MSWGELSBTGEN- Hel kruis van cere. lien man van weinige verdiensten had door voorspraak en geloop het kruis van eere verkregen,,maar hij wist niet wel hoe het dragen. Zou hij een breed lintje nemen of ware een smal niel beter, cn aan welke knopgat moet het juist gehecht zijn Zoo dacht hij bij zich zeiven. Hij wendt zich in die verlegenheid tot eenen vriend, reeds lang met dezelfde eer bekleed. Zeg eens, confrater, hoe en waar moet nu juist dat lintje gehangen wor den Dat is vervolgons, vriend, hoeft men het door uitstekende diensten ge wonnen, dan mag men hut iedereen toonen, en men maakt het vast aan hel eerste knopgat hut beste van de linkere zijde; maar hoeft man er niets om ge daan, men steekt hot eenvoudig in zijnen zak, uit vrees dat men ons ac hter den rug zou uitlachen. Ell onze slimme gast volgde dezen wijzen raad. 't Is to laat, zei do ester, en zij had den bout in 't lijf. 19c luiaard. Zeker luiaard die nooit in zijn leven iets anders verricht had dan slapen, rusten, zitten, of liggen, stierf eindelijk. Hij was rijk men moest hem een grafschrift maken, en na lang zoeken vond men het volgende Hier ligt luie Sebastiaan, Die nooit andera heeft gedaan. Ezels op een stadhuis. Zekeren dag kwam een geestig en braaf peken van de omstreken van Leuven naar de stad en stond met groote oogen te zien op werklieden, die bezig waren met strooi boven te doen op den zolder van 't stadhuis. Daar ons peken langen tijd met openen mond stond to kijken, zonder te kunnen raden waartoe dit strooi dienon mocht, vroegen hem de werklieden ai spottendeMaar peken, wat staat ge daar toch zoolang te zien Wel antwoordde ons peken, ik kan niet peizen wat gij met dat strooi gaat doen op het stadhuis. Dat is voor do ezels, peken Zoo, zoo zitten er dan ezels op het stadhuis? En ons peken trok er vandoor. In een der scholen van Limburg is een nieuwe manier uitgevonden, om de kinderen te straffen, die hun taak niet goed uitvoeren. Dezer dagen moest een jongentje 200. vliegen, voor de meorle zijns meesters, als straf vangeneen ander was liet leveren opgelegd van 25 nieelwormen, voorden nachtegaal van denzelfden schoolmonarch. Alen kan de exteroo gen ook kwijt geraken er alle dagen op wrijvende met eeii weinig onbraudendc ontbinding van potassche. Doch de beste remedie is en blijft onze eerste,die reeds met hondordu menschen geholpen heeft. Een boei- zond zijn zoon naar een hoogere burgerschool. Na eenigen tijd den directeur ontmoetende, vroeg hij dezen Wel, meester, hoe gaat het met Krelis Daar kan ik niet veel van zeggen, antwoordde de directeur. Zoo, hernam de boer, ik vraag liet maar, omdat mijn zoon voor de stillegralïe zou willen opleiden. Wat dunkt u, zou hij daar geschikt voor zijn Zeker, verklaarde de directeur zeker is hij geschikt voor do tele grafie maar..., als paal. Zie, memand kent zijn eigen goed. Tot liij het eens ontberen moet Een slimmerik was iovers aan tafel,'t regende dat 't goot, en hij moest 5 dikke kwartieren tc voet gaan. Blijf hier Ternachten! toe, ge zult mestnat thuis komen; blijf zeg ik u. Door veel aandringen beloofde hij te blijven. 5 minuten nadion bemerkte men dat de vent weg was. Gezien, gevraagd, geroepen, hij was weg als de wind. Twee uren nadien komt hij weder, druipende van 't zweet en van den regen. Ei, Heere, waar zijt gé nu geweest Wel, 'k beu naar huis miju vrouw gaau verwittigen dat ik hier blijf slapen!!! Des werelds zaken al te maal. Die zweven in een losse schaal. De beseliaausd^eoiaaLfe leugenaar*. In zekere herborg, de vierkanten bol genaamd, bevonden zich laatstinaal eeuige flierefluiters, die zich om het meest beroemden over hunne heldendaden. De eone had een wreeden d,og met zijnen gaanstok morsdood geslagen de andere had twee mannen met den kraag gepakt en doen loopen als hazen oen derde had een woest peord in volle galop tegengehoudon, enz, enz. 