ook goede reis vee! geluk en de wind in de zeilen, dan zal de Karnaval nog zoo feestelijk zijn. Moreels en Petit, hersteld van de griep, zullen vast en zeker van de partij zijn, zoo dat de ploeg er als volgt zal uit zien Kieckens, Petit, 't Kint. Daelman, De Buck, Becqué. Bultez, Moreels, Voogt en Strens. Voor de derde maal Zal Volharden dit seizoen onze ff fttur Denderleeuw ontmoeten, de eerste maal Denderl euw-Volharden werd het 3-2 doch deze wedstrijd moest herspeeld worden wegens een onregelmatigheid gebeurd in het geven van strafschop. De te herspelen welstrijd werd 3-4, en wat wordt het voor de derde maal Ongetwijfeld zijn deze twee ploegen sterk aan elkaar gewaagd, al laat de rang schikking ons dat niet veronderstellen maar het is een derby, en het is door de zenuwachtige stemming dat groen-zwart en rood-wit e'kander geen duim breed toe laten. Doch thans mogen onze stadsgenooten op eigen veld spelen, en dat kan nu den doorslag geven, al is een puntendeeling niet uitgesloten. Spijtig valt het te noemen dat de Vol- harders geen toestemming kregen van het Provinciaal Comiteit om de wedstrijd één uur vroeger te laten aanvangen, dit om de voetballiefhebbers toe te laten ook de ka- valkade te gaan zien. Tombeur opnieuw aan de eer l Op een omloop die zeer zwaar en glib berig lag. heeft onzen jeugdigen stadsge noot Zondag 1, 1 een nieuwe en verdiende overwinning behaald bij dekadetten te An- derlecht, en bewijst hiermede zijn klas. Van Mulders en Daelman werden 7e en 8e. Bij de seniors ontbrak Willy De Neef op het apel (ziek) en was het Jeanneke Ver hoeven die als ee>ste Aalstenaar over de meet liep en eervol de 9e plaats behaalde, voor zijn clubgenoot Alfred Dufour, die 1 le werd. Spijtig dat De Neef doorziekte weerhouden was, anders had de beker die aan deze proef verbonden was, wel mee naar Aalst gekomen. Aandacht voor onze Boksers a. u. b. Op algemeene aanvraag van onze lezers geven we hier de eerste uitslagen van onze boks°rs Crrthals. Aalst, wint f- gen Cool, Ham me. Vinck Aalst, matchnult' gt n Aeltmcl r, Aalst. Competitie Gent: Jean Wauters, Aalst, verliest op punten tegen Van Haever, St Siklaas. Aelbrecht, Aalst, wint met K, O. in de 2e ronde tegen De Vreeze, Gent' Vinck. Aalst, verliest op punten tegen Geeris, St Niklaas. Bonnaerens. Aalst, verliest op punten te gen De Visscher. Gent Alberti, Aalstverliest op punten tegen Ivens, St Nik'aas. CorthaU, Aalst, verliest op punten tegen Van Wass-nhove, Gent. De Backer. Aalst, verliest door opgave in de 2e ronde tegen Ivens, St Niklaas, Te Herzele Vinck, Aalst, wint op punten tegen Noel, Geeraardshergen. Albcechts, Aalst, verliest op punten tegen Pletsie, Geeraardsb Corthals, Aalst, doet match nul tegen Callant, Geeraardsb. C imprtitie Gent De Neef, Aalst, wint op punten tegen José, Eekloo. Te Hamme. De Neef, Aalst, verliest op punten tegen Nayessoen, Willebroek. De Backer, Aalst, wint op punten f- g -n Albr-rti. Aalst. Corthals, Aalst, doet match nul t-gen Steenhuyzen. Willebroek. Op deze 17 kampen werden er dus 5 door Aalst gewonnen, dtie ervan eindigden onbeslist, terwijl er zeven op punten verlo ren werden, en twee door opgave. In zijn geheel beschouwd, is dit reeds een prachtig resultaat, dit omdat onze jon gens tegenover tegensttevi rs geplaatst worden, die minstens al twintig kampen geleverd hebben, terwijl