MARKTPRIJZEN. ARRAGIE IM D II EL* lucifer. D'affaire marcheer niet ons Geuzenhofis l«eg geen Ireflijk volk kom Vervloekte Flaming rap, Baraoih, aveitisseer de mannen le Geul dat ik zo wil spreek (ünraotli vliegt naar Gent en keert terug met do hellegasten, die beteuterd voor Lucifer staan.) lucifer. Av\ó, non-de twee kun-de gij dal mé gedaan krijg te Cent! Ons hof blijf leeg belzeritii. Heer der hellen Aan ons is do schuld niet wij hehbon alles gedaan ival wij konden Maar dio Vlamingen hebben ijzeren koppen! 'K vrees lucifer. Niet te vrees 't moö luk wil of niö We zullen ze moei maak' en alzoo naar ons sleur... Kom, 'k zal eens uw poot kraak' en uw leugenzak vol blaas'. En nu, en avant en als binnen drie maand ons C.eu zenhof nió marcheer, dan loop' gij allemaal drij maand op strafplatou De complcmuri' aan ons man' te Geul. MENGELINGEN- Tijd genoeg. Het was in f871. In eene stad van het Walenland leefdo een rijke koop man. Hij was een eerlijk m3n, vader van een talrijk huisgezin, maar die zijne christelijke pligton verzuimde om zich ganscli op zijnen handel toe te leggen. Een vermaarde predikant kwam in dio stad do Vaste prediken. Een groot getal manspersooneu hadden, na lange jaren van godsdienstige on verschilligheid, zich mal God verzoend en waren lol de nil. Sacramenten genaderd, doch deze niettegenstaande do smookingen zijner huisvrouw had hun voorbeeld niet gevolgdDa feestdag van Paasclien wierd ge vierd.. Onder hel noenmaal zag do versteende Vader tranen uil do oogen zij nor godvrepzendo huisvrouw vloeien. o Foei, zegde hij spottende mon heeft nog eens gckresclien.... Ik woel wel waarom. Wordt toch redelijk. Gij weel wel dal ik geen goddelooza noch godsdiensthater ben, en dal ik ook op lijden stond mijne zaken met den hemel zal effenen en te biechto gaan. Maar, man lief, gij zult lo bieclile gaan, zegt gij, maar moest de dood iutusschentijd komen. a Gij weel niels anders le zeggen. Hel is altijd van de onvoorziene dood dal gij klapt. Daar lach ik om, stel u gerust. Dan, op zijne borst mol genoegen kloppende, voegde hij er bij: Hier zit nog loven in, donders, en voor lang I Die woorden uilgesproken hebbende, werd hij eensklaps bleekHij zonk nederVrouw en kinderen omringden nemHij was dood Goeds Loop. Eene dame ging over tijd lo Brussel in ecnon lakelwinkel, door erncn fransohmnn gohoudeu zij vroeg naar zijde voor een kleed. Do koopman brengt baar verscheidene stukken. Madame kiest er een uit. Maar zegt zij, ik vrees dat deze zijde niet sterk zal zijn. Niet sterk 1 Madame, riep do franschman uit, zo zal duren lol in aer eeuwigheid, en daarna kunt gij er nog eenen onderrok van laten maken. %'uile en waggelende lauden. De wreedo taudpijn komt mocrmaals voort uit bederf der landen, veroor zaakt door vervuiling. Over de zorg der landen zullen wij later spreken. Nu voor groote merischen die vuile tanden bobben, is liet beste kuisclimiddel: roode koraalpoedcr, zes doelen, en kalk, clilozuur een deel. Al do apothe kers hebben dit. Tabaksassche is ook goed alsmede van tijd lol lijd wal kalmus-wortels knauwen. Voor waggelende tanden is liet goed den mond le spoelen met water .waarin eikenbladers of schors gokoola zijn met wal aluin daarbij, of Kal mus-wortels knauwen. Zeer voordccllgc Larre-smeer. Neem 4 deelen raapolie of vel en 1 deel potlood, meng dit qndereen op een zacht vuur en besmeer daarmede de as