't Waren allen helden, ten minste in de schotels of in de glazen. Een kluciitig man had dit spel afgehoord en wiide o nze stoffers eens een goede les geven. Och arme! riep hij uit wat wilt gij zulke daden zoo hoog verheffen?! Laat mij spreken, ik. die eens aan eeuen grooton hond de volgende pert gebakken heL. .Met vlammende oogen, met opene muil en scherpe tanden kwam hij mij toegeschoten. Hemeldacht ik,het is mijne laatste uurhij gaat mij verscheu ren! wat gedaan? Ik steek mijne hand in zijne muil, dring ze met geweld door zijn lijf tot achter aan zijnen steert, dezen trok ik met mijne hand meé terug,zoo dat de steert door zijn bakhuis kwam. En de arme beest liep beschaamd weg, en ik, ik was geredBravo Het groot beslag is maar een pak, En kleine staat is groot gemak. De Klagende Jood. Het is me na dog er wat jaarijes golheden Tlioen was "t me aen bethro taid. Troon dorste me do birgers nog giieid te besteden, En thoen raakte men de phrille kwaid. Klhcere khoop! Nou kwkam ik de Lhangelijnstrant te pkasseren. L'haar sloeg me de Alhan de Vrouw, Om as de vrouw het met aen ander wou houwe, En dcmlian het niet hebbe en wou. Klhoere khoop kLiep me daar na bhinnen, orn die menschen doch te seheijen, Alaar ik khogt me de gansche boel, Het was me te sjofel om na me ter haam te dragen Thenooije wat aen gewlioel. Klheere khoop Nou kwam ik me de groote markt to paasheren, Dhaar riep me aen kekemaid, Baas lebbewhilje do prille van me kkoopen Die me juffer beeft afgeleid. Klheere khoop 'kGing me daar aen 'tbhiejon, ik ging daar aen 't khoopen, En ik khogt me de gansche boel, Wat khan hut je dhog schuele, als ik moos khan verdiene. En ze threkke me aen scheve smoel. Klheere khoop What moli' me niet inde bhierte verdrhage. Zij schelde me nog voor aen smous. Zoo whaar als ik liillie zal laten leeren Zoo zweer 'k zo aen slag mit aen khous. Klkeere khoop! Op een kerkhof, bij Bordeaux, leest men op eenen zerksteen Hier ligt Jan-Nikolaas Touillos, begraven te Parijs. Steen-zweren of Sint-Thennlü-zweren (anlrax). Iienleekcns der steen-zweren. Zij zijn rood violetachtig, hard, rond opste kende, van onder breed en diep in het vleesck, zij zijn van verschillende dikte, te weten: van die van eenc erwt tot die van cene okkernoot en zeer pijnlijk. Van den vierden tot den achsten dag ligten zich de zweren in liet middelpunt omhoog en worden malscli en wit op den top, aldaar breken zij open met een zecj klein gaatje, waaaruit een weinig bloedaehtige etter komt. en waardoor men eenen draadachtigen harden stop /iet steken, die van den tienden tot den twaafden dag los gaat, en uitgevallen zijnde, komt er cene hoeveelheid dunnen etter uit, die in de grond van de zweer zit. Als deze etter uitgeloopcu is, dan houden de pijnen gelieellijk op. Beliandelinn der steenzweren. Als de steenzweren niet dik zijn, dan legge men er oen plaasterken van moederzalf, of van diachylom, of van basilicum zalf, of van gekrabde vctwortel op; maar als zij zeer dik en zeer braudig zijn, dan legge men over eene der bovenstaande plaasters cene pap van wittebrood, en men boude diSte, men gebruikte vermalschende en verkoelende dranken, en is liet dat de tong beladen is, dan purgere men, bijzonderlijk als de brand een weinig verslagen is. Ik heb een zeer zachte huid. Maar trekt gij rnijn kleeren uit, Uw oog door mij bestreden wordt En gij een vloed van tranen stort. (D'Hauwers, Wieze). Het prijsraadsel gaat zondag af. Men vraagtcen bakkersknecht die ten minste 1 of 2 jaren heeft mecgcwer kt Ten burcele dezer. Men vraagt oenen knecht voor het gasthuis to Lede. hubbendo ton goed gedrag en kennis der iandbouwerij; zich te bevragen bij dc moeder van hut zelve gesticht AALST, 9 AUGUST!. Tarwe per hectoliter, 32 lil, 33,00 h 39,00 PtOgge 20,00 22,00 Masteluin 24.00 28,00 Haver 19,00 22,00 Lijnzaad 33,00 36,00 Hoppe (1872) de 50 k. 00,00 00,00 Aardappelen, (roode) del OOK. 80,0 9,00 (witte) 8,50 9,25 Boter per 3 K. 8,70 Eijers de 25 2,09 2 27 Vlas de 3 K. 4,00 6,10 Viggcns 2 39,00 25,00 AALST, DRUKKERIJ VAN P. ÜAENS.

De Werkman | 1873 | | pagina 4