Dcschaafde !ié. MARKTPRIJZEN. jMctigclingen. 9 9 9 Een werkman vraagt ons of liet reüelyk is dat een Meester zyne knechten op de fabriek houdt als er geen werk is, en dal by hen dan niel betaalt REEN, is onze antwoord, volgens recht en wet; want dan verbruikt hi hunnen tyd en belet hen van thuis of elders iels voor hun onderhoud te üliddel legen de blauwheid der melk. Indien eene koei blauwachtige melk geeft en als dit schijnt van de beest zelve to komen, dan zal men haar dagelijks eene handvol zout gaven; dit is een békend middel daar legen. Voor oude menschen, die klevige slijmen in de longen hebben, heb ik-, nooit iels beters bcvouden dan bol volgende laat eenen halven liter water met een vierde lood kalissie-botil en een lood allhee-wortel.een derde deel afkoken, en doe in het doorgezegen nat een scrupel (20 greiuen) ammoniak- zoul. De lijder neme hiervan alle twee uren eeneu lepel; dit doel de fluimen gemakkelijk lossen, neemt dus de verstoppingen en beslotene windou weg, bovordert den omloop des hloeds^en do uitwaseming des veis, en verligt alzoodo korlborstigen ja, hel verkwikt den beelen mensch. Dit is ook een uitmuntend geneesmiddel voor de grippe. Als een teder kindje veel slijm in de borst heeft, welk men kent aan den reulelachtigen hoest en moeijolijke ademhaling, dan late men vier perzik- bladers in een glas kokend water trekken, en geve hiervan dagelijks twee of drie lepels aan hel kindje; dit drijf! zachtjes het slijm door den stoelgang af. Ofgeef een afkooksel van violelten kruid met suiker verzoet. Thomas Morus, de beroemde kanselier van Engeland, dio van '1 Geloof den marteldood onderging, had den grootsten eerbied voor zyne ouders. Nooit zelfs-toen bij; tot bovengenoemde weerdigheid verheven werd, toen hij reeds getrouwd en in jaren gevorderd was, ging hij.uil den huize, zonder alvorens aon zijn grijzen vader den dagelijkschen zegen, op de knién, ge vraagd te hebben. Ouders vereeren, doet jaren vermeeren. Een soldaat, die zich in de biecht beschuldigde over zijne gewoonte van vloeken, en reglzinniglijk verklaardo dat bij zich zoude beleren, indien hij daartoe 'oen bekwaam middel kende» ontving van den biechtvader dezen raad telkens dat hem een vloek ontvlbog, moest bij zich ter aarde bukken, en deze ala do voetbank van God kussen, zeggende lieer, vergeef bet my De soldaat volgde dezen raad. en beterde van dag lol dag. Docb eens dat in bel gevecht zijn geweer uitbrandde, sprak hij eenen scbrikkelyken vloek uil; maer bukte zicb aanstonds om dea raad zijns biechtvaders te vol- breneeu Onderlusschen vloog over hem.oen kogel die hemonfaaluaar zoude gedood hebben, indien hij recbl gestaan had. Van dien oogenbltk af vloekte hij:niel eens meer. Veel betrouwd, licht berouwd. Een der krachtigste middelen om in geen slechte driften te vallen, is het De voorzichtige mensch zit nooit ledig als hij niet meer weet wat doen dan donkl bij op 't gecu hij gedaan heelt, en overziet al zijne werken. Boter in de pap, leugens in üén mond, Verraden hun eigen zeiven terstond. De Marschalk van Luxemburg lag op sterven. Een der aanwezende sprak hem van zijne schitterende overwinningen. Ach, mijnheer, antwoordde de Generaal, een glas water in Gods naam gegeven zou mij ir. du oogenblik meer waard zijn dan bet overwinuou in de grootste veldslagen. In Engeland wordt er jaarlijks verkocht voor 720.255,290 franken sterke drankenWat eeuwige macht van geld door de keel verzwolgon Een oude vrouw, die stokdoof geworden was, zsg een haan in kraaiende positie. Zij schudde bedeukelijk het hoofd en ïegtle Wal gaat alles ach teruit. lu mijii jongen tijd kraaiden de hanen dat hel een plezier was om hooren, tegenwoordig gapen zo slechts. u Steek uw tong wat verder uil, zegde een doktor tot eene zieke iets verder als 't u blieft nog iels verder. Maar, doklor, riep de dame wanhopend, meent gij dan dat een vrou wenlong nooit ten einde is. RAADSEL' Wat plaats is er op d'aardo.die de zon maar ééns beschenen beeft? Den grond der Roode zee. Opgelost door M. Bourlou, Moorsel. Jan Caudron id. Cl). Caudron, Mijlbelte. Wien kan men best een geheim toevertrouwen Eenen leugenaar, vermits niemand hem gelooft. STEMME Sur Vair du tra la la. Daar vroeg my lest 'nen boer, Maer zeg mij eens, kozyn Wal eigentlijk nu toch Bescliaafilo menschen zijn o Wel, Neefke, zei ik zoo, 'k Zal u dat maken wijs. De menschen die go vindt, In Brussel en Parijs, Dal zijn beschaafde lié Dal zijn beschaafde lié, Ja, dal zijn beschaafde lié, Sapristi Do venlje§ die daar gaan, Met bunnen kop omboog, Een stoksken in hun baud, Een glaasken in hun oos Mei iets in huoneu mond Dal brandt, en heel sigaar En onder bunnen neus Twee styve puntjes hair Dal zijn beschaafde lid, enz. Do wijfkens die van kleed Verand'rcn ?lle dag. Die pronken om ter meest Met veol en groot beslag. Die blozen lijk een raap, En sloppen hnu gezicht Zoodra dal zij maar zien Een straaltje zonnelicht, Dal zijn beschaafde lié, enz. De mannen die ge ziet Marcheren op de maat, Van 't geen den eenen blaast En 'l geen den anderen slaat. Die leeren aan malkaar Met ijzer eu met lood, Hoe dat zo maken gauw Ilot meeste menschen dood Dal zijn beschaafde lié enz. Die heeren, in het zwart, Daar in die groole zaal. Die schroeuwen tegen een Zoo nijdig en brutaal Die pleiten, voor bel geld, De grootste schelmen vrij. En zweeren dal een kool Zoo wit ziet als een ci Dat ziju beschaafde iiè enz. I»ie kerels die, in T spel. Gaan zoeken een miljoen, Eu die er hun fortuin En 't leven bij verdoon. En d'ander voor een woord Voor d'eer of voor oen wijf, Die schieten op malkaar Of stekon zich door 't lijf Dal zijn beschaafde lié enz. ozijntje, zei den boer, Me dunkt dat al de fijn. Ten naasten bij zoo goed Als grove menschen zijn. 'k Ben zeker, dal, och Heer Een echte wildeman Niet weiuig zou slaan zien Bij dal geleerd gespan En roepen, sapristie Wal onbeschaafde lié Ja, wat onbeschaamde lié. Sapristie AALST, 19 OCT. Tarwe per hectoliter, 32 lit29,00 Roffee 18,00 Masteluin 22,00 Haver 13,00 Lijnzaad 32,00 Hoppe (1872) de 50 k. 38,00 Aardappelen, (roode) de 100 K7,00 (witte) 7,00 Boter per 3 K, 8,00 EijerS' de 25 2,10 Vlas de 3 K. 5,00 35,00 19,05 26,00 16,00 37,00 45,00 8,50 8,00 9,80 2,30 6,00 AALST, P. DAENS,

De Werkman | 1872 | | pagina 4