der karren, molens, enz. Gij zult verwonderd zijn over do kleine hoeveelheid smeer welk gij, op deze wijze gemaakt, maar behoeft te gebruiken. Gij kunt verzekerd zijn dat gij van dit smeer slechts eeu vierde zullnoodig hebben van do hoeveelheid van gewooDelijke smeer dit maakt al veel op eeu jaar voor eene groote pacht hoeve. Dit smeer dient bijzonderlijk voor alias wat aan regens blootgesteld is, als de raders van eenen grnenmoleu, enz., omdat zij dil smeer uiel doen afgaan, gèlijk dat van eukel vel of olie. Voor dc rcclnbouk. Wel, wel, nog zoo jong eu hebt reeds eon stuk lijuwuad gestolen dal was al Lc grof. Ja, mijnbeer dat heeft moeder ook gezegd en daarom hebben wij er maar beddelukens vau gemaakt, in plaats vau hemdens. Wijd gapen en bijl niet. Veel blazen en snuit uiet. Een kleine jongen werd door zijne moeder naar een winkel gezonden om eieren lc halen. Onderweg, in het lerugkoereu, brak lui er eemge en toen zijne moeder hem vroeg Hebt gij er een paar gebroken, lompe jongen Neon, moeder, gebroken heb ik ze niet, maar van eeu paar is de schaal aigegaan. Het einde van de gramschap is dikwijls 'l begin van 't berouw. Van oudo rekeningen en oud goed le deelen, Ontstaan gemeenulijk nieuwe krakeelcn. OVER HET GEREED MAKEN VAN STOKVISCII OF ABERDAAN. Men Zet döZO tweeue Vl&c" lnel boud water op het vuur, en als bet den eersten wat kookt dan hangt men het zoo hoog dal hel kokend heet blijft, doch niet meer koken kan op deze wijze wordt de viseh malseh, daar hij door hel Koken droog, mager en draadachtig wordt en om den smalU van den kalk oi van de potassclie die men lol hel weeken van den stokvisch gebruikt heelt, un net te veel zout vau den aberdaan weg te nemen, zal men eens of tweemaal nieuw water er op gieleu, eu in hel laalstu wat azijn en peter- Al ben ik niel, Ik kom van iel, Zonder oor en zonder mond, Ik hoor en spreek terstond. Voor de eerste oplossing is bestemd een boekdeel der maand Moert scuonken uoor M. ^eorls, landmeter lo Ninovc. Oplossing van 'l vorig raadsel VINGER-HOED. Opjelosl door Ch. De Vo«, bij M. Zens, Gent J. D. Claes, St-Jan-Mo- lenbeck [i. De Snyder, Wieze iE. Dornauvv, liekelgcm F. De Fontaine, Eecloo; E. G. to Lecie, Ch. L. De Smet, id. Sies Vinger hoed, Gecraardshergan. M. Geerts, laadm Ninove Nonkel Louis, Ronsse. Had mijn Vinger zoo goen hoed, 'K stak hem dagelijks let bloed. B. Dc Snijder, Wieze. Mijn groet met den Vinger ofhoed, Diont ook voor de oplossing goed. Sies Vingerhoed, Geeraardsbergcn. 100 met cijffers 9 geschreven 99 9/9. 1Vierschoone oplossingen uit Wieze zijn mislegd en jandorie niet to vinden. 'K heb mij bijna doodgezocht. Eindelijk dacht ik 'l zal dienen als versterving voor do vaste, voor de raders van Wieze en voor mij. LATERE TIJDiNGEN. - .'onbende aan lo houden Dc gendarmerie van Dixmudu komt eene die In de omstreken van Luik is de veezieKlo onder de 6chapen uitgeborsten. Men vreest in Spanje voor groote moorderijen. Denden razende Reuubli- kanen doorkiuisen hel land. AALST, 15 MAART. Tarwe per hectoliter, 32 lil Rogge Masteluin Haver Lijnzaad Hoppo (1872) de 50 k. Aardappelen, (roode) de 100 K. (witte) Boter per 3 K. Eijers de 23 Vlas de 3 K. Viggens 2 27,00 it 32,28 17,00 18,75 20.00 25,00 18,00 20,00 33,00 35,00 79,00 00,00 9,00 10,00 0,00 0,00 7,-44 9,09 1,63 1,81 4,00 6,00 42,00 51,00 AALST, DRUKKERIJ VAN P. DA ENS.

De Werkman | 1873 | | pagina 4