zij voor de tweede of derde maal optreden. Dit handicap is zeer groot in de boks- sport, doch ondanks dat, kregen we reeds 5 overwinningen, waarvan een door K O. behaald door Aelbrechts op De Vreeze van Gent, waarvan men reeds veel goed schre-f Het succes is dan ook dubbelgroot. Proficiat mannen, doe zoo voort, volgt regelmatig de trainingen, dit komt U steeds ten goede. Nekellop. En wie draagt daar de verantwoorde lijkheid van Eerst en vooral de campag nevan "Vergeten en Vergeven" misschien wel ingezet met het gedacht zekere ele menten op den goeden weg te brengen, maar die een spoorslag geweest heeft voor de verstokte Incivieken. Dan dezen die lu'dkeels toejuichten wan neer de Weerstand betoogingen inrichtte en VaJerlandsche aanspraken hield, en die nu de Echte Weerstanders aanzien als ru ziestokers. Wij kennen er die de Overheid en de weerstand beschuldigden te zwak op te treden, maar wanneer hun getuigenis ge vraagd werd voor feiten waar zij oogge tuigen van geweest waren, dan trokken zij het zich zoover niet aan, en er zijn er ook die voor den oorh-g weinig sympathie hidden vo r Ki t tig t. Vaderland maar die zich gedurende de bezetting achter de schermen hielden in afwachting den over winnaar te kennen, nu stilaan verbroede ren met dit weinig interressant volkje. Natuurlijk, de onbegrijpelijke verzach tende omstandigheden van het gerecht te genover echte bandieten, die op hun ge weten hebben den marteldood van duizen den en duizenden Patriotten, is eene an dere oorzaak. Wat echter de eerlijke bevolking het meeste walgt, dit is dat de groot-collabo rateurs nog steeds op vrije voeten loopen en wij zijn het volkomen eens met de oud- strijders, die op 2 Maart te Brussel eene betooging inrichten om protest aan te teekenen dat er geld ontbreekt om de oor logsslachtoffers uit de ellende te redden, terwijl er millioenen in de handen blijven der economische collabarateurs, milliarden aan dezen die het plan Gutt saboteerden, milliarden aan oorlog- en na-oorlogsche woekeraars de landverraders worden beschermd door de Reactie en de zuivering zooals ze geschied, is eene uitdaging tegen de openbare moraliteit. Na de monsterbetooging van 18 Januari door de Politieke Gevangenen en Weer standers, zal deze ingericht door de Oud Strijders wel machtig medehelpen om ein delijk de oogen te openen aan dezen die met vuur spelen. De Nieuwe Klopper. Geen enkele inciviek kan verwachten, in ons verdedigers te vinden. Dat neemt niet weg dat ik volkomen de verbittering begrijp van een vrouw, die haar man tot 10 jaar hoorde veroordelen, omdat deze "fabriekswacht,, was... terwijl de fabrikant waarover hij waakte en die millioenen met de Duitsers verdiende..., maar U kent allen een dergelijke zaak in uw omgeving. Het gerecht heeft geoordeeld met twee maten en twee gewichten en heeft het klaar gespeeld, zowel bij de vaderlandslie vende elementen als bij de "zwarten,, in een even slecht blaadje te staan. Bericht aan de leden der Patrioti- sche Milities van het gewest Geeraardsbergen. Op Zondag 16 Februari 1947, om 15 uur stipt, in het Café Lion d'Or" Statieplein Geeraardsbergen, algemeene en verplich tende vergadering voor de leden der pa- triotische Milities, gewest Geeraardsber gen. Heel belangrijke inlichtingen zullen verstrekt worden aan de leden, die hun dossier reeds opgemaakt is. Een allerlaatste kans wordt gegeven aan dezen die door nalatigheid of verkeerde inlichtingen zich nog niet aangemeld hebben. De lidkaart der Patriotische Milities zal aan den ingang geeischt worden. Dagorde Gewapende en Burgerlijke Weerstand. Algemeene besprekingen. Het Regionaal Comité der P. M. IDEGEM. Een haantje-vooruit veroordeeld Op Dondeidag 6 Februaii v«i scheen voor het Krijgsgerucht van Auaemiaide, Josctie De Nutte, dochter van ten iccds veroordeelden Zwaite Kolettenitttcgin staande haren jeuguigen ouderoom, was het een gevieesde heks, en bij elke gelegenheid was het ik zal u eens ergens bttngtn bij de nakende bewijcir.g was zij niet Papa naar Uuitschland gevlucht en is naar lae- gem nog niet durven iet ugkomcn Verzachtende omstai dightden gebiui- kende, gezien haren j< ugdigen ouderonm, heeft hel Krijgsgercchl haar verooroceld tot 2 jaar gevang en berooving harer bur gerrechten. Wij vreezen dat de verzachtende om standigheden weinig invloed zuiltn hebben op die razende aanhangstei van Hitier. Hopen wij dat eindelijk de andere moffen naar Audena-ide hunnct pi ijs gaan alhu- len en dat Meester-Fuhiei Capie van Schend-lbeke niet vergeten wordt. Weerstandsfecst wordt Rcuzefeest 1 Pas was hel geweten dat de lokale ai- deeling van het O. F. Hofstade de Wter- standeisvan gansch het lie west op een feest zou vergasten, of daar kwamen de inschrij vingen dat het een aard had Tot o.is spijt moeten we kenbaar maken dat de plaatsen zijn Dcperkt op de snikte maximum van 125 personen, oaai het zaal tje waarover we beschikken, nu éénmaal niet groter is. Daarom zeggen wij aan al de goede, echte Weerstanders. Pas op, laat de gele genheid niet voorbijgaan. Laat U inschrijven bij Mad. Wauters- Pieters, Bureel O. F. Albeit Liénai tstraat, 2, Aalst, bij Monsken Van Audenhove of andere bestuuisleden, ook in het lokaal, bij Pappaert Gilbert, Blekte, Holstade. Kostprijs, 25 tr., eetmaal inbegrepen. Het Bestuur. Den strijd voor de Zuivering. Volgens een laf naamloos schiijven ge richt aan den Voorzitter der Politieke Ge vangenen door het hoofdkwartier van het Zwarte Front, zouden er 47,000 Incivie ken zijn, die voorgenomei ht bb> n zich te wreken op Je P G n vVeersiandet s. die aan den afgelegden eed van binst de bezti- ting getrouw blijven, 'tis te zeggen den strijd voortzetten tegen gekende landver raders, verklikkers en collaborateurs Natuurlijk is er in die bedreigingen en het getalaangeslotenen merkelijk veel bluf, nochtans is het onbetwistbaar dat de zwar ten in alle gewesten van het land geheime bijeenkomsten hebben, dat erin hunne bar- ten wraak broeit tegen dezen die alles veil hadden voor de bevrijding van het Vader land. dit is ook onbetwistbaar dat echte V, N. V ers en Rexisten steeds vijanden blijven van het tJelgieksken. zal niemand verwonderen. Abonneer 11 op het Weekblad "De Weerstander Prijs per 3 maand 27 Fr. Vul onderstaande in en stuur het aan de Redaktie. Bureel Café "Den Beiaard,, Nieuwstraat, Aalst. Ik verzoek U mij te willen abonneeren op het Weekblad De Weerstander voor gansch 't jaar 1947—v. 6 maand— v. 3 maand tegen den prijs van Naam en voornaam Adres Datum Handteekening N. B.De noodige tekst doorhalen. De eerst geabonneerden zullen gratis de volledige collectie van Weerstander,, fnummers verschenen in 1946J ontvangen. 'De

De Weerstander | 1947 | | pagina 3